Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babaproject előtt állók, ide!

Asosan
Létrehozva: 2003. május 28. 17:17
Sziasztok!
Sajnos az "Előkészületek a babára" c. topicon már senki nem jár, pedig én szívesen leveleznék olyanokkal, akik épp a terhesség előtti stádiumban vannak.
Mindenki, aki idén nyáron/ősszel tervezi a babaprojectet, ill. aki friss terhes, és az ezt megelőző időszakról hasznos infóval rendelkezik, írjon!
Én az első "vigyázós" hónapban vagyok, nyár végén/ősz elején szeretnék "babázódni".
Várom a hozzászólásokat, infókat e témában!
Üdv. Asosan
  1. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2008. július 30. 00:39151426.

    Sziasztok!

     

     

    Nem haragudjatok, hogy csak így beesek ide, bár évekkel ezelőtt aktív tagja voltam a topiknak. Talán Arwena emlékszik rám.

     

    Nagy-nagy gratula a nagyfiadhoz Arwena, emlékszem még, hogy mennyire vágytál rá! És persze gratulálok a pici dobogó babaszívhez is a pocakodban!

     

     

    Igazából Hangaszáll hozzászólására figyeltem fel a következő szülésével kapcsolatban. Merthogy én is otthonszültem a második fiamat.

    Bodzavirág helyzetébe is nagyon bele tudom élni magam, hiszen az első szülésem nekem is császárral végződött és másodjára nagyon akartam természetes úton. A 28. heti uh-on még fönt volt a feje a babámnak, aztán a 32. héten már fejvégű volt. De végig nagyon aggódtam, hogy minden rendben legyen és én is rengeteget beszéltem a kisfiamhoz a pocakban. Olyan kis okos volt, hogy minden kérésemet teljesítette és még a szülés időpontját is megbeszéltük vele. 

     

    Hányadik héten tartasz most Bodzavirág? 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. július 30. 00:09151425.

    Ez a durva fordítgatás nagyon szörnyű lehetett! Nem csodálom, hogy az ettől való félelemed önkénteleneül is újfent egy keresztfekvést produkál!

     

    Hallottátok ma du. 4 után a nagy robajt?  Ez a nagy kő volt, ami a szívemről gördült le, amikor a UH-n megláttam, hogy Anyuci Pici Drágasága immáron 2,5 cm-re növekedett. Ez a korának abszolút megfelelő érték.

    Volt egy vicces eset is. Pont amikor befejeztük a vizsgálatot és bevonultam az öltözőfülkébe, az asszisztensnő egy másik fülkén keresztül hangosan szólított egy újabb pácienst a folyosóról. És egy olyan nevet mondott, ami nekem nagyon ismerős. Van egy pont ilyen nevű ismerősöm, a férjem kollégájának felesége, nagyon aranyosak mindketten, a lányuk kicsit idősebb a mi fiunknál, pár hónapja voltunk náluk vendégségben. Persze mást is hívhatnak így, de azért elgondolkodtam, vajon a kolléga felesége is gyereket vár-e... Aztán egy perc múlva bejött hozzám az asszisztensnő az előjegyzési naptárral, és adott nekem egy időpontot a 12 hetes UH-ra. Mindezt ha nem is kiabálva, de nem is suttogva beszéltük meg, szóval a szomszéd fülkében valszeg hallották... Lehet, hogy holnapra az egész gyár megtudja, hogy babánk lesz?Na de ez esetben vissza fog kérdezni a férjem, hogy a kolléga neje vajon nem várandós-e

