Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2007 augusztusi babák

petrusanya
Létrehozva: 2006. november 25. 22:11
Sziasztok

  1. 2009. augusztus 31. 07:0173151.
    == Halálozások ==
    * [[1483]] – [[XI. Lajos francia király|XI. Lajos]] [[Franciaország uralkodóinak listája|francia király]] (* [[1423]])
    * [[1649]] – [[Michael Kern]] [[Németország|német]] [[szobrászat|szobrász]] (* [[1580]])
    * [[1820]] – [[Ungvárnémeti Tóth László]] [[Magyar költők, írók listája|magyar költő]] (* [[1788]])
    * [[1867]] – [[Charles Baudelaire]] [[Francia költők, írók listája|francia költő]] (* [[1821]])
    * [[1902]] – [[Steindl Imre]] [[építészet|műépítész]], a [[Parlament]] tervezője és építője (* [[1839]])
    * [[1941]] – [[Marina Ivanovna Cvetajeva]] [[Orosz költők, írók listája|orosz író, költő]] (* [[1892]])
    * [[1945]] – [[Stefan Banach]] [[Lengyelország|lengyel]] [[matematikus]] (* [[1892]])
    * [[1963]] – [[Georges Braque]] [[Franciaország|francia]] [[kubizmus|kubista]] [[szobrászat|szobrász]], [[festészet|festő]] (* [[1882]])
    * [[1969]] – [[Rocky Marciano]] [[Egyesült Államok|amerikai]] nehézsúlyú [[ökölvívás|ökölvívó]], világbajnok (* [[1923]])
    * [[1973]] – [[Tek Pista]], [[magyarországi szlovének|szlovén]] mesemondó (* [[1900]])
    * [[1997]] – [[Diána walesi hercegné]], sz. Lady Diana Frances Spencer ''(„Lady Di”),'' (* [[1961]])
    * [[2002]] – [[George Porter]] Nobel-díjas angol kémikus (* [[1920]])
    * [[2005]] – [[Józef Rotblat]] [[Lengyelország|lengyel]] származású [[Nobel-békedíj]]as [[Nagy-Britannia|brit]] [[fizikus]] (* [[1908]])
    előzmény:
    banyoci1 (73150)
    2009-08-31  07:00
  2. 2009. augusztus 31. 07:0073150.
    == Születések ==
    * [[12]] – [[Caligula]] (Gaius Caesar) [[Római Birodalom|római]] [[császár]], [[Germanicus]] és Agrippina fia († [[41]])
    * [[1902]] – [[Révész Géza (katona)|Révész Géza]] honvédelmi miniszter († [[1977]])
    * [[1909]] – [[Fejtő Ferenc]] magyar [[történettudomány|történész]]-újságíró, [[Széchenyi-díj]]as [[Magyar költők, írók listája|magyar író]] († [[2008]])
    * [[1928]] – [[James Coburn]] [[Oscar-díj]]as [[USA|amerikai]] [[színész]] († [[2002]])
    * [[1945]] – [[Pfeffer Anna]] olimpiai ezüstérmes, világbajnok kajakozó
    * [[1949]] – [[Hugh David Politzer]] [[Nobel-díj]]as [[Egyesült Államok|amerikai]] elméleti [[fizikus]]
    * [[1949]] – [[Richard Gere]] [[Egyesült Államok|amerikai]] színész
    * [[1953]] – [[Károly György]] [[Magyar költők, írók listája|magyar író, költő]]
    * [[1953]] – [[Pataki Gábor]] magyar képzőművész
    * [[1965]] – [[Borkai Zsolt]] olimpiai bajnok tornász
    * [[1978]] – [[Alexandr Kazakov]] fehérorosz műkorcsolyázó
    * [[1980]] – [[Leo Bill]], [[angolok|angol]] [[színész]]
    előzmény:
    banyoci1 (73149)
    2009-08-31  06:59
  3. 2009. augusztus 31. 06:5973149.

    Jó reggelt!

     

    Isten éltesse sokáig Benedeket,Ramónát és Milánt 2. születésnapján!

