Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellműtötek hétköznapjai..

Torolt_felhasznalo_292942
Torolt_felhasznalo_292942
Létrehozva: 2006. október 5. 14:48
Mellműtétek hétköznapjai....


Szeretnék egy fórumot ahol a mindennapok gondjairól beszélgetnénk, egymásnak adnánk tanácsokat.

Miről is pl.

1. -milyen túsfürdöt , milyen besodort használsz, amit a műtött oldalon tudunk és szabad használnunk,
2. -szabad-e a hajunkat festeni, hiszen a kemo után kihullt és újra nőtt hajat kímélni kell, milyen festék jó,
3. -a műtött oldali karunkat, hogyan védjük, mivel nem szabad csak 1,5 kg emelni, nem szabad takarítani, nem szabad a napon lenni vele, ha ödémás fáslizni kell, milyen hatása van annak, ha ezt nem tartod be.
4. -az életmód váltásnál milyen nehézséged akad,
5. -dolgozzol-e vagy otthon vagy, mivel töltöd a napjaidat,
6. -a lelki mélypontokon mi segít át (hit, vallás, hobbi, stb)
7. -kire támaszkodol (család, barát, alapítvány)
8. -étkezési tanácsok egymásnak (szabad-e rákosbetegnek fogyókúrázni, vegások legyünk, vagy csak kismértékben változtassunk)
9. -ki milyen étrend kiegészítőt használ, hisz-e benne?
10. -betegtársakkal való kapcsolat formái (fórumok, találkozók, előadások , életmódtáborok stb.)


Szóval mi az ami könnyíti vagy nehezíti az életedet.

Tudom, hogy mindannyian járunk rendszeres kontrollokra, a fő kérdéseket megtudjuk beszélni (megtudjuk???) az onkológussal, de nagyon sok mindenre nincs idejük vagy nem akarnak tanácsot adni. Járunk természetgyógyászhoz, ödémás gyógymaszörhöz ki-ki mit igényel.
De szerintem szükség van az apró hétköznapi problémák megbeszélésére is. Ha gondoljátok akkor tartsuk életbe ezt a fórumot. Ne a rémtörténeteket meséljük el egymásnak hanem azokat a megoldásokat ami könnyít az életünket


Manyi

Nekem van egy honlapom, azért indítottam, hogy segítsek a betegtársaimnak egyféle utat bemutassak. Nézzétek meg és ismerjetek meg.

www. gportal.hu/manyi



"Szomorúan tudatjuk, hogy Manyi már nincs velünk, csendesen elaludt örökre.
De szeretnénk fenntartani a fórumát, a távollétében
megpróbáljuk helyettesíteni, hogy továbbra is jöhessenek ide tanácsért, bíztatásért azok, akiknek szükségük van rá.
Manyi fórumtársai"
  1. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 17. 19:38101.

    Sziasztok, buli van!  

    Voltunk ma az érsebészeten, megkérdezni a nyirokér-műtétet. Na, azt nem csinálnak, mert értelmetlen, ugyanis ahol összevarrnák a nyirokereket, mivel ezek az erek nem rugalmasok, ott hegesedne, és ugyanúgy nem szállítaná a nyirokfolyadékot.

    Viszont, azt is mondták, hogy bármit megcsinálhatok a kezemmel, amit akarok, persze ne menjek el súlyemelőnek, és ha nem esik jól, hagyjam abba. Amikor érzem, hogy elkezd ödémásodni, akkor tornáztassam, pumpáljam, ne kíméljem, mert az izom munkája kipumpálja a szövetek közül a nyirokfolyadékot.

    Emelni nagyon nehezet nem lehet, folyamatosan megfeszíteni az izmot nem szabad. Dinamikus mozgás szabad (a vasalást nem számítom dinamikusnak, mert utálok vasalni), erőkifejtés is. Kapálni szabad. Takarítani, fára mászni, bevásárolni szabad, utóbbit főleg gurulós-húzós kocsival. A tornával nem kell kímélni, az csak jót tesz neki. Késsel vágni, szeletelni szabad, sokat és keményet is. Nagyon jót tesz neki, ha felfelé lógatod, vagyis a plafonról lelőg egy madzag az ágyad felett, és tv-zés közben beleakasztod a kezed, mert a gravitáció is segít lehúzódnia az ödémának.

    Hát, ezeket tudtam meg ma. A főorvossal és egy orvossal beszéltünk. Ha valakinek, nekik igazán tudniuk kell, nem? Egyébként el voltak hűlve, hogy miért kéne annyira kímélni? Tulképp nekem a sebész és a gyógytornász szinte ugyanezt mondta, csak amit olvastam itt-ott, az bizonytalanított el. Vagy esetleg a gyulai orvosok renitensek, de ez nekem jobban "kézre áll"!  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  2. 2006. október 17. 19:33100.

    A recept közkincs!

    Különben mind megettük a muffint... Le se tudtam fényképezni.

    Pakoljátok csak fel a jó kis recepteket. Itt kapok tőletek kedvet a főzéshez.

    Szalvétatechnikát én is ki szeretném próbálni. Még a héten veszek hozzá cuccokat.

    előzmény:
    ovics (97)
    2006-10-17  17:17
  3. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 17. 19:2699.
    Szia!

    A készítési idő különböző a gyümölcsöcs az kb. egy-két hét napi 2 óra, a virágos na az több idő mert az tű gobelin és az nagyon apró lukú hímzés az kb. egy hónap naponta 1-2 óra.
    A nagyképp a (női alak) az az két hónap általában napi 2-3 óra. Ezt nyáron készítettem a telken ott tudtam egyhuzamban hímezni. Nem kell félni ha naponta 1 órát csinálod akkor egy-két hónap alatt kész lehetsz egy szép képpel.

    Ha szeretted a muffint akkor leírom a TANKONYHÁN tanult receptet. Nagyon finom,én is csináltam.

    Sajtos muffin

    10 dkg sajt, 2 dl joghurt v. kefir v. tejföl, 15 dkg piros húsú paprika (amerikai) v. poré hagyma, 2 tojás, 15 dkg teljes őrlésű búzaliszt, 1 kávéskanál szódabikarbóna, 5 dkg napraforgó, 2 evőkanálnyi olaj, 1 mokkáskanál só, ½ cs. petrezselyemzöld, őrölt szerecsendió.

    Összekeverjük a reszelt sajtot a tojásokkal, a joghurttal, az apróra vágott paprikával v. póréval, aprított petrezselyemmel, napraforgóval, sóval, szerecsendióval. Belekeverjük a szódabikarbónával kevert lisztet, majd az olajat. 30-40 percig sütjük.

    Nagyon finom

    Manyi
    előzmény:
    inosence (95)
    2006-10-17  15:26
  4. 2006. október 17. 17:2098.

    Mellmütötteknek van hastánc az Aranytízben................ma volt egy vendég,aki azokat a  rákbeteg nőket támogatja,akik hasonló kreativkodással foglalkoznak.

    Sajna ma még nem tudtam elmenni a bokám miatt táncolni,de megkérdezem majd,mi a lényege.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (93)
    2006-10-17  14:58
  5. 2006. október 17. 17:1797.

    Nálunk fejtett bableves volt és haway palacsinta.Ez sima pali,túróval töltve,benne ananász kockák,feltekerve és vanilia mártással leöntve.Tipikus fogyókúrás kaja 

    Utólagos engedelmeddel kiloptam a muffinreceptet az Ötye portálra.

    http://gportal.hu/topik50

     

    előzmény:
    inosence (95)
    2006-10-17  15:26
  6. 2006. október 17. 17:1296.

    Nahát..........................én is csinálom a dequpáget,meg a gobleineket,de az elkészült gobleineim nincsenek bekeretezve.Még nem futotta az időből............. 

    Mellékelek 2 félkész képet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (93)
    2006-10-17  14:58
  7. 2006. október 17. 15:2695.

    Sziasztok!

    Szépek a képek. Mennyi időbe telik egy egyszerübbet megcsinálni?? Azért nem mertem még nekiállni hátha 2 évig tart befejezni.

    Vendégeket várok sütöttem almás-mazsolás muffint, nagyon finom lett. a recept:

    1 csésze mazsola, 8 deka tönköly liszt, 8 dkg rétesliszt, 12 dkg vaj, 12 dkg barnacukor, 2 egész tojás, 1 kávéskanál sütőpor, 1 kockára vágoztt alma héjastul, mézeskalács füszerek. Összekeverjük mixerrel, 15 percig sütjük.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (93)
    2006-10-17  14:58
  8. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 17. 15:0294.

    agyunk helyett adjunk. Bocsi az elütésért, sajnos ez többször előfordul velem, nézzétek el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (93)
    2006-10-17  14:58
  9. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 17. 14:5893.
    Sziasztok!

    Elkezdtem!!!!! Mai tervemnek megfelelően elkezdtem a karácsonyi ajándékok készítését. Igaz, hogy tegnapra volt beütemezve, de még ma voltam vásárolni a Krataiv boltba. Repesztőt, szalvit, és elcsábultam egy kis fiókos doboz megvételére is. Ebéd után (amit a 90 napos kúra során ettem, egy jó kis sárgaborsó főzelék, természetesen húsi nélkül.) az első ajándéktárgyat bepácoltam – ép most szárad - . Ez egy kis tálca alátét lapokkal. Majd akinek adom az kávé szervírozásra fogja használni. (én evvel a célzattal adom).

    Bozsbozs2 nagyon egyetértek a hozzászólásoldal a másik topicban. Igen iszonyú pénzeket adunk ki a különböző étrend kiegészítőkre, vitaminokra és ha van olcsóbb megoldás azt meg kell osztani másokkal is. Nem éreztem bántónak amit mondtál. Ezért hoztam én is létre ezt a topicot, hogy egymásnak agyunk értelmes tanácsokat. Mert lehet , hogy nem mindent tudunk követni és ha van olyan aki tud jobbat, olcsóbbat megbiztatóbban akkor mondjuk el egymásnak.

    Na most vissza megyek kretivozni.

    Nemrég lett kész a nyáron készült gobelin képeim keretezése, lefényképeztem felrakom, nézzétek meg. Hát ezért sem szeretném ha öröké a fásli rajtam lenne. Ezek adnak nyugodtságot számomra.

    Na este jövök.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 17. 14:0592.
    Szia!

