Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

61-esek ide

Torolt_felhasznalo_622589
Torolt_felhasznalo_622589
Létrehozva: 2006. október 18. 22:57

Sziasztok!

Nézelődöm, nézelődöm de nem találom a 61-ben születtek topikot. Hahóóó Mi is vagyunk! Vagyunk?

Szerettel várom a korombelieket egy kis beszélgetésre.

Üdv. Mindenkinek

 

  1. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. október 31. 22:25126.

    Nálunk ez mindig úgy történt hogy te ne nyúlj hozzá ehhez nem értesz. ja mi a csodától értetem volna.Saját káromon kellet mindent megtanulnom.

    végül is az első férjem tanitott meg főzni mert bár ő se tudott de akármit kotyvaszottam meg ette.legfeljebb annyit mondott hát egykis ez vagy az még kellett volna hzzá,de sose egyszerre mindig apránként adagolta hogy mit változtassak. Néha meg együtt főztünk.Én már figyelmesebb voltam az én gyerekeim hamar megtanultak végül is a fiam szakácskodott is pár évig.ha kell ma is beugrik helyettem és meg főz.     de a mostani páromat is beállitom egyszer egyszer hogy főzzön most már neki is elég jól megy,szóval ha főzni nem is tanítani nagyon tudom. egyébként is én elvárom a családban hogy egy kicsit mindenki értsen mindenhez mert mi van ha lebetegszem vagy a párom akkor nem eszünk vagy nem lesz villany mert kiéget a körte.Én se fogok a szomszédba menni ha meg kell huzni egy csavart. anyósom mondja is hogy honnanért a fia ehhez meg ahhoz.Mondtam neki megtanulta én se csavarhúzóval a kezembe születtem még is tudom melyik végét kell fogni. A konyhát szerencsére még csak nekem sikerült egyszer felgyújtanom, közvetlenül egy tűzvédelmi tanfolyan után 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650024 (124)
    2006-10-31  10:45
  2. 2006. október 31. 19:11125.

    Mondta az Anyukád, hogy csak nézheted, nem segíthetsz? Hát bizti, hogy igy volt, lehet nem is akartál annyira nem?

    Na....... /csak válaszolj magadnak/

    Példa: Én egyik gyerkőmnek se mondtam, hogy főzzön, vagy ne főzzön, de különbözőek ezen a téren.

    Nagyobbik lánykám pl. nincs olyan kaja amit nem tudna megcsinálni, sok féle sütit kipróbált, tortát süt, kreatívoskodik.  Érdekelte. Kérdezte, ha nem krédezett elővette a szakácskönyvet. Amikor nem volt ennyire elfoglalt a tanulással nagyon sokszor várt ugy haza, hogy mellé kellett ülni a vacsinak.

    Kicsilányt már inkább kell nyoszogtatni, hogy ezt már Te is meg tudnád csinálni, nemcsak kérni. Ő is főzöget, egyszerübb sütiket el is készít, de nem rendszeresen. /igaz már kétszer is veszélybe került a konyhabútor, de nagylány időbe észrevette a gomolygó füstöt/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650024 (124)
    2006-10-31  10:45
  3. 2006. október 31. 10:45124.

    A kertben még teszek-veszek, de már fagy éjjel, úgyhogy megvárom, amíg a nap besüti és felmelegíti kicsit. Ma behordom a fázós növényeimet, aztán már nem sokat tehetek. A teraszon a bútorokat összerakom kicsit...

    A főzéssel engem is ki lehet kergetni a világból! Anyukám rontotta el a dolgot... Mi ugye emlékszel, még szombaton is jártunk iskolába. Vasárnap délelőtt közölte: gyere a konyhába, megmutatta hogyan kell ezt-azt csinálni. Nem segíthettem,csak néztem. Semmire nem emlékszem az egészből!  De a főzést legalább megútáltam. Mostmár kezdek ráérezni a dolgokra, meg szívesen csinálok néha ezt-azt a csládnak. Van, hogy elkap a hév és több mindent főzök, berakom a mélyhűtőbe. De néha az útálat vesz erőt rajtam, akkor valami készételt keresek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (122)
    2006-10-31  09:06
  4. 2006. október 31. 09:44123.