     

    == Események ==

    * [[1848]] – [[Josip Jelačić]] császári tábornagy, [[Horvát bánok listája|horvát bán]] hadereje megszállja a [[Magyar Királyság]]hoz tartozó [[Fiume]] városát.
    * [[1856]] – Felszentelik az [[esztergom]]i [[székesegyház|főszékesegyházat]] ([[Esztergomi Bazilika|bazilikát]]).
    * [[1876]] – [[V. Murád]] helyett [[II. Abdul-Hamid]] lesz az [[Oszmán Birodalom]]  [[uralkodó|szultánja]].
    * [[1878]] – [[1878-as miskolci árvíz|Árvíz Miskolcon]], [[Magyarország]] legtöbb emberéletet követelő áradása.
    * [[1896]] – Ünnepélyesen átadják a [[budapest]]i [[Nagykörút (Budapest)|Nagykörutat]].
    * [[1944]] – A [[Szovjetunió|szovjet]] [[Vörös Hadsereg]] bevonul [[Bukarest]]be.
    * [[1947]] – Az [[Magyar Kommunista Párt|MKP]] csalással győz az ún. "[[kékcédulás választások]]on".
    * [[1975]] – [[Stockholm]]ban megnyílik a [[T-Centralen]]-ben a 3. [[metró]] állomása.
    * [[1980]] – [[Gdańsk]]ban befejeződik a hajógyári sztrájk.
    * [[1994]] – Elhagyja [[Németország]]ot az utolsó ex-szovjet katonai csapat, mely az [[NDK]] területén állomásozott.
    * [[2007]] – [[Roland Kather]] német altábornagyot [[Xavier de Marnhac]] francia altábornagy váltja a [[KFOR]] parancsnoki székben.

    előzmény:
    _Pumukli (73148)
    2009-08-30  17:18
  4. 2009. augusztus 30. 17:1873148.

    Nagyon köszönjük a köszöntést, aranyosak vagytok! Mi is kívánunk az összes hóvégi babának boldog szülinapot

    Most nem ünnepeltünk, elhalasztjuk egy kicsit, kb 2 hét múlva lesz nagy szülinapi buli 

    Zsomi! Én meg napközben állandóan hasra teszem Zsófit, úgy nagyon szeret, csak éjjel alszik oldalt vagy háton

    Kandika! Hát mi sem vagyunk nagy játszótérre járósak, inkább sétálunk meg motorozunk

    Macska! Párizs...de jó lesz, én imádom, annyira jó hely, tökjó hangulata van. Mi januárban voltunk, hát befagyott a ..., úgyhogy elhatároztam, hogy egyszer majd tavasszal is elmegyünk

     

    Mi meg kértünk időpontot csípőszűrésre meg a koponya-hasi UH-ra, az egyik okt. 28, a másik nov. 12nem semmija, és először felhívtam itt  a hozzánk közelebb eső gyerekrendelést, ahol közölték, hogy mivel nincs még TAJ száma a gyereknek, nem tudnak időpontot adni, de a doktor úr a privát rendelésén nagyon szívesen megcsinálja az UH-t nekünk most 19.000 Ft helyett van egy akciós "csomag" 10.000 Ft-ért! Hát úgy kiakadtam, le is tettem rögtön, ilyen szemeteket . Inkább felhívtam Kistarcsán a kórházat, ahová Andrissal is járunk a veséjével mindig UH-ra, és ott érdekes módon tudtak TAJ nélkül is időpontot adni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. augusztus 30. 15:0473147.

    Sziasztok!!!

     

     

    Andrisnak tegnapra és-mivel nem tudom hogy tudok jönni-Benedeknek,Ramónának,és Milánnal holnapra nagyon-nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!!

     

     

     

    Bölcsiscuccok összepakolva,üzenőfüzet megírva(sok a 3 oldal jellemzés a fiamról??? jóvvvannna,nekem minden infó lényeges,és nem tudtam mit hagyjak ki  )

    Holnap reggel 10-kor kezdünk....

