Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babaproject előtt állók, ide!

Asosan
Létrehozva: 2003. május 28. 17:17
Sziasztok!
Sajnos az "Előkészületek a babára" c. topicon már senki nem jár, pedig én szívesen leveleznék olyanokkal, akik épp a terhesség előtti stádiumban vannak.
Mindenki, aki idén nyáron/ősszel tervezi a babaprojectet, ill. aki friss terhes, és az ezt megelőző időszakról hasznos infóval rendelkezik, írjon!
Én az első "vigyázós" hónapban vagyok, nyár végén/ősz elején szeretnék "babázódni".
Várom a hozzászólásokat, infókat e témában!
Üdv. Asosan
  1. Torolt_felhasznalo_200212
    Torolt_felhasznalo_200212
    2008. január 9. 08:30151376.
    Asszem az lesz a legjobb ha feltöltöm ide a képet !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200212 (151375)
    2008-01-09  07:57
  2. Torolt_felhasznalo_200212
    Torolt_felhasznalo_200212
    2008. január 9. 07:57151375.

    Sziasztok !

    Én is csatlakoznék a BÚÉK-kokhoz   !!

    Álmos nagyon jól van, kicsit beteg volt Karácsonykor, de most már erősen gyűri az idegrendszerem.

    Az ovival szinte non-stop balhézok... nem csinálnak mást mint a gyereket fikázzák   !!!

    Nálatok mi a tapasztalat ????

    Aki még nem látta a képeket Álmiról kérjen jelszót !!

     

     

    előzmény:
    napsugar78 (151374)
    2008-01-09  07:42
  3. 2008. január 9. 07:42151374.
    Sziasztok!Elég régen irtam-nektek.
    UTOLAG IS BUÉK!
    Sajna nekem volt egy kis terhességem-ami
    Most meg influenzás vagyok-
    elég rosszul kezdödött ez az év!
    Lelkileg össte kell szednem magamat-Aztán ujra belevágunk!
    Szép napot!Remélem ti jol vagytok!Kivel mi ujság?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. január 8. 19:21151373.
    MIK A HÍREK POZSOMA???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. január 5. 08:41151372.
    irgumburgum, tegnap két hsz-om is elszállt, úgyhogy feladtam, hogy 4én bármit is írjak...

    a babázódáshoz nagynagynagy DRUKKKKKK
    majd írj, hogy kétcsíkos tesztet adtak-e a gyógyszertárban

    arwena, ne is mondd, a Betlehemes hírt amikor megtudtam elsírtam magamat
    ilyenkor (idézem exnyomozó apámat) addig verném az illetőt, hogy ne tudja odaemelni se a törött kezét a vérző orrához
    majd írok, de most rendtevés: ma délután zsúrozunk, a párom, kolos meg én
    előzmény:
    pozsona (151371)
    2008-01-04  00:28
  6. 2008. január 4. 00:28151371.

    Sziasztok!

    Bár már erősen benne vagyunk a projektbe atért úgy gondolom írok. Magamról annyit, hogy decemberben kezdtünk bele a projektbe, és holnap kell tesztet csinálnom, mivel nem jött meg a menstruációm. Lehet sokan korainak gondolnák, de mivel vannak problémáim egy stimulálás után vagyok amikor a doki a holnapi napot adta meg tesztelésnek, ha addig nem jelntkezik a vérzés. Jajjjjjjjjjj, nagyon izgulok. Szerintem nem is fogok semmit sem aludni.

    Egyébként ez a harmadik gyerek lesz(?) de úgyanúgy izgulok, mint az elsőnél.

    Na most hirtelen ennyit. Ismeretlenül mindekinek boldog babavárós, ill. babázós 2008-at kívánok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. január 3. 23:55151370.
    Telán most elmegy a kép is, bocs!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151369)
    2008-01-03  23:50
  8. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. január 3. 23:50151369.

    Boldog új évet mindenkinek!

    Na ez a topik most egy kicsit amolyan telepatikus, tehát a távolból gondolunk egymásra, de írni már nem nagyon van időnk  

    Hanga, nagyon arik vagytok a képeiteken!

