Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babaproject előtt állók, ide!

Asosan
Létrehozva: 2003. május 28. 17:17
Sziasztok!
Sajnos az "Előkészületek a babára" c. topicon már senki nem jár, pedig én szívesen leveleznék olyanokkal, akik épp a terhesség előtti stádiumban vannak.
Mindenki, aki idén nyáron/ősszel tervezi a babaprojectet, ill. aki friss terhes, és az ezt megelőző időszakról hasznos infóval rendelkezik, írjon!
Én az első "vigyázós" hónapban vagyok, nyár végén/ősz elején szeretnék "babázódni".
Várom a hozzászólásokat, infókat e témában!
Üdv. Asosan
  1. 2008. Április 14. 20:42151401.

    Sziasztok!

    Gondoltam megtöröm a csendet... megvagyunk mi is, igaz Ricsikénk megint beteg. náthás és köhög. csütörtökön kell visszavinni a dokinénihez.

    én dolgozgatok, a főnőköm, talán mostmár rálépett a megenyhülés útjára, mert ő ajánlotta fel,h fizeti a jogsimat, ha letszem! rendesen el is akadt a láélegzetem, napokig nem isvettem komolyan... azt hittem csak viccel, de mára már tanulmányi szerződésről is beszél, így kénytelen vagyok hinni neki!

     

    vasárnap kirándult a család és nagyon jól éreztük magunkat!

     

    mára ennyi, mindenkinek kellemes napokat kívánunk!

    Kiwiék

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. március 24. 08:45151400.
    ezt elfelejtettem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. március 24. 08:44151399.

    Estike nagyon jó hallani rólatok megint!

     

    A fiúk betegségei miattszegénykéim... ráadásul krupp, meg arcüreggyulák....

    áááá

    Remélem hamarosan rendeződtök!

    majd írok még, de most jönnek a locsolkodók.

    MIndenkinek kellemes húsvétot, a lurkóknak sok pirostojást, a lányoknak sok locsolkodót kívánok.

    puszi: hanga meg kolos 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. március 20. 18:01151398.

    Volt- bocsi a szó ismétlésért, csak próbálok sietni, hogy írni is tudjak és a dolgom is haladjon!:-)) Meg el is küldözgeztem amit írtam, hogy ne egye meg a rendszer..

    Nagy vonalakban itt tartunk, családilag! Ja meg tanulok is megint, társasházkezelést és ha a pénzem engedi a mellé még jóval olcsóbban lerakható ingatlanközvetítést is. Ezzel telnek a napjaim, no meg itthoni serénykedéssel, mert mindíg van mit csinálni, meg kaptam egy kenyérsütő gépet és nagyon szeretek vele foglalkozni! Igaz a kezdeti fellángolás már lement rólam, de most kipróbálok olyan finomságokat amit én sütók meg és formázok, a géppel csak dagasztok, kelesztek,szóval kombinálok, na!

    És megint jellemző, az hogy nem készülók a húsvétra - mondom én, de már tudom milyen kalácsot fogok sütni, meg azon kívül is mit még:-) De ezzel mindíg így vagyok!

    előzmény:
    Estike (151397)
    2008-03-20  17:49
  5. 2008. március 20. 17:49151397.

    Na csak mert sikerült és még alszanak a lurkók: Helyzet jelentés!

    Rajta volnék 1000-rel a válalkozásom beindításásn, ha nem lennének a fiúk már 1 hónapja betegek. Gergőm elkezdte a bölcsibe beszokást, de a hét utolsó napjának estéjén, kórházba kerültünk, kruppos lett a szentem, sajnos! No meg középfül és arcüreg gyuszi is meglátogatott a korhézban így sikerült öt napot bent töltenünk, kettecskén. Míg Krisztién Anyukámnak volt itthon betegecske!

    Így a bölcsis 1 hetünk értelét vesztette, mert azóta kb. 3hetet nem voltunk. Krisztiánka megkezdte, viszont az ovit, és járt is kemény 1,5 hetet, majd sikeresem megkóstolta a Gegő betegségeit, így most betegállományban vagyunk megint itthon. Vagyis én még gyed-en mert nem sikerültnekem, egyszer sem az a mutatvény hogy egyik gyerkőc bölcsiben, másik oviban én meg intézhetném a dolgaimat! Egyébként Krisztián előtt le a kalappal,mert gyorstalpalós beszokáson volt, mivel a tesó beteg volt. Így rögtön első alkalommal, egyedül ott volt 1,5 órát, majd másnap fál napot és harmadnapra egész napos is lett!

    előzmény:
    Asosan (1)
    2003-05-28  17:17
  6. 2008. március 20. 17:39151396.

