Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. 2008. augusztus 2. 22:0536001.

    Azt hiszem, az  "normalis",  hogy  MINDENKI  a  sajat  fajtajat  kedveli a  legjobban!

    Nezd, a (szerintem)  abszolute  RONDA,  voroshaju, nyamvadt  iszakos  IR-eket!  "here's  to the Irish--they're  Drunk!"

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (36000)
    2008-08-02  21:44
  2. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 2. 21:4436000.

    ja, es a lenyeg....

     

    ha nem gyoz, mar tudom elore mi lesz mondva : MERT FEKETE!

     

    mert ez megy  mindig.

     

    soha sem hogy ESETLEG, NE ADJ ISTEN ,nem eleg a kepzettseg, gyakorlat, ne tan a viselkedessel van baj....

    az SOSEM JON FEL...

     

    csak mert fekete!

     

    ezt azert nagyon ismerem, mert nagyon sok feketevel dolgozom.

     

    es ugy latszik el vagyok annyira fogadva (hiszen hosszu evek ota ismernek) hogy errol panaszkodnak ha beszelgetun ilyesmi temarol.

     

    de en dolgoztam nagyon regen 1 evet allami korhazban, ahol az intenziv osztalyon en voltam az egyetlen feher....

    no aki azt hiszi hogy a feketek nem racistak...az nem tudja mirol beszel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35998)
    2008-08-02  21:36
  3. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 2. 21:4035999.

    szerintem a kajaban levo hormonoktol van!!!!

     

    nem hiszem hogy azert vannak koverebb emberek mert 10 annyit esznek.

    De gondolj bele, hogy mi mindennel etetik az allatokat (hormon hogy GYORSAN NAGYRA NOLJON , antibiotikus, hogy NE LEGYEN BETEG)

     

    mi az eredmeny..?????

     

    hogy egyre tobb antibiotikum hatastalan, gondolj a vilagon elterjedt korhazban elkapott MRSA fertozesekre...

     

    es a mar gyerek kori hizasra.

     

    (jo, arrol nem vitatkozom, hogy a ma embere tobbet ul, es a gyerekek kevesebbet mozognak, mert ez teny. de a hormonok sem segitenek. Ugy mondanam hogy ratesz egy lapattal)  

    előzmény:
    DDDD (35996)
    2008-08-02  21:34
  4. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 2. 21:3635998.

    most neztem a tv-ben a riportot Obama floridai utjarol...nem tudom hol lehetett, de 100% feketek voltak.

     

    erdekesnek tartom ezt az egeszet... valamit megint tanultam!

     

    legtobb feher ember elismeri hogy van "eloitelet" van aki tagadja, de ez nem tesz semmit, mindenkiben van.

     

    no amit sok feher nem akar elismerni, hogy a ciganyokban es feketekben IS van, de nem is kicsi!!!

     

    no ugye, itt van ez az Obama ur!

     

    a fel orszag OOOOOOOOORIASI lelkesedessel (feherek tobben vannak, tehat ugy mondanam tobb feher mint fekete) megvalasztotta, unnepli ezt az embert.

     

    es ahogy kozeledunk a "nagy" valasztashoz, egyre jobban elojon, a szokasos...mert en fekete vagyok hulye szoveg.

     

    a mai pol szerint 44-44 a nepszeruseg.

     

    ma ezen a floridai beszeden, fogalmam sincs hol volt tartva, miert csak feketek voltak, de nagyon ment a ijach-csuhaj....es az egyik tema a "racismus"....

     

    szerintem, ha Obama gyoz, nem egyesiteni fogja az orszagot, hanem soha nel latott  MEGOSZTAS jon.........

     

    mit gondolsz?????

     

    nagyon erdekesnek tartom amit latok....  

    előzmény:
    DDDD (35994)
    2008-08-02  21:29
  5. 2008. augusztus 2. 21:3635997.
    "Russian Rye"-----yum-yum---  :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35995)
    2008-08-02  21:32
  6. 2008. augusztus 2. 21:3435996.

    ...ami olyan  nagy  es  sze'les  a megszokott  magyar keskeny kis  WCkagylokhoz  kepest---hogy  lehet  bennuk  kacsat  usztatni     (oriasseggu  amerikaiaknak  epitve......))

     

     

    ezen  elgondolkoztam  eppen  a  napokban---HONNAN  jonnek  hirtelen  ezek  a  super-obese  emberek???  Ennyi  "zsirmonster"-t  amik  manapsag   mindenhol  latni,  me'g  sosem  volt.

    MENNYIT  zabalnak  ezek?

    Es  mar a 5-6  eves  gyerekeken is  nol a  pocak.

    Undorito.......

     

    eszrevetted  pl.  hogy a  korhazakban az  apolonok  milyen  obesek? akkora  a  segguk  mint  a Gellerthegy...

    Pfuj.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35993)
    2008-08-02  21:29
  7. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 2. 21:3235995.

    nekunk a gepben keszitett kenyerbol ahogy te hivod feher kenyer fajtabol a burgonyas es a rizsas volt be.

    Egyik finomabb mint a masik, nem lehet eldonteni melyik jobb!

     

    a rozskenyeret nagyon szeretem, de azt uzletbol veszem (a komeny mag nelkul, mert azt ki nem allhatom) mert valahogy az konnyebb, finomabb mint ami a gepben keszult.

     

     

    előzmény:
    Gülümse (35991)
    2008-08-02  10:12
  8. 2008. augusztus 2. 21:2935994.

    Na, meg aztan  NAGYOn  buszke  lehetsz  Anatolij  oriasi  munkajara!!!!

     Van  traktorotok??

    előzmény:
    Gülümse (35991)
    2008-08-02  10:12
  9. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 2. 21:2935993.

    milyen az a "kacsausztatos" wc??????????

     

     

    előzmény:
    Gülümse (35992)
    2008-08-02  10:22
  10. 2008. augusztus 2. 10:2235992.

    Nekem tetszettek, ezek a kacsaúsztatós WC-k. Bár az újabb kivitelezést nem ismerem.

     

    Remélem nem a hagyományos kakapartos magyarra gondolsz? Mert én meg annnak a tervezőjét zárnám be egy szellőzőlyukas lakótelepi mellékhelységbe.

    előzmény:
    kysslina (35986)
    2008-08-02  04:47
  11. 2008. augusztus 2. 10:1235991.

    Örülök, hogy kenyérkéim ekkora elismerést arattak Nálad és köszönöm. A történetet úgyszintén. Jól megnevettettél.

     

    A fehérkenyér (tökkel, burgonyával ízesíthető)  élesztővel készül, géppel és bármilyen sütőben egyaránt süthető.

    Gépi sütés komplett 3 óra. Ebből 1 óra a sütés.

     

    Manapság ritkán tejes fehérkenyeret sütök a férjemnek. Én a rozst szeretem.

     

    előzmény:
    DDDD (35973)
    2008-08-01  21:08
  12. 2008. augusztus 2. 09:5135990.

    Nem tudom. Még a tatárzenét sem fedeztem fel igazán. Ez a fiú hívta fel a figyelmem a nyelvre. Nyelvtanulásban sokat segít a zene, az éneklés, az egyszerű dalocskák.

     

    Az orosz nyelv közvetítésével, azért az átlag magyarnál talán több mindent ismerek a volt szovjet köztársaságok kultúrájáról.

     

    Az indián, western filmeket itt (M.o.) és Európában mindig nyomatták. Érdekes, az indiánok nem keltették fel az érdeklődésem. Életstílusukat tekinve inkább a cigányokhoz állnak közelebb, mint a tatárokhoz. A tatár. nomád állattartással foglalkozó nép az emlékeim szerint. Ahol a föld alkalmas volt, ott földműveléssel foglalkoztak. Ez magával hozta az egyéb, később az ipari termelést..... A cigány nem termel, letelepedni sem telepedett volna le ha volna szabad tér számára, ami eltartja.

    előzmény:
    DDDD (35971)
    2008-08-01  20:54
  13. 2008. augusztus 2. 09:3235989.
    Köszönöm, Houston! Valóban jócskán időbe tellett, de nem tudtam megállni, hogy ne használjam ki az internet adta lehetőségeket.

    Szépen énekel, azt nem vitatom, de az az éneklési technika, ahogyan énekel - leszorított sivító hangképzés - ehhez a dalhoz nekem nem tetszik. P.Sz. Szilvia előadásában nekem jobban tetszik. Neki nem kell összeszorítani a torkát, a hangja úgy is erőteljes s csengő tud lenni.

