Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. 2003. május 28. 22:5576.
    hogy mar jot is irjunk, keri valaki, , , hat ma alairtak 350 billio adokedvezmenyt, amit majd tapasztalhatunk. . rankfert. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. május 28. 22:5275.
    nekem is az nem tetszik a dologban, hogy a baratnonek fogalma sem volt hogy nos. . tehat akarmilyen jokepu. . . mert az, szerintem olyan mint a szep alma, ami belul . . . . birom hogy a szegeny mamajat mindig az ugyved melle allitjak, gondolom szimpatia keltes vegett. . (persz hogy o vedi a fiat, azt 100%-ig megertem, melyik anya hiszi el a fiarol hogy gyilkos?) nekem is van fiam, en sem hinnem el!!! ma ugye ismet "uj kinezesben" jelent meg. . olyan mint a szinet valto gyik. . . es persze a szegeny lanyok is ezert estek be neki, mert "jokepu" es olyan jo adja magat elo. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (74)
     
  3. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 20:5774.
    Nem tudom, de ahogy lentebb írtam - és ahogy a szakemberek mondják - az esetek 90%-ban az elkövető: közeli családtag stb.
    Mikor először megláttam a pasit a TV-ben, nos nekem nem 'tetszett"! Egy terhes nő csak úgy nem tűnik el. . . És alap szabály, mindig a (házas)társ a gyanús! Persze azért van kivétel, de ritka - mondjuk a sorozatgyilkosok. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117116 (72)
     
  4. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 20:5173.
    A simlis, az olyan valaki, akin látszik, hogy hazudik, nem mond igazat, rosszban sántikál!

    Sajnos a mostani Larry King műsorok majdnem mind elrablásról, gyilkosságról szólnak, "jobb" esetben a bűnös elfogásával és megbüntetésével kapcsolatban. Rosszabb esetben 'megoldatlan' bűnesetkről szól!
    Egy pár hónapja majdnem minden nap néztem a műsort és az a sok kislány, akiket elraboltak és bántottak, az valami szörnyű!!! És hogy a legtöbb esetben rokon, közeli családtag, barát, ismerős és 'csak' kis %-ban idegen. . . :(((
    előzmény:
    Bagoly (70)
     
  5. Torolt_felhasznalo_117116
    Torolt_felhasznalo_117116
    2003. május 28. 20:4472.
    En is a legelejetol, naponta figyelemmel kisertem a Laci Peterson ugyet. Szerintem NEM a ferj volt a gyilkos. . . . . valahogy hagyatkozom a (jo) emberismeretemre, egyszeruen "nem nez ki" bunozonek. Nem azert, mert igencsak jokepu pasas, de nekem ez a hatarozott velemenyem.
    Nem baj, ha vitatkozunk, de majd meglatjatok, hogy hamarosan lesz eoriasi sevedcsavar az ugyben. . es (remeljuk) kiderul az igazi tortenet.
    Sajnos a media (mint mindig) elferditette az ugyet, a 38-ad rangu "szemtanuk" "fultanuk" elmondasa alapjan egyertelmuen kinevezte S. Petersont a hunyonak.
    Soha ne higyjetek a pletykaujsagoknak!!! Nem tenyeken alapul egyik sztorijuk sem.
    O. J. Simpson iteleteben meg ott volt a hiba, hogy az eskudteszek nagy resze fekete volt. . . igy teljesen mindegy volt, mi a valosag egy fekete mindig egy fekete oldalan all. Viszont kesobb a polgari perben bunosnek nyilvanitottak.
    előzmény:
    Bagoly (70)
     
  6. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 20:4271.
    Úgy gondolom a SARS-nál az idő elég meghatározó tényező lehet!
    Ha az elején nem 'várnak' olyan sokáig lehet, hogy Kanadában nem is terjed el! De azért fontos lehet az emberek mostani viselkedése is, mennyire felelősségteljesek, nem?