    Más: képzeljétek, micsoda brutálkodások voltak itten Hangaésarwenafalván: a Dóm téren felállított Betlehemet felgyújtották: http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/leegett_a_szegedi_dom _ter_betlehemi_jaszla/2042138/

    Még jó, hogy pár hete lefényképeztem. Na jó, nem volt egy Madame Tussaud's-szerűen élethű Betlehem, de szerintem nagyon kedves, szép volt, ld. a csatolt képet. Szóval ilyen emberkék is élnek mifelénk!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. január 2. 09:46151368.
    ezt meg elfelejtettem  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. január 2. 09:42151367.

    hajrá mindenkinek, hajrá, itt a 2008, mindent bele!

    a régről feltűnteknek meg ezer csók meg puszi, ilyesmik  

    remélem mindenkinek nagyon jól teltek az ünnepek! nálunk a karácsony izgalmas volt és kicsit kever-kavar, mert a gyerek apja eléggé bealkotott az anyjával, az apjával meg a nagymamával együtt, de fátylat mindenre...

    szilveszter határszéli faluban, no térerővel, kandallóval, favágással, hólapátolással manócska nélkül, aki édesapát boldogította (utóbbi meg tombolt, mert kitalálta 30-án, hogy szilveszteri Bikini koncertre menne, de a már két hete lefixált feltételek miatt nem tudott elmenni).

    a gyerkőcök hogy reagáltak a karácsonyfákra?

    ajándékokra?

    meséljetek!!!!

    üdv mindenkinek: hanga meg kolos  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. december 31. 20:24151366.

    Sziasztok!

    Mi sem vesztünk el, csak pörögnek az események körülöttünk.
    Olvaslak benneteket, de megmondom őszíntén, az egész napos gép előtt ülés után már nem sok energiám van arra, h írjak is. most az ünnepek alatt meg csak jöttünk-mentünk.  

    Ezúton szeretnék az egész családom nevében Boldog Új Évet Kívánni mindenkinek! 

    Sok puszi, Kiwiék

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_824750
    Torolt_felhasznalo_824750
    2007. december 31. 06:55151365.

    Sziasztok!

    Jó látni, hogy még mindig van, aki életben tartja egy kicsit a topicot.

    Ezúton szeretnék mindenkinek Békés, Boldog Új Évet Kívánni!!

    Üdv

    Wordog

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. december 24. 01:59151364.

    Szia, Zsuzsó!

    Akkor te is jól megszenvedtél ezzel a babavállalással  Drukkolok, hogy most már minden jól menjen! 

    A véletlenül erre tévedőknek boldog karácsonyt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589400 (151363)
    2007-12-19  09:38
  14. Torolt_felhasznalo_589400
    Torolt_felhasznalo_589400
    2007. december 19. 09:38151363.

    ESztit sem lehet levakarni a hóról, ráadásul elbújik a nagy tuja mögé, hogy ehessen belőle egy kicsit!! :-) Állandóan lábnyomokat kell csinálni és cica-nyomokat keresni, alig tudunk reggelente beszállni az autóba!

    Tényleg jó dolog a "megint maga lehet egy kicsit az ember" de manapság "veszélyes" is , mert könnyen hozzászokik az ember és eljut odáig, hogy nehéz visszaszokni! :-)

    előzmény:
    hangaszáll (151362)
    2007-12-18  16:19
  15. 2007. december 18. 16:19151362.
    haligali mindenkinek, és nagy hello a régi visszatérőknek is!
    csak gyors bekukk, kicsit fel van gyorsulva az életem megint (szokás szerint).
    kolos kadosa nagyon élvezi a havat, a ti csemetéitek hogy állnak a dologhoz?
    egyébként mostmár regényt tudnék írni az én fiamról, de most nem teszem, mert ez nagyon izgi nekem meg a családnak, de nem biztos, hogy kívülállók nagyon tolerálnák
    a legjobb jóhír,hogy kolos leszokott a harapásról, ezért tripla hurrá az extra türelmes és jó dadusoknak a bölcsiben!!!!
    húúú bodza, nekem is volt egy ilyen "gyorsan azonnal a következőt" érzésem kolos másfél éves koráig, most meg nem győzök örülni, hogy megint magam lehetek, mármint kezdek megint én lenni (persze megváltozott én, de akkoris, szuper, hogy tudok újra OLVASNI, meg tudok újra KÉZMŰVEZNI, meg nap közben el tudok osonni az ismerőseimhez. ezek az aktivitások Kolossal lehetetlenek, mert nem marad meg egy helyben- ami persze nem baj-, és extra figyelmet követel -amit teljesítek is, ha hazajött a bölcsiből), most rohanok, mert jöttek angol órára hozzám, mindenki írjon írjon írjon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_200212
    Torolt_felhasznalo_200212
    2007. december 18. 14:51151361.