    Sziasztok! Jelentem én írtam, de az új dizájn megette és elment a kedvem, no meg az időmis véges a két haramiám mellett!

    Ezt most el is küldöm, meglátjuk megjavult e már a rendszer, kb. 1 hete írtam az előzőtÖrülök, hogy kezdtek helyre rázódni Hangácska családilag!

    Puszi! Estike

    előzmény:
    hangaszáll (151395)
    2008-03-18  08:26
  7. 2008. március 18. 08:26151395.

    Pozsoma nektek nagynagynagy gratula az új pocilakóhoz!!!!

    Nálunk is bővült a család, Kolos két pintyőkét kapott a nyuszitól, akik rögtön annyira nagyon jól érezték magukat, hogy jövőhét szerdára új kis pintyekkel fognak bennünket megörvendeztetni (szerencsére van már gazdijuk az új jövevényeknek, szám szerint háromnak).

    Kolosnak nagyon tetszenek a pintyek (zebrapintyek), az egyetlen sirámja, hogy nem lehet őket úgy etetni, mint a halakat, hogy beszórja nekik felülről a kaját, és a madarak alant meg elkapkodják

    Esténként (ha itthon alszunk,. de erről mindjárt bővebben), mindig mondja, hogy jó éjszakát pintőkék, szép álmokat :-D

    anya meg ott olvad el.

    Arwena nagyon köszi a linket, próbálok Alma lemezt beszerezni, és majd finoman valahogy beadagolom ezt a tuc-tuc ellenességemet....

    Most ezerrel készülünk a húsvétra, ami egyenlőre abban merül ki, hogy én szokásom szerint takarítok, mosok, és 8 darab tojást fogok hímezni.. hol vannak már azok az idők, amikor akár 40 daran is kikerült a kezem alól!!!

    azért van más örömteli dolog is: a párommal sokat vagyunk családilag együtt: pl. most két hétig ott laktunk. a fiúk imádják egymást, Kolos simán megeszi a sült csirke combot, meg bármilyen husit, elvégre is a párom (aki a férfi minta, mert hát, az apjáról inkább nem mondok semmit) megeszi.

    És annyira jó, hogy pl. megfürdeti a párom a gyereket, amíg én vacsit csinálok, meg megágyazok. Ráadásul a párom is nagyon élvezi a helyzetet... még a végén lesz családom!

    Kolos egyre jobb fej, imádom, egyre nagyobb a szerelem! SOkszor van, hogy amíg a konyhában ténykedek, hallom, hogy énekli magának a Katalinkát, vagy a CSip-csip csókát, szokta még mondogatni a Gyerekek, gyerekek szeretik a perecet mondókát, meg nagy kedvenc az UGráljunk, mint a verebek. A török és a teheneket még nem sajátította el nagyon biztonságosan, de azért mondja, hogy "megnefogdatarkafarkát"  -ezt így átköltötte

    majd írok még lányok, de most hív a következő adag mosott ruha, és az egyéb minden húsvét előtti macera

    írjatok ti is, ne legyetek lustik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. március 11. 23:32151394.

    Ez remek, gratulálok!!!!

    Most már talán az első trimeszter végeztével egy picit kevésbé leszel fáradt!

    előzmény:
    pozsona (151393)
    2008-03-11  09:52
  9. 2008. március 11. 09:52151393.

    Sziasztok lányok, hát nagyon kedvesek vagytok, hogy várjátok az eredményeket!

    Jelentem január 4-én pozitívat teszteltem. És azóta már betöltöttem a 14 hetet. A 12 hetes ultrahang alapján kisfiúsok vagyunk. Az elmúlt időszakban valóban nem sokat neteztem, mert sokat betegeskedtek a gyerekőcök. Na és én sem úsztam meg. Meg hát két csöpp gyerek (Nándi 3 éves lesz, Zsófi 1,5) mellet nem sokmindere jut idő, ráadásul állandóan fáradt vagyok.

    Mindenkinek pocakosodást kívánok!

