Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2007 augusztusi babák

petrusanya
Létrehozva: 2006. november 25. 22:11
Sziasztok

  1. 2009. szeptember 10. 18:5773301.

    áá, kész vagyok már írni sem tudok!:))

    Úgy bedőlnék az ágyba, de még ugye fenn vannak a gyerekek és jönnek sogorék olaszból...

    he-he! olyan vagyok mint egy házisárkány csak söprűm nincs meg a keleténél több fogam van!:)))

    előzmény:
    petrusanya (1)
    2006-11-25  22:11
  2. 2009. szeptember 10. 18:5073300.

    Peggy: Nagyon-nagyon jó ez a sakk-szakkör.. Vagy mi ez/ pirulós smile/

    Szegény fiam is szeretne sakkozni, a zsebpénzéből is azt vett magának. De még egyedül én vagyok aki valamenyire csak tud sakkozni v inkább csak a lépéseket tudom. A suliban nincs külön ilyen sakkör, a többiek meg akiket érdekel a dolog azok kenik -vágják. Ez olyan imserős nekem, mert gyerekként én akartam mindig nagyon sakkozni csak nem volt kivel!
     Na, most felnőttkjént viszont azt kapom vissza hogy nagyon szeretnék kártyázni, de nem tudok és nincs kivel!:))))))

    Marad a szgép mint partner!:)))

    előzmény:
    petrusanya (1)
    2006-11-25  22:11
  3. 2009. szeptember 10. 18:3573299.

    Bocs, hogy ilyen marhasággal jöttem, de annyi- de annyi apró hülye kis boszantó dolog történt ma velem+ a fasza kis migrénem hogy most nagyon hülye -hisztis p**** hangulatban vagyok!

    Fáradt is vagyok.....

    Kriszta fel a fejjel hidd el jót fog tenni Szilunak a bölcsi. A kezdet a nehéz, de nagyon jó lesz ott neki a többi kicsi között!!:))))

    Kíváncsi leszek ha majd megy jövőre/remélem felveszik, ha nem nem tudom mit csinálok!!/ az oviba ő hogyan fog viselkedni. Egész jól el van a gyerekekkel; de ma ios vittem volna anyámhoz és fél órán át ott ordított az ajtónál!:((((

    Nem tudom elhinni miért nem marad el az anyámmal mikor még a szomszédcsajjal is tök jól elvan és most is alig akart haza jönni!:(((((  A hajtépőssmilet most képzeljétek ide!!

    előzmény:
    petrusanya (1)
    2006-11-25  22:11
  4. 2009. szeptember 10. 18:3173298.

    Basszus hát ez kemény! Sajnálom lezsik és Réka nálatok is a dolgokat!:(
    Hihetetlen hogy mennyi borzalmat hall az ember nap mint nap!

    Azért nektek is meg van keményen a magatok keresztje!

    Én most úgy elgondolkodtam, csak ebben a topicban hány ismerősnek, rokonnak, családtagnak van valami baja!:(((

    Nagyon-nagyon nem jó felé halad a világ, visszaüt sajnos sok minden!

    Kandika: Bocs, nem válaszoltam!

    A hétvégén csinálok fotókat. Most töltöm az elemeket. Régen annyit fotóztam, most valahogy háttérbe került!

    Hú annyira szar napom volt!:((((((

    Ráadásul voltunk a zenesuliban és hát tartok a tanártól. Bár mondjuk nem nekem kell hogy szimpatikus legyen hanem a fiamnak. Ráadásul ahhoz a szolfézstanárhoz került aki miatt én abba hagytam anno a zenesulit...:((

    előzmény:
    lezsik (73296)
    2009-09-10  13:54
  5. 2009. szeptember 10. 13:5673297.

    Sziasztok,

     

    csak ideértem, nálunk éppen térkövezés zajlik és persze sikerült a csatornánkat is telibe kapnia a gépnek, így aztán nem annyira finom munkákkal voltam elfoglalva

     

    Olvastam mindent az elmúlt napokban, de olyan fáradt voltam, h nem volt erőm írni már. Gyerekek korábban kelnek reggel, mint ami nekem normális (szóval 7 előtt kicsivel már kukorékol mindkettő), Petihez egyszer kelek éjjel (néha Benedekhez is, mint pl. ma), és ha ügyesen időzítenek, akkor nagyon kevés alvás marad nekem, természetesen. Egyébként viszont édesek, imádom őket.

