Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2007 augusztusi babák

petrusanya
Létrehozva: 2006. november 25. 22:11
Sziasztok

  1. 2009. szeptember 3. 15:1573201.

    Sziasztok!

     

    Pumukli: Olyan jó,hogy Zsófi ennyire jó kislány! Levi is imádott hason aludni,így szoktattam,mert féltem,hogy elfekszi a fejét(Az egyik unokatesómnak tök lapi lett egyik oldalt a feje,most 18 éves,mindig azt mondja a szüleinek a srác,hogy "Tönkretettetek!!!"pedig nem is látszik ám már neki) Adsz valamit Zsófinak hasfájásra? Sajnálom,hogy Andrissal ennyit kell kinlódnod a délutáni alvásnál...

     

    Zsomi: A kép valami fantasztikus,tök aranyosak vagytok! Benedek hisztijét sajnálom,kitartás....Húú,Levi is olyan akaratos,hogy csuda,már elkezdte a toporzékolást isRemélem,Petinek nem lett semmi gondja a hőemelkedést leszámítva.

     

    Réka: Most voltatok Londonban? ÉN egy kicsit akkor lemaradtam,mert nem tudtam,miért nem jelentkeztél ilyen régóta...Várjuk a képeket!

     

    lezsik: Hogy van apukád? Nálunk még n em tudom,hogy kell szólítani a gyerekeknek a gondozó néniket.Majd megmondják biztos,ha megyünk,de szerintem nekünk felesleges is ezen agyalni,mert Levi úgyis csak az első szótagot mondja majd duplázva!

     

    Andi: Tök szuper,hogy Dóri ilyen jól indított a bölcsiben,és még az alvással sem volt gond!Mi 21-én kezdjük majd a bölcsit.Ma is bevittem Levit picit játszani,de utoljára,mert szóltak,hogy ez "nem szerencsés"Mert nem tudnak törődni se a gyerekkel,se velem.(Nem mintha ezt bármelyikünk igényelte volna,a gyerekem nem sok vizet zavart,én meg csak néztem.Nem kellett engem sem szórakoztatni és a gyerekre sem vigyázni.Egyébként meg ők mondták,hogy be lehet menni,na mindegy,ma az igazgatóhelyettes néni így látta jónak,hogy ezt közölte velem.Szerintem ez csak a gyerek javát szolgálta,de átlátok ám a szitán,tudom,hogy az volt a baj,hogy ingyen ott volt a gyerek,amikor hivatalosan még nem bölcsis és ilyenkor játszóházat kéne fizetni....Bár csak akkor,ha otthagyom....Na,nem idegesítem magam.)

     

     

    Nono: Mi volt a mai kontrolon?Írj majd,ha lesz egy kis időd!

     

    Banyó: Hát,remélem,hogy tényleg Levivel sem lesz gond a bölcsiben...De tuti,hogy keresni fog...Egyébként a többi gyerekkel valóban nagyon barátságos,csak vele szemben a többiek nem mindig azok,ilyen szempontból kicsit féltem őt,mert nem csap vissza,nem vesz el dolgokat másoktól,inkább hagyja,hogy elvegyék tőle és sír.Egyébként Levi is megismeri az autókat,minden családtagét egyből!Sőt,amikor még csak nézegettünk nekem autót kereskedésekben,mindenhol megismerte anyósom autóját,mármint ugyanazt a típust és mondta,hogy "mama"

     

    Emone: Szegény Maya,de sajnálom a rohadt dögök miattEmlékszem,nekem is derékig érő hajam volt,amikor anyuéknak ki kellett vadászni őket a hajamból ovis koromban...Szegény megboldogult nagypapám ment el a gyógyszertárba tetűirtóért,azt mondta anyunak: "Hagyd csak lányom,majd én hozok Nektek a gyógyszertárból ilyen szert,legfeljebb azt mondják,hogy na,a vén sza..s megtetvesedett" Kennek meg gratulálok a beszéd fejlődéshez,nagyon ügyes!

     

    Dzsudit: De jó,hogy Barni ilyen jól érzi magát a bölcsiben és már kis barátnője is akadt A gyes papír "elkeveredést" sajnálom,meg az összes többit,rohadt bosszantó dolgok ezek!!!!

