Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babaproject előtt állók, ide!

Asosan
Létrehozva: 2003. május 28. 17:17
Sziasztok!
Sajnos az "Előkészületek a babára" c. topicon már senki nem jár, pedig én szívesen leveleznék olyanokkal, akik épp a terhesség előtti stádiumban vannak.
Mindenki, aki idén nyáron/ősszel tervezi a babaprojectet, ill. aki friss terhes, és az ezt megelőző időszakról hasznos infóval rendelkezik, írjon!
Én az első "vigyázós" hónapban vagyok, nyár végén/ősz elején szeretnék "babázódni".
Várom a hozzászólásokat, infókat e témában!
Üdv. Asosan
  1. 2007. augusztus 27. 13:53151301.
    hatalmas extranagy drukkot a minisuginak...
    előzmény:
    napsugar78 (151300)
    2007-08-25  16:10
  2. 2007. augusztus 25. 16:10151300.

    Sziasztok! Elég régvoltammár itt-De rövidenleirom adolgokat:

    Most már nem görcsöltünk a baba miatt-és képzeljétek Ugy nézki hogy hatásosvolt.Majd szerdán megyek  dokimhoz.Elég furi dolgokat müvel a szervezetem-Areggeli émelygésen kivül-PL:SOHA sem szerettem a mazsolás-vaniliás  krémturot-most meg eszem.De elég párszor szédelgek is-Szoval szeretnék egy nagy Drukkot kérni!!

    Ráadásulmegyünk ki Finnországba-Dec 29 én-Sogornömék meghivtakmagukhoz.Már 4 honapja kiköltöztek-!!Ott fogunk Szilveszterezni.Persze csak haminden ok velem. CSütörtökön lesz a 11 éves évfordulonk hát ennél nagyobb ajándék nemis kéne mint hogy kiderülne Babás Vagyok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. augusztus 25. 14:42151299.
    sziasztok lányok, majd írok, csak el vagyok nagyon havazva, viszont bodzának láttam egy cikket a mostani főoldalon, hogy hogyan kell leküdzeni az elválasztásos akadályokat, stb.stb.

    istenem, én annyira szerencsés voltam a szoptatással, egyik napról a másikra abbahagyta, még az ízétől is rosszul volt az anyatejnek..
    viszont egészen mostanáig (19 hónapon keresztül), 2-3 óránként evett éjjel nappal, ami ugye az aftával oldódott meg, mert én nem tudtam kemény lenni Kolossal, nem ment a "fiam nem adok enni, hiába van 30ezer fok"....
    nálunk a mostani nagy probléma a harapás. mindenkibe beleharap, extra nagy hisztik, mosdatás hideg vízzel, amit le sem........... őlordsága. és ha nem tetszik valami, harap. válogatás nélkül bárkibe és bárhova... hiába a visszaharapás, a szájra ütés, a figyelmeztetés, BÁRMI!

    most rohanok tovább melómelómeló
    puszi mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. augusztus 23. 22:25151298.

    A szep.szorongás nálunk is továbbra is él, ennek egyik tünete, hogy a korábban turbógyorsaságú szopizás helyett időnként vagy 20 perces maxiszopizásba torkollik, amikor olyan kedve vagy Prüntyikének. Viszont a 7végén történt egy igen jelentős esemény, vagyis hát nagy lépés ez az embernek, de kis lépés az emberiségnek. Apukám jelenlétében a szőnyegen henteregve játszottam a gyerekkel, amikor egyszer csak apukám kiment a konyhába. Unoka már egy jó ideje szerelmes a Papába, ezért amikor felfogta, hogy imádottja távolódóban van, ezerrel elkezdett kúszni utána, még a küszöböt is pillanatok alatt leküzdötte. Engem otthagyott, rám se bagózott. Nos eddig azon alkalmak, amikor egy méternél távolabb voltam tőle, komoly stresszforrásnak minősültek nála, mely tényt hangos ordibálással jelzett - szóval most csak ámultam és bámultam. Hát így fejlődünk!  

    Jó éjt és kevés bömbizést!

    Arwena

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151297)
    2007-08-23  22:24
  5. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. augusztus 23. 22:24151297.

    Érdekes, nekem is megette a hozzászólásomat! Ámde én egy geek neje vagyok, így a hozzászólást természetesen elmentettem a az elküldés előtt, szóval most ide tudom másolni. Íme:

    Hű, ez igen! Blanka nagyon ügyes kis önérvényesítő kislány, nem hagyja magát !   De gondolom, most nem annyira örültök ennek az erős jellemnek  

    Érdekes, hogy én is éppen az éjszakai szopik számát csökkentő projektbe fogtam. Úgy látszik, egy srófra jár az agyunk. De mi még nem készülünk a kistesóra, egyszerűen csak most úgy érzem, hogy nem szívesen szoptatom meg éjjel kétszer a legénykét, csak egyszer. Korábban lelkesen és örömmel keltem fel a szoptatáshoz, de most belül érzem, hogy ez így most nem jó. Ezért most a 19.30-as, elalvás előtti szopi után még 23 h körül (vagy amikor felébred) megetetem, de utána 3-4 között már nem akarok etetni, hanem csak reggel, legkorábban 5-kor. Én a Suttogótól tanult "felvesz-letesz" módszert alkalmaztam, amihez már egyébként is hozzá van szokva a gyerkőc, amúgy ez egy kitűnő alvástanító módszer. Mivel most is alvást akarok tanítani, ezért kitartóan csináltam több napig hajnali 3-kor. Első napon ordibálgatott egy ideig, aztán a következő napokon kicsit kevesebbet sírdogált, tegnap éjjel már egy szót sem szólt, pedig felébredt, akkor csak nyitott szemmel firgett-forgott egyik oldaláról a másikra, és morzsolgatta a kezemet. Azért még nem teljes a siker, mert volt, hogy a sírás ugyan megszűnt egy perc alatt, de utána vagy 90 percig még vakarózva forgolódott, és ilyenkor muszáj ott lennem mellette... Tegnap is biztos megvolt vagy egy óra, amíg visszaaludt, pedig most nagyon keveset vakarózott.