     

    Banyó, örülj neki, h most kezd kiütközni, sokkal rosszabb lenne ez kistesóval fűszerezve A leggyakrabban elhangzó szó nálunk is a NEM lett...

     és szuper, h érzed már a kistesót, jó korán

    Kriszta, kitartás, olyan ügyesek vagytok, menni fog ez Szilukánknak is, meg neked is. Larán nem is csodálkozom, neki már nagyon kellhetett az ilyenfajta közösség, olyan kis tündér

     

    Mindenkinek gyógypuszik, felnőttnek, gyereknek egyaránt,

    Réka láttam nem nyugszol most sem

     

    Emone, sajnálom a melót, de ma biztos ügyes leszel. Hol tárlatvezetsz? 

     

    Monih, van egy mondatod, amit majd szívesen idézek, ha te is 2 gyerekes leszel, nagyon igaz

     

    Peggy, én olyan csodálattal olvasom mindig, h Kitti ilyen ügyes (és okos) a sakkal

     

    Lezsik, nektek sem szimpla gondjaitok szoktak lenni, látom már megint nem azok, apukádnak nagyon drukkolok, a többit pedig remélem meg tudjátok oldani, hogy nektek jó legyen

     

    Pumukli, neked külön nagy ölelések és puszik, csak ügyesen  tényleg kár, h mindenki ilyen messze van, lassan tervezek én is egy minitalit azoknak, akik hétközben valahogyan ki tudnak kavirnyálni ide

     

    Ádámnak és Hunornak pedig nagyon nagyon boldog névnapot kívánunk

     

    tényleg, Monii-val beszélt valaki mostanság?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. szeptember 10. 13:5473296.

    Banyoci, az esélyt azért néha megadjuk. De ebben a hónapban koránt sem annyiszor sikerült megadni, mint a korábbiakban.

     

    Apósnak az otthon lehetne megoldás, ha lenne hely, meg jó sok pénzünk (már a bekerülésért millákat kérnek). Az ő nyugdíja mellé egy ilyen szociális otthonba még havonta kb 40000-t le kellene tenni, hogy egyáltalán ott lehessen. És akkor még nem bánnak vele kedvesen a gondozók. Az ápoló meg csak akkor lenne jó, ha egész nap bármikor elérhető lenne a számára. Sajnos még egy tányér kaját sem képes magának melegíteni. 'Még csak' vagy 'már' 56 éves, de kb Ákos szintjén van szellemileg.

    előzmény:
    banyoci1 (73294)
    2009-09-10  13:16
  7. 2009. szeptember 10. 13:1773295.

    Hunornak nagyon boldog névnapot kívánok

     

    Igen,tegnap volt Ádám névnapja,még nem köszöntöttük fel,majd ma,ha apja is itthon lesz.

    előzmény:
    banyoci1 (73294)
    2009-09-10  13:16
  8. 2009. szeptember 10. 13:1673294.

    Sziasztok!

     

    Valaki kicserélte a fiamat,én balga azt hittem,hogy nálunk nem lesz dackorszak (persze nem hittem azt,de reménykedtem,hogy nem lesz ilyen durva ).Namármost kb. 2-3 napja szinte állandó hiszti van,ráadásul ha hisztizik,akkor csapkod,harap,rugdos. Tudom,hogy ez is csak egy korszak,de most nagyon rosszul élem meg. Szerencsére egyenlöre van türelmem hozzá,bár az energiatartalékaim kimerülöben, 3 napig egyedül voltam vele,ma már itt lesz W. is.

     

    Kriszta:nagyon örülök,hogy ma már jobb híreket kaptál. Szegényeim,Szilu annyira ragaszkodó,gondolom ezért is éli meg ennyire nehezen. De meglásd minden nappal könnyebb lesz. Millió puszi és ölelés mindkettötöknek. És gyere,gyere és mesélj!

     

    Kicsivirág:sajnálom,hogy nem javul Levi olyan ütemben mint szeretnéd. Mit mondott tegnap a doki?

     

    Monih:este majd megírom mi van. Én félek az új influenzától,mert azt mondják terhesekre különösen veszélyes,de mivel azt sem igazán tudni,hogy az oltóanyagra hogy reagálnak,ezért én azt hiszem inkább nem fogom beadatni.