    előzmény:
    Bodzavirág (151424)
    2008-07-29  06:28
  3. 2008. július 29. 06:28151424.
    Köszi a bíztatást! Hát remélem tényleg, hogy nem lesz semmi gond. Blankával Geréb Ágiékhoz nem jutottam el, elég béna, de nagyon későn derült ki, hogy rosszul fekszik Blani (37. héten), és valahogy későn tudtam meg, hogy ők ilyenekkel foglalkoznak. A bába válaszolban olvastam a módszert, de nem tudtam, hogy van, aki nálunk is csinál ilyet. A kórházi fordítással tisztában voltam, azt meg is próbáltuk, de ahogy utólag hallom, Ágiék egész mást csinálnak. Pár szóval leírhatnád, hogy milyen volt. A kórházi nagyon durva és brutális volt ám! Azt hittem, széttépnek, ott durva fizikai erővel megpróbálták a gyereket megfordítani. Mikor az orvosomnak és egy vékonykább dokinőnek nem sikerült, akkor behívták "a falu legerősebb bikáját", ahogy ők nevezték, egy kb. 190 centi és 130 kilós dokit, ő vette át a dokinő helyét, és ráncigálták ide-oda a gyereket, de hiába. Az volt, hogy a fenekét ki tudták mozdítani alulról, de a fejét egy centivel nem tudták föntről elmozdítani, semmilyen irányba. A fenekét mindkét irányba oldalra tudták húzni, de a feje mindkét esetben mintha be lett volna betonozódva. Lehet, hogy a szívverésemet akarta hallani a kis drága, ki tudja... Annyira durva volt, hogy azt hittem, hogy tele leszek véraláfutásokkal, napokig nagyon fájt a hasam (a felülete, nem bent), de kívülről nem volt nyoma. Viszont Anti D-t kellett kapnom (RH- vagyok), mert mondták, hogy lehetnek apróbb belső bevérzések.Na ezt most nem szeretném újra megpróbálni (nem a fájdalom miatt, hanem mert úgysem működött), de egy császározott méhhel nem is lehet. Ahogy utólag hallottam, Geréb Ágiék inkább a lassú víz partot mos technikával sokáig finoman símogatják a babát, hogy jó útra tereljék - de ezt csak áttételesen hallottam, tényleg érdekelne, Nálad hogy volt.Egyébként én is beszélek vele sokat. Idő előtt nem akarom rávenni a fordulóra, de azért beszélnék a dúlámmal (ő ismeri jól Geréb Ágiékat), hogy mikor lenne itt az ideje, ha mégsem megy magától a dolog.Puszi Nektek, különös tekintettel az ifiúrra!Ja, egyébként most tudtam meg Arwenától, hogy egy napon van a szülinapunk (bár nem egy évben). Vicces, nem? (És akkor még a keresztnevünkről nem beszéltem...) Úgyhogy utólag is Isten éltessen:)Bodza
    előzmény:
    hangaszáll (151423)
    2008-07-28  15:43
  4. 2008. július 28. 15:43151423.

    francegyemeg, most szállt el egy hsz-em!!!!!

    szóval Bodzamami, szerintem nézz rá a Geréb Ágiék háza táján, mert anno nekem is masszázs fordította be Kolost irányba, bár hozzáteszem, hogy én minden nap beszéltem vele, hogy majd ha itt az ideje, fejjel lefelé kell lennie. Ne aggódj, mert a baba megérzi a hullámaidat, és akaratlanul is beprogramozod magadnak, hogy baj lesz, pedig dehogy!

    tudja ez a pocikalakóka, hogy mit kell csinálni, és mikor, csak bízzatok egymásban

    puszi, rohanok is tovább bölcsibe a zúrfiért

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. július 24. 02:02151422.
    Ó, hát hadd ugrabugráljon még az a pici legényke! Majd befordul, ha itt lesz az ideje. Biztos nem akar két hónapig fejen állni!
    előzmény:
    Bodzavirág (151421)
    2008-07-23  21:45
  6. 2008. július 23. 21:45151421.
    Két nap múlva lépünk be a 7. hónapba! Október 24-re vagyok hivatalosan kiírva. Szóval azért van még idő, de tényleg örülnék, ha már fejjel lefelé feküdne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151420)
    2008-07-23  02:36
  7. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. július 23. 02:36151420.

    Most tényleg nagyon aggódsz!

    Még picike az a kisfiú! Hány hetes is lehetsz, olyan 6-7 hós? Na majd beszélek a fejével

    Ha Blanka tudott egy darabig fejfekvésben feküdni, akkor TUTI, hogy megfelelő alakú a méhed a fejfekvéshez!

