Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. 2007. január 12. 16:2423401.

    Sok szerencset eleted ujabb, ragyogoan indult fejeztehez.

    Igazad van, ahanyan vagyunk, annyifelek. En pl. a ketborondosok koze tartozom, aki az elso hat honapban nagyon nem szivesen szolalt meg uj hazaja nyelven. Aztan ez szerencsere megvaltozott, azota a szam be nem allt.

    Amiben nem illek bele a prototipusodba- nem meggazdagodni jottem. Latod, ilyen komplikalt ez.

     

    előzmény:
    -Tiffin- (23392)
    2007-01-12  09:18
  2. 2007. január 12. 14:1923400.
    En mar azzal sem igazan ertek egyet, hogy a nepesseget ennyire a "mi es ok" alapjan kette kell osztani. Azaz a demokratak igy, a republikanusok meg ugy...Ettol aztan borzasztaoan nehez a masik szempontjait meglatni. Hidd el senki sem csak feher vagy csak fekete...mi is sokkal osszetettebbek vagyunk ennel...A joeg tudja hogyan alakult ki az ennyire eles polarizalodas, ami csak megbenitja az egyuttmukodest, egyutt gondolkozast.
    A politika meg aztan igazan bonyolult erdekszoveveny. Hogy ki az ellenseg meg miert es mikor azt legtobbszor szamunkra-szamodra teljesen mestersegesen valaki mas meghatarozza, deklaralja. Egy "vereskezu" diktator egyik evtizedben jobarat, szovetseges, a masikban meg maga a megtestesult Mefiszto.

    mar csak ezert is nehez egy az egyben elfogadni amit joakaro es onzetlen politikusaink probalnak velunk elhitetni.
    Hogy abban a szerencsetlen orszagban polgarhaboru lesz? hogy nem tudhattuk elore???Dehogynem. Nagyon sokan akik elleneztek a beavatkozast negy hosszu evvel ezelott EZT hoztak fel egy ervnek azaz nem szabad egy kusza ismeretlen, tavoli rendszert eroszakkal megvaltoztatni- mert olyan lesz mint a lavina...fogalmad sincs mi koveti, milyen messzire visz, mit temet maga ala!

    Mint a varazslo kisinasa mikor megparancsolja a seprunek a vizeshordo megtolteset- aztan nem tudja megallitani, mert AZT a varazsiget nem ismeri...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23387)
    2007-01-12  08:24
  3. 2007. január 12. 10:0323399.

    Akkor csak felreertes volt.

    Dehogy van uldozesi maniam. 

    Bar Houstonnal beszelgetsz, ugy nem baj, hogy neha en is reagalok, hiszen arra valo a forum. 

    előzmény:
    hus (23398)
    2007-01-12  09:52
  4. hus
    hus
    2007. január 12. 09:5223398.
    Ne hulyeskedj mar megint!
    Nem vagyok benne biztos, hogy mit is akart toled kerdezni Houston, es rakerdeztem. Eszembe sem volt kiforgatni a szavaidat, mert nem is veled beszelgettem!
    Csak akarom kerdezni, hogy remelem nincs uldozesi maniad miattam?
    előzmény:
    -Tiffin- (23395)
    2007-01-12  09:40
  5. hus
    hus
    2007. január 12. 09:4723397.
    Kesz, Kinat kicsinaltuk.
    Maskepp latunk dolgokat az eletben es ez sok mindentol fogg.
    De sok mindenben egyezik a velemenyunk is.

    Forgolodtam, nem akartam a villanyt felkapcsolni es olvasni es tudod min gondolkodtam? Hogy Kanadat a Jo Isten is nekem teremtette!
    előzmény:
    -Tiffin- (23390)
    2007-01-12  09:08
  6. 2007. január 12. 09:4423396.

    Meg egyet elkuldok...a tegnapi hirekben volt, hogy Bush elnok elismerte, az iraki haboruval elkovetett hibak teljesen ot terhelik.

    Ugyhogy van meg remeny... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. január 12. 09:4023395.

    Kedves Hus,

    ugy nem nagyon lehet beszelgetni, hogy kiforgatod az ember szavat. En soha nem allitottam, hogy Amerika megerdemel akarmilyen terrort is, de az, hogy MELEGAGYA...na, azt vegkepp nem. Hala Istennek, nem az! Tudod, elnek emberek Amerikaban, akik nekem fontosak, ezert szivbol remelem, hogy a terror elkeruli az orszagot!

    Az, hogy USA megvalogatja, kinek mit ad, dicseretes. 

    előzmény:
    hus (23394)
    2007-01-12  09:31
  8. hus
    hus
    2007. január 12. 09:3123394.
    Nem tudok aludni, ide jovok benenezek kedvenc topikomba es mit latok?
    Itt voltal es sajnos nem talalkoztunk.
    Egyesek szerint a terrorizmus amerika melegagya azt kerdezed?
    A kocsma pedig a kocsmatoltelekeke. Direkt nekik epitik fel arra a celra, hogy tegyek tonkre magukat es kornyezetuket. Ettol fugetlenul megis szeretnek oda jarni ezek a toltelekek.Jol erzik magukat benne, nem nagyon zavarjak ki oket onnan inkabb csalogatjak oda vendegnek.
    Igy tortenhetett ez az USA-val is,adott helyet mindenkinek. Most viszont mar megvalogatja kinek mit ad.

    A tortenelem csodalatos, peldat mutat es megtanit olyan dolgokra ami pelda lehetne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23388)
    2007-01-12  08:30
  9. 2007. január 12. 09:2923393.

    Kedves Houston, orulok, hogy veled meg lehet beszelni intelligensen a dolgokat! 

    Na, a katedralis elott felvonulo homokosokat en is undoritonak talalom. Ebben egyetertunk! 

    De nezd, Amerika egy viszonylag fiatal, modern allam, hat elofordul, hogy a szabadsag, szabadossag atesik a lo tulso oldalara. Mit mondjak? Ez (is) Amerika, akik csinaljak, amerikaiak. Nem kell azonosulni veluk.

    A beilleszkedest en is fontosnak talalom: igyekszem szepen beszelni az angolt, erdeklodok Amerika politikaja, kulturaja irant VISZONT vannak olyan dolgok, amik Magyarorszagon, Ausztriaban ragadtak ram, jonak tartom ezeket, es mindenhova magammal viszem..nem tudom, erted-e, de a szemleletrol beszelek, ami segit pozitivan gondolkozni, eletben maradni...uj Magyarorszagot alapitani en sem akarok. 

    Vaskalapos lenagyizott?  Kivanom neked, soha rosszabb sertest ne kapj. De tudod, annak idejen te magad irtad, hogy legyek turelmes Jucahoz, aki itt ugato pincsikrol beszel, szemelyeskedik, tucat alneven jon vissza. Kenyes kerdes, megis felteszem: ot miert nem tartod "toprongynak"? Mert egyetert veled politikailag? Ugyanis attol meg siman lehet egy kellemetlen ember. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23391)
    2007-01-12  09:15
  10. 2007. január 12. 09:1823392.

    Juca, ne kerd mar ki magadnak a szemelyeskedest, mikor a parom munkajarol, anyagi helyzetrol TE kezdtel beszelni.

    Nagyon tevedsz, nem vagyok ugyes kis emmigrans, kizarolag a ferjem miatt megyek az USA-ba lakni. Es ot pedig annak idejen MEGHIVTAK dolgozni. Szoval ha azt hiszed, hogy mindenki, aki kulfoldrol jon, eladja a hazat es ket utott-kopott boronddel, nyelvtudas nelkul megy meggazdagodni, sulyosan tevedsz. Es tudod, rengetegen haza is mennek, van, aki nem tudja ott elkepzelni az eletet

    En jartam egyetemre, ezert le tudom irni Svajc nevet...veled ellentetben. 

    Innentol kezdve nem szolok hozzad, nem vagyok rad kivancsi, mert te tipikusan az a magyar vagy, aki orommel visszajar kopkodni a forumokra, csak mert Amerikaban szuletett vagy el, es azt hiszi, tobb joga van amerikai utlevelevel, mint mas foldi halandoknak. Epp te vagy az a prototipus, aki miatt kerulom a magyar klubokat, mert nem szeretem az askalodast, osszehasonlitgatast, irigykedest.

    Azon kivul sajnallak, hogy nincs onbizalmad, es itt kell felvagnod, hogy ugy erezd, vagy valaki. 

    előzmény:
    JucaMucaClub (23376)
    2007-01-12  02:29
  11. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 12. 09:1523391.

    kedves Tiffin...

    mi itt beszelgettunk. Egyaltalan nem varom , nem tudom mibol gondolod, hogy te vagy akarki tiszteljen a velemenyemert!

    Ez meg sosem jutott eszembe.

    Vaskalapos azert lelki toprongy, mert minden forumba ahova beirok, es hidd el nem sok (leellenorizheted ha ugy akarod) rogton beir utanam, es az mindig lenezo, mocskos, es pimaszkodo. De utoljara mint nagy lenezest, lekicsinyleskent le Houston nagyizot....ez latod tipikus lelki toprongy...aki azert akar valakit lenezni, kigyunyolni mert nagymama. En marha buszke vagyok ra... Pontosan, o az aki engem lenez, kicsufol, buta megjegyzeseket tesz ram...........mert maskepp latom politikailag mint o!

    a homoszexualisak engem sem zavarnak...de ahogy csinaljak az  igen! Lattal mar felvonulast mocskosul kifestett ferfiakkal, melltartoban, felmeztelenul a katedralis elott????? mert en igen!

    szerintem mindenki azt csinal a haloszobajaban amit akar! De ne a katedralis elott akarja felhivni a figyelmemet hogy O mit csinal! az az amit nem tartok okaynak.

    Amerikaban a szabadsaggal nagyon sokan   visszaelnek, es pont a szolasszabadsag az amivel a legjobban... Ezen a cimen mindent lehet mondani, csinalni, hirdetni, szidni.

    latod ez az amivel viszont veled erted egyet, hogy egy kis kommunizmus nem artana...

