Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

61-esek ide

Torolt_felhasznalo_622589
Torolt_felhasznalo_622589
Létrehozva: 2006. október 18. 22:57

Sziasztok!

Nézelődöm, nézelődöm de nem találom a 61-ben születtek topikot. Hahóóó Mi is vagyunk! Vagyunk?

Szerettel várom a korombelieket egy kis beszélgetésre.

Üdv. Mindenkinek

 

  1. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. november 4. 20:02151.
    nem kérdezted a jelszót de ha megharagszol se tudom megmondani elfelejtettem, persze majd idővel elő jön legalábbis remélem. Állandóan küszködöm a jelszókkal mindig elfelejtem. én se tudok csak úgy beülni sehova minket még nem úgy neveltek szerintem azért pedig látom hogy itt nem nagyon okoz gondot a lányoknak Én sajna egy kicsit maradi vagyok és hiába is mennék be hogy csak azért is nem érezném jól magam. tavaly felmentem pestre a lányokkal táncolni hát igen zavart hogy nem volt velem a párom úgyhogy éjfél körül le is léptem igaz addigra a fele társaság a szórakozóknak ittas is lett szóval párostul se maradtunk volna.
    előzmény:
    Liza (145)
    2006-11-04  19:19
  2. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. november 4. 19:49150.
    Én is küldök egy kicsit a tortából és köszönöm a Jókívánságokat.
    előzmény:
    Liza (149)
    2006-11-04  19:42
  3. 2006. november 4. 19:42149.

    Ó hát akkor Isten éltessen még  sokáig, szeretben, békében, boldogságban.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (148)
    2006-11-04  19:33
  4. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. november 4. 19:33148.
    Igen ma a döntetlen hogy az ötvenhez vagy a negyvenhez vagyok e közelebb
    előzmény:
    Liza (147)
    2006-11-04  19:29
  5. 2006. november 4. 19:29147.

    És ma van a nagy nap? vagy ha nem áruld el légyszíves.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (146)
    2006-11-04  19:27
  6. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. november 4. 19:27146.
    Talán azért gondoltad mert azt irtam Pestről szökött. 6 éve költöztünk le pestrő nem messze ötven kilóméter de ahhoz hogy csak úgy felmenjek sok.Ma készülödtem a szülinapomra, nagytakarítottam mostam rámoltam szerencsére anyós megsütötte a húst így nem kellett főznöm is. Közben elő kerestem egy félig kész pulovert hátha befejezem a télen.
    előzmény:
    Liza (145)
    2006-11-04  19:19
  7. 2006. november 4. 19:19145.

    Akkor rosszul emléxem? Honnan vettem pesti lány vagy? Most meg már utánna se tudok nézni, mert jelszavasítottad és még nem kaptam meg rá a választ, hogy na miért, mert már kérdeztem?

    Hát mit mondjak, nálunk ha beülnék, talán ki is néznének. A nyáron taliztam egy nlc-s barátnőmmel Debrecenben hát olyan furcsán éreztem magam, pedig ott azért gondolom egy nagy városban nem nézik ki az ember lányát.  Csupán Én nem vagyok hozzászokva.

    Mit csináltál ma? Mi az udvarunkon ténykedtünk, pakoltuk el amire felmelegedésig nincs idő, aztán meg még a festés után nem került minden a helyére. A nappaliban lévő bútorunkat levittük a nyáriszállásunkra, abba is pakolgattam és ehhez hasonló nyalánkságokkal foglaltuk el magunkat. Délután meglátogattam a nénikémet Ugy döntöttünk előbb a mi udvarunkat rakjuk rendbe, aztán a nénikémét, Ő ugy sem lakik ott és már nem is fog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (144)
    2006-11-04  11:21
  8. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. november 4. 11:21144.

    Budapest igen de nekem semmi kedvem pestre menni, én is falusi vagyok.meg nem is szórakozó hely kellene. Egyébként ezen sokat gondolkodtam hogy valahogy nem sok hely van ahova csak úgy be tudnak ülni csajok egy jó kis dumcsizásra.

    előzmény:
    Liza (143)
    2006-11-03  23:29
  9. 2006. november 3. 23:29143.

    Na mostmár elbúcsúzom, megyek haza /másik szoba/ Eddig babysitterkedtem és itt gépeztem, de mostmár megjött écsanyája kispicurnak. Holnap majd benézek. Addig gondolkodom, hogy mivel kösd le magad. Hátha eszembe jut valami fenomenális ötlet. De hát Én csak egy kis vidéki kijány vagyok, ahol semmi programlehetőség. Budapest meg tele, vagy nem jól gondolom?

