Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babaproject előtt állók, ide!

Asosan
Létrehozva: 2003. május 28. 17:17
Sziasztok!
Sajnos az "Előkészületek a babára" c. topicon már senki nem jár, pedig én szívesen leveleznék olyanokkal, akik épp a terhesség előtti stádiumban vannak.
Mindenki, aki idén nyáron/ősszel tervezi a babaprojectet, ill. aki friss terhes, és az ezt megelőző időszakról hasznos infóval rendelkezik, írjon!
Én az első "vigyázós" hónapban vagyok, nyár végén/ősz elején szeretnék "babázódni".
Várom a hozzászólásokat, infókat e témában!
Üdv. Asosan
  1. 2007. szeptember 26. 07:25151326.

    Sziasztok! Kivánom hogy minél elöbb megoldodjanak a dolgok-Jo Irányban!

    Én szoritok nektek!  

    Én még várom hogy idöpontot kapjak uh-ra.Mert most vérzek -addig nem lehet.! A prolactint is ujra leveszik!

    szép napot nektek! Azért mindenki jol van? nemvagytok betegek?

    előzmény:
    hangaszáll (151325)
    2007-09-25  21:24
  2. 2007. szeptember 25. 21:24151325.
    Szia Mindenkinek!

    Most én is elszégyelltem magamat az inaktivitásom miatt, de nekünk is húzós hetek vannak a hátunk mögött. Kolos immáron 3.hete kéne, hogy Nagyzoárd, a lépegető fenyőfa jelére hallgasson a bölcsiben, de letojja. Az összes jelet végigörvendi (persze a puncsosok által már lefoglalt, és közkedvelt jelek: virág, pöttyös gomba, katica, pöttyös labda), és az istennek nem jegyzi meg a fenyőfát. Pedig énekelem is neki, hogy jaj, de pompás fa, a zöld fenyőfa, de teljesen hasztalan eddig. Meg rajzoljuk is, anya is, baba is, együtt is, de az sem hatott még.
    A nagy rendezvényem megvolt, ami borzalmasra sikeredett, hála Szeged érdektelen lakosságának. Az összes oviba, bölcsibe küldtem porgramot (ugye ingyenes prgik voltak: bábszínház, kézműveskedések, stb.), hirdettünk rajzpályázatot, aminek a díjátadója aznap volt (ötven pályamunka érkezett be), meghirdettük a helyi közéleti kávéház hivatalos programjai között, a helyi médiákban is benne volt, és képzeljétek, keményen 10, azaz 10 ember volt kíváncsi a délelőtti programokra, a délutánira 1, azaz egy db ember. ÉS a kiábrándultság mellett a düh is megszólal: jótékonykodni is lehetett volna, hogy nekem, a 37 ezres gyedből élő anyukának befektetett pénze esetleg visszatérüljön, de így keményen 40-60 ezer forintom szállt el, és a seggünk is kivan a gyerekkel. Persze anyám nem segít egy fillért sem, SOSEM, a gyerek apja meg szintén nem, mert nyáron nem volt melója, és most fizetésig munkanélküli segély utáni kölcsönkérésekből él. Ráadásul a gyerekem egy jól irányzott mozdulattal 12 ezres kárt csinált a számítógépemben, ami munkaeszköz, szóval hó végén megcsináltattam kölcsönkért pénzből. A város szociális irodáján meg úgy lekezelik az embert, hogy ettől is kiakadtam rendesen!!!!!
    Bevittem ma a kérvényt, hogy ingyenes legyen a gyerekem bölcsődei ellátása, de amíg nincsen arról bírósági határozat, hogy a gyereket nálam helyezik el, addig nincsen ilyen támogatásra lehetőségem. Hiába van lakcímkártyája a gyereknek, hiába környezettanulmány: hogy nálam él. Hiába semmi válóper, se semmi, ennek meg kell lennie. Szóval most nagy negatív passzban vagyok.
    Egy csomó melónak most kellett volna bejönnie, de nem hozták még őket, én meg 40 ezer forint adóssággal vágok neki a hónap elejének...
    Ne haragudjatok, hogy most ennyire negatív HSZ-om van, de egyszerűen kivagyok, mint a béka.
    A gyerek egyébként imádnivaló, egyre többet tanul a bölcsiben, utánoz sok mozdulatot, akciót, egyre több szót mond, és persze a rossz is ragad rá: ha nem ízlik a kaja, köpköd (eddig csak kiejtette a szájából), egyre többet vadul (játékot dobál, ha nem tetszik valami, stb.).
    Viszont rájött a csúzdázás szépségeire is, sokat viszem játszótérre.
    Most jönnek az utolsó fogak legesleges leghátul, eléggé szenved vele, remélem mostmár rendben leszünk.
    Hát most ennyit így hirtelen.
    majd írok, ha jobb passzban leszek, akkor is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. szeptember 21. 21:53151324.