    Szóval sztem, Bodza, ha kitartasz, akkor az általad megszokott nyugtató és alvásra késztető módszer is biztosan eredményt hoz majd, de persze nem egy éjszaka alatt. Nekünk talán 3? 4? 5? éj kellett, nemtom, pontosan mennyi, meg igazából közben volt 2 nap, amikor mindenféle ok miatt nem tudtam tanítani, és inkább megszopiztattam Bandikát. Persze az is igaz, hogy ő az elmúlt félévben nagyon jól megtanulta ezt a felvesz-leteszt, tényleg megnyugtatja, tehát elég könnyű dolgom van vele, hiszen hamar megérti, mit várok tőle. (Mert ugye én egyedül tanítom, a férjem valami rejtélyes ok miatt miatt nem hajlandó felvesz-leteszezni, tehát nem is bízok rá ilyen alvástanítási feladatot!)

    (De goni vagyok, hogy így dicsexem!  &nbsp

    A mi fiunk is mindent meg akar hamizni, kedvence a papucs és a mobiltelefon, illetve 2 kis egérfogával beleharap az almába, körtébe is, és még a csöves kukoricába is.

    előzmény:
    Bodzavirág (151296)
    2007-08-23  16:15
  6. 2007. augusztus 23. 16:15151296.

    Sziasztok!

    Megvolt az első éjszakánk, amikor Blanka szopizni akart, én meg galád anyaként nem hagytam... Az apja, aki előzőleg esküdözött, hogy támogat a projektben, csúfosan feladta hajnali fél ötkor. Blanka szokás szerint fél kettőkor ébredt, és reménykedve várta szopiadagját (csak hogy lássátok, nem éhezetem a gyereket: fél tizenkettőkor még szopott, ahogy este kilenckor és tízkor is, tehát este már három szopin túl voltunk). Az új szabály szerint hajnali egy és hat között NO SZOPI. Apa, megállapodás szerint, reménykedve átmegy dedhez ébredéskor, és próbálja rávenni a visszaalvásra. Ami nem megy. NAGYON nem. Negyed óra elkeseredett üvöltés után anya megszánja apát, a ded bebocsátást nyer a szülői ágyba, és odabújhat anyához. Ekkor kicsit alábbhagy a mérhetetlen panaszáradat, gondolja, OK, mindjárt kapom a szopit. De nem kapja. Na, erre elszabadul a pokol. A ded másfél kemény órán keresztül folyamatosan úgy sír, hogy ha a gyermekvédelmisek hallanák, látatlanban anyát és apát is bebörtönöznék gyermekkínzásért, mert így csak az a gyerek sírhat, akit egyszerre vernek és nyúznak. Anya hiába vet be bármit a szopin kívül (folyamatos ringatás, a teljes magyar népdalrepertoár többszöri eléneklése, szeretgetés, ölelgetés) mindez csak olaj a tűzre. Hajnaháromkor kidől a gyermek, anya, apa reménykedik, hogy hat előtt nem lesz ébredés. Lett. Négykor. Négy még korántsem hat, úgyhogy anya (közben tépelődve, minden egyes percben százszor majdnem feladva elhatározását) mégiscsak kitart. Egy ponton nagyon elbizonytalanodik, fej-írás segítséggel erősíti meg elhatározását (modern változat: ha a mobil páros percet mutat, akkor megszoptatom, ha páratlant, akkor kitartok). Páratlant mutatott. Apa közben fél négykor kioson (ugye nem gond, ha kimegyek, úgyse tudok semmit tenni). Anya már nem énekel, nem ölelget, csak fekszik és várja, hogy a ded mikor adja már fel. Negyed hatkor. Sokáig persze nem, hatkor újra ébredt - de akkor a szabályok szerint már szabad volt a szopi - szerencsére. Ezek után a család fél tízig aludt, mivel éppen szabadságon van apa és anya. Ded reggel olyan pofival ébredt, mintha egész éjjel a bányában dolgozott volna. Hát szerintem az se lehetett volna keményebb munka... Délután bezzeg aludt három órát - már előre rettegek a következő éjszakától... Hát ez van most nálunk. Remélem, Nektek könnyebb éjszakátok volt...

    Bodza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. augusztus 22. 10:19151295.

    Hát írtam egy bazi hosszú hsz-t, és totál elszállt... Összefoglalom a lényeget:

    1. Utóbbi időben nem jelentkeztem, mert húgom esküvője miatt teljesen el voltam havazva, utána meg nyaraltunk. Esküvő nagyon jó lett!

    2. Blanka szeparációs szorong ezerrel, bár nem feltétlenül én kell, hogy vele legyek, jó bárki más a családból, csak egyedül ne hagyjuk, de még egy percre se, még úgy se, hogy a lakásban vagyunk, csak másik helységben.

    3. Gyermekünk kedvenc foglalkozása az öngyilkossági kísérlet mostanában: mindent a szájába töm (bútorból kioperált csavar, padlószőnyeg ki tudja, hogy leoperált darabja), majd fuldokol. Eddig veszélytelen tárgyak váltak hirtelen halálos veszélyforrássá. Nem tudom, túléli-e ezt a kort, de nagyon ijesztő.