    Megelőztél.....
    Manyi
    előzmény:
    ovics (91)
    2006-10-17  12:48
  11. 2006. október 17. 12:4891.
    Közben megtaláltam.................
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (87)
    2006-10-16  20:08
  12. 2006. október 17. 12:3590.
    Nekem is a Photosoph van,de ezt a Gimp2-t honnan tudom letölteni? A szoftverbázis nem találja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (87)
    2006-10-16  20:08
  13. 2006. október 17. 11:4189.

    Szia

    Köszönöm hogy leírtad a fotoprogi nevét. Eddig majdnem minden számítógépes progit magamtól tanultam meg. Szerintem ez is menni fog.  Mit főzöl ma?

    Nálam zöldbabfőzelék lesz, a páromnak lesz bele sülthusi is. Én üresen eszem, barnakenyérrel.

    Szerencsére ilyen szép napütéses őszünk van - még a kedvem is jó, ha süt a nap!!

    Nálunk is aprók a diók, és fenn van még javarésze a fán- én elvből nem verem meg a fát hogy lehulljon -majd leesik magától!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (87)
    2006-10-16  20:08
  14. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 17. 09:1888.

    Sziasztok!

    A barackmag topicban írtam néhány infót, a végére mérges is lettem  de nem ez a lényeg, hanem az infók.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 16. 20:0887.
    Szia!

    Sajnos a kertünk élőben nem olyan mint egy mintagazdaság. Csak ebben az évben tudtuk széppé tenni, többet gyomláltunk, permeteztünk. Mivel a férjem májustól ment nyugdíjba, így nem csak kéthetente mentünk a telekre hanem majdnem végig ott voltunk tavasztól október elejéig. (kis szünetekkel) így több idő volt gondozni a növényeket, jobban tudtunk locsolni, amit kell. A gyümölcsfák is hét év után először hoztak termést. Tehát nem mintagazdaság, csak a több munka látszik.

    A montázs képeket a Gimp2 programmal csináltam. Ez a photoshophoz hasonló program, de nem drága hanem ingyenes. Letölthető az internetről van Windovs és Linux alatt működő változata is. Magyar nyelven is. Fényképek hibáinak javítására, önálló grafikai munkák létrehozására alkalmas pixel grafikus szoftver. Montázsokató, kollázsokat lehet vele készíteni a fényképekből.

    Autodidakta módszerrel tanultam meg én is a férjemtől. Segítenék szívesen, de én nem tudnám elmondani neked. A férjem szerint a programból meglehet tanulni.

    Hát nem sok amit tudtam segíteni, de ha lenne kérdésed akkor megbeszélem a férjemmel és az Ő tanácsait majd én leírom.

    Manyi
    előzmény:
    inosence (81)
    2006-10-16  19:01
  16. 2006. október 16. 19:4886.

    Jók voltak a kezelések.A profeszört csak 2x láttuk Voltak kifogások:gyerekként kezeltek bennünket néha: 10-kor tv kikapcs,éjjel létszámellenőrzés,portán 8 után se ki-se be.

    Amúgy kissé renitensek voltunk a barátosnémmal (egy szobában feküdtünk ),mert a kaja ............hogyismondjam...........szóval hozattunk pizzát,tiramisut,sőt tejfeles borjupörköltöt is egy céggel Márciusban sokan elkérték a szállitó cimét és másnap már hozattak,de most a társaság is savanyú volt.

    Hát igen................ma térdharisnyában voltam dolgozni...........alig vártam,hogy levehessem.A fáslizás csak a klinikán müködik.

    De azért ez az egy hét is jó volt,hogy kissé lemenjen az ödéma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (80)
    2006-10-16  17:07
  17. 2006. október 16. 19:4385.

    Hasonló vagyok szintén.........büszke arra,hogy mennyit birok,pedig kimélni kellene magam.Néha rám is szólnak,hogy csüccs. 

    Úgy vagyok ezzel,ha tényleg erre figyelek,akkor elhiszem magamról,hogy valami gikszer van a testemben.Bár néha bizopny jól esik,hogy szólnak 

    De szerintem mindenki érzi,hol a határ.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (82)
    2006-10-16  19:17
  18. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 16. 19:4184.
    Szia!

    A Támaszadó Szolgálat E-mail: tamaszado@rakellen.hu. probáld őket megkérni, hogy a lakóhelyedhez közel szervezenek ilyen Egészségkonyhát.
    Biztosan sok résztvevő lenne. Beszéld meg a Somogyi Gyöngyivel. Nagyon kedvesek az Alapítvány munkatársai.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (83)
    2006-10-16  19:26
  19. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 16. 19:2683.

    Hú, ez jó lenne! E-mail címet nem tudsz? Kérdezd meg légyszi, ha mész főzni, ez nagyon kéne ide is!  

    E-mailben olcsóbb egy ilyet leszervezni - megbeszélni. Ha sikerülne...!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (78)
    2006-10-16  11:19
  20. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 16. 19:1782.

    Szia, az vili, hogy ezentúl a páromnak kell cipelnie, de eddig is én szerettem cipelni, én egy ilyen vagyok.  

    Mindig büszke voltam az erőmre, hogy nem kell kérnem, hogy hozzanak pl valamit utánam, ahova én elgondoltam (nem vagyok testépítő), hogy felemeljek bármit, ami az eszembe jutott, hogy fát vágjak baltával, ha ahhoz van kedvem (jó buli! -, és most mindezt elvette tőlem a homárom?! Én vissza akarom kapni a jó kis életemet, hogy nem kell kímélnem magam mint egy kisasszonynak, pedig az tuti kényelmes, de nem az én világom!  

    Ne haragudjon senki kérem, nem akarok senkit megbántani, tudom hogy deviáns vagyok, de hát aki szeret, ezért is szeret...  

    előzmény:
    ovics (79)
    2006-10-16  16:55
  21. 2006. október 16. 19:0181.

    Sziasztok! Manyi szépek a virágaid, tetszik ahogy képeslapot csináltál. A kerted olyan mint egy mintagazdaság. (Tavaly nyáron próbáltam kertészkedni, az lett az eredménye hogy utána 2  napig feküdtem-.) Írd meg légyszi milyen progi kell ahhoz, hogy ilyen képeslapokat tudjak csinálni. Szívesen meglepném a családomat karácsonyra valami szép dologgal.

    A nyirokcsomók sokkal többen vannak, nem szedik ki az összeset, csak az őrszemet, meg a közelieket, nekem 10 db-ot vettek ki, mástól halottam hogy neki 24-et. Nekem azt mondták az okosok, hogy egész életünkben ilyenek maradunk.

    Céklából nagyon finom az ivólé, csak majd megpusztul a centrifuga mikor céklalét csinálok, arról nem is beszélek hogy milyen rumli van utána.  Anyósom csinált mindig magának reszelt céklát almával citromlével. Halottam még olyat hogy főtt cékla összekeverve majonézzel, egyszer csináltam nagyon finom.

    Lehet hogy a céklát úgy kell eltenni télre mint a sárgarépát - homokba??

    A Svédeknél -hallottam- van olyan hogy bizonyos munkával  letöltött év után lehet 1 év fizetett szabira menni. 

    Az a  baj hogy annyira sokat kellett dolgoznom egész életemben, reggeltől-estig, hogy a szabadság alatt sem tudtam igazán kipihenni magam..

    előzmény:
    ovics (79)
    2006-10-16  16:55
  22. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 16. 17:0780.
    Szia!

    Megjöttél??? Milyen volt? Tudod én már többször írtam, hogy én nem szeretek befeküdni a Daróczy professzor asszonyhoz... Igaz van hatása , de utána a hétköznapokban, sajna nem tartjuk be.
    Üdv .
    manyi
    előzmény:
    ovics (79)
    2006-10-16  16:55
  23. 2006. október 16. 16:5579.

    Ilyenről én sem tudok.De az életet lehet élni kis odafigyeléssel,pl a cukrosok sem esznek olyat,amit nem szabad.Nekünk meg csak "önzö"-nek kell lenni cipekedjen a férj!

    Viccen kivül: sajna nem tartom be én sem az ajánlottakat,de szerintem ez az ödémásodás hajlam kérdése is.nekem-bár kivették az összes nyirokmirigyet-nem ödémásodik a karom.Nekem primer lymp-em van a lábamban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (77)
    2006-10-16  08:44
  24. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 16. 11:1978.
    szia !

    A honlapomon és az itt leírt receptek letölthet tök. Erre engedélyem van a dietetikustól. Tehát nyugodtan használd fel és terjesszed. Még sok van csak nyáron nem volt időm felvinni. De most jönnek az őszi napok és majd bővülni fognak.

    Ha akarod vedd fel a kapcsolatot a Támaszadó Szolgálat munkatársával. Érdeklődni lehet: Somogyi Gyöngyi programszervező , dietetikusnál tel: 06/1-367-51-33. Most szeretnének vidékre is lemenni egy-egy napos Egészségkonyhát szervezni.

    Hát a nyirokerek összevarrásáról nem tudok. Azt tudom, hogy én kétszer feküdtem a kórházban és szörnyű volt. Az ottani ismertető előadáson erről a lehetőségről a professzor asszony (az őrmester) nem beszélt. Viszont arról igen amiről Te is és Én is rettegek, hogy nem élhettem úgy az életem mint régen. Se bevásárlás, se ablakmosás, se porszívózás, se mosogatás ,se..... se.... se....- Én megkérdeztem tőle melyik jobb ha betartom amit Ő mond és csak a sarokba ülök a fotelben és depis leszek és feladom a harcot az életért. Vagy ügyelek rá, de nem tartom be 100%-osan amit Ő mondott azt felelte, hogy nem hallotta meg a kérdésemet. Na tessék .. ez egy válasz volt a beteg aggodalmára.

    Sajnos én ezen a területen nem tartott be az előírásokat mert én É L N N I Szeretném az életem.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (76)
    2006-10-16  08:38
  25. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 16. 08:4477.