     

    Kedden pedig már mind a 3 gyerek megy,Larával anyu marad ott,mert ő 8-ra megy,mi meg Sziluval 10-re.Vagy ha megmondják meddig maradhat első nap,akkor lehet,hogy még én is tudok maradni,de szerintem Lara elküld a f...be számolja a napokat....

     

    Gabi,nekünk meg a bölcsiben csak októberben kell kaját fizetni,mert visszamenőleg fizetjük.

     

     

    Nekünk Phillips hajnyírónk van,szeretjük,az egyetlen baja,hogy a legnagyobb a 21 mm,ez elég rövid,de csak 1 hétig

     

     

    Kandika,én is szeretek könyvet kötni,tegnap neki is álltunk Dórival,mondjuk nekünk nem kell papírba,csak az átlátszó öntapadósba,mert így jobban megismeri a gyerek.

     

    És megvolt a nagy öröm,mert amikor vásároltunk,nem kaptunk Hannah Montanás tolltartót,és mondtam Dórinak,hogy szétnézek neki még majd itt-ott,addig hordja a régit(aminek semmi baja mellesleg).

    Erre tegnap este Sz. hazaállított egy HM-s tolltartóval,Dóri majdnem sírt,annyira örült neki és megint kapott egy adag ruhát,most csak 3-4 darab,de van benne szuperjó télikabát

     

     

    Pöttöm,örülök,hogy írtál nem semmi Balázs lába

     

     

    Gabi,tök jó,hogy Máté elvan a bölcsiben továbbra is,valahol meg ki kell ereszteni a gőzt.P. munkahelye

     

     

    Lolly dumája de várom már ezeket én is!!

     

     

    Pusza mindenkinek,igyekszem jönni majd!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (73146)
    2009-08-29  20:05
  6. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. augusztus 29. 20:0573146.

    isten éltesse a szülinaposokat!

     

    és banyó, 12 hetes pocak? hú lemaradtam... gratula

     

    évkezdés... hát nálunk csak én kezdek évet egyenlőre. bár jövőhten valszek elmegyek két ilyen két éves kortól fogadóképes ovit megnézni. valahova muszáj lesz hordani balázst, mert akkora a társaságigénya, hgy ihaj.  együttjátszik a gyerekekkel. a korosztája sokszor nem is érti mit akar, így sokszor idősebbekkel találja meg a hangot.

     

    most apja elvitt futni:) de úgy hallom jönnek:) remélem kifáradt a sporttól

    előzmény:
    gubanc (73138)
    2009-08-29  13:28
  7. 2009. augusztus 29. 16:2873145.

    Sziasztok!

     

    Andrisnak nagyon boldog 2. szülinapot!

     

    Irgumburgum nlc, elôbb elszállt az éterben amit írtam mondjuk legalább nem rakta be 50x

     

    Moncsi: Bebeinek jobbulást! Lolly dumája

     

    Gubanc: férjed állását sajnálom izgi lehet a tanévkezdés Nekünk Babyliss hajnyíronk van, kb. 5 éves és 3 ember rendszeresen nyírok vel és jól működik, van ennek is 30mm-es állása.

     

    Zsomi: édes Benedek jelszót kérnék priviben

     

    Elkapott vmi totokfájós-orrfolyós kórság, Márkkal nyomjuk az oscillot és vacsira fokhagyma lesz, de még milyen hagymás gyógybigyót tudtok? teát pl hogy csináljak hagymából?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. augusztus 29. 16:1973144.

    Sziasztok,

     

    Bandesznak nagyon nagyon boldog szülinapot

     

    Gubanc, Lezsik, tök jó, h a fiúk ilyen ügyesek a bölcsivel.

     

    Csak röviden írok, Gabi, ha kell, nekem van egy felesleges rowentám, Benedek hajához gyenge, hogyan tudom eljuttatni neked? Millió féle feje van, hátha nektek jó lesz.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. augusztus 29. 16:1773143.

    Sziasztok!

     

    Andrisnak nagyon boldog 2. szülinapot!

