Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Alma és fája

Torolt_felhasznalo_184229
Torolt_felhasznalo_184229
Létrehozva: 2006. október 10. 17:08

Sziasztok!

Ezt a topicot egy régi jó csapat (hogy kik ők, biztosan tudják) számára hoztam létre, hogy itt beszélgethessünk az almáinkról és a fájukról és az almamagokról!

  1. 2006. október 11. 19:3526.

    Sziasztok

    Én is itt 

    rövid leszek: kisfiam belázasodott, elég szépen 40 fok, volt hűtőfürdő, kúp, doki- mandulagyuszi, elég csúnya, így antibiotikumot kapott, remélem hamar túlleszünk rajta. Ilyenkor persze csak anya létezik, ami érthető, de én is kimerültem.

    majd legközelebb ígérem kapcsolódom az aktuális csevelyhez.

    puszi

    Hami

    előzmény:
    kacsa14 (25)
    2006-10-11  19:21
  2. 2006. október 11. 19:2125.

    Kishegi!

    Én sejtettem, hgoy közel vagyunk, de hogy ennyire! Akkor majd izgulhatunk egymásért! Akár még be is előzhetek!  

    A vonalzód is nagyon aranyos lett!

    Súly

    Én még mindig nem indultam felfelé. Pár éve voltam már 60 kg is, na jó, az sok volt, aztán beálltam 55-56-ra. Most az 52-n épphogy túllendül a mérleg nyelve! A védőnénis mérleg meg csak 51,5 kg-t mutatott, úgyhogy az van a könyvben, mindez a 12. héten! Ja és 174 cm vagyok. Most néztem a BMI-t, túl sovány vagyok ... Hát még ha tudná, hogy ketten vagyok!!!

    Most néztem, hgoy Steel csak a 23. hétre érte el a kiinduló súlyát. hát akkor még nekem is van időm, hogy hízásnak induljak!

    előzmény:
    kishegi (23)
    2006-10-11  15:37
  3. 2006. október 11. 15:3924.

    Na, ezzel  pár kilócska hízással engem ne idegeljetek   Nekem furi a szervezetem, amikor kiderült a babó, kb. két hét alatt felugrott három kiló, pedig tényleg nem ettem többet, sőt  Úgy tűnik, ez abszolút hormonális dolog volt, talán a szervezetem felhízlalta magát a számára optimális súlyra (így lettem 53-ból 56 kg), de ez szerencsére még az első védőnénis látogatás előtt volt, szóval a kiskönyv szerinti kezdősúlyom 56 kg. Ehhez képes vagyok már 61 kg  (De ezt ne áruljátok el senkinek   ) Pedig nem eszek többet, normálisan táplálkozom, soha ennyi gyümölcsöt nem ettem, mint most. Én pl. hortobágyi palacsintát most nem ennék, mert ugye jó kis hízlaló finike kaja, inkább próbálok salikat, meg főzeléket enni, és micsoda dolog, hogy így is hízok  Én is attól félek, hogy a végén fog még beindulni, nem tudom, mekkora bálna leszek  Na, de majd meglátjátok, szülés után hip-hop újra nádszálkarcsú leszek  Meg persze, ha kiscsuminak így a jó, akkor nyelem én a kilókat szó nélkül!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. október 11. 15:3723.

    Sziasztok !

    Na végre sikerült nekem is felbarkácsolni a vonalzót , de én is bénáztam a belépéssel vagy fél órát , de végül is nagyon édes lett , csiga mászik a fűben tök jó , majd nézzétek meg !!! :-)

    A Tiétek is nagyon csinos , hú itt most a minitopicon :-) egyenlőre nagyon fiús az arány , csak Kacsa és én vagyok még zöld ... :-) De tök jó így látni a napokat , nem is tudtam Kacsa hogy csak 13 nap van a bébikéink között ! :-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2006. október 11. 14:4422.
    ja, még a súlyról annyit, hogy a végén jobban jön felfelé (olvastam is, és tapasztaltam is), úgyhogy azért figyelni kell rá, hogy kb a 28-30-ig azért ne legyen túl sok. a mozgás szerintem egyébként sokat segít, én is tornázom minden héten - bár most már nagyon nehéz rávenni magam...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898202 (21)
    2006-10-11  14:40
  6. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2006. október 11. 14:4021.