    Jah, és még valami. Olyanokat kérdek most, akiknek kiszedték a nyirokmirigyeket.
    Tudtok-e arról, hogy esetleg idegsebész összevarrja-e a nyirokereket vmelyik kórházban, legjobb lenne Békés megyében, mert mi itt lakunk. Ez az ötlet az előbb jutott az uram eszébe, és ha kivitelezhető, a logika azt mondja, hogy megszabadulnék a nyiroködéma fenyegetésétől. Én megőrülök, ha életem végéig most már nem csinálhatok semmit, amit eddig igen! Ha állandóan arra kell figyelnem, hogy mi hány kiló! Én fáramászni akarok, bevásárolni, takarítani, fát vágni, kavarni a lekvárt, cipelni a fiamat, meg ilyenek! Világ életemben melózni szerettem, sokat dolgoztam ékszaka pékségben, erős voltam, és vissza akarom kapni az életem! Nos, tudtok érsebészről errefele, aki esetleg megcsinálná?

    Mi nemrég költöztünk ide, 1 éve, nem igazán ismerjük az itteni viszonyokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 16. 08:3876.
    Manyi, most jut eszembe, a honlapomon van olyan rész, hogy rákbetegeknek való receptek. Oda az általad a tankonyhán tanultakat és ideírtakat feltehetem? Nagyon jó receptek, nálunk nincs tankonyha, onnan nem tudok szerezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 16. 08:3675.

    Jajdeszép napod volt, irigyellek...    

    Bárcsak lenne nekem is ilyen.

    Ha összeszedtem magam, lesz is! Csak most még fájok itt-ott, most még nem megy (4 hete műtöttek, meg új kemot kapok, láb- és csontfájatósat).

    B

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (72)
    2006-10-15  23:31
  28. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 16. 08:3274.
    Szia, ezek nagyon szépek!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (73)
    2006-10-15  23:37
  29. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 15. 23:3773.

    Sziasztok

    Ezekről a muskátlikról van szó.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 15. 23:3172.
    Sziasztok!

    Isteni idő volt hétvégén . Sokat üldögéltem a diófa alatt. Néha lehajoltam felszedtem egy-egy diót, sajnos idén pici méretűek voltak. Igaz, hogy az elmúlt években nem mindig volt termése a fának. Szóval üldögéltem a fa alatt és csak úgy nézelődtem. Azaz kibámultam a fejemből, ahogy szokták jellemezni ezt a helyzetet. De olyan jó volt, nem gondoltam semmire, csak néztem a zöld, sárga, rozsda piros leveleket, madarak csicseregtek. Isteni volt a napsütés, ahogy én szerettem. Nem volt erős, hanem olyan simogató, nyugtató. Rég volt ilyen kellemes napom, mint a szombat du. a diófa alatt. Egy idő után a férjem is feljött leült mellém és mint az ifjú házaspárok az ölébe hajtottam a fejem, Ő simogatta a hajam. Szóval tiszta idilli helyzet volt. Csöndben ültünk egymás mellet a padon. Hát azt hiszem, hogy ezek a pillanatok - felérnek 6 kemo kezelés - állítólagos javító hatásával. Ilyen nyugalom és béke kellene minden betegtársnak legalább naponta egy-két óra. Álmodozás volna ez??????? Miért nincs a hétköznapi embereknek ez a nyugalom megadatva? Nem kéne mindenféle kemo, sugár, étrendkiegészítők, méregtelenítő teák, hokusz-pokuszok. Csak egy-egy óra csend és békesség.

    Ma összepakoltunk, levágtam a még virágzó rózsákat, föllógattam, kiakarom szárítani. Nagyon szerettem a házat száraz rózsákkal feldíszíteni. A még éppen maradt daliákból egy csokorra valót haza hoztam. Na meg a rengeteg céklát.
    Tanácsot kérek tőletek cékla tárolás ügyben – egy 35 m2 lakótelepi lakásba, hogyan tároljam kb. 30 db céklámat.
    Cékla recepteket is elfogadok.

    Szóval víztelenítés, a nyári székek elpakolása, az ablakpárkányra való muskátlikat bevittük a házba. Nem tudom, hogy vészelik át a telet. Mivel vályogházunk van és télen nem szoktunk lemenni (mivel a ház nem éppen 100% -osan komfortos) – ezért nem járunk le. De a muskátlikat haza sem tudjuk hozni mert a pici lakásba nem lehet tárolni. Újbóli tanács kérés, mivel védjem meg a muskátlimat. Még egyszer-vagy kétszer lemegyünk, de már novemberben ott nagyon hidegek vannak.

    Szóval ez történt velem a hétvégén. Hétfőn elkezdem a karácsonyi ajándékokat készíteni. Az anyagok megvannak- Beszereztem a dobozokat, a szalvétákat, a festékeket, az üvegtányérokat stb. Tehát karácsonyozzunk.....

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 15. 11:4871.

    Gondoltam, leírom már az sk teámat, nagyon finom, nem szép dolog titokban tartani!  

    A hozzávalók drogériában kapható zacskós teák, nem filteresek. Ha pl. 4 rész 40 gr, akkor 1 rész 10 gr.

    bodzavirág 4
    hársfa 4
    kamilla 2
    kisfirágú füzike 1
    citromfű 2
    borsosmenta 2
    cickafark 1
    kakukkfű 1
    zsúrló1
    csalán 1
    egész fahéj 4
    szegfűszeg 4

    ebből 3 liter felforralt, 60 fok alá hűtött vízbe teszek egy jó nagy púpos evőkanállal. Ha kisebb az ek, akkor 2 púpos. Utána 3-4 ek méz, ki milyen édesen szereti. Ha 9 dl teához tesztek 1 dl ízesítetlen aloét, akkor a keserűt alig lehet érezni, ebből kemo előtt 5-7 napig 2 l (2 dl aloéval), egyébként 1 l (1 dl aloéval). Ha gyümis az aloé, akkor nem keverem bele, anélkül iszom.

    Mézet csak termelőtől vegyetek, ha egy mód van rá. Ha nagyvárosban éltek, nem egyszerű, de megoldható. Nézzétek meg a boltban vagy a piacon a mézeket, és egy közeli termelőhöz menjetek el 2-3 ötliteres üveggel, és a háznál vegyétek meg a mézet. Amit a boltnak gyárt, az lehet h nem ua, amit előttetek szed ki a hordóból. És a méz eláll.

    Nem kapni itt egész fahéjat, őröltet tettem bele, leül az aljára. Mindig fel kell keverni, de így sem az igazi. Próbáljatok a tiétekbe egészet keríteni, avval az igazi.

    Ez a tea erősen gyulladáscsökkentő, görcsoldő, emésztést javító, vértisztító, salaktalanító, antivirális és antibakteriális, enyhe vizelethajtó, ödéma-eltüntető, hugyúti fertőtlenítő, enyhe nyugtató, enyhe epe- és szélhajtó hatású.

    Ja, és finom, de ezt már írtam.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2006. október 14. 20:0470.
    Na ezt jól megcsináltam azt hittem nem küldte el bocsi!Ez a másik ok amiért nem sűrün írok :tökhülye vagyok hozzá.Na sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2006. október 14. 20:0169.

    Sziasztok! kedves Manyi! Nem szeretném ha megszűnne a topic, sajnos nem túl sűrűn jutok gép elé,háromgyerekem van övék az elsőbbség.Meg az is igaz hogy amíg ilyen jó idő van inkább vagyok a friss levegőn,mint idebenn.Nagyon jó lehet ez a tankonyha ,biztos sokkal több lehetőség van  Pestenmint itt nálunk mondjuk én konkrétan semmiről sem tudok.Köszi a recepteket kipróbálom őket. Jó éjt mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2006. október 14. 19:5268.

    Kedves Manyi és mindenki!Nem szeretném ha megszünne ez a topic.Sajnos én nem tudok mindennap ideülni a gép elé, mivel három gyerekem van és inkább ők használják,de hetente kétszer háromszor benézek és nagy érdeklődéssel olvasom soraitokat.Meg az is igaz hogy kihasználom a jó időt nagyon sokat vagyok kint a jó levegőn.Nagyonjó lehet ez a tankonyha,meg biztos Pesten több lehetőség van ,én itt semmiről nem hallok.Jó éjszakát mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 13. 22:4267.

    Félig kipróbáltam ma a mézest, de csak a hónaljamnál, a gerincemre nem tettünk, mert még nem bírok 2 órát egyoldalon feküdni. Egyelőre nincs hatás.

    Viszont a felkarom belső fele a sósborszesz óta nem fáj!  

    Bözsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (61)
    2006-10-13  08:49
  36. 2006. október 13. 18:2066.

    Minden elismerésem a férjedé!! Üzenem neki hogy még nagyon sokáig dolgozzon a ház körül!!

     Egy héten egyszer valaki  kitakarít nálam kb 4 órát van itt. Így könnyebb szinten tartani a rendet. Férjem csinálja a nagybevásárlást, a többi dolgot én csinálom.

    Lehet hogy váltoni fog az idő, mert az enyém is fáj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (63)
    2006-10-13  10:26
  37. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 13. 15:1065.
    SziasztoK

    Egy kis időre eltünök, mert megyünk a telekre vizteleníteni, elzárni a fagyérzékeny kerti dolgokat. Vasárnap du. már leszek. Jó hétvégét mindenkinek.

    Csevegjetek sokat.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 13. 10:3464.
    Tévedés nem a takarításba, hanem a vasalásba. A fénykép ezt mutatja.
    Bocsi
    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (63)
    2006-10-13  10:26
  39. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 13. 10:2663.
    Sziasztok!

    Hasonlót tapasztalok én is, hogy tényleg egy előjel ha fáj a karom. Most is úgy néz ki, hogy a nátha kitörőben van nálam. Kicsit rázz a hideg, megyek is hőmérőzni.

    Az időjárás változást is szoktam érezni.

    Apropó a takarítás tiltást (orvosi ) - porszívózás, söprés, felmosás..... mind amit a nők szoktak csinálni azt hogy oldjátok meg???

    Nekem a férjem az bevásárol, mos-vassal, ablakot mos. De a többit nem csinálja, kivéve a fürdőszoba nagytakarítását. (csempe, kád).

    Tudom, hogy nem szabadna porszívózni, de hát kell. Takarítónénire meg nem futja. Egyszer igaz, hogy egy igazi nagytakarításnál igénybe vettem, de a férjem azt ígérte, hogy vállalja. Na de.... az ígéret szép szó......

    De sokat köszönhettek neki, mert a felsoroltakat szó nélkül csinálja.


    Bizonyítékom a fényképek, amikor besegített a takarításba. Nézzétek meg.