    A tőlünk (M.o.) keletre, délkeletre élő népek zenéjét szeretem. Elsősorban a török klasszikus és népzenét. Megjegyzem Törökországban sohasem jártam, mert mint egyedülálló utazónak fenntartásaim voltak. Most már védett korban vagyok, de nem vágyom sehová. Időigényes, nagy hercehurcával és ráfordítással jár. Inkább azt az időt az internetre és a kertre szánom. Sokat utaztam, ingáztam egész életemben. Most itthon szeretnék inkább lenni, számomra ez az öröm, az élmény.
     

    Visszatérve a zenéhez. Feltétel nélkül mindig azt szerettem, ami képes volt megérinteni. Nekem a dallam és a hangok fontosak. Ami az embert körbefonja, magával ragadja, más dimenziókba képes emelni.
    Az ütem fejbever, benyom a valóságba és fáj a fülem a düborgésektől. Bár itt is vannak kivételek........

    A képek egyrésze egy nagy törökországi földrengést mutat be, ahol Sertab Erener, a zöldkapucnis ruhás hölgy énekel. Egyébként ez a zöld szín vallási jelkép, melynek az ábrázolt körüményeket tekintve pozitív értéke van.

    Én is ateista vagyok, de nem mondom azt semmire, hogy nincs, ami nem bizonyítható.

    Úgy gondolom, hogy a tragédiában minden személynek s népnek fontos, hogy érezze, nincs egyedül. Ezt az érzést különféle formában lehet kifejezésre juttatni. Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy hozzá mi áll közel s milyen lehetőségek, eszközök között válogathat az együttérzése kifejezésére.

    Ami a zenét illeti én sem vagyok szakmabeli, de szeretem s ami érdekel, azzal többet foglalkozom ha a körülmények engedik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35969)
    2008-08-01  18:43
  14. 2008. augusztus 2. 08:5235988.

    Tegnap már kifutottam az időből, de most egy sor képet is tudok mutatni, amit Neked állítottam össze

     

    http://picasaweb.google.com/kenyerkee/PaprikaP aradicsomStb 

     

    Kertes házakban nőttem fel vidéken és városon. A kert az anyám reszortja volt én csak a betakarításban és befőzésben segítettem.

     

    A férjem a kert nagymestere, neki mindenhol volt kertje, ahol hosszabb ideig dolgozott. Én is sokat voltam úton.

     

    Tény, hogy ezt a kertet a múlt évben május közepén kezdtük el művelni. 600 m2. Egy kis folyócska völgyében van dombvidéken. Összel felszántattuk. Trágyázni nem kell, mert sokat pihent. Egy nagy dzsumbuj és romhalmaz volt az egész.

    Összevásároltunk egy csomó palántát és magot. Most tesztelgetjük mi hogyan terem meg.

     

    A férjem más vidéken nőtt fel, a kertészkedést gyakorlatból ismeri. 

    Az én reszortom ismét főképpen a betakarítás és befőzés.

     

    Egy kis pince és pihenőhely is van ebben a kértben, de a lopások miatt csak kéziszerszámokat tartunk ott és néhány szedett vedett széket, asztalt, padot, amiért nem érdemes bemászni.

     

    A paprika valóban nagyon kényes lehet.

    Gyerekkoromban az Alföld határánál laktunk. Nagyon jó lehetett ott a föld, mert csodálatos paprikák nőttek. Hatalmas paprikatáblák voltak. Összel az iskolások 1 hetet mindig paprikaszedéssel töltöttek. - Ott nem voltak cigányok!

    Egy maréknyi lakott a következő falu cigánytelepén. Néha kis csoprtban gyalog ide is ellátogattak. Cifra szoknyáikban, egy sereg koszos purdéval. Furcsák, visszataszítók voltak, mert egymás között csúnyán és közönségesen beszéltek.

     

     

    előzmény:
    Vihar-26 (35955)
    2008-08-01  05:04
  15. 2008. augusztus 2. 04:5035987.
    Nem, sajna nem, pedig elvileg bent is kellett volna noniuk, napos helyen voltak, gondoztam oket.. En azert bizakodom erosen... Sajnos az idei nyar nem valami fonyeremeny, de miert is ne lehetne legalabb egy szuretnyi paprikam?? Nincs meg vege a nyarnak.. Nem sokszor locsoltam vele, csak most ahogy kivittem, mert volt tapozva az a fold is, amibe palantaztam, csak gondoltam atultetesnel nem art egy kicsi.
    előzmény:
    Vihar-26 (35985)
    2008-08-02  00:36
  16. 2008. augusztus 2. 04:4735986.
    Az a WC egy nagy rakas . Olyan nagyon vizsporolos, hogy csak kering benne a dolog, de 3x kell lehuzni, mire lemegy! Az isten vize nem eleg ra! Azzal huzgaltatnam napestig, aki kitalalta! Nem igaz, hogy kevesebb vizet fogyaszt. En meg nem lattam itt normalis WC-t, de nem adom fel. Legszivesebben olyat vennek, ami otthon volt, nem tartallyal, hanem ami a vizvezetekhez van kapcsolva, es en szabalyozom, hogy meddig engedem.
    előzmény:
    DDDD (35984)
    2008-08-01  23:50
  17. 2008. augusztus 2. 00:3635985.

    Nagyon vigyazni kell a miracle grow-val.

     

    Ha locsolod mielott viragzik, akkor lehet hogy a szara nagyra nol, de nem lesz rajta termes.Ha viragzasnal, vagy utana megsargul, csak akkor szabad. Viragzanak mar ?

    előzmény:
    kysslina (35970)
    2008-08-01  19:59
  18. 2008. augusztus 1. 23:5035984.

    Ki mondta, hogy  MINDEN  rossz???????????

     

    Kina a  vilag  legregibb  civilizacioja!!!

     

     

    Mar 4000 evvel  ezelott feltalalta'k  a szemuveget es a  le'ggo"mbo't.

     

    Az  Angolok tettek tonkre Kinat  az  OPIUMMAL!!  Ezt  biztosan tudod....

    utana  meg  befurakodott a  kommunizmus.

    MOST  kezdenek  megint  fejlodni.

     

     

    A WC-vel  kapcsolatban-----------valszeg  eladott  neked az  uzlet  egy  regi  modelt!!  S Z E R E N C S E RE !!!

    Mert ezekben az  ujakban  2x vagy3x  kell  lehuzni----szoval,  a  vegen  tobbet   fogyasztanak  mint azok a  regiek.

    De, ahogy mar  mondtam---Texas-----    talan a  Bushika  sem  szereti   az  uj  WC-ket...........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35982)
    2008-08-01  23:38
  19. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 1. 23:4235983.

    hat ha torveny, akkor lehet hogy nem is vettem eszre...

     

    en regebben epitett hazban lakom, de itt lenn az egyik wc ki kellett kb 2 eve cserelni, tehat az uj, fenn 2 sosem volt meg kicserelve.

     

    ha a ketto kozott van differencia....nem lehet eszrevenni.

     

    ha nem eszreveheto, akkor meg nem erdekes...  

    előzmény:
    DDDD (35981)
    2008-08-01  23:37
  20. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 1. 23:3835982.

    tegnap este a National Geografic-on lattam ket fantasztikus filmet, a kinaiakrol.

    Az egyik hogy epitettek meg a Bird Nest nevu olympiai stadiont, a masik a vizi versenyekre keszult Aqua Cube (azt hiszem ez a neve)

     

    azt a fegyelmet ami ott van...ahogy ott dolgoznak az emberek, az irigylesre melto! (es figyelemre melto)

     

    ezt ITT Aaaaaaaaaaaamirekaban sosem tudtak volna igy megcsinalni, mert az ALCU meg az ugyvedjeik mar regen leallitottak volna az epitkezest!

     

    Azert nem minden rossz abban a Kinaban!

    előzmény:
    DDDD (35978)
    2008-08-01  23:28
  21. 2008. augusztus 1. 23:3735981.

    a low-flow-toilets,  az  mar  TORVENY----nem?

    Texasban  nem az???

     

    Mert kevesebb vizet  hasznal  mint a  regi WC-k.

    En utalom oket,  es  CAnadabol  hozattunk  wc-ket a  hazba... ott me'g  lehet kapni. 

     

    Summary

    It's not just low flow, it's the law. In 1995, the National Energy Policy Act mandated the use of toilets that use no more than 1.6 gallons of water per flush. Since then, low-flow plumbing fixtures including toilets, faucet aerators and showerheads have been developed that save substantial amounts of water compared to conventional fixtures while providing the same utility.

    Different types of low-flow toilets use various technologies aimed at making the toilet more functional. Some toilets have large drain passages, redesigned bowls and tanks for easier wash down. Others supplement the gravity system with water supply line pressure, compressed air, or a vacuum pump.

    Conventional faucet aerators don't compensate for changes in inlet pressure, so the greater the water pressure, the more water you use. New technology compensates for pressure and provides the same flow regardless of pressure. Aerators are also available that allow water to be turned off at the aerator itself. Showerheads use similar aerator technology and multiple flow settings to save water.

