Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Alma és fája

Torolt_felhasznalo_184229
Torolt_felhasznalo_184229
Létrehozva: 2006. október 10. 17:08

Sziasztok!

Ezt a topicot egy régi jó csapat (hogy kik ők, biztosan tudják) számára hoztam létre, hogy itt beszélgethessünk az almáinkról és a fájukról és az almamagokról!

  1. 2009. december 2. 13:1411776.

    Sziasztok!

     

    Nem tudtam jönnni egy ideje, mert már vagy egy hónapja mindíg valami kór keringett nálunk.... legutóbb a hányós-hasmenős, de az volt  a legdurvább... én még a páromat nem láttam betegen feküdni semmitől, de most nem bírt Ő se felkelni.... csak Borcsa maradt ki (kopp-kopp, és remélem végleg) talán a szopi miatt, mindenki mást letarolt...

     

    ma már ment Beni oviba, párom melóba és én is kibírok állva több mint 10 percet...

     

     

    Steel: jobbulást Nektek... sztem nem az oltástól lett taknyos... ha nem oltattad volna akkor is taknyos lett volna... leölt vírustól nem lehet semmi baja... a fótokat viszont nem tudom... az lehet allerg. ...

     

    végre mi is beadattuk 1 hete kedden a h1n1-est az apróknak, hát kiakadtam a dokinénin... kb. két héttel előtte telefonon azt mondta, h mivel köhögnek, várjunk míg tünetmentesek lesznek... vártam, de egyre szarabb lett, 2 hét múlva elvittem őket megnézetni, mert 2 féle köptető és egyéb hatására is majd megfúltak, úgy köhögtek,de tüdo ok, torok ok volt hála... mondom neki, mi lesz így az oltással, mert lehet tavaszig se hagyják ezt el, erre, "hát, ha nem lázasak, be lehet adni, akár taknyosan is"....nem durrant el az agyam... 2 hete akkor simán beadhattam volna nekik... mindegy, megkapták azóta, kihívtam házhoz, mert volt a fszt-en egy kismama is aki a fiának adatta be, de szintén nem akart a rendelőbe menni... nna, az ő esete se semmi... a házidokink nem hajlandó beoltani őt(kb. 6 hete van még szülésig), csak ha hoz a nőgyógytól igazolást... bakke, egy kismama nem korlátolt cselekvőképességű...csak tudja, mit akar... úgyhogy maradt neki a paramatyi...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. december 2. 10:3711775.

    Sziasztok!

     

    Pöpi, akkor nálatok nagyon bejöttek a kínai okosságok Hát kíváncsi leszek én is, ezúttal milyen babát kapunk, Boti azért nem egy egyszerű eset, de ennél még sokkal nehezebb is lehetne, szóval meglátjuk, egy tündéri kislányt kapunk vagy egy kis rosszasságot

     

    Kishegi, köszi az infókat, háááát ezt a játékot sajnos nem nagyon találom sehol, kár, mert aranyosnak tűnt. A Kisvakond kertjét megkapja karácsonyra, biztosan odalesz érte, most nagy Kisvakond őrület van az örök Thomas mellé.

     

    autósülés nekünk is aktuális lesz jövőre, most még mindketten a Römer TS Kinget használják, aztán majd Áronnak veszünk, valószínűleg a Römer Kid Plust, így kettejük mellé még ebbe a kis kocsiba is befér majd Noémi a PegPerego hordozóban. Aztán sajnos már nagyobb autót is kell vennünk

     

    Nálunk megint betegség, jó ez az ovikezdés, Áron lebetegedett, és pont a Mikulás bulik előtt, úgyhogy azoknak lőttek, úgy néz ki... Pedig tök egészséges volt, csak hát múlt héten megkapta azt a nyamvadt H1N1 oltást, amitől először a bőrén jöttek ki allergiás reakciók, aztán most meg köhög, taknyos és picit lázas is... na persze az oltás mellékhatásairól mélyen hallgatnak mindenhol, szívesen mutogattam volna hétvégén Tisztelt Falus Ferencnek a gyerekemet, akinek a testét ellepték a kiütések, az arca egész rettenetesen nézett ki remélem, legalább megérte beoltani, és nem kapja el az influt!

