Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FLAVONMAX!!!

anibalk
Létrehozva: 2006. október 26. 19:21

Sziasztok!

Ma hallottam erről az étrendkiegészítőről! (flavonmax) Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Állítólag nagyon jó, van gyerekeknek és felnőtteknek is.

Ha valaki már használja ezt a terméket, írja meg jó vagy rossz tapasztalatát.

Köszönöm:Ancsa

  1. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 5. 23:27151.

    Áruld el, de őszintén, mit keresel Te ezen az oldalon?

    Elmondom a velemenyemet, felvilagosito tevekenyseget folytatok, tanitok gondolkozni...

    Ma este végigolvastam az összes hozzászólást és  részedről csak  is kizárólag a kekeckedést éreztem. Érthetelen számomra, hogy miért érthetetlen és felfoghatatlan számodra az, hogy ez a termék tényleg sok emberen segített?

    Ez tényleg olyan hihetetlen?

    Igen.

    Ha egy termék nem jó, szerinted hogy lehet belőle havi több száz millió forint értékben forgalmazni?

    Mondd, hogyan kulonboztet meg Atlagember Janos egy teljesen ures, hatoanyag nelkuli tablettat egy multivitamintol? Honnan tudja, hogy a napi szukseglet tizede vagy tizszerese van benne?
    Nem tudja megkulonboztetni.

    Szerinted hülye minden ember, aki ezt a terméket hónapról-hónapra a családja asztalára teszi, mert szeretné szeretteit sokáig egészségesnek látni anélkül, hogy gyógyszerekkel tömné Őket?

    Nem hulye, csak megtevesztett.

    Csak annyi kene, hogy a gyarto bizonyitsa a gyogyito szerekre vonatkozo szabalyok szerint, hogy valaban van valami hatasa a keszitmenyenek. Azokat a szabalyokat a fogyaszto vedelmeben hoztak.
    A tapanyagkiegeszito cimszoval azt megkerulve, gyogyszer helyett kinaljak oket.

    Mire alapozod, hogy ah Flavonmaxot eszik XY akkor nem kell neki gyogyszer?

    előzmény:
    Aretha2 (148)
    2007-08-05  21:54
  2. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. augusztus 5. 23:21150.
    Ha egy termék nem jó, szerinted hogy lehet belőle havi több száz millió forint értékben forgalmazni?

    Például úgy, hogy hazudnak a szerencsétlen beteg embernek.

    A Gazdasági Versenyhivatal Versenytanácsa a 2006. március 6-án megtartott tárgyalásán hozott határozatában megállapította, hogy a TIENS Hungary Kft. a fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolására alkalmas magatartást tanúsított azzal, hogy az általa multi level marketing rendszerben értékesített különféle termékeknek betegséget megelőző, kezelő, illetve gyógyító hatást tulajdonított. A jogsértő magatartásáért a GVH Versenytanácsa a TIENS Hungary Kft.-t eltiltotta a további jogsértéstől, kötelezte arra, hogy a termékforgalmazói - akik a termékeket a végső fogyasztókhoz eljuttatják, s akik maguk is fogyasztóknak minősülnek - körében közzétegye a GVH Versenytanácsa határozatának jogsértést megállapító részét, ezenkívül 10 millió Ft versenyfelügyeleti bírságot szabott ki.
    A GVH versenyfelügyeleti eljárása alá vont vállalkozás, a TIENS Hungary Kft., tevékenysége az 1992-ben Kínában alapított anyacége által gyártott termékek multi level marketing (MLM) rendszerben szervezett termékforgalmazókon ("független tanácsadókon") keresztül való eljuttatása a végső fogyasztókhoz.

    A GVH által lefolytatott versenyfelügyeleti eljárás tárgyát a TIENS Hungary Kft. által forgalmazott élelmiszerekre (étrend kiegészítőkre), kozmetikumokra, valamint műszaki cikkekre vonatkozó - az értékesítési hálózat munkatársai részére készített anyagokban és kiadványokban használt, valamint internetes honlapján közzétett - azon állítások képezték, melyekben a TIENS Hungary Kft. termékeinek gyógyhatást tulajdonított.