    Régi  és új fórumosok !

    Van fenn kép Álmiról, akit érdekel katt rám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589400 (151360)
    2007-12-10  09:49
  17. Torolt_felhasznalo_589400
    Torolt_felhasznalo_589400
    2007. december 10. 09:49151360.

    Nem, nem arwena, még nincs második babánk, ő a keresztfiunk,sajna elég körülményes a helyzet, de talán most végre összejött a dolog a 19. hétbe léptem be (volt 2 spontán vetélésem, meg egy megkésett, műtétes vetélésem, úgyhogy most egy kicsit parázósabb a terhességem,mint Esztivel volt. Nem, nem követtem az eseményeket, mert nem volt netünk, bár senkiről nem tudom elképzelni, hogfy képes a neten vkivel összeveszni, azt látom, hogy megritkult, lelassult a csapat, de még mindig zserintem a legrégebbi elő topicok közé tartozik, és nagyon örülök, hogy mindenkinek sikerült a babó!! :-)

    Eszti egyébként 3,5 éves, most kezdte az ovit, én pedig újra a munkát (már csak 1-2 hónapig), úgyhogy elég pörgősek a napjaink, főleg hogy mingyá' itt a kari is!! (tettem fel Esztiről egy képet, mert babkorához képest annyit változott, hogy senki nem ismerné meg)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151358)
    2007-12-07  23:29
  18. 2007. december 8. 20:09151359.

    Na, azért a szex közbeni netezésnél még nem tartok... Nem, a fejecskéjét az ölembe hajtotta, és úgy aludt el...

    Egyébként most nagy szerencsére kötelező kivenni az idei szabikat (mondjuk jobb lett volna jövőre átvinni, de azért így se rossz), és ebben az évben már csak öt napot fog összesen dolgozni a párom, most is szabin lesz a hét elején! Úgyhogy lesz időnk és alkalmunk kistesót gyártani  Még szerencse, hogy délutánonként Blanka három órát alszik 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151357)
    2007-12-07  23:25
  19. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. december 7. 23:29151358.

    Szia, Zsuzsó!

    Mi van veled? Jól látom a bemlapodon, hogy kétgyerekes anyuka vagy?

    A fórum amúgy kb. 2 éve eléggé megritkult, nem tudom, akkor követted-e az eseményeket, de jó páran összevesztek és megharagudtak egymásra, ők eltávoztak. A maradék azért maradt, de közben szinte mindenki bebabásodott, így aztán kevés időnk van írni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589400 (151353)
    2007-12-06  14:22
  20. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. december 7. 23:25151357.

    Szia, Bodza!

    Először is nagy-nagy fenékberúgás és szemkikaparás a szingli kolleginának !!!!!!!!!!!!!        

    Az ikejázásról azért nem szóltunk, nos, mert totál elfelejtettem, hogy a bevásárláshoz esetleg talizást is lehetne kötni, ne haragudj. Aznap reggel jutott eszembe, de akkor már úgy gondoltam, túl késő és udvariatlanság szólni. Azért felejtettem el ilyen evidens dolgot, mert ketten összesen 4 családnak vásároltunk be, és arra koncentráltam, hogy mindenki elküldje nekem a listáját, valamint a saját listám megírására is sok időt fordítottam, így nem maradt kapacitásom egyéb szellemi tevékenységre  

    Mit értesz az alatt, hogy a párocskád elaludt rajtad....? Már szex közben is netezel?    

    előzmény:
    Bodzavirág (151356)
    2007-12-06  22:44
  21. 2007. december 6. 22:44151356.

