Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. 2003. június 7. 23:15201.
    Szia Eve ;-))
    Mi nem nagyon nezzuk a "crossfire"-t (kereszttuz. . ) mert tul sokat, es egyfojtaban ordibalnak az oreg pasik. Szerintem sokkal jobb informaciokat lehet a channel 13 FOX channel-en kapni. Az "OReilly Factor REMEK!! Tegnap, pl. egy pasi azt kerdezte tole, hogy "miert higyjul el, hogy voltak nuclear fegyverek Irakban, hiszen nem talaltunk eddig egyet sem?" Mire az O'Reilly azt valaszolta " Miert? Hiszen eddig sem a Binladent sem a Husseint sem talaltuk meg, --ez szerinted azt jelenti, hogy o"k sem leteztek. . . ????" Azonkivul a Wawawa Walters=aal volt interview, es a ms. Martha Stewartrol is szo volt, --no meg a dragasagos Hillary Clintonrol volt szo, akinek mar nagyon viszket a s. . . e hogy Ms. President legyen belole. . . ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (199)
     
  2. 2003. június 7. 23:15200.
    te egy ordog vagy. . . hol itt, , , hol ott. . . . mint a tuz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (199)
     
  3. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 7. 21:34199.
    Most megy a CNN-n Martha Stewart a 'People in the News' műsorban. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 7. 17:57198.
    A Kersztűz szerintem nem a CNN-n van mert én nem látom. Itt csak a 'Last edition' van.
    előzmény:
    houston (193)
     
  5. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 7. 17:25197.
    Neked hiszek, természetesen! :)
    De most már tudom, mi volt, ami nem stimmelt, a film csak addig szólt, (a Cole testvérekkel való bandájával mellesleg) hogy megnősült és elment Kentucky-ba! Ezért volt furcsa, amit meséltél, írtál.
    De köszi az információt! :-)

    Ha a 'pénz' személy volna, gazdag lenne - minden körülötte forog! :(
    előzmény:
    Bagoly (196)
     
  6. 2003. június 7. 17:14196.
    Te kinek hiszel: Hollywoodnak, vagy nekem? (Nem kell valaszolnod!) Ha nem haragszol, nem meselem el Jesse elettortenetet, nem reszletezem a vonatrablasokat, bankrablasokat, elgedjel meg azzal, hogy 10. 000 dollart igert erte a missouri-i kormanyzo - elve, vagy halva. S ez igen nagy osszeg volt abban az idoben! l881 nyaran testverevel, 4 tarsaval kirabolt egy vonatot, nem tudom, meg erte-e, a bevetel csak 1500 dollar volt, meg ekszer, persze, ezen osztozkodni kellett. Ezutan meghuzta magat egy kis hazikoban felesegevel es gyermekeivel. Egy derus aprilisi reggelen latopgatoja erkezett, a mar emlitett Ford testverek. A tobbi --- tortenelem, ahogy itt mondjak: history. Fejfajan ez van felirva: Jesse W. James
    Meghalt aprilis 3. l882
    Elt 34 evet, 6 honapot
    es 28 napot.
    Megolte egy gyava arulo,
    aki nem erdemli meg, hogy
    nevet emlitsek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (195)
     
  7. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 7. 16:43195.
    Most teljesn megzavartál! :)
    Nemrég láttam egy filmet Jesse Jamesről és ott az volt, hogy a banda szétment ő pedig Kentucky-ba! Persze lehet, hogy később lelőtték, de hogy még a banda idejében!? Most akkor mi történt? Ha már így belementünk a múlt rejtelmeibe ezt is tisztázzuk! :-)))
    előzmény:
    Bagoly (184)
     
  8. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 7. 16:36194.
    Szia Olvaso, üdv itt a topicon! Te is Vadnyugat rajongó vagy? :-)

    Nem Desmond Tutu-ra gondolsz, ő vigyorog állandóan! :)
    De Mandelára illik, amit a feleségéről írtál, meg a Nobel-díj! Lehet, hogy két külön emberről van szó? Mert Mandela sosem vigyorog és nem nagy 'dumás', sőt! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650554 (186)
     
  9. 2003. június 7. 07:23193.
    nem tudom ki nezi a cnn-t, , azt hiszem az az allomas volt. . kereszt tuz a cime. . 4-en vitatkoztak hogy mi is van a saddan letezo/allitolagos kemiai fegyvereivel. . no nem tudok beszamolni mire jutottak. . . ezert mondom ti itt ne akarjatok ezt eldonteni. . mert a 4 ember egyszerre kiabalt, 10 percig. . egy szot sem ertettem egyik beszedebol sem. . . . biztos mi is igy lennenk, ha egyszerre tudnank irni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. június 7. 07:18192.
    halott, nem hallott. . . akart lenni. .
    előzmény:
    houston (191)
     
  11. 2003. június 7. 07:17191.
    no meg ugyan csak fel hir. . most hallottam a radioban. . valami repulo belerepult egy apartment hazba los angelesben. . . vizsgaljak!!!! mire felkeltek talan mar tobbet tudtok. . ki, mikor, miert, hogyan. . . tobb hallott, meg meg tobb sebesult. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. június 7. 07:14190.
    a gorbacsev kapta. . a fene a nevuket. . egyebkent a ferjem sved szarmazasu (felig. . a mama volt sved) egy batyja most is ott lakik. . o teljesen fel van haborodva, hogy a nobel dijjal mi tortenik. . csufa teszi szegenyt. . mar a svedek is bolondok. . mondja. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (183)
     
  13. Torolt_felhasznalo_696943
    Torolt_felhasznalo_696943
    2003. június 7. 06:52189.
    olvaso. . . . . . . !!! Mar vagy 8 lappal ezelott halalra targyaltak a BillytheKid-et!!!! nem valami jol olvasol (visszafele) ugye?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650554 (185)
     
  14. Torolt_felhasznalo_696943
    Torolt_felhasznalo_696943
    2003. június 7. 06:44188.
    Nahat azt annak a bizonyos ENSZ vezetonek biztosan az orrara kotottek, hogy honnan jottek az informaciok, ugye??? Ha-ha-ha. . . . .
    Tenyleg ugy gondolod, hogy az amerikai vezetok megmondjak nektek hogy mit tudnak?
    Csak varjal, majd kitudodik minden.
    Gondolod, hogy talan a Saddam Hussein vagy a BinLaden sem leteztek???? Eddig me'g oket sem talaltak meg. . . .
    csak ido" kerdese az egesz
    előzmény:
    moka2 (172)
     
  15. Torolt_felhasznalo_696943
    Torolt_felhasznalo_696943
    2003. június 7. 06:37187.
    Nelson Mandela a neve.

    Vannak mai hirek is :
    pl. , hogy az USA teniszbajnoknot (Serena Williamsot) kifutyultek a Franciak a teniszversenyen, nem azert mert nem jol jatszott, hanem mert a szegeny no" szimplan Amerikai!!!!