    Sziasztok, tyúkóltársak!

    Estike, lehet, hogy azért nincs friss hozzászólás, mert fórumozás helyett a háttérben éppen egymás férjét csábítjuk el?    

    Én amúgy szerettem a fórumtalikat, azt hiszem, kettőn voltam.

    Kiwi, nahát, hogy milyen nagy legény Ricsi! Mindjárt ő is jön velünk fórumozni!

    előzmény:
    Estike (151318)
    2007-09-19  02:16
  4. 2007. szeptember 21. 12:44151323.

    Szia Kiwi!

    Örülök, hogy úgy néz ki sikerül a bölcsibe szokás! A képeken is látszik milyen elméllyülten játszik Ricsus ! Ha haza értél beszélhetnénk telefonon, addig nem akarlak zavarni..

     

    előzmény:
    Kiwi55 (151322)
    2007-09-21  09:35
  5. 2007. szeptember 21. 09:35151322.

    Szép jó reggelt mindenkinek! 

    most épp itthon vagyok. haza küldtek a bölcsiből, mert az én nagy fiam szépen el van nélkülem is!  (legalábbis remélem!!!)

    most olvasom a tegnapi hsz-mat... az a mondat nem vmi értelmes. szóval a lényeg,h hétfőn kezdtük a bölcsibe szoktatást.

    megyek, még gyorsan kitakarítok, aztán 11-re rohanok vissza a bölcsibe. fél 12-kor ebédelnek. 

    puszi, mindenkinek! további szép napot! 

    Üdv. Kiwi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. szeptember 20. 19:46151321.

    Üdv. mindenkinek! csak egy gyors bekukk...

    hátfőn kezdtük bölcsibe szokunk. most nincs időm viszaolvasni, de igyekezni fogok.

    néhány kép.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. szeptember 20. 08:01151320.

    Sziasztok! Estike! Érdekes volt amit irtál a forumozokrol!

     Én voltam vérvételen-holnap megyek uh-ra! idöpontot kérni! Aztán majd megmondja a doki mikor lesz a mütét!

    Most egy kicsit pecsételö vérzésemvan -nem tudom miért!

    ti hogyvagytok? Gyerekek HOgy vannak-KOLOS HANGA és többiek? Sajna nem tudom a neveket-elnézést érte!

    Napsugaras szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. szeptember 20. 01:36151319.
    Az előbb olvastam a cikket, én is be akartam másolni. Megelőztél:-)))
    előzmény:
    Estike (151318)
    2007-09-19  02:16
  9. 2007. szeptember 19. 02:16151318.

    FOLYTATÁS:

    "Külön figyelmet érdemelnek a topiktalik. Én bevallom, egy ilyenen voltam, és megfogadtam, soha az életben nem megyek többet. Hiszen miért is internetezik szívesen az ember? Mert olyan jó dolog arc nélkül, őszintén beszélgetni vadidegenekkel. Olyan dolgokat árulunk el a fórumozóknak, amiket soha senkinek nem mondanánk el, a szexuális életünkről, a családunkról, múltunk mélységes titkairól. Aztán hónapokkal később jön egy kósza ötlet, valaki feldobja, szervezi a nép hetekig, sőt, akár hónapokig azt az egy nyamvadt estét. Pedig beláthatnánk, hogy így tulajdonképpen elrontjuk a játékunkat! Mert aztán kiderül, hogy Siva egy ápolatlan nőszemély és két mondatot nem beszélünk vele, Kunigundáról meg, hogy az életben ellenszenves és ostoba. Velük ezért nem fogunk többet vadul fórumozni, akik pedig egymásra találtak, beszélgetnek inkább magukban, mailen, vagy élőben. S a fórum kihal. Vagy jönnek újak és kezdődik minden elölről.