    Szóval akármilyen szűk körű lett is most a fórum, én bizony nagyon szívesen részt vennék egy fórumtalin! Talán Estike hangulata is javulna egy kis összejöveteltől! Nem tudom, Kiwi és Estike merre laktok, Arwenát meg Hangát tudom csak - hátha mi is érünk annyit, mint az Ikea  Mondjuk én akár Szegedre is lemennék, ha valaki benne lenne. De fél úton is találkozhatunk. Szóval most felhívlak Benneteket keringőre! Talizzunk!!!

    Na megyek, mert párocskám már elaludt rajtam, és ma még nem is voltunk együtt kettesben, csak Blani kíséretében.

    Puszi Mindenkinek!

    Bodza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. december 6. 22:40151355.

    Sziasztok!

    Én is előjövök a nagy elhavazottságból - ezer bocs, hogy csak most jelentkezem. Az igazság az, hogy délutánonként lenne egy kis alkalmam netezni, mert Blanka akkor anyakényeztető tündér módjára 2, vagy még inkább 3 órákat alszik.  Csak sajnos napi 2 óra munkám van, amit csak ekkor tudok megcsinálni, így a netezésre sajnos nem jut idő általában. Most is a párommal töltendő idő rovására netezgetek egy picit, amit nem annyira szeretek, mert nagyon fontosnak tartom, hogy minden este egy-két óra csak a miénk legyen. Pláne, mivel egy szingli csajszi rászállt a munkahelyén, és életemben először féltékeny vagyok! Még sosem éreztem ilyet, de mostanában hetente többször is együtt jönnek haza, és bár nagyon megbízom a páromban, a csajsziban korántsem, és NAGYON nem örülök neki, hogy ilyen szorosra kezd alakulni a kapcsolatuk... Konkrétan legszívesebben megtépném a csajt, és kikaparnám a szemét. Még akkor is, ha tényleg nem akar semmit, akkor sem örülök neki, hogy heti két-háromszor a férjemmel ebédel vagy együtt megy haza... Érdekelne, hogy Ti voltatok-e már hasonló helyzetben, és mennyire gondoljátok, hogy egy ilyen közeledés a hölgyemény részéről valóban teljesen ártatlan lehet? (Ha nem lenne szingli, másképp állnék hozzá, de így nagyon zavar...) Őszintén én nem hiszek a tiszta ártatlan férfi-női barátságban, ha ez ennyire intenzív. Nekem is van olyan exkollegám, több is, akikkel annakidején nagyon jó barátságban voltam, néha eljártunk kajálni is, de sosem ilyen gyakran, mindig találkoztam a családjukkal is, olyan meg nem volt, hogy együtt mászkáljunk haza.

    Egyebekben jól vagyunk, minden OK, csak kicsit házhoz köt minket a munka, de másrészt örülök neki, hogy van rá egyáltalán lehetőségem. Blanka irtó édes kiscsaj, oda meg vissza vagyunk érte az apjával, folyton mulatunk a dolgain. Tiszta kis kérincsélő például, ha eszünk valamit, akkor úgy tátja a száját, hogy azon csodálkozunk, hogy hogy nem ugrik ki az állkapcsa a nagy igyekezetben:-) Nagyon jó humora van. Észrevette pl., hogy ha grimaszol, akkor azon fetrengünk a nevetéstől, úgyhogy direkt kis grimaszpofát vág, odadugja az orrunk alá, és élvezi a hatást... Járni még nem mer (tudja már, néha pár lépést megtesz, pláne, ha egymáshoz küldözgetjük az apjával vagy a nagyival), folyton vezettetné magát, amit a gyógytornász szerint nem szabadna, úgyhogy csak akkor alkalmazom a tuti gyereklekötő vezetgetést, ha házon kívül vagyunk, és vészhelyzet van, magyarul sokat kell várni felnőttekkel zsúfolt helyen (mint pl. orvosi rendelő vagy bevásárlóközpont), és meg akarom vesztegetni, hogy ne üvöltsön.

    A régi fórumozóknak üdv, engem nem ismertek, de én biza ismerlek ám Benneteket, mert végigolvastam a fórum első részét, nagyon örülök Nektek!

    A mostani gondokhoz: mindenkivel nagyon együttérzek, és örülök, hogy a legutóbbi hsz.ok már vidámabbak voltak. Estike, nagyon sajnálom, hogy ilyen egyedülanyaként kell küzdened - a párom hetente egyszer sportol egy barátjával, és már azok az esték is igen megviselnek, úgyhogy el se tudom képzelni, milyen nehéz lehet két gyerekkel bezárva, minden segítség nélkül. Nekem szerencsére anyum nagy segítség, és a párom is minden este rohan haza szerencsére.