     

    Kriszta: Mi van Veletek??? Majd gyere ám mesélni!!!!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. szeptember 3. 15:0073200.

    Sziasztok,

     

    Pumukli, nálunk a héten volt olyan, h csak úgy aludt el, h előtte hosszan üvöltött az ágyában (legalább 15 percig, komolyan), a szívem szakadt meg, de dőlt jobbra-balra, olyan fáradt volt, ha pedig ilyenkor bemegyek hozzá, az csak olaj a tűzre

    örülök, h jól vagytok, kicsi Zsófi pedig ilyen kis rendes, képet, ha tudsz, tegyél majd, olyan kis szépséges volt eddig is

     

    Réka, üdv itthon biztos jól szórakoztatok

     

    Dzsudit, nekem is olyan fura, h ennyien mentek dolgozni, alig maradunk itt csivitelni tulajdonképpen olyan jó nektek (meg nekem is, h itthon lehetek a gazfickókkal)

     

     

    Kicsivirág, vezetés hogy megy? tök jó kis kocsi ez a suzuki (nálam is ez van most), csak a babakocsi nem férne bele

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. szeptember 3. 14:4073199.

    Na, most látom, ezt már többen írták, bocs, csak sorban olvasok vissza

    Réka! Hát Ti merre jártatok? Most volt Anglia?

    Emone! Örülök, hogy Ken alvókája javul és a beszélőkéje is megindult. Andris épp most szenved már 1 órája az ágyban, minden délután ez a hiszti megysajnálom Mayát, de hát sajnos bárhol összeszedheti az ember, emlékszem még az általánosban nálunk is az egész osztály tetves volt

    Zsomi! Utólag is boldog szülinapot Benedeknek, jók a képek nagyon, meg a boldog nagyszülők, olyan aranyosak ott a háttérben

    Mi jól vagyunk, Andrisom nehezen alszik délután, de azért "jó kisfiú" Zsófikám meg csak eszik-alszik egész nap, éjjel kicsit hasfájós, mint Andris volt, de ha hason alszik, megnyugszik.

    Na megyek most már "odahatok" keményen mert rugdossa a falat 

     

     

    előzmény:
    _Pumukli (73198)
    2009-09-03  14:28
  4. 2009. szeptember 3. 14:2873198.
    Banyó! Örülök, hogy minden oké, azért várd ki a végét, a 12. héten még nekem is nagykukis volt a kis Zsófi
    előzmény:
    banyoci1 (73175)
    2009-09-02  13:59
  5. 2009. szeptember 3. 08:3773197.

    Sziasztok!

     

    Csak egy gyors bekukk...

    Tegnap megérkeztünk, nagyon szupi volt minden, hazafelé "beugrottunk" Amsterdamba is, M még nem járt arrafelé .  

     

    Csajok jól viselték a távollétünket, legjobban Cili. 

     

    Megpróbálok visszaolvasni, képeket kicsinyíteni

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. szeptember 3. 08:0073196.

    Sziasztok!

     

    Gondozó nénikre visszatérve. Nálunk már a beiratkozáskor elmondták, hogy nem nénizunk senkit, se a szülők a bölcsis gondozókat, se a gondozók a szülőket, és kérik, hogy a gyerekeket is arra tanítsuk, hogy a bölcsiben Ági legyen, ne Ági néni a gondozó. Az utcán akire én azt mondom Ákosnak, hogy néni, vagy bácsi, azt ő is nénizi, bácsizza. Bár már maga is eldönti, hogy kire mondja ezeket, mert párom két barátját is bácsizta már. Szóval ide nem kavart be az, hogy a bölcsiben a gondozókat tegezi. (Pedig a fiatalabbnak is kb 20 éves a fia, az idősebb meg nem sokára már nyugdíjas.)

     

    Emone, sajnálom a tetűs dolgot. Nálunk is volt a bölcsibe, szerencsére Ákos rövid haját nem célozták meg. De még Ákos pocakban volt, mikor a keresztlányom az oviból hozta haza őket, végigfertőzve az egész családot. És akkor az én hajamat nem is igazán lehetett nittiforral lekenni.  Persze nővérem rögtön szólt az oviban, hogy talált, mire az oviból csak annyi volt a válasz, hogy tudják, hogy van. Csak épp a szülőket nem tájékoztatták. 

