Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. 2003. június 23. 06:47501.
    te kritizalod hogy en mit irok!! a te hozzaszolasod world new????
    előzmény:
    halmy (498)
     
  2. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 23. 06:20500.
    Hat igen B. G. megdolgozott a penzeert. B. szinten, a különbseg csak annyi , hogy B. G. valamit kitalalt B. meg a multik s. . . nyalja. .
    előzmény:
    houston (491)
     
  3. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 23. 06:18499.
    H!Nem tudod, hogy MINDIG a feleseg tudja meg utoljara. . . Szerintem Clintonnal se volt maskepp. Egyebkent meg nem nagyon erdekel a maganelete barmelyik amerikai elnöknek. . .
    előzmény:
    houston (489)
     
  4. 2003. június 23. 05:34498.
    Teljesen mindegy hogy Republikanus vagy Demokrata vagy-e Houston. Tul sokszor peldalodzol ezzel, ne haragudj, es minden beirasodban utalkozol a demokratak ellen. Ez a forum nem arrol szo, hogy "KI a jo Amerikai", vagy "KI a jo Republikanus" vagy ki jobb a masik embernel. Amit TE elvarsz az elettol es mas emberektol, az egy szep alomvilagba tartozik, a novellakba, es a filmekbe. Szep lenne, ha minden ugy lenne, ahogy Te azt "elvarod" emberektol, de sajnos nem ilyen a vilag. Az EVE7 "WORLD NEWS"-nak nevezte ezt a forumot. Maradjunk annal a temanal, jo???
    előzmény:
    houston (495)
     
  5. 2003. június 23. 05:24497.
    Bocsi Houston, de talan nem ertettem amit mondtal? Beirasod: 6/22/ 22:57
    "Mindaketto Democrata volt, mind a ketto imadta a noket. . . " mivel ez egy mondatban volt,
    ezt en ugy olvastam, hogy imadtak a noket mert demokratak voltak------ ha nem igy gondoltad, akkor OK!!!!!!!!!!
    előzmény:
    houston (494)
     
  6. 2003. június 23. 03:07496.
    szia manyus. . . nekem tudod mi a bajom. . ??? hogy - nevezz regimodi, osdi, maradi, - vagy akarminek!! nem haragszom meg erte. . de valahogy elvarnam. . . a fene tudja miert???? de : elvarom hogy a tanar tanitson, ne terhes legyen a diakjatol (aki fele korabeli!), a papoktol hogy ne eroszakoljanak meg gyereket; a rendortol, hogy a rend ore legyen, es ne eljen vele vissza; az elnoktol, hogy mindenek folott becsuletes, jo vezeto legyen. . vagyis, hogy roviden fogalmazzak, elvarnam, hogy aki magasabb posztot tolt be mint joe. . . kulonb legyen!!!! ennyit!!! hogy ez naiv??? az lehet! de akkor is ezt elvarnam!!! hogy nem igy van? az is lehet! ettol en meg elvarhatnam nem????
    előzmény:
    manyus (492)
     
  7. 2003. június 23. 03:01495.
    megint egy felreertes. . mia manoert haragudnek en meg terad???? akar egyik akar masik partra szavaznal. . szabad orszagban elunk. . oda szavazunk ahova akarunk. . ez tudtommal meg az usaban sem tema!!! arrol mar nem is beszelve, hogy akar szereted, akar tiszteled mrs you know Who. . . az megint privat ugy!!! azert megint csak nem haragudnek meg se rad. . se masra. . maganugy!!! en, akar csak te. . a sajat velemenyem irtam. . . es akarki akarmi mast ir. . az okay. . . azt hiszem felreertesben van aki azt hiszi, hogy barmi mas velemenyen van, azzal nekem bajom van. . . abszolutli. . ezt egyszer egy masik "aranyos " holgy mondta rolam, hogy en azt hiszem, en kepviselem a "nep szavat". . . tavol all tolem. . . akar csak mas. . sajat velemenyt irok. . . most aztan ha azert valaki pipa. . no az megint magan ugy!!!
    előzmény:
    halmy (493)
     
  8. 2003. június 23. 02:56494.
    valaki mar egyszer irta itt a forumon, hogy leirva nem mindig egyertelmu amit irunk. . . nem tudom hol irtam volna olyat, ami arra utalt, hogy sex. . meg egyebnek valami koze van hogy valaki demokratakra, vagy republikanusokra szavaz???? eszembe sem jutott. . ha ilyet vettel ki soraimbol. . felreertes volt. . .
    előzmény:
    manyus (492)
     
  9. 2003. június 23. 00:53493.
    Szia Houston----eloszor is, mielott megharagudnal enram is---- en is Republican vagyok. OK ? ;-)))
    De, a Hillaryval kapcsolatban--hat, bizony "okos" !!! Okosan csal, (a sikkasztasi ugy??. . . . ) nem ugy mint a MArtha Stewart. . . . .
    okosan hazudik, okosan vitte fel a buta ferjet a karrierjeben, es okosan odakerult a nagysaga, amilyen magasra me'g egy politikus no" sem kerult eddig. NEm buta a Hilary, de a kerdes az, hogy mire hasznalja az esze't?? Szerintem, kapzsi es magasravagyo es meg akarja mutatni, hogy O" jobb a ferjenel, --amihez joga van. De ez a POLITIKA!!! Nem kell ra' va'lasztani, ----ez az ege'sz.
    előzmény:
    houston (487)
     
  10. 2003. június 22. 23:32492.
    BAGOLY---megint teljes igazad van! es. . . mindegyik presidentnek voltak no"cieji---- pl. az Eisenhowernek a soffor-noje volt a baratnoje. Te errol nem hallottal Houston???
    NEM attol fugg, hogy valaki Democrata vagy Republican, hogy van e baratnoje vagy sem ;-))))) Legalabb is errol en meg nem hallottam, de lehet, hogy teljesen hulye vagyok sex dolgokban ;-))))))
    Az aztan igazan nem "world news" hogy van-e egy ferfinek baratnoje vagy sem, es vica versa. . . . . .

    Manapsag megint nagyon titkolodznak sex dolgokban, mert a puritan "Born Again" vallasok divatosak.
    előzmény:
    Bagoly (488)
     
  11. 2003. június 22. 23:02491.
    lehet hogy Bush-eknek is sok penzuk van. . . de mind ez keves osszehasonlitva a Bill Gates-el. . azert mert president, nem jelenti azt hogy az usa egyik "leggazdagabb" embere. . szerintem sokan osszetevesztik az amerikai elnokseget az angol kiralysaggal. . . pedig MAS!!!!
    előzmény:
    Rosszido (478)
     
  12. 2003. június 22. 22:58490.
    ja es meg valami. . Kennedyt nem latta senki ujjal mutogatni az usa lakosagara, es allitani, hogy nem volt sex. . . . azt kevesen felejtik el amit o a tv-ben a nagykozonsegnek hazudott. . . nyilltan. .
    előzmény:
    Bagoly (488)
     
  13. 2003. június 22. 22:57489.
    no megint a "nagyelmek" talalkoztak. . hihih
    hat ami erdekes, hogy felhoztad Kennedyt. . mindketto democrata volt, mindketto "imadta" a noket, es az egyik a mai napig nagyon nepszeru, , , keves embertol hallod hogy "ki nem allhatom Kennedyt". . viszont a Clinton hazasparrol, fifti/fifti. . vagy nagyon birod, vagy nagyon ki nem allhatod oket. . en sajnos az utobbi csoportba tartozom. . masreszt a Jacklyn, csendben "szenvedett" mellette, es nem volt ilyen nagyravagyo, hazudozos feleseg. . . talan az is oka a szimpatianak. .
    előzmény:
    Bagoly (488)
     
