Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Efeb tanfolyamról vélemény

COKATALIN
Létrehozva: 2006. október 5. 16:04

Sziasztok!

Nem találtam ilyen topcot, ezért szeretném a véleményeteket megtudni!

Ha járt valaki az Efeb-hez tanfolyamra azt segítsen már!!  

A pozitív és a negatív is érdekel. Mivel gyesen vagyok ez az egyetlen "suli" ahol 50% kedvezmény jár a tanfolyam árából a gyes időtartamára. Szeretnék távoktatásosra jelentkezni!! 

Ezért minden vélemény érdekel!!! 

Mindenkinek köszönöm!! Kata

  1. 2019. Április 9. 19:0376.

    Sziasztok!


    Az efeb okj-s suliba szeretném elkezdeni a Dajka tanfolyamot, nem tudom hogy valakinek van-e erről tapasztalata vagy véleménye? Járt-e már a suliban vagy ezen a szakon?


    Válaszokat előre is köszönöm szépen!

  2. 2019. február 15. 12:5675.

    Sziasztok,


    Én korábban már jártam az EFEB-hez, online tanfolyamra, de most a rendezvényszervező OKJ képzést szeretném elvégezni náluk tantermi formában. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Az előző tanfolyamon elégedett voltam a szervezéssel és a tanárokkal is, ezért szívesen mennék ide újra. Viszont kíváncsi lennék, hogy itt milyenek itt az oktatók, mennyire nehéz a képzés? Úgy tudom az EFEB-nél szinte minden tanfolyamhoz vannak saját könyvek, ez itt is így van? Esetleg, ha van használt azokat megvenném.


    Segítségetek előre is köszönöm.


    Kitti

  3. Torolt_felhasznalo_650998
    Torolt_felhasznalo_650998
    2019. február 9. 22:2974.

    Sziasztok! 


    Én 2018 októberében fejeztem be a tanulmányaimat az EFEB-nél, gyógyszertári asszisztensként. Mit ne mondjak, nekünk, kis osztálynak meggyűlt olykor a bajunk velük. Olykor teljesen össze-vissza rendezték a dolgainkat, az adminisztrációt főleg. Volt egy ügyfélkapunk, azon keresztül kaptuk az információkat, persze ami fontos lett volna azt sose időbe tudtuk meg. Mi úgy vettük észre hogy nagy volt a fejetlenség. Pl tőlem hirtelenjében kértek két napos határidővel egy papírt hogy mutassam be, míg az osztálytársam még csak egy tájékoztató emailt sem kapott. Ha el akartuk őket érni telefonon, volt hogy ki sem csörgött a számuk, az emailekre pedig gyakran nem kaptunk választ sem. Nagyon dühítő volt, hogy ha kérdésed volt hirtelen, nem tudtál kihez fordulni. Ez sajnos gyakran előfordult. Volt olyan, mikor a szakvizsgára jelentkeztünk, hogy írtak az ügyfélkapun keresztül hogy haladéktalanul csatoljuk be a papírjainkat csak éppen a rendszerük nem működött.  Ha nagyon pozitívat akarok mondani akkor a tanárainkat dicsérném leginkább, az iskolát és a szervezést nem annyira. Ha még egyszer tanulni szeretnék, nem az EFEB-hez fogok menni legközelebb. Olykor tiszta káosz volt az egész. Örülök hogy végeztem, lett egy szép szakmám, de azt a sok idegeskedést nagyon nem tudtam tolerálni. Nekem ez a véleményem. 

  4. kh
    kh
    2018. november 4. 19:3873.

    Sziasztok! Az efeb okj-s suliba szeretném elkezdeni a lakberendezői tanfolyamot, nem tudom hogy valakinek van-e erről tapasztalata vagy véleménye? Járt-e már a suliban vagy ezen a szakon? Csak mert még elég sok lakberendező suli van és nem tudom hogy mennyire versenyképes ez az iskola ezen a téren mivel a lakberendezés elég művészi szakma. Válaszokat előre is köszönöm :))

  5. 2018. szeptember 18. 12:2872.

    Szia! 
    Tudom ez már régebben volt, de én most szeretném elkezdeni az efeb-nél a logisztikai-szakot, e-learning keretein belül. Mik a tapasztalataid? Érdemes/megéri elkezdeni?
    Előre is köszi a választ (:

    előzmény:
    Yvette90 (41)
    2013-01-22  16:00
  6. 2018. augusztus 16. 17:2371.

    Nekem az EFEB iskolával kapcsolatban pozitívak a tapasztalataim. Mielőtt beiratkoztam volna hozzájuk elmentem megnézni több helyet is, mert azért nem mindegy hova fizetek ki közel százezer forintot és nekem ők voltak a legszimpatikusabbak. Találtam olyan helyet is, ahol konkrétan egy lakás lett átalakítva "iskolának", de az efebnél vagy öt szinten csak tantermek vannak. Lehet, hogy ez mást nem zavar, de nekem fontos. Az oktatás teljesen átlagos, kicsit beparáztattak minket az elején, de utólag nem is ártott, mert az OKJ-s vizsga azért nem egyszerű, tényleg sokat kell rá tanulni. Jó volt egy kicsit újra suliba járni, nagyon jó társaság alakult ki, a legtöbbjükkel még a mai napig összejárunk. Ja, ami még fontos, hogy saját vizsgaközpontjuk van, tehát ugyanott vizsgáztunk ahol suliba is jártunk. 