     

    Gubanc: Neked most duplán izgi ez az idôszak Férjed állását sajnálom Nekünk BaByliss hajnyírónk van vagy 5 éve, 3 embert nyírok vele rendszeresen és jól bírja, ezen is van 30mm-es állás.

     

    Moncsi: Bebinek jobbulást Lolly dumája

     

    Zsomi: én is kérek jelszót Benedek

     

    Nem bírok visszaolvasni mert mindig ugyanazokat a hozzászólásokat látom

     

    Ez biztos perverznek tűnik, de én ímádtam tankönyveket csomagolni, még a húgomét is mindig én csomagoltam

    Elkapott vmi orrfolyós-torokfájós kórság, Bálint védett, de parázok nehogy Márk is elkapja nyomom az oscillot mindkettônknek és fokhagyma lesz vacsira. Milyen hagymás gyógykúra van még?

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. augusztus 29. 16:1673142.

    Sziasztok,

     

    Bandesznak nagyon nagyon boldog szülinapot

     

    Gubanc, Lezsik, tök jó, h a fiúk ilyen ügyesek a bölcsivel.

     

    Csak röviden írok, Gabi, ha kell, nekem van egy felesleges rowentám, Benedek hajához gyenge, hogyan tudom eljuttatni neked? Millió féle feje van, hátha nektek jó lesz.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. augusztus 29. 15:1173141.

    Sziasztok!

     

    Andrisnak nagyon boldog 2. születésnapot kívánunk sok szeretettel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. augusztus 29. 14:2173140.

    Sziasztok! Csak sikerül jönnöm ma felétek egy kicsit. Ákos játszika  farmjával, én meg gépezek kicsit.

     

    Gubanc, nekünk Rowenta hajnyírónk van. Már 6 éves, és 4 ember haját vágjuk vele rendszeresen, de még nem volt vele semmi gond. Csak ajánlani tudom. Az átlagtó eltérőn van benne még 3cm-es fej is.

     

    Cipőorrvédő Ákosnak volt. Mi sokat használtuk, és aztán a bölcsiben többen vettek még, mert látták. Mondjuk nyáron a szandira nem tettem rá, de ha jön az ősz, akkor megint elővesszük. 

     

    Ákossal szerencsére minden rendben. A bölcsivel sincs semmi gond a 4 és fél hét szünet ellenére sem. De látom a többi bölcsisünk is könnyen veszi egyelőre az akadályokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. augusztus 29. 13:3173139.

    Ja még egy kérdés:

     

    van hajnyírója valakinek? A fiúk hajához terveznénk venni, de milyet?

     

     

    Philipset ajánlották, de valami olcsóbb kategóriát keresünk,  ami mégsem gagyi, szóval egynél többször tudnánk használni .

     

    várom a tanácsokat-tapasztalatokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. augusztus 29. 13:2873138.

    Sziasztok!

     

    Szülinaposoknak nagyon sok boldogságot kívánunk! 

     

     

    Moncsi, jobbulást Bebinek, remélem semmi komoly baja nincs!

    Nem semmi Lolly dumája , Máté is szokott ilyeneket alkotni, mostanában annyit beszél, hogy hihetetlen.

    A bölcsiben is mondták, hogy állandóan csicsereg , tegnap mentem érte, és hallottam hogy nagy a csönd, kérdeztem a gondozónőt (épp kijött), hogy ilyen csendben uzsonnáznak? Válasz: igen, de Máté még alszik .

     

     Zsomi, cuki Benedek a csúszdán , én kérek jelszót a bemedhez!

     

    Kicsivirág, nekünk is olyan halacskás kiscipőnk van most , mármint MÁténak. Meg van egy rénszarvasos is, a bölcsiben, tiszta karácsonyos feelingje van.

     

     

    Andi, örülök hogy nektek is jól megy a bölcsi, és igen, előbb-utóbb valamilyen módon látszik a hatása, bár nekem is azt mondták a gondozónők, hogy előfordul hogy valaki nem sír sosem, de akkor máshol mutatkozik meg.

