Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Alma és fája

Torolt_felhasznalo_184229
Torolt_felhasznalo_184229
Létrehozva: 2006. október 10. 17:08

Sziasztok!

Ezt a topicot egy régi jó csapat (hogy kik ők, biztosan tudják) számára hoztam létre, hogy itt beszélgethessünk az almáinkról és a fájukról és az almamagokról!

  1. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. október 7. 14:5211726.

    konkrétan a Boti méreteitől is frászt kapott mindenki, beleértve dokinénim, lehetett volna nagy baj belőle, ekkora gyereket simán megszülni...

     

    megvárjuk a 18. hetit, emiatt nem akarok 4D-re menni, ilyenkor még olyan kis csontik!

     

    na, akkor a nehezén túl van Csabi, jobbulást neki! nézessétek meg a kő összetételét, az alapján meg tudják mondani, milyen ételeket jobb kerülni! és hát igen, sok folyadék kell mindig.

     

    Persze, nagyon sok segítségem van, egy héten 2x bejövünk anyumékhoz, apum is kijön 1x hozzánk, és ott vannak még anyósomék is, ők főleg hétvégén. Úgyhogy tudok azért pihenni.

     

    Nagyon szívesen látunk bármikor, tudod, csak ne legyek épp a kórházban

    előzmény:
    mangogirl (11723)
    2009-10-07  14:03
  2. 2009. október 7. 14:5211725.

    Közben pont írtál Mango, látom Ti meg még nem unjátok Anna és Petit, ha a Kistestvér születik nincs meg, azt szívesen kölcsön adom!

     

    Szuper ez a tökös kép, Csani is cuki rajta és hát nagyon eltaláltad a körítést!!!

     

    Sziasztok!

    előzmény:
    mangogirl (11723)
    2009-10-07  14:03
  3. 2009. október 7. 14:4411724.

    Steel, ultrahanggal nem nézte, mert azt mondta hogy nem kóros a kattogás.

    Ezt írta a dokinőmnek vissza: "Jobb oldal időnként kattan, de ez jobb oldali csípővápa meredekség miatt van ill. a femur fejet az izületi vápa kb 90 fokban veszi körül. Emiatt a laza szalagok időnként "átcsúsznak" egymáson, ez adja a "kattogást"."

     

    Hát én ebből nem sokat értek, de kifejti még hogy nincs eltérés a gerincen, tónusos az izomzat, mozgásfejlődés megfelel a kornak stb, jelenleg teendő nincs, majd kontroll álláskor-járáskor és D-vitamint adjuk akár 2 éves koráig.

    Egyébként ez a dokinő egy mozgásszervi szakorvos és magánban voltam Nála... 

     

    Dokinénim ehhez még egy homeós schlüsser sót írt fel, Calcium fluoricumot, tablettás formátum. 

     

    Rékát nem kell még feliratnom bölcsibe, de csak azért, mert Gergő helyére kerül, számítanak rá, Gergő gondozónénijéből lesz januártól a vezető a bölcsiben, úgyhogy képben van, mondta hogy majd ad papírt valamikor tavasszal.

     

    Ne is mond, én is néztem Bartos Erika könyveit, valamelyik online könyvesboltban a top 20-ban talán 3 másik könyv volt csak, az övéin kívül. Kicsit sokkkkkkkkk már, kissé átment üzletiesbe és bár egyenlőre talán tartalmilag nem venni ezt észre, de vannak már átfedések a könyvek között, tehát egy történet felbukkan már többen. Mondjuk tény hogy egy piaci igényt fedett le, mert kevés az ilyen saját történetes könyv. Nekünk megvan a Kistestvér születik, Gergő névnapjára meg akarom venni a Gergőkönyvet , meg valamire a Bogyó és Babóca oviba megy vagy valami ilyesmi a címe, aztán azt hiszem elég is ebből ennyi, másfélét is olvasunk! Kaptunk most Anyóstól egy ősrégi könyvet, Álomba ringató esti mesék címmel, nagyon pici mesék vannak benne, állatok emberi kalandjairól /teniszeznek, hajókáznak, fogorvoshoz mennek stb/, felnőttként olvasva nem túl nagy dolgok, de Gergőnek nagyon tetszik pont az egyszerűsége miatt. Na meg nálunk még mindig Cini-cini a kedvenc, verseket olvasunk/mondunk együtt belőle esténként.

     

    Egyébként olyan édes volt Gergő, megbeszéltük hogy írunk majd a Jézuskának és mondtuk hogy gondolkodjon mit szeretne, először azt mondta állványt, azt kapott tavaly, barkácsállványt, gondolom azt hitte a Jézuska csak azt tud hozni , aztán elmagyaráztuk hogy azt már kapott és olyat kérjen amit nagyon szeretne, erre azt mondta hogy "karácsonyszépfát" és könyveket! Azt hittem megzabálom!

     

     

    Hami, hát persze, az a lényeg hogy van állás, de ha nem elég semmire az a pénz amit adnak, akkor azért ez nem ilyen egyértelmű, most van fejlemény, de nem akarom sem elkiabálni, sem kikotyogni így nyiltan, de majd jelentkezem a hírekkel!

     

    Jobbulást Neked és remélem lassan majd jobb kedvvel tudsz jönni!

     

     

    Mango, közben írtad priviben hogy Csabi megszülte a követ meg homokot, szegény, jobbulást Neki!!!

    Jópofa lehet a honnan van kérdés is, ilyen szövegkörnyezetben kérdezi pl Csani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. október 7. 14:0311723.

    Sziasztok!

     

    Hoztam egy képet a hétvégi töközésből. 

     

    Steel: na igen, az biztos nem lenne kellemes, ha túl nagy méretekkel születik majd meg hármaska.

    Mentek majd uh-ra, vagy megvárod a 18. hetet a lába közé kukucskálással? 

    Anna és Peti könyvek, tegnap számoltam 11 van belőle, meg két verseskötet és egy csomó Bogyó és Babóca, na meg pár egyéb mesekönyv. Szerintem mi most zsinórban az Anna és Petit fogjuk kérni minden ünnepre. Csabi szokta este olvasni, na meg én is persze napközben, mert sokszor hozza, hogy olvassuk, na de az esti mese mindig Csabi dolga és hát mondja tegnap este Csabi, hogy ő is várja már, hogy milyen új sztorijai vannak Erika néninek.