     

    Peggy:ez a sakk nagyon jól hangzik,én máig sajnálom,hogy nem tanultam meg. Bár amennyi türelmem nekem van

     

    Virág:örülök,hogy már jobban vagytok. Te hol mented a cicákat? Keresztanyudat sajnálom,ez azt jelenti,hogy tudta,hogy nincs minden rendben,de nem vett róla tudomást?

     

    Lezsik:én hiszek abba,hogy a baba tudja mikor kell jönnie.Azért néha adjatok neki egy kis esélyt is. Szociális otthon vagy gondozó/ápolónö nem jöhet szóba apósnál?

     

    Emone:nehéz lehet ez a bizonytalanság munkaügyben. Reménykedjünk,hogy jövöre minden szempontból és mindenhol jobb év lesz.

    előzmény:
    lezsik (73293)
    2009-09-10  12:54
  9. 2009. szeptember 10. 12:5473293.

    Kriszta, ez jó hír. Egyre jobb lesz neki, lesznek barátai is, és még könnyebb lesz. Persze addig meg kitartást nektek/neked elsősorban. És ha egyedül vagy, akkor nyugodtan bőgd ki magad, enked is jobb lesz. Esetleg homeót nem akartok kipróbálni a bölcsibe szoktatás miatt? Itt ajánl többféle dolgot is.
     

     

    előzmény:
    htkriszta (73292)
    2009-09-10  12:29
  10. 2009. szeptember 10. 12:2973292.

    Jajj,lányok köszi a bíztató szavakat van ám fény az alagút végén,most hívtam a bölcsit,alszik a fiam és magától leült az ágyba,kicsit lógatta a lábát,aztán simogatták,kicsit pityergett,de viszonylag hamar elaludt

     

    És reggel se sírt már olyan sokáig,sőt a kedvenc gondozónénijét(aki Dóri kedvence is volt),már mosolyogva fogadta

     

    Most kicsit nyugodtabb vagyok,fog ez menni,csak azok a fránya reggelek nagyon nehezek....

    előzmény:
    lezsik (73290)
    2009-09-10  11:22
  11. Torolt_felhasznalo_358937
    Torolt_felhasznalo_358937
    2009. szeptember 10. 12:2673291.

    Influenza...nem tervezem egyenlőre...ugyanis a környezetem tele van tanítókkal, tanárokkal...így a barátnőm hétfőn öt gyereket küldött haza lázzal...valszeg nem sokágig tart majd hogy elkapjuk:-( És ugye ki tudja mikorra ad védettséget...

    egy angol virológus szerint nem az idei, hanem a jövő évi mutálódott vírus lesz nagyon gáz...én most sem szeretném elkapni, de ha a melóhelyre csak egy is bejön, végünk a központi klíma miatt...

     

    Sakk: nagyon komolyan veszik a stratégiát, számolni tanulnak fejben, a figurák értékei alapján is játszanak, királycsata, szőlő, dáma ezek a teljesen alapok, de Kitti rendesen sakkozik apjával is, már nagyon logikusan, előre gondolkodva támad, sokat fejlődött.

    De a szakkörön is rendes stratégiát is tanulnak, merre mikor hogy érdemes, bekerítős egyebek:-) Én egyébként odáig sem jutottam el, hogy hányat ér egy ló:-))))

     

     

    előzmény:
    monih (73289)
    2009-09-10  11:02
  12. 2009. szeptember 10. 11:2273290.

    Hunornak boldog névnapo!

     

    Kriszta, én is csak azt tudom neked mondani, hogy kitartást. Tudom, nekünk könnyű volt a beszokás, de menni fog nektek is. Ahogy telnek a napok Szilu is megszokja, hogy menni kell, és nincs mindig anya ott vele.

     

    Monih, hát persze, hogy nem kell ahhoz sem ágy, sem sok idő. Csak épp most minden összejött (sok munka, éjszakázás, apukám betegsége). A hab a tortán, hogy apósomat a tesója hozzánk akarja költöztetni. Jelenleg a szüleivel él, de a két öreg sem bírja már magát, apósomat meg nem lehet egyedül hagyni, mert pár agyi infarktus miatt teljesen visszafejlődött szellemileg. Én meg lázadozok, mert nálunk is nappal egyedül lenne, és bármi történik a házzal, akkor nem csak a mi házunk, hanem a szüleimé is oda van a jelzálogok miatt.