     

    Banyoci, grat az uhhoz. És ha most a szívedre teszed a kezed, akkor mit is szeretnél? W. mit szólt a második fiú lehetőségéhez?

     

    Nono, mennek ma a drukkok nektek. Remélem csupa jó hírrel jösz majd.

     

    Kicsivirág, nem adom fela  bilizést. Már egész nyáron ott volt a lehetőség rá Ákosnak, de ő fejben még csak most ért oda. Amúgy már délutánonként nincs pelusa, és nagyobb baleset sem volt. Ma reggel meg szaladt, hogy 'kaka, bili' de sajna már a pelusban volt, mire levettem róla. Azért a dícséret járt most is, mert szólt, csak még későn.

     

    Kriszta, majd tessék jelentkezni, hogy mit mondtak nektek a dokik!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 3. 07:0673195.

    Jó reggelt, 

     

    ez a csend... hmmmmmmm   

     

    Zsomi, enyimé fiaim se cipőorrgyűrők Mátéról olyan sportcipők maradtak meg, hogy azt se mondanám meg, hogy hordta valaki   

     

    Szegénykém, elhiszem, hogy kivagy, küldök nagy-nagy ölelést (meg egy nyugi-koktélt ).

     

     

    Nono, akkor ma leszünk csuriban  

     

    Tök furi, hogy másfél hét múlva ilyenkor már oviból tartok majd a mhely felé

     

    előzmény:
    zsomica (73194)
    2009-09-02  22:06
  8. 2009. szeptember 2. 22:0673194.

    Sziasztok,

     

    Banyókám, én nagyon remélem, h kapsz még egy ilyen édes kistököst , de a fő, h minden oké.

     

    Krisztával nem beszéltem ma, más sem?

     

    Nono, azt hittem ma mentek ti is, holnap pont megyek át Budaörsre (apu itthagyta a kocsiját, amíg Angliában van).

     

    Andi, Gubanc, Dzsudit, olyan jó, h ilyen jól viselik a kicsik a bölcsit

     

    Dzsudit, szerintem is tényleg disznóság, nekem is vannak történeteim...  a legutóbbi pont tavalyról, amikor a fizumnak csak a 60%-át kaptam kb. mert korábban elfelejtették vonni az autóadót (és ha nem szólok, nem is tudom, mikor veszik észre) szóval nagyon sajnálom és azt is, h manapség ez a nemtörődömség olyannyira jellemző

     

    Emone, tetű ezek szerint megint több helyen van, egy barátnőméknél a 2 lány is összeszedte a suliból, ők is a múlt héten lettek tiszták. Anno nekünk is volt, szörnyű volt... Ken csudaédes lehet  

     

    motorozós cipők: csajok, egyedül az én fiam nem fékezi cipőorral a mocit? 

     

    nálunk a hiszti a tetőfokára hágott, ma reggel már fél 10kor mentem volna a diliházba szívem szerint, gyerekem 3 napja szorongatja a nadrágom szárát, ha hozzáér már sikítani tudnék

     

    Petinek volt kis hőemelkedése (még nem tudom, h az oltás vagy némi megfázás miatt), Benedek meg egész délelőtt nyígott, majd még ügyesen levette a kakaós dobozt a pultról, majd kinyitotta és persze kiöntötte. Én közben etettem. Ilyen helyzetben hogyan vennétek rá az önálló 2 évest, h tegye vissza azt a nyamvadt dobozt? (miközben tudja ugye, h nem szabad) 

     

    valamit akartam még, de elfelejtettem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. szeptember 2. 22:0573193.

    Szóval még reménykedsz a kislányban, mi?  

     

    Ja nem, dehogyis, simán vannak 1 évesek, tán még fiatalabb is, csak én direkt a "nagyokhoz" kértem Barnit  

    előzmény:
    banyoci1 (73190)
    2009-09-02  16:38
  10. 2009. szeptember 2. 21:1773192.