    Csabi, ha minden igaz, mától kőmentes, mert kijött egy vesekő és egy csomó homok. Nyilván holnap kap majd a dokitól életvezetési tanácsokat. Sok folyadék pl.

     

    Ma jó napom van, mindjárt itt van anyum őrizni Csani álmát, én meg megyek scrapklubba, előtte egy kicsit lófrálok a városban is.

    Jó dolgom van, anyu és anyós is rengeteget segít továbbra is, össze teszem a kezem érte. Tényleg Steel, neked tudnak segíteni a gyerkőcökkel most anyudék? Ja majdnem bejelentkeztem hozzád Miskolcra, de végül is csak a jövő tavasszal jutunk el a barátnőmhöz látogatóba, akkor hozzátok is beugrunk majd jó? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. október 7. 11:4711722.

    Sziasztok!

     

    Kishegi: g

     

    Gratulálok a párod állásához, remélem, hogy a kevés fizetés ellenére is beválik, a volt cég pedig hátha fizet előbb-utóbb, és mihamarabb kilábaltok a gödörből...

     

    Érdekes, hogy a kattogó csípővel nem csinálnak semmit (ez általában azt jelzi, hogy a combcsont nem tökéletesen illeszkedik a vápába), ultrahanggal is nézte?

     

    igen, Boti nem semmi ütemben fejlődik, gyakorlatilag már lépeget, kézenfogva jár is, szerintem legkésőbb 11 hósan egyedül menni fog! Pedig a nagy baba volta miatt lehetne akár lusti is... de nem, nagyon mozgékony gyerek, meg sem áll egész nap, attól elfáradok, hogy nézem Biztosan belejön majd Réka is a mozgásba, a csípője valószínűleg lassíthatja, úgy, mint Áront annak idején.

     

    Harmadik gyerkőc szigorú uh kontroll alatt lesz, hogy nehogy még nagyobb legyen, mint az előzőek, dokinénim félt még egyszer ilyen hatalmasat megszülni simán. Én meg igyekszem nagyon normálisan, egészségesen enni, kerülöm a cukrost dolgokat, na meg reménykedem, hogy nem lesz olyan nagy. Meglátjuk, a 18 hetesen milyen méreteket mutat. Igen, már mozog, nagyon halvány kaparászással, csikizéssel érzem úgy egy bő hete, aztán szerintem egy hét múlva már rendes rúgások is lesznek, ahogy a fiúkkal.

     

    Írod a bölcsit, akkor ezek szerint neked is be kellett már íratni Rékát, hogyha egy évvel hamarabb kell?

     

    Mondtam a múltkor az uramnak, hogy mostantól 7 évig sújtják a gyerekek az ovit folyamatosan Áron ugye mostantól 4 évig jár oviba az őszi születés miatt, és Boti is kezdi 2 év múlva, aztán a legkisebb 4 év múlva, lesznek átfedések rendesen.

     

    Képek jók!!

     

    Mango:

     

    Most már kezdek jobban lenni, émelygés elmúlt nagyjából, szédelgés is javult, csak az álmosság maradt állandó jelleggel.

     

    Csabinak csak nem veseköve van? Vagy ha nem találtak semmit, akár lehetett vesehomok is?

     

    Anna és Petit Áron is szereti, mondjuk most lestem, már nézegetek karácsonyra könyveket, és eszméletlen mennyiségű Anna, Peti, Gergő és egyéb mesekönyveket lehet kapni a csajtól, nem semmi, az elmúlt egy évben mennyit kiadtak tőle

     

    Hami:

     

    jobbulást!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. október 6. 15:2911721.

    Sziasztok

     

    Kishegi, gyönyörűek a képek, látszik hogy imádják egymást a gyerekek. Nagyon örültem, hogy jó híreket írtál, van melója Párodnak, ez a lényeg!

    Mango, jobbulást Csabinak! Tökfesztivál biztos hangulatos lehetett, bár én útálom a tököt

    Megaro, nagyon-nagyon talpraesettek vagytok, Te és a kislányod is, biztosra vettem, hogy remekül elboldogul majd a bölcsiben. Képeknek én is örülnék!

    Picit rólunk, mert időm nincs sok, és elnézést akikre nem tudtam most fejből reagálni: hát szóval remekül alakul a munkakezdésem, most vagyok itthon a 2. hete a 2. fajta antibiotikummalnem is értem, hogy lehetek ennyire legyengülve...a háziorvosunk külföldre ment, a helyettese félrekezelt, állítom, ill. pontosan az volt a baj, sztem, hogy sehogyan sem kezelt, és amikor rádöbbent, hogy baj van, alig használt a gyógyszer, amit adott, ma voltam szakorvosnál, aki írt egy másikat, amit 7 napig kell szedni, és imátkozom, hogy hasson végre.

    Szerencsére gyerekek úgy tűnik, megúszták, egy kis orrfolyással, köhögéssel.

    Boldi és Beni profin járnak oviba-bölcsibe.

    Hát ennyit rólunk, nem sikerült valami vidáman, de nem is érzem magam annak sajnos.

    Hazaért a csapat, sziasztok

    Hami

    előzmény:
    mangogirl (11720)
    2009-10-06  13:21
  7. 2009. október 6. 13:2111720.

    Sziasztok!

     

    Igen, olyan jó volt olvasni megaro sorait, örülök, hogy ilyen jól érzitek magatokat. Azt el tudom képzelni, hogy milyen nehéz lehet apa nélkül, főleg külhonban. Nálunk ugye fordítva volt, én hagytam mindig ott Csabit hetekre, de úgy is nagyon hiányzott. Klassz lehet a nemzetközi légkör a munkahelyeden.

    Tényleg ha legközelebb jösz dobj pár svéd képet, kiváncsiak vagyunk.