       

    ja, meg valamit.....amit igen fontosnak tartok..igen, engem Amerika befogadott, nyelv tudas nelkul. DE....leellenorizte hogy egeszseges vagyok , hogy nem voltam part tag, es hogy szakmam van........

    es amikor idejottem, nem uj Magyarorszagot akartam alapitani, hanem megtanultam hogy kell BEILLESZKEDNI!!!!!!

    előzmény:
    -Tiffin- (23389)
    2007-01-12  09:05
  12. 2007. január 12. 09:0823390.

    Hus, itt soha nem leszunk egy velemenyen, tehat abbahagyom a vitat.

    Meg csak annyit, hogy TOKELETES demokraciat en sem lattam, de szivesen elismerem, hogy a demokracia, mint allamforma, jobb a kommunizmusnal.

    A termeszetet en is szeretem.  

    előzmény:
    hus (23382)
    2007-01-12  07:01
  13. 2007. január 12. 09:0523389.

    Houston, en valamit nem ertek.

    Te azt varod, hogy tiszteljelek allaspontodert, politikai hovatartozasodert, velemenyedert, de neked megvan a sommas elutasito velemenyed a liberalis demokratakrol...ha tetszik, ha nem, ok is Amerika szerves resze, adoznak, ott elnek, mint te.

    Vaskalapos miert lelki toprongy? Ugye nem azert, mert mas a politikai velemenye???

    Amugy valaszolok a kerdesedre: nem, nem vagyok liberalis demokrata. Ha hiszed, ha nem, Kerry elnok pl. egyaltalan nem volt szimpatikus szamomra.

    De -itt jon a lenyeg- alapjaban egyetertek a liberalis es demokrata elvekkel. Nem mindig. Pl. elismerem, hogy Magyarorszag is enged CO-t a levegobe, meg persze masok is. Egy szoval sem mondtam, hogy a szennyezettseg egyedul USA hibaja. A rendorok? Azoknak a munkajaval meg tokeletesen elegedett vagyok, bar Magyarorszagon is lennenek olyan hatekonyak, jol fizetettek.

    A homoszexualisokkal viszont semmi bajom. Amerika szabad orszag: tobbek kozt teged is befogadott, akkoriban gondolom minden nyelvtudas nelkul mentel ki, es megtalaltad a szamitasodat. Amerika alapeszmeje ezen alapul, ezert fer meg 250 millio ember viszonylag jol egymassal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23386)
    2007-01-12  08:16
  14. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 12. 08:3023388.

    ??????????

    de abban egyetertek, hogy rettegni nem kellett-legalabbis nem ugy, mint a terrorizmustol.

    ??????????

    ugy erted hogy a terrorizmust Amerika hozta el a foldre??????

          

    előzmény:
    -Tiffin- (23374)
    2007-01-12  01:08
  15. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 12. 08:2423387.

    Hidd el nem pickeltem am rad...csak tudom hogy mindenki aki kritizalja hogy Bush mit tesz......beleertve az osszes demokratat....egyetlen egyet ha megkerdeznek

    ES TE MIT TENNEL......100 kerdezett......100 valasz!

    vagyis mindenki tudatlan a dologban.   

    tudod miert? mert senki nem kepzelte el hogy egy orszag amikor megszabadul egy vereskezu diktatortol elkezdi egymast oldokleni! Juci jol irta: vereskezu diktator....az kell nekik....

    abbol ertenek!

    demokraciabol nem!

    ez nem a te hibad, hogy fogalmad sincs......es nem az enyem amiert elitelem oket. Ez van, egy egy velemeny. De mikozben mi itt velemenyt cserelunk........ok olik egymast.

    Tudom most teljesen sokkba hozlak.......nem sajnalom oket!

    (en mar csak ilyen gonosz vagyok &nbsp

    előzmény:
    MPiggy (23368)
    2007-01-12  00:46
  16. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 12. 08:1623386.

    Sok amerikai allampolgar gondolkodik hozzam hasonloan-szerencsere. Es senki nem akarja oket deportalni-ez is szerencse.

    teljesen igazad van......nem is cafoltam...lasd pl itt a forumon vaskalapos lelkitoprongyot......

    ezeket akik ezt valljak amit te,  ugy hivjak hogy liberalis demokratak.

    A kerdesem talan az lenne, hogy te, hogy lettel azza?????? es ezt oszinten kerdezem!

    ugyan ezek a liberalisok akarjak a hatar nyitva legyen...az illegalis bejovok ugyan azokat a jogokat elvezzek mint az allampolgarok, ok valjak hogy a fold azert melegszik mert az USA tul sok CO enged a levegobe... es sorolhatnam.... Az ACLU es tagjai, az ugyvedek akik allandoan a rendoket b....jak! mert hogy police brutalitas... akik szerint az amcsi katonakat ha lonek birosag ele kell allitani, akik szerint kommunizmus kellen Amerikaban...csak nem igy mondjak, hanem hatulrol...

    professorok a katedran, akik az elnok ellen beszelnek, uszitanak, akik szerint a szabadsag jelszava alatt mindenki azt csinaljon amit akar...homoszekszualis hazassag, conspiracy elmelet...stb. stb. stb.

    Hidd el tisztaban vagyok vele hogy mit szavalnak....

    előzmény:
    -Tiffin- (23365)
    2007-01-11  23:47
  17. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 12. 08:0323385.

    Kiprovokalta??????

    eppen most hallottam hazafele jovet, hogy az atheni kovetsegen robbantottak!

    kiprovokalta????????

    előzmény:
    -Tiffin- (23365)
    2007-01-11  23:47
  18. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 12. 07:5823384.

    Kedves Jucika

    nekem nem mondtal ujjat! Sajnos , mivel az egeszsegugyi szakmaban dolgozom, ezzel nagyon regen tisztaban vagyok. Hogy senkit nem erdekel? persze mert massal tortenik.

    Floridaban jopar nurse mar meghalt.

    Itt Texasban, lenn a hatarnal epitettek egy nagy medical centert, kollegam volt aki odament. (nagy penzt fizettek) ebben a centerben a hataron atjovo es nagyon sokan tb-seket kezelik. Igen, az ismert antibiotikumok ezekre az uj tb bagokra nem hat.

    Es igen, akar tetszik valakinek akar nem, ezeket az illegalis mexicoiak hozzak be. Es amerikai noverk halnak meg tole  

    De ugye errol senkit itt nem hallasz......inkabb szegeny terroristat sajnaljak, hogy miert is lett szegeny azza?????

    no .... jo...ismered a velemenyem........ 

    előzmény:
    JucaMucaClub (23363)
    2007-01-11  23:39
  19. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 12. 07:5023383.

       

    100% egyetertek!!!!!!!!!!

    Ha Busht hibaztatom az azert van, mert elgyengult kozben, chicken lett! Olyan hogy politikailag korekt haboru....ilyen baromsag nincs! Ezert allnak ott ahol!

    Es meg 21 ezer ugyan ezt fogja csinalni......hogyha lo...hadbirosag ele allitjak! Azert kar oket odakuldeni!

     

    előzmény:
    JucaMucaClub (23361)
    2007-01-11  23:24
  20. hus
    hus
    2007. január 12. 07:0123382.
    Olvasd mar el, hogy mit irtal. 23291-es hozzaszolasod:
    " De azt kijelenteni, hogy a kommunizmus nem mukodik? Akkor Kinaval mi van? " - es irsz egy par dolgot. Na erre kedztem valaszolni.

    Miert zavar az teged, ha en leirom a velemenyem arrol, hogy Kina hogy mukodik a kommunizmus eszmejevel. Ott diktatura van, vagy rosszul tudom? Mert kommunizmus az nem letezik, idaig nem tudtak megvalositani.
    Meg egy megjegyzes, ami nem tetszik nekem toled.

    " Ha tetszik neked, ha nem , a globalis felmelegedes mindenkit erint )jelenleg nalunk 13 fok van odakint, tel kozepen), a kinai maffiahoz kepest eltorpul az a kar, amit a szennyezodes okozhat."
    Na latod ez a stilusod nem tetszik. Pontosan azert, mert en nagyon szeretem a termeszet. Ugy csinalsz itt, mintha en barmikor is emlitettem volna azt, hogy nekem tetszik a globalis felmelegedes. A kinai peldad azert sem jo, mert Kina a legelso ki a legnagyobb karokat okozza a foldon a levego szennyezesevel. A maffia az pedig tenyleg csak egy kis csemege mar a vilagnak Kinabol. De irhatsz itt akarmirol is, probald megmagyarazni, hogy a Biblia miert is irt a vizozonrol mar akkor. Hol voltak meg akkor a jelei annak, hogy az a piszkos amerika szennyezi a foldunket es semmit nem akar tenni ellene!

    Meg valamit. Hogy rajtam a propaganda hatott azzal kapcsolatban, hogy a kommunistak halalos ellensegek? A kommunistak szerintem visszaeltek nagyon sok dologgal. Ennyi. Soha nem voltak az ellensegeim. Soha nem szerettem oket. Egyes emberek azzal a jelszoval, hogy kommunistak, nagyon sok rosszat csinaltak egymasnak, a csaladomnak annak ellenere, hogy okuk lett volna ra. Egy elferditett es kiforditott ugyet kepviseltek. Mert ugye az ami jo, azert az fennmarad a vilagban. A kommunizmus azert nem valosult meg, mert lehetetlen megvalositani. Egy dolgot felejtettek el a hirdetoi. Beleszamolni azt, hogy emberekkel allnak szembe, akiknek ilyen-olyan termeszetuk van es ok sajat maguk teszik a megvalositasat lehetetlenne. Azok az emberek akik pedig nem lettek kommunistak azok is megnezhettek magukat mon.
    előzmény:
    -Tiffin- (23349)
    2007-01-11  10:23
  21. 2007. január 12. 04:5623381.
    Elolvasom- de nem itt a forumon. Rendben?
    előzmény:
    JucaMucaClub (23377)
    2007-01-12  02:32
  22. 2007. január 12. 02:4123380.
    Kedves HOLGYEK.... (more or less....)

    megint csak NINCS World NEWS
    nem tudtok mast csinalni, mind kaffogni mint a pincsi kutyak-

    majd ...talan...........kesobb
    so long, this boring.........................
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (1)
    2003-05-24  20:36
  23. 2007. január 12. 02:3823379.
    W H A T ?????
    Tifin: "...Mai napig tilto listan van a kinai szerzoktol szarmaztatott kommunista szosszenet, de Marx Tokeje is. "---
    Latszik, hogy sosem jartal collegeba!!!!!!

