Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Balosok Orbán ellen

Torolt_felhasznalo_845571
Torolt_felhasznalo_845571
Létrehozva: 2006. november 30. 17:07
Kedves Baloldali érzelmű topiklakók!

Ez a topik azért született, mert ide várom a baloldali szimpatizánsokat úgy, hogy a jobbosokat szépen/csúnyán megkérjük, hogy maradjanak a másik topikban és minket hagyjanak magunkra! Úgyis mindig azért sír a szájuk, hogy mi ott vagyunk! Akkor tessék, mi itt leszünk! Itt megvitathatjuk mi tetszik és mi nem, minek örülünk és miben csalódtunk!
Kérem a Moderátorokat, hogy tartsák tiszteletben ezt a próbálkozást és figyeljék, ha a jobbosok megpróbálják ellehetetleníteni a beszélgetést, akkor tegyenek ellene!
Köszönöm!
÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

Kedves Fórumozók, figyelmeteket kérjük!

A politikai topikokban a következő szükségessé vált kiemelt moderálási szabályok jöttek létre:

Ezentúl minden sértő, személyeskedő, egyéb egymást bántó, nem a normális fórumozás keretei közé eső hozzászólás íróját szankcionálni fogjuk a következőképpen:

1. alkalom - 3 nap fórumtiltás
2. alkalom - 7 nap fórumtiltás
3. alkalom - 30 nap fórumtiltás

Továbbá jelezzük, hogy amennyiben azonosítást nyer, hogy a tiltás alatt álló fórumozó másik nicken folytatja tevékenységét, úgy az összes általa regisztrált néven végleges tiltásra kerül.


Félreértések elkerülése végett:ezek a szabályok a fent felsoroltakra vonatkoznak az általános fórumszabályok továbbra sem változtak!



(moderátorok)
  1. 2009. március 21. 19:3360551.

    Nekem és sokunknak tetszik amit mond, Te minek hallgatod?

    Én sem fárasztom magam a fleto zagyvájával.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_725492 (60534)
    2009-03-21  18:51
  2. 2009. március 21. 19:3160550.

    A kedves bankok segitséget kérnek ahhoz hogy taélpon maradjanak,miközbe tavaly 400 milliós nyereségük volt!

    Ki mondta nekik,hogy adjanak hitelt boldog-boldogtalannak???

    Most meg ha gáz van adjunk nekik mi,miközbe ők meg csak gazdagszanak!

    előzmény:
    bienebaba (60546)
    2009-03-21  19:20
  3. 2009. március 21. 19:3160549.

    Az IMF pénzt hitelre költjük, hol van itt most gazd. élénkítés?

    Sehol.

     

    A sherpa aki nekem akart anno "segíteni" rettentő rosszindulatu, és többen, ezért lépek, szia!!!

     

    Baromira nem hiányzik a személyeskedés, de ügyes ez az egyes szám harmadik személyben sértegetés, hátha a modik nem veszik észre. Csak szólok, azok sem hülyék.

     Mert ezt csinálják páran.  Te nem, helló!!!

    előzmény:
    pannacotta (60541)
    2009-03-21  19:03
  4. 2009. március 21. 19:2460548.

    Hoppá nekem nincs értelmezési zavarom, rám szokták egyesek írni, hogy nem értenek, pedig állítólag jól fogalmazok.

    De, fröcsögni kell, ha vki árt az országnak.

     

    Jaaaaaaaaaaaaaj, nem sorolom, mert minden hsz. a kormány mellett van és az Orbánék ellen, pár kivétel van, egyes emberek nem vakok. Pl. Dapazso.

    Na helló barátném!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-03-21  18:59
  5. 2009. március 21. 19:2360547.
    előzmény:
    pannacotta (60545)
    2009-03-21  19:19
  6. 2009. március 21. 19:2060546.