    Én most kiszámithatatlan, hogy mikor tudok lenni. Ha tudok bekukkantok, de este általában ha kapok gépet vagyok.

    Tehát érted, mostmár tudod, hogy mikor találsz meg 

    Főzés: Már nagyon korán megtanultam, hiszen a szüleim ugy dolgoztak, /sokat/ hogy legalább mire hazajöttek főztem.

    Sütögetés: Ebbe a tudományba nem olyan régóta mélyültem el. Sütögettem mindig, de a tortákat az Anyukám csinálta a gyerkőknek, aztán egyszer a lányomat megkérdeztem, hogy milyen tortát rendeljek, azt mondta semmilyet Én süssek joghurtosat. Akkor mondtam, hogy az nem lesz ám szép. Erre mondja, de nagyon finom. Ekkor összeszedtem minden tudásomat és még csúnya se lett. Most megyek, majd teszek fel képet róla, ha kéritek.

    Pussz: Liza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650024 (121)
    2006-10-31  08:56
  5. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. október 31. 09:06122.

    Én reggelente meg késő este szoktam lenni,csak hogy könnyebb legyen kiigazodni rajtam, délkörül ha van időm bekukk.

    A házi munka értéekével azt hiszem nagyon egyszerre gondolkodtunk.

    A főzés tudományában is valahogy egyforma a helyezésünk.Mindig is csodáltam aki szereti csinálni engem a világból ki lehet vele kergetni,lehet azért mert muszáj és mert tetszik nem tetszik minden napi elfoglaltság. tudsz még dolgozni a kertben? én már nemigen de rettentően rossz.ilyenkor csak a lakás marad tavaszig .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650024 (121)
    2006-10-31  08:56
  6. 2006. október 31. 08:56121.

    Sziasztooook!!!!! 

    Próbálom kitalálni, ki mikor jár errefelé...

    rosarugoza - gyógyulj gyorsan! Nekem az AspirinC pezsgőtabletta szokott segíteni, de ahogy olvasom, neked ez sem jó a gyomrod miatt. Én is hallottam, hogy van valamilyen járvány. Köhögős, lázas, ilyesmi.

    Liza - olvasni is sok, milyen sütiket sütöttél! Nagyon-nagggyon ügyes vagy! Én sütni egyáltalán nem tudok, főzni is csak úgy-ahogy. Illetve kevés dolgot, de azt legalább jól.  Nekem is azt mondta valaki, hogy a házimunka is munka, nem is akármilyen. Számold ki, mennyibe kerülne, ha valakinek fizetnél ezért. Takarítás, vasalás, miegyéb.

    martika45 - te vagy a legjobb helyzetben, minden szempontból! Körülötted a család, szép helyen vagy, nyugodt országban, nyugodt helyen. Irigyellek rendesen. Őszintén szólva én csak nyugalomra és rendre vágynék, no meg némi biztonságra, hogy tervezni tudjam a honapot... Tündéri az unokád!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (120)
    2006-10-31  08:38
  7. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. október 31. 08:38120.

    Szép jó reggelt mindenkinek!

    Hát szerintem dolgozol,max nem keresel pénz vele.csak spórolsz.De ha valaki átszámolná az otthono munkát,azt hiszem érdekes eredmények születnének. Most már jobban vagyok Köszönöm. Az Esték zürösek akkor még szórakozik velem.

    Milyen tortát sütsz?      A holnapi napot azt hiszem mindenki kb egyformán tölti  Sajnos.

     

    előzmény:
    Liza (119)
    2006-10-31  08:06
  8. 2006. október 31. 08:06119.

    Szia!

