Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

61-esek ide

Torolt_felhasznalo_622589
Torolt_felhasznalo_622589
Létrehozva: 2006. október 18. 22:57

Sziasztok!

Nézelődöm, nézelődöm de nem találom a 61-ben születtek topikot. Hahóóó Mi is vagyunk! Vagyunk?

Szerettel várom a korombelieket egy kis beszélgetésre.

Üdv. Mindenkinek

 

  1. 2014. január 20. 20:5414276.

    Most lehet el vagy tévedve egy kicsit. én friss kávét kínáltam nem tegnapit:) Azt ma főztem, tegnap te főztél:)

     

    Én már azt hittem, hogy helyre jött a derekad, de sajna akkor nem.

     

    Még én is megyek dolgomra, a mosógép jár, a fürdőszoba be van domestozozva, kapott pár perc hatóidőt és még a hajamat is meg akarom mosni, aztán véget vetek a napnak.

     

     

    előzmény:
    labeo (14275)
    2014-01-20  18:26
  2. 2014. január 20. 18:2614275.

    Sziasztok!

    Liza a tegnap kávét én csak ma ittam meg, mert tegnap már nem jártam erre. Valahogy hét végén mindig annyi minden tennivaló összegyűlik - a végére sem érek. Most is vár még a vasalás.

    Ráadásul a derekam miatt még mindig "kímélő" módban vagyok. Többször lefekszem a földre, egyengetem magamat, hátha használ.

     

    Nekem a föltöltéshez szerintem egy hétig kellene aludni - vagy inkább téli álomot, azt szoktam mondani, hogy mormotának kellett volna születnem!!

     

    Adelid én is várom a beszámolódat. egerben mindig olyan jó rendezvények vannak! 

  3. 2014. január 20. 15:3714274.

    Sziasztok!

     

    Jelentem feltöltődtem a hétvégén 7 óra hosszát aludtam, de mindenki megállípította, hogy nekem elég a 3-4 óra hossza mert sokkal fittebb és kipihentebb vagyok, és ráadásul én is úgy érzem. Tegnap délig kimondottan kómás voltam, de még délután sem voltam az igazi. 

     

    Tegnap debreceni napunk volt. 10-kor a repülőtéren voltunk, onnan kb. 11-kor jöttünk el, déli vonatra felraktuk a lánykát és utána csavi, de a lábammal történt valami, vagyis a körmömmel, mert nagyon nyomta a csizmám:( így aztán a muszáj helyekre mentünk, persze ott is kellett császkálni bőven.

     

    Lidía: Várom a blogbejegyzést, gondolom fénykép is lesz, szeretem a régiségeket:)

     

    Egy délutáni kávé? (csak kis adag)

     

     

    Évának főzök már egy koffenimenteset mert másképp nem néz ránk:)

     

     

    előzmény:
    adelid (14273)
    2014-01-19  12:30
  4. 2014. január 19. 12:3014273.

    Labeo: Köszi a kávét!  Igen, persze, hogy hiányzik! Még tudom adós vagyok a beszámolóval a facebook-on, de a képek a nagy gépen vannak, az meg most gyengélkedik egy kicsit, és sokszor képes megtréfálni.

     

    Liza: Mint az elemes Duracell-maci! Ne felejtsd el magad feltölteni! 

    Ma délelőtt kikukkantottam a régiségvásárba. Lesz belőle bolgbejegyzés is! 

  5. 2014. január 19. 08:5414272.

    Sziasztok!

    Még egy kis melegítő az ágyba kapott kávé után: 

    Adelid gondolom már alig várod a lányodat. Nagy élmámny számára ez az út, de biztos vágyik már Ő is haza.  Én ha már 2 hétig nem látom őket is nagyon hiányoznak.

    Remélem még a hátralévő idejében sok mident meg tud nézni.

     

    Liza jó csavargást Debrecenben! Én is megyek ebédet készíteni - úgy hogy legyen mit pakolni is.