     

    Steel: örülök, hogy megnyugodtál bölcsi ügyben, jól hangzik ez a bölcsi, amiről írsz. Azért nem mindegy, milyen szívvel készültök majd az elválásra.

    Émelyegsz még? Ez érdekes, hogy most jött ki. 

     

    Erdei: én is sajnálom, hogy ilyen negatív a tapasztalatod bölcsi ügyben, de jó, hogy találtatok egy számodra is tetsző helyet. Drukk, hogy Beni jól szocializálódjon.

     

    Pöpi: jó olvasni rólatok és a pocakgömbölyítésről. Vuss rókakomák!

     

    Kishegi: de jók a fotók, mi is majd készülünk Katát hívni novemberben, vagy még- e hó végén. Szeretnék majd megint naptárat csinálni.

    Úgy sajnálom, mert elfelejtettelek titeket hívni Zselivel, mikor a naptárat vettük a Lidlben. Nagyon le voltak fosztva, alig tudtam én is összekotorni 4db-t és ezek is feketék.

    Talán lesz még akciójuk. Pont te hívtad fel a figyelmemet erre az akcióra is.

    Jobbulást neked! 

     

    Rólunk pár szót.

    Szegény Csabi, vesegörcse volt a múlt héten az egyik éjjel, a kórházban kötött ki az ügyeleten. Most már jól van, de volt pár nehéz órája. Megy majd magándokihoz, mert az államiban sok mindent nem tudtak neki mondani, pedig volt uh és röngtgen is.

    Azért hétvégén elmentünk Rácalmásra a tökfesztiválra. Nagyon klassz volt, jó sok tököt láttunk, meg fincsiket ettünk. 

    Én most állok át az új gyógyszerre, a régitől hoppá 15 kg ugrott rám. Most próbálok belefogyni a régi ruháimba.

    Csani meg tündérke, most mindig azt kérdezi, hogy honnan van?

    Faljuk a Gergő, Anna és Peti könyveket.

    Könyvek, jut eszembe, emlékeztek még tavasszal arra a küldjünk egymásnak könyveket, Steel te küldted nekünk. Jött nektek könyv? Mert nekünk egy sem.

     

    Na megyek, ledőlök egy kicsit, mostanában mindig alszom vele délután. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. október 6. 12:0811719.

    Magunkról pár szó:

     

    Most épp én vagyok beteg, megfáztam péntken a játszótéren, ugye Gyerekeknek viszem a rétegeket és 17 óra után adom rájuk, de mikor én már fázni kezdtem és még egy óra volt hogy hazaértünk már sejtettem hogy gond lesz. Egyenlőre nem kapták el a Manók, remélem nem is fogják!!!

    Gergőnél nekünk most úgy tűnik beválik /lekopogom gyorsan/ az Actival Kid, Cebion C vitamin és Oscillococcinum, ezeket fogom adni egész tavaszig. De nagyon sok jót hallottam az ImmunoKidről, dokinénit megkérdeztük mivel 4 évtől van hogy lehet-e, mondta hogy szerinte az a legjobb és úgy lehet már adni hogy felet, úgyhogy majd azt is kipróbáljuk a télen.

     

    Réka mint írtam elkezdett kúszogatni, fogacska még nincs, de szenved vele rendesen, súlya stagnál, jövő héten megyünk egészséges rendelésre hogy dokinő küldje valahová. 

     

    Gergő kicsit féltékeny Rékára, de ugyanakkor imádja, annyira kedves Vele, nagyon nehéz lehet a Gyerekeknek ezzel a kettősséggel megbírkózni amúgy szerintem!

     

    Na megyek, ébred a Lánykám, jöhet az ebéd, írjatok, sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. október 6. 12:0411718.

    Sziasztok!

     

    Na most reagálgatok is, látom azóta nem járt erre Senki...

     

    Steel, annyira ügyes Boti, gratulálok!

    Réka most próbál valami kúszásfélével eljutni a kiszemelt dolgokért, de még lustácska...

    Tündéri a pocaklakód, akkor megint nagy Babára lehet számítani? Elhiszem hogy ugyanolyan szép élmény látni, érezni Őt, megmozdult már??? 

     

    És örülök hogy megnyugodtál bölcsiügyben, az egy évvel korábban az sajnos nálunk is elvárás, de azért a pocakban beiratni az durva lett volna!

     

    Nálatok is lesz időszak mikor együtt fog járni két gyerek oviba, az jópofa lesz, nálunk most hogy már nincsenek korcsoportok olyankor egy csoportba szokták tenni a Tesókat és akkor majd Gergő szoktatja be Rékát, Gergő utolsó éve elvileg Réka első éve lesz az oviban!

     

    Pöpi, Neked is boldog babavárást! 

     

    Ivike, jó hallani Rólatok, hú nehéz lehet a suli, istenem elképzelem ahogy írsz Iviről ezek a 7-8 éves gyerekek milyen nagyok már és közben milyen gyerekek még! Lolád pedig édes csacsogós csajszi lehet! Viszont érezd Magad letolva, na nem azért mert ritkán jössz, mert azt megértem, na de képek nélkül??!

     

    Megaro, ez Rád is vonatkozik! Annyira jó hallani végre Rólatok, de nem öntöd tele a fórumot képekkel Svédországról, Rólatok és főként Lulunkról? Elképzelem a szöszke kiscsajt a skandináv tájakon, képeket akaroooooooooook!!!

     

    Örülök hogy jól érzitek Magatokat, nagyon jó hogy így beilleszkedtetek, Lulu is az oviba, ez szuper! Szerintem én is ilyen típus vagyok inkább mint Te, feltéve ha találnék egy olyan melót majd ami tetszene. De nekem is az például hogy Gergő bölcsibe jár, nem törés, nem elválás, én is mindig az utána nagyobb örömmel eltöltött időt jobban élvezem, mint amikor itthon van egész nap és nyúzzuk egymás agyát.

     

    /Biztos típus kérdése ez, gyereké és anyáé és úgy néz ki szerencsésen alakulnak itt a fórumon az anya-gyerek párosok, ahol nehezebb az elválás, ott a gyerek is anyásabb!

