Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 17. 21:34401.
    Sziasztok! Régieknek és újaknak! Aki tudja, aki nem!

    Tettem fel új karikatúrákat a topichoz kapcsolódóan a 'WorldNews' (egybe!) bemutatkozó oldalra. Remélem tetszik majd nektek, sajnos Mo-on nem találok ilyen klassz karikatúrákat, de ha tudtok ajánlani itthoni újságból szívesen veszem!

    Szóval, akinek van kedve nézze meg! :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 17. 21:19400.
    Miért az utolsó? :(((

    Ezt én nem tudtam, mármint A. Earhart-ot, hogy ő is 'bedolgozott'! Howardról hallottam!
    előzmény:
    manyus (398)
     
  3. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 17. 21:15399.
    Szia Manyus! Köszönöm a kedves szavaidat. :-)))
    Én pedig még Amerikában nem jártam, csak Európában itt és ott! ;-)

    Az 'alien' az tényleg legális, mert amikor Angliában voltam nekem is be kellett jelentkeznem az 'alien' hivatalban, mint külföldi! /a menekültek nem jelentkeznek be. . . . / Furcsa egy elnevezés, meg kell mondjam! :o)))

    A határőrök, mármint a jelenlétük, nem mindig tartja vissza a menekülteket abban, hogy be/át szökjenek a határon! Sajnos itt a létszám nem mindig megoldás.

    A menekült probléma nehéz ügy, mert egyrészt ahonnan elmennek ott rossz a helyzet, ahova pedig mennek ott sem tudnak sok mindent csinálni és előbb utóbb visszaküldik őket. . .
    Helyben, a saját országukban kéne javítani a helyzeten, de ez még nehezebb és ez már egy másik téma. Ezt még én sem tudnám megmagyarázni! :-)))

    Minden esetre klassz, hogy ilyen szépen beszélsz magyarul, nem mindenki tanul meg, aki már kint született, de ez a szülőktől is függ! Szia és gyere máskor is! :-)))
    előzmény:
    manyus (396)
     
  4. 2003. június 17. 21:10398.
    Ez mara az utolso beirasom--IGEREM!! ;-))))
    Amelia Erhardt, ezt mar ma tudjak, a CIA-nak dolgozott. Lelottek szegenyt, eppen ugy mint a Leslie Howard filmszineszt. Ameliat valoszinuleg a Japanok, Howardot a nemetek. L. Howard magyar volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (393)
     
  5. 2003. június 17. 21:03397.
    szia Bogie, engem is erdekel minden. ;-)) De en majd inkabb csak olvasom a beirasaitokat, mert nem valami jol irok magyarul.
    Houstonnak a velemenyet is szivesen elolvassuk, mert nem akar rosszat, de talan csak ahogy kifejezi gondolatait az egy kicsit furcsa, az egy olyan. . . . . bizonyos. . . . . stilusban. . . . van, amit sokan felre. . . ertenek. ;-))

    En mar vegigolvastan azt a "me'rt "utaljuk" a magyarokat" forumot is, es nagyon, de nagyon erdekes volt latni a magyar es amerikai gondolkozasi kulonbsegeket. De, ezert e'rdekes a vilag, ugye? Mert mindannyian kulonbozok vagyunk ?
    előzmény:
    Bogie (394)
     
  6. 2003. június 17. 20:52396.
    Kedves Eve7--nagyon koszonom kedves reszletes magayarazatodat. Nagyon mu"velt ember vagy! ;-))
    Ertem amit mondasz, szoval a szavak felre-erteserol volt szo, az en oldalamon. Mert nekem az aki csak beszokik valahova, az nem "Menekult" mert az nem ugy "refugee", ahogy a mi szuleink jottek peldaul Amerikaba. Azok, szerintem illegalis "alien"-ek.
    ( sorry. . . . . ) Szoval, besurrannak mindenhova szaz-ezrevel, mert nincs eleg hatar-o"r, vagy katonasag sehol, hogy visszatartsak o"ket.
    Persze egesz Europat nem lehet szo"ges racsokkal es katonakkal korulvenni, es Amerikat sem.

    Hogy mi a megoldas, azt szerintem senki sem tudja. Sajnalom a szegeny Europat, mert igy csak a szegenysegbe fulladnak majd mindannyian. Nem lehet millio es millio embert ingyen etetni.
    Kerdezitek, hol elek----ha't kerem az egykor gazdag e sze'p, de most mar szege'ny, de me'g mindig szep Californiaban.
    Itt szulettem, sosem jartam MO-on iskolaba. Csak otthon tanultam a nyelvet, es a magyar templom vasarnapi iskolajaban.

    Minden amit irtok, nagyon erdekes szamomra, mert latom a kulonbozo" velemenyeket. Megegyszer, nagyon koszonom soraidat Eve.
    ;-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (395)
     
  7. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 17. 17:13395.
    Szia! Köszönöm. :-) Amit Manyus kérdezett, arról az alábbiakban ennyit tudtam írni! Az EU-t majd akkor bővebben ha már benne vagyok! :o))) Vagyis jövő május, addig minden csak elmélet!
    előzmény:
    Bogie (394)
     
  8. 2003. június 17. 17:10394.
    Szia manyus :)) Kerdezz csak batran, EVE is, en is, Macskassy is, meg masok is szivesen valaszolnak a kerdeseidre ha tudnak :)))
    Houston beirasat ne vedd figyelembe, mert ugylatszik o mar mindent tud, pedig ugy tanul az ember ha kerdez :))
    EVE engem is nagyon erdekel az EU , sajnos nem sokat tudok errol, igy orommel olvasom ez ugyben ( es a tobbiben is) beirasaidat.
    előzmény:
    manyus (388)
     
  9. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 17. 16:47393.
    Egy mai hír :-)))

    New York Times - on this day
    "On June 17, 1928, Amelia Earhart embarked on the first trans-Atlantic flight by a woman. She flew from Newfoundland to Wales in about 21 hours. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 17. 16:18392.
    (kamion)
    . . . folytatva. . .

    3. Az EU-ban mindenki oda utazik ahova akar, de valami célnak lennie kell és útlevélnek meg pénznek. Csak 'úgy' akkor sem fog tudni egyik országból a másikba menni, ahogy eddig sem lehetett!
    Az pedig, hogy ki hol lakik, dolgozik az könnyebb lesz, de szabályok és törvények mindenkire vonatkoznak mindenhol, ahogy országon belül sem mehetsz úgy máshova, hogy nem jelentkezel le a helyi rendőrségen és iratod be az új címed, nem?