    4. Etetőszéknél nálunk Kikában akciósan négyezerért vett textil asztalra szerelhető vált be, szinte semmi helyet nem foglal, viszont imádja a gyermek, teljesen közel van hozzánk, és a szék könnyen mobilizálható.

    5. Nálunk most a kistesó projekt van napirenden, ami miatt a szopik számának némi csökkentését fontolgatom (most kb. napi 7, de volt a melegben 10 is), de legalábbis az éjszaka 1 és 6 közötti szopi stopot, eléggé tépelődöm, hogy Blanka hátrányt szenvedhet-e egy még meg nem fogant gyermek miatt... Nagy kérdés...

    Na megyek, mert már egy fél órája írogatok (ami ugye elszállt), és Blanka közben nagyon megéhezett.

    Puszi Mindenkinek:

    Bodza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. augusztus 14. 23:19151294.

    Bocs, az előbb azért tűntem el hireteln köszönés nélkül, mert felébredt őkelme és sírdogált és tépkedte magát. Röpke 47 percbe telt csak megnyugtatni.

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151293)
    2007-08-14  22:29
  9. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. augusztus 14. 22:29151293.

    Sziasztok!

    Képzeljétek, újabban a fiacskánk bőre a legtöbb helyen olyan puha, selymes, alig van már érdes foltja.    Most egy újabb fajta szert kapott Homeo Dokinénitől, úgy látszik, ez most nagyon bevált. Egyébként sejtettem, hogy jó lesz, mert a  beadás után fél nappal TISZTA KIÜTÉS!!!! lett az egész gyerek. Még jó, hogy a drnő felkészített, hogy ha hat a gyógyszer, akkor először felerősíti a tüneteket, de utána majd megjavul a bőre. Pontosan így is történt. Amúgy annyira látványosak voltak a kiütések, hogy a védőnő és egyik bnőm is teljesen elhűltek, mikor meglátták, elállt a szavuk egy pillanatra... Azon is elcsodálkoztak, hogy én milyen vidáman dicsekedtem a kiütésekkel - de tényleg azért voltam olyan optimista, mert bíztam benne, hogy nemcsak a rosszabbodás, hanem a javulás is ilyen látványos lesz.

    Amúgy a kis puhabőrű legénykénk továbbra is egyre ügyesebb. Jópofa, amikor kukucsot játszik velem, ő mozgatja a párnát vagy a függönyt, ami mögé elbújok, kvázi ő bújtat el engem   És újabban azt is felfedezte, hogy a kisautó és a kismozdony jobban gurul, ha rendesen tologatja, mintha felborogatja 

    Hogy telik az idő, a szakilányok már oviba mennek!

    Hanga, jó és tanulságos ez az aftasztori. De hát honnan is gondolnánk, hogy nem a foga fáj?!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_174457
    Torolt_felhasznalo_174457
    2007. augusztus 8. 16:56151292.

    Sziasztok kedves rég el nem feledett pajtásaim!  

    Bocsánat, de sajnos én is csak olvasgatlak Titeket néha, de igen ritkán írok magunkról. Nagyon soka munka, és persze csak bent van net, otthon még nincs.

    A csajszijaink jól vannak, 28-án megyünk oviba, úgyhogy ez az ovi projekt most eléggé leköt, megy ezerrel a beszerzés (naci, póló, cipő....), szóval nem unatkozom. Egyébként minden a legnagyobb rendben van, csak 3 hete dolgozom 2 hét szabi után, és úgy érzem, mintha nem is lettem volna szabin. De nem panaszkodom, ez van!

    Most sem írok többet, mert lassan indulunk haza, de majd jelentkezem és beszámolok az ovibeszoktatásról.

    Pusszancs mindenkinek!

    Szakinéni

    előzmény:
    hangaszáll (151291)
    2007-08-08  07:45
  11. 2007. augusztus 8. 07:45151291.
    Sziasztok, Szia Kiwi Drága!!!!!!

    Istenem, ez a Ricsi gyerek tiszta anyja!!!!!!!!! ÉS mekkora nagyfiú már!!!!! hihetetlen! Milyen kis csibész szemei vannak!


    Képzeljétek, Kolos Kadosa végre átalussza az éjszakákat, mert leszokott minden esti tevékenységról (kicsit nagy ára volt: afta jött ki a szájában, ami iszonyat fájdalmas- nekem 20 évesen volt ilyen, és még engem is megviselt-, így bármi dolog a szájban, pl. cumi, kanál, fájdalommal jár. nos, így leszokott a cumiról az én drága fiam, és az esti evésekről is. mindezt egy hét alig alvás után. ez már a második éjjel volt, amit átaludt.) egyébként elég gázos volt ez a betegség, mert szombaton délelőtt tudtam csak megnézni a száját, addig nem lehetett, és mivel a szájába mutogatott, és az ínyét dörzsizte mindig, azt hittem, hogy egyedül a foga jön. hát, sajnos nem. mire észre vettem az aftát, már több, mint 12 órája se nem evett, se nem ivott Kolos, és megmondta a doki, hogy ha ez még 2-3 órát így tart, akkor irány a kórház, és befekvés. de észrevettem az aftát, lekezeltük, és már az első kezelés után megevett egy túró rudit, és ivott hozzá POHÁRBÓL (azóta is csak szigorúan pohárból hajlandó inni) egy deci tejet. este meg egy nagy szelet görögdinnyét.
    az első pár éjjel borzalmas volt, hogy sírt a cumiért, de ha csak megmutattam neki dührohamot kapott, mert tudta, hogy fájni fog, ha a szájába veszi,és inkább meg sem próbálta.
    szóval nagyfiúsodik Kolos Kadosa, én meg kezdem kipihenni magamat
    Szegény Banderas, remélem hamarosan jobban lesz, szerencsére nálunk még nem kapott el torokgyuszit Kolos, pedig nekem is be volt lobbanva a torkom nem egyszer. talán nem lesz olyan fajta, mint én, hogy egy hónapban egy hetet tuti beteg voltam torokgyuszival, egészen 16-18 éves koromig.
    írjatok ifjak, írjatok!