     

    Katus, fejfájásodban szó szerint osztozom. Már harmadik napja fáj a fejem, majdhogynem elviselhetetlenül. És vagyok olyan hülye, hogy gyógyszert ne vegyek be csak végszükségletben.

     

    Ákosom meg ma is hajnalban kelt. Nagy nehezen aztán közöttünk altattam vissza, de még így is 6 előtt végleg felkelt. Én meg lassan a nagybevásárláshoz a szemem alatti táskákat is használhatom.

    előzmény:
    monih (73289)
    2009-09-10  11:02
  13. 2009. szeptember 10. 11:0273289.

    Sziasztok!

     

    Hunornak boldog névnapot!! (Nikink ugye nincs? ) Ádám azt hiszem decemberben ünnepel, banyóci, ugye?

     

    Kriszta, szívesen, érzem hogy nagyon elkél ez most nálatok :(

    Megkönnyeztem Szilut,nem tagadom, illetve ezzel amiket leírsz újraéltem a mi tavalyi kálváriánkat...Engem is az vigasztalt, hogy a gondozónők mondták, hogy nehezebb esettel is volt már dolguk, illetve hogy Dzsudit is írta, ha Máté beszokott, akkor mindenki. Előbb vagy utóbb. Hát ezt mondom most én is, ha Heni beszokott, akkor mindenki. És visszagondolva nem is ez volt a legnehezebb, hanem amikor jöttek a betegségek :(  és újra úgy ment 1-2 hét után, mint aki először megy, tiltakozott, azt hitte most már otthon maradhat :(

    Szóval kitartás-kitartás a bölcsiseknek!! jaj, nincs smileym!!

     

    Tényleg, valaki tervezi beadatni az új influenza védőoltást?

     

    Peggy, olyan jó, hogy sakkozik Kitti!! Én is jártam, és országos versenyekre is eljutottam, meg igazolt versenyző voltam, öreg mesterekkel is játszhattam, nagyon szép emlékek, mert ugye ritkák a lányok ezen a területen még mindig. Miket tanulnak? Megnyitást, elméletet is? Vagy "csak" játszogatnak a szakkörön?

     

    Réka, sajnálom nálatok is a betegséget!! Anyósom okt közepén kezdi a sugárterápiát :( 6 hétre befektetik :(

     

    Kicsivirág, mit mondott a doki, javul Levi? Droserát most nem adtál neki?  Immunerősítésként érdeklődj a dokinál, van a Bronho Vaxum, meg még egy, nem jut eszembe a neve, de ezeket fel kell írtani. Bár nekünk nemigazán jött be semmi, sokat volt beteg Heni :(  és nálunk is mindig a köhögés. Az Allium Cepa, az mikor adható? Arról még nem is hallottam.

     

    banyóci, de jó lehet érezni a kis mocorgót! Nevetek van már?

    Mi lesz csütörtökön? Már csütörtök van!! Csak nem költöztök?? :)

     

    Lezsik, nagyon elfoglaltak vagytok, elhiszem, hogy alig van időd valamire... de azért drukkolok, hogy előbb-utóbb összejöjjön ez a baba, nem kell ahhoz ágy, meg sok idő sem :))  

     

    Pumukli, nagyon érzékletesen írtad le a napjaitokat, de tudod, csak csináld sorban, éppen ami jön tűzoltás jelleggel, aztán észre sem veszed és telnek a hetek, hónapok és úgy lesz egyre könnyebb minden !

     

    Kandika, bele kell vágni a házvételbe, csak annyi maradjon, amiből megéltek :)   Mi is állandóan halogatjuk, jobbnál jobbakat halasztunk el, és nem biztos, hogy jól tesszük. Ha tavaly belevágtunk volna, már kint laknánk, bár lehet felkopna az állunk a nagy hitel miatt...de biztos megoldanánk valahogy...persze az állandó spórolás miatt meg feszültek lennénk ....nehéz dönteni, és mi semmi szülői segítségre nem számíthatunk, csak magunkra.  Kíváncsi leszek mit beszéltek meg hétvégén.

     

     

    előzmény:
    htkriszta (73288)
    2009-09-10  09:45
  14. 2009. szeptember 10. 09:4573288.

    Réka,telefonszerelő Cili mindjárt küldöm priviben!! pelusnélküliséghez gratula,ha addig nem kel el a pelus,akkor ha felétek járunk,jelentkezünk érte...mi még sokáig fogunk,úgy érzem.