    Remélem mostmárt tényleg jobban vagy. Igen túltettem magam a vasárnapon, annyira azért nem vágott földhöz. Mostmár készülök a szülinapra, azzal foglalatoskodom. Már kisütöttem a linzertésztát, meg van olyan sósrudam, amit időnap előtt ki lehet sütni és akkor is olyan omlós marad. Ma még sütök vagy két fajta sütit, na meg a tortát készítem elő amennyire lehet. Holnap temetőbe és csütörtökön pedig a kajákat csinálom, közben beszerzem az italokat ami szükséges, mert sajnos most ebben nem számíthatok a férjemre, mert későn jön haza. Na meg aztán Én nem dolgozom. legalább ezt végezzem el.

    Jó vásásrlást Neked is /búgócsiga ügyben/ Ha nem találsz, irj nyugodtan, kispicuromnak kettő van és Neked ajándékozzuk az egyiket.

    Pussz mindenkinek: Liza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (117)
    2006-10-30  22:32
  9. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. október 30. 22:45118.

    hát nézegetem nézegetem hogy ki hogy tölti az ünnepeket,sehol semmi buli meg barátok meg helye hulya szent isten mi lesz igy velünk valamivel csak fel kéne pörgetni életünket .

    na holnap veszek egy bugócsigát. 

    A szerelem meg persze bujkál csak néha nagyon sikerül elbújnia.

    De mindig megtalálom! 

    előzmény:
    Liza (115)
    2006-10-30  20:28
  10. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. október 30. 22:32117.

    Hát tudod ez gruppen sex,én a párom és köztünk az influenza.

    Így fekszünk édes hármasban. de valahogy nem az igazi hiába no.

    A forralt bor biztos jót tenne csak nem birja el a gyomorsavam.

    már a c vitamin ellen is tiltakozik, marad a gyümölcs meg a tea.

    állítólag valami járvány van.persze mi elsőnek megkaptuk.nálatok minden rendben? Liza Kiheverted a vasárnapot?

    előzmény:
    Liza (115)
    2006-10-30  20:28
  11. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2006. október 30. 22:23116.
    Szep estet jobban vagy mar mivel kuralod magad?igyal egy pici foralt bort szegfuszeggel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (114)
    2006-10-30  19:00
  12. 2006. október 30. 20:28115.
    Hát az baj, ha nem a szerelem döntött ágyba, de csak ott bújkál az is benned.  Mielőbbi gyógyulást kívánok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (114)
    2006-10-30  19:00
  13. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. október 30. 19:00114.

    Üdvözlet Csipet Csapat!

    Látom mindenki előkerült, én is próbálgatok de ledöntöttek a lábamról de nem  a szerelem.

    A náthával kerültem ágyba, a fene bele. de nem hagyom ám magam.Engem nem lehet csakúgy szire szóra ledönteni.

    Örülök hogy jó volt a kirándulás, és hogy ilyen jó érzésekkel tudod várni a karácsonyt.

    Csilla te meg nem szomorkodj majd csak kilábalsz belőle,aki meg nem érti hogy mi ez azt én sajnálom.Azért nagyon jó kapcsolat lehet valakivel mert nem tud végig menni az összes plázán.Kávézni otthon is lehet még tejszínhab is akadhat hozzá.

    Üdv RR

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349861 (113)
    2006-10-30  15:02
  14. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2006. október 30. 15:02113.
     szijasztok szepnapot mindenkinek nagyon jo telt a hetvege tegnap gyonyoru ido volt elmentunk Nathingenbe egy masik varosba voltunk bevasarlo koszpontba meg csak ugy setaltunk ez a varos Robinhud hazaja elvituk a kamerat csak otvetuk eszre hogy nem sokat tudtunk fenykepezni mert lemerult de nagyon jo volt kimozdulni olvasgatam a mit irtatok en most nagyon orulok hogy egyut lesz az egesz csalad karacsonykor ez lesz a legszebb unokaval eggyut
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. október 30. 11:12112.

    Látom, sokmindenről szó esett, karácsony, szilveszter.

    Nos , nálunk a karácsonynak pár éve azonos a forgatókönyve: szenteste hárman vagyunk a gyermekemmel. Másnap jön az öcsikén a barátnőjével, meg anyukámmal. Apukám már nekem is meghalt. Anyum az öcséméknél van 24-én, mert ők csak ketten vannak, nincs gyerek. 25-én nálunk van ebéd, ami estébe nyúlik, anyum itt alszik. 26-án meg elmegy haza...