    üdv mindenkinek : hanga meg kolos
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. augusztus 7. 11:43151290.

    Halihó, Kiwi és a többiek!

    De jó, hogy téged is látni!

    Micsoda Richie Rich ez a Ricsi (minthogy takarékos, ugye)!

    Tök jó, hogy tartjátok a kapcsolatot Estikével.  Én is privátkodok sokat Hangával, de még pár pesti lánnyal is. Szóval mégiscsak jó valamire ez a fórum!

    Mi is jó ritkásan vagyunk, de azért megvagyunk. Most éppen pár napja beteg a gyerkőc (torokgyulladás)  , de remélem, már kifelé lábal, mert vagy 3 órája alszik egyfolytában - egy jó mély éjszakai alvás után!- , és végre normális hőmérsékletű a homloka. Nem kizárt, hogy a játszóházban kapta el, minthogy ott rendesen megcsócsálta őt egy nagyobb kislány, mármint megpuszilgatta, mire az én szégyenlős kisfiam sírva fakadt. Nem bírja, ha idegenek hozzáérnek. 

    Tehát dolgozol már? Különös érzés lehet. Gondolom, egyrészt jó, hogy mást is csinálhatsz a babázáson kívül, másrészt biztos fura, hogy nincs egész nap veled Ricsi. Na de nem okoskodom olyanon, amit a gyakorlatban még nem ismerek. És amúgy hogy tetszik az asszisztensi munka? Most már ugye letelt a próbaidőd?

    Hanga is írta nekem, hogy Kolos bölcsis lett, és eddig jól bírta. Ha nem tévedek, a bölcsi ugyanaz az épület, amiben a játszóház is van. Bocs, Hanga, hogy nem írtam, a hétvégi családlátogatás és a bababetegség együtt nem tette lehetővé a levelezést. Remélem, munkafronton minden oké, és pozitív választ kapsz! Nagyon szurkoltam neked!

    Bodza, a mi gyerekünk most már egyre kevésbé hasonlít a tietekre, mert levágattuk a haját 5 mm-esre, most olyan a feje, mint egy kis bozótharcosé, és úgy is kúszogat földön. Kis militarymintás ruhát kéne ráadni   már ha lenne itthon ilyen, ha nem lennék pacifista  Nagyon jól áll neki a kis majdenm kopasz fej, azt hiszem, Estike adta az ötletet (vagy nem ő?) a hajnyíratásra, köszi!

    Puszi mindenkinek!

    Arwena

    előzmény:
    Kiwi55 (151289)
    2007-08-05  21:07
  13. 2007. augusztus 5. 21:07151289.

    ...és még egy pár kép a mi kis Pelenkás Veszedelmünkről, aki egyébként kezd nagy fiú lenni és sűrűn használja a bilit.  

    most már tényleg jó éjt mindenkinek!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. augusztus 5. 20:54151288.

    Sziasztok!

    Csak gyorsan írok,elnézést most nincs időm visszaolvasni.
    Mi is megvagyunk, nem vesztünk el! Én dolgozom, apa a héten szabin volt, de holnaptól dolgozik újra! Ricsi most anyukáméknál, de csak keddig, mert szerdától apósom jön reggelente és vigyáz a manónkra, míg valamelyikünk haza nem ér. Nagyon aranyos és sokat segít,   ahogy anyuék is (ha vigyázni kell egyszem uncsijukra)  és a lényeg,h szeptembertől bölcsis lesz a nagyfiú!  

    ám, amiért újra jelentkeztem: Estikéék meglátogattak minket, nagyon jó volt egy kicsit dumcsizni! és megígértem, h teszek fel képet a két kissrácról.    Gergő már nagy fiú és igazi kis kópé! Kriszcsi (nekem már mindig Kriszcsi marad)  és Ricsi mintha csak tegnap találkoztak volna utoljára úgy játszottak együtt! nagyon édesek voltak! de hát beszéljenek a képek  ->  

    nagyon sok puszit küldünk mindenkinek! vigyázzatok magatokra!

    Kiwi család

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. július 30. 10:38151287.

    Maszat, Hanga, köszi a válaszokat!

    Ikeás etetőszékünk már van, tényleg jó, de nagy helyet foglal el, ezt eredetileg nagymamához szántuk, csak még nem vittük el, ezért most abban etetjük (napi 2x csak) és kerülgetjük. Osanos székünk nincs, mert nálunk nincs is Auchan   (És egyenestámlás székünk sincs; de köszi az ötletet, még tájékozódom.)

    Hanga, a játszóház ingyenes, és hozzánk közel található, emilban megírom a részleteket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870100 (151286)
    2007-07-30  10:20
  16. Torolt_felhasznalo_870100
    Torolt_felhasznalo_870100
    2007. július 30. 10:20151286.

    sziaszatok!

    nem tűntem ám el, teljesen, csak hát kicsit sok a napi rutin mostanában..