    A GVH Versenytanácsa határozatában rámutatott, mindazok a vállalkozások, amelyek az emberi egészséget gyógyító, de egyben veszélyeztető termékeket kívánnak forgalomba hozni, az erre hivatott hatóságnál kötelesek terméküket megvizsgáltatni. Az eljárás egyik fontos célja az, hogy az emberi egészségre ártalmas termékek ne kerüljenek forgalomba, valamint a forgalomba hozás és fogyasztás feltételei egyértelműen legyenek meghatározva. E szűrés elengedhetetlen velejárója, hogy az esetleg hatásos és jó termékek később, nehezebben kerülhetnek a piacra, illetve aki e szűrőn nem kíván átesni, nem is viheti piacra - még esetleg akár nagyon is jó - termékét, vagy legalábbis nem adhat termékéről olyan tájékoztatást, amely gyógyhatásra utal. Mindazon vállalkozások, amelyek a jogszabályok szabta utat megkerülik, nem állíthatják termékeikről azt, hogy annak gyógyhatása van. Ha mégis ezt teszik, akkor tisztességtelen előnyre tesznek szert olyan vállalkozásokkal szemben, amelyek a szabályt betartva, a kapcsolódó költségeket (terheket) is vállalva járnak el.

    A GVH Versenytanácsa kiemelte, az 1990-es évek első felétől követett jogalkalmazói gyakorlata szerint a piacra lépés jogi előírásainak figyelmen kívül hagyása rendszerint sérti a versenytársak és a fogyasztók törvényes érdekeit, s ekképpen tisztességtelen üzleti magatartást valósít meg.
    A termékkatalógus kapcsán általánosságban megállapításra került, hogy az abban szereplő készítmények kvalitatív és kvantitatív összetételei hiányosak, pontatlanul, vagy egyáltalán nem kerültek feltüntetésre az egyes alkotókomponensek mennyiségei. A bizonytalan összetételű terméktől nem várható el, hogy mindenkor ugyanazt a hatást fejtse ki, ha egyáltalán rendelkezik ilyennel. Az OGYI megjegyezte, a komponensek szakirodalomban megjelent közismert élettani hatásait nem lehet a piacon megjelenő termékekre egyértelműen átruházni anélkül, hogy az adott készítménynél az bizonyítást nyert volna.
    előzmény:
    Aretha2 (148)
    2007-08-05  21:54
  3. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. augusztus 5. 23:07149.
    havi több száz millió forint értékben forgalmazni?

    Már megint ez az MLM-es túlzás.
    Akkorákat tudtok mondani, azután meg csodálkoztok ha hiteltelennek mondanak.
    előzmény:
    Aretha2 (148)
    2007-08-05  21:54
  4. 2007. augusztus 5. 21:54148.

    Kedves Dorka!

    Áruld el, de őszintén, mit keresel Te ezen az oldalon?

    Ma este végigolvastam az összes hozzászólást és  részedről csak  is kizárólag a kekeckedést éreztem. Érthetelen számomra, hogy miért érthetetlen és felfoghatatlan számodra az, hogy ez a termék tényleg sok emberen segített?

    Ez tényleg olyan hihetetlen?

    Ha egy termék nem jó, szerinted hogy lehet belőle havi több száz millió forint értékben forgalmazni?

    Szerinted hülye minden ember, aki ezt a terméket hónapról-hónapra a családja asztalára teszi, mert szeretné szeretteit sokáig egészségesnek látni anélkül, hogy gyógyszerekkel tömné Őket?

    előzmény:
    dorka68 (121)
    2007-07-27  00:32
  5. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. július 30. 15:52147.

    Akárki akármit is mond, adott személy arról a valamiről tud hiteles véleményt alkotni, amiről van személyes tapasztalata, legyen az egy film, egy elektromos készülék, egy mobiltelefon, vagy éppen egy étrendkiegészítő.

    Mi a velemenyed a gyilkos galocarol?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655584 (143)
    2007-07-30  14:00
  6. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. július 30. 15:45146.