    Manyi


    előzmény:
    inosence (62)
    2006-10-13  09:40
  40. 2006. október 13. 09:4062.

    Sziasztok! Jó reggelt!   

    Ha fáj a karom +a mellem +a hónom alatt akkor a következőket csinálom:

    Tornászom mindkét karommal, pumpálok, nyújtózkodom

    Flector kenőccsel kenem a fájós területeket

    Jégakkut lefagyasztom aztán konyharuhába csavarva a hónom alá teszem, aztán azzal közlekedem itthon

    Legvégső esetben veszek be gyógyszert, algopirint vagy cataflam-ot. Érdekes módon a szervezetem úgy jelzi ha valami bacit vagy vírust összeszedtem, hogy fáj a műtött részeken.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (61)
    2006-10-13  08:49
  41. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 13. 08:4961.
    Sziasztok!

    Köszönöm a bíztatásokat. Igen én is úgy érzem, hogy folytatni kell, most van egy kis torpanás, de beindul majd. Igazatok van , egyenlőre csak olvassák és csak később nyílnak meg a z emberek. A másik igazság, hogy még nem találták meg a fórumon ezt a topicot. Tehát megrázom magam azt uzsgyi.


    Kedves bozsbozs2, köszönöm a tanácsokat az ödémás karra, a disznózsíros megoldás egy kicsit megijesztett, de az is igaz, hogy a régi „öregek” gyógymódjai mindig beváltak. Nekem fura, de ha neked jók a tapasztalatod akkor jelezd és hátha nekem is lesz merszem ki próbálni. A mézes megoldás a legszimpi, azt kipróbálom majd.

    Nekem a karom általában nem fáj, hanem megduzzad és kemény lesz és a hónaljban feszít. Erre használom a gumis kesztyűt (amit nagyon utálok) mert nem lehet akkor kreativozni, mert akkor bénítja az ujjaim mozgását. Itt egy kicsit „rossz beteg” vagyok , mert sokszor nem követtem az orvos és a gyógytornász útmutatásait. Vannak napok amikor becsületesen tornásztatom a karom, hordom a fáslit, de többször vétek az útmutatás ellen.

    A dezodorral kapcsolatban inosence ajánlott dezodort megvettem és két napja használom, kellemes friss illata van.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_860128
    Torolt_felhasznalo_860128
    2006. október 12. 21:3760.

    Kedves Manyi!

    Ne aggódj,nagyon jókat írsz,és a receptek is finomak, k i fogom őket próbálni! Bár én nem vagyok érintett, mégis olvaslak, mert sugárzik rólad az emberszeretet. (Édesanyámmal vagy egy korosztály, neki is voltak,/vannak problémái)

    Írj,mert sokan olvassák,még ha nem is írnak bele.

    A jó Isten adjon neked egészséget,boldogságot!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  43. 2006. október 12. 21:0259.

    Szia!

    Én mindig elolvasom a topicodat. Ma sűrű napom volt. Amig ilyen szép az idő, kinn vagyok a kertben. Majd többet leszek a gép elött ha rossz lesz az idő.

    Légyszi folytasd a topicot, tedd fel a recepteket, mert sokan olvassuk. Már ajánlottam a betegtársaknak is hogy nézzenek be ide.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (55)
    2006-10-12  11:47
  44. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 12. 18:5358.
    elgépeltem: 9:50-kor jelentkezett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (57)
    2006-10-12  18:47
  45. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 12. 18:4757.

    Szia/sztok!

    Nem hiszem, hogy csak te lennél itt, én a topicomon néha meglepődök, mennyien olvassák, szinte blogként. Aztán néha kapok visszajelzést nyíltan, és egy csomót priviben. Szerintem sok betegtárs nem is talált még ide. Ne add fel!

    Tippek a karunkon jelentkező égő fájdalom ellen (emlőműtötteknél jelentkezik, főleg, ha kivették a nyirokmirigyeket): ma próbáltam mindkettőt, jelentősen enyhült a fájdalom, a harmadik este jön, hátha el is múlik.  

    1: propoliszos aloe vera krémmel kentem be, ahol fáj, 8:40-kor, és a fájdalom eltünt. ):50-kor jelentkezett újra. Akkor megint bekentem, de hiába. Úgy látszik, ez kivételes alkalmakra szóló, egyszeri ajánlat!  

    2: gyógymasszőrtől kapott tipp, ő ideggyulladásra használta, gondoltuk, hátha használ nekem is. A bőröm be kellett kenni disznózsírral, de eredetivel, hogy ne marja ki a sósborszesz, amit egy ruhára kellett csepegtetni, és ráborítani a fájó részre. Ezt neylonnal befedni, fáslival rákötözni. Nagyon finoman hűsített! Azért jó, mert nem fagyasztottam le vele a húsom, mint ha fagyasztott zöldborsót tettem volna rá. A műtét helyen érzéketlen a bőröm.

    3: Mézet kenni rá, de igazit, termelőtől, és a gerincre is. a teljes csígolyarészre, legalább 2 órát. Ezt még nem próbáltam, majd írok.

    Bözsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (56)
    2006-10-12  12:11
  46. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 12. 12:1156.
    Sziasztok!

    Ez egy nagyon finom süti, már karácsonyra is tudom ajánlani. Nézétek meg a fényképeket is.


    Szilvás – mákos sütemény

    Hozzávalók:

    25 dkg. Teljes kirölésű búza liszt, 2 dkg élesztő, 8 dkg vaj, 2 tojás, 15 dkg méz, 4 dl tej, 2 dl tejszín, 30 dkg darált mák, 4 dkg keményítő, 50 dkg szilva, 50 dkg alma (vagy más gyümi).

    1 dl -nyi langyos tejben feloldjuk az élesztőt. A lisztet összedolgozzuk 4 dkg vajjal, beletesszük 1 egész tojást, 3 dkg mézet, s a feloldott élesztőt. Jól gyúrható tésztát dolgozzunk ki belőle, s félretesszük kelni.

    A maradék tejet a tejszínnel együtt felmelegítjük, s belefőzzük a mákot. 10 perc pihenés után belekeverjük a 4 dkg vajat a maradék mézet, 1 tojás sárgáját, fél deciliter vízzel kikevert keményítőt. Újra átforraljuk, majd hagyjuk kihűlni.

    A tésztát átgyúrjuk, vékonyra nyújtjuk. Kibélelünk vele egy nagyobb kiolajozott, vagy sütőpapírral bélelt tepsit. Rákenjük a mákos masszát, s tetejét kirakjuk a félbe vágott szilvával (vagy más gyümi)

    200 fokra előmelegített sütőben 30-35 percig sütjük.


    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 12. 11:4755.
    Sziasztok!

    Kedves fórumozók, amikor elindítottam ezt a topicot azt hittem, hogy többen leszünk. Még az első napokban írogattatok, mára ez arra szűkült, hogy én leírom azokat a recepteket amit a Tankonyhán tanultam. Több érdeklődésre számítottam. Mi lehet ennek az oka??? Szégyen, hogy betegek vagyunk? De hiszen hasonló fórumok vannak. Mindenki tudja a helyes választ a hogyan továbbra és nincs szüksége a betegtársak hasznos tanácsaira? Ezt sem hiszem. De akkor mi a gond?? Nem merünk kérdezni egymástól ? Ezt sem hiszem, hiszen a hasonló gonddal küszködök csoportjában sokkal könnyebb kinyílni mint az egészséges társainktól. A hasonló szituációban megedzett társunktól jobban el lehet fogadni a tanácsokat mint a kívülállótól. Hát nem tudom ….... mi az oka a távolmaradásnak. Lehet, hogy a „régi” topicoban már megtalálták a válaszokat, igaz nem olvastam ezekbe bele.

    Nem jó alapkérdéseket vetettem fel.

    Én azt gondoltam, hogy a hétköznapok gondjaira egymástól segítséget kapunk. Azt hittem, hogy barátságok alakulnak ki. Lehet, hogy nagyok voltak az álmaim Lehet, hogy jobban kellett volna előtte tanulmányoznom a többi hasonló fórumokat. De amibe én belenéztem azok a betegségekről szóltak, de én a mindennapjaink kicsi, apró gondjainak a megvitatását szerettem volna. Hát most jelenleg leültünk.......
    De én nem adom fel, lehet, hogy kezdeti akadozás után nagyobb lesz az érdeklődés.


    Még tartozom a az egészséges alapanyagokból készült palacsinta és a szilvás – mákos süti receptével. Majd délután folytatom .

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 12. 06:0854.
    JÓ REGGELT ALÓMSZUSZÉKOK!

    Itt a kávé

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 11. 12:5753.
    Sziasztok

    Akkor folytatom a receptekkel.

    Zöldségleves

    Hozzávalók: 15 dkg sárgarépa, 15 dkg fehérrépa, 15 dkg karalábé, 15 dkg zöldborsó, 10 dkg zeller, 5 dkg. Vöröshagyma, 2 evőkanál olaj, 2 evőkanál finomliszt, 4 dkg száraztészta, 1 csokor petrezselyem, só
    most jön a lényeg: paprika-paradicsom, kurkuma, őrölt gyömbér, szerecsendió

    A finomra vágott vöröshagymát és az apró kockára vágott zöldségeket az olajon megpirítjuk, kevés vízzel felengedjük. Ha már félig puhára pároltuk a zöldségeket, zsírjára pirítjuk és megszórjuk a liszttel, összepirítjuk és felengedjük kb. 1.5 liter folyadékkal sózzuk. Paradicsommal, paprikával ízesítve főzzük tovább, majd a levesbetétet (száraztészta) bele szórjuk és készre főzzük. Útóízesítjük sóval egyéb fűszerekkel, apró petrezselyemmel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 11. 12:2952.
    Sziasztok

    Na akkor jön a tegnapi Tankonyha beszámolója. Ez a tankonyha a rákosbetegek számára indult már évek óta, van kezdő és szinten tartó csoport. Jelenleg Budapesten van, de szeretnének vidékieknek is egynapos Egészségkonyhát szervezni
    Érdeklődni lehet: Somogyi Gyöngyi programszervező , dietetikusnál tel: 06/1-367-51-33.

    A tankonyhát Paréjné Kisa Judit a Radiológiai és Onkoterápiás Klinika dietetikusa tartja, a receptjeit (az Ő engedélyével ) felraktam a honlapomra is nézzétek meg. www.gportal.hu/manyi.