    Low-flow toilets use a maximum of 1.6 gallons of water per flush compared with about 3.5 gallons of water used by a standard toilet. Low-flow shower heads use about 2˝ gallons of water per minute compared to between four and five gallons per minute used by conventional heads. Low-flow faucet aerators can cut the water usage of faucets by as much as 40% from 4 gallons per minute to 2˝.

    More about Low Flow Fixtures is available in this online video (Windows Media Player required to view).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35976)
    2008-08-01  23:21
  22. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 1. 23:3335980.
    ezen aztan egyaltalan nem lennek meglepve!
    előzmény:
    DDDD (35978)
    2008-08-01  23:28
  23. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 1. 23:3335979.

    well....en inkabb ugy gondolom hogy ha Obama nyerne, nem lesznek olaj furasok, maradhat a magasabb ar...(nem tudom elkepzelni Obamat megtamadni Irant)  es legfeljebb mint mondta,....tobb levegot tegyel a kocsidba, es tune-up rendszeresen!!!!

     

    ez az Obama fele megoldas

     

    ha a republikan nyerne, esetleg esely lenne a furasok beindulasanak, es ezzel az ar csokkenhetne.

     

    tul sokan nagyon biztosra veszik Obamat...(meg onmaga is!)

     

    pedig a tegnapi pol szerint az europai utja elott 9 ponttal vezetett, tegnap valami 3 pont volt a differencia.

     

    magyarul, az europai ut az europaiaknak jobban tetszett mint az amcsiknak. They are not impressed!  (the Americans!)

     

    szemely szerint en is inkabb ugy szeretnek "sporolni" hogy olcsobb benzint vegyek, mint tobb levegot a kocsi kerekembe!

    előzmény:
    DDDD (35975)
    2008-08-01  22:55
  24. 2008. augusztus 1. 23:2835978.

    na ja....

    de, mielott feltalaltak a penicillint milliok haltak  meg..

     

    nos,  talan  lesz  valami  jo  drug  (nem a  mi  eletunkben,) de  a  jovoben...)  amitol  mindenki  "megjuhazkodik".

     Bizony ezen  mar  sok  scientist  dolgozik.

     

    Majd az  ivovizbe  teszik.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35977)
    2008-08-01  23:24
  25. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 1. 23:2435977.

    1.---mert, Elvegre  mindenkinek aki megszuletett,  egyszer  meg kell  halnia,  VALAMILYEN  modon.

     

    ez igaz, de azert tegyuk hozza hogy nem mindegy hogyan!

     

     

    2. Idovesztegetes es  sirankozasok  helett,    aktivan  azon  kell  dolgozni,  hogy  NE  legyenek  szornyu  haboruk  es konfliktusok.

     

     neked is azt kell mondjam amit MsPiggynek, hogy alom...mig ket ember el ezen a foldon lesznek konfliktusok..

     

    lasd...nlc  world news..

    előzmény:
    DDDD (35974)
    2008-08-01  21:12
  26. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 1. 23:2135976.

    nincs velemenyem, mert nem tudom mi az!

     

     

    előzmény:
    DDDD (35972)
    2008-08-01  20:58
  27. 2008. augusztus 1. 22:5535975.

    MIERT MENT FEL AZ OLAJ  A'RA?

     

    FORBES MAGAZINE  cikk.

     

    Between Barack and a Hard Place
    Daniel Fisher 08.01.08

     

       
    http://www.forbes.com/forbes/2008/0811/040a.html?part ner=globalnews_newsletter

     

    Remek  cikk,  azoknak  akik  ertenek  angolul.

    FORBES  es a  WALL STREET  JOURNAL  a  2 legjobb  financialis  hirlap az  USA-ban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (1)
    2003-05-24  20:36
  28. 2008. augusztus 1. 21:1235974.

    Kerdezed,  Houston,  " Kit sajnaljak
    ???

    szerintem  egyiket sem!!

    Miert??

    1.---mert, Elvegre  mindenkinek aki megszuletett,  egyszer  meg kell  halnia,  VALAMILYEN  modon.

     

    2. Idovesztegetes es  sirankozasok  helett,    aktivan  azon  kell  dolgozni,  hogy  NE  legyenek  szornyu  haboruk  es konfliktusok.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35969)
    2008-08-01  18:43
  29. 2008. augusztus 1. 21:0835973.

    EZ AZTAN  VALAMI!!!

    * * * * *     5  csillagos!

     

    Gondolom, a  tokos  feheret  mas  hofokon  sutod  mint  az  ukran  rozskenyeret????

     

     

    GRATULA!!!

     

     

    Meselek valami  vicceset:   egy ismerosunk  unokahuga  Amerikaba  jott  ferjhez  2-3  evvel  ezelott.  No,  aztan  elhatarozta,  hogy  nem lesz  tobbe'    "pesti boulevard csirke"  hanem  HAZIASSZONY!!!

    Erre  fol  aztan az  anyos  vett neki  egy  szep, modern  kenyer-suto"   gepet.

    2 het mulva  kerdezi a  mama,  "na  aztan  sutottel-e  mar  kenyeret  az  uj  masinaval?"

    "Ja, --probaltam,   de vegul is  ki kellett dobnunk"  valaszolt   a  fiatal  asszony

    "Kidobtad az 500.-  dollaros  gepet??"

    "Igen, folyton  leallt,    hiaba  raztuk,  piszkaltuk"

     

    nem  tudta  a  szerencsetlen,  hogy a  gep 2-3X  dagatsztja  es  KELNI hagyja  kenyeret  (ahogy  eppen  beallitod)---

    errol  ennyit....

    csak  gondoltam,  hogy  derulni  fogsz  a  mesen.

     

     

    előzmény:
    Gülümse (35968)
    2008-08-01  13:21
  30. 2008. augusztus 1. 20:5835972.

      na, latod---vannak  me'g  boldog  emberek!!!

     

    most  megyek a puskaimat  olajozni...............(no kidding!!)

     

     

    Az  egyik  keprol  jut  eszembe,  Mi a VELEMENYED  a  low-flow  WC-k rol?????

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35964)
    2008-08-01  07:10
  31. 2008. augusztus 1. 20:5435971.

    Koszonom a betett linkeket, Gulumse!!!

    En sosem talaltam volna rajuk----igaz,  nem  is  kerestem  eddig  zenet  "tatar"   alatt!

     

    Nagyon  erdekes muzsika!

    A nepviselet is  szines,  szep.

     

    Gondolod, hogy van valami  osszefugges az  amerikai Indianok  ( Native  Americans)   es a  Tatarok  kozott?

     

     

    THANK YOU!!!

    előzmény:
    Gülümse (35967)
    2008-08-01  12:56
  32. 2008. augusztus 1. 19:5935970.

    Sajnos annyira elhuzodott a dolog, hogy csak nemregen tudtam oket kiultetni dezsaba... Nagyon kis helyesek voltak bent is, de ugye hianyzott nekik a kinti levego, keson is kezdtem palantazni. Most jol erzik magukat odakint, de hogy lesz-e ebbol valami meg az iden, hat azt nem tudom. Tettem el a magokbol, nem palantaztam mindet, ha az iden nem sikerul, akkor jovore ujbol nekifutok, de eppen meg lehet valami, itt Niagaran szep hosszu szokott lenni az indian nyar.

    Gyonyoruek a paprikaid, kovaszos uborkat tervezek en is mindig, de felek kitenni, mert attol tartok, hogy megenne valamelyik erre kodorgo allat (mosomedve, hasonlok), meg nincs olyan igazi nagy uvegem (tudom, lehet venni, de annyi minden mast is kell). Csak most vettuk meg a deszkakat a keritesnek,  ezert huzodott eddig a dolog, hiaba no, uj a haz, ezer dolog van vele.

    Azert en nem adom fel, mindig nezegetem oket, ontozom a Miracle grow-al, aztan majd meglatjuk..

    Koszonet azert, ami kesik, nem mulik-))

    előzmény:
    Vihar-26 (35952)
    2008-08-01  04:50
  33. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 1. 18:4335969.

     

    no ez szep munka volt...

     

    az elso enekest meg sosem hallottam a nevet, te ugy hivod fejhangon enekel. (mellesleg en abszolut nem ertek a zenekritikahoz, tehat ezt meg kell hogy bocsasd) ez egy kulonos hang, volt egy enekesno aki zene kiseret nelkul ugyan ezen a hangon enekelt, en vele lattam meg a kezdet kezdeten a Istvan a Kiraly-t. O volt akkor Reka.

    sajnos abszolut nem tudok a nevere emlekezni, de ez a kislany egy az egybe ugy enekel mint o. 

    Mas! nem a szokasos enekhang.