    Masodik szep hir: Belgium es Hollandia kiresztette az foglyokat a bortonokbol, mert egyszeruen nincs penzuk ezer es ezer embert etetni.
    Mit gondoltok, HOVA szaladtek el ezek gyorsan? Helllloooooooo Hungary!!!!
    (Magyar Hirek, 6/6/03. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650554 (186)
     
  16. 2003. június 7. 06:27186.
    Na, es az az analfabeta, vigyorgos TUTU , vagy mi volt a neve, Afrikaban? Arra gondolok, aki 20 evig volt bortonben, mialatt a feleseg volt a fejes, aztan amikor kiszabadult, akkor nagy hires lett a dumajaval, es most a felesege van bortonben. . . . . segitsetek, mi volt a neve? Mindegy----- o" is Nobelt kapott. . . . .
    előzmény:
    Bagoly (177)
     
  17. 2003. június 7. 06:22185.
    Latom, szereted a regi western filmeket, Bagoly ;-))))
    Mi lett a Billy the Kid-el???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (182)
     
  18. 2003. június 6. 20:19184.
    Jesse James halala egy erdekes tortenet. Persze, verdij volt a fejere tuzve, s ki mondja, hogy van becsulet a haramiak kozott? Ket testver, bizonyos Ford nevezetuek egy szep reggel meglatogattak Jesset, hogy megbeszeljek a legujabb bankrablast. A testverek tukon ultek, mert elozoleg mar bearultak baratjukat a hatosagoknal. Mikor alkalom adodott, s Jesse felallt, hogy megigazitson egy kepet a falon, egyikuk agyonlotte. Jesse nem vett eszre semmit, mert a golyo a hataba ment. A gyilkos azt allitotta, veletlenul sult el a pisztoly, negyszer. A verdijat megkaptak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (183)
     
  19. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 6. 18:36183.
    Putin, Jelcin, Gorbacsov. Nem hiszem, hogy Jelcin kapott volna! :-)
    előzmény:
    houston (179)
     
  20. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 6. 18:35182.
    Lincoln gyilkosa persze, már tudom. :-)
    Jesse-t nem lőtték le hanem elszökött, nem? Azért izgalmas lehet egy ilyen feltárás. Főleg a mai technikával.

    Azért Nobel-díjat csak ne kapjank! :)
    előzmény:
    Bagoly (177)
     
  21. 2003. június 6. 18:33181.
    Rosszul olvastad. Azt irtam, felhaborodtam, de nem lepodtem meg. Ahogy a politikat ismerem, minden elofordul, leheto es lehetetlen. Ja, Gorbacsev volt az emlitett egyen?
    előzmény:
    houston (179)
     
  22. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 6. 18:30180.
    Jaj, munkahelyet neeee! Mindenről beszéljünk csak erről ne, kérlek!

    Ha nincs hír az lehet vihar előtti csend is.
    előzmény:
    houston (178)
     
  23. 2003. június 6. 18:29179.
    miert vagy meglepve. . tettek annyi jot mit Arafat (a guy with the kitchen towel ahogy en hivem) es allitolag o is kapott bekedijat. . vagy az orosz elnok. . eszembe nem jut a neve. . aki ez aki most van elott volt. . ???
    előzmény:
    Bagoly (177)
     
  24. 2003. június 6. 18:25178.
    nincsenek hirek??? az nagyon jo. . . mindig az szoktak mondani, ha semmi hir, az jot jelent. . mert figyeld meg, ami hir, az mindig rossz. . . nem erdekes??? de ha mar ennyire nincs "hirunk" es beszelgetni akarunk. . . adok egy otletet. . erre biztos lesz valasz. . mi bajod/panaszod a munkahelyeden? a munkaval? a fonokkel? a kolegakkal?. . . ha erre nincs valasz. . . akkor mi mar a mennyorszagban elunk. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. június 6. 18:24177.
    Na, szep sorjaban: Jesset a sirjabol astak ki, a leszarmazottak beleegyezesevel, mert rola is szallingozott a legenda, hogy nem is az o hullaja van a koporsoban. Sajnos, a koporso szejjel ment, a sirt elontotte a talajviz, de azert osszeszedtek a csontokat, s kiderult, hogy Jesse volt es egy legenda ismet megsemmisult. A Booth, hat az a Lincoln gyilkosa volt, akit persze uldoztek es bizonyos nagynevu politikusok nem szerettek volna, ha eletben marad es enekel! (A Mafia mondja arra, aki vall) Szoval, mindent elkovettek, hogy megszabaduljanak tole es mivel torott labbal ugysem tudott messzire szaladni, ratalaltak egy pajtaban es menekules kozben megoltek. Eltertunk a targytol? Mintha Bush elnokrol lett volna szo! Hat igen, nehany hettel ezelott hallottam a hirekben, hogy a Nobel dijra akarjak felterjeszteni Blairrel egyutt. Bevallom, felhaborodtam, de nem lepodtem meg. Azota viszont nem hallottam ujabb hireket ezzel kapcsolatban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (176)
     
  26. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 6. 18:07176.
    Megnyugodtam, köszi. :-)
    Ki az a Booth, olyan ismerős? Sundence Kidről és Butch Cassidyről én is láttam egy dokumentum filmet, hogy valahol dél-amerikában éltek tovább. Azt, hogy láttad kiásni Jesse Jamest, azt hogy értetted? Mire kell gondolni? :-)

    Ki kap Nobel-díjat? Azért nem kis indulatok vannak és nagyon érdekes lenne az IGAZAT tudni, mert ahogy Blair kiabált a parlamentben, az nem volt semmi! Körbe vádolják egymást, az összes hírszerzés meg az öszes kormányszerv!
    előzmény:
    Bagoly (174)
     
  27. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 6. 18:02175.
    Ha ezt valaki tisztázni tudja. . . !
    De biztos, hogy még egy jó pár hétig téma lesz.
    Igazából nekem fogalmam sincs most mi lesz, mert az biztos, hogy igen-nem az a két szó, ami biztos nem fog elhangzani!
    előzmény:
    moka2 (172)
     
  28. 2003. június 6. 17:59174.
    Na es most mi lesz? Eloallitjak, mint haborus bunost, vagy felterjesztik a Nobel beke-dijra, ahogy emlitettek, Blairrel egyutt?
    előzmény:
    moka2 (172)
     
  29. 2003. június 6. 17:55173.
    Csak hozd nyugodtan a vadnyugati torteneteket, en lattam, amikor kiastak Jesse Jamest, hogy elvegezzek a DNA-t, sot, nehany evvel ezelott a Sundance Kid meg Butch Cassidy-rol is megneztem egy dokumentaciot, a fel temetot felforgattak, hogy ratalaljanak a holttestukre. Aztan idonkint elohozzak a boldogtalan J. W. Booth tortenetet is, mert meg mindig nincs tisztazva, meghalt menekulese kozben, vagy elillant es tisztes oreg kort ert el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (169)
     
  30. 2003. június 6. 17:53172.
    Ez is World News.

    Felszólítás az amerikai elnöknek
    2003. 06. 06. 16:50

    Egy volt ENSZ vezető arra szólította fel az amerikai elnököt, hogy ismerje el, hogy becsapta a világot az iraki tömegpusztító fegyverekkel kapcsolatban.