    Megítélésen szerint az antioxidánsok napi bevitelének nincsen maximuma. Nincs olyan nagy mennyiségű antioxidáns, amelyet ha elfogyasztunk, az valamiféle negatív elváltozást okozhatna. A felesleg távozik, ahogy távozik sok minden más is. Legfeljebb az n-edik már nem talál olyan szabadgyököt, amelyhez kapcsolódhatna.

    Ugye tudod, hogy a szabadgyokok nagyon fontos szerepet jatszanak az immunrendszerben, az o segitsegukkel pusztitja el az immunrendszer a betolakodo korokozokat.

    Ha nincs szabadgyok a szervezetben, akkor vedtelenne vali, ha tul sok van, akkor onmagat karositja.

    Fenntartod, hogy "Nincs olyan nagy mennyiségű antioxidáns, amelyet ha elfogyasztunk, az valamiféle negatív elváltozást okozhatna"?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655584 (143)
    2007-07-30  14:00
  7. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. július 30. 15:42145.

    Nezd meg a kerdeseimet es mutass ra, mi volt benne ellenseges? Nem volt szandekom ellensegesnek lenni, szivesen atfogalmazom a kerdest, ha megmondod, mi az ami bant teged.

    A valaszra nagyon kivancsiak lennenk itt tobben is.

    Nem kell magyarazkodni, csak az adatok kellenek, vagy a publikacio(k) hivatkozasa.

    Mar megbocsas, de nem latom, hogy valaszoltal volna a kerdeseimre.

    az a fontos, hogy együtt jelen vannak az antioxidánsok
    1. Miert? Honnan lehet ezt tudni, milyen tenyek, adatok tamasztjak ala?

    Erre pedig vannak kutatási eredmények.
    2. Publikaltak is oket valahol? Nagyon kivancsian olvasnam!

    Az antioxidánsok kívánatos napi mennyiségéről fogalmam sincs, de azt tudom,hogy minél többet juttatok be, annál jobb
    3. Jobol is megart a sok. Ez egy nagyon fontos kerdes lenne pedig: mennyi szukseges ezekbol az anyagokbol, es honnan lehet tudni, hogy annyi szukseges?

    Az itt felhasznált gyümölcsültetvények folyamatos vizsgálatoknak vannak alávetve.
    4. Mit vizsgalnak es hol lehet megtalalni a vizsgalat eredmenyet? Ugye az, hogy valamit vizsgalnak, onmagaban csak azt jelenti, hogy valamilyen jellemzojet (amit mernek) ismerik. lehet jo, vagy lehet rossz is...

    tehát nem én totózom ki, hogy miből mennyit kell ennem ahhoz, hogy egészséges legyek.
    5. Ennek az allitasnak mi az alapja?
    Tudja egyaltalan valaki, hogy melyik antioxidansbol mennyi az optimalis? Hol olvashato ez?

    6. Tudja-e valaki, hogy a keszitmenyben melyikbol mennyi talalhato? Hol olvashato ez az adat? (a lista is erdekelne az 1200 fele osszetevorol es nem csak a nevuk, hanem a mennyiseguk is)

    7. Lehet, hogy ez a gyumolcsipar mellektermekebol, hulladekabol keszul? Felre ne ertsd, ezt nem pejorativan irom, hanem kivancsian.

    Latod, volt het kerdesem. ezek nem reszletkerdesek. En nem latom, hogy akar csak egyetlen egyre is olvashato lenne a valasz... Ha mar egyszer ezeket az allitasokat tetted, amiket ideztem, amik kapcsan kerdeztem, milyen alapon tetted oket, ha nem tudod a valaszt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655584 (135)
    2007-07-28  13:43
  8. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. július 30. 15:42144.

    104.

    bocs, hogy hiu remenyt keltettem benned, valaszom ironikus volt. Nem tudom elkepzelni, hogy a 103.-t amire valaszoltam valaki is meggyozonek tekintene, de ugy latszik te komolyan vetted.

    Bocsanat, legkozelebb kirakom a bohocfejet.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655584 (135)
    2007-07-28  13:43
  9. Torolt_felhasznalo_655584
    Torolt_felhasznalo_655584
    2007. július 30. 14:00143.

    (folyt.)