    Zsomi: Nagyon édes Benedek a csúzdán.

     

    Kriszta: Örülök, hogy nektek is jól kezdődik a bölcsi. Én mondtam is anyunak, hogy szülök még 4 gyereket, ha valaki garantálja, hogy mind ilyen lesz, mint Dóri. Ráadásul 3 kilót fogytam egy hét alatt, úgyhogy a sok beszoktatással elérném az ideális súlyomat is. :-)))

     

    Moncsi: Lolly dumája haláli. :-)))

     

    Gubanc: 8 tanmenet? ez mit jelent? Neked kell megcsinálni 8 osztálynak, hogy mikor mit tanul? Párod melóhelyét sajnálom, remélem azért hamar talál valamit. Szegény Máté. Én is ilyen sírós vagyok. Attól is elsírom magam, hogy nem sír a gyerek. Lehet, hogy örül, hogy megszabadul a lökött anyjától. :-)))

     

    MOnih: Akkor ti minden este koccintotok apával? :-) Naná, hogy ügyes Heni, elvégre 2007 augusztusi baba. :-))) Heni 14 kiló? Lehet, hogy tényleg dokihoz kéne vinnem Dórit? Ő csak 11,7 Kg. :-(( Pedig 90 cm.

     

    Lezsik: Nálunk is tegeződés van a bölcsiben. Én meg szegény Dórinak mindig azt mondtam, hogy majd a Szilvi néni lesz vele. De mostmár ő is leszokott a nénizésről, szerencsére csak a bölcsiben, mert máshol a néni, az néni. :-)))

     

    Banyóci: Gratulálok az kis tököshöz. Bár még tényleg lehet kislány is belőle. De a lényeg, hogy egészséges. Ádám pedig nagyon jó bátty lesz. Ádám-autó :-)))))))

     

    Emone: Sajnálom a bogár-inváziót. Nekem eddig ez eszembe sem jutott,  de asszem én is beszerzek valami szert megelőzésképpen. Ti mivel kezeltétek? Ken is édes lehet, ahogy dumál.

     

     

    Kicsivirág: Én se tudom, hogy ki vagy mi az a HM. De hátha valaki felvilágosít bennünket. :-))) Ti mikor kezditek a bölcsit?

     

    Nono: Nagyon drukkolok nektek holnapra. mIndenképp írj, hogy mi volt. Egyébként hogy vagytok. eszeget-iszogat a kicsilány?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 2. 20:5073191.

    Halihó

     

    Először is nagyon boldog szülinapot utólag a hóvégi ünnepelteknek.

     

    Nálunk továbbra sincs semmi a bölcsivel. Dóri szépen megy be, nem sír, nem hadakozik, sőt hazafelé mindig mondja, hogy menjünk bölcsibe. :-) Pedig már ott is alszik. Ma pl. 2 órát aludt, én meg ültem kint a 20 centi magas kisszéken, és vártam, hogy felébredjen. Mindenem elzsibbatd, mire kihozták. :-) HOlnap már ott is fog uzsonnázni. Kajálni továbbra se hajlandó. illetve az ebédet nem eszi meg, de a reggelit igen. Szóval mi teljesen jól vagyunk. Én meg bevállaltam egy kis plussz munkát, hogy ne unatkozzak itthon, úgyhogy visszatértem eredeti szakmámhoz, és könyvelgetek.

     

    Visszaolvasok, és jövök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. szeptember 2. 16:3873190.
    Akkor a mai drukkok mennek holnapra is! Minden rendben lesz,nagyon szorítok nektek!
    előzmény:
    nonototo (73189)
    2009-09-02  16:28
  13. 2009. szeptember 2. 16:2873189.

     Na mégegyszer, hátha sikerül.

     

    Sziasztok,

     

    mi holnap megyünk kontrollra, de nagyon szépen köszönjük a drukkokat mára. Aranyosak vagytok

     Engem továbbra sem szeret az nlc, így csak ennyira futotta mára.

    Remélem elküldi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. szeptember 2. 16:1473188.
    Én miért nem tudok hsz-t írni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. szeptember 2. 15:5273187.