    Scott Ritter, aki 1991 és 98 között vezette az ENSZ iraki fegyverzetellenőreit egy belga napilapban azt közölte: hiába keresik a fegyvereket, mert ami nincs, azt nem lehet megtalálni. Ezzel egy időben az ENSZ egyik német leszerelési ellenőre azt mondta, az Egyesült Államok nem valódi bizonyítékokat tárt az ENSZ elé az iraki tömegpusztító fegyverekről februárban.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (171)
     
  31. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 6. 17:50171.
    Na jó mégis mondok egy mai eseményt, egy megemlékezés: 1944. június 6. - Normandiai partraszállás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (169)
     
  32. 2003. június 6. 17:40170.
    szia. . nem tudom melyik reszen elsz canadanak. . nekem volt (sajnos csak volt) egy nagybacsim, aki calgaryban elt. . es a nyugdija magasabb volt mint ha mas allamban elt volna, az olaj haszon egy reszet a lakosag is megkapta. . ez nagyon szep dolog lehet. . nalunk is vannak minden neven amit felretehatsz. . vagyis nem fizetsz ra adot, mig ki nem veszed. . de nalunk olyan amit az allam garantal nincs. . kiveve persze a cd a treasure bills. . jelenleg kevesebb mint 1% fizet. . . meg amit 5 evre kotsz le is valami 2-3% . . . fertelem. . . szia. . .
    előzmény:
    Bogie (168)
     
  33. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 6. 16:59169.
    Sziasztok! Mivel tegnap senkit nem érdekelt a 'Vadnyugati' történetem és az izgalmas részletek :((( hanem mindenki Marthaval foglalkozott /még jó, hogy azt is én hoztam fel! :-)/ ezért most Ti mondjatok valamit, amit ma hallottatok, vagy ami foglalkoztat! Szóval. . . . . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2003. június 6. 07:55168.
    O megegy, itt nalunk van meg egy emlitesre melto nyugdij sporolasi forma az RRSP. Ez az osszeg a jovedelmedtol fugg, vagyis a jovedelmed egy bizonyos reszet adomentesen megsporolhatod , amit az allam fektet be es garantal. :))
    előzmény:
    houston (166)
     
  35. 2003. június 6. 07:49167.
    Nem veszem kioktatasnak houston :)) A nyugdijasok itt (Canada) leginkabb probalnak allami ertekpapirokba es hasonlo "mutual" fundokba invesztalni. Persze , mindenutt van a riziko, attol fugg, hogy ezek az ertekpapirok, hol es mit takarnak. Tovabbra is fenntartom, hogy vannak sokkal biztonsagosabb befektetesi formak, mint a tozsden reszvenyeket venni. No de ez nem is a vitatema, en csak annyit probalok elmondani immaron nem tudom hanyadszor, hogy a Martha azt modnja, hogy o nem tudott elozetesen a reszvenyek ertekcsokkeneserol. NEM EZZEL VADOLJAK !!! Ennyi ! Azt hiszem jobb, ha befejezzuk ezt a temat, mielott mindenikenk kutese lesz tole.
    Szia te real McCoy :)))))
    előzmény:
    houston (166)
     
  36. 2003. június 6. 07:10166.
    most veletlenul sem szeretnem ha ezt kioktatasnak venned. . de a mutual fund osszesege stock, bond dolgoknak. . mikor az enron disznosag kiderult. . minden megbukott. . a tanarok fundjatol az egesz piac. . . eppen most hallottam a radioban, utban hazafele, hogy meg raadasul a sec-nek is a boardjan volt. . . magyarul. . ha en hibat kovetek el. . nem ismerve a torvenyt, akkor is megbuntatnek. . mondvan nem ismerni a torvenyt nem mentesit a buntetestol. . . ha valaki. . o mint a sec member irton tudja mit lehet mit nem. . es megint csak azt mondom 46 ezer dollar. . . neki ez tokmag. . ezert nem lett volna szabad a nevet reszkirozni. . . hogy mindenki mas IS hazudik. lop, csal. . . en nem ad okot nekem arra hogy csaljak, lopjak. . hazudjak. . . nekem ez nem eleg kifogas. . . valaki azt mondta a radiosnak, hogy ne de kerem hazudott. . erre a show host. . . so. . . what. ???. . hat az azert meg sem jo valasz. . . . mert sokan rabolnak. . ha en holnap ugy dontok en is, miert ne. . . es ha nem kapnak el. . en vagyok a jani. . . ha meg elkapnak majd azt mondom. . so what. . . 46ezer dollalert???? akinek billioja van???? ez amit nem ertek. . . egyebkent mint irtam, a showjat is a magazinjat is nagyon szeretem. . nem vele, a tehetsegevel, , , hanem a viselkedesevel van problemam. . .
    előzmény:
    Bogie (164)
     
  37. 2003. június 5. 23:53165.
    Engem az bosszant, hogy nem o volt az elso, aki ilyesmit (inside trading) elkovetett, ha jol emlekszem, egy Bush nevezetu ferfiunak is volt hasonlo tette, de persze, neki apukaja abban az idoben elnok volt es a kutya sem figyelt fel ra.
    előzmény:
    Bogie (164)
     
  38. 2003. június 5. 20:11164.
    Pont itt van a kutya eltemetve. Soha a budos eletben nem csinalta volna meg, ha tudja, hogy mi van, pontosan errol van szo !! Itt o abban hibazott oriasit, hogy nem nezett utana, mit is ir ala.
    De nem ezzel vadoljak, mert nem tudtak bizonyitani !!!! Nem az "inside trade"-el vadoljak !!!
    A sok "kisnyugdijast" meg ha sajnalom is, megsem tudom igazan sajnalni, mert aki a tozsden befektet , annak szamolni kell egyarant veszteseggel vagy nyereseggel. A "rendes" kisnyugdijasok nem a tozsden fektetnek be, hanem a sokkal biztonsagosabb mutual fund-okban, stb .
    előzmény:
    houston (161)
     
  39. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 20:03163.
    Szerintem nagyon érdekes történet és izgalmas! :-)
    A Vadnyugat mennyi titkot rejtehet még!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (162)
     
  40. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 19:58162.
    És végül. . .
    Állítólag Garett nem 'azt' a Billyt lőtte le, hanem Billy Barlow-t.

    A genetikai tesztben sokan reménykednek, többek között a Billy the Kid múzeum korátora is, aki meg van győződve, hogy a 90 évet élt Billy az igazi és Garett mást lőtt le!
    A genetikai tesztet már alkalmazták olyan hírességeken, mint Thomas Jefferson és Jesse James!

    Áprilisban kezdték kivizsgálni annak a két helyettesnek a halálát, akit Billy lelőtt.

    Tehát a lényeg végül, hogy öszevessék a két test eredményét. A nő neve egyébként Catherine Antrim és 1874-ben halt meg tbc-ben Új-Mexicoban és Brushy Bill-t aki Texasban élt.
    Az állítólagos Billyt Új-Mexicoban temették el annak idején.

    Még az is érdekes, hogy állítólag a nő csak a nagynénje és további 'Billy'-k is felbukkantak, többek között egy 1937-ben meghalt John Miller nevű.