    Nálunk ugye Gergő nem igazán anyás, unatkozik is már itthon egész nap, nagyon jól érzi magát a bölcsiben, nekem meg be kell látni hogy bár imádom a gyerekeimet, de nem vagyok az a tipikus tyúkanyó típus. /

     

    Megaro írjál még és hozzál képeket tényleg!!! 

     

    Na és Erdei, már nem ismétlem magam a fotókkal! Borcsa nagyon aranyos cserfes lehet, érdekes mostanában azt látom hogy a Lányok lustábbak a mozgásfejlődésben, pedig eddig fordítva gondoltam! Beninek meg drukk hogy érezze jól magát! 

     

    Bölcsitémába sokadszorra nem akarok belemenni, mert írod hogy Magad is láttál dolgokat, csak a miket mondanak Anyukák dologgal vigyázz, pont most mesélte egy bölcsistárs Anyukája hogy a játszótéren azt híreszteli egy másik Anyuka hogy a mi bölcsink csak egy megőrző, itt kakis seggel szaladgálnak a gyerekek és stb, mindezt úgy hogy egyszer egy órára eljöttek és utána hazament hogy na Ő itt nem marad tovább egy percet sem. Nem tudom mit láthatott, mert a pelusra nagyon odafigyelnek itt nálunk, soha nem volt még a több mint egy év alatt gond Gergőnél, saját véleményem szerint egyszerűen utálta a helyzetet az Anyuka és a megszokott régi szöveget nyomta, hogy a bölcsi rossz és csak gyermekmegőrző, blablabla.

     

    Mango, megint szuperek a scrapek, mint mindig, ügyes vagy!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 30. 00:0911717.

    Sziasztok!

     

    Most csak magunkról, aztán majd jövök és szépen reagálgatok is! 

     

    Mi jól vagyunk, itthon volt Gergő, mert megfázott és megint csúnyán köhögött, mindig ráhúzódik a hörgőire. És most egészen biztos hogy megfázott és nem a bölcsi volt a ludas kétszer is, ettől függetlenül már megint az van mint tavaly szeptemberben hogy kb 1,5 hetet bírt járni bölcsibe. De holnap megy már.

    A Párom már dolgozik, nem unatkozom!

     

    Páromnak van új munkahelye, kezd tetszeni is Neki, csak a fizetés kevés, majd meglátjuk! Pénzt nem kapta meg még mindig, a bíróság kiadta a fizetési meghagyást, itt tartunk. A cégnek az a része ahol a Párom dolgozik bezár, persze ügyesen kihasználva a kiskapukat jogfolytonosság nélkül! Mi meg úszunk a sok újabb kölcsönnel. Lakáshitelre még munkanélküliként megigényeltük az állami kezességvállalós áthidaló kölcsönt, annak jók a kondíciói, azzal próbáljuk átvészelni ezt az egész időszakot! 

     

    De már kezd visszatérni az optimizmusom, már talán elindultunk valahogy felfelé!!!  

     

     

    Gergő pár napja -lekopogom- alszik az ágyában, 2-2,5 órákat, ez nagy szó nálunk!

     

    Réka meg bár még nem kúszik-mászik, de forgással, ide-oda mocorgással bejárja az egész szobát, rámol mindent, minden érdekli! Most meg hogy itthon volt Gergő, egész nap huncutkodtak, nevetgéltek, tündériek voltak, de néha már hullik a hajam Tőlük! És elkezdődött már Gergő miért korszaka, állandóan de miért? és többet beszél így mint valaha, tényleg egész nap be nem áll a szája!

     

    Rékával voltunk egy magándokinál csípőszűrésen, mert már harmadszorra nem akarta dokinéni megint a HeimPalba küldeni , kattan a csípője néha, de azt mondták semmi teendő nincs, semmi gond nincs, viszont lassíthatja a mozgásfejlődést.

     

    Viszont képzeljétek még mindig csak 6 kg /3300-al született 6,5 hónappal ezelőtt/ , dokinéni eddig nem izgult, próbált egy homeót, de most mondtam hogy én már aggódom és most mondta hogy ez már Neki sem tetszik. Nem vár el sokat, mert Réka pici, sosem lesz díjbírkózó és arányos, szép Baba, jól eszik, de egy fél kiló plusz tényleg hiányzik! Két hét múlva kell vinnem újra mérni és ha nem változik a helyzet, akkor vagy elküldi kivizsgálásra vagy kitalál valamit.

     

     

    Hú képet rengeteget tudnék hozni, de most csak pár Tesósat válogattam, az első kettő Kata képeiből, a másik kettőt meg én csináltam az itthoni huncutkodásokból...

     

    Mára ennyi, majd jövök és reagálok Mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 29. 11:1611716.

    Nem tudom mi lehetett, de az biztos, hogy 2x is lemérte és láttam, hogy jól méri és gyors néztem a sarokban a számot és az tényleg 74mm volt. Na majd 2 hét múlva megyünk magánba és akkor ott megnézzük, hogy mekkora.

    Eddig minden úgy volt, ahogy az utolsó mensitől számoltam. Csak ez az egy vizsgálat mutatott mást. Még a dokim is azt támasztotta alá, hogy tényleg péntek a fordulónap és e szerint ma 12+4 vagyok. Asszem én inkább maradok ennél és majd meglátjuk csak tényleg olyan zavaró tud lenni, ha egy elméletileg szakrendelésen ennyire elcsesznék a vizsgálatot. A lényeg viszont az, hogy a tarkóredő jó lett. Bár azt nagyon sokáig próbálta, mert amilyen hülye volt szerinte nem fordult a baba úgy, hogy ő le tudja mérni szépen. Szerintem meg nagyon sokszor mutatta magát oldalról úgy, hogy ha kinagyítja meg tudja mérni. Mindegy.

     

    Az eleje nagyon vacak volt. Már a teszt előtt hányingerem volt és csak a hideg citromos fagyi esett jól. Aztán jött a teszt és még aznap hánytam. Azután majdnem mostanig valami kegyetlen volt. Blankánál azért nem voltam ilyen rosszul. Még most is néha rámjön a hányinger, de gyorsan el is múlik. Már jobban vagyok. A pocakom mérete meg legalább 2-3 héttel előbb jár... Gondolom ez a második baba effektus.