    Útlevelek lesznek, bár Mo-al határos országokba, de főleg határos faluba, városba most is lehet menni magyar személyi igazolvánnyal. A legtöbb országba a magyaroknak nem kell vízum, ez már jó, mert régebben ez is kellett! Az Euro, mint fizető eszköz az bonyolultabb ezt inkább ne én magyarázzam! :o))) /az angolok ezt sem akarják! :-) /

    Ahogy írtam az angolok NEM engednek be menekülteket, ők bemennek, az említett módon. Gondolj bele, elindulnak Afganisztánból, vagy Törökországból, vagy Mo-tól nem messze Szerbiából és végig mennek Európán, hogy a jobb élet reményében - hogy ez nekik mit jelent ne kérdezd - megérkezzenek Angliába. De ugyan így van Fro, No, vagy USA, Canada bár ők (USA, Can) már (most) szigorúbban veszik a hivatalos bevándorlást! Az USA-ban pl. a menekült a kubai, érted? Aki 'átúszik' Floridába, vagy a mexicoi a határon - 'zöldhatáron'.

    Röviden a bevándorló legálisan, a menekült nem legálisan érkezik egy országba. Kivételek elképzelhetők, de ritkán.
    A menekült, ha egyszer elkapták, akkor nem megy sehova, csak oda ahová mondják a rendőrök, határőrök - legtöbbször vissza ahonnan jöttek! A bevándorló ha meg van a szabályos papírja oda megy ahova akar!

    Ha valmit még kérdeznél, csak nyugodtan, ha tudok válaszolok! ;-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (391)
     
  11. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 17. 15:58391.
    Szia Manyus! Örülök, hogy tetszik a topic, remélem gyakran látogatod majd! :-))) Az tényleg érdekelne, ha szabad, hogy Te honnan írsz?

    1. A menekültek és a bevándorlók közötti lényeges különbség, hogy a bevándorlók áltlában legálisan, útlevéllel és tervekkel érkeznek egy országba, netán már meglévő munka ajánlattal, vagy rokonokhoz jön és velük akar élni stb.
    A menekült a 'zöldhatáron', illegálisan érkezik, rosszabb esetben nem gyalog, hanem kamoinban, hajón, teherautón nyomorogva stb. Nincs terve, ismerőse, munkája, csak otthon nem volt jó neki. Bár itt is van különbség, régebben sokan 'politikai' menekültek voltak és a rendszer elől menekültek.
    A jelenlegi tábor létrehozása azért van az EU-n kívűl mert, akik menekülteknek nevezik magukat az EU-s országokon kívűlről érkeznek /lsd a cikkben: Afganisztán, Szomális stb/. Ezért az angolok - tulajdonképpen érthető okokból - nem hajlandók beengedni olyan emebereket, akik eltartottá válnak az angol társadalom által!
    Az Eu-s országokból érkező vagy a kelet-közép Európából érkező emeberek, akik Angliába mennek, mondjuk egy magyar már bevándorló, ha kint akar élni vagy munkát vállal vagy tanul vagy utazik. Érted? :-)

    2. Horvátországot Bogie már elmondta, még annyit tennék hozzá, hogy Ho. határos Mo-al D-Ny-on és Ho. tengerparti ország.

    . . . . .
    előzmény:
    manyus (385)
     
  12. 2003. június 17. 06:16390.
    nem egeszen ertem, hogy mit nem ertesz!!!! en dolgozom emberekkel, akik iranbol jottek, nigeriabol, kenyabol, cairobol, es indiabol. . ezeket szemelyesen ismerem. . . mind anglian keresztul jott. . illetve az orszagukbol oda menekultek. . majd onnan az usaban jottek. . ki allitotta hogy minden menekult vagy bevandorlo terrorista???? en azt mondtam hogy az angoloknak , franciaknak, danoknak , belgaknak eleguk van a bevandorlokbol akik az orszagukban zurzavart, kaoszt, es balhet csinalnak. . .
    előzmény:
    manyus (389)
     
  13. 2003. június 17. 06:00389.
    Hello Houston--- haaaaaat, nem nagyon ertem amiket irtal. Kisse keveredettek a dolgok. En tudom, hogy kik a "menekulteK'--mint pl. a refugeek a kommunizmusbol mind menekultek voltak. De a kerdesem az volt, hogy milyen alapon engednek be az Angolok "menekulteket" ?? Azok a bevandorlok ottan, szerintem NEM menekultek, Ha csak nem a szegenysegtol menekulnek mas orszagokba. Es azt sem ertem, hogy miert pont Croatiaba kell oket elkuldeni???
    Mert ha szabad utazas van Europaban akkor ugyis 2 nap mulva elmennek ezek az emberek Croatiabol mashova, --ugye?

    Nem mindenki egy terrorista Houston!! Vannak rendes bevandorlok is mindenhol.

    Remelem, hogy Eve7 majd jobban megmagyarazza a dolgokat.
    előzmény:
    houston (386)
     
  14. 2003. június 17. 05:55388.
    Koszi Bogie a kedves, normalis valaszodat! I appreciate it!!!
    előzmény:
    Bogie (387)
     
  15. 2003. június 17. 04:39387.
    Horvatorszag az Croatia angolul.
    Jugoszlavia resze volt, legalabbis a masodik vilaghaboru utan. Elotte is onallo orszag volt es most is az. Kb ennyi roviden. (Onallo volt, ha nem szamitjuk be azt mikor Magyarorszag resze volt, de ha erdekel a tortente Horvatorszagnak, nezzed meg a neten vagy egy lexikonban. )
    előzmény:
    manyus (385)
     
  16. 2003. június 17. 01:43386.
    szia manyus. . . hat eloszor is hadd kerdezzem meg, hogy hol elsz? mert a kerdeseidbol el sem tudom kepzelni. . . mikor azt kerdezed hogy menekultek. . ki elol menekultek? nezd meg hogy honnan jottek. . mindjart rajosz. . nezd meg milyen a kormany, kik az "urak". . es mar meg is van hogy ki elol menekultek. . . .
    a problema pedig az lehet, mar tobb filmet lattam ezzel kapcsolatban. . "kivandorolnak" hazajukbol. . mert nem birjak elviselni. . aztan "bevandorolnak" egy masikba, es ott elkezdenek hoborogni. . tuntetesek, ordibalasok, bajkeveres. . . es aki "befogadta" oket. . neha mar kezdi unni. . . gondolj bele, hogy bemesz egy idengen orszagba, es utana rogton elkezded ocsarolni. . . mi a fenenek mennek oda (ez most mindegy hogy hol tortenik ez. . nem egyedi csak angliaba) en az usaban lakom, . . es itt is millio fele bejott van. . . ha valami baj van, es egy bevandorlo "cirkuszol" joggal kerdezni meg a echte amerikai , miert vagy itt. . ha itt nem jo. . menj ahol jo. . . ez ilyen egyszeru. . . egy dolog valamit kritizalni. . es egy masik hoborogni, kivonulni, szazlot egetni, dobalodzni. . szoval zurt kelteni. . . mar akkor nem is beszelek akik az orszag ellen tesznek. . . (lasd az utobbi idoben akiket felfedeztek, hogy ilyen olyan cimu "segitoszolgalat" alatt terroristakat penzeltek) a szabadsag csodalatos dolog. . de mindig lesz aki vissza el vele. . es persze nincs ebben semmi uj, aki artatlan, az szenvedi meg. . .
    előzmény:
    manyus (385)
     