    Puszi: pozsona

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. március 11. 00:18151392.

    Helló!

    Úgy látszik, most már kétszemélyessé degradálódott a fórumunk

    Már régebb óta akartam írni, de mindig közbejött valami, pl. egy számítógépfüggő férj is

    Hanga, a gyerekzenével kapcsolatban ajánlom figyelmedbe: http://velvet.hu/poronty/2008/03/08/gyerekzenekar

     

    N álunk minden nap történik valami érdekes, amit mindig meg akarok írni, de aztán elmarad. Most a kis 17 hónaposunk olyan jópofa, minden nap egyre ügyesebb, sőt percről percre, érdekes megfigyelni, amint tanul pl. felmászni a kisszékére. Először óvatosan, ügyetlenül egyensúlyozva mászik, aztán másodszorra más ügyesebben, harmadszorra-negyedszerre új mozdulatokkal bővíti a mászást, stb.  Még mindig nem beszél, csak hümmögéssel kommunikál, de jól megértjük egymást. Ő mindent ért, amit én mondok, én nem mindig értem , amit ő "mond"

    előzmény:
    hangaszáll (151391)
    2008-02-25  12:09
  11. 2008. február 25. 12:09151391.
    sziasztok, itt a tavasz, és most szemrehányóan nézek magamra is, hogy eddig nem írtam, Arwenának meg nagy piros pont ennek ellenkezőjéért
    Kolos a hétvégén találkozott arwenával, meg a férjével, meg a Banderas fiacskájukkal, akitől szépen le is nyúlta jó gyerek módjára a tologatós helikoptert...
    azonkívül katicával is találkozott, ami szent állat a házunk táján, Kolos imádja (a névnapi tortája is katicás volt, meg amit csak lehet, katicával díszíttet az egész család- még akkor is, ha ez olyan lányos tud lenni, de ha Kolosnak ez a nagy kedvenc, nem tudunk mit tenni )
    Kivel mi a helyzeT?
    estike, bírod még?
    pozsoma, útban a baba?
    kiwi, hogyan alakultok?
    nálunk most volt farsang, és arwenának megírtam, hogy tök kiakadtam, mert a gyerekeknek (és nekünk is), tuc-tuc keptöntörp zenét KELLETT hallgatni, hiába vittem be halászjudit "szeresd a testvéredet" legújabb cd-jét, rá sem bagóztak a gondozónők....
    várok esetleges javaslatokat, hogy hogy mondjam meg a bölcsiben, hogy nem szeretem, ha a gyerekem tuc-tuc zenét kell, hogy hallgasson, mert itthon népdalok, mondókák kaláka, sebő, halászjutka nevelésben részesítem, hogy normális zenei ízléssel rendelkező ember váljék belőle...
    vagy én vagyok nagyon igényes????
    minden esetre nem akarom azt sem, hogy a hátam mögött mutogassanak rám ezért...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. február 25. 10:40151390.
    Sziasztok!Örülök a tavasznak -de Babo még nincs sajna.Most szerdán megyek dokihoz és kapok beutalot pár helyre.Megnézni a prolactint a pajzsmirigyet a progeszteront stb,
    Sztán majd meglátjuk mi a helyzet!
    Most PÁROMNAK sem volt meloja 2 honapig-ugyhogy éltük a takarékunkat.De ma már kezdett jra.
    Na azért van jo is a hireim között.Nagynéni leszek!Mert van egy barátnöm akivel olyan fogadott hug növér kapcsolatben vagyunk.És babát vár!Ök portugáliában élnek mert ott ismerte meg a párját már 7 éve.De most valoszinü hazaköltöznek.Mert a srácnak is lenne itt melo.!Most 6-7 hetes terhes a NIKI!Hát nagyjábol ennyi.
    Szép tavaszi napokat nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. február 23. 00:36151389.

    Sziasztok!

    Kiwi, akkor továbbra sem békültetek ki ?   

    Ricsi hogy érzi magát a félnapos bölcsiben?

    Mi jól vagyunk, az elmúlt 3 hétben hárman összesen ötször voltunk influenzásak, szerencsére többnyire csak 1-1 napra. De emiatt nem akartam közösségbe (játszóházba, baba-mama klubba) vinni a legénykét, pedig nagyon szereti.