     

    többiek? Zseliék jól vannak, minden rendben a pici babával?

    előzmény:
    Pöpi (11771)
    2009-11-27  15:12
  3. 2009. december 1. 11:1011774.

    Kishegi jó ez az autósülés, nekem is tetszik, biztos Gergőnek is be fog jönni.

     

    előzmény:
    kishegi (11773)
    2009-12-01  09:37
  4. 2009. december 1. 09:3711773.

    Képzeljétek visszavittük Gergő Besafe ülését és kicseréltük, mert nem hozta amit ígért a termék, az egyszerű dönthetőséget, nehéz volt nagyon átállítani, talán a miénk pont hibás is volt, döntés nélkül pedig olyan egyenes volt a háttámlája hogy mikor elaludt Gergő, előreesett a kis feje, előrehúzta a súlya és csak a biztonsági öv tartotta.

     

    Végül egy Maxi cosira cseréltük ki, kiderült hogy a Rodin belül háromféle is van, Rodi sps, Rodi xp és Rodi xr, nekünk ez utóbbi lett, ez az , bár menet közben nem dönthető, de be lehet állítani egy döntött pozícióba is, de a normál pozícióban is valahogy kagylósabb!

     

    És ez a típus szélesebb is mint ami miatt a múltkor nem vettük meg a maxi cosit /akkor vélhetően az xp-t néztük, igaz abban meg az volt a jó hogy tudta azt hogy nem kell mindig bekötni amikor nincs benne gyerkőc, ezt a besafe is tudta, sajnos ez amit vettünk ez nem, de mondtam Lacának hogy a besafe elvet mi is le tudjuk másolni, ugyanis ott egyszerűen egy erősebb szíjjal ki volt kötve az ülés hátulról.../

     

    Csak azért írom le ilyen részletesen, mert van aki még a vásárlás előtt áll, hátha tanulságos.

    előzmény:
    kishegi (11767)
    2009-11-20  23:16
  5. 2009. november 29. 23:2411772.

    Steel, ez a társasjáték egyszerű, de tényleg nagyon jó , nem is gondoltam hogy ilyen sokszor fogja kérni Gergő hogy játszunk Vele, majd minden nap. A kutyus szalad a csontért, azt is szereti, de a napocskás a kedvence, arra nem bábukat, hanem korongokat kell kirakni és amelyik színt dobjuk, azt lehet levenni, az nyer akinek előbb elfogy az összes, szinte mindig Ő nyer!

     

    Megkérdeztem Anyukámat, itt nálunk a piacon vette egy játékboltban, szóval ezzel nem sokat segítettem.

    Viszont megnéztem a dobozát, van rajta egy honlap, ez pont nincs felsorolva, de van egy pár ami jónak néz ki kicsiknek, itt.

     

    Mondjuk elég kis vacak ez a honlap és árak nincsenek, ajánlatot lehet kérni /nem volt drága a játék így sem hogy már játékboltos árulta, szóval nem adhatja maga a gyártó sokért/ vagy esetleg tudnak mondani forgalmazót a közelben.

     

     

     

    Pöpi, nálunk Réka harmonikusabb, nyugodtabb típus mint Gergő, viszont mindent amit mi Gergővel megúsztunk megkapunk Vele, hasfájós volt - pedig lány , nagyon szenved a fogacskákkal, nem lehet Neki gyógyszert beadni csak ha szétfeszíted a száját stb. És hisztis! Gergő nagyon eleven, sosem volt nyugis Baba, nyüzsgőz, zsizsgős, dilis, de annyira kompromisszumkész, mindent meg lehet Vele beszélni! Szóval nincsenek gyerekkérdésben sztereotípiák szerintem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. november 27. 15:1211771.
    Nagyon örülök, hogy ilyen boldogok vagytok! Az az igazság, hogy nálunk meg pont fordítva van minden. Mindenki azt mondta, hogy úgyis lány lesz a második baba és még a kínai naptár szerint is annak kéne lennie. Nálunk nem jött be... Blanka fiú kellett volna, hogy legyen most meg... De ez így van jól. Ha először lett volna kisfiú, biztosan más lett volna minden. A lányok általában kevésbé hasfájósok és üvöltősek. Nekem legalább is ezt mondták eddig. Így egy viszonylag könnyű kezdés után most nem tudom mi vár ránk, de már legalább van tapasztalatunk. Nálatok meg méginkább. Egyébként én is az elejétől éreztem, hogy tuti nem kislányunk lesz. Valahogy minden olyan más volt. Látod tök jól működik az anyai megérzés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898202 (11770)
    2009-11-23  11:17
  7. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. november 23. 11:1711770.