    Amellett, hogy szoros barátságok kötődhetnek, kapcsolatok is mehetnek tönkre a hálózat fogságában. Az évek során szemtanúja lehettem olyan sztoriknak, amiket ha valaki mesélt volna, bizony isten nem hittem volna el! Cseréltek férjet látszólag ideális életet élő kismamák, buktak le chaten jól szituált apukák, ültek napokat webfüggő anyukák a gép előtt, férjet hanyagolva, s később elveszítve. Csábította el kismama a másik kismama férjét, hiába, olyan együttérzőek tudnak lenni a nők. S ami kívülről csak egy  szoptatós fórum, belülről kőkemény dráma, bohózat, vagy esetleg tragikomédia. Állítom, hogy jobb sztorik jöttek össze, mint egy brazil szappanoperában!

    Ülök a gép előtt, már megint hajnal van. Visszatekintve az elmúlt tíz év virtuális életére, rá kell hogy jöjjek, a dolgok alapvetően nem változnak. Az viszont biztos, hogy engem felettébb szórakoztat. S végül is mi ez, ha nem drog? "

    Érdekes, nem?! Főleg, abban a megvilágításban, hogy lassan egy hete nincs friss hozzászólásunk! Nem baj persze, nem hánytorgatok én, csak elgondolkodtatott a cikk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. szeptember 19. 02:13151317.

    TANMESE (Velvet - Pronty 2007.09.18.)

    Forrongó indulatok a fórumokonanya internet kommunikáció életmód Nemsokára elmondhatom, hogy kereken egy évtizede járom az internet kanyargós ösvényeit. Az elmúlt években kitágult előttem a világ, randiztam a netről, tanultam elrejtett tanulmányokból, chateltem, fórumoztam, vásároltam, kukkoltam, egyszóval a karosszékemhez jött minden és mindenki. És bevallom, én az a fajta vagyok, aki imád benézni a kivilágított ablakokon, így hihetetlenül élvezem mások életét figyelni. Az elmúlt tíz évben pedig volt mit!

    Már fórumozásom hajnalán rájöttem, hogy a hálón az élet pont olyan, mint a 3D-s, hús-vér világban. Egy dolgot kivéve: mindenki azt mond magáról, amit akar. Ennek ellenére valahogy mégis kibújik a szög a zsákból, mert a nagyszájú, hangadó az nagyszájú és hangadó marad, a kis nyuszi meg aranyos kis nyuszika. Az pedig, hogy gőzünk sincs kezdetben, hogy Gizella76 hogy néz ki, csak külön jó. Itt jegyzem meg halkan, hogy minden fórum gyilkosa a topik-találkozó, de erre majd később visszatérek.

    Csodálatos volt megfigyelni, hogy a különböző karakterek, hogyan törnek egy-egy topikon utat maguknak, vérmérsékletüktől függően. Mert ugye minden topiknak megvan a maga kis mikroklímája, pontosan úgy, ahogy az osztályközösségekben, a munkahelyeken. Van hangadó, helyeslő, békítő, bohóc, van, aki a háttérből csak néha bukkan fel, de akkor jól megmondja a magáét. Vannak, akik mondhatnak bármit, utálják őket így is, úgyis. És vannak a népszerűek, akiket évek múlva is örömmel fogadnak egy röpke bekukkantás után.

    Kezdetben mindenki óvatos, aranyos és hálás hozzászóló. Véletlenül sem felejt el reagálni a hozzá érkező dolgokra, sőt az új ember képes egy egész oldalnyi szöveget begépelni, amit lássuk be, a kutya nem fog elolvasni, de hát hajtja őt a lelkesedés. Bocsánatot kér a legsúlytalanabb véleményéért is és ha netán valami indulat hullámzik a fórumon, elsőnek próbál csitítani. A friss embereknek a kemény mag olyan, mint az életben a celebek. Egy-egy nagy név sokáig maga mögé tudja állítani a közösséget, meg tudja osztani az egész fórum életét. Mert már a kezdetekben kialakul az is, hogy ki lesz az erős és ki a gyenge. A gyenge nick pillanatok alatt beáll az erős felhasználó mögé.