    Megítélésen szerint az antioxidánsok napi bevitelének nincsen maximuma. Nincs olyan nagy mennyiségű antioxidáns, amelyet ha elfogyasztunk, az valamiféle negatív elváltozást okozhatna. A felesleg távozik, ahogy távozik sok minden más is. Legfeljebb az n-edik már nem talál olyan szabadgyököt, amelyhez kapcsolódhatna.

    Különben aki kiragad egy-egy mondatot, vagy mondatrészt a környezetéből, az olyan következtetésre juthat, amely a teljes szöveg leírójának egyáltalán nem tartozik a mondanivalójához. Így én sem vagyok olyan naív, hogy azt feltételezném, azért mert valaminek tudom az árát, már meg is kell vásárolnom azt a valamit. Ki gondolna ilyen butaságot? Én azt írtam, hogy Dorka már tudja az árát, amely nem kevés. Ez egy minőségi termék, amely nem olcsó. Dorka hozzászólásaiból nekem azonban úgy tűnt, hogy Ő ezt az árat nem sokallja. Akkor meg inkább próbálja ki, mielőtt kritizálja, én ezt kívántam tudatni, nem mást. Akárki akármit is mond, adott személy arról a valamiről tud hiteles véleményt alkotni, amiről van személyes tapasztalata, legyen az egy film, egy elektromos készülék, egy mobiltelefon, vagy éppen egy étrendkiegészítő. Ez sem az MLM sajátja, minden módon értékesített termékkel így van. Kipróbálom, és eldöntöm, hogy jó-e. Vagy megbízok a családtagom, a rokonom, a barátom, az ismerősöm, egy ismert személy, egy szaktekintély véleményében, és Őt hallva vásárolok, és próbálom ki személyesen.

    A jövőben kérem azokat, akik velem szertnének értelmes párbeszédet folytatni, vagy vitatkozni, azok maradjanak a tárgynál, és az MLM-el kapcsolatos keserűségüket, ellenérzésüket ne zúdítsák rám. Már írtam, hogy én itt nem folytatok hálózatos értékesítést, és a jövőben sem kívánom ezt tenni. Lehet, hogy egyesek rosszul művelik az MLM-et, és meg szoktak sértődni, velük ellentétben én nem sértődtem meg. Én a Flavon-klubrendszerben sem tapasztaltam eddig semmi visszataszítót.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_655584
    Torolt_felhasznalo_655584
    2007. július 30. 13:41142.

    Szép napot Mindenkinek! (Sajnos nálunk borult az ég...)

    Korábbi hozzászólásaimban írtam már, hogy tudomásom szerint ez nem a Flavin7, vagy az MLM Fóruma, hiszen az elnevezése: FLAVONMAX!!!

    Szerintem a Flavin7-et teljesen felesleges volt idekeverni. Azt is írtam már, hogy aki a Flavin7-et ismeri, szereti, abban hisz, az nyugodtan fogyassza a Flavin7-et, az is egy jó termék. Azt is írtam már, hogy az én véleményem szerint a Flavon max jobb! Jobb az állaga, a felszívódása, a hatóanyagtartalma. Még egyszer rögzítem: SZERINTEM. Nem kötelező velem egyetérteni. Meg lehet cáfolni, de ha valaki rajtam számon kéri a tényszerűséget, az kérem szintén legyen tényszerű.

    Most őszintén: mi akarjuk itt eldönteni mi volt előbb a tyúk vagy a tojás? Engem, mint fogyasztót teljesen hidegen hagy, hogy ki kit előzött meg, vagy másolt le. Azon, hogy a Flavon max a Flavin7 másolata, lekoppintása vitatkozzanak a két termék gyártói, előállítói, ha akarnak. Megmondom őszintén, engem nem érdekel, és nem is hiszem, hogy erről itt ezen a Fórumon kellene nekünk döntésre jutni. Én nem vagyok egyik cég vezetője, illetve a termékek kitalálója sem, úgyhogy aki erről szeretne értekezni, vitatkozni, az légyszíves, és ne velem tegye, mert ebben nem vagyok hozzáértő partner, és nem is érdekel. A felhasználót az érdekli, hogy melyik a hasznosabb termék, azt pedig gondolom az összetételük (pl.: antioxidáns tartalmuk) alapján el lehet dönteni.