  14. 2003. június 22. 22:49488.
    Szerintem Kennedy sem volt kulonb, sot, vetelkedhetett volna az ejjel koborlo kandurmacskakkal, csak neki diszkret es megbizhato testorsege volt, akik falaztak.
    előzmény:
    houston (487)
     
  15. 2003. június 22. 22:35487.
    Akit erdekel. . es kerdezte, se meg nem vettem, se nem olvastam Hillary konyvet. . de okossaga mellett (??) is ketlem hogy valaha president lesz. . mert ha o nem is unja meg kedves "ferjuram", majd az fogja megunni ot. . . a heten hallottam, (es sajnos ezert nincs becsulete elottem, barmilyen okos) hogy mig o az uj konyvet hirdette, es alairta, azalatt ferjem "uram" canadaban, egy torontoi milliomosno tarsasagaban elvezkedik. . a holgy valami az egyik legnagyobb canadai auto- alkatresz gyar tulajdonosnoje, tobbszoros milliomos, es most fejezodott be a vallasa. . ot vigasztalta Clinton ur. . mig az "okos" Clintonne egyedul jarta az USA-t a konyvevel, amiben ugye megirta, hogy "fogalma nem volt" a Monica ugyrol. . ha valakinek ekkora hazugsagok imponalnak. . am legyen. . de valaki, akirol az orszag 90% tudja hogy hazudik, nehez elkepzelni hogy megvalasszak elnoknek. . megha "megolyanokosis". . .
    előzmény:
    ArankaNY (483)
     
  16. 2003. június 22. 21:18486.
    Kar lenne a szep Margitsziget-ert, ;-)))), de egyetertek Arankaval abban, hogy tobb penz-bejovetel nem artana Magyarorszagnak.

    Olvastatok biztosan, mi torten Parisban? A gyonyoru szep regi epuletek koze egy-ket felhokarcolot tettek---es hu""" milyen nagy lett rogton a felhaborodas!! Meg is tiltottak az ilyenfajta epitkezest a belvarosban. .
    Sajnos, ahogy no"vekszik a nepszam, termeszetesen "folfele" epitkeznek mindenhol.
    Lattam nemregen egy nagyon szomoru Magyar weboldalt, amelyen arrol volt szo, hogy a Gellerthegyi barlanglakokat most mind kidobjak onnan. Allitolag sokan megfagytak ott tavaly telen. Most a volt President Carter, probal epiteni ott nalatok is "Habitat for Humanity" hazakat a szegenyeknek, de a politikusok ellene vannak a tervnek . Nem ertem, hogy miert vannak ellene. . . .
    előzmény:
    Rosszido (485)
     
  17. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 22. 20:40485.
    Na aztan jönnenek a felhökarcolok . . az a sok penz. . . egyszer csak elsüllyedne a Margit-sziget. . . .
    előzmény:
    ArankaNY (484)
     
  18. 2003. június 22. 20:30484.
    . . . meg van me'g az "Arany Ember" szigete???? ;-))))), no meg ott van a Margitsziget is ;-))))))
    előzmény:
    Rosszido (481)
     
  19. 2003. június 22. 20:28483.
    EVE7--szerintem a Hillary egy nagyon okos no", barha a politikai velemenyei nem egyeznek meg az enyemmel. De azt senki sem tudja elvenni tole, hogy sokkal de sokkal okosabb mint a hazudozos ferjecskeje, es, bizony lehet hogy meg egy napon President is lesz belole. Nem a legkozelebbi valasztasokon, de talan majd kesobb, ha be'keidok lesznek megint. Hacsak akkor mar nem lesz tul oreg az ilyesmire. Ne felejtsetek el, hogy itt Amerikaban a fiatalsag nagyon vonzo tenynek szamit!. Nem hiszem, hogy itt megvalasztanank egy "Golda Meir"-t, barmennyire kedvelik a NewYorki zsidok a Hillaryt, szarmazasa miatt. Apai nagyszulei Magyar zsidok voltak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (477)
     
  20. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 22. 20:25482.
    fogadnanak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 22. 20:25481.
    Na persze , majd a svajciak örömmel fognank bennünket.
    Van valami Kajman -szigetek is, meg tan meg egy par. . .
    előzmény:
    ArankaNY (480)
     
  22. 2003. június 22. 20:22480.
    Jol hallottad---de azert itthon is van sok penze. Latod, ROSSZIDO, ha a magyarorszagi politikusoknak csepp eszuk is lenne, akkor a leggyonyorubb turista paradicsomot, ES BANK-ALLAMOT teremthetnenek szinten az orszagbol, es attol kezdve jolet lenne ott is. Persze, a mai politikai helyzetben hozzatok senki sem merni bevinni a penze't, mert csak eltunne valahol a balfeneken ;-)))))
    előzmény:
    Rosszido (478)
     
  23. 2003. június 22. 20:19479.
    BAGOLY--100%osan igazad van!!
    előzmény:
    Bagoly (474)
     
  24. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 22. 20:06478.
    Hallottam, hogy Bush is ott tartja a penzet. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 22. 18:48477.
    Sziasztok! Ma olyan szuper cikkeket olvastam az USA-ról, hogy csak na! :-)
    A múltkor meg Hillaryról, ide akartam másolni de 4X hosszabb volt, mint amit engednek 1X, így inkább nem írtam ide, de lehet, hogy ide írom az elérhetőséget, ha érdekel valakit!
    Csak úgy nem tudunk közvetlenül beszélni róla! ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2003. június 22. 18:20476.
    Egy idoben irtuk a levelet! Megis igaz, hogy nagy elmek neha talalkoznak. Olvastad mar a Hillary konyvet?
    előzmény:
    houston (475)
     
  27. 2003. június 22. 17:24475.
    szia bagoly. . no ezt mondtam en is. en is igy hallottam. . .
    előzmény:
    Bagoly (474)
     
  28. 2003. június 22. 17:20474.
    Ne legyetek naivok! A haborut elkerulhetik, mert a vilag milliomosainak kell egy biztonsagos hely, ahol a penzuket tarthatjak. Ez mind politika, papuskam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2003. június 22. 17:14473.
    hat igen, en is biztos vagyok benne, hogy az az ido meg messze van, amikor amerika "pofara esik". . . de milyen jo lenne, es ne mond hogy neked is nem esne jobban, ha ezt ma mindenki tudna, es kevesbe "utalna" amerikat. . mert ha a dollar erteke jo, altalaban mindenkinek jo. . ha az amcsi gazdasag jo, mindenhol jobb. . . ennelfogva, milyen jo lenne, ha mindenki annak orulne, hogy jol megy. . es nem a bajoknak. . csak ezt akartam ezzel mondani. . . es te is tudod, hogy sajnos nem igy van. . a gyulolkodes elvakit. . . hallottal a BBC statisztikajarol ???
    előzmény:
    ArankaNY (464)
     