    Így bomlanak fel és alakulnak a hasonló témájú, de párhuzamosan futó fórumok, amelyek erővonalairól csak azok tudnak, akik napi szinten jelen vannak a topikok életében. Mert akárhogy is nézzük, két dudás egy csárdában itt sem fér meg. Szerény meglátásom szerint, a női fórumok pont olyanok, mint egy tyúkól. Kicsinyes marhaságoktól kezdve a demagóg indulatokig időről időre felizzik a hangulat, kiszorulnak és új fórumot alakítanak a gyengébb hangadók, s az élet megy tovább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. szeptember 13. 23:00151316.
    Egyébként a mi kölkünk is alvászavaros szokott lenni, amikor valami picinyke változás éri mimózaszerű idegrendszerét - pedig hát tudod, hogy mi aztán igazi buddhai nyugalomban (vagy inkább befőttszerű?) éljük napjainkat. Csak attól, hogy szombatonként az imádott mamával, tatával és a 2 nagynénivel játszik jó pár órát, akik egymás karjából kapkodják ki, éjjel számtalanszor fölsír. Amikor az ekcémát kezelendő egy hónapig sóterápiára jártunk, és minden reggel korán keltünk és bebuszoztunk a belvárosba, akkor is fölsírt éjjelente, és nagyon nehéz volt visszaaltatni. A terápia végeztével sokkal nyugodtabb lett. Stb, stb. Szóval nagyon is le bírom képzelni, hogy egy bölcsibe járás mennyire felzaklató lehet egy kicsi fiúnak, pláne hogy ott nincs vele anyuci. Na, sikerült ebből valamit kihámoznod? Remélem, segített valamit. Nem irigyellek, nem lehet könnyű egy ilyen agresszív kismalaccal. Pusszantás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151315)
    2007-09-13  23:00
  12. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. szeptember 13. 23:00151315.

    Halihó!

    Estike, ez a bölcsődétlen lakóparkos eset tényleg bosszantó,    asszem, a Nők lapja is írt valami ilyesmiről - vagy a Kismama? De még a nem lakóparkban lakók sem mindig tudják beadni a gyereküket oviba, bölcsibe, pont a szeptemberi Kismamában írt erről egy hosszú olvasói levelet egy anyuka (érdekessége, hogy a fórum indulásakor ő is itt fórumozott velünk  - náluk az volt a probléma, hogy önkényeskedtek a vezetők az óvodában. Fene gondolta volna, hogy ez ilyen nehéz!