    előzmény:
    Bodzavirág (151419)
    2008-07-21  10:28
  8. 2008. július 21. 10:28151419.
    De jó Nektek csajok, hogy otthonszülésről fantáziálhattok! Nekem most megint az a problémám, hogy keresztben fekszik a gyerek. Az orvosom tudja, hogy mennyire szeretnék természetesen szülni (ha most nem megy, és ez is császár lesz, akkor két császár után már esélyem nem lesz soha "normálisan" szülni), mondta, hogy egyelőre ne aggódjak, hogy hogyan fekszik, a 36. hétig szerinte nem számít. Hát remélem, hogy igaza van, de úgy örülnék neki, ha ez a baba hajlandó lenne felvenni a hagyományos pozíciót bent. Császár után ugyanis faros szülést nem engedélyeznek a protokoll szerint. Annyira meg nem vagyok otthonszülés párti (pontosabban annál jobban félek a szövődményektől, kockázatoktól), hogy ilyen esetben bevállaljak egy otthonszülést, hogy kikerüljem a biztos császárt. Szóval most ezerrel elkezdtem parázni, hogy mi van, ha megint nem fekszik "rendesen" a gyerek. Sajnos hallottam, hogy az anyai méh alakja is lehet az oka a farfekvésnek, úgyhogy ha egyszer volt ilyen, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy még egyszer lesz. Blanka a 30. héten még szépen fejjel lefelé feküdt, aztán a 32. héten fordult vissza, és ugye a végén nem is farfekvéses volt simán (a farfekvéses szülésre még lett volna némi esélyem), hanem lábtartásos, ami esélytelen volt. A picúr meg most éppen ráadásul nem is fenékkel lefelé van, hanem teljesen keresztben! Minden este magyarázom neki, hogy hol kéne, hogy legyen a feje meg a popsija, de egyelőre úgy tűnik, nem hallgat rám - pedig még nem is kamasz:-)))Pedig még azzal is próbáltam megvesztegetni, hogy ő lehetne az első, akit valóban megszülök - tehát bizonyos értelemben lehetne "elsőszülött", ha igyekezne...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151418)
    2008-07-20  00:18
  9. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. július 20. 00:18151418.

    Kismama-feledékenység ide vagy oda, teljesen biztos vagyok benne, hogy asszisztensnő szájából elhangzott egy ilyen mondat, hogy "a dr úrnak megszűnt a szerződése a klinikával".

    Nem akartalak sokkolni, sajnálom

    Esetleg megkérdezhetnénk az otthonszülésben járatos bnőnket, hogy ő mit tud. Ő most is otthon akar szülni? Egypár alkalommal összefutottam vele a játszótéren (megengedte, hogy megsimizzem a pociját - meg is lett az eredménye ) , de erről pont nem beszéltünk.

    De egyébként szerdán megint kell mennem UH-ra, megnézik, hogy fejlődik a kis ficak, majd azért rákérdezek erre a klinikás szerződésre... Engem a 140 e Ft aggaszt.

    ST tényleg annyira otthonszülés-párti? A fent említett ismerősünk mesélte, hogy annak idején egyáltalán nem ellenezte, csak kérte, hogy nem reklámozza. Nem voltál véletlenül a májusi Születés Hetén azon a kerekasztal-beszélgetésen, amelyiken ST és sokan mások a háborítatlan szülésről beszélgettek? Engem érdekelt volna ez is és más is, de olyan bénán szerveztem meg az időmet, hogy nem tudtam elmenni. (Jövőre meg majd nézhetek, egy kéthónapos mellől ugyan hogy megyek el egy ilyen rendezvényre... Jól elszalasztottam idén ezt a kedvező alkalmat .) 

    Én biztos nem szülnék otthon, mert a takarítást nem szívesen válalnám, e férjem meg biztosan nem végezné el. Én egy amolyan ambuláns szülésről fantáziálok most: a "véres" részt a klinikán szeretném megcsinálni, pár órát bent feküdni, aztán hazamenni pihenni. De még nem biztos, hogy így csinálom. nekem igazából olyan nagy ajándék a baba, hogy a kórházi körülmények kevéssé rontják el az örömömet. De egyáltalán nem ellenzem, hogy te otthon szüljél . Sőt, megyek majd hozzád a szülés romjait eltakarítani, ha kéred. Csak le ne csukják addig szegény Geréb Ágit!

     

     

    előzmény:
    hangaszáll (151417)
    2008-07-19  21:41
  10. 2008. július 19. 21:41151417.

    ELJÖTT DR S.T. a klinikáról is??????????

    mármint a kettes az ugye megszűnt..

    egyre inkább hajlok az otthonszülésre, már ha minden rendben lesz majd 2010 környékén, amikorra várhatóan majd jön a tesó.

    merthgy s.t. simán vállal otthonszülés utáni vizsgálatot is meg minden, sőt, támogatja az otthonszülés-mozgalmat

     

    most sokkoltál arwena a hírrel..

    bakker bakker

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. július 15. 00:19151416.