    Én is említettem Dr. Dinya Zoltán professzor nevét. Az én ismereteim szerint a Flavin7 kikísérletezésében Ő részt vett, a Flavon maxot viszont nélküle alkották meg. A Flavon termékcsalád 3 tagból áll. A Flavon max a legrégebbi, 2004. év nyarán hozták forgalomba egy MLM-klubrendszeren keresztül. Következő termék a Flavon kids, és a Flavon max plusz, amely nem egészen egy éve kapható. Dinya professzor kivülállóként ismerte meg a Flavon max-ot, és miután bevizsgálta, és megállapította, hogy a világon jelenleg kapható egyik legmagasabb antioxidáns tartalmú étrendkiegészítő, azután állt a termék mellé, és a Flavon max plusz megalkotásában már Ő is részt vett.  Megint a saját véleményemet írom le, de szerintem az, hogy egy adott szaktekintély több cég tanácsadótestületének is tagja, egyáltalán nem furcsa, vagy kifogásolandó dolog. Ma ezen kutat, holnap azon, ahogy az idő múlik. Ma kitalál egy jó dolgot, ha ügyes, holnap egy jobbat.

    Nem igaz különben, hogy a Flavon és a Flavin egymás változatai, az összetevőik is csak részben azonosak. Közös bennük a növényi összetétel, a színanyagok felhasználása, a flavonoidok jelenléte. Van azonban ezeken kívül számos másik flavonoid tartalmú termék. Például a Flavan. Milyen érdekes, hogy ennek is szinte azonos az elnevezése. Hát persze, hiszen ez is tartalmaz flavonoidokat. Különben az elnevezésben biztosan van marketingfogás is, de ez megint nem furcsa, nagyon is életszerű. Mivel mindegyik növényi alapanyagú, flavonoidtartalmú étrendkiegészítő, gondolom a leírásukban is van hasonlóság, azonosság, de nem értem, hogy ebben is mi a furcsaság. Nem hiszem, hogy tök azonos, de ezt csak akkor tudnám eldönteni, ha látnám egymás mellett őket.

    Az MLM-ről sem szeretnék sok szót ejteni, de ez egy hivatalos kereskedelmi forma, a közgazdaságtudományi egyetemen külön tantárgyként oktatják. Lehet nem szeretni, ez mindenkinek a szíve joga. Lehet utálkozni is miatta, és nem vásárolni hálózatos marketing útján értékesítésre kerülő terméket, így Avon, Amway, Forever, Nutrilife, vagy éppen a Gész Kft. által forgalmazott terméket. Aki az MLM-et bírálja, az általában vagy nem ismeri, vagy valamiért csalódott benne. Sajnos Magyarországon ezt is rosszul alkalmazták eleinte, kiábrándítva sok embert. Az MLM-et lehet rosszul is csinálni, hiszen ez egy szakma, amit meg kell tanulni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. július 28. 15:43141.
    Miazhogy, nagyon is!

    MLM-es fő tulajdonság a sértődés.A korrekt tájékoztatás igénye a leendő fogyasztó részéről, ennyi elég és megsértődnek.

    Nehogy má a szomszéd Julis néni, meg az ismerős Pista bá szava ne legyen elég!

    Az összes MLM erről szól.Mikor meglátom a tipikus kérdést, mi a véleményed, használtad már? tapasztalatok? Nyílik a bicska.
    előzmény:
    antironia (140)
    2007-07-28  15:09
  12. 2007. július 28. 15:09140.

    Priviben megírtam neki a termék árát. Erre mit csinált? Ahelyett, hogy fogyasztaná, azt kifogásolja,

       

    Tehát szerinted aki ajánlatot kér, annak kutya kötelessége megvenni a terméket, legyen az bármi....

    Ne haragudj, de ezt komolyan gondoltad????    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655584 (135)
    2007-07-28  13:43
  13. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. július 28. 15:00139.
    A Flavin7 gyártója a VitaCrystal Kft.

    A Tudományos Kutatási és Tanácsadó Testület álladó tagjai:

    Dr. Kovács Zsuzsanna PhD.

