Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A harisnya, a csábítás esz

sophiee77
Létrehozva: 2006. november 29. 07:17
Tapasztalataim szerint a nylonharisnya igen csak vonzza a férfitekinteteket. Úgy vettem észre, hogy igen gyakran még a mély dekoltázsnál is jobban.

Ti vetettetek már be harisnyát kifejezetten hódítás céljából? Most nem kifejezetten arra gondolok, hogy a saját pasitokkal szemben.

Vannak olyan saját történeteitek, amikor felszaladt a (férfi)szem a harisnyátokon?
  1. 2011. június 24. 08:599001.

    És ma, mivel egy picit enyhült a nagy meleg, fel is avatod?

    Vagy inkább még a 8 den-es?

     

    Jön a hétvége, itt az ideje egy combsimogató képnek... 

    előzmény:
    Anita40 (9000)
    2011-06-21  18:57
  2. 2011. június 21. 18:579000.

    Yvonne női combfix, ezt vettem magamnak, kitűnő minőségű! Szép, csinos harisnya, igaz?? Minden nőnek csak ajánlani tudom, 20 DEN-es, a színe COGNAC, és mivel közepesen vékony, a nyári melegben sem izzadok bele, viszont fázós időben már egészen príma jó meleg!!!! (Egyébként elég olcsó, 1200 Ft.!)

     

    előzmény:
    Yogibear (8995)
    2011-06-19  07:16
  3. 2011. június 21. 09:368999.
    Itt van az általam hivatkozott hozzászólás:
    ((Hivatkozási Alap: "(1. kép.)"; "(2. kép.)"!!!!))
     " Manu 2010-03-22 22:158454.

    Vannak Magyarországon olyan nők akik szeretnek harisnyába járni, eseleg más nőket is szeretnek harisnyába  látni????

     

    Anyira szomorú vagyok hogy Magyarországon csak ez a harisnyás topik van és ezt is egy férfi inditotta ( sophiee 77 ) aki nőként adja ki magát, de evidens hogy nem az. Létezik hogy ebbe az országba csak kandurok vannak?

    előzmény: Torolt_felhasznalo_820920 (0)   "
    előzmény:
    Anita40 (8998)
    2011-06-21  08:22
  4. 2011. június 21. 08:228998.

    Hát nem is tudom.

     

    Szívesen is venném, meg meg is köszönném... ...;    ... ...de azért van itt valami ami nagyon mélyen elgondolkodtat!

     

    Ennek a topiknak sophiee77 a háziasszonya, mert Ő a topiknyitó.

     

    Visszaolvasva láttam, hogy Őneki valaimiért elment a kedve a fórumozástól, mert valaki rossz viccből, hülyeségből, vagy rosszakaratból kitalálta (kérdőjellel), hogy férfi állna a nick-je mögött, és erre sophiee77-nek -- sajnos -- elment a kedve a fórumozástól. Él a nickje, ha akarna, vissza tudna jönni... ! Próbáljátok már meg visszacsalogatni, nehogy már Ő igya meg a levét egy hülyének! Írjatok neki egy "Privit neki" üzenetet, hátha vissza jön... !! Sajnálnám, ha egy ilyen jó fórumtársat elveszítenénk, mint sophiee77!!

     

     

    ((Más fórumon nekem is akarták tippelni a nick-emet egy alkalommal, de válasz nélkül hagytam az egészet, és nagy ívben "tettem" rá. Plusz beírtam a véleményemet a ottani moditopikba, és az illető nick-jét a modik elvarázsolták büntetésből!))ťť

    ťť(Szerintem sophie77-nek is ez lenne a tennivalója, de ez az Ő dolga... , -- legalábbis a neki kedvező eredményre vezetne!!!)

     

    előzmény:
    Yogibear (8995)
    2011-06-19  07:16
  5. 2011. június 20. 23:278997.

    A legnagyobb örömmel szavazok Anitára!

     

     

    előzmény:
    Yogibear (8995)
    2011-06-19  07:16
  6. 2011. június 20. 22:278996.
    Alap!
    előzmény:
    Yogibear (8995)
    2011-06-19  07:16
  7. 2011. június 19. 07:168995.

    Szép reg' topiklakók!

