Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babaproject előtt állók, ide!

Asosan
Létrehozva: 2003. május 28. 17:17
Sziasztok!
Sajnos az "Előkészületek a babára" c. topicon már senki nem jár, pedig én szívesen leveleznék olyanokkal, akik épp a terhesség előtti stádiumban vannak.
Mindenki, aki idén nyáron/ősszel tervezi a babaprojectet, ill. aki friss terhes, és az ezt megelőző időszakról hasznos infóval rendelkezik, írjon!
Én az első "vigyázós" hónapban vagyok, nyár végén/ősz elején szeretnék "babázódni".
Várom a hozzászólásokat, infókat e témában!
Üdv. Asosan
  1. 2003. május 30. 08:23151.
    Bocsi, igen, szóval nincs levédve jelszóval. :)
    Ugyi milyen édi a Linduska?
    Bogi, frissítsük már fel az ismeretségünket (ne haragudj, de nem emlékszem a régebbi hozzászólásodra). Mesélj magadról!
    Hol tartasz baba-ügyben? Tervezed? Vagy van már? Vagy csak érdeklődsz!
    Hé, többiek, ébresztő!!! Csak én dolgozom ilyen "korán"? :))
    előzmény:
    Bogi22 (150)
     
  2. 2003. május 30. 07:47150.
    Asosan!
    Megnéztelek! Nagyon szépek vagytok!
    nekem is ilyen n. juhászom van! (és egy labradorom is)
    előzmény:
    Asosan (147)
     
  3. 2003. május 30. 07:46149.
    Azért gondoltam, mert senki nem válaszolt a hozzászólásaimra:((
    előzmény:
    Asosan (147)
     
  4. 2003. május 30. 07:45148.
    Jaj, de jó!
    De azért szóljatok ha túlzásba viszem, jó?
    Asosan! Megnézhetem az oldaladat? Mi a jelszavad?
    előzmény:
    Asosan (147)
     
  5. 2003. május 30. 07:43147.
    Szerintem senki nem haragudott meg rád, Bogi! Miért gondolod? Gyere, és beszélgess velünk!
    Csajok, elkészült a bemutatkozó oldalam, a kép elég gáz (a kutya jobb rajta :)).
    BabyG, max. 1 hónap különbséggel születtünk! Te mikor? Én 78. 11. 23.
    Most már tényleg megyek dolgozni. .
    előzmény:
    Bogi22 (146)
     
  6. 2003. május 30. 07:23146.
    Sziasztok lányok!
    Úgy látom megharagudtatok rám az okoskodásomért, mert senki nem válaszolt, légyszi ne haragudjatok én csak segíteni akartam:((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. május 30. 07:22145.
    Sziasztok Lányok, jó reggelt mindenkinek!!
    Nagyon örülök, hogy ilyen sokat írtatok este, és úgy látom, újabb taggal bővült a táborunk. :)
    Sajna nekem otthon nincs netem, de itt az irodában töltöm időm nagy részét, igaz csak hétközben. Gondolom hétfőre írtok vagy 200 újabb hozzászólást, lesz mit olvasgatnom. :)
    Batkamanó, megnyugtattál a kávézással kapcsolatban. Az az igazság, hogy én is nagyon szeretem, sajnálnám, ha le kéne mondanom róla. Csak kávéval tud elindulni a napom. A párom szépen elkészíti nekem amíg én még szunyókálok, és ágyba hozza. . . Most mondjak le erről a luxusról??? :)
    Szuper, hogy lehet bemutatkozó oldalt csinálni, én is mindjárt megpróbálkozom vele. Ha találok valami képet magamról a gépben, azt is felrakom. És persze megnézlek Benneteket. :)
    Tegnap este egy csomót beszélgettem a sógornőmmel, aki jelenleg 32 hetes terhes. Vásárolt néhány ruhácskát a babának. Nézegettem őket (nagyon édesek) és tök irigy voltam. :)) Na jó, persze nagyon örülök a babucinak, júliusban születik és kisfiú lesz. Egy házban lakunk velük, úgyhogy gyakorolhatok majd a saját babám előtt. :)
    BabyG, tényleg Dunakeszire akartok költözni??? Mi ott lakunk (Keszi alsón), szuper hely!! Képzeld csak, együtt vihetnénk majd a játszóra a picijeinket. . :))
    Na megyek, dolgozni kell - ez úgyis jó hosszúra sikerült. Írjatok sokat!!
    előzmény:
    batkaman0 (144)
     