    Az Új-Mexicoi történelem része az eset ezért mindenképpen ki akarják deríteni mi történt, melyet a jövőre nyugdíjba vonuló Sullivan Sheriff kezdeményezett!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (160)
     
  41. 2003. június 5. 19:55161.
    szia bogie. . ezen a kerdesen beszelgetunk mi is a ferjemmel. . hogy az vesse ra az elso kovet, aki nem adta volna el a reszvenyt, mikor megtudta, hogy masnap lezuhan. . . ez a ferjem velemenye. . en meg azt mondom. . es itt terek el toled is (annak ellenere hogy mint tobbszor irtam, csodalom a tehetseget, a showjat, es a magazinja szuper qualitijat) hogy pont ezert. . mert billiomos. . ette volna a fene hogy veszit. . . mint tobb ezren egy parszaz ezer dollart. . . big deal!!!! neki. . . a neve tobbet kellett volna hogy erjen, o aki tudja mit jelent a inside trade. . mint volt brocker. . es nem lett volna szabad pont a becsulete vegett eladni. . neki ugy kellett volna viselkedni, hogy ette fene azt a par szazezeret. . . a nevem fontosabb. . . en ezert az egyert hibaztatom. . a tobbi meg mar mint tudjuk mind ugyvedek viaskodasa lesz. . . . . de , es ezert is kar, , , , sokan most sokat vesztettek. . . megint a kisember. . aki beletette a hitet. . en mar nem is jatszom a tozsden. . mert az enron ugy utan rajottem hogy ez a gazdagok jateka. . . ott, es ugy csalnak ahogy csak tudnak. . csak van aki lebukik, es van aki nevetve eli tovabb vilagat. . mig szazezrek nyugdija a fustbe ment. . .
    előzmény:
    Bogie (158)
     
  42. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 19:43160.
    Billy akkor lett hírhedt, amikor ő és néhány barátja tűzpárbajba keverdett és több embert megölt köztük Garett elődjét William Bradyt. Ezért üldözték és Garett elkapta, bűnösnek találták gyilkosságban, Lincolnba vitték börtönbe és ott várta bilincsben az akasztását. 21 éves volt.

    Ma Lincolnban 38 laknak és évente 35 000 látogatnak el oda - még a börtön is meg van!

    Amúgy Billy, Henry McCarty néven született. 1881 április 28-án megszökött a börtönből miután fegyvert szerzett és megölt két helyettest, akit odaállítottak őrizni őt. Lóháton elmenekült.

    Ezután üldözte őt Garett és egy faromon összecsaptak, ahol Garett szíven lőtte július 13-án. Ahogy eddig mindenki tudta. . . .
    Garettnek még él az utolsó gyereke a 8-ból és a vele folytatott beszélgetés szerint Garett unokaöccse állítja, hogy 'nem kérdés', hogy Garett Billyt lőtte le!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (159)
     
  43. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 19:16159.
    Most olvastam egy érdekes cikket a mai NY Timesban.
    Exhumálni akarják 'Billy The Kid' testét! (Billy a Kölyök)
    Állítólag mégsem lőtte le Pat Garett 1881-ben a Billyt Lincoln megyében.
    De még előtte egy másik testet exhumálnak egy nőét Új-Mexicóban, aki állítólag az anyja volt. Genetikai tesztet akarnak végezni, hogy összehasonlítsák a két testet.
    Ennek az állítólagos Billynek a testét Texasban találták meg, akinek a neve Brushy Bill Roberts és 1950-ben halt meg 90 éves korában.
    Ha bebizonyosodik, hogy ő az a Billy, és a két teszt erdménye az, hogy rokonok voltak, akkor Garett Sheriff valaki mást lőtt le anno és ebben az esetben gyilkos volt.
    Tovább is van. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2003. június 5. 19:05158.
    Nem nyilatkozott, es nem is fog, legalabbis amig az ugy be nem fejezodik. Gondold el, minden szavat az ugyvedek kiforgathatjak, szoval nem tanacsos ilyenkor nyilatkozgatni. Hat eppen azert tudjak most vadolni, mert annak idejen nyilatkozott, es miutan public company-ja van ( jegyezve van a tozsden), igy a vad azzal vadolja, hogy a nyilatkozataval felrevezette az o vallalataba befekteto szemelyeket. Szoval itt tartunk most. Egyebkent az akkori nyilatkozataban sem mondott semmit, azon kivul, hogy kozolte , o nem csinalt semmi torvenybe utkozot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (154)
     
  45. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 19:03157.
    Köszi. Gondolom havi lap. Nem tűnik annyira drágának. Persze attól függ hány oldal! :-)
    előzmény:
    Bogie (156)
     
  46. 2003. június 5. 19:00156.
    Valahol 5-6 kanadai dollar kozott van a magazinja, az kb ezer Ft.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (155)
     
  47. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 18:56155.
    A választ megkaptam, elkerülték a hozzászólások egymást. Gyorsabb voltál! :-)))
    Esetleg Te tudod mennyibe kerül az újság, amit kiad?
    előzmény:
    Bogie (153)
     
  48. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 18:54154.
    Én csak azért kérdeztem Bogie-t, mert ő nem említette azt a tőzsdei ügyet.
    De a nyilatkozatára biztos mindenki kíváncsi lenne, mert nem nyilatkozott még az ügyről, ugye?
    előzmény:
    houston (150)
     
  49. 2003. június 5. 18:53153.
    Nem latom maskepp, csak annyi a kulonbseg, hogy az o tozsdei es egyeb ugyeit, nem o intezi szemelyesen, es a tanacsadoja mondta neki, hogy most ezt es ezt a kotvenyeket adja el. Ennyi. Martha alairt es kesz. Most az a legrohejesebb, hogy nem is ezzel vadoljak !! Tehat a tozsdei manipulaciot nem tudjak bizonyitani, ezert nem tudjak azzal kondkretan vadolni. Igy most a vad azt talalta ki, hogy a public "felrevezetesevel" vadolja meg. Hosszu ugylet, es sok a hulye reszlet benne, ugyhogy ha van valkinek kedve az leirhatja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (149)
     
  50. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 18:50152.
    Mennyibe kerül?
    Mennyi lenne átszámolva Ft-ban a Kanadai & (jól tudom)?
    előzmény:
    Bagoly (151)
     
  51. 2003. június 5. 18:32151.
    Neha megnezem a Martha musorat a TV-ben, de legjobban az altala kiadott magazint szeretem. Nagyon szep, elegans kivitelezesu, gyonyoru kepekkel, receptek, jotanacsok, stb. Itt egy jo otlete, kerti viragok, vagy szobanovenyek apolasara: keverj ossze 1 L vizben 1/4 pohar (kb. 6 dkg, tobb, vagy kevesebb) suto szodat (sodabicarbonat) es ugyanannyi epsom sot. (magnezium sulfate) Ezzel spricceld a novenyeidet minden negyedik heten. Most megyek es megveszem a legujabb magazinjat, habar eleg draga, de majd a bukszam melyere nezek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2003. június 5. 18:30150.
    tegnap este meg irtam ehhez a temahoz. . eltunt. . itt nem arrol
    van szo, hogy en maskepp latom mint bogie. . en azt
    meseltem el, hogy egy ugyved beszelt a tv-ben, es azt mondta
    ha Martha az elejen beismeri hogy mi tortent. . es vallalja
    ez mar regen vege lenne. . . de az egoja nem engedte, hogy beismerje
    jelenleg azert van a cirkusz, hogy amiket allitott, nem ugy volt
    amit en mondtam, mint sajat velemeny, , , hogy neki egy
    par szazezerert nem lett volna szabad a nevet reszkirozni

    jelenleg mint irtam az a kar, hogy o miben van. . es az is nagy kar, hogy
    nagyon sok ember megint rengeteget vesztett penzt. .
    volt olyan hogy a kotvenye $60 ert. . . tegnap allitolag % 5. . . . kepzeld megint
    hanyan mit vesztettek. . . ezert kar. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (149)
     