    A szilveszter? Mi valahogy leszoktunk a nagy banzájokról. Szórakozóhelyre itt Pesten nem nagyon érdemes menni. Egyszer voltunk, hideg kaja, meleg pezsgő...

    Úgyhogy mi általában magunkban szilveszterzünk. Vannak vidéken barátaink, akik mindig hívnak, ők meg nagy bulizók, hajnalig elvannak! Mi azért annyira nem, hogy reggel 6-kor menjünk haza.

    A barátok: erről is volt már szó. Nálunk is eltűntek. Valahogy elkoptak. Mi is kettecskén vagyunk. Olyan furcsa ez nem??  

    Az egykori osztálytársaimmal is alig tartok kapcsolatot, pedig nagyon jó banda volt, minden érettségi találkozóra eljön mindenki, aki csak tud. Max 1-2 ember hiányzik. Mégis, utána szétszéledünk és semmi. Pedig jó volna néha beszélgetni.

    Persze az én magányomat ez a nyavalyás pánik is segíti. Még azzal sem tudok elmenni kávézni, aki hív. Persze az emberek nem értik meg, hogy mi van... Aztán elmaradnak, én meg magamban lehetek.

    Na, most jól kiszomorkodtam magam! Azértis szép napot! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. október 30. 11:01111.
    Liza- ne keseregj a harmadik hely miatt! Én így is nagyra tartalak. Egyszer voltam életemben lövészeten, azt hiszem puska... Hasalni kellett és úgy lőni a céltáblára. Mindenki rajtam röhögött, úgy kacskaringóztam, mint a kígyó... Az, hogy három táblával arrébb lőttem, már fel sem tűnt... 
    előzmény:
    Liza (93)
    2006-10-28  13:11
  17. 2006. október 28. 20:59110.
    Jó éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (109)
    2006-10-28  20:56
  18. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. október 28. 20:56109.

    Hát én még nem tudom mi lesz. Majd meghozza az idő! Sajnos mi hiába terveznénk előre már megszoktam hogy soha semmi nem úgy sül el.

    Most viszont elköszönök mert a szemem leragad úgy látszik a friss levegőn töltött munka megtette hatását.

    Szép álmokat jó netezést!

    Üdv RR

     

    előzmény:
    Liza (108)
    2006-10-28  20:52
  19. 2006. október 28. 20:52108.

    Hát igy tényleg, de hát el kell fogadni, hogy mindenki a saját kis caládjával szeretné tölteni a szent estét. Nálunk még mindig sikerült összeegyeztetni, mivel a szűk család együtt van, másik mama a másik utcában és szerencsére Ők a délutáni összejövetelhez ragaszkodnak, mi meg gyertyafényes vacsorát szoktunk, tehát nekünk az este a jó. Aztán mióta az Apukánk nem él /sajna már 9 éve/ az Anyukámon osztozunk a hugomékkal. Egyik évben ott van szent estén, másik évben pedig Nálunk, hogy ne maradjon egyedül. Aztán karácsony első napján pedig megkezdődik a hadjárat. Anyukámnál szoktunk ebédelni, aztán elmegyünk a húgomékhoz, majd Ők jönnek hozzánk. Ez elég zsúfolt, mert ugye mind a délután, de még mikor a gyerekek kisebbek voltak mindig igyekzetettek bennünket, hogy minél előbb kaphassák meg az ajándékot és le kellett tudni az első nap, és ez igy maradt. Második napja pedig olyan szabadabb. Az unokatesómékhoz megyünk át.