    Azért játszótérre elmentünk, amikor csak lehetett. Képzeljétek, tegnap hogy jártam: miután kijöttünk az orvosi kontrollvizsgálatról, a játszótéren a babakocsira akasztottam a táskámat, mint mindig, és bár nagy értékek nem voltak benne, azért amikor kivettem a gyereket hintázni és totyogni, félszemmel folyton odapillantottam a táskámra. Aztán valahogy hirtelen nagy tömeg lett a játszótéren, ismerős anyukák is előkerültek, meg ismeretlen gyerekek, és nem tudtam úgy fixírozni a tatyómat... és egyszer csak odajött hozzánk egy ismeretlen kisgyerek és a velünk játszó ismerős anyuka kezébe nyomta... az én gyerekem egészségügyi könyvét!!!! Amit az én táskámból pakolt ki!    Hát még jó, hogy hozzánk hozta, és nem a játszótér  másik végében levő anyukákhoz! Szerencsére semmi sem tűnt el, a kisgyerek megelégedett az egészségügyi könyvünk kirámolásával, és nem rámolta ki (vagy el) a pénztárcámat, személyimet stb. Szóval ma már a játszótérem a zsebeimet pufira kitömtem az irataimmal, pénzemmel stb., és úgy rohangáltam a totyogóm után.

    előzmény:
    Kiwi55 (151388)
    2008-02-13  18:56
  14. 2008. február 13. 18:56151388.

    Sziasztok!
    Gondoltam megtöröm egy kicsit a csendet. 

    Kivel mi újság? meséljetek!!!!

    Nálunk zajlik az élet... Ricsi "bölcsibe" (félnapos játszóház a bölcsiben) jár, én dolgozom. Az ügyvédi ügyek is haladnak,de csak nagyon lassan.

    egyelőre rólunbk ennyit.

    üdv. Kiwi és Ricsi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. január 21. 00:01151387.

    Sziasztok!

    Mi tényleg el vagyunk veszve, de azért mégis írok egy kicsit. Szerencsére Hangáék járványa nálunk nem jelentkezik - merthogy karanténban vannak, a múltkor beugrottam hozzájuk a felajánlott babaruhákért, de az ajtó előtt várt a ruhacsomag, és Hanga bentről kiabált ki, hogy nem enged be , nehogy mi is megfertőződjünk   tisztára, mint a pestisjárvány idején 

    Szóval mi kitűnően vagyunk. Képzeljétek, a kisfiunk egy kis stréber!!! Mindent megcsinál, amit kérek tőle, hiperszófogadó; ha pedig valami rossz fát tesz a tűzre, jön és mutatja, hogy valami zűr van, segítsek neki. Sokat szoktam rötyögni rajta, persze csak csendben, a bajuszom alatt. Ma a legjobban azon szórakoztam, hogy a fürdőszobába belépve szívszaggató zokogásban tört ki, és mikor rohantam megnézni, hogy micsoda borzalmas tragédia történhetett vele, azt mutatta, hogy kéri a fogkeféjét, mert fogat szeretne mosni (mármint inkább rágcsálni a fogkefét, de azért sikamikálni is szereti)    Ja és ma hisztizett is, kb. fél percig, aztán megunta, és elterelte saját figyelmét. Hol van már az a kitartó kiskölök, aki 2 órán, azaz 120 percen át üvöltött 1-2 hetes korában éjféltől kettőig!

    Most csak ilyen kis békés események történnek mifelénk, illetve a héten végre beadatom a 15 hós oltást, remélem, a kapott speckó homeopátiás bogyók minimalizálják majd a mellékhatásokat. Bodza, ha olvasol minket: nektek megvolt más az oltás? Ha igen, volt mellékhatás?

    Puszi mindenkinek!

    Arwena 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. január 20. 10:22151386.
    szép jó napot mindenkinek
    el vagytok veszve nagyon !!! főleg Pozsoma kartácsnő
    meséljetek, kivel mi van?
    mi most vagyunk túl a tél első betegségén, Kolosnak bakteriális fertőzése volt a torkában és az orrában, nekem meg influenzám (és egyikünk sem kapta el a másiktól a másik nyavajáját )
    majd írok, de most rohanás ebédet prezentálni a zuramnak
    írjatok ti is, hogy mi a helyzet!!!
    puszi: hanga meg kolos. utóbbiról kép csatolva...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. január 15. 07:43151385.

    Szia Hangácskám!