  17. 2003. június 16. 22:01385.
    Sziasztok Lanyok, Fiuk ;-)) orulok, hogy megtalaltam ezt a forumot.
    Eve7--egy par kerdesem lenne: 1. -Miert nevezik azokat az Angliaba bevandorlokat "menekult"-ekenek? Ki elol menekultek. . . ???? Szerintem, egyszeruen bevandorlok.
    Es, bocsasd meg az igazan bargyusagomat, de
    2. -HOL a csudaban van az a "Horvat Orszag"? Megneztem a terkepen, de nincs olyan. Persze az angol nevet nem ismerem. Es, azt sem ertem,
    3. -hogy ha most Egyesult Europa lesz, akkor hogyan lehet meghatarozni, hogy ki hol fog lakni? Azt hittem, hogy mindenki majd oda utazhat ahova akar? Nem?
    Lesznek ott utlevelek egyaltalan? Az ujsagban azt olvastam, hogy alairtak az uj egyesult europai konstituciot, --szoval nem csak penzrol van szo>>???? Sajnos en ebbol semmit sem ertek. Tudnal errol valamit meselni? Szia, M.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. június 16. 21:50384.
    Nagon koszonom Eve7 !!! Igazan kedves vagy ;-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (383)
     
  19. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 16. 19:40383.
    Mivel az elsőre sok hozzászólás érkezett. . . . . itt a 2. hír:

    "Anglia szabadulna a menekültektől

    A brit Belügyminisztérium megerősítette a legrégebbi brit vasárnapi újság, a befolyásos The Observer értesülését, mely szerint a szigetországba érkező menekülteket egy horvátországi táborba készülnek szállítani. A drasztikus terv kidolgozói „logikusnak” tartanák, ha a bevándorlási kérelmeket az Európai Unió határain kívül, a menekültek származási helyéhez közel dolgoznák fel. Így akarnák enyhíteni az emigránsok által kiváltott faji feszültségeket. Az elképzelés bírálói kifogásolják, hogy a menekülttábor megsérti a nemzetközi konvenciókat, bátorítja az illegális módszereket, különösen az embercsempészeket. Az emberi jogi szervezetek számára pedig megnehezíti az atrocitások felfedezését és orvoslását.

    Nagy-Britannia reményei szerint a Thesszaloníkiben sorra kerülő EU-csúcsértekezlet jóváhagyja a koncepciót, hogy a feszültségzónákban próbaképpen menekültügyi irodák és „védelmi zónák” jöjjenek létre. Hollandia, Belgium és Ausztria már támogatja a brit javaslatot. A politikai döntést megelőzően azonban Trstenikben, egy használaton kívül helyezett laktanyában, már szinte be is fejeződött tizenhárom, egyenként huszonhat szobás barakk átépítése, ahol hatvan menekültet fogadhatnak majd be.

    Az év első negyedévében 32 százalékkal, 23 ezerről 16 ezerre csökkent a menedékjogért folyamodók száma Nagy-Britanniában. A legfrissebb számok is jóval magasabbak azonban, mint a Munkáspárt hatalomra kerülése előtt. 1997-ben még harmincezren, 2002-ben rekord számban, 110 ezren kérvényeztek menekült státust. A legtöbben Afganisztánból, Irakból, Szomáliából, Törökországból, Srí Lankáról, Iránból és Szerbia és Montenegróból érkeztek.

    Londoni tudósítónktól
    R. Hanh Veronika"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (379)
     
  20. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 16. 19:36382.
    Hahó? Na mindegy - az Aktuálisban van, ha rákattintasz az ABC szerintire akkor a 3. oldalon van.
    "Fiatalok ismerjétek meg Jávort!"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (381)
     
  21. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 16. 19:31381.
    Szia! Itt vagy? Megtaláltam.
    előzmény:
    halmy (380)
     
  22. 2003. június 16. 19:23380.
    Sziasztok! Talan Ti tudnatok segiteni, --nem talalom sehol az a kis forumot ami a Javor Palrol szolt. Tudja-e kozultek valaki, hogy melyik vita csoportban talahato? Koszonom!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 16. 13:04379.
    Nos itt van 1 hír:

    "Suu Kyi őrizetben marad

    Mianmar (Burma) külügyminisztere szerint továbbra is „védőőrizetben” marad a Nobel-békedíjas ellenzéki vezető, Aung San Suu Kyi. Win Aung erről Kambodzsában nyilatkozott, ahová az ASEAN-nak, a dél-kelet-ázsiai országok szervezetének konferenciájára érkezett.

    A külügyminiszter azt mondta, értesüléseik vannak arról, hogy Suu Kyit meg akarják gyilkolni. Arról nem mondott semmit, hogy kik szeretnék ezt megtenni, s arról sem, meddig tartják fenn a „védőőrizetet”.

    Suu Kyit május 30-án tartóztatták le, miután északi körútján összecsapások alakultak ki a hívei és a „tevékenységét ellenző lakosság” között. Emigráns források szerint szervezett provokátorok robbantották ki a verekedést, s a rendőrség beavatkozásának következtében nem négyen haltak meg, ahogy a hivatalos közlemények állítják, hanem legalább nyolcvanan. Ugyanezek a források nem hisznek az ENSZ főtitkár küldöttének, a malajziai Ismail Razalinak sem, aki a múlt héten találkozott Suu Kyivel, s azt állította, hogy nem sérült meg.

    Az ASEAN-konferencián egyébként megvitatják az ellenzéki vezető őrizetben tartását annak ellenére, hogy a burmai kormány ezt szerette volna elkerülni. Az elmúlt két hétben erős nemzetközi, főképpen amerikai nyomás érte ebben az ügyben a térség kormányait, s azok szinte egytől egyig elítélték a cselekedetet. Közülük is kiemelkedett a thai kormányfő, Thaksin Shinawatra határozottsága, ami azért is meglepő, mert Thaiföld ápolja a legszorosabb kapcsolatokat a burmai rezsimmel. A tervek szerint az ASEAN közös közleményt ad majd ki az ügyben, s ez szintén szokatlan. Az ASEAN általában nem foglal állást a tagállamok belső problémáinak tartott ügyekben.