    2010. április 10. lenne a nagy nap elméletileg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898202 (11715)
    2009-09-28  21:30
  12. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. szeptember 28. 21:3011715.

    szia Pöpi!

     

    Akkor nagyon fej fej mellett haladunk Saját számításaim szerint ma vagyok 13+4 (legutóbbi uh szerint teljesen jól számolom). Neked sem lehet utolsó menst. alapján számolni a terhességet? A 74 mm nagyon sok, van egy oldal http://www.mamanet.hu/kismama/magzat.html a méretekről, eszerint ez már tényleg egy 14. hetet taposó babának felel meg. (Nem lehet, hogy elmérte? A tarkóredője inkább megfelel a korának.) Na majd a 18 hetesen biztosan kiderül, hogy tényleg ilyen nagy a babátok, vagy a türelmetlen szonográfus a ludas... (Csak tudnám,miért olyan sok az idegbeteg az eü-ben...) Amúgy hogy vagy?? Voltak rosszullétek? Én tiszta röhej vagyok, az első trim. semmi bajom nem volt, most napok óta émelygéssel küzdök Anyucikával rendszeresen privizünk, örülök neki, hogy így együtt pocakosodunk Te akkor most mikorra vagy kiírva?

    előzmény:
    Pöpi (11714)
    2009-09-28  15:19
  13. 2009. szeptember 28. 15:1911714.

    Sziasztok!

     

    Látom vannak gondok és örömök egyaránt. Kitartást mindenkinek!

     

    Steel: szoktam követni a meglepi babával történő dolgokat, mert most mi is betöltöttük a 12. hetet és ma kellett mennem UH-ra. Itt persze kiderült, hogy nem 12 hetesek vagyunk, hanem már 13-nak felel meg inkább a gyerkő. Sajnos a vizsgáló UH-s csaj nagyon ingerült volt és türelmetlen, így csak CRL-t és NT-t nézett, de ez alapján tényleg ennyinek felel meg a baba. 74mm a magassága és 1,4mm a tarkóredő. Direkt néztem, hogy Ti mennyik voltatok, mert írtad, hogy a fiúk is ekkorák voltak ennyi idősen. Nos most valaki akkor nagyon visszaminősített minket valamikor vagy a lehetséges, hogy a gyerkőc nőtt volna ilyen gyorsan ekkorát? Blanka majdnem ennyi idősen, mint most voltam volt 58mm hosszú. Most vagy fiunk lesz vagy egy hosszú lányunk vagy tényleg el vagyok számolva. Az a baj, hogy volt legalább 2-3 hét mikor egy nagyon impotens doki nézegetett és azt sem tudta sokáig megmondani UH alapján, hogy hol tartok, pedig szépen látszott. Ő mindig azt mondta, hogy kicsi még. Most vajon mit mondana...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898202 (11707)
    2009-09-21  13:31
  14. 2009. szeptember 24. 00:0911713.

    Szia Steel!

     

    Igen, elég sz@r lett a helyzet... itt volt az egész nyár, hogy szocializálódjon a kölkökhöz, van is vagy 30 gyerek a lakóparkban akik du-esténként a lenti játszón gyúrtak, de a helyzet nem javult, sőőőőt.... így hát amellett döntöttünk, h keresünk egy kiscsoportos magánhelyet Neki... a helyi állami böli nagyon gázos... sokan vannak, sz@rnak a gondozók a gyerekekre, egyik itteni anyuka pl. azt látta, mikor a saját lányát vitte beszoktati, tehát vagy 4-5 szülő jelenlétében egy gondozó úgy megrázott egy kiscsajt, mint a huzat, mert az vmiért nyafizott... stb. (ez csak egy kiemelt horrorpélda a hallott és az általam látott közül) ... merthogy mellette sétálunk el, látok én is dolgokat és nagyon nem tetszik...

    itt virulnak a kölkök, a gondozó csajszi él-hal értük... vannak ugyanúgy foglalkozások, mintha ovi lenne (gyurma-festés-mese-mondóka-tánc-sütisütés stb. ) az állami meg szimpla gyerekmegőrző, az is a leggázosabb fajtából.......

     

    Borcsa továbbra is lustika... még a mászás tanulásánál tart, néha térdre áll, oszt ennyi... ezzel is most lódult meg pár napja...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. szeptember 23. 14:2011712.

    sziasztok!

     

    Nnnna, megnyugodtam! Utánanyomoztam a dolgoknak, és reggel bementem a nekem legszimpibb, és helyileg közeli bölcsibe, találkoztam egy tündéri bölcsivezetővel, aki megnyugtatott, hogy náluk nincs ilyen rettenetes várólista, jövő szept. elég ha beíratom (tehát egy évvel korábban azért), lesz helye. Tök jó kis intézmény, tiszta volt, jó játékokkal, a gyerekek kint játszottak az udvaron, mindegyik mosolygott, öröm volt rájuk nézni pedig egész piciket is láttam. Szóval leesett egy nagy kő...

     

    Mango, hát igen, nagyon örülnénk egy kislánynak reménykedünk is, mert nagyon úgy néz ki az uh eredmények alapján, hogy ahogy számoltam, vagy 3 napot bent csücsültek a katonák, mire megtörtént a fogantatás... Hátha! Ha meg fiú, hát fiú, akkor egyszerűen nem tudunk másmilyet Név: Noémi lesz vagy Csanád

     

    Az ovi nálunk nagyon várvavárt most már, és a szobatisztaság is majdnem tökéletes (öltözésben kell segíteni), úgyhogy nyugodt szívvel engedem novembertől (Botinak viszont nagyon fog hiányozni abban a pár órában...) hihi, pont gondolkodtam tegnap, hogy mostantól 7 évig fogják a B. csemeték sújtani a helyi ovit

     

    Megaro: nagyon nagyon örültem, hogy felbukkantál, és hogy ennyire pozitívak a tapasztalataitok, bár nem is számítottam másra, ti olyan vagány, belevágós típusúak vagytok Lulu is nagyon ügyes a kinti élettel!! sajnálom viszont, hogy ennyit vagytok kénytelenek nélkülözni a párodat, ez mindig így lesz? Tényleg, milyen hosszú időre terveztek maradni? Neked bejött a melóhelyed, jó fejek vannak kint? Bababarát környezetet nagyon irígylem... szerintem itt annyian fognak hülyének nézni a 3 gyerekkel...