  8. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2003. május 29. 19:48144.
    Sziasztok, orommel latom, hogy jo sokat irtatok, nem gyoztem elolvasni!:)

    Rolunk: En 30 leszek, a parom 36. Van egy keteves lanyunk Kamilla. 4 eve vagyunk hazasok es a Mano a masodik hazassagi evforulonkra szuletett:) Jelenleg Nemetorszagban elunk, de Kamilla Ausztraliaban szuletett, egyebkent pedig mindketten budapestiek vagyunk.

    En kavet ittam vegig a kislanyommal, semmi baja nem lett (igaz en egyebkent is egyet iszom naponta, nagy ritkan kettot). Olyan alacsony a vernyomasom, muszaj, meg szeretem is. A rekordot a terhessegem alatt dontottem 90/50-nel:))) En nem vagyok egy alkoholizalos fajta, de akkor ugy kivantam a feherbort. Hetente biztos, hogy ittam egy negyed poharkaval ebedhez (grillcsirkehez). Az orvosom azt mondta, hogy csak nyugodtan, ennyi nem artalmas, valljek egeszsegemre. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. május 29. 19:35143.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. május 29. 19:32142.
    Sziasztok!
    ma tévedtem először közétek, szintén a tervezők között vagyunk, igaz, csak ősz végén akarunk hozzáfogni a projekthez.

    A könyvvel kapcsolatban pedig - főleg, hogy Asosan írtad, hogy majd fizu után -, tudok egy helyet, ahol kedvezményes áron megveheted (bármilyen könyvet rendelésre meghoznak, ami bolti forgalomban kapható 10-15 %-KAL OLCSÓBBAN).
    A cím: Zenebarlang, (ez egy CD antikvárium egyébként, de a tulaj egy hatalmas fazon, színházjegytől könyvig bármit lehet tőle szerezni),
    1073 Budapest, Erzsébet krt. 20. (udvarban)
    Tel: 352-4063

    Bocsi, ha esetleg ezt reklámnak érzitek, de szerintem a mai világban 10-15 % kedvezményt is meg kell fogni.
    előzmény:
    Asosan (78)
     
  11. Torolt_felhasznalo_104208
    Torolt_felhasznalo_104208
    2003. május 29. 19:22141.
    Sajnos nekem is mindjárt át kell adnom a gépet. . . :))) Ezek a férfiak!!! :o))
    Én is nagyon szeretnék ám feltenni képeket, de az irodában egy 500 éves scanner van, de talán nekirugaszkodom. . .
    Addig meg jó az a kis idióta kép, azt nem kellett scannelni. . . :o))

    előzmény:
    BabyG (140)
     
  12. 2003. május 29. 19:12140.
    Köszi, aranyos vagy Virgonc, majd teszek fel még néhány képet rólunk (igaz nincs sok közös képünk max. az esküvői, de azokra büszke vagyok :-))
    Te is lecserélhetnéd a Snoopy-t? ;-) Na jó, csak vicceltem!
    Párom most jött ide, és mondta, hogy nem vagyok normális, hogy már itthon is netezek! És különben is, hagyjam abba, mert most ő akar . . . szóval ennyit arról, hogy én vagyok függő! Az is igaz, hogy ő nem a babás oldalakkal foglalkozik . . . még :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104208 (137)
     
  13. Torolt_felhasznalo_592415
    Torolt_felhasznalo_592415
    2003. május 29. 19:00139.
    Ja, még azt elfelejtettem, hogy még nem próbálkozunk "élesben", de már hőmérőztem, én is kiváncsi voltam, van-e peteérésem. A Gyereket akarok könyv segítségével könnyen meg lehet állapítani, nagyon jó ábrák vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104208 (137)
     