    Na szóval tegnap a nyári szünet után először találkoztunk betegtársaimmal. Mi már régóta ismerjük egymás (kb. 2 éve, mi szintentartó csoportba tartozzunk) Rövid pletyi, kivel mi történt, te hogy vagy kérdések után kezdődött a főzés. Általában eleinte 3-4 fő van egy csoportban, ahol előkészítjük az alapanyagokat, majd elkezdünk főzni. Mivel többfélét is csinálunk így egy-egy ételsort egy-egy csoport csinál. De a mindig egy fő lépésnél mindenki egyszerre figyeli, hogy mit mond Judit. (megnézzük, mustráljuk a lépéseket) oda kukkantunk, na már ilyenkor az eredetei csoportbeosztás felbomlik, és mindenki ide-oda megy, be áll segíteni arra a területre ahol szeretne többet megtudni.
    És akkor elkezdődik a sürgés forgás. Jó hangulatban Judit nagyon nagy tudással és szeretettel oktat minket. Az Ő elve, hogy nem kell a rákosbetegeknek mindent megtagadni, hanem fokozatosan , okosan kell váltani Hogyan lehet egy-egy régen megszokott alapanyagot egészségesre váltani. Pl. liszt, olaj, vaj,

    Na ami menü ilyen volt.

    Először olyan képeket rakok fel ami a helyszínt, az alapanyagot és a csoporttársaimat mutatom be.
    Utána következnek a receptek és az ahhoz tartozó képek.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2006. október 11. 08:2451.

      

    Szép napot mindenkinek!

    Nagyon hideg volt ma reggel!!!

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (50)
    2006-10-10  22:27
  52. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 10. 22:2750.
    Sziasztok!

    Késő este jöttem meg a Támaszadó Szolgálat által szervezet Tankonyhájáról. Isteni dolgot tanultam megint. Képeket is csináltam, majd holnap fölrakom a fórum oldalra.
    Nagyon finom volt, alig bírtam menni utána mert ott az a szokás, hogy amit főztünk azt megesszük.

    Nagyon jó volt a menü:
    Zöldségleves , hortobágyi palacsinta, spenóttal töltött palacsinta, almás-szilvás mákos süti.
    Ezek receptjeit is holnap leírom, és felviszem a fórumra. Húúúúú, de tele vagyok. Nehéz lesz ma elaludni tele hasival.
    De holnap látni fogjátok, hogy nem túloztam.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2006. október 10. 14:5449.

    "Ti milyen problémákkal találkoztok a családba" -kérdezted- Sokszor nincs kedvem főzni, ezért ha főzök valamit annak nagyon tud a férjem örülni.  

    Ma voltam az onkológián a szokásos havi injekción, 3 órát vártam rá hogy beadják... fáj egy kicsit a fejem, de jól vagyok..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (47)
    2006-10-09  14:38
  54. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 9. 21:4548.
    Sziasztok'

    Az előző jelenkezésnél írtam a rakott padlizsánról amit a férjem kifogásolt, mert nem volt benne tojás, kolbász. Csak a padlizsán, cukini, sajt tejföl. Nagyon finom így is, de hát a férfiak......
    Manyi

    Találtam egy fényképet amit akkor csináltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 9. 14:3847.

    Szia!

    A halsaláta nagyon finom lehetett. Szeretem a tonhalat.

    Én ezt szoktam készíteni. Igaz nem sűrűn. De nagyon finom.

    Pácolt hal

    0,5 kg halfilét lábosba tesszük, s 8-10 percig a következő lében főzzük: 2-3 dl víz, 1 kávéskanál só, 3 db babérlevél, 1 kávéskanál kakukkfű, 3 evőkanál almaecet, egy kevés petrezselyem, 3 dkg vaj. A páclében hagyjuk kihűlni is. Ezután lezárható befőttes üvegbe rakjuk a halat, rétegenként újra fűszerezve (összesen 3-4 babérlevéllel, 1 teáskanálnyi kakukkfűvel, 3-4 evőkanálnyi almaecettel) Majd leöntjük annyi olajjal, hogy ellepje a halunkat. Hűtőszekrénybe téve egy hetet érleljük!!!!! Olaj az hidegen sajtolt legyen. Ha a hal elfogy, akkor még az olajat sütéshez fel, lehet használni.

    Nekem a táplálkozási szokások megváltoztatása nehezen megy. Mert a tankonyhán tanultakat nem nagyon tudom alkalmazni. Sajnos a férjem az igazi magyaros ételeket szereti. próbáltam kicselezni de nem jött össze. pl. nagyon finom padlizsán és cukin rakottat készítettem erre kijelenti, hogy finom, de Ő azért jobban szereti, hússal, vagy kolbásszal és tojással. Hát legközelebb úgy csinálom, hogy a tepsi egyik oldalán az Ő kívánsága - a másik oldalon a én egészséges variációm.

    Vagy ha sütök kenyeret , akkor azt mondja, jó..jó, de Ő az "igazi" kenyeret jobban szereti.

    Nagyon szeretem a házi sajtkrémet, na ez amit Ő is elfogad.

    SAJTKRÉM
    10 dkg sajt reszelve egy pohár tejföllel (vagy joghurttal) összekeverve, apró petrezselymet, 2 fej összenyomott fokhagymát bele. Hát nagyon jó.
    (lehet snidlinget v. újhagymát is)


    Ti milyen problémákkal találkoztok a családba. Pl . Utálja a férjem a kölest, az összes gabona félét, a teljeskiörlésű lisztből készült sütiket is.

    Szóval egyedül nehéz átállni.

    Manyi
    előzmény:
    inosence (46)
    2006-10-09  14:14
  56. 2006. október 9. 14:1446.

    Szia! Szép napot mindenkinek!! 

    Örülök hogy sikerült deo-t találnod.

    Írd le majd mit főztetek, mert az előző recepted is nagyon jó.  

    Ma halsalátát csináltam. Vizes tonhal konzerv összekeverve majnézzel, apróra vágott ubival, kukoricával, egy kevés borssal -barnakenyérre kenve. Paradicsom salival lehet enni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (45)
    2006-10-09  13:33
  57. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 9. 13:3345.
    Sziasztok!

    A dezodor ügyben a következőket intéztem itt Dunakeszin a drogériákban nem lehet kapni. És csak második gyógyszertárba lehet kapni 1.300 Ft -ért. Most egyenlőre telefonon rakattam félre, holnap megyek érte. Köszönöm a segítséget, az ötletet.

    Szintén holnap megyek a Támaszadó Szolgálat Tankonyhájára, kíváncsi vagyok most mit fogunk főzni, a receptet és a képeket fölrakom nektek is.

    Manyi
    előzmény:
    inosence (31)
    2006-10-08  09:29
  58. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 9. 11:5144.

    Sziasztok!

    bozsbozs2 vagyok, mellműtött, van erről topicom is, de nem ez a lényeg most.

    Az izzadásra én ammóniummsó nélküli dezodort fogok használni, a Níveának van egy (fejből nem tudom, melyik, de valamelyik kékes színű), és az FLP-nek is, az aloés. Ezeket felválta már évek óta használjuk, a lányomnak is csak ilyeneket engedek, pont a rák miatt.

    Manyika, vissza fogok jönni, jó hosszú sztorival a kezdetekről, csak most pityereg a kicsifiam, hozzá megyek. A honlapod már többször néztem, nagyon jó, gratula hozzá!

    Bözsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (26)
    2006-10-07  20:57
  59. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 8. 22:2543.
    Én is ott vagyok az iwwien.
    Manyi
    előzmény:
    ovics (42)
    2006-10-08  22:18
  60. 2006. október 8. 22:1842.
    Évivel találkoztam,Ágival nem.Pedig vele jóban vagyok,személyesen ismerem.Jár oda hastáncra,ahova én.Sőt! Rajta van az iwiwen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (41)
    2006-10-08  22:10
  61. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 8. 22:1041.
    Szia!

    A második kép nagyon jó, szép ígykivilágítva. ffévivel, vagy Kömüves Ágival találkoztál, Ők internetes ismeretségeim.
    Majd mesélj az élményedről is.
    Most jó éljt.
    előzmény:
    ovics (40)
    2006-10-08  22:02
  62. 2006. október 8. 22:0240.
    Én voltam............................felteszek néhány képet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (39)
    2006-10-08  20:52
  63. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 8. 20:5239.
    Sziasztok!

    Ki volt a sétán???
    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2006. október 8. 17:4438.
    Köszi az infót.
    előzmény:
    ovics (35)
    2006-10-08  12:39
  65. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 8. 14:2237.
    Na, hogy ne csak ilyenekről beszéljünk leírom, hogy ma mit ebédeltem. Ezt a tankonyhán tanultam.

    Nyers- krumpli leves (EZ A KEDVENCEM)

    1 kg. Krumplit megfőzzünk 1,5 l. vízben majd tejföllel kb. 2 dl , pici mustárral, citromlevével össze turmixoljuk. Kóstolás után lehet arányosan változtatni. Lehet melegen , langyosan és hidegen enni.
    A levest lehet díszíteni, reszelt sárga répával, lillahagymával, petrezselyemmel. Variálható vagy pluszba rakható még reszelt cékla, zeller, snidling, újhagyma, gyömbér, ki-ki mit szeret.

    Maradék reszelt céklát összekevertem egy kis mézzel, citromlével, reszelt tormával és egy kis túróval (lehet tofuval is)- de azt én nem szerettem.

    Hát nálunk ez volt az ebéd. A férjem tegnap elrontotta a gyomrát úgyhogy Ő főtt krumplit evet csak.
    Este gyümölcs lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  66. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 8. 14:0336.
    Sziasztok!

    Hát ebből azaz a kar duzzanatból nekem is van tapasztalatom. Hol lemegy, hol megduzzad. Én is kétszer voltam ezen a klinikán , de nekem rossz tapasztalatom volt. Na nem mindenben, de számomra szörnyű ha nem csinálhatok semmit, ott a kórházban éjjel nappal viselni kellett azt a merev fáslit. Nekem a jobboldalon volt végig bekötve, se enni, se olvasni, se fürödni, se mellékhelységre menni nem tudtam. Mind a Ne hagyd magad Pitkin című filmben a kezem mereven elállt a testemtől, nem tudtam behajlítani. Na szóval én többet nem vagyok hajlandó befeküdni. Utána még sokáig eljártam „maszekba” egy ottani gyógytornászhoz. (Őt nagyon megszerettem)
    Na a professzor asszonyról nem is beszélve, olyan mint egy katonai tábornok. Olyan stílusba beszél az emberrel, hogy csak na. Na nekem ebből sem kellett. A gyógytornászok azok igen , kedvesek aranyosak, segítőkészek. Jelenleg az egyik ottani dr. nő aki az Istvánba ment át ahhoz járok 3-4 havonta megnézz és ha nagyon rossz akkor jobban odafigyelek. Hál isten eddig még nem volt orbáncom.