  53. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 17:52149.
    Most már emlékszem ugyan ezt láttam én is. És köszönöm az emlékeztetőt. Tudtam, hogy valaki többet fog tudni róla! :-)
    Ezek szerint a Te véleményed szerint nem 'csinált' semmi rosszat? Amiről Houston írt, azt Te másképp látod? Arra a tőzsdei manipulációra gondolok.
    előzmény:
    Bogie (148)
     
  54. 2003. június 5. 17:44148.
    Szivesen :)
    előzmény:
    Rosszido (147)
     
  55. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 5. 17:39147.
    Kösz.
    előzmény:
    Bogie (146)
     
  56. 2003. június 5. 17:30146.
    Martha lengyel szarmazasu. Pici koratol, miutan o volt a legidosebb (5 vagy 6 gyerek kozul) a haztartasban es mindenben segitenie kellett. Apja egy rendkivul szigoru ember volt, es Marthanak mindent meg kellett tanulni, a befozestol a kisebb javitasokig a hazban. Jo tanulo volt, es nagyon szep, igy a papa bevitte ot 16 evesen egy modell-reklam ugynokseghez akik foglalkoztatni kezdtek. Erettsegi utan tovabb tanult, es kozben egyre tobb modell munkat kapott New Yorkban, abbol fedezte tanulmanyait. Ott ismerkedett meg a ferjevel, aki kezdo ugyved volt. Mikor osszehazasodtak Martha aposa javasolta az ambiciozus fiatalasszonynak, hogy dolgozzon a New Yorki tozsden, es Martha belement, mert a ferj, hogy finoman fogalmazzak, kevesbe ambiciozus volt. Nehany evig dolgozott a tozsden, majd a ferj kezdett ideges lenni a feleseg sikerei miatt, es egy rossz tozsdei dontes utan Martha beleegyezett, hogy otthon marad , eladtak a New Yorki szep appartmantat es kikoltoztek New York kornyekere. A haz amit vettek regi nagy haz volt, de rettento rossz allapotban, es Martha ugy dontott, hogy o azt renbe hozza. Nekifogott es megcsinalta !!! Kozben azert anyagi gondok is lettek, es akkor kezdett el a regi modon sutni-fozni. A sutemenyeit a helyi piacon arulta, es elkezdett magan hazaknak partykra fozni, sutni, dekoralni. Igy kezdodott az igazi uzlet, es egyre tobb megrendeloje lett, megalapitotta a vallalatat es megallas nelkul dolgozott. A csalad a sok penzt nem banta, meg a jo eletet, de az , hogy szinte soha nem volt veluk nem tetszett nekik, igy a ferje elvalt tole. Gondolom nem ment el ures kezzel o sem, mert itt megitelnek a ferjnek is, ha az asszony az aki nagyobb jovedelemmel rendelkezik. Martha egy inteligens, okos, es a munkanak elo uzletasszony. Valoban Bagoly, ha mar itt tartunk, az a baj, hogy "asszony".
    Nekezd, ne aggodjal a tv show es a magazin is megmarad, Martha ugyan lemondott az "elnoki" poziciorol a sajat cegenel, mert a ceg a tozsden jegyezve van, tehat miutan bunteto eljaras alatt all, nem lehet a ceg elnoke, de azt hiszem az uj pozicioja "creative fonok". Rohadt es undorito, hogy az uzleti feltekenyseg arra kenyszeritette, hogy a sajat, o alatala kemeny munkaval letrehozott multimillokat ero vallalatanak a vezeteserol le kellett mondania.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2003. június 5. 16:59145.
    :))))))ez nagyon jo!
    Martharol: olyasmit csinalt, amit en is szeretnek, de en keptelen vagyok ra.
    Rosszido! Tulajdonkeppen komplett haztartasvezetest mutatott be a tv-ben, de nagyon sokoldaluan es szinvonalasan, tele otletekkel(persze reklammal), az ujsagjaban szinten, aztan ebbol beindult es naggya lett a "kisember".
    előzmény:
    Bagoly (144)
     
  58. 2003. június 5. 16:14144.
    En meg mindig azt mondom, Martha egyetlen bune, hogy egy nagyszeru uzletasszony - nem uzletember. Minden elismeresem az ove. Legkonnyebb a rosszat elterjeszteni valakirol! Emlekszem egy viccre, boldogult Martin Luther King eletebol, akit az FBI ejjel-nappal uldozott es kigyot-bekat kiabaltak ra. A vicc: "King nem is neger. Az FBI feketitette be. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 15:27143.
    Szívesen, máskor is gyere. :-)
    előzmény:
    Rosszido (142)
     
  60. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 5. 15:23142.
    Kösz. Igy mar egy kicsit masabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (141)
     
  61. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 15:12141.
    Pár éve láttam a CNN-n egy beszélgetést Martha Stewarttal és akkor nagyon szimpatikus volt. Már nem emlékszem pontosan, hogy honnan indult, de átlagos család, élet stb. Aztán kiatalálta, hogy lehetne az otthonát szebbé, jobbá tenni, különleges recepteket, ételeket talált ki. A kerttel kapcsolatban is újított, egyedi, 'házi' készítésű tárgyakat alkotott a lakásában. Aztán megalapítota az újságját, amiben ezeket leírta.
    És még sok minden mást is létrehozott amire már tényleg nem emlékszem! :)
    A mostani botrányáról pedig a tegnapi CNN adásból hallottam ezért kérdeztem rá a külföldön élő hölgyeknél! Mivel ők biztos többet tudnak. Nálunk tényleg nem ismert, én sem tudnám ki ő, ha nem lett volna az ominózus műsor.
    Így jó? Nem volt szándékos a rövid válasz! :-)
    előzmény:
    Rosszido (140)
     
  62. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 5. 15:05140.
    Hat ebböl sok mindent megtudtam. . . kösz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (138)
     
  63. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 14:58139.
    Gondolod, hogy lesz majd lehetőségünk egyszer megmutatni, hogy hogyan illik viselkedni sikeresen és gazdagon? :-)))))
    előzmény:
    nekezd (136)
     
  64. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 14:57138.
    Ha elovasod a többiek válaszát akkor megtudod, ennél többet én sem tudok, mert csak néhányszor láttam. Az USA-ban ill. Kanadában élők jobban ismerik, a műsorait például.
    előzmény:
    Rosszido (135)
     