    (bar, oszintem szolva, a Marx To(e)je......???? Ha-ha- Das Kapital!!!
    Olvastam azt is, meg a Rothschild "Handbuch fuer Kaufleute"-t is, oszinten szolva az utobbi erdekesebb volt.
    előzmény:
    -Tiffin- (23374)
    2007-01-12  01:08
  24. 2007. január 12. 02:3423378.
    ohhhhhh milen hulek vagyunk!!! NEM letezett Andrassy ut 60??

    Nem letezett Gulag sem??

    Nem voltak "osztalyidegenek"???

    oh Istenem, hogy felrevezettek minket a tanaraink..........
    előzmény:
    i.nora (23373)
    2007-01-12  00:59
  25. 2007. január 12. 02:3223377.
    nem ---nem attention deficit, at all!
    Valamitol felsz....talan attol, hogy uj dolgokat is tanulhatsz???

    Ertesz te mindenfe'lekhez ami a MULT---how about TODAY????

    N E W S---- az a kulcsszo, barmilyen nyelven.

    Nehez elhinni, hogy ennyi ev canadai lakas utan nem tudsz egy szimpla cikket elolvasni, amit a DOCTORS WITHOUT BORDERS irtak.....
    előzmény:
    MPiggy (23372)
    2007-01-12  00:56
  26. 2007. január 12. 02:2923376.
    milyen KEDVESEN személyeskedsz...... sajna az en fenekem nem kicsi...

    szioka, Lara
    előzmény:
    -Tiffin- (23371)
    2007-01-12  00:52
  27. 2007. január 12. 02:2723375.
    AHA!!!......
    most gyorsan takarozdol....


    nem, nincs igazad...
    amig meg van az agyad, az egeszseged, es a fiatalsagod, akkor a mi világunkban, sosem leszel szegény. Elvegre az ugyes emigransok azert jonnek ide.......ugyi??? Mindegy, hogy volt-e fojoviz a falujukban vagy sem..
    előzmény:
    -Tiffin- (23371)
    2007-01-12  00:52
  28. 2007. január 12. 01:0823374.

    Hagyd Nora, szerintem minden Amerikaban szuletett vagy hosszut tavon ott elo megkapja ezt az agymosast, hogy a "kommunizmus a halalos ellensegunk". Mai napig tilto listan van a kinai szerzoktol szarmaztatott kommunista szosszenet, de Marx Tokeje is. 

    Nem mondom, te tul pozitivan latod az "atkost", de abban egyetertek, hogy rettegni nem kellett-legalabbis nem ugy, mint a terrorizmustol.

    előzmény:
    i.nora (23373)
    2007-01-12  00:59
  29. 2007. január 12. 00:5923373.

    Ez azért túlzás! Nem éltünk mi rettegésben! Azért valahol Te óriási téveszmében élsz, ha azt hiszed, hogy a diktatórikus államokban rettegnek az emberek.

    Csak rend van! Nagyobb rend, mint egy kapitalista államformájú demokráciában. Meg nagyobb biztonság. Ezáltal nem érzi az ember, hogy rettegni kellene, hanem inkább azt, hogy a jó embert nem érheti baj. Atól még nem kellett lefeküdni senkinek.

    előzmény:
    JucaMucaClub (23367)
    2007-01-12  00:32
  30. 2007. január 12. 00:5623372.
    Magam sem tudom mi ez, valamifele reflex talan, de amint hosszu, angol / ritkan magyar/ nyelvu idezeteket, cikkeket latok az ncl-en a figyelmem elszall..soha nem olvasom el oket. Talan Andybandi vette el a kedvem tole? Ne haragudj.

    ?Attention deficit?
    előzmény:
    JucaMucaClub (23363)
    2007-01-11  23:39
  31. 2007. január 12. 00:5223371.

    Tudod, a ferjem mar probalta ezt: gyerekkoraban ugy nott fel, hogy matrac volt az agya, es vodorben hoztak fel a vizet, tartalykocsikbol.

    Ha hiszed, ha nem, en sem eltem luxuskorulmenyek kozott. Meg 2 tesom van, evente kaptam egy uj farmert.

    Most nem tagadom, jol megy nekunk, de ennek ellenere nem nezunk le senkit, aki alacsony sorbol szarmazik.

    Te se tedd. A penz egy pillanaton belul elfogyhat, es a te kis feneked alol is kieshet a barsonyszek-akkor meg mar csak az szamit, mennyire vagy emberseges. 

    Ha nagyon ki akarod probalni, most rajtad a sor, hogy atess a tuzkeresztsegen. Mert ha igy beszelsz a szegenysegrol, nem hinnem, hogy valaha is kozelbe kerultel-de meg kerulhetsz. 

     

    előzmény:
    JucaMucaClub (23360)
    2007-01-11  23:19
  32. 2007. január 12. 00:5123370.
    Lehet...de gondold meg, megsem jatszhatja tobbe Bond szerepet...ami elmult, elmult!
    nekem Sean Connery egy kicsit tul macho-male-sovinist volt. Daniel Craig viszont egy komoly, jo szinesz. Sex-symbol-? No... az nem. Persze ha meg tul sok Bond-filmet eljatszik akkor egyre kevesbe lesz "jo szinesz" es csak olyan lesz mint a tobbi... movie-star!
    előzmény:
    JucaMucaClub (23362)
    2007-01-11  23:28
  33. 2007. január 12. 00:4623369.

    A ketto nem ugyanaz. Ugyanis a kommunizmusnak voltak tamogatoi, voltak jo oldalai-pl. hogy munkahoz, allashoz jutott minden fiatal, a 2 diplomas 50 evest nem dobtak ki csak azert, mert lejart a szavatossaga...nem folytatom, mert ezt fogod hinni, hogy kommunista vagyok, holott egyaltalan nem.  De van igazsagod, pl. aki nem volt parttag, annak meggyult a baja. En sem mondhattam azt, hogy nem akarok kisdobos, uttoro lenni, feleskudni a 12 pontra. Persze, nyomattak belenk az akkori szoveget, hogy pajtas, daloljunk, mint a mokus fenn a fan...de nekem gyerekkoromban nem volt ebbol semmi felelem, en a jo taborozasokra emlekszem, akkor nem politizaltam. 

    A terrorizmus viszont senkinek nem iger munkat es lakast, inkabb pusztitast es halalt. Szerintem maga a terrorista is retteg. Nezd meg a beszlani tuszdramat, ami egy kisebbseg agyament akcioja volt. oroszorszag nagyobb, mint Csecsenfold. Tehat ott utottek sebet, ahol az Achilles-in volt-a gyerekeken.  Es az USA-ba sem hozott egyetlen pozitiv dolgot sem a terrorizmus.

    Melysegesen sajnalom a terrorizmus aldozatait, es szivbol remelem, hogy meg lehet allitani oket. De IMHO nem az iraki haboru ennek az ellenszere. 

    előzmény:
    JucaMucaClub (23367)
    2007-01-12  00:32
  34. 2007. január 12. 00:4623368.
    Tudtam, hogy vissza fogsz kerdezni, mindig ezt teszed. Nem, nincs jo otletem. En csak azt tudom, hogy soha nem kellett volna belemasznia at the first place!
    De ezt mar megbeszeltuk ketszazszor az elmult ev soran.

    Az, hogy en nem nem tudom kiokoskodni, hogy mi lenne a megoldas, meg nem azt jelenti, hogy o es a tanacsadoi nagyon jol muzsikaltak. Vegigjatszottak a nagy "felmerest" elohoztak a regi rokakat, nagynevu oregeket, hogy ugy tunjon komoly megfontolas targyava teszik a kulonbozo megoldasokat- aztan az egeszet egyetlen kezmozdulattal elhessegeti- es masirozik tovabb.

    Amit valasztott az mindenkeppen a leheto legrosszabb es legveszelyesebb. Nem csak en mondom, sokan masok is.
    Azert az a teny, hogy valamennyi korabbi tanacsadojat le kellett cserelnie megis csak azt jelenti, hogy nem igazan mentek jol a dolgok. De szavakban ezt meg sosem fogalmazta meg.
    A bajoknak minidg egyeb okai vannak. Szerinte.

    Mint igertem, nem vitatkozom veled. Nincs bickering... Csak probaltam osszefoglalni amit gondolok- ennyi.
    Csak nem kell neznem a CNN-t es mindjart minden jobb lesz...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23359)
    2007-01-11  21:14
  35. 2007. január 12. 00:3223367.

    Tiffin--lennel  szives  kicsit nezni  erre  amit  te  irtal,  es  valaszolni  egy  kerdesre---lease??

    "A terror ugyanis rettegest jelent, es en senkinek nem kivanom, hogy a sajat foldjen rettegni kelljen. De tudod, ezt talan a vietnamiak, irakiak sem kivantak/kivanjak. Es ok is rettegnek, rettegtek. "

     

    Kerdes= 
    MIVEL  "erdemelte'k  ki"  a  szegeny  Magyarorszag hogy nekik 50  evig  rettegesben  kellett  elniuk  a  Kommunistak  miatt?  (es masok is, ugy mint East Germany, vagy Romania, chech  Jugo--estonia  etc.  etc....)

     

     

    előzmény:
    -Tiffin- (23365)
    2007-01-11  23:47
  36. 2007. január 12. 00:2823366.

    Haaaaaaaaaaaat,  hogy  "svaj"-bban  miert nem,  az  nem  tudjuk....   

    De  annyit  tudunk,  hogy  SWEIZ  a  vilag gazdasagi kozpontj

     

       a!!!!

    előzmény:
    -Tiffin- (23365)
    2007-01-11  23:47
  37. 2007. január 11. 23:4723365.

    Rendben, ahogy gondolod.

    Igen, mindharom orszagban, amit emlitettel, talalok egy CSOMO jo dolgot, de ez egy politikai forum, es itt altalaban azt beszelik meg, amivel eppen gond van. Amit szeretek Amerikaban, azt is megirtam, ide a forumra es neked priviben is.

    De egy pillanatra megjegyeznem, hogy nem azt irtam, hogy Amerika megerdemelte a terrorizmust, hanem hogy kiprovokalta. A terror ugyanis rettegest jelent, es en senkinek nem kivanom, hogy a sajat foldjen rettegni kelljen. De tudod, ezt talan a vietnamiak, irakiak sem kivantak/kivanjak. Es ok is rettegnek, rettegtek.