    Ja még azt meg akartam írni, hogy ma a kisfiunk egész nap azt ismételgette nagy vidáman, hogy "kajinka-kajinka". Nemtom, mi ez, szerintem most ezt a szót találta a palinta szó szinonimájaként, és azt hiszi, hogy minden helyzetben ezt kell használnia. Arra is gondoltam természetesen, hogy esetleg Kalinka vodkát szeretne fogyasztani, de nem adtam neki ilyet

    Egyszer olvastam egy Gerald Durrell-könyvet, amelyben a szerző leírja, hogy a jersey-i állatkertjébe gyakran fogadott gyakornokokat a világ minden tájáról. Ezek a lelkes fiatalok nem mindig tudtak jól angolul, így rendszeres angoloktatásban részesültek. Az egyik ilyen angolórán fordult elő, hogy amikor az orvos témát gyakorolták, és a betegségekről tanultak, az egyik hallgató lelkesen összerakott egy olyasmi mondatot, hogy "Eltörött a hajam és a szemem". Mikor megkérdezték, hogy az hogy lehetséges, azt mondta, hogy azért ezek törtek el, mert csak ezen a testrészek nevét ismeri angolul... Hát szerintem így járt a csimotánk is, azért mondja mindenre, hogy kajinka, mert csak ezt tudja mondani. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151415)
    2008-07-15  00:11
  12. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. július 15. 00:11151415.

    Szia, Bodza!

    Szerintem is disznóság. A védőnő szerint azért írták rá, mert így több pénzt kapnak föntről. Na mindegy, biztosan nem a papíron leírtak határozzák meg a baba további sorsát.

    Viszont eszembe jutott valami, ami miatt tegnap mintegy öt percig aggódtam is. Visszaemlékeztem, hogy az asszisztensnő megemlítette, hogy "a dr úrnak megszűnt a szerződése a klinikával (=az egyetlen hely, ahol szülni lehet városunkban), de ha ő felkért terhesgondozó orvosom, természetesen szívesen elvállalja a szülést is." Hát ez rém kedves tőle... de mint tájékozott Kismama magazin olvasó, úgy rémlik, hogy ilyenkor nekem kell fizetnem a szülés TELJES árát... mennyi lehet az, vagy 140 e Ft?! Ez az itteni viszonylatban nagyon szokatlanul magas ár egy szülésért (mármint az anyák nem szoktak hozzá, hogy ennyit fizessenek). Lehet, hogy ezért voltak olyan kevesen a múltkor a terhesrendelésen, mert a rajongótábor egy része elpártolt tőle a magas önköltség miatt?! Mindegy, mint említettem, ezen mindössze 5 percet aggódtam, ráérek még 33 hét alatt kitalálni, mit is akarok. Hanga, te ezt tudtad, hogy elment a klinikáról drST?

     

    előzmény:
    Bodzavirág (151414)
    2008-07-14  20:41
  13. 2008. július 14. 20:41151414.
    Nagyon örülök neki, hogy minden rendben a babócával!!! Az mindenképpen szuper, hogy a szíve már dobog - szerintem sem tudják egyébként ilyenkor a méreteket annyira belőni, a szívdobogás nagyon fontos. Állítólag utána már drasztikusan csökken a vetélés esélye, ha volt már szívhang. Ez viszont tényleg mekkora bunkóság, hogy fenyegető vetélést ír a leletedre, és közben nem is szól róla!!! Szerintem ne is törődj vele! Persze, hogy az elején még bármi lehet, de a legkritikusabbon szerintem már túl vagytok, és ezután is reméljük a legjobbakat!!! Kitartás a picúrnak odabent!Puszi:Bodza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151413)
    2008-07-10  00:09
  14. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. július 10. 00:09151413.

    Szia, Bodza!

    El is hiszem, hogy a lányotok csuda édes  A mi fiunk is nagyon jópofi, bár ő még nem beszél, csak énekelget magában, amikor olyan kedve van: gyingya-gyajinygya (a hinta-palinta dallamára).

    Most pedig beszámolok az UH-n történtekről.