  30. 2003. június 22. 17:06472.
    szia eve. . Svajcban csak turistakent jartam, de megfogott a tisztasaga (igaz regen volt, de nem hiszem hogy sokat valtozott volna) a rengeteg minden ablakbol zuhogo viragos ladak. . nem emlekszem hogy egy darab papir szemetet lattam valahol is. . aztan a bekevel kapcsolatban, es ha valaki maskepp tudja, irjon hozza, de en ugy hallottam, hogy minden fel aki haboruzott, ide tette be a penzet. . allitolag Arafat millioi is itt vannak. . tehat minden oldalnak sajat erdeke volt, hogy a penzet "bekeben" hagyja. . . a svajci bankokban milliok vannak nev nelkul - hogy meg utana nezni se lehesen. . . ugy tudom eleg sok magyar el ott, talan valaki atjon ide beszamolni mennyire is baratsagossak az idegenhez. . minden esetre nem arrol hires, hogy "melting pot". . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (467)
     
  31. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 22. 13:09471.
    Ügyesek az tény. Megtartják a három lépés távolságot az idegenekkel, ahogy írtad!
    Gondolom olyan "szia, hogy vagy örülök neked, mikor mész el?" stílusban. :-)))))
    Nyugodtan megcáfolhat valaki, ha másként gondolja!
    előzmény:
    Gizi06 (470)
     
  32. 2003. június 22. 12:41470.
    Ügyesek voltak es mindezt akarhany evszazadon at. Nem semmi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (469)
     
  33. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 22. 12:36469.
    Szia!
    Fűtve???
    Azért Svájcról épp azért ami, lehet hallani rosszat is és jót is!
    A háború elkerülését jól csinálták. . . .
    előzmény:
    Gizi06 (468)
     
  34. 2003. június 22. 12:31468.
    Ugyan nem svajci vagyok, de. . gondolj bele :Europa közepen , hany evszada nem is volt naluk haboru?
    Amit nekünk es masoknak ujraepitesre kellett költeni , ök fejlesztesre költhettek.
    Azon kivül rendes nep. Azon kivül nem engednek barkit be(marmint elni az orszagukba) stb stb.
    Csodalkozol ?En tulajdonkeppen nem.
    A masik oldalrol mindig is furcsanak talaltam, hogy a svajci autopalyak telen fütve vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (467)
     
  35. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 22. 11:17467.
    Sziasztok! Napsugaras szép napot mindenkinek!

    Azért nem írtam le rögtön a véleményem, mert pár napja mindenki úgy eltűnt. Magamban pedig 'még' nem beszélgetek! ;-)

    Másrészt az adott témához, azok tudnának hozzászólni igazán, akik külföldön élnek/utaznak és látják a különbséget!

    Az hogy az euro és a dollár állandó versenyben van egymással szerintem természetes.
    Az azért elég nyílvánvaló, hogy Svájcnak megint sikerült a legjobb pontokat megkapnia több városa által. Valamit nagyon tudhatnak. . .

    A biztonságos város kérdése szerintem sokkal fontosabb mint a gazdag városoké - de azért érdekes, hogy amelyik város 'gazdag' az biztonságos is!?
    Nincs itt valaki Svájcból? :-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2003. június 22. 10:08466.
    Na, most akkor érdekel, hogy kinek, mi a véleménye a világról vagy nem? (Ugyan nem tudom, mi alapján mersz itt bárkit is tanulatlannak és primitívnek minősíteni? Vagy csak bizonyos emberek véleménye érdekel, akiket te "mások"-ként jelölsz?)
    előzmény:
    ArankaNY (464)
     
  37. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 22. 09:46465.
    Mert mindenkit megprobaltok lehengerelni, akinek mas a velemenye.
    Aki Veletek vitatkozna, mar reg mashol van, amit meg is ertek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2003. június 22. 04:51464.
    Kedves Houston, ne felj, SENKI sem fog "pofara esni". Sem Europaban, sem Amerikaban ez nem lenne senkinek sem a javara. A vezetoseg ezt mind ket oldalon nagyon jol tudja. Nem erdemes, hogy folyton azzal foglalkozzal Houston, hogy tanulatlan, primitiv embereknek mi a velemenyuk a vilagrol. Az, hogy mi fog tortenni, hogy mi van a politikai tervekben, hidd el, senki sem fogja az orrukra kotni se nekik, se nekunk. Ezt foleg azert irom, mert tenyleg semmi ertelmet nem latom annak, hogy sok ember folyton piszkalja egymast itt a kulonbozo forumokn, amikor ugysem Ok fogjak elintezni a nagyvilag ugyeit.
    Halas vagyok EVE7-nek, hogy megnyitotta ezt a forumot, mert erdekes temakat es ujsagokat hoz be mindig. Abban viszont igazad adok Neked Houston, hogy jo lenne tudni EVE7 velemnyeit is. --Es masoket is. Valahogy, nagyon elcsondesult itt minden.
    előzmény:
    houston (463)
     
  39. 2003. június 22. 03:25463.
    szoval hogy is van ez??? (egyebkent eve, jo lenne ha bedobsz egy cikket, akkor utana te a magad gondolatot is hozza adnad!)
    az euro tobbet er mint a dollar. . ujgazdagek Pesten azzal fogadtak, hogy no mivan??? a beka sege alatt a penzetek!!! depresszio. . . depresszio??? ugyanakkor, mindazok, akiknek egyertelmuen oromet okoz, ha valami rossz tortenik az usaval/vagy az usaban. . . most akkor erre europa fizetett ra??? no ki lesz aki ezt elmagyarazza!!!! mar azokrol nem is beszelek, akik lelegzet fisszafolytva varjak, hogy az usa "pofara essen". . . es nem tudnak melyebbre nezni, hogy ki mas jarna meg rosszul????? kicsi lett ez a foldgolyo. . . kar a masik orszag bajanak orulni!!!! mert mint otthon mondjak "begyurrudzik" minden. . . es ha ne adj Isten, az usa "pofara esne". . . de sokan de nagy bajba lennenek. . . dehat ezt nagyon sokan nem ertik. . . . kar!!!! szerencsere ettol meg hal Isten nem kell a kozel jovoben felni. . amikor meg majd mar az is bekovetkezik. . hiszen minden elmulik egyszer. . addigra mar masok is rajonnek, hogy nem egeszen ugy van minden mint elgondoltak valamikor reges regen. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (457)
     
  40. 2003. június 22. 01:21462.
    A "cloning"-al kapcsolatban, azt hiszem me'g nagyon, nagyon messze van, es nem hiszem, hogy meg fogjak engedni. De, lehet hogy tevedek.
    Viszont orvosi celokra, a "stem cell research" szerintem nagyon fontos lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2003. június 22. 01:18461.
    Kedves Kysslina--egy pillanatig se foglalkozzal ezzel, NEM TORTENT SEMMI! ok? Az ember sokszor osszeteveszti a forumokon a kulonbozo neveket. Mindig elvezem, kulturalt es jol informalt beirasaidat. Szia, Gitta
    előzmény:
    kysslina (460)
     
  42. 2003. június 21. 23:18460.
    Irtam neked egy bocsikerot, mert eltevesztettem a celzast. Neharai, kerlek!!! -))
    előzmény:
    gittagoth (455)
     
  43. 2003. június 21. 22:52459.
    olvasvan EVE lvelet---eszembe jutott egy nagyon regi Hacsek es Sajo hanglemez, meg a nagyapam idejebol:
    " s-na mondja mibol elnek meg ezek az emberek?. . "
    Ismeritek?
    Tenyleg, mit gondoltok, mi a velemenyetek, meddig tudunk, igy majd "a jeg hatan is megelni"?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 21. 17:35458.
    . . . . . . .