     

    Peter Szabo Szilvia-t nagyon szeretem, minden szamat amit enekel, es en is gyonyoru arcu nonek tartom. Kulonlegesen gyonyoru.

     

    ERdekesnek tartom a te szereteted a torok/ukran/kaukazusi tajak, kultura es zene irant.

     

    Mint ahogy vannak akik atheistanak valljak magukat, vannak akik hivonek, vannak akik hisznek a reincarnation-ban.

    Nem tudom hogy en ebben hiszek e, de ha van, te biztos hogy valaha ott elhettel.

    (az en vejem pl tobb generacios amerikai, de biztos vagyok benne hogy a VIII Henrik idejeben elhetet, es  A ngliabol jott ....(nem hiaba tortenelem tanar) minden ize azt keresi, oda vagyik, azt tanulmanyozza, az utan erdeklodik...

     

    Azt a szamot (torok lany) ahol enekel es kozben mutatjak a haboru pusztitasokat rettenetesen nem szeretem.

    Nem a szamot, a hatul kisero kepeket...

    miert????

    mert valahol mindig egyoldalunak tunnek. tudom, hogy az emberi szenvedest akarja bemutatni, de valahol kimarad hogy ezt a szenvedest egy MASIK EMBER okozzza.

     

    sosem felejtem el, nem tul regen mutattak a tv hirekben, hogy a zsidok atlottek, es nem tudom hany palesztin meghalt. Mutattak a sirato, elkeseredett anyakat a koporsoval... szornyu volt..

    mire par napra ra, a palesztinok szetlotek egy cukrazdat, ahol tobbek kozott iskolas gyerekek voltak, es ami megragadott, egy nagymama a kisunokaval a babakocsiban....mind meghaltak.

     

    szoval ki a hibas??????????

     

    melyiket sajnaljam?

     

    a perle harbouri ezreket, vagy a hirosimai tizezreket?

    az elhunyt sok tizezer magyar -nemet-olasz katonat, vagy az amerikai-orosz katonakat??????????

     

    no tul hosszu lere eresztettem....de EZERT nem szeretem ha enek kozben IGY  akarnak hatni ram!!!!

     

    az utolso eneksno nagyon szep amit eloadott, nem ertve a szoveget, de meg a zene is rettenetesen szomoru volt...

     

    no ennyit a laikus zene kritikustol!

     

     

    előzmény:
    Gülümse (35967)
    2008-08-01  12:56
  34. 2008. augusztus 1. 13:2135968.

    ...... a frissen szedet gyümölcsnek, zöldségnek. Az íze is egészen más.

     

    Életem első kenyere nagy ünnep volt néhány évvel ezelőtt, amikor elkezdtem. De ma is az, mert kenyeret ritkábban sütök. 

    A hagyományos, élesztőnélküli rozskenyér technikájának megismeréséhez sok sok kenyér vezetett. Volt benne 1-2 ehetetlen is, de ma már csak egy gondolat, hogy rozskenyeret kellene sütni.

     

    http://picasaweb.google.com/kenyerkee/KenyereimrL 

     

    Természetesen nem egyszerre sült. 

    előzmény:
    DDDD (35909)
    2008-07-31  06:48
  35. 2008. augusztus 1. 12:5635967.
    Ez a lány valóban tehetséges, de az a dala, ez az éneklési stílus az amivel engem a világból ki, lehet űzni.
    Sarkalatosan megfogalmazva nem szeretem a nagtorzító ordítást, ordítva éneklést.

    Ennek van egy másik válfaja, amitől falnak tudnék menni a fejhangon éneklés.
    Ebben a dalban ez már érzékelhető.

    http://uk.youtube.com/watch?v=KoANRP5u2q0&feature=related

    Viszont Szabó Szilvia előadásában gyönyörű, bár az előbb említett jellegből /a leszorított éneklési stílusból is van benne/
    http://uk.youtube.com/watch?v=zeAEYUvo838&feature=related

    Szeretem a tiszta magas oktávokon csengő hangokat, a játszi könnyed éneklést, ahol a hang szabadon cseng, bong. A nyelv a zene, dallam szerves részét képezi.
    Ehez jön a mondandó. Ez a művészi szintre emelt dalocska mindezt nagyon szépen kifejezi:
    http://uk.youtube.com/watch?v=jbUGdNRqEkA&feature=related

    Nem kell ahhoz nagy zeneszakértőnek lenni, hogy az embert magával ragadja, csupán ráhangoltnak. Ezt viszont sok hallgatással, a zene és az éneklési stílusok, hangok körbejárásával lehet könnyen megteremteni. Aki fogékony, annak elég egy dal, amivel elindul. Abban a fiúban én ezt az érzéket látom csírájában. A hangok, a zene szeretetét a tevékeny tettre készséget. A zene, a nyelv és a természet nagyon szorosan összetartozik, de ez már egy más irányú témához visz.

    Maradok a zenénél és kommertár nélkül beteszek ide néhány linket:

    http://uk.youtube.com/watch?v=HkGS263lGsQ
    http://uk.youtube.com/watch?v=My2LvqSKo_o&feature=related
    http://uk.youtube.com/watch?v=bGH0A_Fe79w

    Egy kicsit érthetőbbé téve a zenei körutunkat:
    http://uk.youtube.com/watch?v=UlTAIFBMSIU&feature=related

    Csodálatos ország, csodálatos zene, kultúra. Ezzel a Kaukázusban  kötöttünk ki...








    előzmény:
    DDDD (35947)
    2008-08-01  01:45
  36. 2008. augusztus 1. 12:3235966.

    Köszönöm ezt a szép kiegészítő magyarázatot! Az amerikai specialitásokat nem ismerem, de jól jött!

     

    A kiskölyöknek legalább van egy biztos pont az életében, melyet a ragsztószalag teremt.

    Nekünk, a többségnek itt annyi sincs.

     

    De azért ne sajnáljatok bennünket! Inkább jöhetnek a jó ötletek

    előzmény:
    DDDD (35963)
    2008-08-01  06:50
  37. 2008. augusztus 1. 12:2735965.

     

    Na ez volna a nekem való életstílus! Szakítani a jámbor törénykövető állampolgári életmóddal, mert Magyarországon az ilyet jelenleg megkopasztják, kifosztják, vénségére lapátra rakják, csak teher az államkasszának.

     

    Nem tudom mi az a hosszú fegyver, de tekintélyes egy látvány. Hátha még lángot is okád. Kellemesen a talpa alá pörkölnék annak, aki a lábát éjjel s engedély nélkül a kertünkbe teszi a kerítés átszabásával. De másnap a bosszúért lihegő 50 rokon meg tesvír is kapna

     

     

    Mérges vagyok, mert az IE alaposan megkeserítette az életem s elrabolt egy fél napomat semmi haszon fejében.

    Igaz rendkívül ritkán használom, az aktív linkeket bevinni jó lett volna.  Az NLC-én ellandóan lefagy. Úgy látszik az a cég is megy meredeken lefelé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35964)
    2008-08-01  07:10
  38. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 1. 07:1035964.

    Being a "real" Redneck is so much more than driving a pick-up truck and naming your dog Bubba. 

     

    A true Redneck does not feel the need to impress people with the outward trappings of superficial wealth and a real Redneck is perfectly comfortable in an Armani suit or a stained t-shirt.

     

     

    Rednecks truly feel sorry for the poor bastards who worked their ass-off for 8 years in college only to become a corporate slave, all this hard work just to get a decent BMW and Rolex. 

     

    You see, a real Redneck never feels the need to brag and they would not think of mentioning to hard working yuppies that their 80 acre farm is with eight million dollars of that they have $5,000,000 in farm equipment that they only use a few weeks each year. 

     

    Without trying to sound too much like Jeff Foxworthy (a great comedian, but a tad misinformed about Redneck theology), let me try to explain the basic tenets of achieving a state of Redneck:

     

    Sense of inner Peace - The true Redneck is at-peace with the world.  They always feel safe (not just because they have guns in every room of their home), and they are not concerned with what others may think of their Redneck lifestyle.

     

     

     

    előzmény:
    DDDD (35963)
    2008-08-01  06:50
  39. 2008. augusztus 1. 06:5035963.

    ugylatszik tisztara  meghulyultem---de,  meg  mindig  nem  ertem...   :-(((

    ugyanis, Houston azt irta  a kephez,  hogy ez  "redneck" humor.

     

    Redneck  pedig  azt  jelenti  nalunk,  hogy "hajos munkas",  marmint  azok akik a Unionokat  kezdte'k a 40-es  evekben  es  mindig  verekedtek. Mint  pl. abban a  filmben ami vilaghiresse'  tette Marlon Brandot:  "on the  Waterfront".

     Azota, polityikaban  is a  durva,  ordibalo verekedos  embereket  nevezik annak.