     

    Erdei, örülök, hogy találtatok egy jó helyet Beninek! (ezt a pszichológus dolgot mondjuk nem értem, ennyire nehezen kezeli a közösségi életet, a többi gyereket Beni, hogy ezt írod?) remélem, nem lesz vele gondod! Borcsa hogy áll a mozgással? Szókincse előtt le a kalappal!!

     

     

    előzmény:
    mangogirl (11708)
    2009-09-21  20:07
  16. 2009. szeptember 23. 00:1911711.

    Sziasztok!

     

    Ezer éve nem jártam erre, így most kicsit helyzetjelentek magunkról....

     

    Beni épp beszoktatáson van egy nem állami intézményben... mivel az errefele kuriózum... ill. oviba nem veszik fel mert évvesztes, bölibe meg azért nem mert kistesó van... igaz itt az állami bölcsi egy horror... én még csak rosszat hallottam és láttam ott, így oda nem is vittem volna Benit...

     

     aztán találtunk egy helyet ahol úgy döntöttünk, hogy ott is merjük hagyni... nem lett volna ugye még vérre menő a dolog, mivel Borával itthon vagyok, de lelkileg ez már nagyon kell  a kölöknek, nem akarok jövőre gyerekpiszológushoz járni vele, mert nem képes közösségbe illeszkedni.. itt max. 12-en lehetnek, jelenleg kb. félházzal üzemelnek mert a nagyok elbattyogtak oviba, ez most jó is Beninek, plusz vannak ismerős gyerekek is... olyan CSANA jellegű dolog... egyenlőre beszoktatás van, ma pl. semmit nem aludt a kölke, szórakoztatta a két gondozó csajszit... persze estére itthon meg tiszta dili lett a manó...

     

    Borcsa  pár hete végre növesztett 3 fogat, most kezdi a negyediket... hát nem sieti el, az biztos... mint ahogy a mozgásfejlődést sem... bezzeg a duma megy ezerrel... már mindent kezd mondogatni... hinta-palinta(imád hintázni), apa, anya, mama, papa,  batyi, Podi (B macija), papucs, birka, vau, pipi, kérem, tessék,  mittomén... naponta újakat mond és egész nap szövegel és jobbára men halandzsát, hanem utánoz minket!!!!!Hétvégén lesz a kiscsaj keresztelője, úgyhogy most elég strapás  arra is készülni meg beszoktatni Benit is... ha tudok még jövök majd csajok, addíg is legyetek jók és üdv. az Apróknak is!!!!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. szeptember 22. 21:4111710.

    sziasztok!

     

    csak egy dühös mondat erejéig írok, de majd holnap talán nyugodtabb leszek, és reagálok (örülök, hogy írtatok többen)...

     

    Hami kedvesen megmosolygott, hogy korai bölcsit keresni, nos én két helyet néztem ki, ami nekem útba esik/közelben van melóhelyhez, és az egyikben 2011 őszére (valamikor 2011-2012 fordulóján kellene nekünk hely) már MOST kétszeres túljelentkezés van a listán!!! Megpróbálok eljutni a másikba, tiszta röhej, 12 hetes vagyok és rohannom kell a leendő bölcsödei hely után, és lehet, hogy már lecsúsztunk róla, pedig ennél korábban nem lehet beiratkozni!! (Mikor? amikor még csak gyártáson gondolkodik az ember??????)

     

    Az igen tisztelt kormány szerint pedig 2012-re hú de mennyi hely lesz a bölcsikben, na ennyit erről!!!!! Szerintetek a rengeteg anyuka mit fog csinálni 2 éves kor után, ha nem törlik el ezt a törvényt???

     

    na majd holnap folyt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 21. 22:2011709.

    Sziasztok!

     

    Ngyon régóta készülök nektek írni, de annyi mindent írnék, hogy bele se merek kezdeni. Most is épp hulla vagyok és kegyetlen sok dolgom volna, de megpróbálok távirati stílusban.

     

    steel Nem semmi, hogy nálatok csak így bejelentkezett hármaska! Gratulálok! Nagyon kiváncsi vagyok én is a nemére. Szoktam erre hasonlóan kis korkülönbséges anyukát látni: legnagyobb kisbiciklin, középső babakocsiban legkisebb kendőben. Gondolom neked is kész művészet lesz az ilyesmi, drukk hozzá!

     

    mango Örülök, hogy rendben volt Csani vérképe, én sem hiszem hogy bármi baja lenne. Ilyen és kész. Lulka is hiper gizda, de engem sem érdekel, nem tudok vele mit kezdeni. Oviban szerencsére rengeteget vannak levegőn (esőben is kimennek, minden gyereknek van szkafandere, bár ez azért nem Anglia, nem esik sokkal többet mint otthon). Scrap-ek csúcsok, egyre profibb vagy!

     

    kishegi  Hú, nagyon kemény a helyzetetek, nagyon szorítok párod melókereséséhez! Réka és Gergő szuper tesók lehetnek a képek alapján 

     

    hami Ez a bölcsis telefon rémisztő lehetett. Nekem ez állandó parám, hogy mindig nálam legyen a mobilom, és ha nem első dolgom hogy rohanok megnézni nem hívtak-e Lulu miatt. Szerencsére nekünk ilyen még nem volt. Gondolom hirtelen megállhatott benned az ütő, de örülök, hogy nem történt semmi nagyon komoly.

     

    ivike Sajnálom, hogy Ivikének ilyen gondjai vannak a sulival. Esetleg nevelési tanácsadó? Talán még megfelelő sulitalálásban is segíthetnek, állítólag néha egész normális embereket lehet ott találni. 

     

    Bocsánat, akit kihagytam, idáig emlékszem.