    Máté pl. olyan oltári hisztit vágott le aznap mikor először ottaludt, hogy csak lestem , tök apróság miatt zokogni és vergődni kezdett (itthon történt). 

    Sokszor otthon jön ez ki állítólag, mert a bölcsiben "viselkedni kell", és ügyesen teszik is a dolgukat, otthon meg elengedik magukat.

     

     Nekünk volt ilyen tépőzáras cipővédőnk motorozáshoz, Levi egyszer!! volt hajlandó viselni, Máté egyszer sem . Bántam is hogy megvettem, mert jó drága volt, én még akkor rendeltem az usában élő barátnőmön keresztül, mikor itthon még nem volt.

     

    Kriszta, szerencsések vagytok akkor a nagylányruhákkal . Mikor kezditek pontosan a bölcsit?

    Nem egyszerű tényleg ez a tanévkezdés, és nekem még nincs is iskolásom.

    De már mondták, hogy az ebédpénzt oviban is bölcsiben is egyszerre kérnek be kéthavit most szeptemberben, nagyon örülök .

     

    Főleg mert úgy néz ki a cég, ahol P. dolgozik megszűnik, felszámolják, bár még nincs eldöntve, még három hét van a döntésig, most "kényszerszabin" van itthon, persze a fizuját megint nem kapta meg.

     

     

    De milyen "jó" már, hogy a sors úgy rendezte, hogy egy kereső legyen a családban, nem mintha hűdesok volna a tanári fizetés, de anélkül nem is tudnánk megélni .

     

     

    Brigi, olvasom hogy a te melóhelyed sem fog visszavárni, sajnálom , remélem találsz majd másikat, ha esedékes lesz! vagy már mostanában mentél volna vissza?

    És szívesen jelentkeznék  a fotózásra, ha nem állna utunkban a távolság....

     

     

     BAnyó, gratula a betöltött 12. héthez! Pocakfotót még nem is láttunk!

     

     

    Velünk minden Ok, elfoglaltak vagyunk, ki-ki a maga intézményében, P. meg itthon .

    Máté már kétszer ottaludt a bölcsiben, tegnap-tegnapelőtt már reggel 8-tól volt fél 4-ig, és nagyon jól megy neki, reggelente úgy szalad be hogy néha elfelejt puszit is adni . Eddig még nem sírt (persze itthon hisztivel kompenzál), és még evett is, bár ő csak annyit szokott amennyi épp életben tartja, szóval nem nagy mennyiséget, de egyedül. Amúgy is nagy önállósági törekvései vannak, mindent egyedül akar(na) csinálni , de még nem minden megy.

     

    Én meg el vagyok havazva munkával, 8 tanmenetet kéne megírnom gyorsan,  hétfőn értekezlet-évnyitó, aztán keddtől hajrá. 28 fős osztályom lesz, tele leszek adminisztrációval az elején, meg ugye napról napra készülnöm kell majd az új tantárgyak miatt. 

    De igyekszem benézni majd szünetekben, kaptam laptopot, ha időm engedi majd belesek.

     

     

     további szép hétvégét mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. augusztus 29. 10:2773137.
    zsomica dede, skippy szandink van most. aból épp elcsíptünk egy akciót, így csak 5 e forint volt ez nekünk már a menyország ebben az ügyben. de csak egy féle volt elég széles a lábára ott is, így választék az nuku...
    előzmény:
    zsomica (73128)
    2009-08-28  22:03
  16. 2009. augusztus 29. 09:3173136.

    A képeket később, nincs meg a kábel. Helyette egy reggeli aranyköpés.

     

    Reggelizünk. Lolly bady, pizsigatya kombinációban, badyja kigombolva és kidobva.Azt mondja: betűröm a pólómat,hogy nehogy kiessen a kaja.

     

     

    Elmegyünk vásárolni, aztán apa a kezembe adja a kábelt és jövök képekkel.

     

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. augusztus 29. 08:5773135.

    Sziasztok!