    Dr. Erdős Sándor

    Prof. Dr. Dinya Zoltán

    Ifj. Dr. Dinya Zoltán

    Az általuk publikált anyagokon kapaszkodik na Gész Kft.
    Nem először csinál ilyet. Az Aloe termékkel, és egy víztisztító ketyerével is ugyan ez volt a helyzet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655584 (137)
    2007-07-28  14:32
  14. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. július 28. 14:42138.
    Sokkal jobb pl. az összetétele és a formátuma is.

    Csakhogy, erről semmilyen hiteles adat nem található.
    Ezt kérdeztük már többen is.Válasz nem kaptunk.

    A Flavin7 publikált anyagaival szó szerint megegyező a Flavonmax szövege.

    Tán lehet, hogy pont az MLM rendszer disznóságai miatt "csapták arcul"a forgalmazókat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655584 (137)
    2007-07-28  14:32
  15. Torolt_felhasznalo_655584
    Torolt_felhasznalo_655584
    2007. július 28. 14:32137.

    Úgy tűnik, legutóbbi hozzászólásom elérte a hatását! Végre nem csak az én gyomrom fordul fel azoktól, akik gyalázzák ezt a terméket, meg az MLM-et. De itt meg is állnék, és elnézést is kérek, mert én direkt tartózkodtam a személyeskedéstől. Minden esere ezt a gyomorbántalmat felírom, mint újabb terméktapasztalat...   

    Ami viszont a hozzászólásod konkrét tartalmára vonatkozik, akkor most én kérdezek: Honnan veszed, hogy a Flavin7 lekoppintott másolata a Flavon max? Mivel tudod ezt igazolni? Ki az akitől ezt hallottad, és aki bizonyítani is tudja mindezt?

    Rengeteg jó flavonoid, antioxidáns tartalmú termék van a világon. Többet ezek közül Magyarországon is forgalmaznak. Ilyen a Flavin7 is, ha Te azt ismered, és kedveled, akkor fogyaszd csak nyugodtan. Én nem mondom, hogy az egy rossz termék. Ha már megemlítetted, akkor én viszont azt mondom, hogy a Flavon max jobb! Ez az én véleményem. Sokkal jobb pl. az összetétele és a formátuma is.

    Az MLM-et is bíráltad korábban. Ha olyan nagyra vagy a Flavin7-tel, akkor biztosan tudod, hogy az azt forgalmazó cég először hálózatos rendszerben forgalmazta a Flavin7-et. Aztán arculcsapva saját terjesztőit, egyszer csak kereskedelmi forgalomba hozta, így egy ideje már a természetgyógyászati üzletekben, a gyógyszertárakban is kapható. Na ez a fair hozzáállás szerinted gondolom.

    A konkrét kérdésekre adtam választ. Olvasd el korábbi hozzászólásaimat.

    Különben pedig a Flavin7-Flavon max vita azt gondolom, nem a mi asztalunk. Mindig is lesznek egy-egy terméknek irigyei. Ha már a Coca-Colát írtam, akkor a Coca és a Pepsi is jól elvitatkoztak egymással. Azt hiszem születtek igazolások, bírósági döntések egyik, vagy másik mellett. És ez min változtatott? Aki az egyiket szereti, az azt, aki a másikat az pedig azt fogyasztja. Az én családom a saját példámtól függetlenül egyiket sem, csak nagy ritkán, mert nem egészségesek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (136)
    2007-07-28  14:00
  16. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. július 28. 14:00136.
    egy tartósítószert nem tartalmazó, természetes magyar táplálékkiegészítő terméket.

    Tegyük hozzá, az eredeti Flavin7 termék, hamisított változata, a Flavin7 kutatási eredményeit meghamisítva a Flavonmaxra átírva.

    Olyan, mintha /a Coca-Cola példájánál maradva/ valaki elkezdene Coce-Cola néven a Coca-Cola gyártás technológiáját leirva, a tulajdonságait, minőségét tekintve ugyanolyannak beállítva forgalmazni egy terméket.

    Számotokra ez helyénvaló, miaz hogy nagyon is.

    Na ettől hányok!