    De sajnos az időjárás változásnál érzékeny vagyok. Akkor iszonyúan feszit a hónom alja , vagy úgy érzem mintha egy labda volna és nem tudom a testemhez normálisan lerakni. Amikor ezt panaszoltam azt mondták, hogy ez már így lesz életem végéig. Bár még sokáig így legyen.

    Manyi
    előzmény:
    ovics (35)
    2006-10-08  12:39
  67. 2006. október 8. 12:3935.

    Néha duzzadtabb.............................. Ez csak a kezdet........nem elhanyagolni.

    Én holnaptól fekszem be egy klinikára,pont nyirokkezelésre,mert duzzadtabb.Nekem ez már a második befekvés,nagyon kellemes.Kapok kézi és gépi masszázst,gyógytorna van és fáslioktatás.

    Ajánlom,hogy s.o.s. keressd fel ezt a klinikát,tb fizeti.Bárhonnan lehet menni,előtte időpont egyeztetés kell a főorvosnőhöz,hogy megnézzen és aztán megbeszélni a következőket.

    Ez Kispesten van a Jahn Ferenc utcában/volt szülöotthon/,nem kell beutaló.

    telefonszám:282-9971  Dr Daróczy Judit főorvosnő nyirokosztály

     

    Ma délután megyek a Lánchidra sétálni a Mellrák ellen.

    Fél 6-kor leszek az Akadémiánál,ha valakit érdekel.Nők lapja lesz a kezemben.

    előzmény:
    inosence (34)
    2006-10-08  10:19
  68. 2006. október 8. 10:1934.

    Szióka!

    Patikában vettem, de nem itthon. Nem volt drága 1200 ft-nak megfelelő pénzt adtam érte. Láttam ezeket a termékeket itthon patikában. Ha ennek ellenére nem lenne kapható, akkor novemberben megyek Bécsbe, és hozok.

    A Padma 28-at Bécsben vettem patikában-immunerősítő.

    Nekem hál istennek semmi bajom nincs a karommal, azt leszámítva hogy időnként fáj. Néha duzzadtabb is, de nem vészes.

    A sugárkezelés alatt és utána egy bizonyos ideig nem ajánlják a napot, én legalább is úgy értettem. (Amúgy sem szeretem a tűző napot, mert fáraszt, és fehérbőrű is vagyok.) A nap minden élet forrása, minél többet kellene kinn tartózkodnunk a szabad levegőn!!  Meg aztán mindegyikünk más, mindenkinek más a jó, ezt magunknak kell kikisérletezni- mint ahogy személyre szabott orvoslás sincs.

    Nem irigyellek azért a kompressziós harisnyáért! Itt helyben egy orvosi rendelőben van az ödémára nyirokmasszázs, és lézeres kezelés is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (32)
    2006-10-08  09:57
  69. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 8. 10:1133.
    Sziasztok!

    A google keresőbe a (magyar oldalakon) is meglehet találni a terméket. Most már könnyű lesz utána járni. Mert biztos Bp- nagyobb patikákban lesz. Kösszi a tipet.

    Manyi
    előzmény:
    inosence (31)
    2006-10-08  09:29
  70. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 8. 09:5732.
    Szia!

    Örülök, hogy utána néztél Te hol vásároltad? A bemoldaladon látom (Győr-Sopron megyében élsz), lehet, hogy a várárlásra ott nagyobb az esély mint Dunakeszin. De azt hiszem majd Budapesten megnézem.



    Érdekes amit mondtál a napozással kapcsolatban. Engem kimondottan tiltottak még a napra menni is. Persze lehet, hogy azért (sőt biztos) mert nekem teljesen levették a jobb mellem és a nyirokcsomót is mind kivették. És ha ez még kevés akkor hozzá jön az ödéma a jobb karomon. Egész nap fáslival kellene élnem , de fellázadtam, mert nem szerettem volna egész nap csak tétlenül egy sarokba üldögélni. Nagy nehezen ,de rávettem a doktornőt (pénz hatás?), hogy írjon fel kompressziós harisnyát ,most azt hordom, de bevallom nem mindennap. Sajnos gátol a napi tevékenységeimben. Ha nem csinálok „semmit” csak olvasok, tv-t nézzek, sétálok akkor vesszem fel. Na meg a kánikulába soha! Hát nem örülnének a dokik ha tudnák. Lehet, hogy rosszul gondolom, de szerintem sokkal többet ártanék magamnak, ha a tehetetlenség miatt depis lennék. Így van elfoglaltságom és nem merülök a búskomorságomba.

    Manyi
    előzmény:
    inosence (31)
    2006-10-08  09:29
  71. 2006. október 8. 09:2931.
    előzmény:
    inosence (30)
    2006-10-08  09:24
  72. 2006. október 8. 09:2430.

    Szép jó reggelt mindenkinek!  

    A plasztikai sebész ajánlotta a körömvirág kenőcsöt, egy barátnőm aki az egészségügyben dolgozik ő ismerte a Contracrtubex-et. Az utóbbi zselé hámlaszt, és vékonyítja a heget.  Sőt az idén egy ORVOSNŐ tanácsára levettem a melltartómat és napoztattam félárnyékban szűrt fénynél a cicimet. Az eredmény fanntasztikus!! Lebarnult, a heg alig látszik, pántos topot is felvehettem!

    A deo-nak utánanézek a neten a Sebapharma gyártja. Ezen felbuzdulva a férjemnek is néztem deot. Van, igaz hogy 5 e Ft, bámelyiket nézitek a Boss, Chanel, Valentino- egyikben sincs az a káros anyag. A másik előnye hogy akkora nagy hogy fél évig elég. Azóta ilyet veszek szülinapra, névnapra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (29)
    2006-10-07  23:18
  73. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 7. 23:1829.

    Jaj, de jó,hogy dezodort tudsz ajánlani. Ird majd le a nevét, vagy az más jellemzőjét pl.. szine vagy ki gyártja. ami szerint vásárolni tudnánk. Patikában vagy drogériába lehet kapni??,

    Én C , E vitamint, Kalcium,Magnézium, Szelén tablettát szedek, most már abba hagytam a halolajat és ginseng tablettát. Mi az a Padma 28 erről nem halottam.

    A hegeket én nem kenem, szerinted még kellene?. Nekem csak a sugár alatt javasolták, azóta nem mondta senki, hogy kéne. Panaszom ugyan nincs, de ha jó akkor én is kiprobálom.
    Manyi
    előzmény:
    inosence (27)
    2006-10-07  22:53
  74. 2006. október 7. 23:1028.

    Nekem Borodi drnő előirásai kissé bonyolultak ,és szeretem a kézzelfogható dolgokat.nem akartam naponta azzal foglalkozni,hogy mit egyek,nehogy ártson vagy mitől gyógyulok,mert akkor azonnal arra gondolok,miért is teszem.Az én onkológusom azt mondta,nem kell változtatni az étkezésemen,a szervezet amugy is átáll.Valóban: nem szeretem már a nehéz kajákat,van amitől megundorodtam.Húst csak csirkét és pulykát eszek,mert a többi felpuffaszt a kezelések óta.

    Szóval dr B.J. módzsere engem elijesztett,ráadásul sok gyógynövényt irt,amire allergiás vagyok.

    De itt az a lényeg,ki miben hisz,mert csak akkor használ.

    Amit a férjed mondott: én amugy nyiltan vállalom a betgségemet,hiszen részt veszek tv felvételeken,egészségnapokon fellépésekenmikor a hastáncot népszerüsitjük mellamputált nőknek lelki támogatásként.Bárkivel nyiltan beszélgetek.De a múltamat nem szivesen idézem fel.mármint amikor megtudtam.lehet,hogy ezért nem tudtam leirni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (21)
    2006-10-07  17:30
  75. 2006. október 7. 22:5327.

    Szia! Használok deo-t, 2 éve is elmúlt már hogy műtöttek. Olyan deo-t, amiben nincs aluminium vegyület. A nevét sajna nem tudom leírni, mert arabul van ráírva, de német gyártmány. Amikor olvastam az újságokban hogy az aluminiumos ...-ot okozhat, egy szatyor deot kidobtam a kukába. Tusfürdőt pedig olyat használok, amiben olaj van, mert száraz a bőröm- ez minden drogériában kapható termék. A heget körömvirág kenőccsel kenem, vagy pedig Contractubex krémmel.

    A Remifemin gyógynövényes tablettát lehet szedni izzadás, hőhullámok ellen, mert nincs benne hormon.

    Étrend kiegészítőket először sokfélét kipróbáltam, pld Culevitet, Flavin7-et, Béres cseppet, Nonit. Most 500 mg C vitamint, Calcium-magnézium tablettát, multivitamint és Padma 28-at szedek. De nem viszem túlzásba a dolgokat!  

    előzmény:
    enci3 (24)
    2006-10-07  20:01
  76. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 7. 20:5726.
    Szia!

    Örülök, hogy benéztél. A fórumot igen ilyen mindennapi kérdések miatt indítottam. Az izzadás sajnos nagy kérdés, mert sajnos nincs forgalomba olyan dezodor amit mi is tudunk használni. Sokat jártam utána, annyit tudok, hogy egyes gyógyszertárakban 3000 Ft körül lehet kapni, de a gyógyszerészek sem biztosak a használatukban. Nem jegyeztem meg a nevét , mert az ára miatt úgysem tudnám megfizetni. Magam annyit csinálok, hogy az egyik oldalamat dezodorozom a műtött oldalt Baba púderrel szórom be. Nem a legtökéletesebb megoldás, de hátha lesz egy betegtársunk aki ebben a kérdésben tájékozottabb mint mi.