    Így van,  értettem,  a feri viszont  amit kért eddig, feléltük vagy a hitelt törlesztettük, azaz lukat lukkal. Értem én.

    Rossz módszer nagyon, na helló!

     

    Az Orbán elképzelésével maximálisan egyetértek. A gazdaságot élénkíteni kell, a bankokat támogatni, miattunk, így van.

     

    Pl. a svájciak már levitték a kamatokat, csak ez nálunk nem látszik.

    előzmény:
    pannacotta (60540)
    2009-03-21  18:59
  7. 2009. március 21. 19:1960545.

    Beidéztem neked, hogy nemcsak a bankoknak kért támogatást.

     

    Egyébként a hiteleket ki adja? Nem a bankok?

     

    Kik jegyzik le a magyar állampapírokat, amivel az állam hitelt vesz fel? nem a bankok?

     

    Aki a bankoknak kér támogatást, az forrást teremt arra, hogy a bankok meghitelezhessék az államot. 

     

    Nincs olyan hitelfelvétel az állam bácsinál, mint amilyen egy lakáshitel, hol élsz te?

    előzmény:
    bienebaba (60544)
    2009-03-21  19:15
  8. 2009. március 21. 19:1560544.

    Mocskolódj csak, ez megy neked. A HVG világos, bankoknak kért támogatást, én értem, ha ti engem nem azt sajnálom, a végső érv mindig az, hogy értelmezési gondjaitok vannak.

    Minden szavatokkal a kormány mellett álltok, egy db. kritika nem sok annyit sem láttam tán még soha, pár embertől néha igen.

    Ez a szarkeverés? Jaj ne.

    Hol írtál pl. te éles kritikát? He?

    Na hagyjál, oké?!

    Nem futok senkihez, olvass vissza ott kb fél évet hányszor írtam be. Pláne hányszor rólatok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-03-21  18:56
  9. 2009. március 21. 19:0960543.

    Na, itt is a cikk: A válságos helyzetbe került, elsősorban kelet-közép-európai uniós tagállamok megsegítése mellett állt ki a német kancellár. Nem is tagadta, hogy az együttérzést a német gazdaság térségbeli szoros kapcsolatai táplálják.

     

    "

    "Segíteni fogunk azoknak a tagállamoknak, amelyek pénzügyileg válságos helyzetbe kerültek" - jelentette ki a kancellár, az eddigi segítségnyújtás példájaként Magyarországot és Lettországot említve. "Ha más országok hasonló helyzetbe kerülnek, ugyanígy cselekszünk" - fűzte hozzá.


    Németország álláspontja szerint egyeztetni kell a nemzetközi pénzügyi szervezetekkel, köztük a Nemzetközi Valutaalappal és az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal arról, hogy a kelet-közép-európai térségben milyen formában történjék a bankok megsegítése - jelentette ki Merkel.

    "A kelet- és közép-európai országok számunkra fontos exportpiacot jelentenek, ezért nem engedhető meg, hogy a térségben a hitelnyújtás, illetve általánosságban a pénzügyi tevékenység megbénuljon" - fogalmazott a kancellár. Ez szerinte nemcsak az adott országoknak okozna súlyos károkat, hanem a többi tagállamnak is, ezért a kiútkeresést közös érdeknek nevezte. (Az Economist brit hetilap is azt írta nemrég, hogy "ha Magyarország vagy a három balti állam valamelyike összeomlana, akkor a nyugat-európaiak lennének az elsők, akik ettől szenvednének".)

    ....

     

    Mindez azért is érdekes, mert a kancellár egyike volt a nagy uniós országok azon vezetőinek, akik néhány hete még visszautasított Gyurcsány Ferenc javaslatát a kelet-közép-európai térségnek nyújtandó 180 milliárd eurós segélycsomagról. A magyar miniszterelnök akkor a Financial Times-nak adott interjújában is megemlítette, hogy Merkel tudomása szerint nem szívesen áldozna e célra a német adófizetők pénzéből.