    Hanga,

    Ami Kolos agresszívkodását illeti, gondolkoztam a dolgon, és ideírom, mit sütöttem ki. Majd a fórumba is beírom, hogy más is lássa, millllyen okos vagyok :-PPPIgazából nem vagyok rá jogosult, hogy én adjak neked tanácsot, mert én 9 hónappal tapasztalatlanabb anyuka vagyok. Szóval fogalmazzunk úgy, hogy most elmondom, miket olvastam ilyen témában. Mindig is nagy érdeklődéssel szoktam olvasni a Nők Lapjában megjelenő "gyermekpszichológus válaszol" jellegű cikkeket Vekerdy Tamás főfőfőpcihológusbácsitól, sőt ezen cikkek gyűjteményét is kivettem a könyvtárból pár hónapja és végig is rágtam magamat rajta. Sok szülő írt neki a Te problémádhoz hasonlókat, és mindig ugyanaz volt a válasza: "a gyermeket megviseli a környezetváltozás (bölcsőde)", "az anyjától való részleges elszakadás" meg "a gyermek bizonytalanságban érzi magát", persze ezeket a dolgokat a gyerek nem bírja megfogalmazni, még az idősebb sem, de a pcihológusok szerint ez akkor is így van, punktum, és ezeket az okokat kell kezelni, nem kizárólag a tüneteket (alvászavar, verekedés, harapás). Ugyanakkor a tünetekre Estike nagyon szuper ötleteket ír, ezeket jól meg is jegyzem magamnak (szerintem a fárasztásra nálunk is szükség lesz majd, ahogy a gyerekünk formálódó jellemét elnézem :-)) Persze arra nyilván te is rájöttél, hogy a zsenge korú fiacskád észrevette, hogy változások álltak be. Megoldásként azt szokta javasolni V.T., hogy valahogy meg kéne szervezni olyan rendszeres tevékenységeket, melyek alatt a szegény megviselt gyerek nyugodt körülmények között együtt lehet az anyukájával, csak ti ketten és senki más, és ezt ki is kell hangsúlyozni a gyerek felé. Több ölelgetést, összebújást, kettesben sétálgatást szokott javasolni, azt hiszem. Mondjuk én nem nagyon tudom ezt a gyakorlatban hova tenni, mert szerintem te és más anyukák is biztos vagytok kettesben, de te biztosan érted, miről beszél VT. Igaz, azt is tudom, hogy eléggé pörgősen élsz, talán ez már túl sok Kolosnak ...? Folyt.köv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. szeptember 13. 14:03151314.

    Emlegetett szamárként itt vagyok! Sziasztok! És szia Hangácska!

    Szerintem Kolos nagyon okos! Nem tudom, most hogy álltok gyermeked apjával ti ketten, egymással... De a kicsi tudja hogy apa eddig ha jött Ő miatta jött és biztos ezért is akarja kisajátítani. Ha ez időközben megváltozott (a szavaidból legalább is ilyesmit hámoztam ki), kibékülés alatt álltok estleg, akkor ugye ezt ő is látja. Tapasztalja a változást!

     A gyerekek nagyon szeretnek a középpontban lenni egy bizonyos kor után, kialakul az én tudatuk és megtanulják érvényre vinni az akaratukat! A veled való elalvás is, valami ilyesmi felimerés lehet! Azt tartják, hogy a kicsiknek nagyon hosszú ideig egy az aurája az anyukájukkal - biztos van benne igazság! Amikor felismeri a gyerek hogy Anya is egy külön személy és Ő is akkor szokott jobban ragaszkodni, de nem tart ez örökké, csak amíg megszokja ezt a számára új dolgot!

    Az alvás pedig egyes kicsiknél igen változó és a hossza függhet a gyerek napi tevékenységétől, az évszaktól, frontoktól stb. Sokminden befolyásolja! Persze nem minden gyereknél van ez így! Én az esti alvás előtt szoktam valami fizikailag is kicsit megterhelőbb programot választani és akkor biztos az esti elalvás! Nálunk bejött rosszidőben a táncolás, kihasználva hogy imádják a seggüket rázni a fiúk, akár még a reklám zenéjére is! Vagy egy kis séta, játszás, vagy bírkózás! Szóval jól lefárasztom őket a kora esti órákban és akkor borítékolt a sikeres lefekvés estére!

    Az pedig biztos változni fog, hogy a legkissebb zajra is felébred, ez különben életkori sajátosság (az én 16 hónaposom is ilyen most, sajnos)! A "nagyfiam" kb. 2 éves korától úgy alszik, hogy ágyút lehetne mellette robbantani!

    Remélem segítettem!

    Egyébként mi jól vagyunk, csak kicsit ki vagyok bukva hogy nem vették fel az oviba, bölcsibe a lurkókat helyhiány miatt! Bár jövőre sem hiszem, hogy változik a helyzet! Sok az épülő lakópark és nem gondoskodnak a kicsik elhelyezéséről intézményi szinten. Pedig mentem volna dolgozni szeptembertől, de igy ennek lőttek! Csak bosszúsan, olvasom a fórumokon, hogy mindenki a beszoktatás izgalmával tölti most hétköznapjait.. Én most részt veszek itt egy helyicivil fórum szervezésében ez  ügyben, mert ez már itt dunakeszin a mi problémánk is lett, sajnos!