    Férjurad abszolut nem szeret kimozdulni?

    Sajna a választ már csak holnap olvashatom.

    Jó netezést még és aztán pedig jó éjszakát.

    előzmény:
    Liza (142)
    2006-11-03  23:21
  10. 2006. november 3. 23:21142.
    Hahaha...... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (141)
    2006-11-03  23:17
  11. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. november 3. 23:17141.

    na az étkezési szokásaink egyeznek és sose tudok reggelizni legfeljebb du 3-tól de inkább csak vacsizok.

    Mire kéne rávennem szalvettázás helyett tudod öregszem és elfelejtettem  

     

    előzmény:
    Liza (140)
    2006-11-03  23:08
  12. 2006. november 3. 23:08140.

    Ne gondolkodj tovább, itt a válasz. Csinálsz egy szalvétatechnikás darabot és elindulsz vele Debrecen irányába. Két legyet egycsapásra 

    Basszus nehogy a szalvétatechnikával szöszmötöljetek már kettesben. Nem igaz, hogy nem tudod rávenni másra 

    Lövészet télen: Van, hogy még kapunk meghívást, mármint a klub, de van hogy nem jut tovább a hír, a meghívás a klubelnöktől. Egyébként voltam már télen, hát curva hideg van. Debrecenben vagy két évvel ezelőtt dec.30-án rendezték a minősítő versenyt. Hát úgy felöltöztem, hogy alig bírtam mozdulni. Bizti azért sikerült olyan jóra az eredményem.

    Táncolni nagyon szeretek, vagy írhatom múlt időbe is. Amikor esetleg cégesrendezvény van, akkor mi vagyunk az utolsók akik eljövünk, vagy voltunk két évvel ezelőtt szilveszterezni, akkor is, de ott nagyon nagy tömeg volt és oda bizti nem megyünk. Egyébként itt nincs lehetőség. Céges rendezvényre egyébként az idén nem volt igény, igy elmaradt. De mivel irtam, hogy a lánykáim néptáncosak, igy minden fellépésükön résztveszek, mármint ami helyben van. Megyünk kispicurral, akinek a vénájába van a tánc. Alig mult két éves és a cumisüveggel a fején járja az "üveges táncot"

    Testkarbantartás? Egyrészt ideg. Én meg mindig az vagyok valamiért. Mindig ott van a megfelelni akarás benne. Rohanok száz fele, picuri után, nénikémet, keresztanyukámat látogatni, főzni nekik, és az itthoni dolgok is. Most félek, hogy súlygyarapodás lesz az itthon lét miatt, de majd véget vetek a sütizésnek és a kenyeres dolgoknak.  Amikor eljártam dolgozni, soha nem reggeliztem, soha nem ebédeltem, csak vacsoráztam, de ha ideges voltam valami miatt még volt, hogy az is elmaradt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (139)
    2006-11-03  22:45
  13. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. november 3. 22:45139.

    Hű te teljesen igazi nagyi vagy,én nekem viszont ki kell váltani valamivel. Most gondolkodhatok hogy a séta debrecenbe vagy a szalvéta technika Szerinted A szalvetta technikával azt mondta a párom ő is elszöszögne velem, viszont a sétára nem tudom rávenni azt hiszem döntött helyettem. viszont milyen jó lenne együtt bűvölni valami szépet. na én se leszek már agya mentebb Igy is együtt csinálunk mindent és még akkor még együtt kezdeni valamit.

    Télen nincs lövészet? Vagy az mikor fér bele a programodba? Táncolni te nem jársz? Nem is vonz?Hogy tartod karba magad hogy a téli időszak végén ne kelljen  fogyózni? persze tudom a házi munka na az nálam semmit se ér! meg nem igaz mozgásnak számit szerintem jelzem az orvosok szerint se.

     

     

    előzmény:
    Liza (136)
    2006-11-03  19:39
  14. 2006. november 3. 20:57138.

    Köszönöm.

    Kár, hogy csak egy mondat erejéig tudtál jönni, de ennyi is jó. Gyere ha tudsz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650024 (137)
    2006-11-03  20:38
  15. 2006. november 3. 20:38137.

    Sziasztok! A napokban nem vagyok netközelben, de nem felejtlek benneteket! Úgy hiányzik egy kis "beszélgetés".

    Liza-a torta gyönyörű lett!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. november 3. 19:39136.

    Jókor kedves, már kitakarítottam, de mint mondtam vagyunk bőven aki koszoljon, cuccokat itt-ott hagyjon, ugyhogy indulhatsz. Igen még van torta és más süti is, mert azt is csináltam ám.