    Egy előző beírásom során említést teszek arról, hogy Szeptemberben voltam a Támaszadó Szolgálat egyik előadásán, ahol a növényi alapú, bőrbarát kozmetikai készítményekről tartottak termékbemutatót. Ezek az AHIMASA Kft. termékei. Vannak krémek, testápolók, tusfürdők, aromaterápiás szappanok, mosogatószerek, ayurvédikus balzsam, fogkrém, illóolajok. Én szappant és tusfürdőt vettem. Nagyon jók, tudom ajánlani.
    cím: 1028 Budapest, Kossuth Lajos u.47. Telefon: 06-1- 275-7798

    Dezodorról ő sem tudott, de a többi termékét érdemes megnézni.

    Az étrendkiegészítőkben én sem hiszek, az én természetgyógyászom csak a vitaminok szedését javasolja és a kemo befejezésének időpontjától függően méregtelenítő terápiát ajánlott. Ez a
    Phönix kúra.


    előzmény:
    enci3 (25)
    2006-10-07  20:20
  77. 2006. október 7. 20:2025.

    Bocsi megint én vagyok.Kérdeznék egy párat ,remélem reagálnak rá. Szóval,az izzadással nekemis gondom van ,semmit nem merek használni a műtött oldalon.Aztán az étrendkiegészítőkkel is hadilábon állok,aloet ittam az elejétől de valahogy nem hiszek benne de még mindig megveszem mert valami kell.Na meg egy csomó minden érdekel. Jó éjszakát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2006. október 7. 20:0124.
    Sziasztok!!Csak bekapcsoltam a gépet és bekukk ide, mindjárt megláttama topicot és nagyon ,nagyon örülök neki. Ezek a kérdések járnak az én fejemben is és sajnos nem nagyon lehet ezt megbeszélni mással.Az orvosnakmeg ideje nincs.Úgyhogy mégegyszer,köszi, remélem többen írnakés tudunk tapasztalatokat cserélni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2006. október 7. 18:1723.

    Szia! Én sem szégyellem azt, ami velem történt.  Ettől a betegségtől csak erősebb lettem.

    Én vettem észre a csomót a mellemben. A vizsgálatok közül mindegyik jóindulatú csomót mutatott ki. Egy évig 3 havonta mentem kontrollra, mindig rettegve kértem szabadságot, mert lehetetlen időpontokban voltak-vannak - nem a dolgozó nők munkaidejéhez igazítva - a szakrendelések. Ezeket csak azért írom le hátha valaki okos levon belőle valami következtetést arra nézve, hogy Magyarországon a nők körében miért ilyen alacsony a vizsgálatokon való részvételi arány.

    Kb egy év után úgy érezetm hogy nőtt a bestia, - a sebész doktor úr azt mondta biztosat csak akkor tud mondani ha felvágja, akkor ott azonnal műtéti időpontot kértem. Altatásból felébredve közölte velem a rossz hírt, akkor tudtam meg hogy nagy a baj. Szerencsére a mellemet "csak" csonkolták.

    A sebész mondta hogy menjek el az onkológiára, mert el kell kezdeni a kezeléseket. Rettegve ültem ott reggel 8-tól délután 2-ig, mikor végre hullafáradtam bejutottam onkológushoz, aki közölte, hogy csak sugárkezelést, és hormonkezelést kapok majd. Boldog voltam, hogy nem lesz kemo, féltem a sugarazástól. Nem tudtam semmit a hormoninjekcióról.

    Később folytatom, mert megyünk egy kerti grillezésre...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  80. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2006. október 7. 18:0922.

    Szia Manyi!

    Gondoltam rad, ratok valamelyik nap, itt (Angliaban) a TV-ben van egy musor, ahol minden adasban ket kivalasztott not fololtoztetnek, kicsinositanak. Na hetfon mellmuteten atesettek kozul valasztottak ki kettot. Nagyon erdekes es meghato volt, egyik nonek sem volt helyreallito mutetje, az egyik alkatilag kismellu volt, O csak kosaras melltartor hordott, a masiknak viszont volt egy vacak protezise. Na, a vegere, mindkettot "klistafirungoltak" es csodalatos volt latni, hogy par gonctol meg egy kis sminktol milyen boldogok voltak, ismet nonek ereztek magukat. Hozzateszem, hogy egyikuk a mutetje utan talalkozott a mostani ferjevel! Mind a ketten mondtak, hogy konnyebb lesz bizakodva nezni a jovobe igy, hogy ismet nonek erzik magukat es nem "aldozatnak". Tudom, kis dolog ez, de igenis fontos. Ismet sok sikert kivanok a topicodhoz, remelem lesz meg egy par nonek kedve beszelgetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (21)
    2006-10-07  17:30
  81. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 7. 17:3021.
    Szia!

    Köszi a hozzászólásod. Ugyanezt mondta a férjem is amikor meséltem neki, hogy nincsen fórumozó , Ő is azt mondta, hogy erről a betegségről az emberek nem szeretnek nyíltan beszélni. De miért?? Hisz ha belegondolunk akkor ebből a mai korban nagyon sokan „tünetmentessé „ válnak és évekig akár évtizedekig élnek. Ehhez kell erő, azt pedig egymástól is kaphatunk. Csak úgy tudunk egymáson segíteni ha megnyílunk, mert lehet, hogy a másik ember tudja a megoldást a problémára. Ne hagyjuk ezt az esélyt elmenni magunk mellett.

    Amikor befejeződött nálam a kórházi kezelés(kemo, sugár), és megkaptam a zárójelentést akkor azt mondta az onkológusom, hogy most magán a sor. Megdöbbenve néztem rá, és most mit kell csinálnom kérdeztem. Azt mondta, hogy maga dönti el a gyógyulás útját, de segítséget nem adott hozzá. Kimentem a kórházból és nem tudtam, hogy merre induljak el??? Magamra maradtam, úgy látszik a kórház adott egy biztonságot, most pedig elfogott a pánik. Merre, mit csináljak? Ugyan a kórház folyóson mindenki mondott valamit, mesélte, hogy Ő mit csinál, mit hallott. De én szakember segítséget akartam magamnak az első lépéseknél.
    Elkezdtem vásárolni a könyveket , rengeteget olvastam. Aztán félre raktam, mert nem saját magamat akartam gyógyítani. Kerestem egy természetgyógyászt (nem hókuszpókuszt) hanem orvost. Sikerült. A nagybetűs orvos, ki is írom a nevét. dr. Borodi Judit. Ő indított el, kaptam tőle vitaminokat, (nem a hires étrendkiegészítőket) elmagyarázta, hogy milyen mértékbe kell változtatnom az étkezésemen, a lelkemen. És elindultam. Először a Támaszadó Szolgálat tankonyháján tanultam meg a helyes táplálkozás szükségességét. Nehezen álltam és állok át. (sokszor tévúton járok) , de azért már jobban odafigyelek a mértékekre az összetételre.
    A honlapomra felraktam a recepteken nézzétek meg. Érdemes.
    Manyi
    előzmény:
    ovics (20)
    2006-10-07  16:33
  82. 2006. október 7. 16:3320.

    Régebben jártam a Támaszadóba a Laktanya utcába a barátnőmmel.Tényleg nagyon hasznosakat tanultam,ismertem meg és sok sorstárssal összebarátkoztam.Volt akkoriban eegy ausztrál alapitvány által támogatott pszichoterápiás tréning is.Sajnos a barátnőm meghalt,igy elmaradtam.

    Nekem is bejött a Simonton terápia,igaz a könyvet tanulmányoztam csak.

    Igazság szerint párszor belekezdtem,hogy megirom az esetemet,de nem sikerült.Valahogy az emberek nem beszélik ki ennyire nyiltan,inkább szemtől szemben.legalábbis ez lehet az akadálya,hogy nem irogatnak ide.

     Ki kell beszélni,merni kell beszélni rólade megakadtam én is ezen a nyilt fórumon.Nagyon sok hasonló indult már és ahogy észrevettem egy-egy témához van hozzászólás és még mindig visszatarttják magukat az emberek.

    Miért kell szégyellni,nem fertőz.............vannak akiknek nincs látható bajuk és betegebbek,mint mi.

    Nem tudom,érthetóen fejeztem-e ki magam.............

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (19)
    2006-10-07  12:13
  83. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 7. 12:1319.
    Hát úgy látom, hogy magam tartom fent ezt a fórumot. Pedig arra gondoltam, hogy szükség van arra, hogy a bajba a családon kívül más is segítsen. Hallottam olyan szomorú történetet egy betegtársamtól, aki el mondta, hogy a 14 éves lánya elköltözött inkább az édesapjához (elváltak) mert Ő (mint a kislány) nem érzi erősnek magát, hogy az édesanyának segítsen. Aki mesélte avval egy terápiára (Simonton) jártam. Nekem is a Támaszadó Szolgálat által szervezett Életmódtábor az ami dupla erőt add. Mert nem csak előadások vannak, hanem egymásnak elmeséljük a betegségünk történetét („ember meséknek” nevezik az alapítványnál).
    Azért is jó ilyen helyekre eljárni, mert azokkal az emberekkel találkozol akik gyógyulni akarnak, akik nem „rémülnek” meg a kilátástalannak vélt helyzettől, hanem élni akarnak és ezért tenni is szeretnének. Ezek között a betegtársak között nem szégyen a sírás, sőt együtt sírás, mert tudjuk, hogy a másik ép akkor mit érez. Tudjuk már egy mozdulatból, egy pillantásból , hogy a másiknak most mit kell mondani. Szerintem ezekért jó együtt lennünk. A család, a barátnő, kollegák között is sokan vannak akik segítenek, de lehet, hogy kötelességből, vagy sajnálatból, de egy sortárs az tudja igazán hogy mit érzel . Mert van úgy-hogy az ember inkább otthon hallgat, mert nem akar teher lenni ,igaz, hogy azt mondják, hogy nem úgy érzik, de azért.... Gondolom többen is átestettek ilyen szitun.
    Engem a Simonton terápián arra tanítottak, hogy a betegség legyőzésének egyik erejét az adja ha megtanulunk Önmagunkkal foglalkozni. Meg kell tanulni, hogy most Te vagy az első, azt kell tenni ami neked jó. Úgy mondta a terapeuta, hogy tanuljunk meg „rosszak lenni”. - mások szemébe.