     Festés,tuti szép lesz!! te ezermester,cicamentő Terázanya

     

    Keresztanyud

     

    Pumukli,éde sek lehetnek a srácok együtt biztos nehéz,főleg így az elején,de mindenki bele fog rázódni(tudod,én is ezzel bíztatom magam)

    Én is itattam a lányokat anyatejjel

     

    Peggy,gratula Eriknek!!!Nagyon ügyes!!

     

    Sajnos én is hallom hogy terjed vmi betegség,és többnyire az új influenzáról beszélnek...ami nagyon jóóó,mert mire megjön az oltóanyag,már semmit sem fog érni

     

     

    Noi,apu ma ment Tbányára így nem akartam Szilut kivenni a bölcsiből,pedig olyan jó lett volna talizni

     

    Katus,érdekes nekünk bejött a Pampers,igaz a lányoknál én sem szerettem...

     

     

    És Köszi Brekianyunak és Monihnak a bíztatást bölcsiügyben!!! másnak is,csak nekik külön is

    előzmény:
    J.Virág (73275)
    2009-09-09  07:21
  15. Torolt_felhasznalo_358937
    Torolt_felhasznalo_358937
    2009. szeptember 10. 09:4073287.

    Sziasztok!

     

    Kriszta kitartás:-( tudod, lesz jobb is, csak ki kell várni, elszorult a szívem, ahogy olvastam, mennyit sír Szilu:-(( Kis macik, annyira picik még ehhez, és annyira szar, hogy nincs más lehetősége az embernek:-(

     

    Katus sajnálom a fejfájást:-(

     

    Réka örülök, hogy jobban vagytok!

    Keresztanyudat sajnálom:-( Olyan sok betegség van mostanában, egyre több embernek van komoly baja..:-(

    Néha nem tudom, elgondolkodom, hogy ez csak a korral jár e, hogy ahogy öregszem az ismerősök családtagok is beleesnek már a veszélyeztett kategóriába, és csak ezért találkozom ennyi bajjal, vagy tényleg ennyire nőtt a betegek száma...:-(((

     

    Ádámnak és Hunornak nagyon boldog névnapot!

     

    Tegnap szülőin voltam, háááát...ez már nem a jaj de jó ovis a gyerek kategória...nagyon az iskola bűvkörében élnek már, sok mindent elvárnak, és fejlesztenek, nem a játszunk egész nap feeling lesz neki....

    Megy továbbra is sakkra, meg úszásra...ez most új dolog lesz, de a nyári tapasztalat alapján kell, hogy megtanuljon úszni mert enyhén vakmerő a csajom:-))

     

    Megyek, gyűlnek az ügyfelek...:-(

     

     

    előzmény:
    htkriszta (73286)
    2009-09-10  09:22
  16. 2009. szeptember 10. 09:2273286.

    Sziasztok!!!

     

    Ádámnak és Hunornak nagyon boldog névnapot!!!!

     

    Nem olvastam még vissza,csak írok előbb magunkról:

     

    Nem egyszerű a bölcsisélet kedden mennem kellett Sziluért,mert nem aludt el,nagyon sírt.Mire leértem,kidőlt Zsuzsika ölében,de nem tudta letenni,mert akkor felsírt,így hazahoztam.

     

    Tegnap mondták,hogy inkább reggel maradjak kicsit ott még,mert akkor ugye csak 1 gondozónő van,és nem tudja Szilut is vigasztalni,meg reggeliztetni is.

    Szilu 2 lépésre sem távolodott el,nem is játszott,csak engem szorított.

    Aztán amikor kimentek az udvarra,akkor mondták,hogy menjek,de utánaa is 3/4 órát sírt.

    Viszont délben elaludt,és nem is ölben,hanem puszilgatták,és simogatták a hátát.Nagyon kedvesek,szeretik őt,és bíztatnak,hogy voltak nehezebb esetek is,de ugye mindenkinek a maga gyereke...

     

    Ma is bentmaradtam reggelinél,végre evett is,nem csak ivott.Ja,és délben is kezd eszegetni,eddig csak a kenyeret fogadta el,így szó szerint kenyéren és vizen élt.

    Amikor eljöttem nagyon sírt...ennyi majd délután kiderül meddig...és alszik-e...