     

  6. 2014. január 18. 22:3514271.

    Néha én is rácsodálkozom, de még bírom.

    Ma is teljesen fitt voltam nem is éreztem magam fáradtnak. Igaz azért volt mit tennem a boltban. Miután hazajöttem csak a terített asztal mellé kellett leülnöm. Isteni húslevest főzött a férjem, lánykám finomfőzeléket, a többi meg volt.

    Délután temetőbe mentünk ki és pihiztem is egy kicsit. Este sütöttem egy újabb adag fasírtot amit holnap visz magával a lányom barátja, most még 10 perc van hátra a 2. adag ruhából azt megvárom és utána bekészítek még egyet hogy ossa ki legyen szíves mire én ébredek, ami nem lesz korán, ugyanis holnap nem dolgozom. A cappucinot az ágyba kapom és utána azért beindítom magam. Megyünk Debrecenbe felrakni a repcsire, lánykámat a vonatra (bár még nem döntötte el, hogy holnap megye-e vissza vagy kedd hajnalban) Ha kedd hajnalban akkor 5.20-kor indul a vonatja és akkor előtte nekem kell átvinni a szomszédos városba amit úgy kell időzítenen, hogy 5-re visszaérjek. 

    Holnap egyébként Debreceni séta, shoppingolás van betervezve.

    Itt sincs hideg, de ma fújt a szél ami ugye hűvösebbé tette a hőérzetünket. Sártenger van itt is, csinálják a csatornát. 

     

    Szép hétvégét mindenkinek.

    előzmény:
    labeo (14269)
    2014-01-18  18:37
  7. 2014. január 18. 21:1914270.

    31-én este 6 után. Most már befejezte a kinti tanulmányait, még a magyar követelményeknek tesz eleget, amennyire tud, aztán itt elintézi amit kell.

    Most hódol egy kicsit az élvezeteknek. Tegnap Versailles-ben járt, s szerencséje volt mert az idő is jó volt, sütött a nap, meg csak egy kicsit permetezett közben az eső.

    Ma kipróbáltam a karácsonyi ajándék kuktámat. Marhahúslevest készítettem benne. A főtt marhahúshoz tormamártást adtam. Szuper jó lett, a marhahús annyira jól megfőtt, hogy legközelebb lecsökkentem 10 perccel a főzési időt, mert most szinte teljesen rostjaira főtt szét. Nem mintha nem lett volna élvezhető, de azért egy kicsit talán nem ártott volna ha nem esik szét. Utána szent-györgyi palacsinta volt.

    Liza: Örülök, hogy jól sikerült a póteste.

     

     

    előzmény:
    labeo (14266)
    2014-01-17  18:26
  8. 2014. január 18. 18:3714269.

    Liza én ennyi alvás mellett simán eldőlnék!

    Már többször rácsodálkoztam, hogy tusz ilyen kevés alvás mellett ennyi mindent elvégezni!!!

    Remélem holnap azért pihensz is egy kicsit - tudod Te sem leszel fiatalabb, vigyázz magadra!!

     

    Felétek milyen az idő? Itt délután 12 fok volt, bár a nap nem nagyon sütött. Sétáltunk egyet, de az éjszakai esők után elég nagy volt a sár - több helyen van a faluban út, csatorna, partfal építés, emiatt.

     

    előzmény:
    Liza (14268)
    2014-01-18  09:40
  9. 2014. január 18. 09:4014268.

    egy-két kávét behörpintettem, köszönöm így ezzel már kihúzom 1-ig.

     Egyébként jól bírom magam, délután még van dolgom ha azt elvégzem lehet le fogok engedni:) Most sem sokat aludtam, de úgy tünik elég volt (2 óra 22 perc) :)

     

    Jól sikerült a pótszilveszter is, 1.45 perckor kerültem ágyba, 1 után ment el mindenki.

     

    Kocsonya is megdermedt, bár nem szokott vele gondom lenni.