    Köszönöm Lányok! Tényleg nagyon-nagy kö esett le a szívemröl,bár ultrahang alatt is megoszlott a figyelmem,mert Ádám folyton mellém akart feküdni.

     

    Dzsudit:de jó,hogy Barninak máris van barátnöje,védelmezöje a bölcsiben. Furcsa,hogy ö a legfiatalabb,azt gondoltam volna,hogy otthon azért van aki már 1-1,5 évesen bölcsibe jár. A munkahelyed eljárása elég elkeserítö,aki nem figyel oda,azt rendesen át lehet rázni. És hogy még nekik állt feljebb.

     

    Kicsivirág:nem veszem még 100%-nak,a doktornö is ezt mondta,hogy azért nézzenek rá majd késöbb is,meg nekem is eszembe jutottak az itteni példák (pl. Cili is),lehet ebböl még lány is. Szerintem Levi is szuperül fogja érezni magát a bölcsiben,ö is olyan barátságos kisfiú a leirásaid alapján.

     

    Emone:Ádám is felismeri az autómárkákat,a parkolóban is megtalálja az autónkat ,van papa és mama autó,bár néha csak Ádám autó (ez amit én használok) és papa autó van. Én is voltam tetves oviban,derékig ért a hajam,anyum és én együtt sírtunk tetvészés közben,a bátyám meg égette el a kihúzott hajszálakat. Jó,hogy túl vagytok rajta.

     

    Zsomica:a fiúk nagyon helyesek külön-külön is,de együtt különösen. Látom kaptál mégegy jóevö,szépen hízó,jólalvó gyereket,akkor van remény.

     

    Gubanc:én is ilyen vagyok,mint te,ha nem sírok az bánt,ha sírok akkor meg az. Nagyon szorítok,hogy Petinek minél elöbb összejöjjön egy új munka,vagy legalább pont kerüljön a régi végére. A te osztályod milyen? Milyenek az elsö benyomások?

     

    Monih:az én fiam mellé pont egy ilyen Heni típusú lány illik majd,majd kb. 16 év múlva visszatérünk rá. Nagyon megható volt,ahogy megünnepeltétek Heni "ügyességét".

    előzmény:
    emone (73185)
    2009-09-02  15:34
  16. 2009. szeptember 2. 15:4173186.

    Kicsivirág,

     

    Én sem tudom, ki az a HM. Állítólag valami sorozat...

     

    Monih,

     

    Az a különbség, hogy most kapitalizmus van, meg fogyasztói társadalom, vagy mi a fene. Lehet, hogy mi is megvadultunk volna anno egy kockás fülű nyulas füzetért, de nem volt (mint ahogy most már az is van egyébként)...

    előzmény:
    Kicsivirág (73183)
    2009-09-02  15:30
  17. 2009. szeptember 2. 15:3473185.

    Hú, nagyon durva volt. Pláne Maya sűrű, hosszú hajából kivadászni a serkéket... Ááá! Tök depressziós voltam már. Még Maya vígasztalt. "Anya, ez csak egy bogár..."

     

    Így ovi-, iskolakezdéskor állítólag elég gyakori, szerintem nem árt a megelőzés. Egy darabig én is kenem még mind a két gyerek haját. 

    előzmény:
    dzsudit (73182)
    2009-09-02  15:24
  18. 2009. szeptember 2. 15:3173184.

    Még egy mai bosszúságot/tapasztalatot hadd meséljek el: megkaptam ugye az első fizum, nézem, hát mondom nem egészen erre számítottam. Persze tudtam, hogy az első hét gyed miatt egy 20-sal legalább kevesebbet kapok, de nem annyi volt a hiány. Telefonálgattam reggel ide-oda és elképedtem mennyire nemtörődömök az emberek, ha nem az ő érdekükről/pénzükről van szó  

     

    Kiderült, hogy a gyesigénylő papírommal nem tudni mit csináltak, de ki fogom deríteni, mert megvan a tértivevényem, mindjárt hívom a Postát, hogy ki vette át. Nem is az lenne a baj, ha elrontották volna, vagy elfelejtik, mindenki tévedhet, de az, hogy letagadják és mikor mondtam, hogy ok, de azért én ennek utánakérdezek, mert egy hónapja adtam fel, rögtön azt választolták, hogy "óóó nem kell azt, meddig tart kitölteni még 1x" Hát anyád Aztán a nyelvpótlékos parancsomat se sikerült 4 hét alatt A-ból B-be eljuttatni, hihetetlen ami ebben az országban megy, komolyan, mert ez nem csak erre a pár emberre jellemző sajnos  

     

    Bocsi Csajok az offért, nyugodtan ugorja át, akit nem érdekel, csak annyira mérges voltam, hogy nem kevés pénzől félvállról beszélnek, persze, mert nem az övék.