    Na puszi mennem kell!

    előzmény:
    hangaszáll (151309)
    2007-09-08  10:44
  14. 2007. szeptember 12. 07:44151313.

    SAJNOS nem vagyok BABÁS-CSak a hülye hormonok   összezavartak.A cisztámat kiszedik majd.Mert e miatt sem jön a baba.És annyira görcsöltem a hétvégén is-azt hittem végem.

    Aprolactin szintem is magas szerintem.De megnézik ha elmult a mensim.Azt sem tudjuk van -e minden honapban pé-m!

    Remélem évvégére már Babás leszek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151308)
    2007-08-29  10:22
  15. 2007. szeptember 12. 07:38151312.

    Sziasztok!---------------------

    Sajnos elég rosszul voltam a hétvégén-pénteken begörcsölt a petefészkem-belázasodtam-hánytam.A cisztám miatt-mert amit anno megnézett a doki-CSokiciszta nem lett kisebb -söt nött! Ugyhogy megfognak müteni-ha elmult a mensim-Megnézik uh-n és csinálnak egy prolactin szint mérést is-azt is rég néztek,.Kb 7éve szenvedek miatta.! Most ma is egy kicsitszurkál-de jobban vagyok.! És ha meg lesz a mütét-utána beállitják a prolactin szintet -Bromocriptinnel és remélem év végére Babásodom!

    Szép napoT Ti hogyvagytok?

    TEÁT?

    KÁVÉT?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. szeptember 11. 22:47151311.

    Szia Hanga!

    Én csak annyit tudok erre mondani, hogy drukkolok Neked, és lélekben Veled vagyok, de sajnos egyik témában sem vagyok tudor. Nem tudom, hogy kell egy másfél éves gyerkőcöt alvásra bírni, és azt sem tudom, hogy mit lehet tenni a féltékenység témakörben, mert nálunk egyik sem jött még elő. Csak olyanokra van javaslatom, amit már tapasztalati úton átéltem. Ide tapasztaltabb mamák (pl. Estike, SzakiNeni, Kiwi, Maszat) jótanácsai kellenének!

    Viszont drukkolok nagyon, és remélem, a rendezvény is jól sikerül(t?).

    Bodza

    előzmény:
    hangaszáll (151309)
    2007-09-08  10:44
  17. Torolt_felhasznalo_896464
    Torolt_felhasznalo_896464
    2007. szeptember 10. 07:32151310.

    Szia Asosan!

    Mi is babaproject előtt állunk és igyekszünk infókat gyűjteni, a mielőbbi siker érdekében. Egy barátunk javaslatára nagy "dózisban" kezdtem E vitamint szedni, ami mellé még szedem a Béres Gravida vitaminkészítményt is. Elméletileg ezek segítségével max. 3 hónapon belül sikerülni kellene a várva várt terhességnek. Emellet még próbálkozunk a hőmérős módszerrel, hátha így nagyobb az esély. Bízunk benne, hogy az ideji karácsonyt már egy pici pocaklakóval tölthetjük!
    Sok sikert mindenkinek!
    Üdv.: Katus

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. szeptember 8. 10:44151309.
    Sziasztok Lányok!