    "Az átlag magyar nyilvánvalóan nem érzi ilyen mértékben a helyzet romlását. A Mercer tanácsadó cég internetes honlapján elismeri, hogy adataival multinacionális vállalatoknak és kormányoknak kíván eligazítást nyújtani ahhoz, hogy meghatározzák, alkalmazottaiknak milyen fizetéskiegészítések járnak, ha külföldön vállalnak munkát. A felmérésbe több mint 200 olyan terméket és szolgáltatást vesznek számításba (kezdve a lakásbérléstől és szállodaáraktól a közüzemi díjakon, a közlekedés és szórakozás költségein át az élelmiszerek és tartós fogyasztási cikkek áráig), amelyek meghatározóak a külföldön munkát vállalók életvitelében, fogyasztásában.

    A Mercer egyébként márciusban nyilvánosságra hozott egy rangsort a személyes biztonságról, amelyet Luxembourg vezet 133, 5 ponttal a világ legbiztonságosabb városaként. A második helyen holtversenyben 126, 5 ponttal Helsinki, Zürich, Genf, Bern és Szingapúr áll. A bűnözést, a közbiztonságot, a rendőrség munkáját értékelő felmérésben térségünkből Pozsony és Ljubljana kapta a legjobb osztályzatot. A tanácsadó cég a tavasz folyamán a városok általános életminőségéről közzétett rangsora szerint Zürich (106, 5 ponttal) a világ leglakhatóbb városa, utána 106 ponttal Genf, Bécs és a kanadai Vancouver következnek. Régiónkat Prága vezeti 87, 5 ponttal, Budapest – tőle mindöszsze fél ponttal lemaradva – a második Kelet-Európában. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (457)
     
  45. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 21. 17:34457.
    Helló mindenkinek! :-)))
    Valakinek van tapasztalata összehasonlításképpen, igazolva az állítást? ;-)

    "Tokió a világ legdrágább városa
    Európa költségesebb lett – Budapest megelőzte Washingtont és Torontót

    Tokió vált a világ legdrágább városává, megfosztva a kétes értékű címtől a tavalyi rangsorelső Hongkongot, amely most a negyedik helyre szorult vissza. Moszkva árszínvonalával stabilan tartja második helyét, miközben egy másik japán metropolis, Oszaka lett a harmadik, a kínai főváros, Peking pedig az ötödik a megélhetési költségek összehasonlítása alapján. A felmérést a brit Mercer humán erőforrások tanácsadó cége készíti immár évről évre a világ 144 nagyvárosában, a mostani rangsor a márciusban mért állapotot tükrözi.

    Az egy évvel korábbi helyzethez képest a fő újdonságát nem az élen bekövetkezett helycserék adják, hanem az európai nagyvárosok drámai előrerukkolása. Genf most a rangsorban a 6. (tavaly a 28. ), London a 7. (10. ), Zürich a 9. (32. ), Oslo a 13. (40. ), Koppenhága a 15. (62. ), Milánó a 17. (63. ), az írországi Dublin a 21. (73. ), Párizs pedig a 23. (74. ). Mindez a globális gazdaság (növekedés megtorpanása, infláció) hatásának, illetve az eurónak (és más európai fizetőeszközöknek) a dollárhoz képest egy év alatt bekövetkezett mintegy 40 százalékos felértékelődésének a számlájára írandó. Az amerikai metropolisok viszont érthetően olcsóbbá váltak: csak a 10. helyre rangsorolt s a 100 bázisponttal az összehasonlítás mércéjének számító New York (tavaly a 7. ) került be az első húszba. S noha Magyarországon még nem számolunk euróban, a forint folyamatos erősödése 2002-ben Budapestet is drágábbá tette a külföldiek számára, s így az összehasonlításban fővárosunk is majd negyven hellyel előbbre került: tavaly a 75. volt, most a 37. A külföldi számára Budapest ma költségesebb, mint Washington, nem beszélve a kanadai vagy új-zélandi városokról, amelyek közül egy sincs az első százban. Nem érdektelen az sem, hogy Budapest 80, 2 pontos indexével mostanra drágább lett Prágánál (a 49. a rangsorban 78, 1 ponttal), amellyel tavaly még holtversenyben állt. Varsó indexe 76, 3, Pozsonyé 75, 7, Ljubljanáé pedig csak 66, 5.

    A világ legolcsóbb fővárosa egyébként a paraguayi Asunción lett, amely saját fizetőeszközét a dollárhoz képest is leértékelte. Asunciónban a külföldiek megélhetési költségei nem érik el a budapestinek a felét sem.

    . . . . . . folyt. köv . . . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2003. június 20. 11:36456.
    Szia! Az aggodalmaid szerintem, nem alaptalanok. Sajnos, azt hiszem, hiányzik a felelős és korrekt törvényi szabályozás ez ügyben. Addig, míg nincs ilyen, nem kellene zöld utat adni egyik laboratóriumnak vagy intézetnek sem, pláne, ha magán kézben van.
    előzmény:
    kysslina (451)
     
  47. 2003. június 20. 02:07455.
    Szellemes vagy kysslina! ;-)))))
    De majd ha te is az en koromba kerulsz, meglatod, egy kis ido"-sporolas nem art.
    Na, csak rosszidozzetek- pardon, rosszalkodjatok vidaman tovabbra is.
    Szep az elet-------- ;-))))))
    előzmény:
    kysslina (454)
     
  48. 2003. június 19. 23:42454.
    Egy Jazz+az szam jot rola eszembe, abbol is egy mondat: "Ha nem jovok be senkinek, beszolok hat mindenkinek"=Gittagoth
    előzmény:
    Rosszido (453)
     
  49. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 19. 22:31453.
    Atya Isten meg egy rosszido , h. , a. , g. vagy m??????
    Na ne. . .
    Gittagoth!
    Veled nem beszeltem itt, tehat , hogyan irhatod, hogy szetrobbantom a forumot?
    Nem ertelek Teged, csak akkor jo egy ember, ha Veled egy követ fuj?Ha ugyan az a velemenye?
    Ha mast gondol , akkor maglyara vele?
    En ugyan nem vagyok Gallilei, de lassan megertem, hogy miert küldtek maglyara. .
    Azert, mert TE utalsz, meg lehet, hogy nem.
    előzmény:
    kysslina (452)
     
  50. 2003. június 19. 20:59452.
    Raadasul az ugrott be eloszor, hogy olyan "embriok amelyek nem kepesek tovabb fejlodni, nem tekinthetok emberi lenyeknek". Nehez dolog. . miert nem?? Honnan ember? Egy ido mulva olyanok keszulnek majd, akikbol kiolik az erzelmeket, gondolkodast, jok lesznek rabszolga munkara?? Hol a hatar?? Nagyon durva dolgok ezek, bar nagyon elindult a fantaziam.
    előzmény:
    kysslina (451)
     
  51. 2003. június 19. 20:55451.
    Nekem szimpatikusabb az ossejtbank. Ez a kolnozas dolog egy kicsit nekem durva. En egyebkent tegyuk fel, hogy elhiszem, a kutato nem szandekozik embert klonozni, de a lavina konnyen megindul.
    előzmény:
    houston (450)
     