     

    Isten éltesse Szonját és Andrist. Tegnap olyan bunkó voltam,h. el is felejtettem őket köszönteni. 

     

    Tegnap a buli jól sikerült, bár beárnyékolta,h. Bebi nagyon lázas volt. Anyu dajkálta bent, míg mi kint felköszöntöttük Lollyt. Aztán mikor lement a láza  tök jó kedve volt és őt is kivittük. Éjjel és  ma még nem volt láza(kop kop kop).

     

    Mindjárt próbálok kicsinyíteni képeket.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. augusztus 29. 07:4073134.

    == Halálozások ==
    * [[886]] – [[I. Baszileiosz]] [[Bizánci császárok listája|bizánci császár]] (* [[812]])
    * [[1526]] –
    ::: [[II. Lajos]] [[Magyar uralkodók listája|magyar király]] (* [[1506]])
    ::: [[Tomori Pál]] hadvezér, [[kalocsa]]i [[érsek]] (* [[1475]] körül)
    ::: [[Szalkai László]] [[Esztergomi érsekek listája|esztergomi érsek]] (* [[1475]])
    ::: [[Sárkány Ambrus]] volt királyi [[országbíró]] (* [[1480]] körül)
    ::: [[Drágffy János]] királyi [[országbíró]] (* ?)
    ::: [[Perényi Ferenc]] váradi püspök (* [[1500]])
    ::: [[Móré Fülöp]] pécsi püspök (* ?)
    ::: [[Paksy Balázs]] győri püspök (* ?)
    ::: [[Csaholi Ferenc]] csanádi püspök (* ?)
    ::: [[Palinay György boszniai püspök]] (* ?)
    ::: [[Szapolyai György]] szepesi gróf, a had második vezére (* [[1488]] k.)
    ::: [[Országh Ferenc]] főkamarás (* ?)
    ::: [[Korlátkői Péter]] főajtónálló (* ?)
    ::: [[Trepka András]] főajtónálló, királyi testőrtiszt (* ?)
    ::: [[Horváth Simon]] királyi főpincemester (* ?)
    ::: [[Aczél István várnagy|Aczél István]] [[pozsony]]i várnagy, királyi testőrtiszt (* ?)
    ::: [[Orlovcsics György]] [[zengg]]i kapitány (* ?)
    * [[1533]] – [[Atahualpa]], az [[Inka Birodalom]] utolsó uralkodója
    * [[1666]] – [[Frans Hals]] flamand [[barokk]] festő (* [[1580]])
    * [[1749]] – [[Bél Mátyás]] magyar lelkész, [[magyar költők, írók listája|író]], tudós (* [[1684]])
    * [[1799]] – [[VI. Piusz pápa]] (* [[1717]])
    * [[1865]] – [[Bulcsú Károly]] [[református]] lelkész, tanár (* [[1823]])
    * [[1889]] – [[Dunyov István]] honvéd alezredes, az [[Olaszország|olasz]] hadsereg ezredese (* [[1816]])
    * [[1904]] – [[V. Murád]], az [[Oszmán Birodalom]] 34. [[szultán]]ja (* [[1840]])
    * [[1913]] – [[Ivanóczy Ferenc]] író, szlovén politikai vezető, [[Muraszombat]] esperese (* [[1857]])
    * [[1915]] – [[Julius von Payer]] cs. és kir. katonatiszt, sarkkutató, hegymászó, térképész és tájképfestő (* [[1841]])
    * [[1935]] – [[Asztrid svéd hercegnő]] [[Belgium|belga]] királyné, [[III. Lipót belga király|III. Lipót]] [[Belgium uralkodóinak listája|belga király]] felesége, autóbalesetben (* [[1905]])
    * [[1938]] – [[Karinthy Frigyes]] [[magyar költők, írók listája|magyar író, költő]], újságíró (* [[1887]])
    * [[1938]] – [[Kun Béla]] újságíró, [[kommunista]] [[politikus]], a magyar [[Tanácsköztársaság]] vezetője (* [[1886]])
    * [[1957]] – [[Ágoston Ernő]] [[magyar festők listája|magyar festő]], grafikus (* [[1889]])
    * [[1967]] – [[Páter Tamás Alajos]] magyar [[ferences rend]]i [[szerzetes]], tanár, karnagy, [[zeneszerző]] (* [[1915]])
    * [[1972]] – [[René Leibowitz]] [[lengyelország]]i születésű francia karmester, zeneszerző, zenetanár (* [[1913]])
    * [[1975]] – [[Schaár Erzsébet]] [[Munkácsy Mihály-díj|Munkácsy-díjas]] [[magyar szobrászok listája|szobrászművész]] (* [[1908]])
    * [[1982]] – [[Ingrid Bergman]] [[svédek|svéd]] [[színész]]nő (* [[1915]])
    * [[1983]] – [[Jobba Gabi]] magyar [[színésznő]] (* [[1947]])
    * [[1987]] – [[Lee Marvin]] [[Oscar-díj]]as [[Egyesült Államok|amerikai]] [[színész]] (* [[1924]])
    * [[1994]] – [[Gáspár Margit]] [[magyar költők, írók listája|magyar író]], műfodító (* [[1905]])