     

    Ja és még megtaláltak azzal, hogy fizessek be 15 ezer forintot, mert 2008-ban több 13. havit kaptam (mikor gyeden voltam) sok részre elosztva. Egyrészt én nem is igen vettem észre, hogy kaptam, másrészt nekem itthon honnan kellene tudnom mi és mennyi jár????????? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 2. 15:3073183.

    Sziasztok!

     

    Banyóci! Nagyon örülök,hogy minden rendben volt az UH-n! Azért még 100%-ra ne vedd a fiút,emlékszel,Pumukliéknál is lány lett belőle(Bár ugye az én álmom a két fiú,húúú,de foglak irigyelni,ha ez tényleg biztos lesz!) Ádám meg egy tündér,hogy megsimizte a hasadat

     

    Gubanc! Azért ne keseredj el a sírás miatt és amiatt se,hogy TE nem sírtál!Majd írd meg,mit mesélta gondozónéni a mai napról.Voltunk tegnap Levinek 24-es motorozós cipőt venni,és láttam a rénszarvasos cipőt,amilyen Máténak van!Mi most egy sötétkéket vettünk,ezen nincs elöl minta,vagyis csak szöveg,és egy darab tépőzár van csak rajta,de széles.Jó lesz majd a bölcsibe.Férjed melóhelyét nagyon sajnálom!Drukkolok,hogy minél előbb sikerüljön majd másikat találni!

     

    Zsomi! Gratulálok a szép súlyú fiúkhoz!Levi nincs ennyi kilora,csak 13 kilos.A képek nagyon tetszettek,tényleg baromira hasonlít a 3 gyerek egymásra!Kis dundi mindegyik! Húgod is egy irtó helyes csajszi!Kérek szépen jelszót én is!!!!!!

     

    Dzsudit! Örülök,hogy jól indult a bölcsi Barninak!Jó kis jel a repülő,nálunk nem volt,legalábbis nem emlékszem ilyenre.Én is voltam Levivel tegnap délelőtt a bölcsiben 1 órát,be szabad menni,aki később kezd.Nagyon aranyosan elvolt,játszott az udvaron.Eleinte sokszo odarohant hozzám,hogy menjek vele,de nem mentem,mondtam neki,hogy menjen játszani ő a gyerekekkel.A második fél órában aztán már oda sem jött hozzám,szépen elvolt.Úgy sajnáltam a síró kicsiket,akik most szoknak be Levi csoportjábaElképzeltem,amint majd Levi is sír....háááát,nem egyszerű ez azért a gyereknek sem,de a szülőnek sem.(Bár én sohasem mutatnám előtte,hogy szomorú vagyok vagy aggódom.)

     

    Monih! Nem volt nálam takarítási láz,csak rohadt régen pucoltam ablakot,konkrétan húsvétkorValami irtóztosan koszosak voltak emiatt az ablakaink,és még Levi szobája visszavan.Azt meg csak akkor tudom megcsinálni,ha a férjem leviszi délután játszani Levit.Heni nagyon ügyes volt az elalvással!

     

    lezsik: Örülök,hogy szépen  haladtok a bilizéssel! Csak ne add fel,ez a lényeg

     

    Kriszta,Nono: Mi volt ma????

     

    Csajok! Gáz,hogy fogalmam sincs,ki az a HM??????????

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. szeptember 2. 15:2473182.