    Jól vagyunk, Barnus már mászik, mindenhol feláll, kapaszkodva, oldalazva lépeget. Dalma meg unatkozik, hiányzik neki a gyerektársaság.. ha lehetne, egész nap kint lenne a játszin, de az meg az öccsének nem pálya már, hiszen, nem marad meg a babakocsiban .. még a hinta ideig óráig leköti, de mászna, menne.. szóval, kicsit nehéz összeegyeztetni a nekikvaló programokat..

    Arwena: az etetőszék problémáról órákat tudnék zengeni, de a lényeg.. Szerintem, nem érdemes semmi drága széket megvenni. Nekünk van egy CAM összecsukható, tálcás.. ezt vettük anno Dalmának.. nos, ritkán votl összecsukva, mert hát naponta 3-4 alkalommal kinyitni- összecsukni, akármennyire is egyszerű, egy idő után sziszifuszinak tűnik.. Ráadásul Dalma anno nem is nagyon kedvelte. a tálcatartó keret miatt, nem is lehet az asztalhoz odaültetni vele a gyerkőcöt, ami mondjuk kb 1 éves koráig jelent megoldást. Azután persze már ő is az asztalról akar majd enni. És akkor vagy újat vesztek, vagy kisasztalt kisszékkel. (amihez nálunk ugyanúgy oda kellett ülni Dalmával.. mókás volt terhesen nagy pocival:D) A kisasztal viszont azért is jó, mert a bölcsiben, oviban ilyenek mellett esznek.
    Barnusnak most egy ikeás széket vettünk . tálca nélkül pont az asztalhoz lehet tolni, kvázi fog tudni majd az asztalnál enni vele. (azóta persze a régit megint használjuk. pillanatnyilag, két etetőszék van forgalomban) ez az ikeás jóval olcsóbb, valami 4 eFT volt. Igaz, nem összecsukható, de szerintem, így utólag azt mondom, eredetileg is ezt kellett volna venni. Barni szereti, könnyen tisztítható - ami szintén nem elhanyagolható szempont.
    Mivel nem akartuk állandóan magunkkal cipelni a széket, ha mentünk a nagyszülőkhöz. oda is beruháztunk (szórjuk a pénzt:D). Oda pedig egy olyat vettünk, és lehet ez lesz nálatok is az ideális megoldás, amit fel lehet fogatni az étkezőszékre. 5000 Ft volt, ha jól emlékszem. Az Auchanban lehet kapni, jól el van dugva. műanyag ez is, Zöld!! DE pántokkal fel lehet fogatni a székre - már ha sima egyenestámlás széketek van! Ennek is van tálcája, szintén levehető a későbbiekben. és a magassága is állítható valamennyire. ha kell csinálok róla hétvégén fotót.. Macerás kicsit felszerelni, de gondolom, nektek is van annyi szék, hogy egy széken fixen fent legyen. Be lehet tolni a székkel együtt az asztal alá.. nincs súlykorlátja, mint az asztalra rakhatónak.

    remélem, tudtam segíteni..

    puszi mindenkinek

    m

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151284)
    2007-07-29  12:54
  17. 2007. július 30. 07:34151285.
    Szia Arwena és Banderas !!!!

    Istenem, remélem, hogy Banderas bőre hamarosan rendeződik az éjjeleitekkel együtt!!!!
    Az etetőszék problematikára én nem tudok szakszerűt mondani, viszont leírom, nálunk hogyan van, hátha segít. Ugye az én konyhám is minicucc, nem fér el etetőszék, ezért a szobában van a kisasztallal együtt a székecske, ahol KOlos rajzolni is szokott, stb.stb., és ugye eszik is rajta. Viszont Kolos már nagyon élvezi a felnőttes dolgokat, felül a nagy székekre, kanapékra, stb.stb., így nálam is egyre gyakrabban a felnőtt széken eszik (másfél éves ugyebár), eléri az asztalt, és olyankor mindig rohadtul elégedett. A kisasztal meg a szék viszont továbbra is jó rajzolni, meg minden a szobájában (mondom ezt úgy, hogy az én szobám mostmár a galériám).
    A játszóház téma érdekelne, meg hogy mennyibe is kerül, meg ilyesmik, bár ha minden bejön, és lesz melóm, Kolos megy a bölcsikébe.
    A szeparációs szorongás most extraextra nagyon van, amitől kicsit már kivagyok így, hogy nincsen segítségem. Remélem, hogy ez majd közösséggel fog oldódni.
    Az állásinterjúról még egyenlőre nem akarok beszélni, nem akarom elkiabálni, de a héten ki kellene derülnie elsejéig az egésznek, hogy akarják-e a testemet.
    A gyerek apja jelenleg még tud menni (csoszogni), és auguszutus 6-án fekszik be a Rókusi Kórházba két hetes kezelésre. Elég ramatyul van, feküdni nem tud, mert fáj, menni nem tud, mert fáj, talán ülni tud most valamennyire. Azt mondja, hogy már nagyon fáradt, kifárasztja az idegeit is, hogy folyamatosan érzi a fájdalmat éjjel-nappal.
    Na, majd írok, ha van valami hír.
    Puszi mindenkinek, írjatok már többen is emberek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151284)
    2007-07-29  12:54
  18. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. július 29. 12:54151284.

    Sziasztok!

    Bár most sincs időm írni, azért mégis írok  

    Hanga, Kolos nagyon aranyos ezzel a fátyollal  Kis kreatív  

    Kolos apja mennyire mozgásképes? Azért el tudja látni magát? Vagy csak fekszik? Szegény jól megjárta     Meg Te is, hogy kiesett egy potenciális segítőd. (Anyukádról nem is beszélve.)