    Sziasztok!

     

    Mango: igen, Noémi lesz már Áron is megtanulta, és most minden este ad puszit Noméminak

     

    Kishegi, Pöpi: teljesen így érzem én is, hogy így lesz igazán kerek az élet, és ez a kislány számunkra igazán egy hatalmas ajándék az élettől, istentől!! Annyira lányt éreztem végig egyébként, az első naptól (amikor még azt sem tudtam, hogy mi lesz, végig ezt súgta egy belső hang, hogy ő lesz a lányunk, muszáj jönnie!!) a várandósság eddig végig tök más, mint a fiúkkal, még a pocakom is másképp gömbölyödik, szóval amikor mondták, hogy kislány, csak vigyorogtam szélesen páromra, hogy na ugye?? (MINDENKI fiút jósolt a környezetemben)

     

    Kishegi: nagyon tetszik ez a négy játékos, hol lehet ilyet kapni??? NÉztem még Kisvakondos társast is a Régióban, nagyon klassz, karácsonyra megkapja. Lesz nálunk is kukásautó, hehe A rosszcsontsághoz, hát Botiban azért jó nagy adag van, kis terminátor, húzgálja a hajam, meg lebirkózza Áront, ha kell neki valami, elveszi tőle (ezt mondjuk tőle tanulta...) és ha valami nem tetszik, hú de tud méltatlankodni! De amúgy tündér gyerek és hihetetlen nagy, jövő hónapban egyéves!!! Minden nap rácsodálkozom, hogy még most volt baba, hogy lehet ekkora??? Áron is nagyot nőtt, az egyméteres magasságával akkor fiú, és egyre szebben beszél (az ovi nagyon jó hatással van!!), egyre önállóbb. Még mindig imádja az ovit, nagyon nagyon örülök,hogy ennyire jól beilleszkedett!

     

    Gergő ügyes a pelus-nélküliséggel, csak így tovább! Áron is ilyen, nagyon lehet rá hatni egy csinos nacival, főleg ha Thomasos Most beszéltük egyébként babatalin, hogy minden gyereknél kivétel nélkül volt/van visszaesés a tisztaságot illetően, akár egy betegség, akár ovikezdés, tesó születés, anya dolgozik, annyi minden visszalökheti őket ebbe a mégis kicsi akarok még lenni dologba... meg hát tipikusan ha nagyon játszanak, ki akarja félbehagyni egy kis csorgás miatt?

     

    Mango, és lesz Télapó is a Mikulás-bulitokon? Áront viszik az ovival is, meg megyünk apa munkahelyére is, igazi Mikulás dömping lesz...

     

    Pöpi még, most a márc-ápr babavárók között iszonyatosan sok a kislány... lehet, hogy tud valamit a kínai naptár?

    előzmény:
    kishegi (11765)
    2009-11-19  09:14
  8. 2009. november 22. 17:5311769.

    Gratulálok Steel a kislányotokhoz! Nagyon szupi lesz két bátyóval felnőni! No meg Neked is tök jó lesz csajos rucikat nézegetni és lesz, akivel majd később csajos dolgokat csinálj.

     

    Nagyon boldog voltam én is, hogy most kisfiú jön, mert így valahogy olyan teljesnek érzem az életet. A korombeli várandósok körében valahogy most a többségnek úgy alakult, hogy vegyes neműek lesznek a tesók. Boldog is mindenki nagyon!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898202 (11763)
    2009-11-18  20:53
  9. 2009. november 22. 14:3511768.

    Kishegi, de jó kis ülés, örülök, hogy sikerült megvenni. Majd megnézem közelebbről. Mi nem tervezzük egyenlőre, hogy lecserélnénk Csaniét.