    Csak gyorsan írok, mert sok a munka és a főnök is erre ólálkodik. 
    Hatalmas nagy gratula az új munkádhoz!!!!!  nagyon ügyes vagy!!! kívánom, hogy sok örömöd teljen benne! 

    most mennem kell.

    sok puszi, Kiwi és Ricsi

    előzmény:
    hangaszáll (151384)
    2008-01-14  13:21
  18. 2008. január 14. 13:21151384.
    nos, akkor gyorsan közkívánságra vagy mi, le próbálom írni, hogy hol kaptam melót.
    először is, én eddig is dolgoztam egy alapítványnak, ahol gépeltem, digitalizáltam könyveket, hanganyagokat rögzítettem, meg egy csomó minden, amit imádtam és nem is akartam feladni. szerencsére a mostani feltételek mellett ez megmaradt, hiszen azért a sok kicsi sokra megy.
    karácsony előtt hívtak be egy "lakberendezési" boltba. a tulaj egy fél éve vette át a helyet árukészlettel, mindennel együtt. végülis nem akarok gunyoros lenni a saját munkahelyemmel kapcsolatban, mert vannak ott normálisabb dolgok is, de amikor belépve rögtön egy bazinagy buddhával és egy embernagyságú lángot (lámpát) vivő egyiptomi szolgálónővel találtam magamat szemben, eléggé felhúztam a szemöldökömet. az üzlet rendezetlen, átgondolatlan, a főnök nem éppen ebben az üzletágban utazott eddig, úgyhogy már az interjúnál kérte, hogy legyek nagyon kritikus. mondtam is, hogy ez a hely olyan,mint egy raktár, nem mint egy üzlet, és csak soroltam, soroltam, hogy mit és HOGYAN kéne változtatni. ők egyébként eladót kerestek, h-p 9-18.00ig, szombaton meg 9-12ig. Biztos voltam benne, hogy nem megyek oda dolgozni, mert ez rabszolgamunka ilyen időbeosztással, és Kolosra semmi időm nem maradna, ami nem ér meg semmi pénzt sem. Január 4én jelentkezett a főnök, hogy van-e már munkám, én meg azt mondtam, hogy van. aztán egy nap múlva felhívtam, hogy szívesen menedzselném az üzletet. Pár nap múlva leültünk megbeszélni, minden klappol, tetszenek neki az ötleteim, meg minden. még nem akarom, hogy felvegyen, jutalékos rendszerben vagyok (ezt is én javasoltam, hogy lássa: csinálni is akarok valamit, nem csak nagyokat mondani, de egy hónap múlva áttárgyaljuk ezt a részt is). tárgyi feltételeket ő adja (nyomtatópatron, telefon stb.). most katalógusokat csinálok, fotózok, reklámkampányt tervezek, meg reklámot, meg egy csomó mindent, és a legjobb, hogy mindezt itthonról tehetem, így ha Kolos beteg, akkor csak szervezés kérdése, hogy mikor kinek és mennyit dolgozom (mert ugye az alapítványi munkám is megmaradt). ja, és megyei üzletkötő is lettem, az ötleteimre alapozva elkezdünk terjeszkedni kerti mütyürékkel (fali szökőkút, madáretetők, madárfürdető medencék, miegymás).
    na, most ennyi, mert rohanok tanítani (ja, mert így még az angol tanítványaim is megmaradhattak )
    puszi mindenkinek: hanga meg kolos
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. január 13. 14:41151383.

    Sziasztok!

    Ez igen, nagyon mozgalmasan indul az év!

    Vuk: Álmos tényleg tökéletes, nagyon aranyos!!!!!   

    Micsoda egy óvoda! Tényleg minden életkorban új kihívásokkal kella szülőknek szembesülnie! Ezekről nem is tudunk mi, naiv szülők, amíg el nem jutunk az adott életkorba!

    Kiwi: ha Ricsire ez az elköltözés ennyire jó hatással van, akkor bizony ez nagyon jó döntésnek tűnik! Mi volt a baj az apjával, miben nem tudtatok kijönni, hogy idáig kellett fajulnia a helyzetnek? Csatlakozom Hangához a drukkolásban és a feltett kérdésekben!