     

    == Nemzeti ünnepek, emléknapok, világnapok ==
    * A [[Szlovákia|Szlovák Köztársaság]] hivatalos állami ünnepe – [[1944]]: ''Szlovák Nemzeti Felkelés''

    előzmény:
    banyoci1 (73133)
    2009-08-29  07:38
  19. 2009. augusztus 29. 07:3873133.
    == Születések ==
    * [[1434]] – [[Janus Pannonius]], az első, név szerint ismert [[magyar költők, írók listája|magyar költő]] († [[1472]])
    * [[1825]] – [[Salamon Ferenc]], a 19. század második felének egyik jelentős irodalomkritikusa, történésze, színikritikusa († [[1892]])
    * [[1855]] – [[Stetka Gyula]] [[magyar festők listája|magyar festőművész]] († [[1925]])
    * [[1908]] – [[Robert Merle]] [[francia költők, írók listája|francia író]] († [[2004]])
    * [[1915]] – [[Ingrid Bergman]] [[svédek|svéd]] [[színész]]nő († [[1982]])
    * [[1923]] – [[Richard Attenborough]] báró, [[Oscar-díj]]as [[Anglia|angol]] [[színész]], filmszínész, rendező, producer
    * [[1935]] – [[Garai László]] kutató pszichológus, a [[Magyar Tudományos Akadémia]] doktora
    * [[1936]] – [[John McCain]] amerikai [[politikus]], [[szenátor]]
    * [[1939]] – [[Kontsek Jolán]] olimpiai bronzérmes atléta, diszkoszvető, súlylökő, gerelyhajító, edző
    * [[1939]] – [[Joel Schumacher]] amerikai [[filmrendező]], [[forgatókönyvíró]] és [[producer]]
    * [[1941]] – [[Siklós Csaba]] magyar közlekedésmérnök, politikus
    * [[1942]] – [[Gottfried John]], [[németek|német]] [[színész]] 
    * [[1958]] – [[Michael Jackson]] amerikai táncos, koreográfus, énekes, színész († [[2009]])
    * [[1972]] – [[Irina Olegovna Lacsina]] [[moldova]]i orosz színésznő ''(„[[A Hídember]]”)''
    * [[1981]] – [[Jay Ryan (színész)|Jay Ryan]] új-zélandi színész
    előzmény:
    banyoci1 (73132)
    2009-08-29  07:37
  20. 2009. augusztus 29. 07:3773132.

    Jó reggelt!

     

    Isten éltesse sokáig Andrist 2. születésnapján!