    Most már mondhatnál valami jó hírt is Kanadából!?
    előzmény:
    Bogie (69)
     
  7. 2003. május 28. 19:5670.
    Ne haragudjatok, hogy megkerdezem, mi az a "simlis"? --- En a Laci Peterson ugyet az elso perctol fogva figyelemmel kiserem es meglehetosen felhaboritott, amikor a ferje szabadon volt heteken, honapokon keresztul. Most azon mergelodom, hogy a biro nem akarja nyilvanossagra hozni a tenyeket, de csak ra kell varni. Egy erdekesseg: mikor eloszor lattam a hirekben a ferj baratnojet, olyan ronda volt, mint egy megtepazott azott mokus. A napokban megjelent, hat kerem szepen, teljesen kicsereltek! Ne mondja senki, hogy a szepseg belulrol jon: festek, ecset, hozzaerto kez es voila. A Larry King sokszor foglalkozik a temaval, tegnap este azt is megtudtam, hogy a ferjnek tobb baratnoje is volt, s meg a munkahelyen sem tudtak, hogy nos. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (66)
     
  8. 2003. május 28. 18:5769.
    Az elso idok kicsit "zavarodottak" voltak mikor a SARS esetek sajnos kezdtek aldozataikat szedni Kanadaban. Persze ugy gondolom, hogy semmelyik orszag nem lett volna kulonb, hiszen egy uj, ismeretlen, es gyorsan terjedo betegseggel neznek szembe.
    Ahogy latom, most mindent megprobalnak az itteni hatosagok a lakossagot a legjobban tajekoztatni, es a korulmenyekhez kepest mindent megtenni a terjedes megakadalyozasara. Ocsmany egy dog ez a SARS, es azt hiszem meg a lappangasi idot sem tudja senki biztosan, es ugy tunik, hogy van aki "csak" hordozza a virust, de o maga nem lesz beteg.
    Nagyon bizunk itt benne, hogy talalnak gyogyszert ellene, rovid idon belul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (67)
     
  9. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 18:3868.
    St. Pétervár 300 éves!!!
    Járt ott valaki, vagy megy oda?
    Nagyon szép lehet! És volt valaki az Ermitázsban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 18:3267.
    Ez a SARS ez szörnyű, olyan megállíthatatlannak tűnik! :( Mindig újabb és újabb emberek lesznek az áldozatai. Szerinted, minden információt megkaptok, amire szükségetek van?

    Az Air Canada nem az első légitársaság, amelyik csődbe megy vagy erősen 'gondolkodik' rajta, hogy bejelentse ezt!
    Itt a Malév is mindig problémával küzd de mégis új gépeket vásárolt, bár úgy emlékszem, hogy hitelre! Azokat a szuper új Boeing-okat!
    előzmény:
    Bogie (65)
     
  11. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 18:2666.
    Mindkét ügyről hallottam.
    A Scott Peterson -t még a Larry King műsorban láttam pár hete, amikor még keresték a feleségét, és amikor megtalálták. Az ügyvédek 'történetét' még nem hallottam, de nem meglepő. Úgy emlészem a rendőrök azt mondták rá, hogy "simlis" is tuti, hogy ő volt! Bár nem hiszem, hogy csak nálatok ilyenek az ügyvédek, mindenhol van ilyen is, olyan is!
    előzmény:
    houston (64)
     
  12. 2003. május 28. 18:1965.
    Remelem Scott Peterson nem ussza meg, bar ahogy irod is az USA ban ez nem lenne meglepetes.
    Nalunk a mai hirekben elsosorban meg mindig a SARS van, egy kozepiskolaban Torontoban ket gyanus esetet talaltak a diakok kozott :(( Az egyik diak anyukaja, abban a korhazban dolgozott, ahol SARS betegeket kezeltek.
    A masik az gazdasagi ugy, az Air Canada legitarsasag csodot jelentett nehany honapja, es most megy a huza-vona, hogyan tartsak fenn a legitarsasagot , itt persze az osszes szakszervezetek stb. erintve vannak. A legitarsasag tovabbra is utasforgalmat bonyolit, szoval ha valakinek jegye van veluk, azert nem kell panikolni :))))
    előzmény:
    houston (64)
     