    Nektek sikerül „rossznak „ lenni.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  84. 2006. október 7. 09:5418.
    ok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (17)
    2006-10-07  09:52
  85. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 7. 09:5217.
    Sajnos én nem megyek, mert családi programom lesz. De üdvözlöm az összes résztvevőt. Ha esetleg fotózzol akkor rakj ki ide képeket.
    Manyi
    előzmény:
    ovics (16)
    2006-10-07  09:40
  86. 2006. október 7. 09:4016.

    Lányok!

    Holnap jöttök a Lánchid sétára ? 18 óra Séta a Mellrák ellen.Rózsaszinben lesz a hid.........................

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 6. 16:1015.
    Lehet, hogy magammal fogok beszélgetni??? Hát az nem volna jó
    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  88. 2006. október 6. 16:0214.
    Gyertek el október 31.-én a Békásmegyeri Közösségi Házba 18 órára. Ingyenes ismeretterjesztő előadás lesz "Egy gyógyult rákbetegség tapasztalatai" címmel. Pontosan ilyen megoldásokról lesz szó. Részletek a ház honlapján (googleval BKH)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  89. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 6. 10:0013.
    Sziasztok!

    Szeretném ha elindulna a beszélgetés arról amiért indítottam a fórumot. Ma beszéljünk arról, hogy ki-mit érzet amikor megtudta, hogy daganata van?

    Én nem csak mell műtött vagyok hanem előtte egy évvel megműtöttek vese daganattal is. Hál isten ez egy véletlen vizsgálat során kiderült, és még nagyon kicsi daganat volt, így a vese eltávolításával az orvosok szerint meggyógyultam. Utána nem kaptam kezelést sem. Azóta évente járok kontroll CT-re és ennyi, már négy éve.

    De az előzményt szeretném elmondani nektek. Egy sima hasi ultrahangos vizsgálatnál derült ki, hogy a vesémben találtak valami eltérőt, elküldtek CT-re ahol a vizsgálat után kijött az orvos leült mellém a kezemet meg fogta és azt mondta, hogy sajnos találtak nálam egy daganatot, igaz hogy nem nagy méretű, de biztos hogy rosszindulatú. Én csak néztem és végig futott rajtam a hideg és közben hangtalanul sírtam. A kórházból kijövet nem tudtam, hogy most mit kell csinálnom, iszonyúan egyedül éreztem magam, nem volt mellettem a férjem és csak mentem és mentem.... Amikor hazaértem akkor tört ki a zokogás belőlem. A férjemet felhívtam telefonon, ő is szótlan volt. De sajnos nem jött haza, csak este addig egyedül voltam. Du. elmentem egy sebészhez aki számomra egy döbbenet volt ahogy a diagnózist közölte velem, arra hivatkozott szó szerint: " A törvény előírja, hogy Ön megtudja az igazat" Nem azon ájultam el, hogy megtalált a halálos kor, hanem azon ahogy közölték. Nem kívánom senkinek. Még le sem ültem a székbe, már akkor közölte velem a professzor ezt a kedves idézetet. Isten bizony azt hittem , hogy ott rögtön pofon vágom az embertelensége miatt. Hát nem is Ő operált, hanem egy nagybetűvel írt ORVOS.


    Túl voltam mindezen javultam, vissza mentem dolgozni végül is avval a tudattal éltem, hogy kivették a a vesémet ezáltal meggyógyultam. Nem estem depresszióba. Csak sajnos az amúgy sem sovány testalkatomra felszedtem 10 kg.--ot. A barátaim azt mondták, hogy ne izguljak ha súlyos rákbeteg lennék akkor inkább fogynék. Mondtam nekik, hogy kösz.

    Az emlődaganatos történet sem volt semmi. Én minden évben mentem mamo vizsgálatra, de a vese műtét miatt kimaradt egy év. Ezt pótolva elmentem a mi kis városunkba (pest m. )szűrésre, hát amikor megláttam a gépet majd elájultam, szerintem az őskorból származó műszer volt. Valami belső sugallatra nem fogadtam el az eredményt ezért elmentem két hónap múlva egy Bp-korház szűrésére ahol kiderült, hogy bizony itt is van rákosdaganat. Levették a mellemet, eltávolították a nyirokcsomókat is. Hát az eredmény közlése itt sem volt kegyes.
    A professzor műtét utáni a sebhely tisztítás közben 20 hallgató előtt közölte, hogy a nyirokcsomóban találtak rosszindulatú áttétet. Na most képzeljétek el ezt a szituációt, pucéran (nem vagyok egy sovány alkat) fél mellel 20 fiatal orvostanhallgató előtt kellet megtudnom ezt a jó hírt. Hát mi erről a véleményetek?. Hál istennek ez három éve volt és jelenleg tünetmentes vagyok.

    Na szóval szeretném ha elmesélnétek Ti is a történetet, hogy mit éreztettek amikor megtudtátok?

    Utána bebeszélgetnék , hogy ki hogyan indult el a gyógyulás útján. Ki milyen segítséget kapott, melyik módszert választotta.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  90. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 5. 17:3312.
    Sziasztok!

    Szeptemberben voltam a Támaszadó Szolgálat egyik előadásán, ahol a növényi alapú, bőrbarát kozmetikai készítményekről tartottak termékbemutatót. Ezek az AHIMASA Kft. termékei. Vannak krémek, testápolók, tusfürdők, aromaterápiás szappanok, mosogatószerek, ayurvédikus balzsam, fogkrém, illóolajok. Én szappant és tusfürdőt vettem. Nagyon jók, tudom ajánlani.

    cím: 1028 Budapest, Kossuth Lajos u.47. Telefon: 06-1- 275-7798


    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  91. 2006. október 5. 17:0211.

    Sziasztok!

    érintett vagyok,voltam.nekem levették az egyiket,de megplasztikáztattam.Valahogy ezzel visszakaptam a nőiességemet.Amit még csinálok:hatánc.

    A rák liga szervezésébenaz onkologia egyik főnövére-aki képzett oktató-kitakálta,hogy rákos nőknek a tánc lelki táplálékot ad.Igaza van.

    ha érdekel valakit: az Arany Művházban tartjuk keddenként az órákat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 5. 16:5910.

    Tudok ajánlani egy terápiát édesanyádnak - és ha van ereje az apukádnak akkor együtt is megtudnák csinálni. A Nyírő Ferenc kórháznak van egy Simonton Terápia c. tanfolyama amit érdemes végig csinálni. Ha érdekel akkor megtudom adni a a pszichológusnak a telefonszámát. Ez erőt adna a családnak. Én is jártam oda igaz, hogy nem végig, de addig nagyon jó volt és sokat változtatott a gondolkodásomon.
    Tudom ajánlani a Támaszadó Szolgálatot is. Jók a programjaik , kedvesek az alapítvány segítői.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_380977 (7)
    2006-10-05  16:23
  93. 2006. október 5. 16:389.

    Szia!(bocsánat a tegezésért)

     

    Anyukám is mellműtött 1 éve. A deókról annyit, hogy nem használhat többet azt mondták. A haját festeti, igaz ő csak sugarat kapott. A Culevitet szedi azt tanácsolták neki. És az Amone (azt hiszem így hívják), ahol a melltartóit vette ott lehetett beiratkozni valamilyen klubba, ahová, ilyen betegek járnak. Mindent eszik nem fogyózik. Remélem tudtam segíteni valamivel.

    Sok jót kívánok neked. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  94. 2006. október 5. 16:248.
    Én csak annyit szeretnék mondani, hogy 14 évesen olvastam Moraviatól A római lányt, teljesen kiakadtam tőle. Nem véletlen, hogy felnőtt embereknek szól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  95. Torolt_felhasznalo_380977
    Torolt_felhasznalo_380977
    2006. október 5. 16:237.
    Szia Manyi!!!
    Már találkoztunk valamelyik topicban.
    Én sajnos Anyu által vagyok érintve.
    Most kezdett bele a második fajta kemoba. Ebből vagy fél évig hetente fog kapni, mert az előző fajta nagyon lepuszította mindig. Vérkép, súlyvesztés stb.
    A műtét várat magára. Amúgy minden tanácsot nagyon jó szívvel vesz, és igykeszik a sortstársak tapasztalatait és tanácsait megfogadni.
    A nagy baj, hogy Apu eléggé lepukkant a betegség hírére, habár Ő látja el Anyut, de ő eléggé morgós, amolyan károgós típus. Igen kevés a nevetés a házban, mi meg nem tudunk folyton ott lenni.
    Igyekszem a lelket tartani bennük, de nem könnyű......
    Szívből remélem, hogy Neked nem lesz már gondod!!!
    Ölellek: ESzter
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  96. 2006. október 5. 16:206.

    Kedves Manyi!

    Megnéztem a honlapodat. Nagyon megfogott. Gratulálok és minden tiszteletem a Tiéd! Remélem sok embernek tudsz segíteni (akár itt is), akiknek a feléd sugárzott szeretete további gyógyulást  hoz.
    Írtam neked levelet is.

    Puszi: Ildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  97. 2006. október 5. 16:095.
    Szia Manyika!
    Én is csak csatlakozom az előttem szólókhoz, nagyon sok erőt, kitartást és jó egészséget kívánok Neked! Ritka az ilyen ember aki ilyen jókedéllyel viseli az élet megpróbáltatásait!
    Puszillak!
    Brigi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  98. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. október 5. 16:064.

    Szia!

    Csak úgy sugárzik az életkedv, életerő a hozzászólásodból. No meg a képekből is. Ugyan én sem vagyok érintett ebben a témában, de azért szeretnék neked sok sikert kívánni, remélem hogy tényleg sikerül sokaknak vigaszt nyújtani.

    Üdv

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  99. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2006. október 5. 15:513.

    Kedves Manyi!

    Szerencsere nem vagyok erintett, csak gratulalni akartam a kezdemenyezeshez, meg az eletkedvedhez, erodhoz. Nagyon tisztelem, hogy beszelni tudsz es akarsz ezekrol a dolgokrol, es remelem, hogy segiteni tudsz majd sokaknak.

    Minden jot, es egy nagy olelest kuldok!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  100. sK8
    sK8
    2006. október 5. 15:492.

    Szia!

    Bar en nem vagyok erintett, de megneztem a kepeidet es szeretnem, hogy tudd, hogy nekem nagyon szimpi, hogy ilyen sokat mosolyogsz es jokedelyu vagy!!!

     

    sK8

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48

Címlap

top