    Szerinted miert nem Norvegiaban, Svajban, Shanghai-ban dontottek le a gazdasagi kozpontot? Mero veletlen lenne?

    Sok amerikai allampolgar gondolkodik hozzam hasonloan-szerencsere. Es senki nem akarja oket deportalni-ez is szerencse.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23358)
    2007-01-11  21:07
  38. 2007. január 11. 23:4023364.

    MEG EGY MASIK UJSAG  AMI UGYANUGY NEM  ERDEKEL  TITEKET:

     

    Consequences of Bitter Conflict in Chechnya

    CLICK ON IMAGE FOR LARGER VIEW

    In a village near Chechnya’s capital, Grozny, a woman receives a distribution of relief items from MSF. The majority of Chechens displaced to neighboring Ingushetia during the worst phases of the conflict have now returned home, but thousands still find themselves living in miserable conditions in temporary accommodation centers. Chechnya, 2006 © Misha Galustov/agency.photographer.ru

    The conflict in Chechnya and its consequences on civilians has been almost entirely hidden from the rest of the world. While it may be decreasing in intensity, for many people who lived through the ebb and flow of this bitter twelve-year war, physical and mental scars remain. The majority of Chechens displaced to neighboring Ingushetia during the worst phases of the conflict have now returned home. Even though reconstruction has gathered pace in the capital, Grozny, and a few other towns over the past year, thousands of returnees still find themselves without homes to go back to and have to settle instead for miserable living conditions in temporary accommodation centers (TACs). The Russian government has promoted a policy where local Chechen authorities take increasing responsibility for security, yet violence, abductions, and abuses continue. The past year also saw an increase in violence in the neighboring republics of Ingushetia and Dagestan, but international aid workers, observers, and journalists still have limited access to the region. MSF continues to provide much needed medical and psychosocial care to the most vulnerable Chechens, both in the TACs and in impoverished rural areas where the local health infrastructure is nearly absent. Another evident casualty of the years of conflict has been the republic's TB control system, and MSF now supports four of the five existing TB facilities. In 2006, MSF introduced a reconstructive surgery program in Grozny, deploying maxillofacial, vascular, and trauma surgeons to help repair physical scars caused by the war.

    Read more about Chechnya

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2007. január 11. 23:3923363.

      SZABA  BETENNI  IDE   WORLD NEWS-ot  az  orokos  bickering  helyebe?????????????????

    Mi a velemeny a holgyeknek  errol???>>>>

    Increasing Human Toll Taken by Tuberculosis

    CLICK ON IMAGE FOR LARGER VIEW

    Every year, TB kills nearly two million people while an estimated nine million develop the disease. An additional 450,000 new cases of multidrug-resistant (MDR) TB are seen every year. Kyrgyzstan, 2006 © Claude Mahoudeau/MSF

    While many people in the West consider tuberculosis (T a disease of a bygone era, the devastating human toll taken by the disease is increasing worldwide, particularly in developing countries with high HIV prevalence. Every year, TB kills nearly 2 million people while an estimated 9 million develop the disease. An additional 450,000 new cases of multidrug-resistant (MDR) TB are seen every year. This frightening situation became even worse in 2006 when a survey among 544 TB patients in Kwazulu Natal, South Africa, found 10percent had developed XDR TB, a strain of TB that is resistant to both first-line antibiotics as well as to two classes of second-line drugs. Almost all of these patients died, and the extent of the outbreak remains unknown.

    Even so, the drugs in today's standard TB treatment were developed in the 1950s and 1960s, while the most commonly used TB test — sputum microscopy — was developed in 1882 and only detects TB in half of the cases. Existing TB treatments and diagnostics are even less adapted for use in people living with HIV/AIDS, even though TB is their number one killer. The years of neglect are underscored by the fact that of the 1,556 new chemical entities marketed worldwide between 1975 and 2004, only 3 were for TB. Even though some initiatives are underway, efforts need to be significantly increased in order to respond to the disastrous impact of TB. None of the drugs currently in development, however promising, will be able to drastically improve TB treatment in the near future. "That TB destroys millions of lives around the world every year shows that the current approach is just not working," said Dr. Tido von Schoen-Angerer, Director of MSF's Campaign for the Access to Essential Medicines. "The tools we have to treat and diagnose TB are woefully inadequate and outdated, and we're not seeing the necessary urgency to tackle the disease."

    Read more about Tuberculosis

    Consequences of Bitter Conflict in Chechnya

    CLICK ON IMAGE FOR LARGER VIEW

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (1)
    2003-05-24  20:36
  40. 2007. január 11. 23:2823362.
    JAMES BOND csak egy "valodi" volt, az original Shawn Connery!!!
    Most, 80 eves koraban is ferfiasabb mint akarmelyik uj senkihazi.

    UGYE????????????

    Neztem amikor az Angol kiralyno "Sir"-t csinalt belöle, par évvel ezelött, majdnem osszepisilte magat az öreglány



    szia, Beni
    előzmény:
    MPiggy (23357)
    2007-01-11  20:17
  41. 2007. január 11. 23:2423361.
    Tudod mi lenne az idealis, Houston???

    Egy UJ Saddam Hussein féle "strongman" aki amellett az USA jobaratja!!!
    Na, mit szolsz ehhez a megoldashoz??
    Kepzeld, el, renbetartanaé azokat a bitangokat, es kozben adna el nekunk szep olcson olajat-- (Haliburton...), es a mi contractorjaonk bemethetnenek oda ujbol jo penzert felepiteni Irakot!!!
    WOW!!!!! Micsoda jo uzlet lenne!!!

    WOW!!!

    A baj csak az hogy nekunk, ITTHON sincsen egy jo eros "STRONGMAN", sem egy eros Congress!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23359)
    2007-01-11  21:14
  42. 2007. január 11. 23:1923360.
    Haaat igggen....Tiffinnek a ferje, gondolom NEM egy "untouchable" coolie---vagy utcaepro, vagy indiai ehezo farmer, stb stb....hanem valszeg computer specialist es kivanom neki!
    De, O"k semmikeppen sem "lower class" indiaiak

    Dumalni knnyu neki----probaljon 3 napig ugy elni mint egy Delhi indiai, vagy pesti nyO"gdijra tamaszkodo valaki!!! Ha-ha-ha!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23358)
    2007-01-11  21:07
  43. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 11. 21:1423359.

    halalunalmas volt es szomoru. Es makacs es ostoba. Es veszelyes

    oszinten, tudott volna Bush olyat mondani ami neked tetszett volna? ha marad, az rossz, ha eljon, az, ha csinal  valamit, az, ha nem csinal semmit, az......

    szoval ......mit szeretnel ha tortene........ami jol jon ki az iraquiaknak?????...

    (szerintem ha abbahagynak egymas gyilkolasat, es elkezdenenek EPITENI, nemcsak rombolni, es gyilkolni...az volna jo....neked van ra recepted?????? )

    előzmény:
    MPiggy (23357)
    2007-01-11  20:17
  44. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 11. 21:0723358.

    Szereny velemenyem szerint Amerika is hibas abban, hogy megtalalta a terrorizmus.

    No Tiffin, ez utan a mondat utan nincs ebbol a temabol mit beszelgetnunk  

    Amit most mondok, nagyon jo lenne nem venned sertesnek, mert nincs semmi celom azzal hogy megsertselek, de...

    talan ugy gondolom hogy egy jo dolog van Amerikaban - ezt mindenkinek el kell ismernie, akarhogy szereti, utalja, megveti, stb. stb. stb.

    SZABAD VALASZTAS!

    vagyis, te aki 3 orszag kozott valaszthat......remelem el fogod tudni donteni, HOL LESZ A LEGJOBB NEKED!

    Gondolok Mo. India es USA...es a Canada is biztos hogy nyitva all elottetek. Igy ugy gondolom azt az orszagot kell valasztani ahol elegedett es boldog leszel.

    Es kerlek ne egyere vissza azzal hogy en IS kritizalom.. mert mas a "meglatas amiben elek" es mas amikor ugy gondolom hogy Amerika megerdemel amit kap........

    Egyetertek azzal aki ugy gondolja hogy aki igy gondolkodik mindnek el kene hagyni az orszagot, szinre, vallasra, kora, szuletesi eredetisegre valo tekintet nelkul.

    Sorry.......nekem ez a szereny velemenyem..

    előzmény:
    -Tiffin- (23351)
    2007-01-11  10:38
  45. 2007. január 11. 20:1723357.

    Hm. Ha jol lattam a szemem sarkabol akkor az uj James Bondot neveztek ki a legsexisebbnek...nem? ami azert enyhe tulzas. dehat probal;jak folfujni a lelkesedest es toborozni a nezoket!

    En is megneztem az elnoki szozatot- halalunalmas volt es szomoru. Es makacs es ostoba. Es veszelyes..

    Hamarosan minden baj es nyomorusag az irakiak fejere lesz boritva- "marhak, egyetek meg amit foztetek" felkialtassal.

    Jobb hijan. Mint egyetlen kiut a darazsfeszekbol.

    A ncl-re majd visszeterek, de most mennem kell.

    előzmény:
    JucaMucaClub (23356)
    2007-01-11  19:29
  46. 2007. január 11. 19:2923356.

    ezeket a "subliminal" dolgokat HONNAN TUDOD?
    Ki mesélte??? Es, miert ponta noklapjan lenne???

    Ez igazan erdekes lenne tudanni....

    peldaul, mit akarna toled vagy tolunk a Noklapja??

    A cikkeik lopva vannak internacionalis magazinokbol, es amelet unalmasak. ....

    Talan a magyar olvasokat erdekli...persze....

    de pl. olyanok mint a mai folapon, hogy ki az a "leg"sexisebb ember a vilagon....???? WHAT??? Who the heck is he???? valami 45 eves homo...
    ... meg rinda makeupok mindenap, ---mi ebben a sublimal????



    előzmény:
    MPiggy (23353)
    2007-01-11  11:54
  47. 2007. január 11. 12:0023355.
    TISZTA nagyanyja...elnezest, meg almos vagyok.