  7. 2018. augusztus 16. 13:3970.

    Sziasztok,


    Pedig én az EFEB-hez jártam e-learningre és utána OKJ-s vizsgát is tettem. Én máshogy nem is tudtam volna megoldani a munka mellett.

    előzmény:
    HomonyF (65)
    2018-03-28  22:41
  8. 2018. Április 7. 20:2369.

    Sziasztok, szeretnék érdeklődni aki az Efeb suliba járt pedaszisztens szakra és végzett, úgy érzi, hogy nem kellenek neki a tételei vagy tudná mellőzni őket egy kicsit léccccci írjon ne


    Előre is köszönöm.

  9. 2018. Április 7. 20:0968.

    Szia, látom, hogy az efebnél tanultál pedaszisztensként. Lehet egy kérdésem? Ha megvannak a tételeid szeretném tőled átvenni. A többit megbeszéljük de ne itt.. én most kezdtem , jól jönnének.....


    Ha kérhetlek a suchzsuzsanna@freemail.hu-ra írj lécci.


    Előre is köszönöm

    előzmény:
    HomonyF (65)
    2018-03-28  22:41
  10. 2018. március 28. 22:4867.

    nem lehagytam hanem kitörölte?? tanfolyamokj.hu/search/pedag%C3%B3giai+%C3%A9s+csal%C3%A1ds eg%C3%ADt%C5%91/


    na még egy próba, ha nem sikerül, akkor nem tudok segíteni, guglizd ki :) ez az 

    előzmény:
    HomonyF (66)
    2018-03-28  22:45
  11. 2018. március 28. 22:4566.

    Na a linket lehagytam :) Szóval itt végeztem én is, és ennél a sulinál sok más helyszínen is indul 

    előzmény:
    HomonyF (65)
    2018-03-28  22:41
  12. 2018. március 28. 22:4165.

    Tudom, hogy nem nekem szólt a kérdés, de hátha segíthetek. A pedagógiai asszisztens képzést már nem lehet e-learningen elvégezni, változott valami jogszabály talán. Én is onnan tudom, hogy tavaly e-learningben akartam elvégezni, de több iskolában is azt mondták, nem lehet. 


    Végül úgy döntöttem, inkább bevállalom a bejárós tanfolyamot, és nem bántam meg. Főleg azért, mert rugalmasak voltak, ha véletlen nem tudtam bemenni az órára, nem volt gond és segítettek. Én Szombathelyen végeztem el, de úgy látom, ugyanannál az iskolánál sok helyszínen indul:

    előzmény:
    eryka0 (64)
    2018-02-22  22:09
  13. 2018. február 22. 22:0964.

    Szia! Olvastam,hogy e-learningen akartad csinálni a pedagógiai asszisztens képzést. Végül hol végezted el?Nem maradtak meg véletlenül a kidolgozott tételeid?

    előzmény:
    Vio (59)
    2017-03-18  10:23
  14. 2017. augusztus 18. 17:1463.

    Sziasztok,


    Én most fogok októberben vizsgázni, kulturális rendezvényszervező tanfolyamra jártam. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?


    Az órák nagyon élvezetesek voltak, mert szuper tanárokat kaptunk. Így nem volt nehéz felkészülni, de azért tartok a vizsgától.


    Mivel rengetegen járnak hozzájuk, szombatonként az ügyfélszolgálaton mindig van egy kis sor, de miután szóltak, hogy online is tudom fizetni a tanfolyami díjat, így ez a problémám is megoldódott.


     


    Kitti

  15. 2017. március 22. 15:3962.

    Szia!


    Mi megkaptuk rendesen a tananyagot, és a vizsga sem volt teljesíthetetlen. Persze nem mondom, hogy felkészülés nélkül megy, kell rá tanulni rendesen, de mivel részemről ez megvolt, nagy nehézségekbe nem ütköztem. Nem találkoztam olyan kérdéssel, amit ne vettünk volna.


    Ismerősöm van e-learningen, neki tetszik. Bár ő olyan típus, hogy inkább azt szereti, ha élőben magyarázzák el neki az anyagok, hasonló okok miatt neki is az e-learninget kell választania, de ahogy lefedti, boldogul vele.


    Anna

    előzmény:
    Vio (59)
    2017-03-18  10:23
  16. Vio
    Vio
    2017. március 18. 10:4361.

    szia. sikerült a vizsga? milyen volt a tanfolyam?

    előzmény:
    Muter73 (28)
    2011-09-20  11:39
  17. Vio
    Vio
    2017. március 18. 10:2560.