    (Pozsoma meg elveszett? Vagy csak a gyerekei foglalják le?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. január 11. 19:39151382.
    wooooooooooooooooooow kiwi!!!!
    nagyon bátor voltál/vagy!!!!!
    hol laktok most? melóval mi van? van segítséged?
    képzeljétek, nekem meg lett munkám, majd mesélek, most manót altatok
    pozsomaaaaaaa teszttel mi van?
    előzmény:
    Kiwi55 (151381)
    2008-01-11  18:57
  21. 2008. január 11. 18:57151381.

    Sziasztok!

    Nálunk is hatalmas változások vannak! amiket egyáltalán nem bánok, sőőőőt!!!!!!

    sok-sok veszekedés után nem bírtam tovább és elköltöztem a kisfiammal!

    azóta Ricsi sokkal nyugodtabb, eszik és a bilit is újra rendszeresen használja (ebben is teljesen visszavetette az "apja"! ja, és egyre többet dumál, ami az "apja" társaságában csak "buta halandzsának" tűnt, most lassan értelmes beszéd lesz!szóval nálunk ezek vannak!

    mindenkinek minden jót kívánunk!

    Kiwi és Ricsi

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. január 9. 12:22151380.
    sürgősen hozd el a gyereket onnan...
    illetve ha pár normális szülő összefog, és úgy mentek a vezetőnőhöz, elmondjátok, hogy a fenntartónak írtok, ha nem lesz rend, akkor összekapják magukat..
    NEHOGY MÁ A BEFŐTT TEGYE EL A NAGYMAMÁÁÁT!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200212 (151379)
    2008-01-09  10:13
  23. Torolt_felhasznalo_200212
    Torolt_felhasznalo_200212
    2008. január 9. 10:13151379.

    Nekem nem mer szólni, de tegnap pl :

    Anyu ment érte az oviba. Mire az óvónő így szól :

    - Gyere Álmoska, hagy nézzem az arcod, tiszta-e . Nehogy megint kikapjak...

    Tudni kell apám elküldte őket kapálni a mezőre, mert Álmi rendszeresen fordított ruhában és cipőben ( ! ) lett hazaadva. 

    Volt hogy elesett ( belilult a szemöldöke ) és a gyerek mesélte el otthon amikor rákérdeztünk. Kiderült nem volt velük senki( az egyik beszélgetett a szülőkkel, a másik a wc-re kísérte a gyereket hányni), Álmi bohóckodott és leesett az ágyról. Rákérdeztem és azt a választ kaptam : 30 gyerekre 3 - an vagyunk,  nem tudunk mindenhol ott lenni... stb.

    Ez volt az utsó csepp, utána apám elég bunkó stílusban de lehordta őket . Azóta csend van, kivéve a tegnapi beszólást.

      

    előzmény:
    hangaszáll (151378)
    2008-01-09  08:55
  24. 2008. január 9. 08:55151378.
    szia mindenkinek drágáim

    napsugár, fel a fejjel, csak be költözik az a babó, ha itt lesz az ideje, és végig ki fog tartani!

    kicsivuk, szerintem próbáljatok csoportot, drasztikusabb esetben intézményt váltani, még ha nem is könnyű.... az egyik barátnőm kislányát folyamatosan lehülyézték a bölcsiben, mondták, hogy hiperaktív, ez-az, aztán jött egy tündéri gondozólány, az előző 60 éves néni nyögdíjba ment, és azóta a gyerekkel -érdekes-, nincsenek azok a gondok, amik az öreg néninek gondnak ltszódott, vagy nem tudta kezelni. hab a tortán, hogy kiderült, hgy szegény kislány epilepsziás, úgyhogy nem hiperakítv, és teljesen máshogy kell kezelni, mint ahogy anno a nagykönyvek szerint működő dada tette.....
    olyan nincsen, hogy egy gyerek hülye. olyan van, hogy más megközelítést igényel, akár testi, akár lelki, akár szellemi okokból, és ezt vagy nem nyújtják neki, vagy lusták hozzá, vagy azt sem tudják, mit csináljanak.
    az óvoda vezetőjével beszéltél már erről?
    pozsoma eredményeit továbbra is várom
    kicsivuk, te meg majd számolj be, mi lett a vége a dolognak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_200212
    Torolt_felhasznalo_200212
    2008. január 9. 08:33151377.

    Íme A FÉRFI !!!

    A tökéletes pasi az életemben....     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200212 (151376)
    2008-01-09  08:30
3 4 5 6 7

Címlap

top