  52. 2003. június 19. 20:32450.
    tudod kyslina ha az ember mindig csak jora hasznalna ami tudast Isten megadott neki. . . nem volna semmi baj. . pl a clonozassal kapcsolatban, , , lattam kisgyereket, 3 eves, aki gyufaval jatszott, es meggyulladt. . leegett az orra, es az egyik fule. . milyen csodalatos lenne, ha nem kene egesz eleteben ilyen megrokkantan elni. . kisgyerekek aki "lukas szivvel" szuletnek. . teenager, akinek vese kene. . vagy maj, vagy sziv. . . csodalatos lenne, ha ezt megkaphatna. . clonozas altal. . . hacsak ilyenre lenne hasznalva !!!!
    előzmény:
    kysslina (444)
     
  53. 2003. június 19. 20:27449.
    ha valoban erdekel hogy mi is volt a "fatyol mogott". . . hivd fel www. michaelsavage. com es olvasd el a cikket. . .
    előzmény:
    andi13hu (445)
     
  54. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 19. 16:40448.
    Nos, itt egy mindenkit egyformán érintő hír:

    "Száz éven belül kipusztulhat az élet

    Az e századra várható globális felmelegedés szinte teljes pusztulást okozhat – jelentették be brit kutatók, akik szerint kétszázötven millió évvel ezelőtt a vulkáni kitörések ugyanolyan mértékű felmelegedést hoztak, mint ami az emberi tevékenység nyomán ebben a században várható, és amit akkor a fajok kilencvenöt százaléka nem élt túl.

    Brit tudósok szerint a bolygónkon élő fajok kilencvenöt százaléka egyszer már kipusztult a légkör felmelegedése miatt – jelentette a Guardian.

    Kétszázötven millió évvel ezelőtt, az úgynevezett permi korszakban hat Celsius fokkal emelkedett meg a Föld felszínének közelében az átlaghőmérséklet. Ez olyan méretű pusztulást okozott, amely majdnem a földi élet végét jelentette.

    Éppen hat százalékos átlaghőmérséklet emelkedést jósol erre az évszázadra is az ENSZ klímaváltozással foglalkozó kormányközi bizottsága. A katasztrófát a testület szerint csak akkor kerülhetjük el, ha csökkentjük az üvegházhatású gázok kibocsátását, elsősorban a széndioxidot.

    A múlt században 0, 6 Celsius fokos emelkedést regisztráltak az ENSZ bizottsága szerint.

    A permi katasztrófát hatalmas vulkáni kitörésekkel magyarázzák, amelyek nyomán az üvegházhatás felerősödött, és majdnem teljesen kiölte az életet a Földön.

    A vulkáni kitörések nyomán kialakult „posztapokaliptikus” állapotban csupán néhány szárazföldi faj maradt fenn, és százmillió évbe telt, amíg a biológiai sokféleség a korábbi szintet ismét elérte.

    Ezt a felfedezést a Bristol Egyetemen dolgozó Michael Benton geológus professzor tette közzé. "Amikor az élet majdnem kipusztult" (When Life Nearly Died) – a könyvének címe, amely a mostani következtetésekhez vezető utat dokumentálja.

    Benton nevét többek között a BBC sorozata tette ismertté: Walking With Dinosaurs, azaz Séta a dinoszauruszokkal – ezt a címet viselte a népszerű tudományos tévésorozat, amelynek tudományos tanácsadója volt.

    Benton szerint „a geológusok csak most kezdik felmérni ennek a globális katasztrófának a méreteit, tehát hogy miképpen pusztult akkor ki ilyen sok faj és miért”.

    Más klímaszakértők is osztják a véleményt, hogy hasonló pusztulás vár a Földre az ember által okozott környezetszennyezés miatt. A Guardian idézi Mark Lynast, aki szerint a mostani tudományos jelzéseket meg kell hallaniuk a politikusoknak és a civil lakosságnak egyaránt.

    „Ez egy globális riadó. – mondja Lynas. – „Katasztrófa felé haladunk, de a világ még mindig a fosszilis tüzelőanyagoktól függ. Azonnal át kell állnunk az olajról, földgázról és szénről a megújuló energiára. Az emberek már nem háríthatják el maguktól a közeledő katasztrófa képét. ” "


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 19. 16:36447.
    Kedves Gittagoth, Rosszido és Olvaso és többiek!
    Én mindent észreveszek! :o))))

    Egyik általam kedvelt jó tulajdonságom, hogy mindent csak egyszer mondok el! ;-)))
    Így aztán. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 19. 16:31446.
    Szia! Ezzel kapcsolataban mindig két véleményt lehet hallani:
    - embertelen ill.
    - gondoljunk bele az orvosi kutatásokban mennyit segít. . .
    Nem tudom, olyan 'filmszerű' az egész, még mindig! Klónozás. . . . ???
    előzmény:
    kysslina (444)
     
  57. 2003. június 19. 09:06445.
    Ezt a hírt én is olvastam, de úgy tudom, h. a muszlim csak a felvett vallása, egyébként született amerikai.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117116 (61)
     
  58. 2003. június 19. 08:04444.
    "Junius 9-en Nagy_Britanniaban az Emberi Megtermekenyitesi es Embrionologiai Hatosaghoz(HFEA) benyujtott kervenye alapjan a Dolly-t, az elso klonozott baranyt letrehozo tudos, Ian Wilmut hivatalosan engedelyt kapott emberi embriok klonozasara. A HFEA a Dr. Wilmut vezette Roslin Intezet szamara termeszetesen nem emberklonozasra adott lehetoseget, hanem emberi petesejtek olyan felhasznalasara, aminek eredmenyekeppen embrionalis ossejteket nyerhetnek, kulonbozo szovetfajtak letrehozasahoz. . . . . . . . . . . . A kutatok felvazolta eljarassal ugyanis olyan embriok jonnenek letre, amelyek nem kepesek tovabbfejlodni normalis emberi magzatokka, igy a letrehozott kiserleti alanyok nem tekinthetok emberi lenyeknek. "

    Szerintem a tudos sem, es azok sem, akik az engedelyt megadtak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2003. június 19. 07:55443.
    Oh-Oh!! Mily orom teged latni!!
    előzmény:
    gittagoth (440)
     
  60. 2003. június 19. 07:54442.
    Hm. . te csak tudod. . . kinek mennyire van kimosva az agya. Biztosan hosszu orakon, napokon keresztul, melyrehato, tartalmas eszmecseret folytattal mindkettovel, minekutan ilyen konnyden ki tudod ezt jelenteni. Vannak, aki az orvostudomanyt hosszu evekig tanuljak az egyetemen, de az ehez hasonlo velemenyuket csak alapos vizsgalodas utan merik kijelenteni.
    No de te!! Te csak tudod! Mondjuk az agymosas kifejezest ok sem hasznaljak. . tekintsuk ezt a te privilegiumodnak! Tudod meg uberelni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_704152 (436)
     
  61. 2003. június 19. 07:27441.
    . . . forum-ROBBANTO
    előzmény:
    gittagoth (440)
     
  62. 2003. június 19. 07:25440.
    szomoruan latom, hogy mar ebbe a forumba is betolakodtal, szemelyeskedo, rosszindulatu, forum-robbanyo, beteges beirasaiddal. Remelem, hogy EVE7 eszreveszi mi megy itt vegbe.
    előzmény:
    Rosszido (439)
     