    Kiwi - remélem, a mhelyi gondod megoldódott. Megértem, hogy nem írtad le, de engem bizony nagyon kíváncsivá tett, hogy mi lehet az a borzasztó nagy bűn, amit elkövettél. Csak csatlakozni tudok arwenához: az nem hibázik, aki nem dolgozik, és a hozzáállás az első (mondom én ex főosztály vezetőként).

    Hanga - nagyon remélem, hogy Kolos Kadosa apja a normális hozzáállás mellett maradt végül, és most nem nehezíti meg az életed, és remélem, hogy anyagiakban is egyenesbe kerültök végre! Viszont nem szép dolog, hogy nem szóltatok, amikor ilyen közel voltatok! Én bezzeg szóltam, amikor Szegedre mentem!!! Nahát!!! Nekem igenis hiányzik, hogy néha élőben is találkozzunk.

    Ezúton is mondom: akármilyen szűk körű lett mostanában a fórumunk, folyt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_200212
    Torolt_felhasznalo_200212
    2007. december 6. 18:46151354.

    Sziasztok !

    Tényleg nagy... még szerencse hogy jön a Karácsony, mert vehettem neki új nacikat, pulcsit, télikabátot( 116/122 - es ).

    Nyáron már járni fog úszni, imádja a vizet, na meg az oktatókat is. Mhelyi ártalom, usziban melózok   !

    Más nagyon nincs, skított örömében, amikor tegnap meghozta a Télapó a Pónit, amit annyira kért. Na meg aFORMA-1 es versenyautót, mágneses versenypályával meg távirányítóval.

    A lényeg hogy NINCS ELRONTVA A GYEREK !!!

    Legyetek jók, holnap délután benézek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151352)
    2007-12-06  12:30
  24. Torolt_felhasznalo_589400
    Torolt_felhasznalo_589400
    2007. december 6. 14:22151353.

    SZIASZTOK!!

    El sem hiszem, hogy még megy ez a fórum, ráadásul még a régiek közül is tök sokan vannak, gondoltam nosztalgiázom egy kicsit és lám mekkora meglepi, hogy itt vagytok!! Én is a minap említettem a férjemnek, hogy hol lehet/ mi lehet vajh a régi bagázzsal!

    SOK SOK puszi mindenkinek!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151352)
    2007-12-06  12:30
  25. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. december 6. 12:30151352.

    Szia, Vuk!

    Emléxem ám rád! Milyen nagy már a fiad! Pedig mintha még csak most lett volna, hogy kétcsíkosat pisiltél  

    Az én fiam is már egy éves. Ő lombikgyerek, és a legnagyobb ajándék nekünk.

    Képzeljétek, tegnap milyen jó bulis napunk volt, Hangával és a gyerekemmel felautóztunk a budaörsi Ikeába. Hanga gyerekét a bölcsire illetve az apukájára bíztuk. A kis manócskám igen jól viselte a megpróbáltatásokat - amit erősen reméltem is, máskülönben nem vállaltam volna ezt az utat - az áruházat nagyon élvezte, dobhártyarepesztő hangon sikítozott örömében, amikor meglátott valami érdekeset (azaz 2 másodpercenként). Hangának szégyenlősen mentegetőztem is, hogy nem azért sikít, mert nem szoktam vele foglalkozni, és így próbálja felhívni magára a figyelmet... De a többi vásárló nem tudom, mit gondolt. Ráadásul szegény kölök eléggé elhanyagoltnak tűnt, mert folyamatosan keksszel etettük, tehát tiszta morzsa volt a fél arca, és lógott a cipőfűzője, mert azzal játszott, amikor ezt észrevettem, direkt nem is kötöttem be, hadd foglalja le magát vele. De szerencsére a gyámügy nem jelentkezett   Úgyhogy szerencsésen haza is értünk egy dugig megpakolt autóval és egy útközben magát jól kialvó, derűs kisfiúcskával.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200212 (151351)
    2007-12-03  16:02
4 5 6 7 8

Címlap

top