    Emlekszem en jol a jucamucaclub joves-menesere...!
    előzmény:
    JucaMucaClub (23333)
    2007-01-11  04:32
  48. 2007. január 11. 11:5723354.
    Thank you!

    Ket napja volt 13 honapos. Es Tistza nagyanyja!
    előzmény:
    JucaMucaClub (23333)
    2007-01-11  04:32
  49. 2007. január 11. 11:5423353.
    A dolog elegge komplikalt- csak azok ertik igazan akik csinaljak.
    Subliminal massages...subliminal manipulation. Not the usual "selling".
    Oh, well.
    előzmény:
    JucaMucaClub (23327)
    2007-01-10  20:50
  50. 2007. január 11. 10:4223352.

    @ all: a globalis felmelegedes

    Ugye nem gondoljatok komolyan, hogy ez a felmelegedes olyan jellegu, mint teszem azt a jegkorszak utan? Ugye nem fogjuk ra csupan a geologiai valtozasokra a rakot, az ozonlyukat, az allergiakat?

    Az utobbi evben annyit emelkedett a homerseklet globalisan, mint eddig, az utobbi parezer evben soha...(majdnem 1 celsius fokot).

    Ha rank is jon az Apokalipszis, az nem az ujabb jegkorszaknak, hanem csak magunknak koszonheto... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2007. január 11. 10:3823351.

    Kedves Houston,

    rengeteg dolgot suritettel be ide. Szeptember 11-et most ki is hagyom, mert arrol konyvet lehetne irni. Szereny velemenyem szerint Amerika is hibas abban, hogy megtalalta a terrorizmus. Hany es hany akciofilmet lattal, amiben a Jo Amerikaiak gzoztek a Gonosz Terroristak ellen? Mondok neked egy filmet, nemreg lattam: A Nilus gyongye (The Jewel of Nile), Michael Douglas es Danny DeVito szerepelt benne. Latszolag egy romantikus kalandfilm, de ha jobban megnezed, serto a keleti kulturara nezve.

    Aztan jon hozza adalekkent, hogy Amerika mostanaban ugy viselkedik, mint a vilag elso szamu rendorsege. Ha van kedve, "ellatogat" Keletre, es nehogy azt hidd, hogy csak Irak ellen iranyul a mostani hadmuvelet is. Az egesz a kontrollrol szol, a keleti orszagok feletti ellenorzesrol.

    Az egeszben a kozembereket sajnalom, akik felelemben elnek es persze azokat is, akik reggel munkaba indultak aztan rajuk dolt a WTC.

    A legeslegrosszabb viszont az, hogy a mostani politika meg jobban felhergeli a terroristakat, meg szervezetten es tobben fogjak tamadni a nyugati allamokat, es itt nemcsak az USA-ra gondolok.

    Tudod, Clinton es idosb Bush azert nem kapott ilyen egyertelmuen elutasito kritikat, szalagcimeket a rossz politikai dontesrol, karikaturat a butasagrol. Reszemrol vagdosom a centit, mikor lesz mar masik elnok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23331)
    2007-01-11  02:36
  52. 2007. január 11. 10:2723350.
    Latod, ebben igazat adok neked. A korrupcio sajnos nagy problema volt az EU-ba valo csatlakozasunk idejen is.
    előzmény:
    hus (23348)
    2007-01-11  07:41
  53. 2007. január 11. 10:2323349.

    Jaj, hus, konyorgok, ne porogj fel es allj meg egy kicsit! 

    Hol irtam en, hogy Kina a legek legje? Csupan azt irtam, hogy nem szabad ugy leirni a kommunizmust, mert vannak meg orszagok, amik igy mukodnek.

    Erre te felsoroltal Kinarol minden rosszat-ezek szerint hatott rajtad az a propaganda, hogy a kommunistak halalos ellensegek?

    En pedig irtam neked dolgokat, ami a nagy kapitalista demokracia rakfeneje.

    Ha tetszik neked, ha nem, a globalis felmelegedes mindenkit erint (jelenleg nalunk 13 fok van odakint, tel kozepen), a kinai maffiahoz kepest eltorpul az a kar, amit a szennyezodes okozhat.

    Uzleti dolgok: tanultam marketingot, es igaz, nem epittetek jelenleg hazat, de azt en is tudom, hogy minel kesobb keszul el a haz, uzlet, etterem, akarmi, annal nagyobb a bevetel kiesese a tulajdonosnak. Ez remelem szamodra is logikus. Mert addig nem folyhat be a penz, amit az epittetesre szantal.

    előzmény:
    hus (23346)
    2007-01-11  07:17
  54. hus
    hus
    2007. január 11. 07:4123348.
    Eleg sajnos az, ha te azt gondolod, hogy en a haborun nevettem.
    Bizony nem csak penz kell a haboruhoz, hanem esz is! Meg szerencse!
    Mondd, te hulyenek nezel engem?
    " Csak nem gondolod,hogy Bush lemondana az ot korulvevo luxusrolbarnely haboruert? Nem kepzeled, hogy sajat penzebolt gazdalkodja ki az iraki bulit?" Hogy a minisztereknek hol van a sajat bejaratu jatekszeruk, megirom neked. A labuk kozott! Az az oveke! Ha mar Busht emlited nekem mindig, akkor meg kell mondanom neked, hogy korruptsaggal egyenlore meg nem vadolhatod. Annal tobb mas orszag elnoket, tobbek kozott a magyaoket is! Elvenni a kozosbol nem bun neki, miert is dobna vissza egy kicsit a kozosbe? Ez az o koze.
    előzmény:
    -Tiffin- (23321)
    2007-01-10  18:38
  55. hus
    hus
    2007. január 11. 07:3023347.
    Most ne keverd megint az egeszet, mert en nem USA politikajarol beszeltem, hanem arrol, hogy Kina milyen szabadkereskedelmi polikikat folytat. Ezt pedig azert, mert te peldaloztal Kinaval, hogy a legek legje. Erre irtam, hogy nekem nem Kina a mintakepem, mert ... es irtam egy par dolgot. Tudomasul kell venned, hogy minden orszag hazudik es statisztikat szepit . De hangsulyozom, Kinarol beszeltem csak. A kiotoi egyezmeny betartasara sorold mar fel legyszives azokat az orszagokat akik csak igergetnek es nem tartanak be semmit! Sok olyan van.De ez sem a te kerdesedre volt valasz, mert ezt csak most irtad le.
    Kovetkezo alkalommal irhatod, akarmelyik orszag rakfenejet beszeljuk ki, belefer az idonkbe.
    előzmény:
    -Tiffin- (23322)
    2007-01-10  18:47
  56. hus
    hus
    2007. január 11. 07:1723346.
    Ha jol belegondoltal, hogy tied lenne az epitendo haz, vagy felhokarcolo, vagy akarmilyen oriasi epulet es teged nem az epitkezesi vallalkozok hepciaskodasa erdekelne, akkor egy nagyot kell csalodnom benned. Az epitesi vallalkozok szerzodessel dolgoznak, amit illik betartani. Ha az epitkezesi vallalkozo fizetne ki a a megrendelo helyett az epuletet anyagostol, a dolgozok bereig, akkor miert epitesi vallalkozo a neve. Mert ezek szerint o lehetne a megrendelo is es akkora hasznot emelne le egy ilyen vallalkozas szerusegbol, hogy nem lenne neki szuksege mar semmire az eg vilagon. Ezt most nagyon osszekeverted. De tegyuk vel legyen ugy, ahogy irtad es addig ne legyen uzlet, amig nincs kesz a haz. Az latszik rajtad, hogy nem foglalkozol uzleti dolgokkal nagyban. Ebben az esetben eloszor megkotik az uzletet, azutan epitik a hazakat. Utana pedig jonnek a kedves vevok akik megveszik a hazakat, ha tetszik nekik.
    Igeny van ezekre, azert van olyan nagy epitkezes.
    A masik dolog, hogy a vallalkozot ki kell fizetni, vagy be kell zarni a kapujat a megrendelonek. Itt tartom meg nagyon furcsanak azt, hogy elvileg vedened kellene a dolgozokat, de te tamadod oket azzal, hogy meg ki sem fizetned nekik a munkaberuket. Bizony, ha a hepcias epitkezesi vallalkozo nincs kifizetve akkor jon a per.
    előzmény:
    -Tiffin- (23323)
    2007-01-10  18:49
  57. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 11. 07:0423345.

    Tessek ujsagot olvasni neha, kulonben le teccik maradni mint a borravalo.

    VLBE nem a vilag legbutabb embere, arra cimre masok palyaznak, es nem is sikertelenul (peldaul akik meg most is tagadjak a global warming-ot),  VLBE a legbutabb elnok...
    VLBN hogy teccik? 

    http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/art icle/2006/12/26/AR2006122601034.html?nav=rss_nation

    U.S. Wants Polar Bears Listed as Threatened

    By Juliet EilperinWashington Post Staff Writer
    Wednesday, December 27, 2006; Page A01

    The Bush administration has decided to propose listing the polar bear as threatened under the Endangered Species Act, putting the U.S. government on record as saying that global warming could drive one of the world's most recognizable animals out of existence.

    The administration's proposal -- which was described by an Interior Department official who spoke on the condition of anonymity -- stems from the fact that rising temperatures in the Arctic are shrinking the sea ice that polar bears need for hunting.

    NRDC senior attorney Andrew Wetzler, one of the lawyers who filed suit against the administration, welcomed the proposal for listing.

    "It's such a loud recognition that global warming is real," Wetzler said. "It is rapidly threatening the polar bear and, in fact, an entire ecosystem with utter destruction."

     

    http://nsidc.org/news/press/20050928_tre ndscontinue.html 

    Sea Ice Decline Intensifies Summer Arctic sea ice falls far below average for fourth year, winter ice sees sharp decline, spring melt starts earlier

    This is a joint press release between the National Snow and Ice Data Center (NSIDC), a part of the Cooperative Institute for Research in Environmental Sciences at the University of Colorado, Boulder; NASA; and the University of Washington.

    Media Relations Contacts:
    Stephanie Renfrow, NSIDC, 303-492-1497 (se habla Espanol)
    Jim Scott, University of Colorado at Boulder, 303-492-3114

    Scientists who collaborated on this study work at the NASA Goddard Space Flight Center in Greenbelt, Maryland; the NASA Jet Propulsion Laboratory in Pasadena, California; NSIDC at the University of Colorado in Boulder, Colorado; and the University of Washington in Seattle, Washington.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23341)
    2007-01-11  06:25
  58. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 11. 06:4523344.