  63. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 19. 07:05439.
    Tudom, hogy nem nagyon ertitek meg, de sajnos (vagy talan nagyon jo )az a fajta magyar vagyok, aki szeret szepen magyarul beszelni es irni.
    Nagyon zavar, ha valaki igenytelen ebböl a szempontbol.
    Plane, ha az anyanyelve magyar.
    Ezert kertelek Benneteket, probaljunk meg MAGYARUL irni. Nektek sem art es javitja a tudasotokat.
    A legjobb pelda Macskassy , azt a zagyvasagot amit elöször leirt. . .
    A tartalom nem valtozott , de legalabb a forma. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 19. 06:58438.
    Ne legy rosszindulatu , draga.
    En is nagyon jo vagyok egy nyelvben, de az nem angol. Allapodjunk meg ennyiben. Kösz.
    előzmény:
    ArankaNY (433)
     
  65. 2003. június 19. 06:43437.
    Azt hittem, hogy ezen a forumon nem szokas a szemelyeskedes???????
    Mit szol ehhez az elobbi beirashoz a ForumVezeto????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_704152 (436)
     
  66. 2003. június 19. 04:06436.
    Houston, ne sajnald Bogiet . Bogie egy nagyon jozan gondolkodasu holgy. Mindenben egyetertek vele.
    Te csak sajnald magad es Manyust mert sajnos nektek az agyatok nagyon ki van mosva. Jobb lene ha valahogy a latohatart kitagitanatok magatok korul.
    előzmény:
    houston (430)
     
  67. 2003. június 19. 02:11435.
    Szia Bogie---nem kell gunyolodni, ---mert ebben a bolod vilagban mindent megtalalhatsz ;-))) Hidd el, az Amerikaiakat eppen ugy erdeklik a csaladfak, mint az europaiakat. A Genealogy Forumok nagyon divatosak.
    Igen, a schwarzenegger Republikanus, a Livi NEM mondta, hogy a SCH. demokrata!
    a Mrs. Kennedy "csaladfajaval" kapcsolatban pedig: a papaja volt "Black Jack Bouvier"--ugye? A jokepu papa 1/4 mulatto volt. A mamat koran otthagyta kisgyerekeivel egyutt. A Jackienek egy fillarja esm volt amikor Kennedy elvette, es a Kennedy csalad, elete vegeig utalta szegenyt. A President valasztasokon nagyban segitette Jack Kennedyt, hogy a felesege nem volt tiszta feher. . . . . .
    Allitolag a Kennedyt, es kesobb a John-Johnt is az Sziciliai maffia irtotta ki, mert az OREG PAPA John Kennedy sosem fizetett vissza valami ir-maffia adossagot nekik.
    Latjatok, vegul is megy az elet tovabb. a NEP es a Congress iranyitja ezt az orszagot, nem csak EGY president.
    előzmény:
    Bogie (414)
     
  68. 2003. június 19. 01:57434.
    . . . az pedig, hogy no"k felgyujtjak magukat, (Francia hirek szerint) ----az reszemro"l teljesen gusztustalan es O"ru"lt cselekedet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2003. június 19. 01:56433.
    Hi-hi---- ezt mi is olvastuk, Livi ;-))))))
    Szeretem a Dave Barry irasait. Csak azt felejtetted ki a mesebeol, hogy 6 no" a 12-bo"l nem tud uszni!!!
    Bizony, eleg sok minden elve'sz a forditasban, de, gondolom Rosszidonek forditottad le magyarra? ;-)))))
    előzmény:
    Livinia (432)
     
  70. 2003. június 19. 01:49432.
    Mai friss hir (eredetileg a Miami Herald-bol):

    A Moldovai noi Vizalatt Jatszo Hokeycsapat 30-0 es 31-0 =ra vesztett a Calgary (Canada) csapat ellen. A moldo csapat 12 idosebb Moldovai nobol all, a legidosebb 65 eves. Moldova arrol hires, hogy nagyon osszetartanak abban hogy minel gyorsabban kikerulhessen mindenki Moldovabol, mondta a csapat vezere, Ms. Gnibzsila.
    A meccs utan minden tag menedeket kert, es meg is kaptak, az engedelyt arra, hogy ezentul Calgaryban elhessenek. Most treniroznak a kovetkezo olympiaszra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2003. június 19. 01:41431.
    Sziasztok! ;_))
    a magyar restivel kapcsolatba--magyarnak hirdetik, de sokkal konnyebb etelek vannak a menun. Nem zsirral foznek, nincs porkolt es gulyas, inkabb crepe suzette ( nem palacsinta) es a fuszerek amiket hasznalnak nem magyar fuszerek.
    Nem, ;-) nem vagyok kivalasztott azaz "privileged", sem elo"kelo", sem gazdag, csak jol valasztom meg a barataimat
    ;-)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2003. június 19. 01:26430.
    nekem semmi bajom veluk. . sot gay ferfikrol csak jot tudnek mondani, akiket szemelyesen ismerek. . a bajom azokkal van, akik kifestik magukat, nagy melleket raknak magukra. . es viszik a zaszlot. . hogy lam ok!!! ezek nagyon ulszimpatikusak. . .
    előzmény:
    ArankaNY (429)
     
  73. 2003. június 19. 01:23429.
    Szia houston----a velemenyem az, hogy vegul is az mindenhol meg lesz engedve. De, az az O" dolguk, ugye? Engem pl. abszolute nem erdekel, hogy ki mit csinal a haloszobajaban es a privat eleteben.
    A gyerek-adopcioval kapcsolatban pedig, ezrevel vannak szegeny kis kidobott gyerekek, akik senkinek sem kellenek. Ha valaki adoptalni akarja oket, es jol akar banni veluk, az messzemeno"en jobb, mintha a szegeny gyerek meghalna az ehsegtol.
    előzmény:
    houston (427)
     
  74. 2003. június 19. 01:04428.
    a baj ott van, hogy nem tudnak belenyugodni, es csak az usarol tudnak karatyolni. . minnel rosszabb a hir. . annal nagyobb az orom. . . nem ertem, de majd fogod itt latni. .
    előzmény:
    manyus (426)
     
  75. 2003. június 19. 01:00427.
    Csak erdekesseg keppen, hiszen mas orszag is van a vilagon, mint az USA. . ma hallottam a hirekben, illetve egy talkshow-ban ez volt a tema. . Canadaban hivatalossa tettek hogy homosexualisak is osszehazasodhatnak. . gyereket fogadhatnak orokbe, mint ferj/feleseg. . . . kinek mi a velemenye???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2003. június 19. 01:00426.
    Rosszido" mart irtam Annienak es igaza van. Dicseretre melto ha valaki loyalis a hazajahoz. Te loyalis vagy Magyarorszaghoz, a Canadaiak Canadahoz--- (vagy legalabb is ahhoz a Province-hez ahol laknak) es az Amerikaiak szeretik Amerikat. Mi bu"nt latsz Te ebben?
    előzmény:
    Rosszido (422)
     
  77. 2003. június 19. 00:54425.
    Annie-erdekes amit irtal, es ez igy is van. Hidd el, 90 %-a az Amerikaiaknak sem koltozne soha Canadaba ;-))))
    Jo latni hogy ennyi ember szereti azt az orszagot amelyben laknak. Ugye?
    Hany szazaleka a Magyaroknak szeret MO-n lakni? Mi a Statisztika?? (gondolom, talan 75 % ??)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_704152 (418)
     
  78. 2003. június 19. 00:50424.
    Sajnalom, Rosszido, hogy angolul irtam be Pres. Eisenhower mondasat-de ez egy idezet volt----- szoval, magyarul azt jelenti, hogy : "ismerned kell az ellese'gedet ahhoz hogy sikeresen legyo"zhessed. "
    előzmény:
    Rosszido (417)
     