  14. Torolt_felhasznalo_592415
    Torolt_felhasznalo_592415
    2003. május 29. 18:57138.
    Sziasztok!
    Na én is haza értem, és alig győztem olvasni. . . :)
    Szóval mi 26 évesek vagyunk (bár a férjemnek még van pár napja a 26-ig), augusztus óta vagyunk házasok. Budapesten lakunk és dolgozunk és nagyon szeretnénk, ha idén összejönne a baba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104208 (137)
     
  15. Torolt_felhasznalo_104208
    Torolt_felhasznalo_104208
    2003. május 29. 18:18137.
    Sziasztok!

    De aranyosak vagytok, hogy írtatok Magatokról!
    Buba, BabyG megnéztem a bemutatkozó oldalatokat, nagyon kedvesek vagytok!
    Megnéztem a könyvet, amiről délelőtt volt szó: Gabriele Grünebaum: Gyereket akarok. Foglalkozik a női/férfi nemi szervekkel, a ciklussal, a hőmérőzéssel, a termékenységgel, és még az is kiderül belőle, hogy mit kell tenni, hogy fiúnk legyen vagy lányunk. :)))
    Na reklámnak vége. . :)))
    Ja, az ára kicsit húzós, 3295 Ft.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. május 29. 17:44136.
    Ja, azt elfelejtettem jelenleg még Gödöllőn lakunk, de most készülünk venni lakás - azt még nem tudom, hogy Bp-en v. Dunakeszin!
    A párom Bp-en dolgozik, én pedig Budaörsön v. Gödöllőn, ez éppen feladattól függ - általában minden héten megfordulok itt is-ott is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. május 29. 17:42135.
    Na akkor Én is bemutatkozok. 27 éves vagyok és Budapesten élek. A párom is 27. Ősszel már négy éve lesz, hogy összeházasodtunk és most érett meg a gondolat (meg a lehetőségek) a picire. Egy hónapot már próbálkoztunk, de nagyon kezdők vagyunk. Most kezdjük a másodikat nagy-nagy reményekkel. A hőmérőzéshez nekem nincs türelmem de figyelgetem magamat, hogy jobban megismerjem a ciklusomat.
    Ja és van bemutatkozó oldalam jelszó nélkül, tehát rólam többet ott. Na most megyek mert mára végeztem a munkahelyen. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. május 29. 17:41134.
    Sziasztok Lányok!

    Újra itt vagyok én is, és alig győztelek visszaolvani benneteket! Ez szuper, és főleg az, hogy mindenki hasonló cipőben jár!
    Szerintem (a topic szempontjából)mindegy, hogy régóta próbálkozik-e valaki v. most kezdi, a lényeg az, hogy mindenki babát akar és ez szuper!!!!!!!!
    Jó ötlet, hogy ismerjük meg egymást!
    Én 25 éves vagyok, a párom 32, 4 éve leszünk házasok július 31-én, de amúgy már 11 éve együtt vagyunk! Egyébként van bemutató oldal is (ha valaki esetleg nem tudja), oda is fel lehet rakni képet magunkról, és akkor már tényleg olyan, mintha személyesen is ismernénk egymást! Persze csak aki akarja!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. május 29. 17:19133.
    Szia Asosan,

    reggelente egy - de szigorúan egy - nagyon laza tejeskávét én is iszom, mert az én vérnyomásom is max 100/60, de akkor már sik ideg vagyok : )) - korábban napi 4-5 kávé is lecsúszott.
    Ja, még egy dolog: folsavat nekem is javasolt a doki, napi 2x1-et, az 50 szemes csomag ára 725 Ft (valaki kérdezte korábban). Viszont az elevitre azt mondta, hogy csak akkor kezdjem el szedni, amikor már valóban terhes vagyok. Viszont javasolt még magnéziumot pezsgőtabletta formájában, vagy ha azt nem tudom meginni (elég gáz ize van), akkor Magnerot-ot javasolt szedni.
    Sziasztok, szép estét mindenkinek
    előzmény:
    Asosan (132)
     
  20. 2003. május 29. 17:10132.
    Szia Picuri, azért Neked még írok pár sort. Üdv. a babaprojectesek táborában!
    Írd meg légyszi minden tapasztalatodat, élményedet és a fejleményekről is folyamatosan tájékoztass minket. Mi mindenre éhes babára vágyók vagyunk. :)
    Sziasztok, most már tényleg megyek.
    As.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674138 (130)
     