  65. 2003. június 5. 08:30137.
    sajnos nem lattam, nem is hallottam rola. . de nagyon sok rosszat is irnak rola, hogy utalatos, meg kapzsi, meg konyortelen, meg a lanya sem beszel vele. . de ezek lehetnek pletykak, irigyek hozzaszolasai. . hogy kemeny egy no lehet, hat istenem, , nem a gyengekbol lesznek oriasok. . . en azert sajnalom hogy lebukott mert: eloszor is nagyon jo volt a showja, nagyon szinvonalas. . masodszor gyonyoru volt a magazinja. . harmadszor, mert nagyon sokan akik hittek benne, most odaveszett a penzuk. . volt hogy a reszveny $60 dollar volt. . allitolag ma 5 korul. . . szamitsd ki, hany ezren, mi penzt vesztettek, mert hittek benne. . . ezert a masoknak a benne levo hite miatt neki sosem lett volna szabad megtenni amit megtett. . . kar az egeszert. . erte is, meg a vesztesekert is. . .
    előzmény:
    kysslina (134)
     
  66. 2003. június 4. 22:34136.
    Nagyon szeretem a show-jat, szinvonalas, es kulonosen azert kedvelem, mert nem csak azt mutatja be, hogyan vasarlohatok milliomoskent egy jo minosegu stelazsit, hanem azt is, hogy hogyan lehet sajatkezuleg jo dolgokat csinalni, ami altalaban kisebb osszegbol megteheto. a tobbi hasonlo musort is szeretem, de az ove a legszinvonalasabb es sokoldalubb. Kar, hogy igy elszallt. Nem o az elso es nem is az utolso. Sajnos nekem nam all modomban megtudni magamrol, hogy elszallnek-e, ha egy ekkora birodalmat kiepitenek:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (133)
     
  67. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 4. 22:32135.
    Ki ö?Martha Stewar`t?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (131)
     
  68. 2003. június 4. 21:21134.
    Nemregen volt egy film rola az NBC-n vagy az ABC-n, az eleterol, de sajnos nem tudtam megnezni. Nem sokat tudok rola, de jo lett volna latni a filmet, hogy hogyen lett azza, ami. Latta valamelyikotok?
    előzmény:
    houston (132)
     
  69. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 21:15133.
    Így már értem. Igen, legutóbb is azt hallottm, hogy nagyon 'elszállt' magától. Tényleg olvastam, meg láttam, hogy micsoda birodalmat teremtett a szó szoros értelmében. És ez tisztelendő, de azért a kapzsiság . . .
    És most mi lesz, pénz büntetés, esetleg börtön? Gondolom presztízs veszteség az egyértelmű! Sokat vesztett a tulajdonképpen semmiért!
    Jól mondtad főleg a Nevét. Pont amiért Ő volt az, aki!
    előzmény:
    houston (132)
     
  70. 2003. június 4. 21:01132.
    hat igen. . ez ment ma egesz nap. . . sajat velemeny: (mert mar megvadoltak hogy a nep szoszolojanak tartom magam!) szoval nagyon szeretem a showjat. . gyonyoru magazinja van. . mondanam hogy a National Geographic szintjen, es azt elso rangu. . . no most ha valakinek ilyen "neve" van, akkor annak nagyon fontos hogy mindig, minden korulmenyek kozott csak olyat tegyen, ami torvenyes. . o, aki maga is stock brocker volt. . van osszekotetese. . mikor a gyogyszerrol kiderult hogy sajnos, nem az, amit allitottak rola, a haverja, felhivta, es figyelmeztette, hogy holnap kijon az igazsag. . erre o gyorsan eladta a 4000 stockjat. . masnap lezuhant, , mindenki aki benne volt vesztett. . . no most ezt ket fele kepen lehet nezni. . te, vagy en, ha ilyet tudnank meg(persze ez a baj, hogy mi ezt nem tudjuk meg) akkor biztos te is, en is eladnank. . . de ezt o nem engedhette meg maganak. . velemenyem szerint, aki mar ugyis billiomos. . with a b. . . az tudja lenyelni a tomeggel, hogy veszit egy par szaz ezret. . . istenem. . mindenki mas veszitett, olyan is, akinek nincsen billioja. . o megtette, amitre nagyon vigyaznak. . ugynevezett belso titkott tudott, ami buntetendo. . . . no most, mint ma egy ugyved mondta, ha ezt lenyeli, beismeri, bocsanatot ker. . buntetest fizet. . stb. stb. . mar regen vege lenne. . de o. . mert nagy az egoja. . mindennek az ellenkezojet allitotta. . . ez itt volt a bibi. . . ezert fog most fizetni, sajnos a nevevel. . . . kar erte, mert nagyon meltanyolom a tehetseget. . de nem meltanyolom a kapzsisagat. . ha valaki neki fontosabb kellett volna hogy legyen a neve, mint egy par szazezer . . . . . ezert most milliokat fog veszteni. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (131)
     
  71. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 20:25131.
    Az Amerikában élő hölgyektől kérdezném, hogy mi a véleményetek Martha Stewart-ról, most mondják a CNN-n, hogy megvádolták, mert hamis információkat adott a nyomozóknak! De az elejéről lemaradtam, hogy alapjában mi volt a vád. Azt tudom, hogy kb 1 éve már gondjai vannak.
    Korábban a Larry King műsorában láttam azért tudom ki ő. De Ti biztos többet tudtok róla!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 20:21130.
    Én is szeretném. . . :))))
    előzmény:
    nekezd (129)
     
  73. 2003. június 4. 18:57129.
    Tudod Canada a mentalitasaval pozitiv, udito latvany a politikai terkepen. Szeretem Canadat:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (128)
     
  74. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 18:54128.
    Canada nagyon szuper hely, most már biztos, olyan sokan vagytok itt onnan! :)))
    Azért érdekes, hogy mely országok adják a Nobel-díjasokat, nem csoda, hogy sok könyv meg tanulmány jelenik meg a témában! :)
    előzmény:
    nekezd (127)
     
  75. 2003. június 4. 18:31127.
    Nem titok: Canadaban vagyok. Lassan mar egy eve:))Szeretek itt lenni. A Nobel-dijasokra visszaterve, a sorrend lelekszamra aranyosan szamoltak ki. Ausztria, Svedorszag, Svajc, Dania a sorrend.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (126)
     
  76. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 18:18126.
    Szia Nekezd! Én is olvastam a Nobel-díjasokról a cikket, bár a sorrendre nem emelékszem.

    Amúgy Te melyik országban tartózkodsz, ha nem titok? :)
    előzmény:
    nekezd (125)
     
  77. 2003. június 4. 16:56125.
    Sziasztok!Most olvasgatok a regebbi NL-ban es lattam egy jo cikket, ami arrol szol, milyen sok Nobel-dijast adtunk a vilagnak. Vannak koztuk magyar szarmazasuak is es magyarok is. Ebbol a cikkbol tudtam meg azt is, hogy 8. helyen vagyunk a listan(nem 1. helyen, mint sokan mondani szoktak)Elso helyen Ausztria all, ezt sem tudtam!
    Magyar talalmany pl. a muver, ami gondolom hatalmas dolog, de meg lehetne sorolni. Ha akarjatok-elottem az ujsag-sorolhatok erdekessegeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (124)
     
  78. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 12:47124.
    OK. :)
    előzmény:
    vikva (123)
     
  79. 2003. június 4. 12:46123.
    Bocsi! Probalok szepet is keresni. Nem lesz konnyu!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 12:19122.
    Jaj, micsoda beköszönés. Brrr. :( Te már láttál ilyet?
    De azért köszi, valami szépet legközelebb, jó? :)))
    előzmény:
    vikva (121)
     
  81. 2003. június 4. 12:16121.
    Sziasztok!