    Milyen állásinterjún voltál?

    Mi nagyjából jól vagyunk, ekcéma szinte megszűnt a kánikula idejére, de most kezd a homeogyógyszer hatása elmúlni, így megint csúnyul a bőre. Egész éjszaka szoptattam és vakargattam szegény gyereket, hogy nyugodjon meg. Ja, és most a szeparációs szorongás megy ezerrel, azzal a finomsággal kiegészítve, hogy a kisfiamnak nem elég, ha láthat, hanem azt szeretné, ha én a karomban tartanám őt egész nap és ide-oda hurcolnám a lakásban, hogy ő felfedezhesse az érdekes objektumokat (ajtó, függöny, kaputelefon, cipők, kuka, kád oldala stb.) Ha sikerül őt magára hagynom a szobában, egy darabig eljátszik magában fekve, de amint meghallja a lépteimet, dühös sikoltozásban tör ki - szóval a hallása kitűnő, ennek nagyon örülünk  És olyan ügyes, pénteken felült a babakocsijában. Persze még imbolyog, de ezért mégiscsak magától képes ülni, ha valamibe kicsit kapaszkodhat.

    Hanga, találtunk egy jó játszóházat, majd emilben megírom a részleteket, ha érdekel. A fiam azóta hajlandó kúszni, amióta ott látta, hogy másik bébi milyen ügyesen kúszik.

    Bodza, nálatok mi a helyzet ezzel a szeparációs szorongással?

    Estike, remélem, azóta jól van mindegyik kislegényke.

    Most pedig megint tanácsot kérnék a tapasztalt anyukáktól. Szerintetek mennyi idős koráig kell a gyereknek etetőszéket használnia? Nálunk, a panellakásban amúgy elég magasan van az asztal, a radiátor és az ablakpárkány között, szóval ha már szuperönállóan tud ülni, akkor is egy magas ülőkét kell majd vásárolnunk a gyereknek, vagy pedig még az etetőszékben fog ücsörögni. Azért kérdezem, mert etetőszéket akarunk venni, és azon gondolkoztam, hogy használtat vagy vadiújat vegyek. És ha sokáig kell használnunk, akkor inkább újat veszek, merthogy ugye szeretnénk még egy másodpéldányt is a gyerekből. Arra vonatkozólag is várom a javaslataitokat, hogy mely etetőszékmárkák, típusok váltak be nektek.  A kicsi konyha miatt mindenképpen összecsukhatót fogunk venni, mert már a felnőttszékek is meglehetősen akadályozzák a mozgást.

    A javaslatokat előre is köszönöm!

    Na pusszantás

    Arwena

     

    előzmény:
    hangaszáll (151283)
    2007-07-25  19:33
  19. 2007. július 25. 19:33151283.
    sziasztok lányok!

    Tegnap este írtam egy jó hosszút, erre elszállt az egész!!!
    Úgyhogy ma már rövidebbre fogom, nehogy megint így járjak, és megőrüljek
    Istenem, Estike, ez a két fiú annyira de annyira tök ugyanúgy néz ki, és MEKKORÁK MÁR!!!!!!
    a többiek tuti nyaralnak, vagy valami ilyesmi, én a szokásos nem heverészésben vagyok. Sajnos. Ugyanis a szervezetem kezd besokallni, mert kimerültem az utóbbi hetekben, és megkértem anyukámat, hogy jöjjön el és egy hétre vigye el Kolost, ahogy azt már megígérte, de neki nagyon fontos a barátokkal utazgatni mostanában, úgyhogy nem viszi el, mert "nem kötelezhetem erre" egyébként sem. Úgyhogy megmondtam neki, eddig sem köteleztem, ezek után sem, nem akarom a gyerekem közelében sem látni még fél évente egyszer sem, ahogy eddig. Én ezt nem értem, más nagyi ölne az unokájáért, meg hogy láthassa, az én anyám meg nagyban -.......ik rá....
    A gyerek apja meg súlyos gerincsérvvel próbál most ellenni, nem tud sem emelni, sem mozogni úgy, hogy Kolosra tudjon vigyázni. Pár hete még én vittem be mentővel a kórházba emiatt, ugyanis olyan gyógyszereket írtak fel neki, amikben izomlazítók vannak, és halmozottan annyi volt hirtelen a szervezetében, hogy kvázi leállt a légzése (tudjátok, mint a vészhelyzet szezonzáró részében a kovács dokinál volt).
    Na, mindegy. Próbálok gyerek mellett pihenni (szinte lehetetlen). ma voltam egy állásinterjún, és behívtak holnapra, a második körbe is! szinte hihetetlen, hogy nem zavarja őket, hogy gyerekem van!!!!
    na, majd írok, és most megpróbálok csatolni egy képet a gyerekről, aki mostanában szűzmáriásat szeret játszani, amitől a bigott róm.kat. nagyanyja rosszul van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. július 17. 10:56151282.
    Írok máregy kis beszámolót nehogy tényleg kihajunk, topic ügyileg!