    Krajczár Gyula
    PEKINGI TUDÓSITÓNKTÓL"


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 15. 21:14378.
    Pontosan erröl van szo. Majd ha itt lesz megbeszelitek es mostmar eleg. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (377)
     
  25. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 21:08377.
    Ami a jovot illeti. . ha csollant latok at lepem, de mint sokkan ugy vannak vele, le kell csapni agait, ha tulsagossan frocsog a leve :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (371)
     
  26. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 21:06376.
    Látod már megint mit mondasz. . . :(((
    Ne így állj hozzá! Kérlek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (375)
     
  27. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 21:02375.
    Ha korul nezzne a vilagban, tobbet latna, lehetne eszmecseret folytatni. . . de amikor meg latom a nevet. . . olvasas nelkul
    tudom. . . mit fog kot. . ko. . d. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (372)
     
  28. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 20:58374.
    Most elköszönk! Nem veszekedni! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (372)
     
  29. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 20:58373.
    Erdekesegkent, emlitem, bar veled is lehengerloen viselkednek;egyesek. . . neked elvezetessen sok oldaluak a meg latasaid :-)))
    előzmény:
    Rosszido (368)
     
  30. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 20:57372.
    Akkor csak beszélgessetek. Vitatkozzatok. Meghallgatjátok egymást és kész. ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (369)
     
  31. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2003. június 15. 20:56371.
    Ha nem törik, akkor hogy tegyük hasznossá?
    előzmény:
    Rosszido (368)
     
  32. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2003. június 15. 20:55370.
    Sok ugyanolyan, némi fáziseltolódással. Mé, nem jó?:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (367)
     
  33. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 20:52369.
    Sajnos, nem hozott semmi valtozast, olyan tokeletes, nem lehet meg valtoztatni:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (366)
     
  34. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 15. 20:49368.
    Azert ne kivand a föld ala. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (364)
     
  35. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 20:49367.
    Sok mindent meg ertem eletemben. . de, hogy mi kell ki belole?Elore rettegek :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (364)
     
  36. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 20:48366.
    Ezt már 4szem közt kell megbeszélnetek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (365)
     
  37. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 20:45365.
    Embere valogatja, nehez azzal szepen csevegni;akit nem erdekel a masok velmenye;es azt en jobban tudom;sokszor, rossz jelzot hasznalt velem szemben 1=1
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (361)
     
  38. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2003. június 15. 20:42364.
    Diótörővel? Estleg elültethetnénk, vajon mi kel ki belőle? :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (362)
     
  39. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 20:41363.
    Tudom, hogy Clintont sokan szerették. 8 év az csak 8 év! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (360)
     
  40. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 20:39362.
    Szia, no hiszen tudod;milyen kemeny a dio. . . . meg kalapaccsal is nehez lenne :-))))
    előzmény:
    Rosszido (358)
     
  41. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 20:36361.
    ;-)
    Pedig meg kell tanulni beszélgetni egymással, különben minek ez a sok topic???
    előzmény:
    Rosszido (358)
     
  42. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 20:34360.
    No, most elkell, mondanom ha Clinton gyerekessen is viselkedett, remek vezetoje volt a nepenek, annak dacara. a Republikan kepviseloi a gazdag haszon lesoknek, gancsoltak, mert a nep javat kepviselte. a holgyek meg most is ra szavaznanak :-))Mondtam mindenkinek, borzasztoan valasztottak, a Papa sem fenylett, de , hogy enyire rosszul, azt nem remeltem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (356)
     
  43. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 20:31359.
    Én nem tudom, hogy ki hogyan ismeri egymást személyesen és/vagy régebben de akkor is, más hangvétel mindenki számára előnyösebb lenne! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (357)
     
  44. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 15. 20:29358.
    Houston egen a vezercsillag Bush. . Hat istenkem, ha ö ugy gondolja. . . , de ugysem gyöz meg senkit. . . aki nem akarja, hogy meggyözzek.
    Macskassy viszont hires hiresen finom modorarol. . . El lehetne a velemenyedet szepen is mondani. Ott viszont M-nel akadozik a dolog. . .
    1:1
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (354)
     
  45. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 20:27357.
    Minden szereplo szukseges az elet szinpadan;miert is igyekeznenk masra ra eroszakolni akaratunkat, de jo lenne valami tanulsagos. . . az illetotol, nem hallunk mast, mint akaratanak ra kenyszeriteset olyanokra akiket nem is ismer. Nehez gyerek kora lehetet, de mi mar reggebben ismerjuk, hol az a baja, hogy a Feketeket neki kell eltartani Stb. Semmi okosat nem tanultam tole
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (354)
     
  46. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 20:27356.
    Én csak azt nem értem, - nem tudom valahol már írtam - hogy ezek a politikusok is emberek, szóval saját életükkel is játszanak. És ők is elindultak valahonnan, nem? Mire gondolhatnak vajon, amikor valami olyat tesznek, ami rossz döntésnek bizonyul? Mert, hogy nem nyilatkoznak őszintén az nyilvánvaló? Minden politikusra gondolok.
    De kinek gyónnak. . . . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (355)
     
  47. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 20:20355.
    Ez tokeletessen igy van, ezert is bosszant ha egyesek tapsoljak, barmivel jar a politikajuk. A gyereket is vezetni kell a felnoteknek. Igen a vezetok is emberek, de leg alabb ne gondolnak magukat, mindennek felett, tanulnanak hibaikbol, mint a Kozel Kelet. . nem kepes egyik fel sem meg erteni. . ossztozni kene azon ami van. . olyan nincs, hogy mindenki legyen. minden. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (351)
     
  48. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 20:18354.
    Én igyekszem elfogulatlannak lenni és nem beleszólni abba, amihez nem értek és sosem hagyom személyeskedéssé fajulni a vitát, de ezt mástól is elvárom.
    És ahogy többször mondtam a tények a legfontosabbak, engem még meggyőzni is lehet, ha igazat mondanak. :-)
    Valamint senki nem tudja a másik körülményeit, valódi életét és hogy miért gondolkozik úgy ahogy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (353)
     
  49. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 20:13353.
    orommel latunk a Forumon;friss velemenyeddel, ne felj az illetot nem kell vedeni, olyan mintha a bika besetalna az uvegecske kereskedohoz, szeretem szemelyileg, de a velemenyed ellenere;igen is tajekozatlan a velemenye;es senkiet nem tiszteli, olyan ugyekbe dugja az orat, amihez fogalma sincs;kivancsi lennek;akik felhuzzak a gepezetet. . . csopogtetnek olajat, hogy jol dolgozon?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (349)
     
  50. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 20:08352.
    . . . . . amit mi szeretnénk, hogy csináljanak. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (351)
     
  51. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 20:07351.
    Én szívesen lennék idealista, de nehezen megy! :-)
    Ez minden országról elmondható, csak Amerikának más a pozíciója, mint a többinek!
    A politikusok sosem azt csinálják, amit mi szeretnénk, hogy csináljuk, nem? ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (350)
     
  52. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 20:04350.
    Nincs szo az Amerikaiakrol, a vilag legjobb nepeinek egyikei, ha rajtuk mulna szebb lenne a vilag , de a Politika erossen vitathato, jobb lenne ha ezt belatnak az erdekeltek es ezek szerint kormanyoznanak a jovoen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (341)
     
  53. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 20:02349.
    Én nem akarok Houston helyett vitázni, ő meg nem fog Veletek, de nem értem miért gondoljátok, hogy tájékozatlan, amikor nem az, legfeljebb radikálisabban látja a dolgokat és másképp, mint Ti! Ez miért baj???? Nem mondhatod, hogy Ti mindent jobban tudtok, ugye?