    Par napja olvasgatom a topic-ot. Szaud Arabiabol irok. A halalbuntetest olvasva jutott eszembe egy par cikk amiket regebben olvastam a helyi ujsagban.
    Koztudott hogy ebben az orszagban a kozbiztonsag eleg jo, a bunozes par szazalek.
    Ha valakit lopason, betoresen kapnak, leamputaljak a karjat. Emberoles eseten, a bunost egy bizonyos ido utan egy altalaban kozhelyre viszik, ahol jelen van az aldozat es az o sajat csaladja is, valamint bameszkodok es a hoher, aki meg ilyen esetekben egy nagyon eles szablyaval vagja le az aldozat fejet. Mielott megtortenne a kivegzes, a bunos csaladja konyoroghet az aldozat csaladjanak a bocsanatert (esetleg un "verdij" elleneben), ami neha az utolso percben meg is tortenik. Ezek meglehetosen kozepkori szokasok meg, ebben a nagyon sok vonatkozasban kozepkori orszagban.
    Gondoltam erdekessegkepp leirom!

    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 12:12120.
    Most valami kellemesebb téma. Hallottátok, hogy tegnap - kedden - a londoni Sotheby's aukciós házban több híres magyar festő művét jelentős összegért árvereztek el? Pl. : Markó Károly-Klasszkius tájkép 100ezer&, Munkácsy Mihály-Doboló fiú 90ezer&. Bár a magyar aukciós házak szerint sok festő művét hibásan értékelték/becsülték, és attól függetlenül, hogy a londoniak szerint sikeresen zárták az árverést (620ezer& -a magyar képekre) a magyarok szerint ma már Mo-on sokkal sikeresebben lehet eladni híres magyar festők képét, mint külföldön! Még jelen voltak festmények: Vaszary Jánostól, Frank Frigyestől is.
    Mindkét fél elégedett volt az angolok, mert sikeres volt az árverés a magyar képek szempontjából, a magyarok pedig azért mert nincsenek veszélyben a magyar aukciós házak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 11:52119.
    Biztos gyönyörű volt. Legszívesebben a Világ összes múzeumába és galériájába elmennék - ha megtehetném. Már voltam egy-két helyen de az nem minden. :)
    előzmény:
    nekezd (115)
     
  84. 2003. június 4. 04:32118.
    mar azt meg sem merem kerdezni, hogy van e gyereked, es mit szolnal hozza mire hazamesz a ferjed mindet megolte??? komolyan ugy gondolnad, hogy ejnye, ejnye. . ????hat istenem. . . a 21szazad kuszoben ez mar okay. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (114)
     
  85. 2003. június 4. 04:28117.
    latod, ha megkerdezned hogy szeretnek e kivegzo, azaz hoher lenni. . nem vallalnam. . de forensic investigalo sem lennek. . . es a halalbuntetesrol azert az a velemenyem ami, mert valahogy a fene tudja miert, en mindig az aldozattal, es annak szeretteivel erzek egyet. . (ezert utalom a terroristakat) es en mondom neked, ha nekem egy 6 eves kislanyom egy ferfi eroszakkal elcipelne, mikozben az sikit, rug, kapal. . majd megeroszakolna, osszevissza verne, majd megolve, meztelenul kidobna az elhagyott utszelre. . nem hiszem hogy tudnek meg aludni az eletben ugy hogy ne akarnam a sajat ket kezemmel. . nem is a villanyszekkel. . erted, , , megfolytani, darabokra felvagni, felszeletelni. . . ezert ertem meg a halalbuntetest. . . . te mit tennel ha a te 6 eves kislanyoddal ilyen tortenne?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (114)
     
  86. 2003. június 4. 04:08116.
    A halalbuntetessel kapcsolatban: Valoban sok esetben ugy erzi az ember, hogy el kene venni az eletet az illetonek, de aki ezt megteszi, az is gyilkos lenne.
    A SARS: sajnos az emberek, nem vigyaznak elegge, soha nem ertettem miert kohog mindenki(tisztalat a kivetelnek)ossze-vissza. Jobban kene vigyazni magunkra es egymasra.
    Holnapra jo hireket kerek! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (114)
     
  87. 2003. június 4. 03:45115.
    Voltam az Ermitazsban, es gyonyoru! Keves ra egy nap. Nagyon regen volt, amikor ott jartam, gimnazista koromban. (Most olvasom egyszerre az egesz topicot es epp ennel a kerdesnel tartok)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (68)
     
  88. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. június 4. 02:40114.
    A halalbuntetes semmilyen korulmenyek kozott sem elfogadhato buntetesi forma. Egy ember e'lete't intezmenyes formaban sem szabad elvenni.
    A XXI. szazadban a szemet-szeme'rt elv ma'r elavult. Szerencsere Europaban ezt ma'r bela'tta'k.
    előzmény:
    houston (100)
     
  89. 2003. június 3. 23:53113.
    Sziasztok :))
    Egy kedves forum tag az utobbi napokban egy csomo kulfoldi magyarok altal leginkabb latogatott forumba beirt egy segitsegkero hozzaszolast, amelyben egy Nigeriai asszony megmenteset kerte. Beirta a web oldalt is ( ami spanyol nyelvu) hozza a segitseget, hogy hova mit kell irni, egy csomo szemelyes adatot.
    En irtam az Amnesty Internationalnak egy e-mailt amire most kaptam valaszt. Bemasoltam a Kanadai Vandorlelkek forumba, igaz angolul van, de a lenyege az, hogy NE SZAVAZZATOK AZON A WEB OLDALON.
    Ez ugyan nem vilaghir, de rengeteg teves informacio kering az interneten, tehat mielott barmihez a neveteket es egy csomo egyeb szemelyes adatot megadtok, erdemes tajekozodni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2003. június 3. 23:18112.
    csak annyit tudok amit tegnap a geraldo rivera showban lattam, hogy megint valami titkos ferfit keres a vedougyved ezuttal, valami Danie nevut. . es meginterjuolta O. J. Simpson prosecuterjet. . valami Marsha. . . biztos emlekszel ra. . hogy o mit szol hozza. . persze az csak nevetett, , , hogy ez mind homokszoras. . mud the water, she said. . . egyebkent szerintem egyre utalatosabb a pofa. . eloszor meg en is jokepunek tartottam. . . utobbi idoben, az uj frizuraval, es a ronda pokhendi pofaval, egyre rondabbnak tartom. . . . te nem????
    ja meg a ferjem hallotta a hirekbe mondtak be (fox) hogy tobb szaz levelet kapott csajoktol, akik felesegul akarnak menni hozza. . . no ehhez mit szolsz. . szerintem ongyilkos jeloltek nem gondolod???? marhara szeretnem ha valami riporter ezeket a csajokat interjuolna meg, hogy miert szeretne felesege lenni ennek az ipszenek????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_884459 (111)
     