     

    Ej-ha, Anita, lett ám olvasnivaló és nézegetni való szépen ;-D

    Mit szólnál, ha ezennel a fórum új tiszteletbel háziasszonyává

    választanánk téged?

    Többi aktív 2 tag? ;-D Szerintetek?

     

    Szép Nap'!

    előzmény:
    Anita40 (8994)
    2011-06-18  17:51
  8. 2011. június 18. 17:518994.

    Nem ez a kutatási módszerem, különben másra nem lenne idő. Van egy mappa, amibe mindent belementek, ami érdekes lehet, átnézem, és ami felesleges és nem vezet eredményre, azt kiszórom; a többit pedig összerakom, már ami összepasszol belőle... !

     

    előzmény:
    Kandúrband (8993)
    2011-06-18  16:59
  9. 2011. június 18. 16:598993.
    Köszi a sok olvasnivalót, nem utolsósorban a kitartó kutatást, amíg összeszedted az anyagot!
    előzmény:
    Anita40 (8992)
    2011-06-18  15:48
  10. 2011. június 18. 15:488992.

    Na nézzétek csak mit találtam! Láttatok már kirívóan vidám lányokat nylonharisnyás bulin??? Ha még eddig nem, akkor most éppen itt az ideje annak, hogy megnézzétek... ... ... !

     

    Harisnya Party

     

    Ekkora vidámságot még én sem igen láttam... . Tánc, vidámság, három lány, és -- "természetesen" -- nylonharisnyák... !

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. június 18. 09:368991.
    ((Folytatás ás befejezés! -- a  (8992.)-es hsz.-é -- ))


     

    ((A két részt azért tettem a rendes idézőjelen ("..." ) belül külön-külön másodrendű idézőjelbe is (... ... ...))

     

     ((A két részt azért tettem a rendes idézőjelen ("..." ) belül külön-külön másodrendű idézőjelbe is ("...") -- a két, külön választott bekezdést -- , mert az első bekezdést egy férfi, míg a másodikat egy kis fiatal nő mondja el.)) Ami szorosabban érdekelt, azt a fentebbi idézetben aláhúztam!

     

    Tehát ahogy a ez a kis fiatal nő elmondta, a felszaladt nylonharisnyát teljesen felfejtették, elbontották, de nem is tudom elképzelni, hogyan, mert én is próbálkoztam már vele, de soha nem jött le 50 cm.-nél hosszabb nylonszál egyszerre, mert a szemfelfutás rácshálós jellege miatt mindig elszakadt valahol a szál! (Hogyan csinálhatták??? Rejtély számomra, mert -- szerintem -- annyira nehéz az ilyent rendesen, jól felfejteni.) Vagy van erre a célra kitalálva külön nylonharisnya-bontó, nylonharisnya-felfejtő gép???

     

    Aztán azt mondja (a kis fiatal nő), hogy sokaknak volt otthon erre a célra egy kis kézi nylonharisnyakötő-gép (tekerőkaros), és azzal kötötték újra az előzőzetesen már felfejtett, elbontott nylonharisnyát. Hogy nézhetett ki?? Honnan tudták beszerezni nem sokkal a háború vége után, az ötvenes években???? Mert azt mondja ez a kis fiatal nő a videóban, hogy nagyon sokaknak volt ilyen körkötőgépjük. Vagy voltak, akik másoknak is vállaltak nylonharisnya-átkötést (akik viszonylag tényleg lehettek sokan), és őhozzájuk vitték el a többiek a nylonharisnyákat átköttetni?

    Hogy működött ez a dolog akkoriban? Ha valakik közületek itt, ebben a topikban esetleg tudjátok ezeket a dolgokat, mert már az ötvenes években is éltetek (akik akkoriban lehettetek fiatalok), légyszi írjátok meg, mert én is kíváncsi vagyok rá, mivel én a hatvanas évek végén születtem csak meg, úgyhogy én már lemaradtam erről a témáról! Ha van fotótok átkötött az nylonharisnyákról -- vagy netán magáról a műveletről, amikor éppen átkötik a nylonharisnyákat -- , akkor azokat a fotókat is betehetitek ide, mint érdekességeket!! Másrészt egy ilyen kézi nylonharisnya-körkötőgépnek én is hasznát venném, mert a felszaladt szemű harisnyákon sokat lehetne vele megspórolni, csak a felfejtést kellene megtanulnom rendesen (a nylonharisnyakötés már egyszerűbb a kis tekerős kézi körkötőgéppel)!