    Fogadnek hogy neked nem volt nagyikad....meg is latszik rajtad, azert lettel ilyen lelki toprongy!

    Te - es a hozzad hasonlok, itt egy par - aki ezt a szot, hogy nagyi gunybol hasznalja......mindnyajan lelki toprongyok vagytok...tudod miert?

    mert az egyik legszebb magyar szo: NAGYMAMA!

    nincs meg egy szo a magyarban  ami annyi szeretetett, josagot, megertest, hordoz magaban. Aki ezt a szot nem a megfelelo modon hasznalja........mind sajnalatra melto lelkibeteg ember.

    Akinek pedig nem volt.......fogalma sincs mit vesztett.

    No errol ennyit!  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (23338)
    2007-01-11  05:28
  59. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 11. 06:3823343.

     Houston nagyi komolyan vette...

    oh te lelki szegeny......tesben nyomorek...ennyire faj hogy en nagymama vagyok?????? Hat meg ha latnad is micsoda ragyogo unokam van, te lelki nyomorek.....rogton agyverzest kapnal...az irigysegtol, meg a betegsegtol ami a lelkedben van....te szegeny....

    bezzeg fogadnek hogy neked nincs! . ugye????

    tudod az irigyseg nagyon csunya tulajdonsag, es elobb utobb lelkileg teljesen tonkre fog tenni....vigyazz magadra kicsit jobban...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (23338)
    2007-01-11  05:28
  60. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 11. 06:3123342.

    en teged nagyon sajnalak     

    hullanak a konnyeim allandoan...hogy birod elviselni most mar 7-dik eve lesz egy olyan allamban elni ahol ennyi mocsoksag tortenik, ahol a vilag legbutabb embere az elnok, ahol minden corrupt, es az egesz vilag utalja....

    en a te helyedben mar reeeeeeegen egy sokkal jobb, becsuletesebb orszagba koltoztem volna...  pl a te helyedben megtalalnam a vilag legokosabb embere -elnokot, mert ott biztos hogy nem tortenik ennyi disznosag!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (23340)
    2007-01-11  05:32
  61. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 11. 06:2523341.

    Draga tanarur!

    es tessek mondani amikor meg nem volt iparosodas, es USA nem fertozte a CO-val a levegot....mitol voltak a foldgolyobison felmelegedesek es jegkorszak valtakozva??????????????

    Te is a Gore professor ur sulijaba jartal? ott tanultad?  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (23338)
    2007-01-11  05:28
  62. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 11. 05:3223340.

    hogy Europa mit ir Bushrol.....en mar csak nevetek. Elnok meg miota itt elek  - es eleg regen - igy nem volt utalva

    Es ez nem veletlen, kemenyen megdolgozott erte VLBE. Kierdemelte.
    Te nevetsz azon, hogy ilyen az elnok, masok sirnak miatta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23331)
    2007-01-11  02:36
  63. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 11. 05:2923339.
    Nem vagy egyedul: o sem ertette, csak mondta amit irtak neki.
    előzmény:
    JucaMucaClub (23334)
    2007-01-11  04:33
  64. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 11. 05:2823338.

    Globalis felmelegedes nincsen, mondta volt VLBE (alias bokor gyuri) es Houston nagyi komolyan vette... tessek lapozni, frissiteni: mar VLBE szerint is van felmelegedes!

    Itt miert nem irod, hogy engem is hallgattal a radioban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23331)
    2007-01-11  02:36
  65. 2007. január 11. 05:0123337.
    Nagyon szivesen.

    Kilepek mert dolgom akadt.....

    Szia...
    előzmény:
    JucaMucaClub (23336)
    2007-01-11  04:50
  66. 2007. január 11. 04:5023336.
    Yam-yammy bizony fincsi dolgok vannak ott a Bendenél!! Koszi szepen a cimet!!!!!
    előzmény:
    zako (23335)
    2007-01-11  04:40
  67. 2007. január 11. 04:4023335.

    Alazatosan jelentem,nem neztem.....igy mar jobban ertem.

    De a Bende -t majd jol nezd meg.....van sok minden.
    előzmény:
    JucaMucaClub (23334)
    2007-01-11  04:33
  68. 2007. január 11. 04:3323334.
    Allasan jelentjuk, --megneztuk a President beszede't, ---de egy szot sem ertettunk belole.................
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2007. január 11. 04:3223333.
    jaaaaaaaaaaaaaaajaj de GYONYORU az a kisbebi!!!
    Hany honapos??
    Es a Leanyod is olyan mint film-sztar lehetne!!!

    CONGRATS!!!!!!
    előzmény:
    MPiggy (23329)
    2007-01-11  00:24
  70. 2007. január 11. 02:5523332.
    az igasag mindig vallahol a kozepen van................
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23331)
    2007-01-11  02:36
  71. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 11. 02:3623331.

    Te Tiffin....hogy Europa mit ir Bushrol.....en mar csak nevetek. Elnok meg miota itt elek  - es eleg regen - igy nem volt utalva  Tegnap pl hallgattam egy radio musort. Valami okostojas beszelt arrol hogy a fold felmelegedese altal 2007-ben eddigi idok legnagyobb melege lesz.

    Aztan felhozta hogy mit is csinal az allam....marmint Amerika..a governtment...el ne felejtsd amerikai az illeto aki beszelt!

    Szoval hogy mi mindent bemond radio, tv, ez CSAK azert van, mert igy akarjak a nepet kontrolban tartani. Es mi a legnagyobb kontrol? Ha felelemben tartjuk a nepet. Felhozta hogy szept 11-et, tobb mint valoszinu "belso munka"....

    felhozta hogy olyan hogy terroristak......talan nincsenek is...hanem meg vannak emberek FIZETVE, hogy ilyeneket tegyenek, hogy aztan a nep feljen, es igy a felelem altal "igaba" tegyek oket.......

    No kerlek egy ideig hallgattam.......aztan mar eleg volt belole. Egy amcsi....liberalis......okos ember......ha akarod elhiszed, ha akarod nem....ugye??

    mert ezek szerint az egesz vilagon eleg jol lehetnek ezek a szineszek fizetve, mikor nezem hogy ezrek az okluket razzak, hogy halal Anglirara, meg USA-ra, meg amcsi zaszlokat egetnek, meg kerik a fejet a dan karikuturistanak.... meg ferobbantanak kovetsegeket. Most akkor miert csodalkozom hogy miket ir az europai ujsag??????

    Meg egyebkent is nem egyszerubb arrol beszelni milyen rettenetes az USA-ban az elet......mint arrol hogy evtizedek ota nem volt ilyen munkanelkuliseg, hogy oregszik el Europa, hogy lassan tobb a muszlam minden orszagban mint az oslakosag...ugye ezekrol jobb szep csendben lenni....es szidni Busht.

    Meg mielott valaki felhaborodik....ismet.....hogy Busht vedem..eszem agaban sincs, Csak a sok hulyeseget is nehezen viselem......

    csupa hollywoody szinesz......mi????????

     

    előzmény:
    -Tiffin- (23322)
    2007-01-10  18:47
  72. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 11. 02:2223330.

    Biztosan te is eszrevetted mennyire erzeketlenek, hidegek lettek az emberek az elmult evtizedekben...

    nem, ezt igazan nem mondhatnam.

    Megmondom miert latom maskepp: mikor en is a Kathrinat hozom fel, ami ott tortent, baromi tragedia volt. Es meg az orakban az egesz Amerika megmozdult. Dult a penz, magan emberektol, hiressegektol, rengetegen elmentek besegiteni. Es akkor nem is beszelek a helikopteres mentokrol.

    Es felhoznam hogy barmikor bemondja a tv hogy valaki elveszett, (akar emberrablas, akar balesett a hegyekben, hoban) azonnal szazaval vannak jelentkezok akik onkentesek segiteni.

    Amikor pl Houstonban lehul a levego....(szinte sosincs fagypont) de ha ne adj Isten van, azonnal minden radio bemondja hol vannak a meleg helyek ahova az otthontalanok mehetnek, ejszakara, es meleg kajara.

    Nalunk a korhazban pl tamogatunk unnepek alatt szegenyebb (sokgyerekes) csaladokat. Konzerveket, nem romlando dolgokat hoznak be, lada szamra. Jatekokat, dobozokkal.

    Szoval nem latom ezt a senkit nem erdekem mas baja hozzaallast amit te emlitesz.....eppen az ellenkezojet...

    Es akkor megint a tragediakat hozom fel, ahol a vilagon valami nagybaj tortenik, azonnal ottvannak a segitseggel. Orvossag, elelem, takarok.

    Te mibol vonod le azt hogy az embereket (vagy csak az amcsikra gondolsz) nem erdekli masok baja????

    előzmény:
    MPiggy (23319)
    2007-01-10  15:58
  73. 2007. január 11. 00:2423329.
    A nevem? hat az egy mafla dolog volt, amikor valasztottam nem tudtam ,hogy eletem vegeig ez lesz a kiserom. Azt hittem, csak olyan "passworld" csakcskasag,amit csak en latok...amikor bejelentkezem.

    Nem tudtam, hogy az egesz ncl igy fog megismerni, mert mindig megjelenik ha megszolalok. Kesobb ugy gondoltam egye fene, a forumozok igy ismernek. Megsem valtoztathatom meg, az nem lenne oszinte lepes.
    De neked megsugom, nagyon nem szeretem... Az egvilagon semmi kozom Malackahoz, vagy Piggyhez.
    Ez van...
    Megyek, megnezem Mr Bush ujabb grandiozus akciojat a dolgok megvaltoztatasara.




    előzmény:
    JucaMucaClub (23327)
    2007-01-10  20:50
  74. 2007. január 10. 20:5623328.
    Igazad van EGY KICSIT----marmint ..."....Tevedsz, esz nem kell a haboruhoz, csak harom dolog: penz, penz, penz."

    Kell:

    1. location, location, location !