  91. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2003. június 3. 22:03111.
    Houston, tudsz valami bővebb infót a Peterson ügyről? A múltkor megvettem a People magazint, de semmi érdemleges infó nem volt benne.
    előzmény:
    houston (108)
     
  92. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 3. 19:27110.
    Kedves itthon és külföldön élő c@fesok mi történt Nálatok otthon-itthon?
    Valami jó, valami érdekes? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 3. 12:01109.
    Nem is tudom, hogy filmen láttam-e (bár valószínű erről is készült film) vagy dokumentum film volt esetleg beszélgettek róla az amerikaiak, de a lényeg, hogy ott is az volt a téma, hogy még is meddig 'várnak' a halálbüntetésre, azok, akiket már elítéltek? Évekig kell 'várni' míg meghalhatnak! És nem csak az adófizetőkről van szó, a pénzről - ami persze nem elhanyagolható, hanem a családokról. Mind az áldozaté, mind pedig a bűnösé. Arról, nem is beszélve, hogy azért elvétve akadnak ártatlan bebörtönzöttek is.
    De én nem tudom, hogy mit tehetnének ott Nálatok az átlag amerikaiak, azon kívül, hogy tiltakoznak! Gondolom, hogy ha a törvény nem változik, nem változtatják meg, akik megtehetnék, akkor még sokáig így marad minden, nem?

    Ami a konkrét témát illeti, fogalmam sincs. Mert meddig akarják húzni a dolgot, kinek lesz jó? Nem tudom.
    előzmény:
    houston (108)
     
  94. 2003. június 3. 04:20108.
    jelenleg van egy krapek, par nappal ezelott mutattak a tvben. . egy 18 eves lanyt, megeroszakolt, majd tobbszori szurassal meggyilkolt. . halalbuntetest kapott. . nem tudom pontosan mikor tortent az eset, vagy hany eve csucsul mar. . mert aki halalbuntetest is kap, nem am masnap kovetkezik az be. . . szoval csucsul a lelkem a bortonben, es veseproblemaja van, , , hetente ketszer geppel tisztitjak a veret, ugynevezett muvesevel. . maskep meghalna, mert a mereg felgyulik. . no ez az adofizetoknek bukudollarba kerul (korhaban $500 dollar egy ilyet meregtelenites) bemutattak az esetet, es feltettek a kerdest: folytassak e a muvese hasznalatot meg evekig(???) halalra van itelve!!!. vagy pedig kapjon uj veset (!!!) a mutet kb 100. 000 dollar (!!!) de meg mindig olcsobb mint a muvesevel eletben tartani: AMIG KIVEGZIK. . . . . no errol , ha rajtatok mulna mire szavaznatok???? az en naiv kerdesem, hogy egyaltalan miert kell eletben tartani, mikor mar egyszer halalra van itelve????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2003. június 3. 04:12107.
    no a jo ugyvedrol jut eszembe, eppen ma este lattam a tv-ben. . miert utaljuk az ugyvedeket cimmel kezdhetnek uj forumot, de ezt csak akik amerikaban elnek ertenek. . . mert ugye alapveto lenne, hogy azt hidd, hogy a dolguk hogy kideritsek az igazsagot. . no ez nem igy van. . mindent megtehetnek (majdnem) hogy az igazsagot "homalyositsak" mudding the water. . a cel, nem hogy az igazsag kideruljon, hanem hogy sikeruljon eleg homokot szorni hogy az eskudt szekben ullokben "ketely" kelletkezzen, akkor mar a gyilkos is hazamehet mint aki jol vegezte dolgat. . lasd O. J. Simpson esete. . ugyan ez folyik jelenleg a Scott Peterson ugyben. . minden nap valami mas baromsagot hozz fel. . mindegy hogy igaz vagy nem. . de hatha. . . es ez mar eleg. . . igy engennek el gyilkosokat vissza a tarsadalomba, hogy utana termeszetesen ujbol elkovessek kisded jatekaiat. . . meselek valamit. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (106)
     
  96. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 2. 22:37106.
    Szia, a filmet én is láttam.
    Tény, hogy általánosítani nem lehet, hogy halál, vagy életfogytiglan legyen-e a büntetés.
    Minden ügy más - de ez meg olyan közhelyes!
    Hiszen, sajnos, annyi büntett van, hogy válogatni lehet a büntetések között.
    Szerintem csak külön-külön ügyekről lehet, tudunk véleményt mondani!
    Minden esetre alap feltétel, a jó ügyvéd, ügyész és a bíró!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (105)
     
  97. 2003. június 2. 22:03105.
    Hát, ebben én is veled értek egyet, azzal a kitétellel, amit kisslyna is említett.
    A halálbüntetés kérdése nagyon megosztja a közvéleményt. Van úgy, hogy az igazságérzetünk erre "szavaz", de vannak nagyon kétséges esetek is. Láttam egyszer egy régi filmet Henry Fondával, "12 esküdt" volt a címe, azt hiszem. Pont ezt a dilemmát boncolgatta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (104)
     
  98. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 2. 21:46104.
    A gyermekhalál mindig szörnyű de nem lehet arra hivatkozni, hogy elfutott, elbújt.
    Szerintem vannak alapvető gyerek 'tulajdonságok', amikre fel lehet készülni!
    Utcán nem engedjük el a kezüket mert 10-ből 9 gyerek elfutna, víz közelében nem tévesztjük szem elől gyerekeinket!
    Szerintem az összes felnőtt felelős, ha egy 'megakadályozható' esetnél baleset - haláleset - történik! Úszómester, pedagógus, szülő stb. A figyelmetlenség sajnos gyakran végzetes lehet, főleg gyerekeknél. . .

    Ami a halálbüntetéseket illeti, az a baj, hogy mivel nincs, szerintem nagyon sok életfogytiglant egyszerűen 'harmadolnak'. Jó magaviselet miatt például.
    Bár gondolom itt nagy különbségek vannak USA, Európa és Mo. között mégha mi már az EU-s normák szerint büntetünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2003. június 2. 13:56103.
    Magyarországon nincs halálbüntetés, csakúgy mint az EU-ban. Úgy tudom, Amerikában sem minden államban van. Itt életfogytig tartó börtönbüntetés van helyette.
    előzmény:
    houston (100)
     
  100. 2003. június 2. 13:51102.
    Szia! Neked tökéletesen igazad van. Én is átéltem két gyerekemmel a strandon hasonló rémületet: az egyik jobbra volt tőlem, a másik balra, nem győztem a fejem kapkodni, mégis egy pillanat alatt szemelőtt tévesztettem az egyiket. Persze, hogy azonnal pánikba estem és rémülten kiabáltam a nevét, ő meg a hátam mögött pancsolt. Ilyen is van, tudom. De az más, amikor ott sem lehetsz a közelében, mert dolgozol és egyedül engeded ki a strandra. Esélyed sincs, hogy megvédd az esetleges veszélytől. Ez szerintem, maximális felelőtlenség.
    A másik esetben, pedig állítólag 7 gyerekre vigyázott 2 óvónő. Nem kevés ez kicsit?
    előzmény:
    kysslina (101)
     

Címlap

top