    ....

     

    A Barclays Capital londoni befektetési csoport által a brüsszeli EU-csúcs előtt közölt elemzés szerint a valószínűsíthető igények miatt jelentősen emelni kell azt az uniós hitelkeretet, amely az EU-tagországok középtávú fizetésimérleg-problémáinak kezelését hivatott segíteni.

    ....

     

    Nem hivatalos értesülések szerint a keretet akár már az uniós állam- és kormányfők mostani csúcstalálkozóján tovább növelhetik. Alistair Darling brit pénzügyminiszter már a múlt héten azt mondta a BBC rádiónak: úgy érzékeli, hogy "megvan a hangulat" a bővítéshez." 

     

    Tehát nem volt eredménytelen a lobbyzás - a Gyurcsányé-Orbáné -, mert megemelik a hitelkeretet és mégis - a csehek és szlovákok ellenkezése dacára - mégiscsak megsegítik a régiót! 

     

    előzmény:
    pannacotta (60541)
    2009-03-21  19:03
  10. 2009. március 21. 19:0760542.

    Úgy kért a régiónak támogatást, hogy nem egyeztetett velük, amúgy ők határolódtak el nem én, bár újabb hitelnek a fene sem örül.

    Lehet, hogy nem lesz 60%, és azt sem bánom egyáltalán, ha bejut több kisebb párt, sőt. A mostani felmérésre hivatkoztam.

    Ha önkritikát gyakorlunk, attól az országnak nem lesz jobb, csak utálom az elfogultságot.

    Dícsérem, ha tetszik és szidom, ha idióták, ezzel semmi sem változik, ez igaz, ez a mániám, mert ha mindenki ilyen lenne, akkor együtt tudnánk örülni és dühöngeni mi választók, civilek és nem ölnénk egymást.

    Amúgy igazad van.

    előzmény:
    Dapazso (60536)
    2009-03-21  18:52
  11. 2009. március 21. 19:0360541.

    Pont ugyanezt akarta a Gyurcsány is megoldani.

    Tulajdonképpen összehangoltan lobbiztak.

     

    Azóta viszont, hogy a Gyurcsány javaslatát lehurrogták a csehek és a szlovákok miatt, már megjelentek újabb hírek, amelyek szerint kár volt ezt így csinálni, és igenis, segíteni kéne a közép-kelet-európai térséget, mert óhatatlanul sokkal jobban megszívja a válságot, mint a fejlett Nyugat.

     

    Na, majd ilyen cikket is keresek, jó? 

     

    Egyébként ez be is jött: Románia már kuncsorog az IMF-nél hitelért (és negatív GDP-t vár, pedig egy-két hónapja még nem úgy nézett ki a helyzet), Lengyelország bajairól már régen tudunk és a szlovákok is kezdenek megijedni. 

     

    Azokban az országokban, akik amolyan "bedolgozók" a Nyugatnak - mint mi is, és a többi is -, a német, angol, francia, stb. államok vártnál nagyobb recessziója - és igen, így van, a két hónapihoz képest is sokkal rosszabb az új prognózis - felsokszorozza a hatásokat.    

    előzmény:
    bienebaba (60539)
    2009-03-21  18:58
  12. 2009. március 21. 18:5960540.

    Te baba, azt a cikket olvasod, amit belinkeltem?

    Ebben az  áll:

     

    "A legnagyobb magyar ellenzéki párt vezetője szerint a közép-európai leánybankoknak az anyabankoktól, illetve egy európai uniós csomagból kellene kapniuk forrásokat. „Becslésünk szerint körülbelül 350 milliárd dollárnyi csomagra van szükség ahhoz, hogy a közép-európai pénzintézetek ismét működésbe léphessenek, s a közép-európai gazdaságok ne bénuljanak meg” – mutatott rá Orbán, hangoztatva, hogy ez a becslés egybeesik a német becslésekkel is"

     

    Tehát nemcsak az anyabankoktól, hanem magától az Úniótól is (nyilvánvalóan hitelt, mert ajándékot nem szokott adni az Únió és ezzel ki is röhögték volna). 