     

     

    A magyar  mondas is  erdekes,  de  nem  hiszem,  hogy  valami koze is lenne ahhoz  amire a Houston  celoz.

    előzmény:
    Gülümse (35962)
    2008-08-01  06:17
  40. 2008. augusztus 1. 06:1735962.

    Van olyan mondás, hogy

     

    Nem lehet a gyereket szögre akasztani!

     

    Mindaz, ami foglalkozást, törődést igényel azt nem lehet csak úgy félre tenni vagy felakasztani mint egy használaton kívülre helyezett tárgyat, vagy egy fogasra akasztott kabátot.

    Régen, hajdanán vagy szerény körülmények közepette egy nagy szöget vertek a falba s erre akasztották a kabátot.

    előzmény:
    DDDD (35944)
    2008-08-01  01:27
  41. 2008. augusztus 1. 05:2235961.

    Neha hasznalok pici miracle- grow-t. ebben az evben 1x, azt hiszem eleg is volt.

    Amikor megtragyazom, akkor nem kell. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35954)
    2008-08-01  05:00
  42. 2008. augusztus 1. 05:1635960.
    Fujjjjjjjjjjj, 1 masik eszveszett-orult.
    előzmény:
    DDDD (35937)
    2008-07-31  22:59
  43. 2008. augusztus 1. 05:1435959.
    Ugy bizonyLatom ott vannak "dioverok"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35941)
    2008-07-31  23:26
  44. 2008. augusztus 1. 05:1335958.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35940)
    2008-07-31  23:25
  45. 2008. augusztus 1. 05:1235957.

    Szia !

     

    Koszonom.Itt sem lattam meheket par ev ota, csak darazsak vannak.Az most rengeteg az uborka viragokon.Azok kellenek a megtermekenyiteshez.

    Nekem sem volt cseresznye termes az iden. 

    előzmény:
    DDDD (35936)
    2008-07-31  21:18
  46. 2008. augusztus 1. 05:0935956.
    Szoktam bele tenni tragyat, mert azt muszaly....vagy pedig compostot.....mivel nem tudom forgatni amit termelek.Neha teszek rajuk mast is, de soha nem permetezek semmit. A fold nagyon jo, direct kertnek valo fold, amit hozattam.Azert van felemelve, mert egyebkent nagyon koves, es agyagos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35954)
    2008-08-01  05:00
  47. 2008. augusztus 1. 05:0435955.

    A paprikak eleg kenyesek.Ezt a kepet fentrol csinaltam, igy nem latszik, de azok a palantak is alacsonyak.

    A tobbi palantak 2x olyan magasak, de sokkal kevesebb rajtuk a termes.Igaz hogy azok a paprikak viszont sokkal nagyobbak.

     

    Nagyon fontos, hogy egyforman kapjak a vizet, ami sok kell nekik. 

    előzmény:
    Gülümse (35934)
    2008-07-31  20:26
  48. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 1. 05:0035954.

    hat akkor a fold es az eghajlat a csodas!

     

    csinaltal valamit a folddel? vagy csak felastad, es kesz!

     

    hasznalsz es ha igen, milyen fajta tragyazast?

     

    permetezed a paprikakat, paradicsomot?

     

    vagy tulajdonkeppen TE vagy ilyen ugyes????

    előzmény:
    Vihar-26 (35952)
    2008-08-01  04:50
  49. 2008. augusztus 1. 04:5935953.

    Nem erik be 1 nap alatt, 2 nap alatt szokott.

     

    Az is csak akkor, amikor nagyon meleg van. Most pl. nap kozben felmegy 85 F. fok korul, ami kb...30 C. fok.Ha suttetni tudom a napon 10-11 orat 1 nap alatt, akkor kesz van 2 alatt.Egyebkent nekem is 3...sot ha huvos van, es a konyhaban keszul, akkor meg tobb is.

     

    Megnezem a 2-3 legnagyobbat, mikor azok keszek, a tobbi is jo.

    Bevagom mindket vegerol, majdnem vegig.(kb 1 cm-t hagyok meg, ami ossze tartja) 

    előzmény:
    doknagyi (35933)
    2008-07-31  20:24
  50. 2008. augusztus 1. 04:5035952.

    Minden ott terem abba a kertben, amit a kepen latsz.

     

    Nem olyan kicsi az.A keritesen belul 24x24 ft.= kb. 8x8 meterrel, (kicsit kissebb.)Mivel kicsit kissebb, igy 8x8=64 nm2...ugyhogy szamoljunk kb...60-62 nm2-t.

     

    Tudod hogy vannak csaladok, akik attol kissebb lakasban elnek ? 

     

    Valamikor en is laktam (alberletben) 1 un...cseledszobaban, ami kb...3.5 x 1.5 meter volt.Azt en inkabb a partvis tarolonak neveztem, de akkor ugy volt.

    Megpedig nagyon kozel a Lehel piachoz.Szerencsere csak par honapig. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35932)
    2008-07-31  20:05
  51. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 1. 04:2035951.

    apropo...

     

    ki hallgatta tegnap azt az Obama beszedet aminek ma csak  a visszhangja jon egesz nap, marmint hogy mi a megoldas az energia hianyra:

     

    "eleg levego a kocsi kerekekben, es tune up a kocsin rendszeresen"

     

     

     

    a tobbi nem tudom mi volt, de ez eleg   BIZAR!

     

    ha csak EZT varhatjuk tole mint presidente....hajajaj....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (1)
    2003-05-24  20:36
  52. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 1. 04:1635950.

    hat azt hiszem ezt nem nezem meg!

     

    ki volt a tettes, es miert tette, kiderult mar valami????

    előzmény:
    DDDD (35943)
    2008-08-01  01:25
  53. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 1. 04:1535949.

    szegeny Obama, megint es ISMET  egy regi havert kellett MEGTAGADNI...

    allitolag tavaj nagy volt a "szeretet" kozottuk, igaz, a hapsika segitett neki a penz gyujtesben.

    akkor ugy volt titulalva hogy "tehetseges, es jo uzletember"...

     

    ma a demokrata kampany .........megtagadta! (Obama szemelyserint MEG nem!)

     

    szegeny regi haverok...hova jutnak ha mind ki lesznek tagadva..

    termeszetesen Ludacris  rap

    enekesrol van szo, es az altaluk enekelt enekrol....

     

    szegyenletes!

     

    persze hogy MUSZALY  volt megtagadni!

     

    szoval KI IS BARACK OBAMA????????????

     

    a baratokat lassan mind megismerjuk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (1)
    2003-05-24  20:36
  54. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. augusztus 1. 04:1035948.

    valoban gyonyoru, szerintem ma egyik legszebb enekesno..

    Peter Szabo Szilvia a neve, egyebkent.  

     

     

    es ugyan nagyon szeretem Koncz Zsuzsat, aki eloadja Ha en rozsa lennek, de utana ez a kislany

    ..aki szinten csodasan adja elo..kicsit maskeppen mint Koncz Zsuzsa...

     

    mindketto ragyogo...erdemes rekeresni a Youtube-on. 

    előzmény:
    DDDD (35947)
    2008-08-01  01:45
  55. 2008. augusztus 1. 01:4535947.

    http://uk.youtube.com/watch?v=bc2DWl0SqK8&feature=related

     

    pedig ez a NOX  csoport nagyon tehetseges  fiatalokbol  all!

     

    Es  a  lany  gyonyoru.....      :-))))

    előzmény:
    Gülümse (35938)
    2008-07-31  23:16
  56. 2008. augusztus 1. 01:3435946.

    ja,  de  kerem,   afro-american  zenet  nem  lehet  karaokazni   :-))

    Nalunk  vagy  10  eve  mar  kiment  a  divatbol a  karaoke,   ami   nem  mas  mint  Japan  nyavajgas,  olyanoknak  akik  nem  tudnak  maguktol  "egyenesen"  szepen  enekelni.   Foleg a  reszegek   "kara-oka'dtak"  igy....  :-)))

    Nehez  elhinni,  hogy ne  lenne  manapsag  egy jo zeneszerzo  Nalatok...........ka'r...................

    előzmény:
    Gülümse (35938)
    2008-07-31  23:16
  57. 2008. augusztus 1. 01:2935945.

    Mi voltunk Fureden---mar 3  evvel  ezelott----es  ott a helyi  parasztok  este bizony  pont  IGY  jarkalnak---FARKASKUTYAKKAL!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35941)
    2008-07-31  23:26
  58. 2008. augusztus 1. 01:2735944.
    ...ezt  nem  ertem........................   :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35940)
    2008-07-31  23:25
  59. 2008. augusztus 1. 01:2535943.

    Sajnos, 100%  igaz....