     

    Ma csak húsleves fog főni meg egy kis főzelék, más van.

     

    szép napot nektek

     

     

    előzmény:
    labeo (14267)
    2014-01-18  09:06
  10. 2014. január 18. 09:0614267.
    Jó reggelt és szép hétvégét mindenkinek: 
  11. 2014. január 17. 18:2614266.

    Sziasztok!

     

    Végre péntek!!!!!!

     

    Liza megaludt a kocsonya?? Nálunk karácsony előtt volt, de a lányok nem nagy kárt tettek benne. Én szeretem, csak így nagyon lassan fogyott és a végére már ráuntunk.

     

    Nálunk holnap toros vegyes pörkölt készül, vasárnap pedig őzgerinces brokkolis rakott csirkemell. Mindig úgy igyekszem kitalálni az ételeket, hogy legyen maradék, amit el tudnak vinni a gyerekek.

     

    Lányodnak gratulálok a jól sikerült vizsgáihoz!!

    Nekem már mindegy hányas, csak görbüljön!!

    A nagyobb lányomnak már csak a záróvizsgája van háta, az január 30-án lesz. Ő is mindig jól vette az akadályokat, csak a kicsinek nem akar összejönni. Bízom benne, hogy most már megfordul a szerencséje.

     

    Adelid mikor érkezik a lánykád? 

  12. 2014. január 16. 22:4514265.

    Hát én még javában benne vagyok a készülődésben.

    Most fő a kocsonya az kb. fél 12-re lesz kész. Most végeztem a fasírttal, 3 rúd lett. Lánykám megcsinálta a fr.salátát.

    Én francia mézes krémest készítettem addig. Holnap még karajt  fogunk rántani. Még falatkákat fogok csinálni (azt gondoltam azt holnap meg tudom csinálni az üzletben)

    Pogácsát azt most rendeltem.

     

    Örülök, hogy javul a derekad ahogyan írod azt gondolom a hétvége elég lesz a regenerálódásra.

     

    Én is szorítok akkor a lánykádnak, hogy szerencsésen túl legyen a vizsgáin.

    Az enyém most kimondottan jól vette az akadályokat minden sikerült neki elsőre még 1 van hátra. vasárnap megy vissza. Most teljesen nyugodt mert ettől aztán nem függ semmi, ezt csak úgy meg kell csinálni.

     

    Na megyek, szép hétvégét mindenkinek

    előzmény:
    labeo (14264)
    2014-01-16  16:55
  13. 2014. január 16. 16:5514264.

    Szia Liza!

     

    Jó hír, hogy szuperül sikerült a pótkarácsony!!

    A pót szilveszterhez is jó szórakozást - bár ha nálad lesz, akkor inkább munka van vele.

     

    Ma már tényleg sokkal jobb a derekam. Holnapra talán már teljesen rendbejön. Napról napra érzem, hogy jobb. De én szedtem rá gyógyszert is. Még novemberben a kontrollon írta föl a prof, ki is váltottam, de nem szedtem be - na gondoltam, most itt az idő!!

    És persze kenegettem is mindenfélével.

     

    Holnap végre péntek - alig várom. Minden nap úgy el tudok fáradni.

    Nagyobb lányom jön haza, sajna a kicsi nem tud, mert bőszen tanul. Nem túl szerencsés a vizsgákkal - szorítstatok kérlek, hogy megforduljon már ez a folyamat!!

     

    előzmény:
    Liza (14263)
    2014-01-15  21:59
  14. 2014. január 15. 21:5914263.

    Szerencsére én ezt a fájdalmat még nem éreztem, nem is hiányzik.

    Mielőbbi javulást Neked.

    Nekem meg a bal karomon az izom húzódott meg, de már jó régen.

    Mikor egy picit javul mindig "helyrepakolom" valamivel.

    Vettem rá sportkrémet, nem használt, másik gyógyszertárba mást javasoltak megvettem semmi. Lánykám vett lóbalzsamot az sem vágott helyre. 