    Maya hu va   

     

    Tetű: banyek, nekünk még nem volt, de a szomszéd csajszitól tudom, hogy nagyon-nagyon nehéz tőle megszabadulni. Jó is, hogy mondod, vennem kell megint megelőzésre, mert bármikor előfordulhat az oviban/bölcsiben is  Azért jó, hogy túl vagytok rajta  

     

    Igen, elég különbözőek, de azért nem tűz és víz  

    előzmény:
    emone (73181)
    2009-09-02  15:16
  21. 2009. szeptember 2. 15:1673181.
    Dzsudit! "Kicsi obi" Van már védelmezője is. De hogy Nálatok is milyen különböző a két gyerek, igaz?
    előzmény:
    dzsudit (73178)
    2009-09-02  15:03
  22. 2009. szeptember 2. 15:1273180.

    Gubanc!

     

    Bocs, még nem olvastam a hsz-edet, mikor elküldtem. Szóval sajnálom, hogy Máté sírt reggel, de végülis ez természetes. Tulajdonképpen azért is lehetne sírni, ha a gyerek nem sír, nem?? Mert mé' nem sír már, mikor az anyja otthagyja... 

     

    Sajnálom, hogy P.-nek nincs munkája! Olyan rendes ember, remélem, hamar talál újat! Drukkolok Nektek!!! 

    előzmény:
    gubanc (73177)
    2009-09-02  14:51
  23. 2009. szeptember 2. 15:0673179.

    Sziasztok!

     

    Banyó! Gratulálok! Most már megnyugodtál? Szuper 2 fiús anyuka leszel!

     

    Nonóék és Krisztáék kontrollon vannak, ugye? Remélem, minden rendben velük!

     

    Maya ma ment először oviba, Ken alszik, végre van egy kis időm leülni a gép elé. Nem olvastam vissza napok (hetek?) óta, csak néha bekukkantottam, és a reagálásokból következetettem a történésekre. Látom, nagyjából mindenhol zökkenőmentes a beszoktatás. Szuper!

     

    Nekünk nem túl kellemes az évkezdés. Maya csak azért ma ment először oviba, mert tegnap az ÁNTSZ-nél voltunk. Kértünk igazolást, hogy már nem tetves... Rémálom volt a múlt hét, naponta órákat töltöttünk a hajának a kezelésével, fésülésével. A Nittyfor kimarta a bőrét szegénykémnek, de kiírtottuk a rohadékokat. Én alig aludtam, ezekkel a rohadt dögökkel álmodtam. Hogy hol szedte össze, nem tudom, de a játszóházra tippelek. A gyógyszertárban mondták, hogy úgy viszik a tetűirtószert, mint a cukrot. Szóltam az oviban, hogy figyeljenek oda, és az igazolást is ezért kértem az ÁNTSZ-től. Mert - ugyan ez nem kötelező, de - úgy gondoltam, saját magunk és az ovi megnyugtatása érdekében is jobb, ha szakvélemény is van arról, hogy "tiszta" a feje. És persze nem utolsó sorban azért, mert ha ne adj' isten felbukkan a tetű az oviban, nem foghatják ránk, hogy mi vittük be.

     

    Na, és akkor Kenről egy pár szót. Ő is két éves lett. Köszönjük a köszöntést! Beindult a beszélőkéje. Ma egész nap ezt kérdezte: "Maya hú va?" Tegnapelőtt éjjel, talán életében először, átaludta az éjszakát! Mostanában általában csak egyszer kel fel, hajnalban, iszik és alszik tovább, úgyhogy egy kicsit könnyebb lett az életünk. Felismeri az autó és mobiltelefon márkákat. Ha meglát egy Hondát, mondja, hogy "anya is ilyen", ha a Nokia reklámot a tévében "Mama is ilyen", stb.

     

    Na, ez jó hosszú lett, sorry.

    előzmény:
    banyoci1 (73175)
    2009-09-02  13:59
  24. 2009. szeptember 2. 15:0373178.

    Banyus, hurrrrrrrááááááááá Öcskös, jaj de jó, na meg főleg az, hogy minden rendben   

     Kriszta, Nono: gyertek-gyertek mesélni  

     

    Gubanc, bocs, de most hangosan felnevettem Sztem tök jó, hogy te nem sírtál  Én is "várom" a sírást, bár mi még az elején tartunk, gondolom majd pár nap múlva   

     

     

    Monih, mondjam, hogy már az oviba is begyűrűzött?    Mi még azt sem tudtuk mi az a mese, hogy Volt/Bolt, az egyik kisfiú már azt vitte be játszani az oviba. 