    Amúgy pedig nem szeretném, ha egyik fórumon a másikat elemezzük! Itt jó beszélgetéseket szertenék érdekes, napi hírekről, különböző országok hölgyeitől, mégha most kicsit el is tűntek! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (346)
     
  54. umm
    umm
    2003. június 15. 20:01348.
    Kedves houston, senki nem szallt rad a masik topicban egyszeruen sokan nem ertettunk veled egyett, de ezt szemelyeskedes nelkul is el tudtuk mondani, nem mentunk at masik topicba es a hatad mogott irkaltunk rolad olyan dolgokat mint azt te itt tetted, sot sokan sokszor mondtak hogy szinesited ott a palettat es jo hogy mas velemeny is kepviselve van ott. Mindenki megnezheti azt a forumot hogy ki volt az aki atment szemelyeskedesekbe erveles helyett.
    Neha szerintem kiforgatod a szavakat amiket ott irtak, egy pelda hogy irod hogy a magyar nok szerint szaddam jobb volt ezt senki nem irta szemelyes velemeny kent, hanem ezt az emebrek mondtak irakban hogy szadi legelabb kozejuk valo volt. Nem ugyanaz kozvetiteni valaki velemenyet es elmondani sajatunkat. Es tudod, inkabb legyen valaki naiv es uljon kavezgatva, almodozva a bekerol es szebb vilagrol minthogy gerinctelen modon askalodjon masok hata mogott.

    A palesztin-izraeli dolgot is mindenki sajnalja ezt te is tudod, nincs ember aki nem gyulolne az artataln emberek halalat, de az igazsaghoz hozza tartozik(es ez nem szemelyes velemeny)hogy a jelenlegi kaosz miatt mind europaban mint az allamokban sokan sharont okoljak, meg maga bush is nyilatkozott a het elejen hogy a raketa kilovesek egyaltalan nem segitik Abbasz munkajat, alaassak tekintejet, erre mansap ment neki a kongresszusi leve hogy hogy meri biralni a zsidokat?!Pedig o aztan tenyleg nem szokta es most is csak korbe irta finoman.
    előzmény:
    houston (338)
     
  55. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 19:58347.
    Kulomben tisztelt jo pajtasom, megertheto milyen nehez lehet a Sajat Egyenisegevel elni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (344)
     
  56. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 19:54346.
    Minekunk mar regi ismerosunk ez a Messze Lato Allomas. . . he he. . . A tajekozatlansag naivul egyoldalu sotetsegere mindenkinek kotelesege ra vilagitani. . . . hallottal mar . olyan nyilatkozatot ami egyezik a jozannul gondokodokkal
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (344)
     
  57. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 19:50345.
    Talan meg emlekszol amit az orarol irtak?Aminek nincsen mutatoja. . . akor tudod, mihez tartod magad. . no pa
    előzmény:
    houston (340)
     
  58. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 19:48344.
    Kérlek, ne beszéj így! :(((((
    Nem gondoltam volna, hogy pont Te mondasz ilyeneket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (343)
     
  59. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 19:45343.
    A lanyokat erdekelne, olyan csodalatossan boldog az altalad "felszabaditott"Nep, lovik a megszallokat, egyes halatlan elemek. . . . Kit akarsz legkozelebb "elszabaditani"Te ERZO SZIVU". . . Mi a velemnyed, Oh Te EGYETLEN TISZTAN LATO. . . . Portugaliarol?Lenyugozok a naplementek. . . Okot mindeg lehet talalni, nem de?Marmint az ottaniaknak(az altalad bekepzelt egyetlen tisztan lato kepviseloje. . ghe. . ghe)a szocsove(349000000 %-a)kepviselojenek, csuggunk
    szavaidon;;egyesek mar elore rohognek. . . ne vedd szemelyeskedesnek. . . . . amit komolyan veve kot. . . kod. . . acsolsz;azzal szemben nem lehet SZEMELYTELENNUL maradni :-)))))))))))NO PA
    előzmény:
    houston (338)
     
  60. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 19:37342.
    Most ezt miért kellett, ezt Tőled egyáltalán nem vártam! :((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (339)
     
  61. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 19:35341.
    A Hamaszt én is 'hallottam' és nagyon kétségbeejtő, hogy ilyen kijelentést tettek és a célja ugye bár 'vissza a Palesztin területeket' ami név szerint az egész területet jelenti, vagyis Izraelt!
    Nem tudom mi lesz, de nagyon félelmetes! :(
    Figyelemmel kísérem az eseményeket és bárki teszi meg az első lépést, / ami most lehet + vagy - / eldöntheti a béke sorsát!

    Ami az ameriakaiak állandó támadását illeti, ma pont olvastam egy cikket, abban az is volt, hogy Európa sem ártatlan. . . .

    előzmény:
    houston (338)
     
  62. 2003. június 15. 19:33340.
    VEGTELENUL SAJNALLAK. . CSAK ENNYI. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (339)
     
  63. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. június 15. 19:31339.
    Salem Alaikum. . . . baratocskam. . . . Teged lehetetlen lenne nem SZERETNI. . . . olyan jokat rohogunk az edeskesen egyoldalu naiv hoza szolasaidon. . . meg szerencse. . . . annak dacara, hogy ugy ugy gondolod Te vagy az egyetlen kepviseloje az ott eloknek. . . Te kepviseled az ottani velemenyek ;349000000 %-at. . . . . a Faludban is nagyon orultek neked. . . . . mar amikor nem lattak tobbet;eljottel. . . . . rengeteg kart okozol az ottaniaknak, a tobbseg egyet ert a vilag tobbi jozannul gondolkodo nepeivel, oolyan vagy mint egy "BALVANY" imado, nem vagy hajlando elismerni, hamisnak hodolsz. . . . A lanyok alig varjak tovabbi hozza szolasaidat, mar BECE NEVET is adtak, amit egyenlore nem teszek nyilvanossa;mert megszkadunk a rohejtol. . . ghe. . ghe. . . . Nem tudnank tobbet elni nelkuled, te egyetlen kepviseloje az igaz hitueknek(AZ IGAZSAG, csak a tied he-he-he. . . . No PA
    előzmény:
    houston (336)
     