  21. 2003. május 29. 17:08131.
    Bocs, már megint én :) de annyi mondanivalóm van még. És sajna mindjárt megyek haza és holnap reggelig nem lesz alkalmam írni Nektek.
    Még a kávézásról eszembe jutott, hogy én úgy tudom (jelenleg terhes és tavaly szült ismerősöktől), hogy napi 1x gyenge kávét, sok tejjel ihatsz, a terhesség elejétől a végéig akár. Szóval a koffein nem árt a babának (a placenta amúgy is megszűr minden káros külső hatást, csak a nagy dózisú ártalmak jutnak el a babához). A tej meg kifejezetten jót tesz. :)
    Lehet, hogy fenti kismamák dokijai tévedtek, de én nemigen bírnék leszokni a kávéról. 100/60-as vérnyomás mellett. . .
    Erről is írjatok. Kinek mi a véleménye?
    Na megyek, sziasztok holnapig, addig meg sok sikert az éppen próbálkozóknak!!! :)
    Asosan
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104208 (126)
     
  22. 2003. május 29. 17:05130.
    Sziasztok Lányok,
    én eddig még nem irtam, bár lassan két hónapja aktiv olvasója vagyok a másik két futó babás fórumnak. Valaki emlitette a függőséget . . . na igen, erről én is beszélhetnénk.
    Én sajna már 30 éves vagyok, sőt idén a rémes 31-et is elérem. A párom velem egyidős. Tavaly nyáron volt az esküvőnk és most szeptemberben szeretnénk belevágni a baba projektbe. A párom már csak mosolyog azon, hogy én milyen "tudományosan" készülök. Január óta nem szedek gyógyszert, nem iszom kávét és fekete teát, alkoholt sem, és tornázom. Most három hónapig hőmérőztem - nem állitom hogy könnyű volt, de egy digitális hőmérővel azért nem nagy gáz. Igazából azt akartam megtudni, hogy 7 év gyógyszer után van-e peteérésem. Tegnap elvittem az adatokat a nőgyógyimhoz, aki - miután szintén jót mosolygott rajtam - megmutatta, hogy mikor volt. Érdekes, mert tökéletes 28 napon periódusokban van amikor a 12 és van amikor a 16 napon volt . . . .
    Bocs, kicsit hosszúra sikeredtem igy bemutatkozásként. Remélem egy lelkes babaprojectes csapat tagja lehetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. május 29. 17:01129.
    Clio, nagyon sajnálom a mamódat. :( Biztos emiatt nem sikerült még.
    40-50%-ban állítólag a lelki beállítottság, nyugalom és optimizmus is közrejátszik a foganókészségben. Én igyekszem nyugodt és életvidám lenni. Mondjuk a melóm elég stresszes, de a pozitív életszemléletet igyekszem gyakorolni! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265313 (125)
     
  24. 2003. május 29. 16:58128.
    Szia Clio, Bibő és mindenki más is!
    Igazad van Virgonc, egy picit magunkról (ki mennyit gondol elárulni). Én 25 vagyok, a párom 30, nem vagyunk összeházasodva, de babázni jobban szeretnék, mint az esküvő miatt idegeskedni. Majd később. :) Bp. közvetlen közelében lakunk (1, 5 km-re a Bp. vége táblától) és Pesten dolgozunk mindketten.
    Clio, itt inkább babára várók / felkészülési stádiumban lévők leveleznek, de természetesen mindenki véleményére kíváncsiak vagyunk. És nagy-nagy öröm lesz, ha valaki bejelenti, hogy két csíkot látott a teszteren! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972229 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_972229
    Torolt_felhasznalo_972229
    2003. május 29. 16:49127.
    Szasztok én most kapcsolódom be ebbe a témába. Mi is most szeretnénk babát de az is lehet hogy már van csak nem tudunk még róla. Mi most vágtunk bele a projectbe és az eredményét jövőhét közepe körül tudjuk meg az első jelek nállatok mik voltak és mikor jelentkeztek? Vagy még senkinek nincs babája?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top