    Máté egy pókemberes cipőt kapott Anyuéktól tavasszal, legalább 5 anyuka kérdezte meg, hogy hol vettük, mert azonnal mennek venni  

    Sztem ebben és a kisiskolás korban inkább a szülők hajlanak e "mániák" felé, mert én pld. simán lebeszélem ilyenekről Mátét, aztán később már meghatározóbbak a barátok  

     

    Zsomi, szép súlyuk van a fiúknak  Nekem jövő csüt-ön kellene délelőtt vinnem a fiúkat, de azért egy napot nem vinni őket kicsit luxus, főleg, hogy akkoriban alszik már ott Barnus. Holnap fel is hívom a dokit, hogy inkább egyik reggel 10 percel a rendelés előtt hadd vigyem el őket.

     

    Ma is megvolt a rohangálós napunk, holnap már nyugisabb lesz, mert Máté is oviban alszik már. Barnusnak még mindig tetszik a bölcsi (kicsi obi, ahogy ő hívja  ) és anyira édes csoporttársai vannak, főleg a lányok  Van egy elég problémás kisfiú, én már tegnap kiszúrtam, de ahogy ma is viselkedett Hát remélem Barnit nem bántja majd, bár az egyik kislány megígérte, hogy vigyáz majd rá, mert hogy Barnus a legfiatalabb a csoportban  

     

    Ha kérdezem milyen volt a bölcsiben, válasz: "jó volt Anya, de a fiú elvette a játékomat"  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. szeptember 2. 14:5173177.

    Sziasztok!

     

    Banyóci, dejó hogy minden rendben!  gratulálok az öcsköshöz!

     

    Ádám és a hassimi

     

     

    Kriszta, Nono, tőletek is várjuk a híreket, drukkolok, remélem minden ok lesz!

     

    Zsomi, jó húsban vannak tényleg a fiúk!

     

    Dzsudit, akkor nektek is jól megy egyelőre a bölcsi, örülök . A repülő az egy jó jel

     Munkahely megszűnés után egyelőre semmit nem tudunk, hova-hogyan tovább, addig nem is tud keresni új helyet, míg biztos nem lesz a döntés. Sajna itt a mi környékünkön (meg az ő végzettségével) nem olyan könnyű állást találni, ha mégis akkor az sajna minimálbéres.

     

    De legalább egy ideig nem lesz gondunk, ha beteg lesz valamelyik gyerek, hogy ki maradjon itthon vele (velük), minden rosszban van valami jó . Persze remélem hogy nem lesznek betegek!!

     

     

    Lezsik, nálunk a gondozónéni egyik mondta hogy tegezzem, a másik meg idősebb, ő néni nekem is, de Máténak mindkettőt néninek/néniként emlegetem, ő is úgy hívja őket.

    Oviban az óvónőket tegezem, amúgy általában szokták mondani, mivel "kollégák" vagyunk.

     

     

    Monih, ügyes volt Henid olyan kis okosak már, tényleg nem hiábavaló a szájjártatás.

    (annál inkább hiábavaló sokszor a nagy lovaknál - tanítványaim - , de ez más téma   )

     

     

    Nálunk megvolt ma az első bőgés a bölcsiben . Elsőként érkeztünk, és meglátta, ahogy a cumisüveget adom a gondozónéninek, erre bekattant neki, hogy ő haza akar jönni, szorította a nyakam, és sírt hogy haza-haza, nehéz volt így otthagyni. Kinn hallgatóztam, hamar abbahagyta, akkor jöttem csak el.

    És még rosszul is érzem magam, mert nem sírtam . jó hülye vagyok tudom . De két éve Levinél az első két napon bőgve jöttem haza az oviból reggel, pedig akkor meg ő nem sírt, simán beszokott.

     

    Nemsokára indulok értük, előbb Leviért, aztán Mátéért a bölcsibe, kíváncsi vagyok hogy telt a napja.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top