     

    előzmény:
    bienebaba (60538)
    2009-03-21  18:53
  13. 2009. március 21. 18:5860539.
    Aha, és pont az volt a baja a régiónak, hogy ne tarháljon nekik a feri,  mert ők nincsenek akkora bajban mint mi a bálbványom, /imádom!!!/ a bankoknak akarta megoldani, ahogy az amerikaiak is, a mi érdekünkben, ez viszont nemzetközileg jó. Óriási különbség!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_725492 (60529)
    2009-03-21  18:39
  14. 2009. március 21. 18:5360538.
    Oké, nem szidjátok, még a kuncsorgást sem, pedig más az anyabank támogatása és a hitel amit felélünk, mindegy, ha az Orbán tesz valamit az a baj, ha nem, akkor az, ez nálatok így működik, és ennek a kormánynak a pártján álltok aki mindent tönkretett. Hol írtok kritikát róluk? Ahogy írtok, az már védelem.
    előzmény:
    Lillaréka (60530)
    2009-03-21  18:39
  15. Torolt_felhasznalo_725492
    Torolt_felhasznalo_725492
    2009. március 21. 18:5360537.

    Olvass már egy kicsit, ne csak csacsogj. Gyurcsány nem hitelt kért, hanem támogatást. Ugyanazt, amit azorbán, csak feleannyit.

    Jaaaa, és azorbán lobbizott is mikor a kis sértett bejárta Európát Gyurcsány ötlete mellett. Érdekes, eddig sosem tapasztalt dolog volt tőle. Rövid ideig tartó normális viselkedés. Aztán elmúlt.

    előzmény:
    bienebaba (60533)
    2009-03-21  18:49
  16. 2009. március 21. 18:5260536.

    Ne tévedj baba,amit Gyurcsány kért azt a térségnek,(nem Mo.-nak csupán,)arról most már hajlandóak tárgyalni.

    Korai volt az öröm,hogy nem sikerült neki..

    Amúgy én nem értelek,ha bárki,az Eu,-tól támogatást kér a középeurópai térségnek azt miért kell kigúnyolni?

    Vagy már mindegy??

     

    Azonkivül,azzal hogy ha itt belátja bárki is,hogy nem úgy muzsikál a mindenkori kormány ahogy igérte,az min változtat??

    Azt irod,hogy ha majd az Orbán-kormány nem jól csinálja a dolgát akkor azt is megmondjátok,kritizáljátok..

    És?Mi fog változni??

    Mit számit ,hogy az nlc-n mi avélemény egy kormányról,és ki az aki meg tudja mondani,hogy mikor mi ajó??

    Azt,hogy neki jó-e,azt igen,de az ország szempontjából.....??

     

    Azonkivül,én a te helyedben nem lennék biztos abban  a 60 %-ban sem.

    Sokan fognak másképen szavazni,mert nagyon elege van az embereknek ebből a kétpólusú politikából..És lehet,hogy elvesznek a szavazatok,mert nem jutnak be a kispártok,de arra jó lesz,hogy egyik nagy párt se,..a Fidesz se legyen annyira nyeregben,hogy bármit megtehessen.

     

    Nem lesz akkora előnye mint azt gondolnád,mert sajnos a narancsszinű önkormányzatokban is gondok vannak.Csalódtak az emberek bennük is,és általában a politikában.

    Egyébbként sem értem miért baj az,ha több párt van a parlamentben??

    Miért és kinek jó,hogy nincs képviselete,csak a bal-vagy jobb oldalnak...?

    Én szvesen látnék,egy szoc.dem pártot,vagy egy körny.védelmi pártot,vagy munkáspárt is,vagy akár a mezőgazdaságnak is lehetne pártja,..stb..

