Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Grapefruit mag kivonat

fórumozok
Létrehozva: 2006. november 5. 17:16

Sziasztok!

Annyit lehet olvasni arról, hogy a grapefruit milyen jó dolog.

Hogy baktériumölő, hogy jó a HPV-re, hogy immunerősítő, hogy van keserű és nem keserű változat.
Nos, az utóbbi dologgal kapcsolatban, nem tudom melyik a keserű és melyik a nem keserű változat (termék, márkanév).
Olvastam olyat, hogy alkoholos és nem alkoholos változat, de az nem derült nekem ki, hogy most melyik melyik is. 
Olvastam, hogy tegyük teába meg azt, hogy ne, mivel nem oldódik benne.
Van drágább és olcsóbb, neten rendelhető, patikai és drogériában megvásárolható.
Olvastam azt is, hogy magát ezt a kivonatot bőrre töményen csepegtetve, öblögetésre a szájba vagy irrigálva hüvelyöblítésre használták (az egyik topikban meg ezt olvastam: tamponra kell rakni élőflórás joghurtot, arra csepegtetni kb. 3 cseppet, és éjszakára berakni). Hallottam olyat is, hogy valaki citromlé helyett csepegteti a teájába.
Olvastam róla jót és persze rosszat is.

Gondoltam, kipróbálom én is.

Ma vettem a DM-ben egy ilyet immunerősítés céljából. Egy magyar terméket választottam (ezt a fajtát, 1200 Ft-ért - még megfizethető ár). A leírása alapján: Felnőtteknek naponta 2-3-szor 10-15 cseppet egy pohár folyadékkal bevenni. Vízbe csepegtetve ittam meg. Kissé keserű volt nem mondom, én sokkal keserűbbre számítottam ... de hát maga a gyümölcs is keserű, savanykás ... amúgy gyógyszert is itatott már orvos velem ezerszer keserűbbet.

Tapasztalatokat szeretnék kapni tőletek akár a fenti termékkel akár bármelyik másik grapefruit mag kivonatról.

Ki melyik terméket, hogyan, mire használta, mi volt a tapasztalata stb.

Köszönöm

 

Győzzük le az influenzát együtt!  

  1. 2020. december 22. 05:4855.

    Egyem meg ,a kis Müge !
    Vigyazat es figyelem :


    Most olvashato ezzel kapcsolatban : a Csabai Zsolt féle Grapvital nem bio , nem grape es nem fruit es az arusitoja/"feltalaloja" nem doktor   ?
    Itt pl Borsod24 meseli el

    Itt az egri ugyek c helyi ujsag
    Itt olvashato az ossz-sajto


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (54)
    2017-12-26  23:09
  2. 2017. december 26. 23:0954.

    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a kismamák egyenek sok grapefruitot, kizárólag csak akkor, ha kívánják! A szervezetünk érzi, mire van szüksége.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (53)
    2017-12-26  23:07
  3. 2017. december 26. 23:0753.

    Minden mellébeszélést félretéve, én nem voltam különösebben kívánós egész terhességem alatt, de mikor megszületett a lányom, az első pár hónapban annyi grapefruitot ettem, amennyit egész életemben nem. Valami tutira van benne, ami nagyon kellett akkor.

  4. 2017. december 26. 23:0152.

     


    Sziasztok!


     


    Egy kis pontositas a grapefruitcsepp es egyes gyogyszerek egyuttes alkalmazasarol.


    A grapefruit csepp/grapefruitle csokkenti a szervezetben levo egyik enzimnek a hatasat, amely a gyogyszerek lebontasaban jatszik szerepet. Ez a kolcsonhatas megnovelheti egyes gyogyszerek hatasat, ami eletveszelyes is lehet. Ezert nem ajanlott sok gyogyszer eseten a grapefruit egyutter alkalmazasa de ez minden esetben fel van tuntetve a betegtajekoztatoban.


    :)

Címlap

top