    Elmentem dokihoz, mert már sokat hallottam hogy legyek szíves már elmenni

    Mondja a doki az asszisztensnek, hogy ízületes. Nézek rá,hiszen tudom, hogy megúzódott. Mondja nekem a doki, hogy meg van erőltetve, ír rá fel görcsoldót. Mondom nem tudom szedni a gyógyszert. Ja..... igen..... ezzel ám nem lesz gond. (Kérdem én kinek) Na kiváltottam. Ennyit azért megtettem érte. Pár napig jobb volt. Mondom na ez a jó gyógyszer, táskába van és hat:)

    Már nem:( A lényeg, hogy elolvasom a gyógyszert, utána nézek stb. csak olyannal találkoztam, hogy ez a gyógyszer erős mentsturációs görcsölésre való.....

    Hát ezért menjek orvoshoz?

     

    Pótkarácsonyunk nagyon szuperre sikeredett, este 7-kor vittem haza aprajafalvát, a húgomék is és az öcsém is akkor ment haza.

     

    Pénteken pótszilveszter lesz, holnap már arra készülök (persze este)

     

    Edit további jvaulást neked.

     

    Üdv a többieknek is

     

     

    előzmény:
    labeo (14262)
    2014-01-15  19:45
  15. 2014. január 15. 19:4514262.

    Sziasztok!

    Jelentkezem, hogy elmondjám, már sokat javultam. Ugyan dokihoz nem jutottam el - illetve tegnap elmentem, de annyian volta, hogy nem birtam kivárni a sort. Vártam egy jó csomót, még ülőhely se volt a rendelőben, aztán közöltem, hogy már sokkal kevésbé fáj a derekam és eljöttem.

     

    De tényleg javul valamennyit napról napra.

     

     

  16. 2014. január 13. 16:5514261.

    Sziasztok!

    Sajna még nem lett jobb a derekam. M hamarabb haza is jöttem és eddig feküdtem a földön.

    Adelid nekem mi vált be - földön fekvés, föltett láb? Ilyeneket tanácsoltak mások. Mindet próbálgatom. 

  17. 2014. január 12. 19:5914260.

    Ezt már én is ismerem, volt szerencsém hozzá 3 X. Utolsó alkalommal nyáron adott rá a férjem tablettát, amit ő is kapott tavaly januárban. Én nem éreztem tőle változást, ugyanolyan nehéz volt öltözni, leülni, felállni, mint korábban tabletta nélkül a másik két esetnél. Tehát nem tudok neked semmilyen szuper gyógymódot ajánlani. 

    Mindjárt alakítom a képet, hogy ide is feltölthető legyen, ha egyáltalán sikerültek, mert még nagyítva nem néztem meg.

    A Hotel és a fürdő mellett nagy erőkkel készítik a barlangfürdőt is, most már márciusra mindenképpen készen kell lennie. Az eredeti határidő 2013 októbere volt. 

    előzmény:
    labeo (14259)
    2014-01-12  11:42
  18. 2014. január 12. 11:4214259.

    Sziasztok!

    Éreztem én, hogy a karácsonyfát még nem kellene leszedni....

    Elkezdtük és a második díszért lehejoltam, aztán beállt a derekam. Most ide-oda fetrengek, kenegetem és reménykedem, hogy valamitől majd csak jobb lesz....

    Kaptam a múltkoriban valami csodaszert a dokitól, amit kiváltottam, de nem szedtem be, most megpróbálom, hátha használ.....

     

    Tipp valami, akinek szokott ilyen lenni??? 

  19. 2014. január 11. 09:0814258.

    Sziasztok!

    Jó reggelt: 

    Én elég sokáig lustálkodtam ma, mert mint írtam végre nem sok teendőm van. No meg az idő is olyan megint, hogy legszívesebben föl se kelnék az ágyból!

     

    Liza írok majd priviben másik címet, van g-mailes is, az talán jobb.