     

    előzmény:
    Anita40 (8989)
    2011-06-18  09:15
  12. 2011. június 18. 09:218990.

    ((Folytatás ás befejezés! -- a  (8992.)-es hsz.-é -- ))

     

    ((A két részt azért tettem a rendes idézőjelen ("..." ) belül külön-külön másodrendű idézőjelbe is (>>...

    előzmény:
    Anita40 (8989)
    2011-06-18  09:15
  13. 2011. június 18. 09:158989.

    ((A "(2011-06-18 08:47)"--(8991.)-es hsz.-om folytatása és befejezése.))

     

    Van egy kérdésem a videóval kapcsolatban. (Nemcsak a Ti számotokra szól a kérdés, bárki válaszolhat, ha tud!) Érdekességnek érdekesség, az biztos, de egy-két dolgon elgondolkoztam ezzel kapcsolatban. Itt egy szó szerint idézett rész "A harisnya története" című videóból (YouTube... ... ...;.)>>

    *********************************************************** ************************************************************ *************************
    Az idézett rész:

     

    ""A huszadik század elejére kísérleteztek ki olyan eljárásokat, amivel már elő lehetett állítani műselymet. Majd ez, amilyen gyorsan jött, olyan hamar távozott is, a divatból. Helyét az 1938-tól a ruhaipart forradalmasító polyamid, a nejlon vette át. A világháború után egy harisnya akkora kincsnek számított, hogy ha tönkrement, újra, s újrakötötték."


    "Ez egy ötvenes évek magyar sajátossága, egy "találmány"  -- na nem "találmány", egy sajátosság -- , az úgynevezett átkötött harisnya, mivelhogy a nejlonszál az -- vagy hát a nejlonharisnya -- nagyon ritkaság volt, nehezen hozzáférhető, hogy ha véletlenül mégis voltak felszaladt szálú nejlonharisnyák, akkor azt lefejtették, felspulnizták a szálat, s utána otthon volt ilyen kis körkötőgépük, és azon megkötötték ezeket a -- hát jóval gyengébb minőségű -- harisnyákat.""

    *********************************************************** ************************************************************ *************************

    ((A két részt azért tettem a rendes idézőjelen ("..." ) belül külön-külön másodrendű idézőjelbe is (>>...

    előzmény:
    Anita40 (8988)
    2011-06-18  08:47
  14. 2011. június 18. 08:478988.

    A harisnya története

    Forrás: (Mix Online - A harisnya története - Nyomtatható változat főoldal - Bulvár Mohai Szilvia | 2010. 01. 16. 8:05:00)

    (A videón az ide kapcsolódó érdekességeket elmondja Jung Éva harisnyakötőnő.)

     

    ((A dokumentum eredeti illusztrációja az (1.) kép.))

     

    A harisnya története

    http://www.mixonline.hu/Nyomtato.aspx?id=36443

     

    A fenti ("A harisnya története" című) témához megleltem a webes dokumentumot is. Ebből az is kiderül, hogy a webes dokumentum ("A harisnya története" című téma) videóján Jung Éva harisnyakötőnő szerepel, ő meséli el a harisnyák történetét.

     

     

    Emlékeztetőnek itt a szóban forgó videó (linkje) is:

    A harisnya története -- (videó); (Elmondja: Jung Éva harisnyakötő.);.

    http://www.youtube.com/watch?v=b2zOroI2KKE&feature=player_embedded#at=270

     

    ((A (2.) kép, a (3.) kép, és a (4.) kép a fent belnkelt videóból lettek befotózva, és Jung Éva harisnyakötőnő éppen az átkötött harisnyát mutatja meg rajtuk.))

     

    (Ha már megleltem az ehhez témához kapcsolódó webes dokumentumot (weboldalt), hát betettem!)

     

    Van itt a topikban olyan nő, aki már hordott átkötött harisnyát??? Ha igen, írjátok le az ehhez fűződő élményeiteket, és tapasztalataitokat!!! (Az 1950-es években volt ez a fajta nylonharisnya forgalomban, főleg a háborús időszakot követő fokozott nylonharisnya-hiány csökkentése céljából (tkp. ez a megoldás a hibás nylonharisnyák újrafeldolgozását jelentette), egyfajta takarékoskodás volt ez a nylonharisnyákkal.