     

    Ha minden egybeolvad,elvész az amiért létrejött,csak a szavazó bázisra játszanak a politikusok..

     

    előzmény:
    bienebaba (60523)
    2009-03-21  18:31
  17. 2009. március 21. 18:5260535.

    Már leírtam - nem régen, az előbb -, hogy el is voltunk ájulva az Orbántól, amikor ezt tette.

     

    Csak ne változtatta volna meg két hét múlva. Dehát ő egy közismert szélkakas. 

    előzmény:
    bienebaba (60533)
    2009-03-21  18:49
  18. Torolt_felhasznalo_725492
    Torolt_felhasznalo_725492
    2009. március 21. 18:5160534.

    Ez fontos lehet nála

     

    Gondold el, ha papírból is olyanokat mond, hogy van siker az esélyre, meg, hogy két országba húz az irány, akkor miket tudna összehordani kútfőből

    előzmény:
    bienebaba (60532)
    2009-03-21  18:42
  19. 2009. március 21. 18:4960533.

    Halló, itt anyabankokról van szó és gazdaságról, nem hitelről, másrészt a hvg nekem olyan mint neked a magyar hírlap.

     

    A feri HITELT kért!!!! Nem mindegy.

     

    Azért az jellemző, hogy ezen röhögtök, csámcsogtok és szó nincs a böszme égéséről.

    Tőle még el is határolódtak, a bank dolog okos húzás, az usa is megsegíti őket. Ugyi?

    előzmény:
    pannacotta (60509)
    2009-03-21  17:35
  20. 2009. március 21. 18:4260532.

    Viszont ahhoz képest pár hét múlva felolvasta a papírról - nem, nem elmondta, csak olvasta -, hogy ő aztán soha nem fog hitelt felvenni

     

     

    Felolvasta, ill. belenézett olykor, inkább ez mint fejből a hablaty, kész szenvedés volt hallgatni a ferit, fejből mond vadakat, az jobb?

    Figyeltük is, belenézett olykor, hogy érthető legyen. Sztem ez a normális, így összeszedett a mondanivaló.

     

    Megnézem már azt a tarhás dolgot, ahol ki akarta segíteni a böszmét. Ha így van, nem vagyok rá büszke, mert hála úgysincs max a gúny. Ahogy itt is.

    előzmény:
    pannacotta (60505)
    2009-03-21  17:31
  21. 2009. március 21. 18:4060531.
    Ott van a cikkben, olvasd el, lécci, azért linkeltem be.
    előzmény:
    bienebaba (60522)
    2009-03-21  18:25
  22. 2009. március 21. 18:3960530.
    Nnna... akkor szeretném kérni, hogy ird ide... melyik topikban és hányas hszben védtük a kormányt...
    előzmény:
    bienebaba (60522)
    2009-03-21  18:25
  23. Torolt_felhasznalo_725492
    Torolt_felhasznalo_725492
    2009. március 21. 18:3960529.
    Baba, már egyszer leírtam, sem Gyurcsány, sem a bálványod nem Mo.-nak tarhált, hanem a régiónak.
    előzmény:
    bienebaba (60523)
    2009-03-21  18:31
  24. 2009. március 21. 18:3860528.

    Szerintem szakértői kormány lesz. De nem ám Fidesz-módra, a Pozsgayval, ahogy az Orbánka tervezte 3 éve....

     

    Pont a Pozsgayval, akinél népszavazás kellett ahhoz, hogy nehogy köztársasági elnök legyen (ha még emlékszel). 

    előzmény:
    bienebaba (60525)
    2009-03-21  18:34
  25. 2009. március 21. 18:3860527.

    Nem fog sikerülni.

    De így sem lesz mostanában kormányzás ahogy eddig sem volt.

    előzmény:
    Dapazso (60519)
    2009-03-21  18:15

Címlap

top