    Sziasztok! Tegnap jöttünk haza a nyaralásból, Berekfürdőről! Jól éreztük magunkat, a fiúk sokat fürödtek... Sajnos a hazajövetel napján Krisztián egész nap hányt, alig bírtunk haza jönni, de nem vírus mert tegnap volt még egy kis hasmenése és le is ment róla, láz és minden egyéb nélkül. Biztos sok gyógyvizet nyelt! Tudom, hogy ilyen kicsinek az nem túl jó, mert a szervezete nehezen dolgozza fel a túl sok ásványi anyagot, de 1 évben 1X szerintem nem gáz!
    A kis Gergőnek semmi baja.. de Tiánnak hiába mondtuk, hogy csukja be a száját a vízben.
    Teszek fel pár képet is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. július 11. 22:31151281.
    sziasztok gyermekeim a Zúrban
    először is: készen van minden a lakásban.és mivel minden kész, ezért elkezdtem ma mindent visszapakolni. holnap a ruhákkal és az ágyneműkkel folytatom, de előbb MINDENT kimosok, ahogy azt tanultam anno
    aztán Kolos: iszonyat jól van, csak már kivan a kéglifelújítás miatt, ha meglát akár egy szöget a kezemben, iszonyat sírásban tör ki. növesztett két újabb fogat, ezzel a lakásfelújítás alatt kihozott fogak száma 8ra nőtt....
    Már kiraktam a kiságyát, amit kellően megsiratott, és a régi-új ikeás minikanapén alszik, amit az apja "raklap"nak becézett, de a gyerek nem tud róla leesni, mert 10 centire van a földtől, így inkább "lemászik" álmában. Közben új dokink is lett. egy dokinéni, mert az előző nyögdíjba ment. Homeo-dokinéni, nagyon szimpatikus, igaz, rögtön oltással kezdte a fiamnál a karrierjét, amiből Kadosa semmit nem vett észre, mert éppen azért üvöltött, hogy feküdnie kellett......
    Dokinéni kérdezte, hogy van-e óhaj-sóhaj panasz, mondtam, hogy a fiam EGYÁLTALÁN nem eszik husit, a maltofert pedig kihányja, bármibe is rakom bele. megkérdezte, hogy mivel táplálkozik a nagylegény, mondtam, hogy napi 2 liter tej a minimum, plusz az összes többi. azt mondta,hogy akkor nincsen gond, majd eszik húst a gyerek, ha kívánja...
    És ideadta a mobil számát, ha bármi vészhelyzet lenne...
    Kolost sokat hordjuk strandra, hiszen dög meleg van, ráadom a kis úszómellényt, meg a pancsi-pelust, ő megkeresi a legkisebb lábmosót, és kiválóan elvan egy autó tologatásával benne.
    A múzeum megnyitására még várni kell, egészen szeptemberig...
    A kaja miatt ne aggódj bodza, Kolos a mai napig kihányja a félig szilárd, féig folyékony ételeket. vagy szilárd, vagy folyékony kéremszépen! középút nincsen!
    egyébként a kedvence a tészta, aztán a tészta, és a tej, meg a tészta, meg néha a tej is...
    aztán ha nem lett volna eddig elég dolgom: két hete a gyerek apjának a gerincsérve bedurvult, és én inglis számörkempeztem helyettte egy hétig mórahalom mellett a homokban, ahova minden reggel és délután kitekertem, meg vissza mórahalomról. aztán hazajöttem, és egy nyomdani melót csináltam, amit aznap kaptam meg, amikor a tábor kezdődött... délután Kolosoztam, ellenőrzitem a lakást, aztán este meló, reggel vissza a táborba... és ha ez nem lett volna elég, a tábor negyedik napján közölte a gyerek apja, hogy nem érzi jól magát gerincsérvileg, átadná Kolost. telefonáltam az anyámnak, aki másnapra ígérte magát. másnap délután fél5kor értem haza Kolossal az apjától, majd 5kor rohantam vissza taxival, mert elájult, de előtte hívott, vagy valami ilyesmi. Anyám 5óra 10kor szállt autóba szolnokon, Kolos a szomszédokkal volt, üvöltött, én éppen a gyerek apjával mentem mentővel be a kórházba. este fél9re rendeződtek a sorok, kiderült, hogy olyan izomlazító mellé írtak fel a faternak két nagyon erős fájdalomcsillapítót, amikben szintén van izomlazító, hogy túladagolás lépett fel, így kvázi nem volt légzésreflex, meg ilyesmik...
    aztán anyám mielőtt hazament (3 nap múlva), sikeresen majdnem csapágyasra vágta a mosógépemet, majd eltüntette Kolos esős időkre félretett, zárt cipellőjét. úgyhogy megjavíttattam a gépet, meg vettem új cipőt, és most éppen kimerülőben vagyok minden téren...
    hát ennyit rólam.
    írjatok sorstársak a Zéterben!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. július 8. 14:23151280.
    http://babysittergtp.fw.hu/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. július 8. 14:21151279.
    http://babysittergtp.fw.hu/
    Bocs csak próbálok linket beszúrni!
    Nem szétcúsztatni akarom a topicot, bár ennek már !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2007. július 7. 00:39151278.

    Szia!

    1.) Megkaptam a képeket, nagyon aranyosak, köszi, egy egyszavas válasz-köszönőlevelet írtam is a párod címére.

    2.) Nálunk is apu a sztár, Babókánk koloratúrszoprán hangon sikoltozik örömében, amikor az apja megérkezik a munkából, lábacskái pedig igen dinamikusan ír sztepptánclépéseket imitálnak.

    3.) Én eddig krumplit, brokkolit, cukkinit, répát, rizst, főtt almát, almás-körtés Fruttapurát, meg sütőtökös bébiételeket adtam a gyereknek, ezeket jól viselte. A nyers almától, banántól, őszibaracktól kiütéses lett. Amúgy meg mindent jó étvággyal megzabál, max másnapra bőrtüneteket produkál. Ja, dinnyét is adtam 2 napig, a 2. napon kihányta (mindkettőnk ruhájára + a játszótakaróra). Szerintem az volt a gond, hogy a dinnye keveredett a pocakban az anyatejjel, mert túl hamar megszoptattam. Én úgy gondolom, hogy a gyümölcsöt magában kell enni felnőttnek és gyereknek egyaránt, hogy a gyomorban ne keveredjen más kajával, és ezen elvet követve eddig nem is volt se hasmenés, se hányás, az említett dinnyés esetet kivéve. 