    Mellébeszéléshes értesz. A konkrét kérdésekre a választ kikerülöd.
    Ez is MLM tipikus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655584 (135)
    2007-07-28  13:43
  17. Torolt_felhasznalo_655584
    Torolt_felhasznalo_655584
    2007. július 28. 13:43135.

    Dorka68-nak ajánlom figyelmébe a 104. számú hozzászólást, amelyben azt írta, hogy meggyőztem. Érdekes módon azóta mintha másképpen gondolná. Priviben megírtam neki a termék árát. Erre mit csinált? Ahelyett, hogy fogyasztaná, azt kifogásolja, hogy ha 30-40 kg értékes gyümölcs színanyagát tartalmazza a Flavon max, akkor miért nem kerül annyiba, mint 30-40 kg értékes gyümölcs. Már ne is haragudjatok, de ezt ne tőlem kérdezze. Amit pedig a szőlőmag-kivonatról, vagy miről ír, azt nem tudom honnan szedte, de én nem írtam a szőlő magjáról, héjáról, sem ezek kivonatáról egyetlen szót sem. Az igaz, hogy a Flavon termékek tartalmazzák a kékszőlő színanyagát, pl. az értékes resveratrol-t, amelyet a szőlőből nyernek, de én a szőlőfeldolgozás salejtanyagáról nem írtam. Az, hogy ilyeneket állít a termékről, egyszerűen hitelrontás!

    Ami pedig az MLM-et illeti, ez nem az MLM fórum, hanem a Flavon max fóruma. Az igaz, hogy a Flavon termékcsaládot is MLM-rendszerben terjesztik, de ettől még ez a fórum nem az MLM-ről szól. Én sem hálózatot építeni szeretnék ezen a fórumon, hanem megosztani másokkal a jó tapasztalataimat, megismertetni velük egy tartósítószert nem tartalmazó, természetes magyar táplálékkiegészítő terméket.

    Az MLM különben egy nagyon hasznos dolog, nem én találtam ki, és nem is kívánom megvédeni. Aki nem szereti, annak szíve joga. Viszont nem az MLM sajátja, hogy egy adott szinten álló valaki nincs minden ismeret birtokában. Dorka olyan kérdéseket is feltett, amelyre én személy szerint nem tudok válaszolni, de ettől még léteznek válaszok, és attól, hogy én nem tudom ezeket fejből, a Flavon még nem egy rossz termék. Bármely munkahelyre igaz, hogy adott ranglétrán álló személy csak adott információval rendelkezik. Mondjuk aki a Coco-Colánál a szalag mellett, vagy értékesítőként dolgozik sem ismeri a kóla pontos összetételét, a gyártás részleteit, vagy mondjuk a cég könyvelését, adott éves mérlegadatait, stb. Írhattam volna bármely céget, a lényeg, hogy ez nem az MLM sajátja. Én a Flavon hálózat egy klubtagja vagyok, és igen is rendelkezem minden olyan ismerettel, amely ennek a terméknek az értékesítéséhez szükséges. Ismerem a termék összetevőit, és azok tulajdonságait. Én igenis megadtam azokat a tájékozódási lehetőségeket, amelyek a részletes ismeretgyűjtéshez rendelkezésre állnak. Ne haragudjatok, de nem vagyok élő lexikon. A mai világban nem az a fontos, hogy minden információ bent legyen valaki agyában, hanem az, hogy ha szüksége van valamely információra, akkor tudja, hol érheti el. Én megadtam ezeket a támpontokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. július 28. 13:16134.

    Nezd meg a kerdeseimet es mutass ra, mi volt benne ellenseges? Nem volt szandekom ellensegesnek lenni, szivesen atfogalmazom a kerdest, ha megmondod, mi az ami bant teged.

    A valaszra nagyon kivancsiak lennenk itt tobben is.

    Nem kell magyarazkodni, csak az adatok kellenek, vagy a publikacio(k) hivatkozasa.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655584 (132)
    2007-07-28  11:39
  19. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. július 28. 13:14133.
    Igenis vannak komoly adatok, de azt gondolom, ez már egy komolytalanná vált vita esetén teljesen érdektelen.

    Ja, tipikus MLM-es sértődés. Korrekt, HITELES adatokkal való alátámasztás helyett.