    2. Mr. Bush nem kap "luxust" attol, hogy o" President.
    oneki nagyon sok olaj van otthon private.

    3...."....Magyarorszag nem Gyurcsany orszaga, mint ahogy USA sem Bush orszaga...." Ez nem igaz, mert a USA a Mr. Bush orszaga es az enyem es a nepnek tulajdona IS!!!!
    MO_meg a tietek, a tied, meg a Gyuricsanye' IS!!!!

    előzmény:
    -Tiffin- (23321)
    2007-01-10  18:38
  75. 2007. január 10. 20:5023327.
    Szia....
    Bocsi, mi az, hogy "reklamcelok" --??? nem ismerjuk a szot es nincs a Bizonffyban....
    Beni azt mondja: "publicity".

    De akoor, Ki az aki akar Publicityt csinalni, es MIERT??? Ezen a forumon nincs uzlet....nem is szabad a Noklapjan hirdetni.

    Thank you. Ava

    P.S. A Jucamucaclub mar volt itt 4 evvel ezelott is!!!! Most feltamadt.


    P.S. 2----- Miert a neved malacka???????
    előzmény:
    MPiggy (23320)
    2007-01-10  16:03
  76. 2007. január 10. 20:2123326.
    En is condoban lakom Torontoban 3 eve, eddig mindig hazunk volt, de en mar untam a kinti munkakat, idestova 60 leszek, /ferjem 73/  szeretem a kenyelmet, amit a condo ad, Gym-be sem kell kijarni itt van helyben. Ami engem bosszant, hogy sem a balkony-ra, sem az ajtonkra nem szabad kirakni karacsonyi dekoraciot, de meg viragot sem felakasztva a korlatra. Most Karacsonykor gondoltam kivulre forditom az ajton a diszt, ami belul volt, 2 ora nem telt el a managger telefonalt, ugyanis a security guard orankent, vegig megy a folyoson, es mindjart jelenti, a rendellenesseget. Persze azt nem veszik eszre, ha valahol szemet van, igy arra en figyelek, es nem is hagyom szo nelkul. Azt hiszem $600 havi maintenenc mellett elvarhatom, hogy tiszta legyen a kornyezetem. A fuggony nalunk is csak feher, vagy krem szinu lehet, ez mar nem is erdekel, azt hiszem ez igy van egesz Eszak Amerikaban, talan mashol is.
    előzmény:
    -Tiffin- (23313)
    2007-01-10  10:04
  77. 2007. január 10. 20:1123325.
    Kedves hus, not to worry, ennekem:
    1.- nincsem venni penzem semmit
    2. Eszembe sincs venni realestate Magyarban
    3. Ha veszek, akkor ski-condot veszek valahol
    csak gondoltam, hogy a realestate expert, Houston talan ott akar spekkulalni. De, irta hogy nem bolond. I am glad to hear it.


    csau, Beni
    előzmény:
    hus (23317)
    2007-01-10  14:25
  78. 2007. január 10. 20:0723324.
    Szia Mr. Zako! Nem ismertuk a BENDE cimet, koszi szepen.


    Nem sikerult itthon csinalni krumplicukr. :-)))) nem is baj, nagy mess lenne.

    Minden jot a csaladnak es Neked, szio.
    előzmény:
    zako (23311)
    2007-01-10  06:50
  79. 2007. január 10. 18:4923323.
    Hus, belegondoltam, hogy enyem lenne az epitendo haz, felhokarcolo stb. Hat engem nem a per meg az epitesi vallakozok hepciaskodasa erdeklne, hanem a befektetett penzem is. Addig nincs uzlet, amig nincs kesz a haz-ilyen egyszeru.
    előzmény:
    hus (23318)
    2007-01-10  14:59
  80. 2007. január 10. 18:4723322.

    Jelenleg az USA politikaja sem a legjobb pelda arra, amit irtal.

    Hazugsag? Europaban a legnagyobb notorius hazudozo politikusnak jelenleg Bush-t tartjak. Na, nem a kozember, hanem ismert es elismert hirmagazinok.

    "Amig minden orszag probalja betartani a torvenyeket, addig Kina messzemenoleg elzarkozik mindentol."

    Ugyan mar, az USA talan nem? Es mig a kinai maffia megmarad egy hataron belul, a kyotoi egyezmeny be nem tartasa tobbek kozt a gyerekeink, unokaink leguti betegsegeit idezik elo.

    En nem irtam soha, hogy Kina maga a paradicsom, de az altalad felsorolt bunoket meg minimalis tortenelmi ismerettel is fel lehet roni ugyanugy egy kapitalista orszagnak. Amiket leirtal, azok tehat barmely orszag rakfenei lehetnek, allamformatol fuggetlenul. 

    előzmény:
    hus (23316)
    2007-01-10  14:12
  81. 2007. január 10. 18:3823321.

    Hus, eleg sajnos, hogy te ilyenen nevetni tudsz. 

    Tevedsz, esz nem kell a haboruhoz, csak harom dolog: penz, penz, penz.  (Na, vajon kitol szarmazik ez az idezet?)

    A kozosbe valo bedobason mit ertesz? Csak nem gondolod, hogy Bush lemondana az ot korulvevo luxusrol barmely haboruert? Nem kepzeled, hogy a sajat penzebol gazdalkodja ki az iraki bulit? Az allam, tobbek kozt a te penzed van ebben.

    Meg valamit: Magyarorszag nem Gyurcsany orszaga, mint ahogy USA sem Bush orszaga. Ez nem magantulajdon. Elnek nemcsak szocilaistak nalunk, nemcsak republikanusok nalatok, ezert egy orszag nem a miniszterelnok vagy a President sajat bejaratu jatekszere.

     

    előzmény:
    hus (23315)
    2007-01-10  14:01
  82. 2007. január 10. 16:0323320.

    Isten hozott megsokszorozodott juca. Jucak.

     Rad -avagy ratok- igazan alkalmas az a mondas, ha kidobnak az ajton, visszajossz az ablakon...! Meghozza tobbedmagaddal.

    Irj, olvass, mulass jol tovabbra is.

    Te tudtad- avagy ti tudtatok- hogy ez az egesz forum csak reklamcelokat szolgal?

    En meg ujra es ujra "besegitek"!!  

    előzmény:
    JucaMucaClub (23304)
    2007-01-10  06:25
  83. 2007. január 10. 15:5823319.

    A kulpolitikanak csakugyan egyik sulyos gondja az, hogy billiokba kerul, azontul meg sok-sok mas bibi is van vele.

    Nem igazan ismerem en a csolakok-nincstelenek anamneziset, de azt hiszem eleg nagy szazalekuk onhibajan kivul csusszant le a fizetokepesek listajarol.

    Dehat ez egy kulon topic lenne, ugy ahogy van. Tobb probalkozas is volt mar- tavaly telen emlekszem folvetodott, nyilvan a komolyabb hidegebb idojaras odahaza nyilvanvalova tette a letezesuket, a gondokat. Aztan azokbol is minidg csak szocseples, acsarkodas, egymas kioktatasa lett rovid uton.

    Egykunk sem tudja a megoldast- en csak azon csodalkozom, hogy manapsag az emberek joresze mar ugy fogadja el a nincstelenek, szerencsetlenek sorsat, hogy a szeme se rebben. Rosszabb esetben eloskodoknek, semmirekelloknek, utonalloknak  titulaljak oket. Pedig az egyutterzes, joakarat nem kerul penzbe.

    Biztosan te is eszrevetted mennyire erzeketlenek, hidegek lettek az emberek az elmult evtizedekben...

    De ez igazabol mar off-olasnak szamit lassan, hiszen nem roluk van szo.

    Mirol is van szo??

    Talan arrol, - hogy elemista modjara fogalmazzam meg a kerdest...-   ha egy allam olyan nagyon sokat kolt olyasmire aminek joszerivel senki , vagy nagyon keves latja hasznat, esetleg embereletekbe kerul...foltehetoen kevesebb jut szocialis juttatasokra.

    Es ilyenforman megis van osszefugges, nem?

    Mindamellett soha, senki, egy percig sem vitatja az egyen szemelyes felelosseget sorsa alakulasaban. Szoval osszetett dolog ez . Ez is.

       De a tarsadalomnak, a politikusoknak a felelossege ugyanugy benne van az egyenletben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23300)
    2007-01-10  04:41
  84. hus
    hus
    2007. január 10. 14:5923318.
    Meg valamit mara hozzad, mert ugy latom, hogy nem biztos, hogy erted, hogy miert hagyjak abba a 26. emeleten az epitkezest. Egy ekkora osszegu beruhazast nem kezdhetnek el csak akkor ha mindket fel reszerol tobb ugyved is atnezi a papirokat. Valoszinu azert fejezhettek be a 26. emeletnel, mert valami miatt felbontotta, vagy nem tartotta be egyik fel a megallapodast es ezert inkabb megilyesztettek az ugyfelet. Nem kellemes az, ha nem tudjak kifizetni azt a rengeteg dolgozot aki egy ilyen meretu epitkezesnel fel van hozva, azonkivul nem tudjak fizetni az agyago koltsegeit , mert a megrendelo nem tartja be a felteteleket. Nem a kapitalizmus hibaja ez, hanem akadaly ez mas reszrol. Viszot a kapitalizmus 'rakfeneje" miatt azert a dolgozokat is vedik, plane, ha szakszervezetben dolgoznak ami nagyon is elkepzelheto.
    előzmény:
    -Tiffin- (23313)
    2007-01-10  10:04
  85. hus
    hus
    2007. január 10. 14:2523317.
    Ha, "Mer felfog meni az hazak ara Magyarban!!!", akkor neked nem ajanlom, hogy vegyel ott akar mit is, mert teged olyan palira vesznek ott, hogy arrol ko'dulsz!

    Nehez dolog am innen ugy iranyitani a mon. vasarolt ingatlanokat, hogy te itt elsz es rabizod masra az iranyitast.
    Mert ugye az nagy baj, ha egy kulfoldi orszag felvasarol pl. egy gyarat es 5 ev mulva nem azert hagyja ott, mert megszunik az adokedvezmeny, hanem azert mert meg a szemet is sikrul kilopnia a tulajdonosnak azon az alapon, hogy neki van, tole el lehet venni, sot el kell venni.
    előzmény:
    JucaMucaClub (23303)
    2007-01-10  06:22
  86. hus
    hus
    2007. január 10. 14:1223316.
    " Akkor Kinaval mi van?"