    Mivel töltöm az estéket? Igazán ezen a téren szerintem olyan furcsa emberke vagyok. Nem tv-zek, nem olvasok, nem kötök, nem horgolok. Mindennap főzök /kivéve ma/ és a mosás, főzés takarítás ki is veszi az erőmet az időmet pedig el.  Ami esti elfoglaltságom az a gyerek. Mivel sokat tanul a lányom, sokat vagyok a gyerekkel, aztán hetente kétszer megy táncolni. Azt hiszem irtam hogy mind a kettő népitáncos. Jelenleg is oda van, A kicsit most fürdettem le és itt vagyok bent vele a szobába, még egy kis mesét néz és aztán elalszik. 

    Ha van lehetőségem és szabad gép akkor az nlc. Mig a gyerekeim picik voltak rengeteget kötöttem. Oly annyira szerettem, hogy volt, hogy nem feküdtem le addig mig meg nem kötöttem egy pulóvert Most már rá se szeretek gondolni, nem lenne türelmem hozzá. Most újabban sütiket próbálgatok, régen amikor Anyukám sorolta, hogy ez kel bele, meg amaz, akkor is idegbeteg lettem, most meg csinálom. Szóval változik az ember lánya

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (135)
    2006-11-03  19:16
  17. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. november 3. 19:16135.

    Hű nagyon ügyi vagy, Gratulálok ha hagytál tortát elsétálok takaritani egye fenyő Most egy kicsit lenyugodtam elgondoltam hogy mi lenne ah valahol külföldön lennének hát az se lenne jobb.

    Szóval mostmár csak az a kérdés mivel lehet kitölteni a téli estéket. Te mit szoktál csinálni?

    Nálam az első helyen van a tánc,aztán az olvasás, na és persze a net már amikor ide jutok. most gondolkodtam mert irtátok és más is mondta a szalvetta technikát,kaptam is hozzá útmutatást lehet hogy körbe járom egy kicsit, bár az én két bal kezemmel izgi lesz.

    De hátha ügyesedem nem?

    üdv RR

     

     

    előzmény:
    Liza (134)
    2006-11-03  09:43
  18. 2006. november 3. 09:43134.

    Továbbra is szomorú dolgokat írtál. Hát ha Te megtetted az első lépéseket, akkor tényleg kellene a lányodnak is engedni. El is hiszem, hogy a belepusztulás határán vagy, hogy nem láthatod imádott unokádat, és hát modnod, hogy azért se, inkább belepusztulsz. Micsoda fájdalom lehet. Én is szoktam makacskodni, azért se, meg azért is megmutatom, de azok más jellegüek szerencsére.

    Túl vagyunk a szülinapon, azt gondolom jól sikerült. Irtam, legutóbbi hozzászólásomba, hogy megyek dísziteni a tortát. Képzeld áramszünet lett. Azt hittem megvakulok. Aztán mivel a lánykámnak az volt a kérése, hogy katicabogár tortája legyen /hiába nem nőtt még fel a kicsike/ igy természtesen megcsináltam, hát mit mondjak, nem vagyok egy cukrász, de rá lehetett ismerni. Aztán részemről mivel nem katicásat gondoltam el egy 18. születésnapra, igy megcsinltam amit előzőekben próbáltam összeállítgatni a fejembe és az utolsó pillanatig variáltam és építgettem. Azt hiszem ilyesmit gondoltam el egy nevezetes szlinapra. Igy lett Ferrero Rosé torta, tüzijátékkal, pezsgővel megspékelve és persze marcipnnal, valamint Ferrero Roséval. Megmutatom Nektek is. Mondanom se kell, hogy hulla fáradt vagyok, már túl vagyok egy vénás cappuccinon, de megyek a másikért mert kell. Ma szabadnapot veszek ki már amennyire lehet, mert sikerült három napon keresztül is éjfél utánra átcsusztatni a lefekvés időpontját. Azért van mit csinálni, csak mostmár azért nyugisabb nap lesz az előzőekhez képpest.

    Pussz:Liza

    Ui: Hát ha most jöttél volna hozzánk, de még most se késő fárasztani magadat /egy kis takarítás/ garantált lett volna az éjszakai alvásod 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (133)
    2006-11-01  20:16
  19. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. november 1. 20:16133.

    hát ez a belepusztulnék nálam elég közelvan érzésileg. viszont én próbáltam a lánynomék fele egy telefont,egy sms-t és egy emailt választ nem kaptam így részemről be van fejezve inkább valóban belepusztolok de akkor se. A séta hajdu biharig nem rossz ötlet de nem tudom birok e még takaritani mire oda érek Szegény párom két hete viaskodik a náthával szóval neki hiába szólok bármit.legalábbis egyelőre.