     

    ((A folytatást lásd az erre a hsz.-ra adott válasz-hsz.-ban!))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. június 18. 02:028987.

    S te melyik márkát és típust tartod megfelelőnek?

    előzmény:
    Anita40 (8986)
    2011-06-17  19:58
  16. 2011. június 17. 19:588986.

    Persze a 8 DEN-es combfix, az kényes ügy; tudni kell, hogy melyik márkát érdemes venni, hogy melyiknek nem fut fel a szeme olyan hamar. Vékonyak, kényesek, no!

     

    előzmény:
    Anita40 (8985)
    2011-06-17  19:55
  17. 2011. június 17. 19:558985.

    "Combfixeket meg nem igazán ismerem.  Harisnyanadrágokért vagyok inkább oda."

     

    Valamiért nem szereted a combfixeket? Bocsi, hogy érdeklődöm, de mi zavar benne? Szorít a szilikonbordűrje, vagy valami másért?

     

    ((Én speciel jobban szeretem hordani, mint a harisnyanadrágot, mert egyszerűbb felhúzni, meg aztán van amikor felesleges, hogy a fenekemet melegítse a harisnyanadrág (főleg a meleg évszakban; télen, az más, akkor jöhet a harisnyanadrág is, de van hogy akkor is combfixezek; télen keverten hordom, egyszer ezt, egyszer azt...; amilyen hideg van, mindig ahhoz igazítva), szóval nálam általában inkább combfix megy. Melegben is lehet használni őket: erre ott vannak a 8 DEN-esek!))

     

    előzmény:
    qq_vv_bb (8955)
    2011-01-10  23:19
  18. 2011. június 17. 09:498984.

    Szerintem teljesen attól függ a dolog, hogy mennyit akarsz mutatni magadból -- pontosabban a lábaidból.

     

    (1.) -- Ha például szerény vagy, és nem akarod nagyon mutogatni, akkor elég a valamivel térd fölött végződő szoknya.

     

    (2.) -- Ha viszont kifejezetten a csábítás a célod, és ezért kifejezetten kihívóan akarsz "kiöltözni", akkor a féltenyérnyivel combközép fölött végződő miniszoknya a célravezető, aláhúzott sztreccsnylon-combfixszel, aminek szép csipkebordűrje van. A miniszoknya éppen hogy csak takarja a sztreccscombfix bordűrjének az alját, vagy max. másfél centit láttatni is engedhet belőle (( -- nem lépcsőmenetben, alaphelyzetben (!) -- ))!! Lépcsőmenetben pedig kissé látszani engedi majd a bordűrt hátulról, elölről, és oldalról is (egy kissé, 3-4 centit (!) a bordűr aljából)!!! Ez esetben a miniszoknyát nem kell (nem szabad!) behasítani!

    -- (( -- Általában persze a miniszoknyák amúgy sem hasítottak, mutat az éppen eleget amúgy is... . :) -- ))

    -- A combfix bordűrje pedig 12-15 centi hosszú legyen, és feltétlenül kell hozzá egy jó erős fémkapcsos szatén harisnyatartó, jó feszesre felszabályozott felhúzópántokkal, hogy a combharisnyát, ha járás közben erősen feszül, ne engedje lejjebb menni!!!

    -- ((A jól erősen felszabályozott harisnyatartónál azt kell érezned, hogy minden lépésnél -- elöl is és hátul is -- felhúzza a combfixet (miután pl. a hátrébb lévő láb esetében a hátsó felhúzópánt egy kissé enged, és előrelépéskor feszít; az első pántnál fordítva: előrelépéskor enged, a hátralépésnél vagy a láb hátsó helyzeténél pedig megfeszít, felhúz.))