     

    CNN  International News  TV

     

    Vagy nezd meg a  goole-ban  "decapitation bus  Canada "     alatt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35939)
    2008-07-31  23:24
  60. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 23:2935942.

    ez nem ajnalat akar lenni....

     

    hanem AJANLAT!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35941)
    2008-07-31  23:26
  61. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 23:2635941.

    ajnalatom a magyar falvaknak:

     

    igy kell egymasra vigyazni ! es egymas termekere! 

    előzmény:
    Gülümse (35934)
    2008-07-31  20:26
  62. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 23:2535940.

    a szornyu story utan egy kis vidamsag:

     

    a "red neck" baby sitter" -je  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (1)
    2003-05-24  20:36
  63. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 23:2435939.

     

    ez egy IGAZ tortenet?????????????????????

    előzmény:
    DDDD (35937)
    2008-07-31  22:59
  64. 2008. július 31. 23:1635938.

    Dima Bilant csupán példaként hoztam fel, a több nyelven karaokázó fiúra. - Az Eurovizio I. dija nagy teljesítmény volt.

    Az angol nyelven éneklés  feltétel. 

     

    Szívesen hallgatok amatőröket. Szeretem a kezdő fiatalokat, érdeklődéssel figyelem a már befutottakat.

     

    Magyarországon élek. A cigányokkal kapcsolatos problémák sajnos valósak, gyakran megtapasztaltak.

     

    Igen ez egy más világ zenéje, de ez fordítva is igaz.

     

    Magyarországon még a csapból is afro-amerikai zene dől. A magyar szórakoztató zene pedig siralmas.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    DDDD (35935)
    2008-07-31  21:15
  65. 2008. július 31. 22:5935937.

    WORLD NEWS

    Man decapitated on Canadian bus

    A man on a Greyhound bus travelling across the Canadian Prairies has killed and decapitated a fellow passenger.

    An eyewitness said the victim was stabbed 50 or 60 times by the man sitting next to him, who then severed his head with a large knife.

    The bus made an emergency stop to allow passengers to escape and the driver barred the door from the outside while waiting for the police to arrive.

    The bus was travelling from Edmonton, Alberta, to Winnipeg, Manitoba.

    Greyhound Canada said there were 37 passengers and a driver aboard the bus.

    "All of a sudden, we all heard this scream, this bloodcurdling scream," passenger Garnet Caton told CBC television.

    "The attacker was standing up right over the top of the guy with a large hunting knife - a survival, Rambo knife - holding the guy and continually stabbing him... in the chest area," Mr Caton added.

    'Like a robot'

    The attack continued as passengers fled the bus and waited for police on a desolate stretch of the TransCanada Highway near Portage la Prairie, Manitoba.

    "He calmly walks up to the front [of the bus] with the head in his hand and the knife and just calmly stares at us and drops the head right in front of us," Mr Caton said.

    "There was no rage in him ... It was just like he was a robot or something," he added.

    A man was taken into custody by police at around 0100 (0700 GMT) on Wednesday night, according to reports.

    Mr Caton said he and a truck driver helped the bus driver bar the bus door to prevent the attacker from leaving.

    When the attacker tried to drive the bus away, the driver disabled the vehicle.

    "Some people were puking, some people were crying, other people were in shock ... everybody was running, screaming off the bus," Mr Caton said.

    The Royal Canadian Mounted Police said only that a "major incident" took place on the bus as it drove along the Trans-Canada Highway en route to Winnipeg from Edmonton.

    Other passengers said that the attacker and his victim were sitting at the back of the bus and the victim, described as around 20 years old, was listening to music through headphones.

    The attack appeared to be unprovoked and it is thought the killer did not know his victim.

    Story from BBC NEWS:
    http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/hi/americas/753584 0.stm

    Published: 2008/07/31 16:44:03 GMT

    Š BBC MMVIII
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (1)
    2003-05-24  20:36
  66. 2008. július 31. 21:1835936.

    Szia Vihar!

    GRATULA!!

     

    Nagyon  szepen  nol  ott  nalad  minden!

     

    Az  en  epreim az  iden nem valami  nagyok,  valoszinuleg azert  mert  alig  latok  me'heket  barhol  is.

    A cseresznyek  is  kicsinyek  voltak....    

    előzmény:
    Vihar-26 (35928)
    2008-07-31  17:44
  67. 2008. július 31. 21:1535935.

    Igen,  Europaban  nepszeru a  fiu, de itt  nem.

    Valahogy----hogy  is  mondjam---   nalunk a  "ferfiasabb"  enekesek  tetszenenek  a  noknek. 

    Ezalatt azt  ertem, hogyha  homosexualisak is,   de  a  szimpadon  megjatszak, hogy  ferfiak.

     

    Megkerdeztem a  felesegemet,  mit  a  velemeny Dima  Bilan-rol,  csak a  vallat  vonogatta,  azt  mondta,  "kerdezzuk meg a  szomszed  17  eves  lanyat..." 

    O.K. --- atjott a  kislany, csak egy pillanatig  nezett a  videora,  es  azt  mondta:  '  " another fag..."----

     

    szoval----?

    nem tudom. 

     

    Mas  vilag, ---

     

    Tulajdonkeppen  hol  elsz,  ha  szabad  kerdeznem?  Mert,  ugye  sokszor  meselsz a  MAGYAR  cigany  problemakrol....?   De  a  zeneid,  stb.--egeszen  masok------- 

    NEM  kozepeuropai......

     

     

     

    előzmény:
    Gülümse (35925)
    2008-07-31  07:02
  68. 2008. július 31. 20:2635934.

    De szépek a paprikáid!

    A múlt évben nekünk a hőségben minden tönkre ment. A paprika nem is hozott termést.

     

    Az idén rengeteg eső esett. A kert valóságos dzsungellé változott. A paprikán is rengeteg van, de valahogyan törpék a növények.... Nem fér rajta a termés....

    Lehet, hogy csak nekem tűnik úgy, mert én paprikát teremni gyerekkoromban láttam utoljára.

     

    A férjem évek óta nyúzott, hogy legyen itthon hobbytelkünk. Nagy nehezen találtunk egy aránylag kellemes  fekvésűt s most tesztelgetjük, hogy mi hogyan terem benne.

     

    előzmény:
    Vihar-26 (35928)
    2008-07-31  17:44
  69. 2008. július 31. 20:2435933.

    Szia!Örülünk, hogy itt vagy megint!EGY napa alatt beérik a kovászos uborkád?Nekem 3 nap. Érdekes!

    G ratulálok a kertedhez.!

    előzmény:
    Vihar-26 (35928)
    2008-07-31  17:44
  70. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 20:0535932.

    elajulok!

    ez a sok minden abban a kis kertben terem amit a kepen latok be van keritve???????????

     

    vagy meg ezen kivul mashol is termelsz???

     

    uborka, paprika, paradicsom... ahogy elnezem egy par negyzetmeter az egesz... valami csoda folded lehet.  vagy az idojaras csodas, vagy valami oka van, ahogy ezt a paprika bokrot nezem!

     

    hat biztos lehetsz benne, hogy ha arra jarok, bemegyek paprikaert!!!

    előzmény:
    Vihar-26 (35928)
    2008-07-31  17:44
  71. 2008. július 31. 19:3335931.

    En mindig szivesen olvasom jozan, kicsit "harom lepes tavolsagot tarto" beirasaidat. te is, kysslina is nagyuon sok olyamirol szol amirol az en ismereteim minimalisak- . Es nem rosszindulattal, nem kioktatoan.

     

    Mikor valamelyik nap ismet a ciganykerdest emlitetted akkor azert eltunodtem, a kerdes /problema!/ barmennyire is rakfeneje a mai magyar tarsadalomnak,  azert rengeteg egyeb baj es gond IS van, amirol azert aranytalanul keves szo esik.

     

     

    Persze, ha mar itt tartunk, a beirasok jo resze bajrol gondrol es "rossz"-rol szol. Szomoru, hogy a politika egisze alatt valahogy mindig abba botlunk bele. Az ocean MINDKET partjan.

     

    Errol persze egyikunk se tehet.

     

    Kar, hogy abbahagytad a kenyersutest! Kerdes persze, hogy mennyi ideig lehet rola beszelgetni....?

     

    Zsuzsanak igaza van, szamunkra roppant fontos, kozponti kerdes- az ize, az ara.... Nosztalgias, multat idezo illata, formaja.

     

    Volt egy kinai kolleganom, csak egy nyaron at dolgozott itt nalunk- egyutt jartunk fol az ebedlobe. Egyszer / idetlenul/ megjegyeztem "erdekes,  Kinaban milyen sok rizst fogyasztanak..." Nem volt valami zsenialis eles elmeju obszervacio...!

    Nem is hatodott meg tole- kicsit kurtan valaszolta "ti meg sok kenyeret esztek- a ketto ugyanaz."