    Bocs az eltűnésért, nem is nagyon leszek még köv. szombatig, akkor lesz egy rendezvény, amit én szervezek és bonyolítok, addig állandóan szervezek, jövök-megyek.
    Viszont.
    Most már a kishócipőm tele néhány dolgot illetően, és gondoltam hátha tudtok segíteni (virtuális mutogatás Arwenánkra, meg Bodzára, mint szakirodalmat bújókra :P )
    Szóval Kolos elkezdte a bölcsit beszoktatással, nagyon szereti, már van szerelme is, Rubin, aki ugyan olyan hisztis, mint Kolos, és Kolos mindent megenged neki, Rubin MÉG AZ ÖLEMBE IS ÜLHET, mesélhetek is neki, mindent, amit Kolossal szoktam csinálni.
    A bölcsiben még nem alszik ott, majd csak köv. szerdától próbálkozunk, megy majd, ahogy megy.
    És most az első problémakör. A fiam nehezen alszik el (sokszor 9 is van, mire végre Pavartti bácsira megnyugszik és elalszik), ami azért fura, mert régen simán elaludt úgy, hogy a szeme sarkából látott csak, hogy mosogatok, dolgozok, stb. Most teljesen idióta néha, van, hogy csak úgy alszik, ha rajtam van a keze, stb (ez a bölcsi előttről datálódik egyébként), és ha eljövök onnan, üvöltés.
    Az üvöltés egyébként nélkülem is megy, akár este 11kor is, üvöltve felébred, és alig lehet megnyugtatni. Ráadásul hajnalban is akciózik. ÉS öt óra környékén kel (már most félek a téli időszámítástól). Próbáltam már visszaalatatni, mindent bevetettem, mellé feküdtem, és semmi, de semmi nem használ, viszont reggel 8kor már összeesik a fáradtságtól, és délelőtt ugye nem lehet aludni, mert akkor a délutáni alvás lesz szintén sz@r. ÁM a délutáni alvás is kezd tönkre menni, nem tudom miért. Eddig akár 3 órát is lehúzott, most csak 1 órát, max. másfelet, azt is úgy, hogy ha egy légy megcirren, arra is felpattan, és mint aki jól végezte dolgát, azonnal játszani kezd (tehát nincsen átmenet az álom és a valóság között).
    A másik problémakör pedig a párommal való viszonya. Imádják egymást, ha nem nálam vagyunk Ha ittalszik a párom, akkor kimerítő Kolos koránkelése is neki, de utána ami agresszió van, az elkeserítő, főleg úgy, hogy ő ugye gyerektelen, és tényleg mindent megtesz. Kezdődik a játszással, ami eldurvul teljesen, Kolos nyűglődik (ugye álmos is), és ha én hozzáérek a páromhoz, vagy ő hozzám, akkor üvöltés van. Hiába, hogy bevonjuk közénk, felemeljük őt is, pusziljuk őt is, hárman játszanánk az ágyon, ezeket Kolos sikítozva utasítja el. A kisajátítás vonatkozik a páromra, tehát ha vele játszik, akkor én maradjak ahol vagyok, mert csak az övé a pasi.
    szerintetek hgyan lehetne még oldani ezt a kis manót? ???
    és az alvást hogy kezeljem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. augusztus 29. 10:22151308.

    Szia, Ane és mindenki, aki etetőszékes infókat szállít nekem  

    Köszi a tippeket, ez az Ane-féle székre tehetős, macskafektetésre is alkalmazható modell is tetszik, de egyelőre meg vagyunk elégedve a mi Antilop etetőszékünkkel: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00069725 . Először úgy gondoltam, hogy a mamához veszünk egyet ebből az Ane által is említett összecsukhatósból, de egyelőre tényleg olyan jól tudjuk szállítani az Antilopot a tényleg b*zi nagy autónkban, hogy még nem vettünk plusz etetőszéket. (Pláne most, hogy egyrészt már csak egy icipici, esernyőre csukható és könnyű babakocsit kell belegyömöszölni a csomitartóba a korábbi nagy dömper méretű, fektetős babakocsi helyett, másrészt a mama kapott valakitől egy esernyős babakocsit, így oda már kocsit sem kell vinnünk...)

    Amúgy mi újság, Ane?

    Napsugár, te mikorra várod a babát? Fiút vagy lányt remélsz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688695 (151307)
    2007-08-29  09:13
  20. Torolt_felhasznalo_688695
    Torolt_felhasznalo_688695
    2007. augusztus 29. 09:13151307.
    arwena
    hát kb 2 hónapja nem jártam erre, de hátha még érdekel az etetőszék info. Nekünk is hordozható van, pont azért mert kis helyet foglal, sokat utazunk és könnyű, összecsukva vállra akasztható.
    a mienkről csak ilyen képünk van (de ugye nem csak a gyerkőc használhatja )
    amúgy itt találsz róla még képeket: http://aukcio.nlcafe.hu/show_item.php?item=226723937

    ane
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. augusztus 28. 08:01151306.

    Millio pusz És a kisBLANKÁNAK is!mennyi idös?

    szép napot!