    Jók azok a játékok is. Ma beugrottunk a Régióba, vettünk mi is társast. Vakondos dominót, Micimackós pörgetős játékot és egy színtanulós, logikai puzzlet. Mindegyik 3 éves kortól van, remélem tetszeni fog neki. A színeket már tudja, bár néha keveri, de mintha direkt csinálná.

    Most kánaán van, mert egy ismerős hozott egy csomó Bogyó és Babóca könyvet kölcsön, alig győzzük olvasni, úgy tetszik neki. Meg Anna, Peti és Gergőből most az Autómosó a kedvenc story, már mondja előre, hogy - " a habos vízsugár két oldalról spriccelt a kerekekre", vagy valami ilyesmit.Szeretnék még könyveket venni neki, Kockás fülü nyúl, Kipp-kopp van várólistán. 

    Meg tőlünk Playmobilt kap majd, annyira odavolt érte, mikor a barátnőméknél játszhatott vele. 4 éves kortól javasolják, nagyon apró részei vannak, szóval ha azzal játszunk, majd mindig eltesszük a polcra.

    Nagyszülőktől meg a vasúti sínekhez kap kiegészítőket, villogós, csilingelős sorompót pl.

    Még jön ugye a Mikulás, arra meg együtt vettünk neki egy kisebb kukásautót. Hát már nem szabad vele együtt vásárolni, mert majd minden nap elmondja, hogy a Mikulás hozza majd a kukásautót. Biztos nagyon fog neki örülni. Már nem fél a Mikulástól, ma a Régiónál találkoztunk egyel, inkább meg volt illetődve, de szépen bemutatkozott.

    A csajokkal idén is tervezzük a közös Mikulásozást, biztos szuper lesz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. november 20. 23:1611767.

     

    Na már megint én... 

     

    Képzeljétek megvettük Gergőnek az új autósülését, be is tette a Párom a bolt előtt és így már Gergő abban, Réka pedig Gergő ülésében döntve jött haza.

     

    Tegnap elmentünk megnézegetni az autósüléseket Gergőnek, a Brumi maci boltban voltak Maxi cosi Rodik jó áron és mivel nekünk most is maxi cosi van és szeretjük, először azt akartunk venni. Kétféle Rodi van, kiderült hogy a drágább sokkal jobb, de pár ezer forint csak a különbség, szóval nem is lett volna baj, de olyan szűkösnek tűnt így télen kabátban, pont azért akartunk már venni, mert téli cuccban már Rékának is szűkös volt a hordozó és Gergőnek is az ülés.

     

    Aztán beleszerettünk egy Besafe ülésbe, ugyanannyiba kerül mint a Maxi cosi, de nagyon-nagyon jó, ezt vettük, csak fekete türkiz színben.


     

    És képzeljétek tegnap Gergő pelus nélkül akart jönni a boltba és kibírta végig száraz gatyával, de a bolt előtt muszáj volt pisilni a fánál , nem tudom télen nem fázik meg a kis kukaca ha így előkapkodjuk??? Szóval nálunk úgy néz ki tényleg sokban segíti a lelkesedését Gergőnek, hogy Bob a mesteres kisgatyákat vetttem Neki a C&A-ban! Persze ettől Ő még mindig csak játéknak tekinti a dolgot, de én már ezért is olyan ügyesnek találom!

     

     

    Na írjatok majd! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. november 19. 13:2811766.

    Nézzétek, ezt a memóriakártyát ----> most vettem a Lidl-ben, 699,-Ft volt!

     

    Nem bontottam ki, de szerintem ezek olyan vastagabb kis méretű kártyák, rosszcsont mancsokba való, gyűrögethető típus!

     

    Négyféle volt, kettő rajzolt állatos és volt még egy fényképes járműves is. Először azt akartam venni, de a dobozon sok versenyautó kép volt és arra gondoltam hogy még én sem tudom mindig megkülönböztetni az autókat, nemhogy egy gyerek. De azóta gondolkodtam, hogy mivel 32 kártya van benne, az 16 különböző féle motívumot jelent és biztos elfogytak a járműkategóriák és azért töltötték ki a többit autóval, szóval az is jó lehet.