  64. 2003. június 15. 19:13338.
    szia eve. . nekem sem a vitatkozassal van problemam. . errol mar beszelgettunk. . hanem az abszolut sotetseggel. . en megertem hogy valaki valasos, tisztelem, becsulom erte. . de ekkor marhasagokat irni, es a magyar csajok. . akik mar demokraciaban elnek szepen bologatnak. . . hogy igen. . saddan sokkal jobb volt. . ez nem csak baromsag. . hanem nagyfoku onzoseg is. . nekem mar jo. . a fene teged megehet. .
    egyebkent a nagy csend ami most folyik azert van, mert nem lehet amerikat szidni. . . mert ugye jelenleg "beket" akarnak kotettni a zsidokkal es a palesztinokkal. . ahol a palesztinok terror szervezete Hamasz kijelentette, hogy nincs a szotarukban az a szo hogy tuzszunet. . addig irtani minden zsidot meg egy van. . . not, gyereket beleertve. . no szamomra ez azert felhaborito. . mert a nem kell haboruban hetekig arrol beszeltek, hogy az amcsik "olik az artatlan gyermekeket es asszonyokat". . . es ez rettenetes. . (ami igaz!) de hogy hogy most ez senkit nem zavar??? latod ezzel van nekem bajom. . . ezzel az egyoldalusaggal. . .

    mellesleg engem egyaltalan nem zavar hogy "ramszalltak". . . ki a fene akar abba a csoportba tartozni??? inkabb mondanam hogy buszke vagyok ra. . mert aztan azt is megnezheted, hogy nincs aki az usabol a vonalon van. . . hogy ugy mondjam a "kivulallok" voltak annyira "okosak" az amcsikkal szemben. . . ha neha neha megjelent valaki az usabol. . . nezd vissza. . az ugyancsak megmondta nekik a velemenyet. . . szoval engem nem a "ramszallas" zavar. . ebben biztos lehetsz. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (337)
     
  65. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 17:04337.
    Szia! Nem lesz lapos a topic, most is ide akartam másolni egy csomó cikket, de az csak Mo-i, /bár az egyik Hillary-ról szól :-)/ és a többiek biztos mással vannak elfoglalva, de nem fog megszünni a topic mert én nem hagyom! :-))))

    A másik topicról szólva, tény hogy kicsit 'rádszálltak' , amit nem helyeslek és nem értem - bár nem mindenki személyeskedve, de van aki úgy is :( - de ezen a topicon ilyen nem lesz! :-)
    Én szeretek vitázni, ahogy írtam tényekre koncentrálva!!!! Mert akkor nincs személyeskedés csak ellentétes nézőpont!
    előzmény:
    houston (336)
     
  66. 2003. június 15. 16:46336.
    szia eve. . nem irtam egy par napja. . mert feladtam "harcolni" a "gyerekekkel". . . es ahogy elnezem a marha nagy egyetertesben lassan ellaposodik a topic. . kar. . mert nagyon sok minden tortenik a vilagban. . a baj, hogy vannak naiv emberek, akik azt hiszik ha ulnek kenyelmes kis viskojukban, es kavet iszogatnak, meg fagyit nyalogatnak. . akkor majd megoldjak a vilag "nagy problemait" marmint hogy tul sok a szegeny. . ez ellen igen is tennunk kell !!!! es a cime a topicnak. . . Nem kell haboru!!!! de napok ota nem ir senki micsoda oldokles folyik Izraelben. . . . erdekesnek tartom, hogy mig igy forr a vilag. . vannak akik milyen aranyosan elbeszelgetnek, hogy azert megis csak jobb egy gyilkos Saddan, mert azt mar "ismertek". . . mint az "ismeretlen" amcsik. . . es mindenki nagyokat bologat. . igy bizony. . . mikozben ezek a nagy bologatok mind egy szabad demokraciaban elnek. . es mindnyajan "egyetertenek" houston ellen. . . aki pokhalos agyu. . hogy bizony nem kell haboru. . . . nem is tudom, hogy finom legyek. . gyerekeknek, utopistaknak, vagy egyszeruen ha kicsit durvabb lennek, lokott agyuaknak hivjam a "beke csoportot". . .
    mellesleg ha nem is ir ide sem senki rajtad kivul eve. . bizony sok es nagy hir van a vilagban. . csak biztos kicsit "kenyes" a tema. . nem illik a kavezgatas melle. . . es valahogy abba sem lehet egyeterteni, hogy no most miert is szidjuk az amcsikat. . erre fel nagy a csend!!!!!!!! remelem azert te majd ezt elolvasod. . hiszen te jarsz ide erre a topicra. .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (335)
     
  67. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 15. 13:26335.
    Szóval nincs, na majd mindjárt kitalálok valamit! :o))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 14. 20:21334.
    Sziasztok, csak azért írok, hogy ma is legyen hozzászólás! :-)))
    De ha valakinak van valami aktuális, érdekes híre, rajta!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 13. 12:15333.
    Szia, megnézem lehet-e itthon kapni, köszi. :-)))
    előzmény:
    Bogie (331)
     
  70. 2003. június 13. 02:11332.
    Meghalt Gregory Peck :-(
    Mar nem el egy sem a regi "NAGY" sztarok kozul. :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2003. június 12. 20:02331.
    Nofretetehez kapcsoldoan, van egy jo konyv, igaz "regeny", de nagyon erdekes, ha van kedved olvasd el,
    Linda S Robinson : Drinker of Blood . Ne tevesszen meg a cim, nem horror konyv, hanem Nofretete halalat, esetleges gyilkosat stb teszi regenyes formaba :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (330)
     
  72. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 12. 19:37330.
    Valami örömtelibb. . . .
    Megtalálták Nofretete múmiáját. Állítólag a 'fiatal hölgy' akit a XIX század (1898) végén megtaláltak, az ő! A Királyok Völgyében Amenhotep mellett fekszik. A leírások szerint gyönyörű nő lehetett.
    Már korábban is feltételezték, hogy ő az, de csak most tudták bebizonyítani (?) mert megállapították, hogy a múmia jobb fülcimpája két helyen át van fúrva, a homlokán pedig látszik a szoros homlokpánt lenyomata. A mindneki által ismert magas, kék korona lenyomata, amit csak kopaszon viselhetett. Az átfúrt fülcimpa pedig királyi családoknál volt szokás.
    A múmia beszakadt mellüregében ékszereket találtak és a jobb kar állapota is erre utalt - ívben behajlított kar, újjai közt egy elveszettnek hitt jogarral.
    Kétkedők máris vannak és nem hisznek Joann Fletchernek, akit pedig tisztességes, szavahihető embernek tartanak. Szerintük DNS vizsgálat nélkül nem bizonyítható!

