Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Utrogestan

Torolt_felhasznalo_547464
Torolt_felhasznalo_547464
Létrehozva: 2006. november 27. 21:09

Sziasztok!

Tapasztalatra, tanácsokra lenne szükségem. Valószínüleg terhes vagyok, van pozitív teszteredményem. Tervezett baba, van már egy 14 hónapos kislányom is. Korábbi vetélés miatt most is Utrogestan kúpot használok, ahogy meglett a teszt, rögtön rohantam a dokihoz a gyógyszerért. Nem vizsgált meg-úgyse látott volna semmit sztem, de nem is akartam volna.

Ultrahangra csak a 7. héten szeretnék menni, amikor már hallanánk szívhangot is-ezt már csak babonából is, mert a lányomnál is ez a stratégia vált be. (Az előző vetélésemnél az 5. héten voltam, és a 8. héten sajnos ugyanakkora volt a petezsák, mint az 5.-en, vagyis nem fejlődött tovább, de mivel se vérzés, se görcs nem volt, én abban a hitben voltam, hogy minden rendben.)

Ezt csak azért mesélem el, hogy a parázásomat jobban megértsétek. Azon aggódom, hogyha most is történik valami rossz, azt vajon hogyan vehetném észre. Ha nem fejlődik a magzat, akkor szerintetek előbb utóbb megjönne, vagy amíg Utr-t szedek, addig semi esély? A tesztet becsaphatja ? Tehát ha néha-néha tesztelek megnyugodthatok?

A legnagyobb baj, hogy nem érzem magma terhesnek- valószínű azért, mert ez volt az első hónap, hogy “komolyan vettük a dolgot”, és el sem akarom hinni, hpgy egyből sikerült. Tünetem sincs semmi, az előző terhességeknél volt hányingerem is, meg feszült is a cicim-most (még) semmi. De nem emlékszem, hogy a tipikus terhességi tünetek vajon mikor jelentkeznek egyáltalán ? Ha jól gondolom, csütörtök-pénteken leszek öthetes terhes. Hányadik hét körül kezdődhetnek a “tipikus”  tünetek ?

A kislányom közel 9 kilós, őt cipelem még elég sokat, ha óvatosan veszem fel, vajon akkor is megemelhetem vele magam ? Ha ettől lesz valami baj, azt észreveszem majd ?

Bocs a hosszúra nyúlt leírásért, ha bármelyik kérdéskörben tudtok segíteni, előre is köszönöm!

Egy csomag Utr.-t kaptam, de amíg a dokihoz kerülök, kellene még kb. 10 db. Ha esetleg valaki ebben is tud segíteni, megköszönném !

Így visszaolvasva, nem tűnök túl optimistának, de nagyon szeretném, ha augusztusban egészséges baba születne ebből a dologból!

 

  1. Torolt_felhasznalo_942971
    Torolt_felhasznalo_942971
    2015. november 12. 18:3130.

    Bocsŕnat az elirásokért csakma betüim nem mi d magyar

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942971 (29)
    2015-11-12  18:18
  2. Torolt_felhasznalo_942971
    Torolt_felhasznalo_942971
    2015. november 12. 18:1829.

    Sziasztok! Lŕtom elčg rčgen megy a tčma de azčrt beprobŕlkozom a törtčnetem: 


    A pŕrommal idčn leszünk karŕcsonykor 1 čve jegyesek. Čs együtt is člünk viszonylag elčg hamar összeköltöztünk az čn csalŕdi problčmŕm včgett. De boldogok vagyunk mŕr leginkŕbb csak a baba hiŕnyzik. Mŕr több mint 1 čve nőgyógyŕszhoz jŕrok tavaly szeptember óta mikor apum meghalt. Čs rendszertelen lett a menzeszem de mŕr előtte úgy voltunk hogy babŕt szeretnčnk čs ha lesz lesz ha nem nem igy voltunk de mŕr nagyon akarunk. A nődokim azt mondta azčrt nem jön össze mert túlsúlyom van čs ha leadom összejön aztŕn 4 kilo lement mert 94 voltam meg ugy gondoltam szeretnčnk megnyugodni ugyhogy kčrtem a doktorurat hogy legyenszives csinŕljunk hormon vizsgŕlatot mert a pŕrom anyukŕja mŕr 65 čves čs szerinte ha 1 čvig nincs baba nem is lesz ö mčg most is azt mondja megette a fene nem lesz de nem adom fel. A doki a včrvčtel utŕn alacsony progeszteron miatt adott utrogestant szŕjon ŕt kell szedni napi 3x1-et. A lčnyeg az hogy most október 17 óta szedem közben megvolt a mensesem čs utŕna most a 14. Napon elkezdtem ujra szedni viszont a doki azt mondta oktober 31 ig kell szedni de ujra kezdtem čs azóta is szedem. Az lenne a kčrdčsem hogy szedjem e vajon tovŕbb vagy mŕr tčnyleg nem lesz max lombik gyerekem? Az ovulŕciós (LH) čs az terhessčgi (hcg) eddig mind negativ. Adjam fel a remčnyt vajon? Köszönöm a vŕlaszokat amugy 22 čves vagyok 

  3. 2015. február 20. 21:2128.

    Szia!


    Ne szájon át szedd hanem dugd fel. Én így használtam a 12.-ik hétig, állítólag így még hatékonyabb is.

    előzmény:
    nikkie (26)
    2015-02-20  11:36
  4. 2015. február 20. 20:0727.

    Szia, 


    Én a 12. hét végéig napi 3 x 2- t használtam lombikos terhességhez, de semmi bajom nem volt tőle!


     


    Ha fontos a terhesség, sztem ne kockáztatni, és úgy használd, ahogy a dokijavasolta. Simán a terhesség miatt is szedulhetsz sztem.


     


    Jó egészséget kívánok!   

    előzmény:
    nikkie (26)
    2015-02-20  11:36

Címlap

top