    Próbálok erős lenni,előtte határozott vagyok,aztán hazajövök és jól kisírom magam

     

    Mert nagyon is megértem őt,én is legszívesebben egész nap vele lennék...

    előzmény:
    receficebummbummbumm (73285)
    2009-09-10  08:19
  17. 2009. szeptember 10. 08:1973285.

    Sziasztok!

    Örülök Réka, hogy jobban vagytok!

    Ádámnak nagyon boldog névnapot kívánok!:))))

    Gratulálok a kis szobatisztáinknak! Mi ebben visszafejlődtünk, de legalább így nem pisili körbe a lakást mint valami kiskutya!:)))

    Időnként hőbörög, hogy bili és akkor rendesen bilizik de azért még elkél a pelenka. Mia tescos pelust használjuk, s már másodjára jártam úgy hogy nincs a méretünkben. Vettem Pamperst, de ez valami borzalmas. Alig szív valamit és kifolyik belőle a pisi, több pelus is fogy...:(

    Húú, csajok olyan fejfájásom van hogy alig látok!:(

    előzmény:
    J.Virág (73284)
    2009-09-10  07:41
  18. 2009. szeptember 10. 07:4173284.

    Banyó,

    ha Ádámnak tegnap tartottátok a névnapját, akkor utólag is nagyon sok boldogságot kívánok neki

     

    MoNii,

    Hunornak is sok boldogságot névnapja alkalmából

     

    Mi végre kifelé lábalunk a kórból....  Végre, este nem éreztem azt, hogy kiszakad a tüdőm, miközben köhögök, igaz, mára a fülem dugult be....

    Mondjuk egyvalamire jó ez a betegség: Elhatároztam, hogy újra jógázni kezdek, hétfőtől pedig egy kisebb tisztítókúra jön.

     

    Tegnap kiderült, hogy keresztanyámnak áttétes májdaganata van. Felnyitották, de nem nyúltak semmihez

     Remélem, tudnak a gyerekei beszélni vele és végre komolyan veszi a betegségét.

     

    Ma megyek egy halom kiscicát menteni.

    Ha tudtok valakit, akik szeretnének Keleti típusu cicát egy oltás áráért, akkor szóljatok. Van belőlük 4-5 hónaposak is,  főleg feketék.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 9. 15:5373283.

    Sziasztok!

     

    Cilinek, Eriknek gratulálok a szobatisztasághoz! Levitől meg már régóta le vagy nyűgözve! Nagyon ügyesek! Mi sem tartunk sehol.

     

    Noémi! Jobbulást Levinek! 

     

    Réka! Nektek is! Mi is festethetnénk már, de megvárom, amíg a gyerekek kiélik művészi hajlamaikat. Tele vannak a falak graffitikkel.

     

    Az enyémek is taknyosak még. Maya egy napig volt lázas, most Ken az. De azért virgonc mind a kettő, nagy baj nincs. Pedig már alig vártam az ovit, hogy egy kicsit utolérjem magam. Ilyen vagyok:   de Mayát a héten már nem viszem. 

     

    Banyó! Már érzed? De jó!! Ádámnak ma van a névnapja? Sok boldogságot neki!

    Köszi a kérdést! Lehetne több is a meló. Augusztus első fele jó volt, és szeptember második fele is annak tűnik. A kettő között szinte semmi. 3 hétig nem volt munkánk... És mindjárt itt a szezon vége. Reménykedünk, hogy a következő év jobb lesz...

     

    Pumukli! Átérzem a helyzeted! Maya pont ilyenkor kezdte a délutáni nemalvást. Én is küzdöttem egy darabig, aztán rájöttem, egyszerűbb, ha nem alszik, mert kikészülnek az idegeim, és legalább este hamar elalszik. Egyébként Ken-nel is nehéz, ő mostanában csak úgy alszik el délután, ha kiviszem sétálni babakocsiban... Hát nem egyszerű! Ha meggyógyultunk, mehetnénk egyszer egyet sétálni! Nagyon kíváncsi vagyok Zsófi babára!

     

    Kandika! Az megfizethetetlen előny, hogy anyukádék közelében lesztek, és tudtok egymásnak segíteni. Fiatalok vagytok, hajrá!

    Lópisiltetés:

    Ken sosem viselte a rácsokat az ágyán. És még mindig csak velem alszik el. Mellé kell feküdnöm és szorosan átöleli, simogatja a karomat...