    4.) Érdekes, a mi gépünk is rosszalkodott most egy jó darabig, a párom minden este Windowst telepített vagy egy hétig, (szerencsére csak az egyik winchesterre, a másikkal lehetett utána dolgozni). Biztos valami gépbetegség-járvány van  

    5.) Ma nálunk is volt nagy pisi meg kaki. A hajnali szopizáskor oldalt kifolyt a pisi a pelusból, ekkor teljes ruhacsere a kis kába gyereken. Reggeli szopizás után letettem játszani, ahol magányában szépen bekakilt. A gond az volt, hogy még ezen akció előtt lejött róla a hülye ócsó pelenka!!!! Egyszerűen szétjött a tépőzár, és lecsúszott a pelus. Így aztán MINDENT cserélhettem, moshattam, az ágyneműt is, a gyereket csak lezuhanyozni lehetett, törölgetni nem volt érdemes   Ezzel a  fajta pelenkával már máskor is jártam így, úgyhogy most nem ezt fogom venni egy darabig, az biztos.

    6.) De gusztusos témákat találtunk ! Na be is fejezem  , puszi mindenkinek! 

    előzmény:
    Bodzavirág (151277)
    2007-07-06  21:01
  25. 2007. július 6. 21:01151277.

    Sziasztok!

    Bejelentkezek én is. Mi is jól vagyunk, minden OK nálunk, Blanka is növesztett két fogacskát. Úgy két hete tört át, nagyon izgi volt, reggel még csak az egyik, este már a másik is. Kaja ügyben vannak nálunk mostanában "izgalmak", a husit viszonylag későn kezdtem neki adni, mert féltem tőle, és úgy tűnik, jó volt a megérzésem, mert szegényke NAGYON rosszul lett tőle. Az első alkalommal, hogy sikerült valamennyit egyáltalán beleerőltetnem (így se sokat), iszonyatos hasmenése lett. Összekakilta a saját, az én és az apja összes ruháját, valamint a lábamat, és anyukám konyhájában húzott egy kakicsíkot (ahogy vittem pelenkázni), pedig volt rajta pelus! A gabonákkal se állunk jobban - ha bármi csak egy kicsit is darabosabb, vagy nem minimum 50%-ban víz, öklendezik és fulladozik tőle. Még akkor is, ha a gabonát beleturmixolom a gyümölcsbe. Zöldségek szintén hasonló hatást váltanak ki (zöldborsó, krumpli). Az etetést elősegítendő megadtuk magunkat a fogyasztói társadalomnak, és mégiscsak vettünk egy szuper etetőszéket (volt egy olcsó fa, de az nem dönthető, és Blanka bár már áll, mászik, mint a villám, de ülni szabályosan és támasz nélkül nem tud, csak úgy, hogy térdel, és beül la lábai közé, úgyhogy azt még mindig nem tudjuk használni, és a végén már teljesen szétment a hátam a sok küzdelemtől, ahogy az ölemben tekergőzött, és elég nehéz volt etetni úgy, hogy nem láttam a száját). A szopi is néha tiszta küzdelem, néha szopi közben elhatározza, hogy elsprintel, ezt nehezményezni szoktam, ő meg azt, hogy a mellemet nem viheti magával, útközben szívesen cumizgatna. Persze csak akkor akar elmenni mellőlem, ha valami miatt éppen nem kéne, ha mondjuk pihennék egyet, akkor tutira nem száll le rólam, szó szerint. Na egyet kivéve: ha apa itthon van, akkor ő a SZTÁR, hihetetlen apás, szerintem szó szerint szerelmes az apjába. Reggelenként amikor öltönyt vesz apa, hiszti van ezerrel, és rángatja a nadrágja szárát, és üvölt, hogy nem! Amikor az apja kimegy az ajtón, akkor odaül az ajtó elé, és iszonyatos sírás közben bámul kifelé (van egy üveg betét), hogy hol lehet apa.

    Hát most több időm nincs, pedig sztorik vannak, lennének még. Hanga, mit mondjak, az ezerrel pörgés nem is jó kifejezés arra, amit Te művelsz! Őszinte elismerésem, és ezerrel drukkolok, hogy sikerüljön a múzeum!!! Egyébként meg a felújításhoz kitartást, rakhatnál fel képeket, hogy milyen lett a nagy munka eredménye. Annak meg nagyon örülök, hogy ennyire jól sikerült a pároddal az együttlakás - hátha lesz még ennek folytatása...

    Képekről jut eszembe: Arwena, megkaptátok a képeket? Végül a párom mail címéről ment el, de szerintem tudtad, kitől jött:-))) Elnézést, hogy csak most küldtük, de a gépünk egy időre összeomlott, és nem tudtunk levelezni, azon vannak rajta a képek. Még mindig beteg, de már némileg funkcionális. Hiába, elég régi, és hiába upgrade-elgeti a párom rendszeresen, nem sokat használ. A Kismamát még nem kaptam meg, de már nagyon kíváncsi vagyok arra a dologra! Bocs, hogy itt írok, de a freemail olyan dög lassú a gépemen...

    Na most már tényleg muszáj mennem.

    Mindenkinek puszi és jó nyaralást!

    Bodza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
7 8 9 10 11

Címlap

top