    Szia! Kérhetek a képzésről tapasztalatot? Én most tanakodok rajta csak félek hogy az anyagot nem oda rendesen. Vizsga milyen volt? köszi

    előzmény:
    ákoska (52)
    2015-09-10  19:26
  18. Vio
    Vio
    2017. március 18. 10:2359.

    Szia! Én most szeretnék ilyen képzésre jelentkezni pedagógiai asszisztensre. Milyen volt a vizsga? Sikerült? Ettől félek én is hogy a tananyagot nem adják oda rendesen és nem sikerül a vizsga. Sajnos 18 szombati napot ott lenni nem tudok ezért nekem az e learning jöhet szóba. A Kapos van még ahova 4x kell csak bemenni. Őket ismeri valaki esetleg? én sem tudom be merjem e vállalni így ezt az egészet.

    előzmény:
    sue86 (50)
    2014-09-23  08:02
  19. 2017. január 3. 16:5258.

    Szia!


    Csatlakozom Ádámhoz, az én esetemben is felkészült, korrekt tanárokkal és mentorokkal találkoztam, mind a két képzés során, amit elvégeztem. Persze nálam volt egyszer-kétszer baki, de ennyi belefért. Amennyiben megvan az ösztönző erő az otthoni tanulásra, én azt javaslom vágj bele. A tananyag igen jó, ha gondod van segítenek. A vizsga is teljesen korrekt. Szóval csak javasolni tudom.

  20. 2016. november 15. 01:2157.

    Az EFEB is jó suli, én ajánlom. Jók voltak a tanárok, gyakorlati helyet is kaptunk, nekem rendben volt.


    Esetleg nézd meg a tanfolyamokj.hu oldalt, mert ott még vannak kedvezményes ajánlatok, és több iskola tanfolyamait gyűjtötték össze. Én fogtechnikusira jelentkeztem ott, és az EFEB volt a befutó, de Pesten két másik iskolát is ajánlottak. Nem tudom, hogy mások adnak-e 50% kedvezményt... egy próbát megér.

  21. 2016. július 18. 13:5556.

    Kedves skotch!
    Nem tudom, Te melyik iskolába jártál. Nekem speciel a tanárok voltak a legnagyobb pozitívum. Tény, hogy szervezésben vannak bakik néha (hol nem?), de az oktatókra egy rossz szavam nem lehet. :)

    Ádám

    előzmény:
    skotch (55)
    2016-06-22  17:41
  22. 2016. június 22. 17:4155.

    Senkinek nem ajánlom!!!Včlemčnyem szerint a pčnlehúzásról szól, dilettáns oktatókkal főleg masszázs terčn.

  23. 2016. június 18. 09:1554.

    Sziasztok!
    Nem tudom, mennyire aktuális még a kérdés, de leírnám a véleményemet.
    Én most járok az EFEB-be kereskedő képzésre. Először én is gondolkoztam a negatív vélemények miatt, néztem más iskolát is. Végül bementem személyesen érdeklődni. Ami meggyőzött, az a hozzáállás volt. Elég rugalmasak, segítenek. Persze nem vitatom, nekem is volt már velük összetűzésem, de sikerült megoldani a helyzetet.
    Mondjuk egy ekkora hallgatói létszámmal futó iskolánál nem meglepő, hogy van néha hiányosság a szervezésen (az egyetemen konkrétan két hetet kellett várnom, mire kiállítottak egy hallgatói jogviszonyról szóló igazolást). Emellett hozzátenném, hogy minden oktatási alkalommal jön valaki a tanfolyamvezetésről, aki elmondja a friss információkat és megkérdezi, hogy van-e valakinek kérése, problémája.
    Az oktatással teljes mértékig elégedett vagyok. A tanárok mind szakmabeliek, napi szinten használják azt a tudást, amit tanítanak.
    Összességében szerintem korrekt az iskola, én csak ajánlani tudom. Bár nekem csak a kereskedő képzéssel van tapasztalatom, tervezek egy gazdasági képzéstis elkezdeni náluk.

    előzmény:
    COKATALIN (1)
    2006-10-05  16:04
  24. 2016. június 10. 10:0553.

    Én szoktam keresni akciós ajánlatokat mindig, múltkor amikor a tanfolyamra kerestem, itt több is volt a képzési ajánlatoknál: http://melyiktanfolyam.hu/oktatas/pedagogiai- asszisztens-tanfolyam-okj-kepzes/


    Van, ahol ha online jelentkezel, adnak kedvezményt, szerintem érdemes kihasználni.

    előzmény:
    zitamica (48)
    2014-02-01  12:44
  25. 2015. szeptember 10. 19:2652.

    Sziasztok!Efeb-re most jelentkeztem ,pedagógiai aszisztens és családsegítő munkatárs tanfolyamra,nincs valakinek ehhez kidolgozott tételsor?átvenném,mert nem lehet nyomtatni az anyagot.Köszönöm.


     

Címlap

top