     

    Na, megyek tanulni. Holnap tárlatvezetek és fel kell készülnöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. szeptember 9. 15:3773282.

    Kicsivirág, én ahogy kezd folyni ilyen vizes vmi Ákos orrából, akkor adom neki reggel a sulfur iodatum c9-et, és este kapja a pulsatilla c9-et. És most ahogy a szünet után kezdtük a bölcsit, akkor kezdtük az echinacea c5-öt (egy hétig napi 5 golyó, majd egy hét szünet). Ha már ezek nem elégek, akkor jön a coryzalia, meg az oscillo.

     

    Apukám, köszi kérdésed, elfogadhatóan van.  A kedvét az unokáival szinten tartjuk, csak ugye neki ez kiújult betegség, amit műteni már nem lehet. De bízunk benne, hogy hat a kezelés.

    előzmény:
    Kicsivirág (73280)
    2009-09-09  14:58
  21. 2009. szeptember 9. 15:2373281.

    Noi,

    nálunk ugyanez a kórság. A köhögésre Ipecát adok a csajoknak, 5CH, 9CH, esténként, akár 20 percenként is. Meg magamnak is. Ezen kívűl az oscilot kezdtem el én is, meg grapefruit cseppek ehinanciával.

    előzmény:
    Kicsivirág (73280)
    2009-09-09  14:58
  22. 2009. szeptember 9. 14:5873280.

    Sziasztok!

     

    Sajnos Levikém megint taknyos,köhögMár múlt pénteken megmutattam a dokinőnek,de majdhogynem én voltam a hülye,hogy levittem,mert a gyereknek nincs semmi bajaJa,csak aztán rá következő 2 éjszaka szinte semmit sem aludtunk,mert annyira köhögött szegénykém.Mostanra annyit javult a helyzet,hogy aludni tud,csak 1-2x köhécselt álmában,de tegnap és tegnapelőtt este,amikor jött fel a játszóról,rájött egy olyan köhögési roham,hogy azt hittem,mindjárt hányni fogÖklendezett és alig bírta abbahagyni a köhögést.Amint beadtam neki a Stodált,abbahagyta....Az orra már nem folyik nagyon,de azért kell szívni neki még párszor,na,akkor persze őrjöngSzóval ma újra leviszem a dokinőhöz,nem érdekel,milyen pofákat fog vágni,de akkor is megnézetem vele a gyereket.Kicsit kezdek aggódni a bölcsi miatt is,hogy mi lesz majd a betegségekkel...Oscillo.-t már vettem,arra gondoltam,hogy adom majd neki hetente megelőzés képpen.Valakinek ilyen irányú tapasztalata???

     

    Lezsik: Te milyen homeot adsz orrfolyásra? Allium cepa? Coryzalia?Nagyon ügyes vagy a sok befőzéssel! Nálunk anyukám rak el mindent,mi meg megesszükApukád hogy van?

    Banyó: Már érzed a kistesót??? Húúú,jó korán,de szuper!!!!Én Levit csak 19 hetesen éreztem először,de tudom,a másodikat mindennki hamarabb érzi...

    Peggy: Erik nagyon ügyi a szobatisztasággal!Levi sem pisil be éjjel,már májs óta,legalábbis azóta figyelem,de egyszerűen nem merem leveni róla a pelust...Mindig elhatározom,aztán mégse

    Réka: Jobbulást Nektek a kórságból!Náthásak vagytok? Cilikédnek gratula a pelus nélküliséghez!Nagyon ügyi vagy,hogy már megint készülsz valamire,most meg festeni fogsz....Szorgalmas csajszi vagy!

     

    Pumukli:Biztosan nem lehet most egyszerű az élet a két kicsivel,kitartás!Annyira szuper,hogy ennyire sok a tejed!Tök jó ötlet,hogy Andrisodnak reggeli kakaóját is abból készítetted!Várjuk a szülinapos képeket!

     

    Kandika: Drukkolok,hogy sikerüljön megegyezni a tulajjal a házvásárlásal kapcsolatban! Márk lópisiltetése:

     

    Kriszta: Mi volt ma a bölcsiben Sziluval? Evett azért valamit? Remélem,nem sírt egyikőtök sem! Tök jó,hogy Laurának így bejön az ovi és látod,ott még alszik is!