    Először is előadtam a dokinak, hogy 2 hete csináltam egy pozitív terhestesztet, nézze meg, jó helyen van-e a baba, és él-e. Miközben felkászálódtam a vizsgálóasztalra, megemlítettem, hogy van egy lombikgyerekünk, ez a mostani pedig spontán fogant. Erre széles mosoly terült az amúgy is eléggé kerek almaképére, és vidáman azt mondta: "Hja, kérem, így szokott az lenni, így szokott az lenni!" Örömében egy pillanat alatt be is tájolta a picurkát, ott volt a méhemben, jó helyen. Azt mondta: "Ez még picike. De már dobog a szíve!!!" 4,4 mm-nek mérte, amit én is picinek találtam, a kisfiunk ennyi idősen 6,6 mm-es óriás volt. Utána megbeszéltünk pár dolgot, mint pl. mehetek-e tornázni, jógázni, úszni stb. Azt mondta, mindent csinálhatok. De 2 hét múlva szeretne megnézni, adott is időpontot.

    Ezek után viszonylag megnyugodva jöttem ki, arra gondolva, hogy nem baj, ha picike a baba, meg aztán lehet, hogy nem is nagyon pontosan mér az az UH ilyen kicsi mérettartományban. Aztán gondoltam, elolvasom a leletet, amit adott, mert mindig olyan vicces sablonszövegek szoktak rajta lenni, amiket az asszisztens automatikusan valami sablondokumentumból másol azaktuális leletre . Jól el is szórakoztam a "közepesen táplált nőbeteg" és hasonló kifejezéseken, amíg meg nem láttam a következő szöveget: "Diagnózis: fenyegető vetélés". Nagyon mérges lettem, hogy mi a csudának írnak ilyet bele, ha nem mondanak ilyet, vagy ha most tényleg ez a helyzet, akkor miért nem mondják! Végül  - több órányi parázás és egy tapasztalt barátnőm felhívása után - arra a következtetésre jutottam, hogy valszeg ez is sablonszöveg (pl. a 12. hétig mindig ráírják, vagy az ilyen öreg kismamáknál, mint én vagyok stb.), és nem is gondolták, hogy így megijesztenek vele. Ha baj lenne, nem engedne az orvos tornázni, sőt, mi több, azonnal minimum egy progeszteronkúrát írna fel.

    Most azzal nyugtatom magam, hogy mivel nem írtak fel progeszteronhormont, tuti jó állapotban vagyok. Meg különben is, ahogy lesz, úgy lesz. Én mindent megteszek, hogy jó egészségben fejlődhessen a pici, aztán majd Odafönt úgyis eldöntik, mi lesz a sorsa.

    előzmény:
    Bodzavirág (151412)
    2008-07-06  06:42
  15. 2008. július 6. 06:42151412.
    Sziasztok!Én sem jártam itt ezer éve, de Arwena hírét én sem hagyhatom szó nélkül! Ezúton is gratulálok Nektek még egyszer! Azt hiszem, mindannyian nagyon-nagyon örülünk ennek. Sokat gondoltam ám Rátok a múltkori levelezésünk óta is, csak annyira nincs időm írni! Örülök, hogy látom, hogy minden jól halad, az UH-ról pedig mindenképpen számolj be haladéktalanul!Mi egyébként jól vagyunk nagyon, nálunk is jön a második babóca, ezúttal kisfiú. Blanka nagyon édes kislány, most már 21 hónapos, beszél ezerrel, amit nagyon vártam már, mert gondoltam, hogy csuda édes lesz - hát az is! Halálra röhögjük magunkat rajta az apjával!Puszi minden fórumosnak!!!Bodza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. július 5. 22:17151411.

    Köszi!

     

    Minibaba még tartja magát odabent, ma vagyunk 6 hetesek. Szerdán megyünk UH-ra megnézni, méhen belül sikerült-e letelepednie, van-e szívhangja (hányan vannak.... ) stb.

    Hanga: ez a Kolos nagy farmer lesz, ha már most ennyi állatot tart :-)

    előzmény:
    fórumvírus (151409)
    2008-07-02  00:41
  17. 2008. július 3. 11:18151410.

    arwenának

     

    én meg gyors rohanásban csatolok néhány képet a kópéról

    csináltunk a homokozóba tengert, meg lett két macskája a mamánál (ahol már van két kacsája és egy kutyusa is), és szépen kezd szobatiszta lenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. július 2. 00:41151409.

    Kedves arwena!

    azt hiszem, ez a hónap híre!

    nagoyn sok boldogságot és minden jót kívánok.. meg.. áá úgyis tudod, hogy mennyi mindent..

    puszi

    maszat/fórumvírus

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151408)
    2008-06-29  23:50
  19. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. június 29. 23:50151408.