    JO ÉTVÁGYAT! 

    előzmény:
    Bodzavirág (151303)
    2007-08-27  19:51
  22. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. augusztus 27. 23:43151305.

    Szia!

    Erre én is kíváncsi vagyok, hogy az evéssel nem kecsegtető felkelésről leszokik-e a lányod, ha így lenne, az számomra is biztató példa lenne.

    Anyukám mesélte, hogy a húgom eléggé kétemberes gyerek volt anno, és már járt meg beszélt, de még mindig nem lehetett este simán ágyba dugni, mindig akart valamit, vizet, kakaót stb, meg mindig felébredt. A problémát úgy oldották meg, hogy nem anyukám, hanem apukám kezdett hozzá bemenni, ami azért használhatott, mert a  húgom nagyon anyás volt, és nem annyira rajongott az apukánkért. Egy idő múlva abba is hagyta a felébredgetést. (Persze azt nem tudni, hogy milyen rejtett pszichológiai problémák keletkeztek a lelkében amiatt, hogy az anyukánk nem állt egész éjjel rendelkezésére  - na de egészen normális lett, nem hiszem, hogy olyan nagy kárt tett benne ez az eset)

    Hanga, hogyhogy harap Kolos? Csak úgy beleharap az emberbe? Nem lehet könnyű. Neked sem és neki sem. Na majd talizunk, ha kicsit kevesebb dolgod lesz.

    Jóéjtpuszi mindenkinek

    Arwena

    előzmény:
    Bodzavirág (151304)
    2007-08-27  19:59
  23. 2007. augusztus 27. 19:59151304.

    Hát ez az éjszakai szopi/ evés tényleg fárasztó, sokszor gondoltam fél kettőkor, amikor Blanka óramű pontossággal ébred, hogy de jó lenne, ha most nem kéne felkelni, de bevallom, mindig győzött a kényelem, végülis a legegyszerűbb megoldás rövid távon behozni az ágyba, mellre tenni és már aludni is, mindenféle tutujgatás, babusgatás és vigasztalás nélkül...

    Viszont (nem akarom elkiabálni!) úgy tűnik, hogy nagy lépést tettünk. Az átüvöltött éjszaka után volt egy alvós (Blanka erőt gyűjtött). Az egyébként nagyon vicces volt, mert hallottam, hogy felébred és gügyörészik egyet, rajtam a jeges rémület lett úrrá, hogy akkor most jön az üvöltés megint órákig, de meglepő módon egy sírós hang nélkül visszaaludt. Aztán jött egy megint egy üvöltős éjszaka, de mivel nem otthon voltunk, tíz perc üvöltés után feladtam és megszoptattam, nem akartam rajtunk kívül még öt ember éjszakáját taccsra vágni. Akkor eléggé elkeseredtem, hogy ebből mi lesz, viszont azóta két éjszaka eltelt, és mind a kétszer ugyan megvolt a menetrendszerű fél kettes ébredés, de Blanka kis (max öt perces) panaszkodás után hajlandó volt álomba ringatódni, ami ugyan még így is sokkal melósabb, mint a szopi (mert ha elalszik rajtam, akkor utána egy jó negyed óráig félig éber és nem lehet lerakni), de ennek is nagyon örültem! Remélem, hamarosan a felkelésről is leszokik - jelentősen javítaná a kipihentségemet.

    Na megyek, mert még millió dolgom van.

    Puszi Midenkinek!

    Bodza

    előzmény:
    hangaszáll (151299)
    2007-08-25  14:42
  24. 2007. augusztus 27. 19:51151303.

    Szia Napsugár!

    Nagyon drukkolok Neked! Remélem, nemsokára mindketten tejbetökként fogunk vigyorogni a két csíkos teszteket látva.

    előzmény:
    napsugar78 (151300)
    2007-08-25  16:10
  25. 2007. augusztus 27. 17:11151302.
    Köszönöm!   És neked mennyi idös-ek a baBÁID?PUSZ KELLEMES HETET.KEDVENC RAJZFILMEM:
    előzmény:
    hangaszáll (151301)
    2007-08-27  13:53
6 7 8 9 10

Címlap

top