     

    Szerintem nekünk ezt hozza a mikulás a csokik mellé!

    előzmény:
    kishegi (11765)
    2009-11-19  09:14
  12. 2009. november 19. 09:1411765.

    Sziasztok!

     

    Steel, tiszta szívből gratulálok! Én nap mint nap rácsodálkozom arra hogy milyen más már babaként is egy kisfiú és egy kislány és hálás vagyok a sorsnak hogy megengedte hogy egy kislányom is legyen Gergő mellé.

    Nagyon örülök Nektek!!! Hihi és szerintem Nálatok a kislány lesz a rosszcsont!

     

    Édesek a képek, Boti is annyira nagy már! Örülök hogy ennyire könnyen megy Áronnak az ovi! És jobbulást Neked!

     

     

     

    Társasjáték: én is nézegettem már és akartam is venni a joy hétvégén a müllerben a 20%-os engedménnyel, de ki volt fosztva némileg persze a játéktér és ez pont nem volt, de majd lehet megveszem még, ezt néztem ki. Tetszik hogy memóriajáték, de mégis társasjáték is és az ismerős figurák miatt talán érdekelné.


    Anyuéknál dominózott is már Gergő, Anyu megmutatta Neki hogy az a lényeg hogy hasonlót tegyen mellé, felfelé fordították az összeset és szépen egész hosszú sort kirakott így. Ja persze ez képes dominó, nem a sima pöttyös /Mango, lehet múltkor ez nem derült ki mikor meséltem ezt Neked is./

      

    Amivel pedig a képen játszunk, az ez ----> 

    Ebben négyféle játék van, amivel mi játszottunk az olyan hogy a dobókockán színek vannak, amilyen színűt dobsz, arra a kockára kell lépni és az nyer aki előbb beér a kutyussal a csonthoz a célba, aranyos és egyszerű, de a színeket is gyakorolja vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. november 19. 08:3611764.

    Szívből gratulálok, el is hiszem, hogy boldogok vagytok!

    Akkor Noémi lesz? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898202 (11763)
    2009-11-18  20:53
  14. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. november 18. 20:5311763.
    KISLÁNYUNK LESZ!!!!!! Nagyon nagyon boldogok vagyunk!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. november 17. 10:4811762.

    Sziasztok!

     

    Köszi Mango egyelőre rettenetesen fulladok, hajnalban már nem is tudok aludni, annyira jön fel a váladék sok mindent ráadásul nem tudok csinálni, iszom a köptetőt, és várom a csodát. Jaj és mi van Nandattiékkal? Áron is olyan nagyfiú, most néztem a tavalyi képeit, hihetetlen, egy év alatt mennyit nőtt, változott! 3 hete óvodás, de ezalatt is eszméletlen, mennyi minden ragadt rá, csak lesek, hogy mennyi szót tanul bent, szépen tisztul a beszéde és számomra ismeretlen dalokat énekel Azt állítja, hogy ő mindig vonatozik bent (és szigorúan mondja, hogy nem, az Ároné ezek szerint szokott lenni ott is vita) de az óvónéni megnyugtatott, hogy mindenféle játékban résztvesz, babasarokban, kirakóval, termésekkel is játszik. Még mindig nagyon dicsérik, igazi bezzeg gyerek lett, annyira hihetetlen, hogy mindig mosolyogva megy, vidám egész nap, sehol egy könnycsepp, vagy hiszti! Tegnap aludt ott először, már a mese alatt horkolt és alig tudták felkelteni még az evés, pisilés is némi segítséggel zökkenőmentesen zajlik.