    Sziasztok!

     

    Úgy havonta egy valaki jelentkezik, szóval szép lassan, de azért tudunk fórumozni

     Kiwi, remélem, azóta anyukád úgy meggyógyult, hogy együtt vízicsúszdázik a családdal.

    Ricsi hogy van?

     

    Én most egy darabig nem fogok vízicsúszdázni, mert a héten - nagy ámulatomra-bámulatomra és persze örömömre - sikerült egy pozitív terhestesztet produkálnom. Ma vagyok öt hetes! Dokinál még nem voltam, a 7. héten tervezek menni. Ez tiszta isteni csoda, a kisfiunkért 3 évig hajtottunk, végül a lombik segített, most meg szoptatás elhagyása után három hónappal megfogant ez a kisbabó! Persze nem bízzuk el magunkat, még sok minden történhet a kis picurkával, de persze nagyon örülünk neki, és annak is, hogy eszerint abszulút termékenyek vagyunk!

    Puszi mindenkinek!

    Arwena

    előzmény:
    hangaszáll (151407)
    2008-06-04  21:32
  20. 2008. június 4. 21:32151407.

    Kiwi mami, írtam privit...

    sok kitartást, és erőt nektek!

     

    Mi kisebb gondokkal küzdünk csak, ugyanis Kolosnak a fogjövése mindig nagyon borzalmas volt, illetve még mindig az. Az utolsó 5-ös fogakat most növeszgeti, így két hétig kiírták a bölcsiből. Hányt (a szokásos), meg alig aludt, és agresszív rohamai voltak, akár este is (éjjel egy-két óra földön üvöltés, verekedés etc.). Szerencsére a dokinénink adott egy homeobogyót, ami nagyon bejön, sokat segít (abban feltétlenül, hogy majdnem átalussza az éjjelt, ha beveszi).

    Egyébként Kolos béjb tündéri, imádom, sokat beszél (de nagyon robotosan töri, anya lokátorba megy át, ha meg kell fejteni a kódokat). Mai sztori:

    szedjük a cseresznyét, talált egy barnát a földön, azt mondja: ez pudingos..
    nr, 2, megyünk a cseresznyefához. egyfolytában dumál
    gyere anya, menjünk együnk jopogós cseresznyét, Bandi bácsi szedi, mi esszük a jopogós cseresznyét. gyere együnk. gyere velem anya
     mondom öregem, egyél már egy szemet
     mert 10 perce nyomod a dumát
    mire beszól: most NEM

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. június 4. 14:38151406.

    Sziasztok!

    Remélem, mindenki jól van!

     

    sajnos ez rólunk nem mondható el.

    Anyukámat reggel a mentő vitte a kórházba, azóta az intenzíven van, lélegeztetőgépen, rengeteg csővel... még azt sem tudják mi a baj! a vérnyomása nagyon alacsony, amit ha tudnak stabilizálni, akkor du. megműtik (bélrendszeri dologra gondolnak).

     

    Ricsi is itthon van, (vele most én is), nagyon náthás és a szeme is be van gyulladva (pénteken kell a dokinénihez vissza vinni).

     

    de. eljött Ricsi édesapja és vele volt míg én vásároltam, meg összeszedtem magam. sokat segített,h itt volt!

     

    a szakértői biz.-gal is beszéltem, szépen megköszöntem,h ilyen "gyorsan" adtak időpontot (március közepe óta nem találják a papírunkat és a másodikat is elkeverték!!) és miattuk visszautasítottak az óvodából!!!

     

    bocsi a sok panaszért, de most jó nem nagyon történt velünk!

     

    puszi mindenkinek!! vigyázzatok magatokra!

     

    Kiwi és Ricsi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. Április 30. 01:12151405.

    Na sziasztok! Én is itt vagyok.

     

    Kiwi, Estike, jó, hogy ti is benéztek, akkor nem teljesen alélt el a fórum

     

    Remélem, Ricsivel nincs nagy baj. Egy ismerős gyerekénél is volt sok-sok évvel ezelőtt némi elmaradás mozgásban (esetlenség) és beszédben (nemigen beszélt, rosszul artikulált) őt a Dévény-torna és a logopédus hozta helyre. Nála az volt a probléma, hogy a gyermekorvos nem tartotta ezt lemaradásnak, és így jó egy évig az anyuka nem is vitte el fejleszteni a gyereket, pedig hamarabb jutottak volna eredményre. Ha tényleg baj van Ricsivel, akkor legalább ő most időben kerül jó kezekbe.