    Tessék megjelölni hol találhatók meg a kért adatok, egyébként Te leszel komolytalan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655584 (132)
    2007-07-28  11:39
  20. Torolt_felhasznalo_655584
    Torolt_felhasznalo_655584
    2007. július 28. 11:39132.
    Igenis vannak komoly adatok, de azt gondolom, ez már egy komolytalanná vált vita esetén teljesen érdektelen. Aki ilyen ellenségesen "érdeklődik", és még a nyilvánvalóan fehéret is feketén látja, annak mit magyarázkodjam én?
    előzmény:
    dorka68 (128)
    2007-07-27  16:54
  21. Torolt_felhasznalo_655584
    Torolt_felhasznalo_655584
    2007. július 28. 11:35131.
    Olvasd vissza FIGYELMESEN a korábbi hozzászólásaimat, azokban benne vannak a válaszok!
    előzmény:
    dorka68 (129)
    2007-07-27  17:01
  22. 2007. július 27. 18:29130.

    Nem kérdezni, ELHINNI!    

    MLM-alapelv.  

    előzmény:
    dorka68 (129)
    2007-07-27  17:01
  23. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. július 27. 17:01129.

    Ha te semmit nem hiszel el, minek kérdezel. Az érveim sem elegendőek.

    Mar megbocsas, de nem latom, hogy valaszoltal volna a kerdeseimre.

    az a fontos, hogy együtt jelen vannak az antioxidánsok
    1. Miert? Honnan lehet ezt tudni, milyen tenyek, adatok tamasztjak ala?

    Erre pedig vannak kutatási eredmények.
    2. Publikaltak is oket valahol? Nagyon kivancsian olvasnam!

    Az antioxidánsok kívánatos napi mennyiségéről fogalmam sincs, de azt tudom,hogy minél többet juttatok be, annál jobb
    3. Jobol is megart a sok. Ez egy nagyon fontos kerdes lenne pedig: mennyi szukseges ezekbol az anyagokbol, es honnan lehet tudni, hogy annyi szukseges?

    Az itt felhasznált gyümölcsültetvények folyamatos vizsgálatoknak vannak alávetve.
    4. Mit vizsgalnak es hol lehet megtalalni a vizsgalat eredmenyet? Ugye az, hogy valamit vizsgalnak, onmagaban csak azt jelenti, hogy valamilyen jellemzojet (amit mernek) ismerik. lehet jo, vagy lehet rossz is...

    tehát nem én totózom ki, hogy miből mennyit kell ennem ahhoz, hogy egészséges legyek.
    5. Ennek az allitasnak mi az alapja?
    Tudja egyaltalan valaki, hogy melyik antioxidansbol mennyi az optimalis? Hol olvashato ez?

    6. Tudja-e valaki, hogy a keszitmenyben melyikbol mennyi talalhato? Hol olvashato ez az adat? (a lista is erdekelne az 1200 fele osszetevorol es nem csak a nevuk, hanem a mennyiseguk is)

    7. Lehet, hogy ez a gyumolcsipar mellektermekebol, hulladekabol keszul? Felre ne ertsd, ezt nem pejorativan irom, hanem kivancsian.

    Latod, volt het kerdesem. ezek nem reszletkerdesek. En nem latom, hogy akar csak egyetlen egyre is olvashato lenne a valasz... Ha mar egyszer ezeket az allitasokat tetted, amiket ideztem, amik kapcsan kerdeztem, milyen alapon tetted oket, ha nem tudod a valaszt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655584 (126)
    2007-07-27  16:20
  24. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. július 27. 16:54128.

    Azt, hogy a termék mennyire jó, igazolják a fogyasztók tapasztalatai.

    Magyarul nincsen semmi komoly adat a suritett szolohejmag-kivonat hatasarol.  Koszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655584 (126)
    2007-07-27  16:20
  25. 2007. július 27. 16:24127.

    Ne csodálkozz... Ez MLM-éknél így szokás. Én is megkaptam ma reggel, hogy "keresd meg!"

    De ez is ékes bizonyíték számomra...  

    előzmény:
    dorka68 (125)
    2007-07-27  15:54

Címlap

top