    Sajnos Kinaval az van, hogy feneken rugva a vilagot stoptablat tesz fel az orszaga hatarai korul es visszautasit minden szabalyzatot ami elfogadott ezen a foldon. Az oriasi csalasi, lopasi es szabadalmazas be nem tartasa vegett fejlodik az orszag. Sajat embereinek sakkba tartasa miatt (altalanossagban irom), kegyetlen torvenyei miatt ami erkolcsileg is a beka fele tart, gyarapodik az orszag a tobbiek boren.
    Amig minden orszag probalja betartani a torvenyeket, addig Kina messzemenoleg elzarkozik mindentol. A vilagon a legtobb szabadalmat ellop orszagok egyike. Amig ezeket ellopja, mas orszagoknak evekig, evtizedekig kell kiserletezni, fejleszteni es piacra elkesziteni az aruit, Kina mentesiti magat a kulonboro eszkozokkel, es mik is azok? A szocializmus " rakfenei", amit a napokban is emliettetek.
    Lopunk, csalunk, hazudunk, mert igy sokkal konnyebb elni, elszamolni pedig nem kell mas, csak egy jo kis statisztika konyvelokkel, es addig minden megy a legnagyobb rendben, amig meg nem rezegnek a falak.

    Kina viszont eppen megerett mar arra, hogy fejlodjon a vilaggal, epitsek az orszagot es a kapitalizmus minden ordoget maguk fele hajtsak.
    Szamomra Kina nem a legjobb pelda.
    előzmény:
    -Tiffin- (23287)
    2007-01-09  23:53
  87. hus
    hus
    2007. január 10. 14:0123315.
    Hat ezen most jot nevettem!
    Persze, hogy nem kuld senkit a haboruba. A haboruhoz penz kell es egy kicsi esz. Na ez nincs Gyurcsany orszaga korul. Neki szemelyesen van, de azt nem dobja a kozosbe! O a sajat haborujat vivja most.
    előzmény:
    -Tiffin- (23292)
    2007-01-10  00:50
  88. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. január 10. 11:0223314.
    Tiffin! Erre mondom én én, a szoc. "vivmányok"-ból, nem ártott volna egy pár dolgot megtartani, ami pozitív,na de mi pont az ellenkezőjét tettük...
    Nem is erről akartam neked mesélni... Én egy lakótelep 9 emeletes épületében lakom...... és itt is vannak szabályok,és házirendek. Nos a többség be is tartja...na de nekünk olyan közösképviselőnk van, hogy némely diktátor elbujhat mellette Történt, hogy dec.-ben visszakötettem a netet, és az ablakomban,egy ilyen hosszukás távcső formáju adóvevőt szereltek fel. Én 9.-en lakom, lentről alig észre vehető... A minap becsönget.. hogy azonnal szereltessem le a távcsövet, mert a szembe szomszéd kukkolásé fel fog jelenteni. És bár beengedhettem volna, hogy megnézze...nálam elvi kérdés: az én lakásom, az én váram! Oda csak az jön be akit én engedek. Meg különben is elmagyaráztam, hogy az mi. Erre ő :-azt bárki mondhatja. És akkor majd a rendőrség elintézi...
    Ja kérem, a rendszabályozásnak is vannak fokozatai... Arról már nem is beszélek, hogy a félemeleten, meg hetente biztos hogy a hajléktalanok piszkát is össze kell, hogy szedjem, mert " jogi eljárásnak nézhetek elébe, ennek nem teljesitése okán"... ezzel a szöveggel kaptam novemberben akézhez a felszólitó levelet
    előzmény:
    -Tiffin- (23313)
    2007-01-10  10:04
  89. 2007. január 10. 10:0423313.

    Kedves Houston,

    Kinarol csak annyit, hogy raereztem, eppen a kommunizmus miatt vannak ott, ahol! Kepzeld el hogy egy kapitalista allamban mennyi ideig tart felhuzni egy felhokarcolot...a kommunizmus eszmejeben meg mindig a koz java helyezodik elore, az pedig az, hogy a haz legyen meg. Egy kapitalista orszagban viszont lehetseges, hogy a 26. emelet epitese kozben osszeveszik a ket vallalkozo, peres ugy lesz belole es addig a munka all.

    Nehogy azt hidd, hogy Kinaban szeretnek elni. Ott, ahol nincs szolasszabadsag, fillerekert dolgoznak, es adot fizetsz, ha egynel tobb gyereket mersz szulni, a tulnepesedes miatt...

    Viszont az allamuk mukodik, azt nem tagadhatjuk le, es az utobbi evekben eleg jol.

     

    Mint kitalaltad a szosszenetemrol, mi condoban lakunk es jelenleg nincs ra anyagi keret, hogy sajat hazba koltozzunk. Amugy soha nem laktam kulon hazban es nem is akarok, hianyozna a kornyezet zaja.

    Azt aruld el, miben noveli a haz erteket, ha en nem piros, hanem feher fuggonyt teszek az ablakba. Mert ugye nalunk az is egy szabaly, hogy kifele csak feher lehet a fuggony szine. Amit nem ertek, hogy az osszes hazat kekesszurkere festettek a komplexunkben. Na, annak az erteke miben valtozna, ha mondjuk meg 2 masik szint is hasznaltak volna, hogy ne legyen ilyen barakkos jellege.  Na erre mondom, hogy egyforma fuggyony, hazfalak...en ettol pl. kommunizmusban erzem magam, ami ugye sok Amerikai legnagyobb ellensege. Amugy szep kornyek, hatul erdosavval, nyuszik es mokusok szaladgalnak a mezon, csend van, megis 5 perc alatt kijutok a Boston Turnpike-ra es minden elerek. Szoval a location szuper. 

    Felre ne ertsd: vannak szabalyok, amit csak udvozolni tudok, pl. hogy a szemetet ne rakjuk ki tul koran, mert kiboritja a mosomedve...vagy hogy max. 15 mph-val lehet vezetni, mert gyerekek is jatszanak kint. Ezeket ertelmesnek talalom es be is tartom. Mellesleg Magyarorszagon is vannak szabalyok, hazirendek, az mar mas kerdes, hogy nem vasaljak be oket. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23301)
    2007-01-10  04:54
  90. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2007. január 10. 08:0123312.

       oh te szegeny Juca...kik rugnak ki rad ennyire????   nem lehet a moderatortol ezt megkerdezni?

    hogy miert nem vettem meg a piszkos telket meg a hazat????

    mert nem ettem bolondgombat!!!    

    előzmény:
    JucaMucaClub (23303)
    2007-01-10  06:22
  91. 2007. január 10. 06:5023311.


    A Bendet is ismered ?

    ................www.Bende.com........
    előzmény:
    JucaMucaClub (23309)
    2007-01-10  06:45
  92. 2007. január 10. 06:4823310.


    Igen .....
    előzmény:
    JucaMucaClub (23309)
    2007-01-10  06:45
  93. 2007. január 10. 06:4523309.

    Oh!  Hello!!! 

     SZIA  "zako"----megneztuk a lapodat,  persze TE VAGY  az  a remek pirospaprika Ur!!!

     

    Szia!!!! 

    előzmény:
    JucaMucaClub (23307)
    2007-01-10  06:40
  94. 2007. január 10. 06:4523308.
    Koszonom...

    Ismerem azt a helyet.

    Azert kerdeztem,mert azt hittem Te inditottal 1 topicot a kesziteserol.....
    ..kb...2 hete.
    előzmény:
    JucaMucaClub (23307)
    2007-01-10  06:40
  95. 2007. január 10. 06:4023307.
    krumpli cukor: ha akar rendelni, ezden a cimen van sok:

    Otto's Hungarian Import Store & Deli
    2320 West Clark Avenue, Burbank, California 91506 USA
    Telephone: (818) 845-0433


    előzmény:
    zako (23306)
    2007-01-10  06:27
  96. 2007. január 10. 06:2723306.


    Hogy allsz a krumplicukorral ?
    előzmény:
    JucaMucaClub (23304)
    2007-01-10  06:25
  97. 2007. január 10. 06:2623305.


    Mar 23 ?

    ........................................................ ............23 ?mar................

    Igaz en is csak 3x annyi............WELCOME...................back.
    előzmény:
    JucaMucaClub (23302)
    2007-01-10  06:15
  98. 2007. január 10. 06:2523304.
    EPPEN AZERT KELL irni mert nehez!!!! Olvani konyu.
    Az ember nem tanul amit konnen csinal.
    szia, Ava
    előzmény:
    MPiggy (23294)
    2007-01-10  01:07
  99. 2007. január 10. 06:2223303.
    errrrrrrrrrr......Mrs. Houston egy kerdes:
    me'rt vajon nem vette meg azt a koszos házt meg a üres teleket?? oszesen talan nem tobb mint 300,000..... talan mág anyi sem.

    nem csak "location-locomotive" de elo"ne'ze's is..... nem? Mer felfog meni az hazak ara Magyarban!!! most venni kell amikor potom.

    csau, Beni
    ______________________________________________________ __

    China alegokosabb emberek, es joba kell leni velluk, mert a China fogja fejbeverni North Koreat, a buta atombomba miatt!!!!!!
    szia , Ava
    _______________________________________________________ ____

    en vetem china made in France nagyon szep kis figurine!!! :-))))) Lara
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23301)
    2007-01-10  04:54
  100. 2007. január 10. 06:1523302.
    HALLLLO HALLLOOO itt RADIO

    Elhiszitek, hogy megint KURUGTAK????
    ezutal a szegeny kis rig-Juca let megint rugva!!!
    Nem hiszem, hogy ebbol a forumbol szarmazik. Not to worry!!

    szoval megint viszjott a JUCA K L U B de nem ugyanazok mint azelott mer azok mar elment collegeba.


    SZOVAL A NAGY ZUJSAG EZ: az hogy a JUCA Club megint 5 szemelbol van.

    1.- az öcsi aki 16
    2. a Lara 17
    3. az Ava, 15
    4. a Beni 19

    es az oregJuca, (hi-hi-) 23.

    Nem valami jo magyar nyelven.

    Hello EVERYBODY!!!!
    Itt is fogunk neha irni, you poor souls
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (23301)
    2007-01-10  04:54

Címlap

top