    Emone: Jobbulást a gyerkőcöknek!

     

    Katus: Lutra albumra emlékszem,húgomnak volt asszem....

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. szeptember 9. 10:3073279.

    Sziasztok!

     

    Banyóci, hát igen, inkább ne is kérdezd. Nálunk most lekerült a napirendről a baba téma. Na nem úgy, hogy teljesen lemondtunk róla, és védekezünk. De ebben a hónapban nem igazán kedveztünk a témának.  Apukám betegsége mellé még jött, hogy párom vagy éjszakázott a melóban, vagy 24 órázott, úgyhogy alig láttuk egymást még nappal is, nem hogy éjjel. Ákos mellett meg ilyen programot nem igazán lehet véghezvinni.

     

    Réka, sajnálom, hogy valami kerülget titeket.  De úgy is pár nap alatt kikúrálod magatokat. Most én is Ákosnál időben elkaptam az orrfolyást. Már a második nap elmúlt a golyók hatására. 

     

    Pumukli, kitartást a hisztihez. Andrisnak is idő kell, hogy megszokja a dolgot. De nagyon ari lehet, ahogy mondja, hogy ne sírjál.

     

    Amúgy mi épp tengődünk csak. Minden délután megyünk apukámhoz, így este-éjjel főzők, mert a maradék időmet Ákos teljesen lefoglalja, míg ébren van. Aztán itt a munkám, a háztartás is, amit muszáj csinálni. Így az alvás rovására megy minden.

    előzmény:
    banyoci1 (73278)
    2009-09-09  08:35
  24. 2009. szeptember 9. 08:3573278.

    Sziasztok Lányok!

     

    Kicsit el vagyok veszve,bár ennek semmi különösebb oka sincs,vagyis van,de erröl babonából majd csak csütörtökön.

    Egyébként jól vagyunk,élvezzük,hogy még tart a jóidö,és a különfoglalkozások sem indultak el.Ma az egyik volt kolléganömet látogatjuk meg a Starnbergi tónál.

     

    Péntek este óta érzem kistesót ,nagyon meglepödtem,mert mivel elöl tapad a méhlepény,így azt gondoltam,hogy most késöbb fogom érezni,mint Ádámot.

     

    Peggy:gratulálok Eriknek a szobatisztasághoz.Mi még sehol nem tartunk,tulajdonképpen még hozzá se fogtam.

     

    Lezsik:nem semmi milyen ipari méretekben folyik nálatok a befözés (is). Te hogy vagy? Babatémát ne forszírozzam?

     

    Virág:jobbulást nektek,reméljük hamarosan jobban leszel.Nem Angliából hoztál haza valamit?

     

    Kriszta:szegényeim,én is biztosan sírtam volna. Mégis az a fontos,hogy Szilu azt lássa,hogy te is biztos vagy benne,hogy jó helyen van. De hát neked mondom ezt

     

    Pumukli:látom nem  könnyü a helyzeted ,de ügyes csaj vagy,látom megoldod. Család mennyit tud segíteni? Férjed hányra van otthon? Andris micsoda aggódó báty Majd tegyél fel új fotókat,szülinaposokat is.

     

    Emone:jobbulást nektek. Munkával hogy állsz? Mennyit tudtok dolgozni?

     

     Kandika:szerintem vágjatok bele ,ahogy leírod abszolut ideális,gondolom az anyagiakat is meg lehet valahogy oldani. Kíváncsi vagyok mit beszéltek meg a hétvégén.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_358937 (73276)
    2009-09-09  08:03
  25. 2009. szeptember 9. 08:3373277.

    Peggy,

    nektek is nagy gratula Erik pelusnélküliségéhez!

     

    Pumukli,

    kitartás, gondolj arra, hogy van akinek sokkal nehezebb, mert mindkét gyereke, hisztis, stb...

    hamar belerázódsz majd a kétgyerekességbe és később sokkal könnyebb lesz, amikor már együtt játszanak (veszekednek ) és nem neked kell mindkettőt lekötnöd valamivel....

     

    Zsomival és Kandikával jól meg tudjátok beszélni az aktuális gondjaitokat . Kár, hogy messze laktok egymástól, mennyivel egyszerűbb volna  az egykorúakat összeereszteni (mi csináltuk, csináljuk julcsi topikjából páran )

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_358937 (73276)
    2009-09-09  08:03

Címlap

top