    Jó torta díszitést milyet készitesz végül is?

    előzmény:
    Liza (132)
    2006-11-01  17:24
  20. 2006. november 1. 17:24132.

    Jajjjajjjj, hát tényleg csupa negatívum amit sorolsz, és ez két jelentős ok amit írsz. Lányodék és a munka, ami igen meghatározó az életünkben. Lányod nem is próbálja felvenni a kapcsolatot Veled/Veletek, vagy Te/Ti sem? Valakinek meg kellene, hogy lágyuljon a szíve, Igen és a kérdés. Na de kinek? Nagyon sajnállak ezért. Nálunk is vannak kiakadások, de úgy érzem, hogy belepusztulnék ha a kicsikét nem láthatnám. Munkaterületén nem tudsz lépni más irányba, ahol esetleg elismerik a munkádat?

    Testmozgás: Hát takarítás esetleg ha kevés a Te lakásod, sétálj le ide Hajdú-Biharba kitakarítasz, visszaindulsz, s ha felérsz, indulhatsz vissza, mert itt sokan vagyunk ám, és pakolni nem mindenki szeret  Na milyen ötlet?

    Ja hát mit mondjak még. Fárasztás ügyben még el tudnám képzelni ha szólnál a férjednek. 

    Na pá aranyom, most megyek tortát díszíteni. Fel a fejjel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (131)
    2006-11-01  09:42
  21. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. november 1. 09:42131.

    Tudod a munkám meg a gyerek miatt lehet az egész.Baromi nehéz ha egész nap dolgozol és csupa negatív vissza jelzést kapsz heteken át. Ilyenkor mindig lecsusszanok na meg a lányomékról se tudok semmit két hónapja. ráadásul a Múlthéten elvoltunk a fiammal együtt valahol kocsival és majd harminc év vezetés után azt mondta hogy nem vagyok elég biztos na ez aztán teljesen kiakasztott.Valahogy úgy érzem mintha semmibe se lennék elég jó.De ez egy ilyen szakasz mindenütt van, most keresgélem a pozitiv vissza csatolásokat hogy újra talpra álljak. Na meg a mai nap se túl vidám ilyenkor az emlékek is fájnak.No sírás befejezve! nem lenne semmi baj ha ki tudnák menni a kertbe de hát már nem olyan ídő van. Azt hiszem nagyon hiányzik a mozgás a levegő,ami nálam cikis helyzet mert elég nehezen vagyok lefárasztható  a kinai horoszkóp szerint bivaly vagyok ezen mindig nevetnem kell mert annyira jellemző rám. 

    Őtleteket kérek, Mivel tudom az őszi téli időszakban pótolni a hiányzó testmozgást.  a takaritást tudom magamtól is 

     

    előzmény:
    Liza (130)
    2006-11-01  08:32
  22. 2006. november 1. 08:32130.

    Jajjj kérem, mi ez a letargia? Miért akarod, hogy forgolódjanak utánnad? Jó nem mondom, jól esik az embernek egy-két kedves megjegyzés, de csak akkor ha tényleg úgy gondolja az illető, s nem mondja minden olyan személynek akivel épp szembetalálkozik. Ha a párodnak megfelelsz, akkor nincs semmi baj. Igaz Én is azt szoktam mondani, hogy elsősorban saját magamnak kell, hogy megfeleljek, és a leveledből most azt olvasom, hogy saját magaddal is békételen vagy. Az okát nem tudom, hiszen annyira nem ismerjük magát, ebből a pár sorból nem sok minden tünt ki. Nem vagyunk egyformák. Én pl. simán el vagyok itthol a lakásba. Pont forditottad vagyok. Ha már mennem kell valahova idegbeteg vagyok, akkor már rögtön felborul a napi ritmusom. Pl. tegnap is elterveztem, hogy már fogok időben a sütőshez, de előtte el kell szaladnom a boltba. Na a nagylány is mondta, hogy Ők is eljönnének velem, kispicurral. Na a nagylány meg aztán imád nézelődni, ettől Én idegbajt kaptam és lőttek a napomnak, Igy kerültem ágyba majdnem éjfélkor. Most indulunk a nagnyéném házába felszedni a zöldséget. Férjem tegnap munka után felszedte a répát, most akkor a zöldséget és még kint vannak a muskátliai. Én megyek és nagyjából fagymentes helyare rakom, meg az elzőekben felszedett virággumókat. Aztán indulunk 40 km-re a temetőbe, aztán itt helyben és este lesz. Majd a tortát ezután fogom összeállítani, amiről már ugyan van elképzelésem, csak hogy erre mennyi idő szükséges az nincs.