     

    A szobatisztasághoz, ha emlékszel, én is hasonló csodában reménykedtem (valaki, talán Megaro írta is rá, hogy ritka ez az egyik napról a másikra dolog) hát május óta elég sokat vesződtünk, és hogy mennyi baleset + visszaesés volt, azt nem tudom neked elmondani, de 3 éves korára azért csak meglett - bár figyelni kell rá, de most már szépen szól, nem csurgat be, nagydolog meg főleg csak wc-be megy, úgyhogy türelem, türelem Mango, menni fog! (én egyébként semmi  extrát nem csináltam, nem volt levonózás vagy csokiosztogatás, csak ezerszer elmagyaráztam, hogy csinos gatyába nem, bilibe igen, kaki-balesetért volt ám veszekedés is, de számtalan dicséret is, ha sikeres volt)

     

    na még két kép a fiúkról!

    előzmény:
    mangogirl (11760)
    2009-11-17  08:44
  16. 2009. november 17. 08:4511761.
    Elfelejtettem írni Steel, hogy jobbulást neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. november 17. 08:4411760.

    Gergő, boldog névnapot!

     

    Steel:  képzeld tegnap találkoztunk Nandattival és Bálinttal. Ő is olyan nagy fiú. Tőlük merítek reményt, mert Bálint egyik napról a másikra lett szobatiszta.

    Volt kis vita a fiúk közt játék közben, tyű, hogy próbálnak érvényt szerezni az akaratuknak, nem semmi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. november 16. 11:0411759.

    sziasztok!

     

    köszönjük szépen este majd hozok szülinapos képeket.

     

    Kishegi, ez a társas milyen fajta? szeretnék én is Áronnak karácsonyra, csak nem tudom, milyen lenne jó az ő korában.

     

    a gyerekek már egész jól vannak, most én vagyok rémesen rekedt, meg köhögök, majd megfúlok éjjelenként jó lenne már kimászni belőle.

     

    Zseli, jól vagy azóta??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. november 16. 08:3111758.
    Boldog születésnapot Áron!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. november 16. 00:0811757.

     

    Nagyon boldog 3.születésnapot Áronnak!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. november 15. 23:3111756.

    Még néhány Tesós kép

    és egy friss, ma kaptuk a társasjátékot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. november 15. 23:2511755.

    Sziasztok!

     

    Hoztam pár képet...

     

    Mi jól vagyunk, ünnep-ünnep hátán mostanában, állandóan bulizunk!  

     

     

     

    Zselike, örülök hogy itt is látlak és persze itt is szívből gratulálok! És köszönöm a Réka köszöntést!

     

     

    Steel, remélem meggyógyult szépen Mindenki!!!

    Azt hiszem nem válaszoltam múltkor a kérdésedre, hogy igen a levélkét alapján mi is megírtuk a magunkét, választ még nem kaptunk /mondjuk még csak egy hónap telt el/, de nem baj, addig sem kell fizetni!

     

     

    Mango, szobatisztasághoz kitartást, én tudod a mostani majd megérik rá a gyerek elv híve vagyok, de mi rá is érünk jövő szeptemberig, legkésőbb jövő nyáron szerintem menni fog Gergőnek!

    Azért vannak eredmények, Auchanban meglátta a wc-t és szólt hogy pisilni szeretne /pelusban volt persze/ és úgy hogy Apja tartotta a wc fölött sikerült pisilnie , meg ha van kedve kisgatyát felvenni, akkor szól hogy pisilni kell, csak az utolsó pillanatban és ezért nemcsak a wc-be sikerül hanem a kisgatyába is megy valamennyi. Ezeket én haladásnak veszem és többet nem erőltetek.

    De tudom hogy Nektek közeledik a február, úgyhogy drukkolok!

     

     

    Hamiékkal mi lehet???

     

    /Olyat már nem is kérdezek, hogy Lomáékkal, Femkáékkal mi lehet???/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. november 11. 00:5011754.

    Gratu Zseli!

     

    Drukkolok nagyon én is, hogy most minden rendben legyen! Nagyon szép erősek ezek a tesztek! Hajrá!!!!!!!

    előzmény:
    Zseli (11750)
    2009-11-10  12:24
  24. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. november 10. 21:0011753.

    sziasztok!

     

    Zseli, gratulálok!!!!!! és nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen a babával, kapaszkodjon jó erősen!! Igen, az IR nem egyszerű dolog, nekem is van helyi ismerősöm, aki ezzel küzd, nemsokára megszül Júliusi baba lesz akkor, de jó! Benivel mi újság?