    Azért izgalmas, járt már valaki Egyiptomban, vagy egyiptom-kiállításon?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 12. 18:43329.
    Szia! Itt is megbeszélhetjük. :-)))

    Minden esetre egyesek nem kedvenc politikusától elhangott egy találó mondat, miszerint: 'a közel-keleten vannak emberek, akik gyűlölik a békét'!
    Sajnos a gyűlölet alapja a gyűlölet tanítása. . . . A nem megismerés és nem megértés! :(((

    előzmény:
    houston (328)
     
  74. 2003. június 12. 18:34328.
    mi van, mindenki szabadsagra ment??? tombol az orulet izraelnel. . . ma en, holnap te, holnap utan en, no most te josz. . es ekkora a csend???? kikapcsoltatok a radiot, meg a tv. . vagy a nagy meleg minden hol, elnyomott mindenkit??? ez ahogy en nezem, rossz volt. . es most meg rossabb. . de lesz ez meg rosszabb is. . . amig egy hamasz gyulolkodo el, ez csak nagyobb es nagyobb lesz. . . jol mondta tegnap itt egy bemondo. . amig gyuloletre tanitjak a szegenyeket, , amig az az elkepzelesuk hogy amig egy zsido el, nem nyugszunk. . . addig ennek csak akkor lesz vege, ha az egyiket "kiirtjak". . . vagyis nincs tobb gyulolet epito. . . mert erre alapszik az egesz. . feltette a kerdest, okay. . tegyuk fel, kiirtjak az osszes zsidot izraelben. . mondjuk egy szal sem marad. . no akkor mi van. . mint tudjuk a zsidok a vilagon minden hol ott vannak. . . europaban, amerikaban, afrikaban. . no ha nem lesz tobb izraelben, , hol a kovetkezo ahol robbantani kell. . europa, afrika vagy amerika???? mo. is elnek. . igaz??? lehet hogy ha mar nincs izrael, az a kovetkezo???? erre probaljon valaki valaszolni??? mert ez egy jo kerdes volt az illetotol. . ebbol is latszik hogy ez nem csak egy helyre kiterjedt terror, hanem egy nep, marmint a zsidok ellen. . ha a vilag nem fog ossze ellenuk, akkor ez vilag terror lesz. . mert ugye zsido mindenhol van. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 11. 21:55327.
    Igazad van pimaszsag volt, de nem lehetett kihagyni. Bocs.
    Akkor is , ha ezt irtad volna , eleg lett volna. . . .
    (A paromnak semmi köze, hozza, hogy mit irtam Neked. Manapsag meg ki normalis?)
    előzmény:
    houston (322)
     
  76. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 11. 21:49326.
    Jucuska , bemasoljam ujra mit irtal, anno?
    előzmény:
    JucaMuca (321)
     
  77. 2003. június 11. 17:10325.
    a world news abbol all, hogy ma eppen melyik oldal robbant. . tegnap elott a palesztin, tegnap izrael. . ma ujbol a palesztin. . ha valaki ezt meg nem unja!!!!! beket???? ezt egyetlen modon fogjak megoldani. . . a nagy nem akarok haboru csoport ugyan kiabalhat. . . egesz nap. . . a BEKEROL. . mikozben teli vannak provokalo megjegyzesekkel. . . ha az egyik fel kiirtja a masikat. . . akkor lesz beke. . . addig az csak egy nagy alom. . . . . . es aki ezt nem hiszi el. . csak figyelje a tv-ben a hireket. . . milyen jo hogy vannak akik ha egy szemelyt (bush) szidjak egesz nap, megoldottnak latjak a vilag problemajat. . kivancsi leszek kit szidtak elotte, meg majd utana????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 11. 12:03324.
    Neeeem! Nincs vége a fórumnak, ne láss rémeket!!!!! Különben sem hagynám! :o))))))

    De örülök, hogy valaki komolyan veszi a feladatot! ;-)))

    Először Bin Ladent kéne elfogni utána Szaddamot, nem? Meg a fiát! De lehet, hogy az Arábiai Lawrence fordítottját játsza és már Angliában van kétsoros öltönyben és az üzleti ügyeit intézi. . . . :-))))))
    előzmény:
    Figyelo (320)
     
  79. 2003. június 11. 07:49323.
    erre a kerdesre, csak az a kerdesem, hogy aki latta, miert nem fogta meg. . . .
    előzmény:
    Figyelo (320)
     
  80. 2003. június 11. 07:47322.
    tudod vitatkozni is egy dolog. . . es szemelyeskedni, es pimaszkodni egy mas. . ezuttal, en kerlek meg ra, , hogy szorakozz a hulye paroddal. . . mert aki neked parod. . . az mar csak hulye lehet. . . reszemrol a szerencse. . .
    előzmény:
    Rosszido (317)
     
  81. Torolt_felhasznalo_696943
    Torolt_felhasznalo_696943
    2003. június 11. 07:19321.
    Rosszido" es Houston---jajjjjjjjjjjj de edesek vagytok, ---hi -hi hi :-)
    Tisztara olyanok vagytok mar mint az az oreg szerelmes par akik folyton veszekednek, es nem tudnak egymassal elni, de--, egymas nelkul sem tudnak elni. . . . . hi, hi hi. . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2003. június 11. 06:46320.
    Bocsanat---de ez a forum nem az AKTUALIS / WORLD NEWS-okrol szol??
    Vagy talan csak civakodas itt is, es utazasi iroda cseresznyevel?? . . . . ;-)))))

    Nincs semmi ujsagotok onnan ahol laktok?
    Nincs vilag-ujsag???
    Fuccs a forumnak. . . . . :-((

    Mit szoltok ahhoz az "ujsaghoz" hogy a szegeny fiatal amerikai katonakat ejjel tamadjak a guerilla Irakiak? A mai hirek szerint Saddam penzt igert minden egyes halottert-----

    Houston, de mindig jol vagy informalva---miert nem fogjak el az Amerikaiak a Saddam-ot? Nyiltan autokazik ide-oda. (AP NEWS/ YAHOO, 6/10/03. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2003. június 11. 03:12319.
    No meg a cseresznye is sokat nyom a latba-)))
    előzmény:
    kysslina (318)
     
  84. 2003. június 11. 03:10318.
    Olvasgattalak. . . fontolgattam ezt meg azt. . aztan kiszamoltam, hogy milyen hosszu itt az a franya tel, meg hat zold itt, meg szep, de a kolibrik nagyon vonzo perspektivanak mutatkoznak. . . szoval korbe kellene neznunk ott arrafele is. . nem vagyunk mi ide lebetonozva-))))
    előzmény:
    Bogie (266)
     