    na szevasztok Almáskert lakók, én is ideértem nagy nehezen... feldobtam csíkot, nekem is okozott némi nehézséget a __ , első körben bemásoltam a priviből a nevet  

    Kacsesz: én egy kis konyhatündér vagyok, irtózom az előre elkészített kajáktól! úgyhogy igazi házi hortobágyi volt, ahogy kell a nagykönyv szerint, sertéspöriből+tejfölből és palacsintából, fincccsi lett!  na az itthonléttel nekem sincs bajom, baromira nem hiányzik a benti pörgés, hihetetlen jól el tudom foglalni magam idehaza!

    nem semmi étvágyatok van nektek sem jányok!  nekem kis szakaszaim voltak, volt túró-, hal-, savanyú-, és édesség korszak (utóbbi nagyon kitartó és most a végére kapott el de nagyon...) Mango, elég mókásan alakult a gyarapodásom, indultam 62,5-ről, ami lement 60-ra (pedig ugye nem is voltam hányós) és a 23. hétre ment csak vissza a kiinduló súlyra! a 28-ra szépen megszaladt (a görögországi zabálás örömei...), akkor felment 66-ra, azóta meg még 4 jött fel, tehát így tartok most 70-nél. megdícsértek tegnap a kórházban, hogy ez teljesen jó (a terhesség végére 9 kiló a babó és minden tartozék). és megmondom őszintén, ettem végig, ami és amennyi éppen jólesett! mondjuk szerencsés az alkatom, lehet, hogy más hízna 20 kilót ennyi kajától...

    juj mondjuk NST-n láttam olyan hasakat  hát nem csoda, hogy dokinénim szokott mérgelődni, hogy sok kismamija 20-30 kilót hízik! az utánam jövő maminak jól láthatóan nagy feleslege volt, és úgy szanaszét volt szakadva a bőr a hasán szegénynek... nem is gondoltam, hogy ennnnyire csúnya lehet... dokinénim szerint egyébként a szülés lefolyását is befolyásolja a súlymennyiség!

    de jóóóóó nektek, hogy jógázni jártok, irígy vagyok!!!! remélem, jól érzitek majd magatokat este!

    tetszik a Csanád  anno mi is beszéltük, hogy Áron még a Marcellt is megkapja másodiknak, na szerintem ebből pont semmi nem lesz, de anélkül is igen szép neve van, hál istennek apáék vezetékneve nagyon szép, nem úgy, mint a mi családunké...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. október 11. 14:2020.

    Semmi gond! A fő az, hogy sikerült!!!

    Igen, néha az nlc trükkös. Van, hogy elvileg egyik néven vagyok belépve, aztán a másik névhez nyit meg dolgokat ...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184229 (19)
    2006-10-11  13:57
  8. Torolt_felhasznalo_184229
    Torolt_felhasznalo_184229
    2006. október 11. 13:5719.

    Helló! Zseli almafa vagyok  Bocsesz a hülyeségemért, de először próbáltam két _ _ vel is, de nem tudtam úgy sem belépni, ezért bizonytalanodtam el, aztán rájöttem, hogy előbb ki kell lépnem az egész NLCről, ahhoz hogy a Zseli után az Almafával is be tudjak lépni  Na, már jó kis katyvasz, amiket itt írok, de lényeg, hogy bent vagyok  

     

    előzmény:
    kacsa14 (18)
    2006-10-11  13:29
  9. 2006. október 11. 13:2918.

    Zseli!

    2 db _ kell! Nincs benne semmi trükk!