     

    Mango, szobatisztasághoz kitartás, nekünk is nagyon lassan ment, május óta csináljuk ugye, és még most is figyelni kell, hogy pár óra elteltével noszogassam, hogy menjünk bilire, mert a nagy játékban szól ugyan, ha kell, de addigra már néha annyira tele van, hogy némi pisi megy a nadrágba. Szerencsére az oviban nagyon figyelnek a legkisebbekre, délelőtt közepén szépen elkísérik őket, így nincs baleset. Nagyon türelmesnek kell lenni velük!

     

    a "kisangyalsághoz" annyit, hogy hát lassan nőnek a fiaink, és egyre vadabbak lesznek a maguk módján - nincs semmi gond szerencsére Áronnal, de most már tőle is látok néha  játékdobálást, kiabálást, Botival  összekapást, hát ilyen az élet.

     

    most beteg volt Áron, elkapta Botitól a három napos lázat, úgyhogy csüt megy legközelebb oviba. Amúgy továbbra is lelkes, imádja, és nagyon szépen viselkedik,  az óvónénik már ott is szeretnék altatni. (az már csak jövő héten lesz szerintem így) Nem kell nagyon korán kelni, 8.30-ra jár, úgyhogy ha 7-negyed8-kor kelünk az jó - Áron amúgy mindig korán szokott, 6 után már ébren van, játszik a szobájában, csak nekünk kell Botival észhez térni kicsit hamarabb, mint szoktunk.

     

     

    előzmény:
    Zseli (11750)
    2009-11-10  12:24
  25. 2009. november 10. 15:2311752.

    Sziasztok!

     

    Tyű de cudar idő van napok óta! Mit csináltok ilyenkor?

    Nálunk előkerült a gyurma, meg a festék, az utóbbitól még idegenkedik a gyermek.

     

    Először is boldog Réka napot! Olyan kis édes az a lány, nagyon tetszik nekem, ahogy kúszik olyan kis ügyes.

    Gyógyulgattok lassan?

    Ma voltunk a dokinénél, Csani anyukám kérésére megkapja a bárányhimlő ellenit, mert anyu velem nagyon szenvedett anno. Na és ami a betegrendelésen volt, az szörnyű. Teljes teltház, sok kis betegeskedővel.

    Nagyon klasszak a képek, kedvet csináltál nekem az ilyen motázsokhoz és köszi a priviben elküldött útmutatatást- boldogulni fogok vele....asszem.

    El tudom képzelni, hogy mit össze bohóckodnak együtt a gyerekek.

    Azon mindig le vagyok nyűgözve, hogy mennyire önálló Gergő pl. az öltözéssel, na meg a szókincse is ámulatos, mi a nyomában nem vagyunk. 

     

    Aztán Drága visszatérő Zselikém! Nagyon szépen látszik már az a csík, nem úgy, mint az elsőn a múlt héten. Biztos minden rendben lesz, rendben kell lennie.

     

    Steel: Igen, Csani nagyon szereti a gyerekeket, de mostanában belebújt a kisördög, ha más gyerekekkel van, össze vissza dobálózik, hangoskodik stb, nem is tudom, hova tűnt a kisangyalom. Itthon egyedül nagyon jól elvan, csak ha van közönsége, akkor produkálja magát.

    De jó, hogy ilyen jó testvérek a kisfiaid.

    Mi újság az oviban? Áron továbbra is lelkes? Hányra mentek? Korán keltek? 

     

    Hát én gyűröm a fogyókúrát, egyelőre nincs sok eredménye, alig eszem valamit, mégis bebetonozódtak a hájaim. Azért nem adom fel olyan könnyen.

     

    Csanikám rendben van, járunk még Ringatóra, de egyre kevésbé köti le, nem akarja azt csinálni, amiket mutogat a néni.

    Ő is dumál egész nap, a felét nem értem, meg a logikája is elég érdekes, vannak benne hézagok.

    Már bugyipelust kap, de nincs változás bilizés terén. Ha ráültetem pisil, nagy ritkán kakil, de magától eddig soha nem szólt. Ha elég gyakran ültetem a bilire, akkor száraz a pelus. Hogy lesz így szobatisztaság februárra? Na mindegy, nem idegelem magam ezen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top