     

    Kicsit magunkról. Regényt tudnék ugyan írni az elmúlt 3 hónapról, de megpróbálom röviden. Tömören nagyon jó itt, nagyon szeretjük, nem tudom mikor éreztem magam utoljára ennyire jól, mindez úgy, hogy nagyon kemény az életünk, és sajnos nagyon sokat kell nélkülüznünk apát  Sajnos neki a melója sokkal bonyolultabbnak bizonyult és sokkal több jelenlétet kíván tőle, így csak az harmadában van velünk (kb. 2 hét el, 1 hét itt). Amikor nincs, akkor én sokkal kevesebbet tudok dolgozni. Lulu fél9-től fél4-ig van oviban. Szerencsére imádja. Még csak 4 hete jár, most kezd svéd szavakat mondani, de állítólag már sokat ért. neki most a nyelvtanulás a legfontosabb "feladata", szerintem nagyon hamar le fog engem hagyni, mert én nekem nem nagyon "kell" a nyelv, mert a munkahelyemen több a külföldi, mint az itteni. Épp ezért a légkör is nagyon befogadó, összetartó, nagyon nagy közösségi élet van, amibe pl. közös herti partyk is beletartoznak.

    A város nagyon élhető, és az egész ország szerintem az egyik legjobb választás kisgyerekkel. Valahogy itt semmilyen szinten nem kell hátránynak érezned, hogy gyereked van. Rengeteg is a gyerek. Szeretünk itt lenni, én is, Lulu is, macsek is  (őt is hoztuk), és apa is ha velünk van. Sőt apa szerint teljesen kivirultam, de azt én is érzem, pedig sokkal fáradtabb vagyok, mint régen. Luluval is nagyon jó a kapcsolatunk, egyre jobban élvezem az anyaságot, fura, nem gondoltam, hogy ez még ilyenkor is fokozódik, de úgy néz ki én ilyen hiperaktív vagyok, akinek a gyes kicsit börtön volt, és kell a munka is, hogy teljes legyek. Valószínűleg Lulka is ilyen, mert nagyon megszenvedte az ovi nélküli hónapokat, de ez egy hosszabb történet.

    Most hirtelen ennyi, tudom, kusza vagyok, de ez csak egy életjel, írok majd rendesebb beszámolót, de most épp az ínhüvelygyulladásom is előjött, és holnap dolgoznom kell, nem akarom  tönkre tenni a kezem.

     

    Puszi mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 21. 20:0711708.

    Steel: nagyon cuki a képek alapján a babád. El is hiszem, hogy nagy csoda és nem lehet megunni a kukucskálást. Örülök, hogy jók lettek az eredmények. Most már csak a neméért megy a drukk igaz? Nagyon kiváncsi vagyok, hogy három fiús leszel-e, vagy egy kislány csücsül a pocidban. Gondolom, hogy óriási lenne az öröm, ha kiscsaj lenne.Persze gondolom, ha fiú, akkor sem hagyjátok ott- na jó, ez hülye vicc.

    Neveken gondolkodtatok már?

    Egyébként van 3 fiús és 3 lányos ismerősöm is, mindketten csalódottak voltak, amit teljesen meg is értek. Persze imádják az összes gyereket.....de azért nagyon drukkolok nektek, hogy puncis legyen.

     

    Írsz az elválasztásról az ovi témáról. Jaj én előre tojok tőle, biztos nagyon nehezen fogom viselni. Annyira jól megvagyunk így, az óvoda csak jól be fog kavarni. Nyilván jó lesz, meg kell, de össze fog dőlni az addig felépített kis világunk. Nagyon nem várom, nyújtanám az időt. Ha nem lesz addig szobatiszta, legalább okom lesz rá, hogy itthon tartsam.

    Egyébként tökéletes lett minden eredménye, a dokinő csak lesett, mondta, hogy ő sem számított ilyen szép vérképre. Megyünk majd még hasi uh-ra és kardiológushoz, mind felesleges szerintem, de legalább a család abbahagyja a nyúzásomat.

     

    Ivike: sajnálom Ivit, hogy vannak nehézségek a suliban. Igen, sajna a magyar oktatási rendszer nem az egyén megbecsüléséről szól, hanem hajtják a gyerkőket, mint a lovakat. Remélehetőleg ő azért megőrzi majd a kis egyéniségét.

     

    Kishegi: sokat gondolok rátok, hogy vajon hogy alakulnak a dolgok a párod munkájával. Gergő nagy dumás tényleg és jó, hogy Rékával alakul a hozzátápi.

    Mindig nagyon klassz képeket töltessz fek 

     

    Na most eddig jutottam a visszaolvasásban.

    Sokszor jár Megaro a fejemben, hogy vajon milyen lehet az élet Svédországban.

    Zseli is tudna mesélni, remélem majd jön nemsoká. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. szeptember 21. 13:3111707.

    Mango, nagyon jók a képek, scrapbook oldalak, olyan ügyes vagy Mi a helyzet Csani eredményével?????

     

    Ma voltam uh-n, 12+4 vagyok, nagyon jó lett az eredmény, tarkóredő 1,5mm, 63 ülőmagassá, 24 fejkörfogat, 7 combcsont, 65 pocikörfogat, a fiúk is ekkorák voltak ilyen idősen! Még harmadszorra is hihetlen élmény Nagyon aranyos volt, összevissza ficánkolt, bukfencezett, mutogatta a testrészeit, még a szonográfus is nevetett rajta. Rakok képet!

     

    a családon most végigvonult valami taknyos vírus, hálistennek csak 1-2 rossz éjszakát és sok orrszívást okozott, de a jókedv töretlen! Kirándultunk is egyet a hétvégén, majd butítok le képet és rakok fel.

     

    Írjatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. szeptember 17. 19:5311706.
    Még egy fotó és 3 scrapbook oldalam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 17. 19:4511705.
    Most hozok pár képet, ha már ezer éve ígérgetem. Egy kis nyár az őszben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. szeptember 15. 21:2411704.