    El is búcsúzom. Próbálj kibékülni magaddal. Miben tudunk itt segíteni. Annak örülök, hogy kigórtad az influt. Ja és tényleg nem értem, hogy miért vagy békételen magaddal. Igaz nem sok látszik  belőled a bemeden, de nem vagy egy megöregedett, elhízott nőszemély. Tessék szíves lenni talpraállni, nehogy lecsússzál magad alá, mert abból csak gond lesz.

    Szijóka, azt hiszem csak este tudok majd benézni. Legyen....?....nem tudom milyen napod, mert megbeszéltük, hogy a mai nap miről szól Sajnos. De holnaptól csak előre.....

    Üdv. Liza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (129)
    2006-11-01  01:27
  23. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. november 1. 01:27129.

     A náthát kitettem az ágyunkból,este el is mentem egy jót sétálni.Már nagyon hiányzott,az az igazság nincs teljesen rendbe a lelkem azt hiszem megvisel a tudat hogy megy felettem az idő,Valahogy mostanában már csak arről tudom hogy nő vagyok hogy főzni kell,és hogy vannak piros betűs napok.Ti nem tudom hogy vagytok vele de isten bizony már nem is tudom mitől lennék nő Azt hiszem venni kéne egy kosztűmöt az mondták anno az segít. De minek is kéne elfelejtettem azelőtt mindig voltak körülöttem, megfordultak utánamisten bizony jól esett ,Minden hátsó gondolat mellőzendő.! Persze ehhez újra ki kéne mozdulni itthonról,de hova kivel ja és miből.Régen lehetett sétálni pesten hát mostmár nem az igazi legfeljebb a plázák az meg nem vonz azért 2 lépést se megyek.Itt ahol lakom nincs semmi a kertek már alszanak  marad az esti séta de lassan ahhoz is hideg van és nem is jó igazán egyedül, a párom nem birja a hosszabb távot én 5-6 km lazán lesétálok ami nagyon siralmas eredmény mert azelőtt 20-25km-se zavart.Igaz nem sík terepen hanem a hegyekbe ott valahogy élvezetesebb. lehet hogy költöznöm kéne?vay ebbe is nyugodjak bele hogy már nem tudok annyit császkálni?

    Esküszöm ha benézek a tükörbe látom hogy zöld vagyok a penésztől,

     

    előzmény:
    Liza (128)
    2006-10-31  23:19
  24. 2006. október 31. 23:19128.

    Rosarugoza: Arról nem irtál semmit, hogy javul-e az állapotod. Ha gyüsz legközelebb tessék pótolni.

    Ha sztorit meséltetek elmeséhetem Én is a kisebbik lánykám egyik esetét amikor majdnem áldozatul esett a konyhánk, benne a 2-3 hetes vadi új konyhabútor.

    Szóval iskolából hazajött, s feltette a csőtésztát főzni, majd bement a szobájába, persze ajtaját becsukta számítógépezni. Szerencsére a nagylány kijött, érzi az égtelen nagy füstöt. Szalad a konyhába menteni. Mentés után, bekopog a kicsi lány szobájába, s megkérdezi érzed ezt a nagy füstöt? Mire a kicsilány megkérdezi, miért odaégettél valamit?  A páraelszívóból kicsöpögött a szürőbetét és megbarnult az új konyhaszekrényünknek az a része ahol a páraelszívó volt. Aztán neki is volt még egy másik esete ami után nem kellett elmosni a lábast. Hát ennyit.

    Elbúcsúzom mára, befejeztem a sütést, a torta összeállítását holnapra hagyom.

    Pussz: Liza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349861 (127)
    2006-10-31  22:31
  25. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2006. október 31. 22:31127.

    Szep estet szijasztok nekem is van egy sztorim ugy tanultam meg fozni mikor ferhezmentem porkolt volt az elso amit foztem volt egy kis udvarunk es kimentem akor volt pici baba a kislanyom egy idoutan megyek be es mondom az uramnak hogy vallaki oda egette a kajat erre latom hogy nalunk hatalmas fust van hat a hagyma aszthittem ra er dinctelodni labbossal egyutt kikellet dobni atol kezdve megtanultam fozni sutni is szeretek is most orulnek a gyerekek mert mindig a jo hazaira vagyodtak itt az Agoloknal nincs normalis kenyer olyan banyigocasmeg semi normalis fozni vallonehez osszevalogatni nem tudom mitesznek inkabb etterembe jarnak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top