     

    == Események ==
    * [[1521]] – Az [[I. Szulejmán]] (Szoliman) [[szultán]] által vezetett [[Oszmán Birodalom|török]] haderő elfoglalja [[Nándorfehérvár]]t.
    * [[1526]] – ''"A [[mohácsi vész]]":'' Az [[I. Szulejmán]] (Szoliman) [[szultán]] vezette [[Oszmán Birodalom|török]] haderő a [[mohácsi csata|mohácsi csatában]] szétveri a magyar fősereget, [[II. Lajos]] [[Magyar uralkodók listája|király]] is elesik.
    * [[1533]] – [[Francisco Pizarro|Pizarro]] [[Spanyolország|spanyol]] [[konkvisztádor]] megöleti az utolsó [[Inka Birodalom|inka]] uralkodót, [[Atahualpa|Atahualpát]] és elfoglalja a Birodalom fővárosát, [[Cuzco|Cuzcót]].
    * [[1541]] – [[I. Szulejmán]] (Szoliman) [[szultán]] hadsereggel érkezik [[Buda]] alá, fogságba veti [[Török Bálint]]ot. A [[Oszmán Birodalom|török]] katonaság csellel elfoglalja [[Buda]] várát.
    * [[1602]] – A [[tizenöt éves háború]] során Jemisdzsi Hasszán [[nagyvezír]] visszafoglalja a császáriaktól [[Székesfehérvár]]t. 
    * [[1686]] – A [[Oszmán Birodalom|török]] védők sikertelenül próbálnak kitörni a [[Szent Liga]] által ostromlott [[Buda]] várából.
    * [[1679]] ‑ [[Gubasóczy János]] ‑ korábbi [[vác]]i [[püspök]] – személyében új főpásztor kerül a [[Nyitrai Egyházmegye]] élére.
    * [[1756]] – [[II. Frigyes porosz király]] csapatai bevonulnak az [[Ausztria|Ausztriával]] szövetséges [[Szászország]]ba, ezzel elkezdődik a [[hétéves háború]].
    * [[1831]] – [[Michael Faraday]] [[Anglia|angol]] [[fizikus]] felfedezi a [[mágneses tér]] elektromos hatását, az [[indukció]]t.
    * [[1944]] – Kitör a [[Szlovák Nemzeti Felkelés]] [[Besztercebánya|Besztercebányán]].
    * [[1944]] – [[Horthy Miklós|Horthy]] kormányzó [[Lakatos Géza]] vezérezredest nevezi ki [[Magyar kormányfők listája|miniszterelnökk]]é, [[Sztójay Döme]] helyére.
    * [[2005]] – A ''Katrina'' [[hurrikán]] eléri [[Louisiana]] partjait, 65 mérföldre délre [[New Orleans]]tól.

    előzmény:
    zsomica (73131)
    2009-08-28  22:08
  21. 2009. augusztus 28. 22:0873131.
    na, akkor képzeljétek el szendebubut a csúszda tetején, mert valamiért ezt nem tudom feltenni
    előzmény:
    zsomica (73130)
    2009-08-28  22:06
  22. 2009. augusztus 28. 22:0673130.
    na, a képet meg eltüntette
    előzmény:
    zsomica (73128)
    2009-08-28  22:03
  23. 2009. augusztus 28. 22:0573129.

    folytatás

     

    és még egyet teszek a bememre, az nem publikus, akinek kell jelszó, szóljon

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. augusztus 28. 22:0373128.

    Sziasztok,

     

    Pöttöm, Humanicban a Skippy-ket nem nézted még? Viszonylag széles az elejük (merthogy Benedeknek meg bucika lába van) és ez a márka nem is túl drága. Játék kísérletek nálunk is vannak, Benedek is mindenfélét odahord neki, megzabálom Múltkor inni is adott neki a saját cumisüvegéből

     

    Moncsi, gyógypuszik nektek.

     

    és akkor képek, egyesével

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (73126)
    2009-08-28  19:45
  25. 2009. augusztus 28. 21:2773127.

    Sziasztok!

     

    Nagyon köszönjük a köszöntéseket. Tök jól esett,h. ránkis gondoltatok.

     

    Jól sikerült party. Mennem kell, mert bebi még nem alszik. Még mindig beteg.

     

    majd beszámolok képekben.

     

    puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
9 10 11 12 13

Címlap

top