    Magunktól nem terveztük még, pár év múlva akartuk újra átgondolni a dolgot. Azt, hogy nem sokat kellett rajta gondolkodni, nem mondanám, ha olvastad, amit írtam, nagyon nehéz napok voltak, amíg próbáltam agyalni a dolgon. A baba nem sok választási lehetőséget hagyott... gyakorlatilag majdnem minden józan érv ellene szólt, szóval abszolút érzelmi alapon hoztuk meg a döntést. Nem volt könnyű!

     

    Drukkolok a meló kereséshez... Ivikéhez kitartás, nehéz lehet azért az első néhány évben hozzászokni az iskola kötöttségéhez, pláne, ha ennyire pörgős náluk az oktatás. Múltkor olvastam egy jó cikket a Nők Lapjában erről, hogyan tanítsuk meg tanulni a gyereket: http://www.nlcafe.hu/noklapja/20090902/tanitsuk_tanulni_a _gyerekeinket/

    hátha segít nektek! Egyébként igazad van, hogy nem akarod erőltetni, kínozni.

    előzmény:
    ivike2002 (11703)
    2009-09-14  16:03
  24. 2009. szeptember 14. 16:0311703.

    Gratula az újabb babához. Már múltkor is olvastam, de nekem is elszállt a levelem.

    Nem is tudom, hogy én most szeretnék e vagy sem harmadikat, néha igen, néha nem, de úgy látom nektek ezen nem sokat kellett gondolkodni

     

    Kishegi! Nagyon jók a fotók, szép nagylány már Réka is, gyönyörű baba. Melyik képszerkesztőt használod egyébként, jók a montázsok.

     

    Hami! Nem irigyellek, nekem is mennem kellene dolgozni, ha az anyagi helyzetünket nézzük, de hová és mikor? Mert nem irattam be még Lolát oviba, mostanába mondogatja, hogy menjünk, de nem akartam, hogy ő legyen a legkisebb, legfiatalabb (mint Ivike), úgyhogy majd szeptembertől (jövőre) fog járni 3,5 évesen.

     Most lett szobatiszta teljesen, mert igaz, hogy tavasszal divsekedtem, hogy milyen ügyes, de valamiért visszaesett és folyamatosan bepisilt, bekakált megint nyáron. De most már minden ok. Szépen fejlődik, nagyon okos kis bohóc, rengeteget röhögünk rajta olyan szövege van. Szép választékosan beszél.

     

    Ivike most már második osztályos, nagylány, de sajna az iskola kicsit erős neki, nem gondoltam volna, hogy ő, akire mindenki azt mondja, hogy milyen szép beszédű, türelmes, jó képességű gyerek ilyen nehezen vehető rá a tanulásra. Lassan olvas, mindent megkérdez, ami szerintem normális ebben a korban, de sajna kiölik belőle, mert ez nem fér bele az órába, annyira pörgetik az órákat, hogy még nyílt napon nekem sem nagyon sikerült felfognom, de már a következő példánál jártak. Mindig azt mondják gyakoroljunk sokat, de nem akarom suli után még ezzel kínozni, fáradt már este, hiszitizik, nem haladunk, úgyhogy eldöntöttem, hogy nem csinálok az én kiegyensúlyozott gyerekemből idegbeteget, majd beérik, vagy ha nem marad művészlélek, legfeljebb eggyel kevesebb közgazdász vagy ügyvéd lesz. Ő még fára mászni szeret, sarazni, kártyázni abszolutnem érdekli a tanulás, bár jó matekból is, de a példák felét meg sem csinálja, egyszerűen nem izgatja, ha nincs kész. Szóval küzdünk......

     

    Munkára visszatérve. Én is keresgéelk jövőre melót, de a férjem késő este ér haza nem tud segíteni, nem tudom, hogy oldjuk meg, jó lenne egy 8-4-ig tartó meló, ahol nem kell túlórázni. Nagyszülőket nem nagyon akarok igénybe venni.

     

    Na majd írok még, jó lenne sűrűbben bejelentkezni, na talán ha jön a tél már nem csavargunk annyit.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898202 (11702)
    2009-09-12  21:30
  25. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2009. szeptember 12. 21:3011702.

    több ismerősöm is most ment vissza melózni, úgyhogy sokat voltál eszembe Hami, te vajon hogy boldogulsz... mindenki nehéznek érzi az elszakadást! Én még el nem tudom képzelni, milyen ez... Azért nem jó egy kicsit újra felnőtt társaságban lenni? Bár biztosan nehéz azt feldolgozni, hogy véget ért visszavonhatatlanul egy életszakasz, és most már menni fog a mókuskerék nyugdíjas korunkig... Nem tudom, én hogy fogom megélni, egyelőre azt próbálom megszokni, hogy még vagy 2 évig itthon kell csücsülnöm...

     

    Boldi nagyon ügyes a bölcsivel, csak így tovább!

     

    Köszönöm a rámgondolást Remekül vagyok, komolyan nem is érzem a terhességet, csak az álmosság van, meg néha kicsit nyillal a hasam, ahogy szokott ilyenkor. Kishegi, nagyon gyors tempóban nő a hasam, tök vicces, 11 hetesen úgy nézek ki, mint a fiúkkal 4-5 hónaposan... És nem ám puffadás, vagy hízás (még mindig 59 kilónál soványkodom) igazi pocak.

     

    ja igen, Kishegi, Boti igen nagyon szépen feláll, leül belőle, sőt kapaszkodva lépeget is, szerintem 2 hónapon belül egyedül járni fog. Hihetetlen energiái vannak, egész nap meg nem áll, és nagyon ügyes!

     

    és végül, hát igen, nagyon jó lett volna huszonévesen elkezdeni a gyerekszüléseket... nekem így hozta az élet, azért jól belehúztunk de nagyon sokszor érzem hullafáradtnak magam, és sokszor eszembe jut, mennyire tele voltam energiával 10 évvel ezelőtt... a márciusi babás topikban bizony vannak ennyivel fiatalabb kismamák, hihetetlen, már egészen más generáció... jó nekik!

     

    na megyek aludni!!

    előzmény:
    hamilton (11698)
    2009-09-12  16:32

Címlap

top