    Jó készülődést a pótkarácsonyhoz. A gyerekeknek a legnagyobb buli ez, hisz nekik munka nem, csak a finomságok és az ajándék jut!!

     

    Adelid köszi a beszámolót. A masszázzsal hasonlóképpen vagyok. Nem túl sűrűn jutok el - csak rajtam múlik, mert itthon is kereshetnék egyet - akkor mindig azt mondja, hogy rendszeresen kellene járnom. Tudom én, csak mindig elmarad.

    Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Azt hiszem az ilyen szállodák már tényleg magas színvonalú szolgáltatásokat nyújtanak. Ki kell használni minden lehetőséget. Várom majd a képeket.

    Én is mondtam a páromnak, hogy időn is menjünk el többször pár napra valamerre - kell a kikapcsolódás év közben is. 

  20. 2014. január 10. 20:5214257.

    Sziasztok!

     

    Megjöttünk! Élmény volt egy ****-os szállodában lakni és enni. Most jelen pillanatban szinte rá sem tudok nézni semmilyen ennivalóra. Első este és másnap reggel még elég sokat tudtunk enni, de tegnap estére már elteltünk- Sajna egész nap szitált és esett a köd így csak a fürdőbe dugtuk ki a lábunkat, így aztán mindenhol vizesek lettünk. A fürdőben aztán már mindegy volt, hogy a párától vagy a ködtől nem látunk. Elhelyezésünk Natural szobában volt. Mi is készítettünk fényképeket, de mivel inkább a párom fényképezett így aztán majd várhatok amíg átadja a képeket. Első délután masszázson vettünk részt. Nekem azt mondta a masszőr, hogy a hátam "katasztrofális" állapotban van. Mondjuk nem is tudtam nyugton maradni amíg a gerincoszlopm mellett dolgozott. A végére azért jobb lett egy kicsit, de azt mondta még nem ártana vagy 5-6 alkalom, amíg a hátam rendbejön, aztán meg havonta egy. Úgy mondta ez szerinte leginkább a nyári emelgetéseknek cipeléseknek köszöngető. Én mindebből csak annyit vettem észre, hogy hosszabb fekvés esetén már felébredtem, mert nem volt jó egy helyzetben feküdni, így poziciót kellett váltanom. 

    Tehát a Hotel szuper volt, s azt gondolom a reggeli és a vacsora is. Megkóstoltam a banánkrémlevest, illetve a narancsos sütőtök krémlevest, de egyik sem nyerte meg a tetszésemet. Így inkább maradtam a palóc levesnél, illetve az egries húslevesnél. Előételnek kanálkás falatok voltak, amiről nemigen tudtam volna, hogy micsodák, ha a lányom szintén nem ilyet kapott volna karácsonykor a házigazdáktól.

    Tehát jól éreztük magunkat, csak az időnk nem volt sok, ill, elég jó ahhoz, hogy kiránduljunk is a környéken.

    Később még jelentkezem.

    Liza: Köszönöm a párom nevében is. Nektek jó pótkarácsonyt, mi is arra megyünk holnap a barátainkhoz. Lenne ugyan még pótszilveszter is, de kétfelé nem tudunk szakadni.

    Labeo: nagyjából már meggyógyultam, mire kimentünk a hotelbe. 

  21. 2014. január 10. 17:0814256.

    Sziasztok Lányok!

     

     

    Éva: Örülök, hogy jól telt a karácsony és hogy meglepitek volt a fiad barátnője (vagyis csak a bemutatása:) ) 

    Szép a fátok is:)

     

    Köszönöm a falucskára és a lányokra kapott dicséreteket. Tudnám még überelni, de valamiért mégis marad......

     

     

    labeo: Nálunk sincs leszedve a fa, de szándékosan, ugyanis a hétvégén nálunk pótkarácsony lesz. Olyannyira, hogy  a menü is tiszta karácsonyi lesz.

    Halászlé, hal rántva, sültkacsa, lilakáposztával meg még egyéb finomságok.