  85. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 10. 21:00317.
    Mar nem tudom, annyi hülyeseget összebeszeltel. . . ezt nem tudtam kihagyni. . . . .
    előzmény:
    houston (316)
     
  86. 2003. június 10. 17:36316.
    no most mit kotekedsz oregfiu. . . mia banatrol beszelsz. ???? mit mondtam en?????
    előzmény:
    Rosszido (311)
     
  87. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 10. 13:57315.
    Szia Kysslina! :-))) Most már biztos, hogy Kanada szuper hely lehet!
    Azt azért tudtam, hogy Montreál és Quebec francia hatástól nem mentes és, hogy Montreál a legeurópaibb kanadai város, gondolom főleg a francia hatás miatt is!
    Az pedig egyértelmű, hogy bármely város melyet folyó(k) szel(nek)ketté, jobb esetben több felé, gyönyörű lehet! :-)))))
    előzmény:
    kysslina (307)
     
  88. 2003. június 10. 13:45314.
    Pedig az is kozrejatszik.
    előzmény:
    Rosszido (311)
     
  89. 2003. június 10. 13:22313.
    Kedves Lina, Szent a beke!En nem haragudtam read .
    előzmény:
    kysslina (310)
     
  90. 2003. június 10. 08:17312.
    Kozel lakunk egymashoz:))
    előzmény:
    moka2 (308)
     
  91. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 10. 06:42311.
    Fejjezzük be, meg csak annyit , hogy azert erösebb az euro, mert az USA gazdasaga erös?
    Na ne röhögtess!!!
    előzmény:
    houston (299)
     
  92. 2003. június 10. 04:20310.
    Szia moka2!-)) Szivjuk el a bekepipat!
    Igen europaibb, mint Toronto vagy a tobbi varos. Szeretik a tobbi varos lakoi is, mert olyan mozgalmas. . tele van mindig valami fesztivallal. Es baratsagosak az emberek.
    előzmény:
    moka2 (309)
     
  93. 2003. június 10. 03:47309.
    En meg sajnos nem jartam Montrealba de a gyerekeim mar igen. Nagyon tetszett nekik is. Mondtak hogy Montreal es Quebec is europaisabb mint peldaul Toronto.
    előzmény:
    kysslina (307)
     
  94. 2003. június 10. 03:44308.
    Szia nekezd, Jelenleg Torontoba elek. Es te ?
    előzmény:
    nekezd (306)
     
  95. 2003. június 10. 00:43307.
    Szia EVE7!-)) En (mi a csaladommal) Montrealban lakunk, ez Quebec tartomanyban van, itt karattyolnak franciaul, de ez inkabb Quebec-i nyelv mert hangzasban es nehany kifejezesben kulonbozik a franciatol, de ugy hallottam, hogy ez az igazi, regi autentikus francia nyelv, de be kell vallanom, nekem az igazi francia jobban tetszik.
    Tenyleg nagyon hideg. . . telen. Nyaron azonban szahara. A legszebb szerintem az osz, minden gyonyoru arany, rozsda, sarga, es voros. Kullemre Montreal egy igazi vilagvaros, felhokarcolokkal es mindennel ami kell, de a varoskozponton kivul tele parkokkal, zolddel, . . csodaszep. A St-Laurent (St. -Lorinc) folyo vegigszeli a varost, ami egyebkent egy sziget tele vizerrel.
    Szoval en is azt gondoltam, hogy Canada hideg, mielott kijottunk, es ehelyett egy gyonyoru zold buja novenyzetu, tiszta, apolt biztonsagos helyre erkeztem. A tel is nagyon szep.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (292)
     
  96. 2003. június 10. 00:14306.
    Moka te jelenleg hol elsz?
    előzmény:
    moka2 (304)
     
  97. 2003. június 9. 23:54305.
    Ez egy nagyon kedves, jo hir, orommel olvastam.
    előzmény:
    moka2 (302)
     
  98. 2003. június 9. 23:51304.
    Biztos hogy nagyon szep volt. A Duna Tv kozvetitette elobe de sajnos elszalasztottam. De mindig amikor haza megyunk latogatni, hanem is punkosdkor azert elmegyunk a csiksomlyoi kegytemplomba a Szuzanya szobrahoz. Gondoltam megosztom veletek is hiszen egy kis jo hir is johett.
    előzmény:
    Bogie (303)
     
  99. 2003. június 9. 21:59303.
    Ez igazan szep lehetett :)))
    előzmény:
    moka2 (302)
     
  100. 2003. június 9. 21:55302.
    Ez nem "world news". De ez is news.

    Több mint négyszáz éve, hogy a hitükben megmaradt székely és nem-székely hívek töretlenül elzarándokolnak a katolikusok ősi szent helyére, Csíksomlyóra. Idén is több százezren keresték fel a búcsújáró helyet, hogy hódolatukat mutassák ki a Szűzanyának, elsírják neki bánatukat, kiöntsék évszázadok óta felgyülemlett keserveiket, és öröm-virágaikat tegyék le lábaihoz.

    Gyakorlatilag fel sem lehet sorolni, a világ hány helyéről érkeztek a hívek, hiszen a sokadalomban székelyföldi, erdélyi, moldvai, magyarországi, kárpátaljai, felvidéki, őrségi, vajdasági és tengerentúli zarándokok, illetve helynévtáblák sorakoztak.

    Pünkösd szombatján, a búcsús körmenet elindulásáig, sot már pénteken kora reggeltol sorra hajoltak meg a kéttornyú kegytemplom elott a keresztalják zászlói, a zarándokok énekkel köszöntötték Máriát. Miután felsorakozott a papság, kialakították a kordont, a menet élére állt a labarum, a pünkösdi búcsú jelképe. A hagyományok szerint mindig egy végzos diákot illet meg a megtisztelo, de nehéz feladat, hogy a labarumot vigye. Miközben a búcsúsok a két Somlyó közötti nyeregbe vonultak, a Hármashalom Oltár áldozati asztala köré, többször is felcsendült az ének: Édesanyánk hozzád jöttünk… A szertartáson részt vevo több százezer ember, és azok, akik oket hazulról lélekben kísérték, a nagy pünkösdi egymásra találás alkalmából a családért, a fiatalokért, a megmaradásért, az élet vállalásáért, az egymásra figyelésért, az egységért imádkoztak. Az idei pünkösdi búcsú mottója a Szuzanyának a Kánai menyegzon elhangzott mondata volt: Tegyetek meg mindent, amit csak mond!
    előzmény:
    Bogie (301)
     

Címlap

top