  13. 2003. május 28. 15:4364.
    es ha mar az ugyvedeknel tartunk, aki az usaban el, tudja mi tortent az O. J. Simson urral!!!!! aki nem , csak roviden, egy fekete hiresseg, aki brutalissan megolta a feher feleseget, meg annak egy baratjat. . a per 1 evig ment a tv-be, mint egy soap opera, , es az ugyvedje kisimizalta, hogy szabadon engedtek. . . . szerintem a kovetkezo Scott Peterson lesz. . . mi a velemenyetek errol, akik tudjak az esetet??? ha csak meglatom az uj "vedougyvedjet" hanyingerem tamad. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. május 28. 15:3763.
    no mar az elobb koszontem neked, a masik forumon, most ismet jo reggelt. . mar akinek. . mert sokatoknak mar du. van. . szoval az en, es azt hiszem sokunk velemenye az, hogy az usaban ami rossz tortenik, az mind mind az ugyvedeknek koszonheto. . . vagy 15 eve, californiaban egy kocsit eladva, az illeto aki megvette, meg tartozott mindenki ra, o nekem, en a banknak. . kotelezo volt hogy biztositas legyen rajta. . par honap mulva hogy megvettek, megalltak fizetni. . akkor utana neztem jobban, kiderult hogy biztositasa sincs. . (hivatalosan) foglaloval visszavettuk a kocsit, es garazsoltuk. . hogy amig vagy a biztositast kifizeti, vagy a tartozast, nincs kocsi. . . kb 50 oldalas periratot kaptam, amiben 250, 000 azaz negyedmillio dollarra perelt. . . . persze elvesztette, de : kb 6 honapot vett igenybe, kozben a kocsi garazsolva volt. . es az ugyved akit fogadnom kellett. . . szoval ugy cakli pakli kb 8 ezer dollarba kerult. . . ami a szornyu volt benne, hogy ezutan termeszetesen en "visszaperelhettem" volna, es meg is nyerem. . de nem volt mibol behajtani , mert egy munkanelkuli apartment lakorol volt szo. . . (a kocsit egy dealer adta el, nem en szemelyesen az illetonek!). . szoval ezert utaljuk az ugyvedeket. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (62)
     
  15. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 11:4162.
    Micsoda hírek! :)))
    Érdekes lehet egy rendőrségi azonosítási eljárás mondjuk 6 lefátyolozott nő esetében! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117116 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_117116
    Torolt_felhasznalo_117116
    2003. május 28. 09:0061.
    Lina, egy ujszulottnek minden vicc uj. . . az alabbi hireid nem valosak, mar regen megcafoltak oket, magyarul:kacsa volt, es meg van egy csomo haosnlo azon a bizonyos listan.

    Viszont a mai napon a kovetkezo birosagi targyalas borzolta a kedelyeket:
    Floriodaban egy muszlim no feljelentest tett, mert az ID kartyajahoz (jogositvany, de a legfontosabb dolog amivel igazolhatod magad) kotelezni akartak, hogy levegye a a teljes arcat elfedo fekete fatylat, a foto keszitesehez.
    Azt nehezmenyezte, hogy ot eroszakkal arra akarjak kenyszeriteni, hogy olyat tegyen amit a vallasa tilt (megmutatni az arcat masoknak).
    AZ ESZEM MEGALL!!!!!
    Ha mar idejott Amerikaba , itt ragyogoan elhet, minden lehetosege adott, es meg az is, hogy autot vezethet, akkor Uram bocsa, alkalmazkodjon ennek az orszagnak a torvenyeihez, es tartsta be oket. Nem kotelezo itt elni!
    Es teljesen jogos, hogy, szeptember 11 utan plane szeretnek biztonsagossa tenni az emeberek eletet.
    Hiszen ott a fekete fatyol mogott akarki is lehet, meg Osama Bin Laden is, ki tudja ezt igy leellenorizni???
    Ha akarjatok irok egy web oldalt, ahol el lehet olvasni, es erdekes modon van a norol kep fatyol nelkul is. Es nem is olyan ronda, hogy ennyire lefatyolozva jarjon! :-)))))
    előzmény:
    kysslina (60)
     