    Ma még az is felmerült bennem, hogy előveszem a karácsonyi terítőt lehet.

    11-13-an leszünk:)

    Lánykám barátja most jött haza Angliából és ezért lesz a pótkarácsony:)

    Úgy látom ha nem is mindenkinek de aprajafalvának még a Jézuska is fog járni:) Szóval készülök rá nagyon:)

     A hiányt akartam pótolni ma, de már másodjára dobja vissza a levelet a labeo@citromailről, ha továbbra is érvényes még a kérésed adj egy címet.

     

    adelid: Attilának kicsit megkésve de boldog névnapot kívánok.

     

    Lányodnak természetesen én is gratulálok, és neked is a nyereményhez.

     

    Én egy 10.000 ezer forintos utalványt nyertem ami beváltható wellneszezésre.

     

    Hozzászólok a halacskához én is: Én is szeretem, de nem a töltelékeset hanem a bundásat olajban kisütve:) Bár már nem az igazi Pakson becsömölltem tőle (Nyugi lányok, az én hibám)

     

    Szép hétvégét mindenkinek

  22. 2014. január 10. 16:2314255.

    Sziasztok!

     

    Nálunk deélután végre kisütött a napocska és ettől a hangulatom is jobb lett - no meg attól, hogy végre péntek!!!

    Kicsit előbb sikerült ma lelépnem, így már megy is a mosógép, megvolt a bevásárlás is.

    A barátnőmtől kaptunk kóstolót, így hét végén disznótoros lesz a menü. Sütnöm nem kell, mert nem jönnek a lányaim, így "úrinő" leszek.

     

    Még mindig nem tudtam rászánni magamat arra, hogy leszedjem a karácsonyi díszítést és a fát. De azt hiszem ez lesz a hétvégi melóm.

     

    Mindenkinek jó hétvégét! 

  23. 2014. január 8. 17:0414254.

    Sziasztok!

     

    Éva együtt is laknak a fiad és a brátnője?

    Sose írsz arról, hogy szeretsz-e Szentgyörgyön lakni ismét?? A ház szép lett, biztos kényelmes is, de az utazás azért fárasztóbb innen. Szerencsére idén még nem volt komoly tél, ami nehezítené a közlekedést.

     

    A munka nálunk is gőzerővel beindult. Ezer dolog van egyszerre. Azért csak 2500 főnek kell intézni mindent. most éppen a gyerek szabikat, aztán jönnek az adós nyilatkoztatások...... sose lesz pihi!!

     

     

     

     

    előzmény:
    badicseva (14253)
    2014-01-07  20:57
  24. 2014. január 7. 20:5714253.

    Sziasztok!

     

    B.U.É.K Nektek. Én is kicsit elmaradtam, de beindult a meló ezerrel. Minden döcögősen indul. Azt hittük lesz egy kis pihi....de álmodik a nyomor.

     

    Liza! Csodás ez a falucska.....de csajok mindent visznek.

     

    Adelid! Érezzétek jól magatokat!

     

    Labao! Gratula a lányodnak.

     

    Nálunk meg az az újság, hogy a fiam bemutatatta a barátnőjét, akivel közel 1,5 éve együtt vannak. Jól meggondolták a  dolgot, de nagyon aranyosak voltak. Igazi jó karácsonyunk volt. Kép is készült, de nem akarom ide kitenni, a fiam nem nagyon szereti, de a fánkat megmutatom.

  25. 2014. január 7. 18:5614252.

    Sziasztok!

    Ebben a ködös ronda időben valami erősebbet kaptok:   - mindenki gondolja bele, amihez kedve van.

     

     

    Tegnap nálam hajfestés volt aktuális. Az egyik kedves ismerősöm festette be, vele jól elment az este. 

    Jelentősebb olcsóbb így, mint amikor fodrász végzi és nem kell ott ülni órákig.

     

    Más újság nem nagyon van - a január  nem a kedvenc hónapom!

     

Címlap

top