  79. 2003. június 19. 00:46423.
    Persze, hogy a Schwarzenegger Republikanus, ezt mindenki tudja! De ez nem tartja vissza Ot, (a buta sulyemelo"t) attol, hogy ne akarna President lenni!! Egyenlore a kovetkezo California kormanyzo valasztasokon fog futni. Nem hiszem, hogy megvalasztjak. Azt a torvenyt, hogy caak itt szuletett ember lehet President, azt a Congress megvaltoztathatja, ha egyszer talan ugy akarna'k. Elvegre, George Washington sem szuletett itt. De, en egyetertek Livivel, --a Schw. et buta alak.
    előzmény:
    Bogie (414)
     
  80. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 18. 18:27422.
    Ha ezt meg tudnad ennek a harom
    Amerika-imadonak (honleanynak)is magyarazni. . . . de inkabb hagyjuk, mert kitör a haboru ujfent. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_704152 (418)
     
  81. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 18. 16:10421.
    Egy új hír:

    "A francia sajtó nem érti saját kormányát
    Önégetéssel tiltakozó iráni nők a párizsi akció ellen

    A francia sajtó nem érti, hogy a kormány Washingtonnak vagy a vele szemben álló iráni kormánynak akart szolgálatot tenni azzal, hogy letartóztatta egy Párizsban élő, iráni ellenzéki szervezet vezetőit. Két iráni nő felgyújtotta magát Párizsban tiltakozásul az utóbbi évtizedek legnagyobb francia belügyi akciója ellen.

    Két iráni nő gyújtotta fel magát Párizsban: az ellen tiltakoztak így, hogy a francia hatóságok előző nap letartóztatták a teheráni kormányzat ellen szervezkedő, Iráni Népi Modzsahed Szervezet nevű iráni fegyveres ellenzéki mozgalom 165 tagját. Az iráni mollák uralmát elutasító mozgalom 40-50 híve tüntetett emiatt a kémelhárító szolgálat épületénél.

    Lapunk beszámolt arról, hogy a francia belügyi szervek az utóbbi évtizedek legnagyobb szabású akciójában nem csak az iráni rezsim fegyveres ellenzékének vezetőit, hanem nagy mennyiségű pénzt és informatikai eszközöket is lefoglaltak. Az Egyesült Államok kormánya viszont támogatásáról biztosította az iráni rezsim ellen tüntetőket, és a gonosz tengelyéhez sorolja az iráni rendszert.

    A francia hatóságok eddig politikai menekültként kezelték a modzsahedeket, és tartózkodási engedélyt adtak nekik. Jean-Francois Copé kormányszóvivő most azzal indokolta az akciót, hogy a mozgalom illegális és veszélyes tevékenységet folytatott, és tavaly felkerült az Európai Unió terrorista listájára.

    A sajtó nem érti

    A francia sajtó találgatja, vajon mi célt szolgált a kisebb belügyi hadsereggel, ezerháromszáz emberrel végrehajtott akció.

    A Le Figaro idézi a Franciaországban élő Baniszadr volt iráni elnököt, aki szerint a nagyszabású rendőri razziának nincs világos magyarázata. Antoine Sfeir Kelet-szakértő csak találgatni tud: vagy arról van szó, hogy Párizs „terroristaellenes szolgálatot” akart tenni az Egyesült Államoknak, vagy épp ellenkezőleg, be akart tartani neki, amikor a Washingtonnal feszült viszonyban álló iráni rezsimet támogatta ezzel az akcióval.

    A Libération szerint Párizs egyszerre akarta gesztust tenni az Egyesült Államok és a vele szemben áőlló Irán kormányának. Lecsapott a teheráni vezetés ellenfeleire, eközben Washingtonnak azt üzente: a most letartóztatott „terroristák” a megdöntött iraki diktátor támogatását élvezték.

    Könnygáz Iránban

    Eközben újabb összecsapások voltak tüntetők és rendőri erők között Irán hat városában. Iráni sajtóügynökségek szerint „bajkeverők” kis csoportjai vegyültek tüntető diákok közé és kövekkel hajigálták meg a karhatalmat, amely könnygázzal válaszolt. Többen megsérültek.

    A hatóságok tárgyalással hazatérésre bírták a diákokat, miközben sokakat őrizetbe vettek Tebrizben, sőt, körülzárták a helyi egyetem területét. "

    (APF, MTI)


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 18. 16:02420.
    Szia Livinia!
    A Hong Kongi étteremről én is halottam valamit, de már nem tudom hol.
    Hogy-hogy inkább franciás volt? Esetleg a chef francia? És maga az étterem berendezése, az milyen stílusú?
    Akkor Te egy prominens személyiség vagy? :o)))
    előzmény:
    Livinia (410)
     
  83. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 18. 15:56419.
    Sziasztok! Először is, topic indítóként felhatalmazva érzem magam, hogy visszamenőleg minden kedves barátomnak beírjak egy fekete pontot magatartásból: .

    Mostantól csak kedvesen szólhat mindenki a másikhoz, nincs személyeskedés, hangutánzó (!) bántó szavak!
    Többet erről nem lesz szó, így mindenki belátása szerint cselekedjen!

    Remélem azért senkit nem bántottam meg ezzel és senki nem pártol el ettől a topictól! :-)))))
    MINDENKI- vel szeretek beszélgetni és mindenki mindenkivel szeretne beszélgetni! ;-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2003. június 18. 14:17418.
    Sziasztok, Az este neztem a CBC-n Peter Mansbridgetol a The Nationals. Koze tettek egy statisztikat ami nagyon meglepet , a megkerdezettek amerikai allampolgarok 79 % !!!!azt hiszi a vilagon mindenki az usaba szeretne elni mert ok a"szuperhatalom" es irigylesre meltok. Amig 81% - a megkerdezettek kanadai allampolgarok kozul nem koltoznenek az usaban. Erdekes nem ?
    előzmény:
    houston (415)
     
  85. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 18. 12:28417.
    Felhivom szives figyelmedet, hogy bar itt sokan tudnak angolul, ez egy MAGYAR nyelvü forum. Legy szives MAGYARUL irni. Abban az esetben , ha nem tudod leforditani akkor inkabb ne irj!
    előzmény:
    manyus (403)
     
  86. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 18. 06:12416.
    Erdekes lehet az a konyv, amiben a sajnalatra valok sajnalnak
    előzmény:
    houston (415)
     
  87. 2003. június 18. 06:03415.
    teged is beirtalak abba a konyvbe, aminek az a cime: emberek akiket sajnalok. . . .
    előzmény:
    Bogie (414)
     
  88. 2003. június 18. 05:27414.
    No lanyok, lehet olvasni, hogy hogyan is van az USA ban a republikanusok es demokratak viszonya :)))))
    A Schwatzenegger pedig nem demokrata, hiaba a felesege "Kennedy" lany :)))
    Amugy ti tudhatnatok legjobban, hogy President nem lehet, mert nem ott szuletett, csak felvette az Amerikai allampolgarsagot.
    Nagyon jol szorakozom :))
    Csak ne hangoztatnatok annyit, hogy nalatok nem szamit kinek mi volt a felmenoje, ose :))))) Eppen most cafoltad meg Livinia . . . .
    A Macskassy mondasa igen megtetszett es ezentul en is hasznalni fogom. . . . . . kotkoda es na PA :)))))). . . . . lehet tovabb szidni a demokratakat, kanadaiakat, es egyaltalan az egesz vilagot, akinek mas a velemenye a mostani USA politikarol. . . . nem baj ha tudja mindenki hogyan gondolkodtok. . . irjatok csak minel tobbet :))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2003. június 18. 05:12413.
    president csak amerikai szuletesu lehet. . minden mas lehetne. . . de elnok sosem. .
    előzmény:
    Livinia (412)
     
  90. 2003. június 18. 05:08412.
    Igen Bogie---a Caroline Kennedy konyve NAGYON jo!
    Szegenyke nem tehet arrol, hogy a nagyapja az Irish Maffiaban volt--ugye?
    ;-)))
    De a mamaja, a Jackie egy regi, deli, uri csaladbol szarmazott, akik nagyon "oda voltak" amikor a Jackie hozzament a low-class Jack-hez.
    Ezek is mind tortenelmi tenyek.