    Az 1 jeles foglalt volt, azért kellett 2! Bocsi, ha bonyodalmat okoz!

    előzmény:
    Zseli (17)
    2006-10-11  13:16
  10. 2006. október 11. 13:1617.
    Kacsesz, nem tudok belépni a közös bemre  vagy nagyon hüle vagyok vagy az én gépem nem tud csak rövid _ jelet  Segíts, te tudod az ilyesmiket!!
    előzmény:
    kacsa14 (16)
    2006-10-11  12:17
  11. 2006. október 11. 12:1716.

    Mango!

    Szajré megjött! Úgyhgoy mégsem fognak hormonzavaros postások körözni a környéken!  

    Köszönöm szépen!!!!

    A barátnőmmel ragasztgattunk matricát mindig a levelekre régen! Felragasztom a naptár tartómra!  

    A vonlzód is elkészült! Kuksizd meg! Fiús színűre csináltam!

    Az enyimé még uniszex, azért zöld gatyás a bébi.

    Megyek ebédelni, folytatom a tegnapi sóletet! Mango, Te mit eszel? És Zseli? Neked is vannak extra ötleteid!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. október 11. 10:5215.

    Részvétem a sok meló miatt! Majd gondolatátvitellel tehermentesítelek picit!!!

    Savanyúkáposzta müzlivel+tejjel???  Hát nem semmi gyomrod van! Bár Britney Sipirc is talán hambit evett csoki fagyival ...

    Én is bekapcsolódok már a neves eszmecserébe:

    Apának atom hülye neve van. 5 hónapja vagyok feleség, de eddig csupán a TB és a belgyógyász írta félre a nevem. Nem értem, hogyha valakinek nem szokványos neve van, akkor miért kell abból egy olyat kreálni, aminek értelme is van.  Nekem meg van egy szép Kis vezetéknevem, ebből meg annyi van mint a szemét. Úgyhogy Pöttöm kapja Apja nevét és emellé kap egy talán egyszerű és rövid keresztnevet. (Már amennyire a Mirtill egyszerű, bár ez még csak egy lehetőség a sok közül ...)

    De most, hogy így belegondolok, lehet hogy kérvényezni kellene a Pöttöm név viselését keresztnévként!  

    előzmény:
    Zseli (14)
    2006-10-11  10:38
  13. 2006. október 11. 10:3814.

    Szép napot Almácskáknak és Almafáknak!  Jelentem dógozóból írok  Ha szépen akarok fogalmazni, kib@szott sok meló van   

    Mango: ez az esti kajalapátolás tényleg elég bizarr lehetett  Bár én nem veszem észre, hogy nagyon kívánós lennék, hétfőn én is ettem egy kis leveskét, utána úgy döntöttem, hogy savanyú káposztát kérek magában, aztán ahogy lement, hirtelen müzlit kellett ennem tejjel  Fájt is a gyomrom éjszaka...

    A névviseléssel kapcsolatban: mi úgy döntöttünk, hogy kettős vezetékneve lesz a bébikének, mivel én egyedüli lyány vagyok, így a mi gyönyörű nemesi családnevünk nem menne tovább  Emiatt egy keresztneve lesz, de nem is csak ezért, hanem mert a környezetemben annyi katyvasz van a két keresztnevekből. Anyukámnak és apukámnak is két keresztneve van, anyukám Ágnes Éva, de érdekes módon nagymamámék mindig is Évának hívták, de hivatalos helyeken, meg régebben az iskolában Áginak szólították, így a mai napig úgy van, hogy valaki Évának hívja, valaki Áginak, elég vicces  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. október 11. 09:5513.

    Szia!

    A pipi nem gond, ha nem első. Én a terhesgondozásra is napközi pipit viszek, mert 11-től van tg. és ha reggelit vinnék, addigra már igencsak szaglana ..

    Most küldtem szét pár privit:

    ivika, loma, nandatti, megaro, liju, hami, femka, zsujo, aagassi

    Én 2 hét múlva leszek esedékes afp-s csapolásra.

    előzmény:
    kishegi (12)
    2006-10-11  09:44
  15. 2006. október 11. 09:4412.