     

    Szoval meg a kenyer is nezopont kerdese!! 

    előzmény:
    Gülümse (35904)
    2008-07-31  06:35
  72. 2008. július 31. 17:5835930.

    Szia !

     

    Ha megis erre jarsz, gyere be, szedunk paprikat.

    A szegedi meg nem erik, de rovidesen.

     Mar vannak 9"-esek is.

    Az elobb ettem 1 (elfajzott) cigany paprikat, es olyan eros volt, hogy szikrazott a szemem/im tole

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35926)
    2008-07-31  07:16
  73. 2008. július 31. 17:5335929.

    Ezt a kepet is most csinaltam a kertrol.

     Most pedig fuvet kell vagnom, (amint lehet latni is)

    előzmény:
    Vihar-26 (35928)
    2008-07-31  17:44
  74. 2008. július 31. 17:4435928.

    Szia !

     

    Hogy alakul a kertetek ?

    A mienk gyonyoru lett eddig.

    Szednem kell a feher ozonrol, mielott megnonek, mert annyi van rajta, hogy nem todnak nolni egymastol. 

     

    Igy nez ki.

     

    Ha mar ugyis teszek kepet, akkor nezd meg a kovaszos uborkaimat is.A bal oldali uvegben tegnap reggel tettem ki, majdnem kesz is van.

    A jobbat (zoldet) pedig most.

     

    Ilen koran meg nem szokott erni a paradicsomunk, de tegnap mar ettunk azt is.

    előzmény:
    kysslina (35927)
    2008-07-31  07:22
  75. 2008. július 31. 07:2235927.

    Olvastam igen.. A masik oldalon is egy magyar milliardos nyomja a penzt, de most elfelejtettem, hogy ki...

    En pontosan ezekrol a penzmanipulatorokrol beszelek. Az Euro is toluk fugg.

     

    Most jut eszembe..: Mi lesz az Ameroval??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35918)
    2008-07-31  06:54
  76. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 07:1635926.

    termeszetesen mindenkinek el kell valahol kezdeni.

     

    erdekesnek tartottam hogy az Eurovision angolul enekelt.

     

    ez vajon kotelezo volt, vagy csak nagyobb esely a "vilag" -ba ismerte valni??? errol mit tudsz?  

    előzmény:
    Gülümse (35925)
    2008-07-31  07:02
  77. 2008. július 31. 07:0235925.

    A skype-on szoktam éneklő castokat hallgatni. Egyik másik amatőr nagyon kedves.

    A professzionális múmiákból időnként elegem van.

     

    Ez a fiú azért kedves számomra, mert több nyelven énekel. Olyanokon is, melyeken nem is beszél. Tatárnyelven nem beszél, viszont anyanyelvűek hozzászólásából tudom, hogy szép tiszta a kiejtése.

     

    Az ilyen fiúkból lesz ez:

    http://uk.youtube.com/watch?v=bawnwSYOCFU 

     

    Igy indult: 

    http://uk.youtube.com/watch?v=AVQzpmAmojc

     

    Dima Bilan nagyon megküzdött ezért a befutásért s úgy gondolom megérdemli.

     Ez a kissrác is vihetné ennyire, ha van hozzá háttere.

     

     

     

    előzmény:
    DDDD (35885)
    2008-07-31  00:15
  78. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 07:0035924.

    no most aztan nagyon egyetertek!!!!

     

    de majd kapunk a kispofankra!!!

    előzmény:
    DDDD (35922)
    2008-07-31  06:58
  79. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 06:5935923.

    szerintem is a vilagon semmi nem er annyit mint a kenyer...

     

    emlekezz ra, kenyeren es vizen el lehet elni!

     

    de tortan es kolbaszon nem!

    előzmény:
    Gülümse (35904)
    2008-07-31  06:35
  80. 2008. július 31. 06:5835922.

    A  masodik  WW  utan  azert  volt  minden  JO,

     

    mert  megnyertuk  a  haborut!!!!

     

     

    Most  elvesztunk  minden  haborut.........mert  nem  merunk  senkinek  sem  a  fejere  utni,  ahogy  kellene!

     

    Japanbol parkinglot-ot  csinaltunk---nezd  meg  oket  ma!!!  elnek  virulnak.

     

    Irant, Irakot a talibanokat,  szar  Pakisztant---mindegyikbol   parkinglottot  kene  csinalni  ----he-he- he-

     

     

    na,  most   obegassatok,    en  megyek  alukalni.

     

    csau.

     

    előzmény:
    kysslina (35914)
    2008-07-31  06:52
  81. 2008. július 31. 06:5835921.
    Koszonom-))))) Bennuk azert dolgozik meg az otthoniaktol hozott utravalo is. Sajnos azok meghaltak mar.. Probaljuk Noaht helyettuk is terelgetni.  A vita nem baj, allaspontok vannak megelt elethelyzetek, tapasztalatok alapjan. A rosszindulat a baj.
    előzmény:
    DDDD (35906)
    2008-07-31  06:38
  82. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 06:5735920.

    legyen igazad...

     

    de mi van ha az a sok millio ember mivel semmije se lenne, ha nem lenne olaj kitermeles...elindul......mint a saska Europanak, Azsianak!

     

    valamibol meg kell elniok!

     

     

    előzmény:
    DDDD (35916)
    2008-07-31  06:53
  83. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 06:5635919.

    nekem vannak web page-k ahol tudsz keresni dolgokat, nem tudom hogy az vajon hogy mukodne neked Canadaban.

     

    ha akarod, priviben megadom...  

    előzmény:
    kysslina (35917)
    2008-07-31  06:54
  84. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 06:5435918.

    es akkor meg nem beszeltunk a penz manipulatorokrol, mint pl a magyar Soros....

    olvass rola..

    eppen ma beszeltek rola, rettenetesen szeretne iranyitani az orszagot, milliokat tesz a demokratak zsebebe, persze hogy aztan tudod mi jon utana???????

     

    majd ahogy o muzsikal, ugy kell nekik tancolni!

    előzmény:
    kysslina (35914)
    2008-07-31  06:52
  85. 2008. július 31. 06:5435917.

    Itt nem talatam meg olyan bankot amelyik ingyen checking accountot adott volna...

     

    A Visamnal is van annual fee, ha a checkinrol teszem a Visara arra is fizetnem kell.. ezektol kapok hulyet. Eves szinten ezek a penzek mar nem kis tetel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35913)
    2008-07-31  06:51
  86. 2008. július 31. 06:5335916.

    majd ha mar nem lesz  szukseg  olajra--akkor  mindannyian  visszamennek  a  homokba  tevetejet  inni.......

     

     

    REMELEM!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35911)
    2008-07-31  06:49
  87. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 06:5235915.
    előzmény:
    DDDD (35912)
    2008-07-31  06:50
  88. 2008. július 31. 06:5235914.

    "Tudod  MI  van  mogotte??  Az  egesz  orszag foldje,  es  ami  a  fold  alatt  es  folott  van!

    mas  neven: Natural resources."

     

    Ez a kalsszikus. Csakhogy nem igy van. Penzugyi manipulacio van mogotte. Elviekben igaz amit irsz, de a Ddollar arfolyama nem attol fugg, hogy mi van a fold alaltt, folott, hanem attol, hogy a fed hogyan hatarozza meg a kibocsatast. Nem feltetlenul a felsoroltak miatt, hanem a leendo bevetel(UK) miatt.

     

    Nemhiaba jott rendbe az amerikai gazdasag a II.VH utan. csak egy pelda.

    előzmény:
    DDDD (35903)
    2008-07-31  06:35
  89. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 06:5135913.

    igen, igy ebben igazad van!

     

    viszont jelenleg nalunk annyi bank nyitott, nem vicc, minden sarkon van egy, hogy akkora a konkurencia hogy valogathatsz.

     

    Es termeszetesen olyanhoz kell menni, aki ingyen checking accountot ad.

     

    a credit kartyaknal is, 0% interest,  no annual fee...meg ilyenek.

     

     

    előzmény:
    kysslina (35910)
    2008-07-31  06:48
  90. 2008. július 31. 06:5035912.
    hat persze!  es  engem  kulonben  sem  erdekel,  hogy  NEKI  mi a jo---------   ami nekem  tetszik,  az a  jo  nekem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35908)
    2008-07-31  06:47
  91. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 06:4935911.

    Dubai nagyon fel van kapva. Van mibol epiteniok!!!

     

    a multkor kaptam egy ar listat hogy mennyiert lehet venni apartment- Dubaiban...

    nem volt filleres, annyit mondhatok.

     

     

    előzmény:
    kysslina (35900)
    2008-07-31  06:03
  92. 2008. július 31. 06:4835910.

    "miert kotelezo neked a penzed a bankban tartani"????? ki mondta hogy kotelezo?????"