    Gondoljatok, hogy talan a Schwartzenegger lesz a kovertkezo President??
    (Na, ez me'g viccnek is rossz)
    Sziasztok,
    szia, patriota Republican Livi ;-))
    előzmény:
    Bogie (409)
     
  91. 2003. június 18. 05:07411.
    kifogytal a sajat szavaidbol. . a macskasytol kolcsonzol?? ejnye, ejnye. .
    előzmény:
    Bogie (409)
     
  92. 2003. június 18. 05:03410.
    World-News Hong Kongbol.
    3 nappal ezelott megnyilt egy, a maris legelegansabb restaurantnak minositett BLUE DANUBE finom etterem. Lakatos Lajcsi es ziganyzenekara muzsikal. Egy vacsi ara, fogodzatok meg,
    $ 300-al kezdodik!! Mi, szerencsere meg voltunk hivva
    ;-))))) az ennivalok nem voltak rosszak, csak eppen nem valami magyarosak. (Inkabb francianak mondhatok)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2003. június 18. 04:50409.
    MInden kedves deli patriota szomszednak ajanlom Caroline Kennedy : How to be a patriot cimu konyvet :))
    Huha , remelem nem gond, hogy o demokrata :)))) ti meg republikanus.
    Houston. . . . . . . kedves. . . . . ne kotkodaljal mar annyit, feleslegesen. . . . . bye
    előzmény:
    manyus (404)
     
  94. 2003. június 18. 04:42408.
    . . es ha igy nem jon be a browserodon, akkor:

    http:// cagle. slate. msn. com/politicalcartoons/

    a "www. " nelkul!!!!
    előzmény:
    manyus (407)
     
  95. 2003. június 18. 04:38407.
    Szia megint EVE7 ;-)
    az a web=oldal ahol naponta 60 kulonbozo cartoonist kepeit mutatjak :

    www. cagle. slate. msn. com/politicalcartoons/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (401)
     
  96. 2003. június 18. 03:26406.
    Hat persze hogy nem!!!! Kepzeld milyen unalmas lenne a vilag, ha mindenki egyforman gondolkozna

    ;-)))))
    Ezen az "arany ko"ze'p uton" sokat gondolkoztam. Es beszelgettunk is rola a ferjemmel, es baratokkal.
    Marmint: HOL van kerem pontosan az a KO'ZE'P?????? Mert ugye vannak jobboldaliak, baloldaliak es SZE"LSO" jobb vagy baloldaliak, es me'g sze'lso"bbek is. Hat magyarazza meg kerem valaki, ha tudja, hol HOL VAN az tiszta Ko"ZE"p-PONT?? Mert , szerintem barhol allsz, valaki mindig me'g-me'g-me'g jobb vagy baloldalibb lesz mint en vagy Te vagyunk.
    President Licoln Republikanus volt, es legyozte a Delieket akik Demokratak voltak. KINEK VOLT IGAZA akkor?? Me'g ma is ve'rre meno" vitakat folytatnak ezen a te'man. De, ha nem tette volna amit tett, akkor lenne egy mai Amerikank???? Nem tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_704152 (405)
     
  97. 2003. június 18. 03:13405.
    Kedves Manyus, De nem szabad(na)ugy gondolkozni sem hogy "aki nem velunk az ellenunk" hiszen van (volna ) egy arany kozeput is. Es tudom hogy az Allamokban sem gondolkodik mindenki ugy mint houston.
    előzmény:
    manyus (403)
     
  98. 2003. június 18. 03:03404.
    Higyjetek el nekem Mindannyian akik olyan kedvesek voltatok, es irtatok nekem, ---en NEM allok se jobbra, sem balra a forumokban. En azert jovok ide, hogy tanuljak. A Houston filozofiaja, nagyon sokban, valoban PATRIOTIKUS, amely nagyon tukrozi, a mai amerikai vilagnezetet. Ne bantsatok o"t, mert nem akar o" sem Titeket bantani, csak az o oldalarol probalja mutatni a kepeket.
    Akik nem eltek itt az utobbi par evben, azoknak abszolut lehetetlen megerteniuk, hogy mi amerikaik hogy sirtunk, es mit ereztunk amikor a terroristak megtamadtak minket.
    Ha szabad egy hasonlo peldat mondanom---az en szuleim meseltek, hogy a pesti emberek szazaval alltak sirva a Dunaparton (44-ben??) amikor a gyonyoru hidakat felrobbantotta'k a Nemetek, de akkor legalisan ment egy haboru.
    Ami most Irakban van, az nagyon furcsa, nekunk, sok itteni republikanusnak is, mert nem latunk semmi bizonyitekot arra, hogy miert kellett a szegeny fiuknak odamenni hadaskodni. Nem talaltak maig semmi atom bombakat.
    De, latjatok, ITT szolas szabadsag van, es en megertem a Houstont hogy miert mondja amit mond.
    Remelem, nem bantottam meg senkit a szavaimmal, mert nem vitazni jottem ide.
    Koszonom Mindannyiotoknak a megerto szavaitokat es kedvessegeiteket.
    Szivbol, M
    ;-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2003. június 18. 02:51403.
    Kedves Houston, latom, ba'tor no" vagy nagyon, es nem engeded magadat senkitol sem fejbe utogetni! ;-)) Sokat olvastam mar mas forumokon is a beirasaidat, es nagyon tetszett minden amit mondtal!!! A baj szerintem az, hogy akik mashol e'lnek, sajnos nem tudjak erezni es megerteni, ahogy mi itt Amerikaban gondolkozunk. Es felnott embereknek nem lehet uj dolgokat tanitani. . . . . . . Tudom, Te megprobalod tanitani oket, de nem hallgatnak rad. --- Igen, mi itt Californiaban maskep gondolkozunk mint sok Kanadai, es sok-sok europai. Az en csaladom re'gi Republicanusok. Ertek mindent amit Te mondasz. De, azert en megis elolvasom az ellenze'k mondanivaloit is, mert abbol is lehet tanulni.

    Pres. Eisenhower mondta: " you must KNOW your enemy to be able to defeat them. . . "

    GOD BLESS AMERICA!
    Manyus
    előzmény:
    houston (402)
     
  100. 2003. június 17. 22:51402.
    tudod kedves, en nem ismerem manyust. . . de ha volna egy millio dollarom, azt most feltennem fogadasra, hogy egeszen maskep latja a vilagot, mint te ott canadaban. . csupan csak azert, mert califban el. . . mellesleg nagyon kicsinyes dolognak tartom. . de nem vagyok meglepve . . . hogy milyen megjegyzest irsz. . . rolam. . akit aztan igazan nem ismersz. . ez a level rad vall. . . nem ram kedves. .
    előzmény:
    Bogie (394)
     

Címlap

top