    Jó reggelt minden kis Almásrétesnek !  
    Mormota Kacsamaminak is ! :-)

    Hát Mango , nem semmi vacsorát betermeltél tegnap !!! :-)
    Jó kapcsolatépítős jógát Nektek estére és meséljetek majd !

    Voltam ma AFP-n , de nem is volt olyan vészes , azt hittem sokkal több kémcső vért fognak venni ... Elfelejtettem pipit vinni , de azt mondták nem baj , pipiljek gyorsan , mondtam de az már nem első pipi lesz , aszonták nem baj , éhgyomorra van , hát nekem jó ...

    Csajok , Ti szóltatok már más Almafának hogy jöjjön látogasson el az Almáskertünkbe ? Vagy hogy csináljuk ezt a dolgot ?

    Na pá Mindenkinek , majd írjatok !!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. október 11. 09:2911.

    Reggelt! Mormota kismami is felkelt!  

    Mango!

    Az esti kajálásod először félreolvastam. Csodálkoztam is, hogy sólettet ettél csokis keksszel  , de aztán láttam, hogy csak ananász konzervet ettél kekx-szel. Viszont csak előkerült a bab is! Hát Te sem kényezteted a gyomrod! Késő este jó kis babocskával!

    Cica + kutyus aranyos lehetett!  

    Zseli!

    Hogy ment a korán kelés?

    Én már 2 hónapja itthon láblógatok. Nem is tudom, mi lenne velem, ha most hirtelen fél 7-kor kellene kelnem! Tegnap este is bealudtam a Megatáncon, aztán alig birtam elvánszorogni a zuhanyzóig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. október 11. 08:1810.
    Jóreggelt Almáskert!

    Gyorsan lezavarom a szokásos netezgetésem, de megpróbálom tényleg gyorsan, mert muszáj haladnom a tanulással.

    Zseli: hangolódj az esti jógára..AZ ERŐ LEGYEN VELED!

    Kishegi: érdekes ez a név dolog- a másik topikban írtál róla. Ugye én is felvettem Csabi nevét, de mi úgy gondoltuk, hogy a gyerek csak az apja nevét kapja, hasonló okokból, mint nálatok, mert baromi hosszú lenne. Egyébként alakul a 2. neve is, hogy úgy mondjam eldöntöttem..egyedül. Sz. Csanád Ádám lesz. Ha esetleg külfölre megyünk majd boldogulni, azt ki tudják majd mondani. Nem úgy mint a kedvesem nevét. Na ő mit össze szenvedett külhonban, mikor suliba járt Kuwaitban. Chubby- dagi angolul tudod.

    Steel: akartam már kérdezni. Te most hány kiló plussznál tartassz. Nekem egy hét alatt most felugrott 1 kg- hopsz. Most vagyok 2,5 kg-nál az indulásihoz képest, persze az elején fogytam is, így vagy 4 kg már biztos van a plussz. De tény, hogy mostanában befigyel az édesség és forrócsoki.

    Kacs: kellett neked a sólettet emlegetni. Este még muszááááj volt ennem. 2 óra alatt betermeltem egy fél ananászkonzervet kakaós kekeszel, egy almát és egy fél paradicsomos babkonzervet. Mókás volt, mert mikor nyitottam ki, a macsek egyből asszociált a saját kajájára és követelte ezerrel. Mondom neki, babot kérsz, ő mauuuu..na kapott babot. Nézett is hülyén. De kutyuskánk az a zseni, betermelte persze. Kis bab ugyanmár, jó lesz az emésztés.

    Szép napocskát!
    előzmény:
    Zseli (9)
    2006-10-10  23:03
  18. 2006. október 10. 23:039.
    Na, helló drágáim, itt egy újabb Almafa!  Csak bejelentkezem, megyünk alukálni, holnap már meló van, de hogy fogok felkelni fél hétkor két hét itthonlét után??   puszi Nektek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. október 10. 21:278.
    Szia Kacsesz!