     

    Vegul is nem kotelezo.., de : csak akkor tudok bankszamlakimutatast vinni mondjuk hazvasarlashoz (jo-jo, vegyem meg cash-ert, hat majd ha piszok mod ugyes leszek), fiztesi csekket ott valtanak le.. bankban. Ott tudok befizetni csekket.., nem setalhatok be az irodaba, hogy nesze..

    az USA-ban nem is szeretik aki cash-t hord maganal. Gyanus..valahogy a rendszer van erre kidolgozva. Nem kotelezo, de ugy van kitalalva, hogy nelkule vagy nem tudsz elintezni semmit, vagy legyel milliomos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35902)
    2008-07-31  06:27
  93. 2008. július 31. 06:4835909.

      pedig  keve's  dolognak van olyan finom  illata  ,  mint a  frissen  sutott kenyernek....

     

    előzmény:
    Gülümse (35904)
    2008-07-31  06:35
  94. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 06:4735908.
    ismered azt a mondast, hogy "tokeletes befektetes nincs, aki azt allitja hogy  o tudja....attol fuss, amilyen gyorsan tudsz"
    előzmény:
    DDDD (35903)
    2008-07-31  06:35
  95. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 06:4535907.

    sokan akik most foreclosure-ban vannak, beleestek abba a csapdaba amikor a tv ejjel nappal hirdeti, hogy vedd ki az "equity"-t a hazadbol, es mutatjak a kepeket...menj udulni ahova a szived kivankozik...

    koltsd, ....koltsd...koltsd...

     

    aztan te ezt mondjuk megteszed, es mivel most nagyon volt penz, funek, fanak, felertekelik a hazat, mondjuk 120%-ra es felveszed a penzt ami ertek volna a hazadban. (up to 80% of the appraised value) 

     

    aztan tegyuk fel, par honap mulva a ferjednek munkat kell cserelni, es  nektek el kene adni a hazat, hogy koltozni tudjatok.

    Kihivod a realtort...es mit ad Isten! megtudod hogy 10-20-30 ezerrel kevesebbet er (amiert el tudnad adni ) mint amenyivel tartozol...

     

    es mar itt is a katasztrofa..

     

    es ma.......milliok vannak ebben a cipoben.  

     

    Es akkor nem beszeltem a negative amortization-rol...amikor nem hogy lemegy a principal...hanem minden honapban tobbel tartozol, mint amiert vetted...

     

    szoval a baj hol innen, hol onnan , csostul jott... most ulunk benne.!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (35905)
    2008-07-31  06:36
  96. 2008. július 31. 06:3835906.

    A  forum"vitaktol"  fuggetlenul,  szivbol  gratulalok Neked,  Kysslina  a  gyonyoru,  egeszseges  gyermekeidhez!

    Biztosan  sikeresek lesznek az  eletben!

     

    MINDEN  JOT  kivanok  Nektek!!

    előzmény:
    kysslina (35901)
    2008-07-31  06:11
  97. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 06:3635905.

    no hogy mit muvelt a "banda"...biztos nem ez az egy volt, de errol azert tudok mert a holgy az escrowban elmondta.

     

    szoval 17 voltak voltak benne.

     

    Adva van egy haz, elado...mondjuk $ 100,000

    van egy "vevo"...aki benne van a bandaba

     

    ugye ajanlatot tesznek, amire a banktol kikuldik az appraisolt..

    annak fel KENE  ertekelni a PIACI  ar szerint...mondjuk 100,000 lenne.

    Erre az appraisol felertekeli 130,000 -ra,

    az appraisol is a loan officer is benne van...

    tehat jon a loan, zero down...130,000 dollar kolcson...

     

    kifizetik az eladonak a 100,000 amit kert,

    marad a 30,000 es persze a loan fizetni.

     

    De itt a vevo ezutan "foreclosure"be megy, nem fizet mondjuk 6 honapig.... akkor a bank visszaveszi...

     

    no most itt en kis osszeget hasznaltam, de ezek a hazak tobb mint valoszinu fel millios hazak (vagy tobb) volt, mi egy 60-80 ezer extra????????

    es persze a bank marad a hazzal, a vissza nem fizetett loan-nal, es a kiadott penzzel, ami mogott nincs csak mondjuk 80% ertek, vagy kevesebb..

     

    Erted???

     

     

    előzmény:
    kysslina (35895)
    2008-07-31  05:36
  98. 2008. július 31. 06:3535904.

    Csendes olvasgatás mindig van, volt, lesz.

    Nem biztos, hogy minden témához hozzá akarnék szólni és én sem várom el, hogy valaki azon tipródjon, hogy egy olyan általam betett témára reagáljon, ami őt nem érinti, nem érdekli vagy nincs hozzá elég információja. De egy apropója esetleg lehet s leírhatja ha van hozzá ideje és kedve. Azt szívesen veszem, sőt megköszönöm.

     

    Édekel, hogy bizonyos dolgok vonatkozásában ki mit gondol, ami esetleg általányo érvényű lehet, újabb gondolatokhoz, alkalmanként megoldásokhoz vezethet.

     

    Nem várok mélyen szántó gondolatokat. Ha igen, akkor ahhoz más jellegű újságokat, oldalakat keresnék.

     

    Az NLC-be bőven belefér a pelus-uncsi-fakanál téma.

    Én néhány évvel ezelőtt kenyérsütés címén kötöttem itt ki. Aztán a kenyérsütést lezártam. Nikket váltottam, mert nem kívántam a kenyereimet mindig magammal cipelni.


     

    előzmény:
    DDDD (35881)
    2008-07-30  23:16
  99. 2008. július 31. 06:3535903.

    Nem ertek  egyet  Veled, Kysslina  amikor azt mondod:

    "...Ez a nagy iagazsag! Az USA dollar egy jogi tender. Nincs mogotte semmi. "...

     

    Tudod  MI  van  mogotte??  Az  egesz  orszag foldje,  es  ami  a  fold  alatt  es  folott  van!

    mas  neven: Natural resources.

     

    Ezert az  en  penzem   fold---fold---fold-be  megy.  Mert  arra  epithetsz,  azt szanthatod,  talan  banyazhatod  is,  es  utakat  epithetsz ra.  Es ha  szerencsed  van,  akkor  megveheted  a  sajat  patakodat  vagy  fojodat  is.

     

    Akie  a  FOLD  aze  az  orszak----persze,  ezt  a  komcsik  is  tudtak,  es  elvette'k  az  emberektol......

    előzmény:
    kysslina (35900)
    2008-07-31  06:03
  100. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2008. július 31. 06:2735902.

    termeszetesen!

     

    de azert tedd hozza, hogy az emberek is hibasak. Mert nem iratnak veled ugy dokumentumot hogy el nem mondjak.

    A baj az, hogy azok az emberek akik nem ertenek egy szot sem belole, szegyelik megkerdezni.

     

    pedig biztos ismered azt a mondast, hogy "buta kerdes nincs, csak buta hiba!"

     

    es meg azert arrol se felejtkezzunk meg, hogy az emberek nagy tobbsege nagyobb igenyekkel rendelkezik, mint a penztarcaja.

     

    Az pedig hogy jelenleg az ingatlan piac "romokban hever"...most ha azt mondom hogy hala Isten, mindenki fel fog haborodni.

    de tudod, lattam nem is olyan regen egy presentaciot, Seatle-bol...egy kis egyszeru haz, 350 ezer dollar!

    Mi a turo kerul 350 ezerbe rajta???? semmi! fel van srofolva.

     

    Lattam en 19 evvel ezelott San Franciscoban 2 szobas, car port kis oreg vityilot 450 ezerert....hogy ma mennyi lehet, el sem merem kepzelni!

     

    Felre ne erts, eszem agaban sincs vedeni a bankokat! De az emberek is hibasak! Nem is kicsit.

     

    Azt nem ertem mire irod hogy "miert kotelezo neked a penzed a bankban tartani"????? ki mondta hogy kotelezo?????

     

    azaz gondolod, hogy az USA-ban, ahol a penzt a bankarok birtokoljak, majd tamogatni fogjak, hogy az embereket tanitsak meg a finanszirozasra??

     

    nem, ezt egyaltalan nem gondolom!

    ezt es minden egyebet ami finanszirozassal kapcsolatos magadnak kell megtanulni. Erre vannak a szeminariumok, es ragyogo konyvek. Nem egy....mert az esetleg nem jol mondja, de mar 3-4-5 konyv utan nagyjabol latod mi a dorges...

    es financirazassal kapcsolatban RAGYOGO  konyvek vannak!

    Csak kerdezlek en.....hany ember szeret ilyet olvasni????????  

    előzmény:
    kysslina (35895)
    2008-07-31  05:36

Címlap

top