     

    Ha pedig mégis a hosszú szoknya mellett döntesz, (csábítási szándékkal), akkor a hosszú szoknya (rendszerint többé-kevésbé térd alá, vagy éppen csak (!) a boka felső részéig érjen -- és nem lejjebb; a csinos bokád látsszon! -- érő) hátul fenékmagasságig legyen felsliccelve (úgyis enyhén lefelé szűkülő szoknya lesz az, így csak járkálás közben engedi láttatni a lábat). A combfix bordűrje így is fog látszódni séta közben; de sebaj: mert ez most az az eset, úgyis csábítani akarsz! :)

     

     

    előzmény:
    harisnya15 (8957)
    2011-02-06  17:54
  19. 2011. június 17. 08:548983.
    Egyetértek!
    előzmény:
    qq_vv_bb (8980)
    2011-06-16  23:23
  20. 2011. június 17. 08:528982.
    Csak egyet tippelhetek: túl keset foglalkozott a tanulással, felkészüléssel és így próbál jobb jegyeket kapni. Ha én lennék az elnök, nem esélytelenül...
    előzmény:
    qq_vv_bb (8981)
    2011-06-16  23:33
  21. 2011. június 16. 23:338981.

    Szia Anita40!

     

    Megdöbbentő a harisnya szakértelmed! Hogy mik vannak, ma is tanultam valamit. Vártunk már téged is nagyon,  valamint az ilyen ennyire nívós írásaidat is.

    Like-olom az érettségi időszakot, tegnap láttam felmenni a móriczi aluljáróból felmenni egy érettségiző hölgyet, aki elegáns fekete csatos közepes sarok vastagságú cipó volt rajta piros talppal. Fényes csipke szegélyes combfix feszült combján, ezt ahogy ment fel a lépcsőn engedte látszatni a fekete hátul középen hasított hasítás felett masni + csat anyaga szatén szoknya. E fölé meg egyszerű alul ívelt blúzt vett fel, amin csak a melltartó vonalát lehetett látni valamennyire, de nem volt annyira vészes.

    Hogy érettségizett, azt a kezében tartott irodalom történeti atlasz miatt tartom valószínűnek, valamint az arca finomságából. Bár kitudja, hogy miért viselt ilyen ruhát.

    Üdv, 

    előzmény:
    Anita40 (8978)
    2011-06-16  22:37
  22. 2011. június 16. 23:238980.

    Hali!

    Imádom a fényes harisnya és necc harisnya kombinációt.

    Egyszer láttam fekete necc csipkés aljú leggingsszel fényes harisnyát 18 év körüli csajon, bejövős volt a dolog :D

    Üdv,

    előzmény:
    Kandúrband (8979)
    2011-06-16  22:50
  23. 2011. június 16. 22:508979.

    Kedves Anita, jó újra "látni" téged! Nagy kedvvel olvasom szakszerű, jól megírt írásaidat itt és másutt!...

     

    Akinek necc kell, mutatok egyet! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. június 16. 22:378978.

    Találtam egy sor rendhagyó stílusú mintásat:

     

    Ez itt például zebramintás csipkéjű combfix (1. kép).

     

    Na ez meg itt egy kifinomultan rafinált darab (2. kép)!!!! A gyártója így jellemzi:

     

    "Philippe Matignon Éternité mintás combfix: Csipkekötésű elasztikus combharisnya 10 cm széles csipkével. Látszik is meg nem is a lábon a csipkekötésű necces combfix. A harisnya 10 cm széles rugalmas, lurex díszítésű különleges csipkével végződik, melyben belül két sor szilikoncsík található, ezért nem csúszik le. Vékony orrerősítéssel.
    Összetétel: 94% poliamid, 6% elasztán."

     

    Ismét csak megkérdezem (magamtól is; tőletek is):

    Lehet, hogy divat lett a topless-re kilyuggatott nylonharisnyákat gyárilag is utánozni, már-már "művészien" igényes kivitelben???... ... Ki tudja... . ((Ezek itt most éppen nem lyukas harisnyákat utánoznak, de azért a 2. képen lévő a "látszik is meg nem is" harisnyaszem-kötéssel ismét csak félig fedett hatást kelthet... ...akárcsak a félig felfejtett és a félig áttört mintás nyilonharisnyák...!))

     

    Új divat van kibontakozóban!!!

     

    előzmény:
    Anita40 (8975)
    2011-06-16  20:49
  25. 2011. június 16. 22:158977.

    Ez itt inkább egy nagyon sűrűn felfutott szemű , kissé felfejtődött nylonharisnyát utánzó sűrűn áttört mintás nylonharisnya. (A mintája hosszirányú sűrű szemfutást utánoz.)

     

     

    előzmény:
    Anita40 (8976)
    2011-06-16  22:02

Címlap

top