    Szilveszterezni nem jellemző, hogy járunk. Itt nálunk a Művelődési Központba szokott lenni rendezvény, ahova szerintem az egész város elmegy. Ember-ember hátán. Tavaly előtt azt mondtam a férjemnek, hogy igenis menjünk, nem hagylak a fotelben megöregedni,  mozduljunk ki. Tavaly kispicurral voltunk itthol hármasban és nem tapostuk egymás lábát. Olyan nagy bulit csaptunk, hogy csak na. Én egyáltalán nem iszom alkoholt, kölyökpezsgőt meg nem vettem, csak a másikat, de a férjem se mondható nagy iszákosnak, ugyhogy fel se bontotta. Én tv-t nem szeretek nézni, ugyhogy akkor is neteztem, a férjem tv-zett, kimentem hozzá, bejöttem, igy telt a nagy szilveszter. Valami hasonlóra számítok az idén is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (107)
    2006-10-28  20:39
  20. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. október 28. 20:39107.

    A fiamnak most volt az eljegyzése ő valószinüleg megy a lányékhoz ez lenne az első közös karácsony.és 280km.

    A lányomék nekik is ez az első amit külön töltenek gondolom szeretnék is így tehát nemis reménykedem. maradunk a párommal majd anyós átjön gondolom.

    Szeretek táncoln ia párom kevésbé, én pedig a táncból a hastáncal foglalkozgatom  ahhoz nem kell pár csak mint néző.Így még neki is tetszik. Egyébként nem vagyunk bulizós fajta,táncolni nem szeret, a zenei izlésünk kicsit különbözik, inni nem iszunk.

    hát így elég nehéz

    előzmény:
    Liza (106)
    2006-10-28  20:21
  21. 2006. október 28. 20:21106.

    Annyira nem jó a helyzet? Nincs remény a közös karácsonyozásra? Ird, nyugodtan, hogy hanyagoljuk a témát.

    Nekem olyan sok mindenkinek kell vásárolnom. Anyukám akivel ott él a testvérem, húgoméknak plusz a gyerkőcüknek akik keresztgyerekek, aztán az unokatesómékkal is szoktunk akikről irtam, hogy 6-an lettek, ott az ikrek a keresztgyerekeink, és hát a saját kis családom.

    Ha akarod haladhatunk tovább. Irtad, hogy szeretsz táncolni, szoktatok menni szilveszterezni, vagy esetleg máskor bulizni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (105)
    2006-10-28  20:15
  22. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. október 28. 20:15105.
    Hát a karácsonyi vásárlás számomra egy tortura nem is tudom milesz meg hogy lesz az idén a karácsony szóval nem is foglalkozom még vele félek hogy nagyon egyedül leszünk ha nem lesznek gyerekek igy napolom a gondolatott. Már pedig valószinüleg nem lesznek. 
    előzmény:
    Liza (104)
    2006-10-28  19:54
  23. 2006. október 28. 19:54104.

    Hát igen egyelőre Mi is maradunk az álomodozás szintjén.

    Még csak a tüzelővel készülsz a karácsonyra vagy esetleg már egyéb készületek, tervezgetések is folyamatban vannak. Hát Én minden, de minden évben elhatározom, hogy nem hagyom az ajándékvásárlást az utolsó pillanatra, de eddig még csak tavaly tudtam egy kicsit eltérni az évekkel ezelőtti utolsónaponis ajándékutánrohangálósnapot egy héttel lerövidíteni. Az ötleteim meg voltak, de soxor azt tapasztaltam, hogy az ötlet az kevés, mert fogalmam nem volt, hogy mennyiért adják és akkor döbbentem rá, amikor megláttam a cédulát, hogy hát ettől kevesebbre gondoltam. Onnatól kezdve kezdhettem előről, főleg ha olyan személyről volt szó, akinek csupán egy ötlet jutott az eszembe

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (103)
    2006-10-28  19:33
  24. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2006. október 28. 19:33103.
    Nálunk is nagy álom de hogy lesz-e valaha azt csak a jóisten tudja anyagilag kissé be vagyunk hozzá határolva.Ðe álmodozni azért szabad.
    előzmény:
    Liza (102)
    2006-10-28  19:22
  25. 2006. október 28. 19:22102.

    A kész csodáknál mire gondolsz, amit lehet egyben kapni?

    Én inkább saját magam tervezném meg méretre és stilusra is ami illik a lakásunkba színre, küllemre, de nagyon még nem mélyültem el benne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (101)
    2006-10-28  19:03

Címlap

top