     

    Estike, a gyerkőcöknek sok pozitív energiát küldök, hogy gyógyuljanak meg: ++++++++++++++++++++++++++++++

     

    Mi jól vagyunk, minden shiny happy, kicsi fiacskánk élvezi az életet, szépen játszik, fel-alá gyalogol a játszótéren, mindent megnéz és kipróbál, szóval nagyjából életkori sajátosságainak megfelelően viselkedik.

    Puszi, jó éjszakát

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. Április 27. 15:09151404.

    Sziasztok!


    csak egy gyors helyzetjelentés...

     

    tegnap voltam Ricsivel a védőnőnél, aki nagyon kedves volt (már korábbról ismerjük), de sajnos, ő is úgy látja,h vmi nincs rendben a fiammal. persze, nem akart jóslásokba bocsátkozni, de javasolta a Korai Fejlesztő Központot (ahová már kértem is időpontot emailben, majd meglátjuk mikorra adnak). mindenesetre nagyon aggódom,h mit fognak találni nála... meg persze a Pető Intézetet is javasolta, megadta mindegyiknek a telszámát.

     

    mindenesetre az biztos, h Ricsi nem beszél úgy és annyira, mint a kortársai. amúgy kedves, aranyos, szeretreméltó, űgyesen játszik, rajzol, gyurmázik...stb. a játszón imádja a mászókát és a csúszdát is.

     

    az édesapja sokat vígasztalt, h szerinte nem olyan nagy a baj. és ígéretet is kaptam, ha időben tudok szólni a kapott időpont miatt, velünk jön! ez nekem sokat jelent!

     

    közben "áll a bál" itthon is... sokat veszekszünk anyuval és ilyenkor (ez várható volt) én egyedül maradok, hiszen apu anyu mellé áll.

     

    rólunk most ennyit. csatolok pár itthon készült képet.

     

    köszönöm, h elolvastátok.

     

    legyen szép napotok és vigyázzatok magatokra, a kislurkókra és a családotokra!

     

    puszi, Kiwi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. Április 15. 10:37151403.

    Sziasztok! Most voltunk orvosnál kontrolon, és el van a doki nénink képedve.. Azt mondta, hogy még ilyet soha nem kellett beírjon a számítógépébe, amit nekünk mondtak az oviba, hogy azért vigyem haza mert nem tudják a gyereknek törölgetni az orrát!

    Azt mondta hogy így teljesen kilátástalan a helyzetem, munkába állás szempontjából, és legyek kicsit erőszakosabb, ne hagyjam magam. Azért a mai világban nem maradhat otthon a szülő, hogy a gyerek orrát törölgesse, mert akkor hamar kirugnák a munkájából! Ennyit az ovi-bölcsi fel kell hogy válaljon! Ti ehhez mit szoltok, aki erre jár? Kiváncsi lennék!

    előzmény:
    Kiwi55 (151401)
    2008-04-14  20:42
  25. 2008. Április 15. 06:53151402.

    Szia! Ha Te is akkor én is csend törő leszek!

    Bár rám lehet szólni, nyugodtan, hogy halkabban... Mert én most végső elkeseredésemben üvölteni, törni, zúzni tudnék.

    Nálunk is betegek még mindíg! tegnap bevittem a Krisztiánt az oviba, de már félúton legszivesebben visssza is fordultam volna vele, úgy köhögött és folyt az orra. Az óvónéni azt mondta hagyjam ott, de már délben telefonált, hogy menjek érte, mert irdatlanul folyik az orra, nagyobb odafigyelést igényel.. A kicsi még ki sem gyógyult a múlt heti betegeskedésbő, a bölcsibe megint csak 2 napot voltunk, azt is csak előző hét hétfő-kedden.

    Nem tudom egyszerűen beszoktatni! Mindíg beteg lesz!

    Ha valaki február végén nekem ezt mondja, hogy április közepén még nem tudok menni dolgozni, a betegeskedések miatt, azt kinevetem.. de most egyre jobban kéne a pénz a gyed-em letelik jövő hónap végén, és még olyan nem volt hogy az egyik a bölcsiben, a másik az oviban lenne én meg intézhetném a dolgomat!

    előzmény:
    Kiwi55 (151401)
    2008-04-14  20:42
2 3 4 5 6

Címlap

top