    Aha a moderátor, nyilván, mert virágnyelven beszélünk.

    Jut eszembe, sólettet én is tudtam enni, jó töményen, vagy pariszószban, olyan Tescóban kapható, angol paradicsomos bab nyami. Na a forrócsokiból nem lett semmi, mert mire odajutottam volna, már nem esett volna jól- ez is ritka. Helyette befigyelt egy kis ananászkonzerv..mmm.

    Kishegim: szeva!! Hogy van a menyasszony? Jaj úúúúgy örülök Nektek, hogy el is felejtettem mondani, mennyire gratulálok a jó eredményhez a dokinál!

    Holnap megint megyünk jógázni Zselivel, na kiváncsi vagyok, milyen lesz, mert ez most kifejezetten kapcsolatépítő, relaxáló jóga, a hétfői meg tornás jóga volt.

    Na nézem fél szemmel a Megatáncot, de mindjárt nézem teljesen, mert oda szem is kell, nem elég a fül, mint a Megasztárnál.

    Puszi mindenkinek!
    előzmény:
    kacsa14 (7)
    2006-10-10  20:55
  20. 2006. október 10. 20:557.

    Szia Kishegi!

    Mago! Ki kukkantott be hozzád? A Moderátor? De hova és miért?

    Elkészült a forró csoki?

    Én egy kis sólet konzervet ettem. Tiszta vicc, rendes kaja nem megy le, de az atom erős sólet konzerv az igen! Azért nem ettem sokat, nehogy megfeküdje Pöttöm gyomrát! Gondolja biztosan, hogy megkattant az anyja. Délbe ízetlen krumpipüré, most meg sólet ...

    Steel!

    A hortobágyit Te készítetted vagy előre gyártott?

    A Spar-ban a Saffi 599, a kiadó a honlapján meg 699. Érdekes ... Megvettem az Erdő kapitálnyát is. Holnap meg megrendelem a Vukot (5.1-es hang, digitálisan javított kép) és a Ludas Matyit, mert Apa azt kérte.

    Na, szép álmokat! Megyek, folytatódik a Barátok Közt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. október 10. 20:316.
    Sziasztok !!!   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. október 10. 19:145.
    Oké, identitászavaros alma vagyok akkor! Na ma egyébként is lökött tyúk voltam, párszor hülyét csináltam magamból a városban jövet menet. De ilyenkor elég felvenni egy kis bárgyú mosolyt és simogatni a pocit egy kicsit. Kismamaállapot, belefér.

    Steel: látom megfőztél, nyamika. Én meg lehet legyártom a forrócsokim. Már pattog a tűz a cserépkályhában.

    Egyébként tényleg alig ment ma a tanulás, annyit viháncolt a kisfiam, meg ráült a húgyhólyagomra is. Ezt nem mondták, hogy ilyen gáááz érzés azért. Pisilni kell, vagy mégsem...oké kell, de akkor miért nem jön? Ja, hogy átrendeződünk, na jól van, lesz ez rosszabb is.

    Ja bekukkantott hozzám a Modi, bizti megnézte micsoda kukacos alma vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_898202
    Torolt_felhasznalo_898202
    2006. október 10. 18:284.
    na én is erre tévedtem jányok az útmutatás alapján!  de csak jelzem, hogy vettem az adást, és megyek vacsit csinálni, mert az én kis almám szétrúgja az oldalamat mindjárt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184229 (1)
    2006-10-10  17:08
  24. 2006. október 10. 18:123.

    Szia!

    Te a fa vagy! Az alma még Benned lakozik, aki nem esik messze a fájától!  

    előzmény:
    mangogirl (2)
    2006-10-10  17:35
  25. 2006. október 10. 17:352.
    Hahóóóó!

    Itt egy alma! Várjuk a többieket sok szeretettel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184229 (1)
    2006-10-10  17:08

Címlap

top