  17. 2003. május 28. 08:4360.
    1998 oktober: a bristoli Terrence Dickson egy haz kirablasa utan a garazson keresztul probalt menekulni, am az automata kapunyito nem mukodott. Mivel a haz garazs feloli ajtaja automatikusan bezarodott, igy Mr. Dickson fogsagba esett. A haz tulajdonosa csaladjaval egyutt eppen nyaralt, ezert a ferfi nyolc napon keresztul egy lada Pepsi es egy csomag szaraz kutyaeledel tarsasagaban mulatta az idot. Ez annyira megviselte, hogy beperelte a haztulajdonos biztositojat, a biro pedig 500. 000 dollart meg is itelt neki.

    Szoval Houston, nem csodalkoznek semmin.
    előzmény:
    kysslina (59)
     
  18. 2003. május 28. 08:3859.
    Egy kis izelito az USA szovevenyes jogrendszere, neha olyan iteleteket hoz, ami a jozan esz szabalyai szerint nem lehetett volna megnyerheto:

    2000 januar: Kathlen Robertson, a texasi Austinban 780. 000$ karteritest kapott, miutan egy butorboltban eltorte a bokajat. A baleset amiatt kovetkezett be, mert Ms. Robertson atesett egy teblabolo kisgyereken. A pervesztes uzlettulajdonost fokent azert erhette meglepeteskent az itelet, mivel a balaesetet okozo kisgyerek a holgye volt.

    2000 majus: Egy etterem Philadelphiaban 113. 500 dollar karteritest volt kenytelen fizetni Amber Carsonnak, miutan az elcsuszott egy uditosdobozon es osszetorte magat. Az uditoital 30 masodperccel korabban kerult a foldre, miutan a felperes egy vita heveben a baratjahoz vagta.

    Es a kovetkezoben a legeszvesztobb szamomra: Folyt. kov.
    előzmény:
    houston (50)
     
  19. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 27. 20:0358.
    Szépek lehetnek a kertek, parkok! :)

    Most hallottam, hogy Algériában újabb földrengés volt. - Reuters.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (57)
     
  20. 2003. május 27. 19:4857.
    Nem, kepzeld el, tegnap kisutott a nap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 27. 19:4256.
    Na jó, Neked elhiszem! :)))
    Egyéb hír? Még mindig esik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (55)
     
  22. 2003. május 27. 19:3955.
    Szerintem nepszerubb :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (54)
     
  23. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 27. 19:3754.
    Koekje! És a Holland királynő legalább olyan népszerű, mint az Angol királynő?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (51)
     
  24. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 27. 19:3653.
    Nem, egyáltalán nincs joga perelni. Én is úgy gondolom, hogy ez nagyon veszélyes és tudniuk kell mit vállalnak, és szerintem még az 50%-os esélyük sincs meg arra, hogy átjussanak épségben, és az USA-ban bármivel jobb életük legyen!
    Nem is értem, hogy miért gondolják, hogy annyival jobb életük lesz odaát. Persze most meg kéne kérdezni egy mexikóit, hogy ő miért vállalja ezt az egészet!

    Azt a kamionost én is láttam, szörnyű. Azok a szerencsétlenek! Gondolom a saját volt honfitársaikban bíztak meg, azok meg otthagyták őket, az ilyenek a legaljasabbak!
    előzmény:
    houston (50)
     
  25. Torolt_felhasznalo_585352
    Torolt_felhasznalo_585352
    2003. május 27. 19:0952.
    egy frászt van joga perelni.

    két dolog jut eszembe róla. a tüdőrákos aki pereli a dohánygyártókat és a betörő aki elcsúszott a konyhakövön akció közben és pereli a tagot akihez betört.

    pontosan ahogy montad, vállalják a rizikót. ha nem jön be pech, de nincs joguk kártérítést követelni.
    előzmény:
    houston (50)
     

Címlap

top