Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Foltvarrók ide

szakacsne
Létrehozva: 2006. szeptember 12. 13:27

Drága foltvarró társak az ország minden részéből.

Szeretném, ha itt is jelen lennénk, és ha lehet, mintákat is. Küldök én is ha kapok e-mail cimet. Varrjunk együtt. Ismerkedjünk. Ez a hobby világokat képes összekötni. 

  1. 2014. október 5. 18:0117126.

    Szia Borcsamama én is megköszönném azt az oldalt, minden érdekel, amiből lehet tanulni. 


    El kezdtem járni foltvarró csoportba, de kicsit csalódtam, mert nem nagy az aktivitás a tagok részéről. 


    Továbbra is a netről tanulok, csak nem mindig kezdőknek valót választok, de hát saját kárán tanul a buta 


    Az új géppel egészen más a szabad gépi tűzés, igaz eddig inkább csak kukacoltam, de nem kell az anyagot rángatni, bőven elfér a talp alatt.


    Nagyon készülök a határtalanul kiállításra, remélem sikerül is eljutni.


    Én is gyakran benézek ide, de hiába...

    előzmény:
    borcsamama (17125)
    2014-10-04  17:42
  2. 2014. október 4. 17:4217125.

    Sziasztok Lányok!


     


    Andrea, az utolsó hozzászólásod óta jó néhányszor benéztem,de soha nem volt  itt  senki.  


    Örülök hogy jó a géped, ezek szerint jól választottál. 


    Neked már írtam, hogy én sokáig erőlködtem és próbáltam ezt a topikot életben tartani, sajnos nem ment, egy idő után teljes érdektelenség lett, már senki nem jött.  Szerintem ez először leginkább a blogoknak, azután pedig a facebooknak volt  köszönhető.  


    Én még mindig benézek néha, csak az a baj, hogy ha nincs senki én sem jövök, viszont ha valaki idetéved, de napokig senki nem reagál, akkor neki is elmegy a kedve, és nem jön többet, ami érthető is.  Nem tudom mi lenne erre a megoldás. 


    Ha bármi gondod van, ill. szeretnél valamit, kérlek írj priviben, ha ide nem is jövök, azt látom hogy írtál, és akkor jelentkezem.


     


    mmmmm, jajj, nem számoltam mennyi van, na mindegy.  Neked már megírtam a másik fórumban minden általam gondolt lehetőséget, ha azóta sem oldódott meg a gondod, akkor szerintem próbálj egy jó szerelővel értekezni, ő biztos hogy segít. 


    Tulipán,  nem tudom benézel-e még ide, mindenesetre én beteszek egy  oldalt ide, ha ott regisztrálsz, rengeteg hasznos információt, ötletet, mintát, jó tanácsot találsz, az alapoktól kezdve minden kérdésedre.  Igaz, az az oldal sem él már évek óta, de nagyon sokmindent összegyűjtöttünk ott, biztos vagyok benne, hogy érdemes böngészni.  Ha komolyan gondolod a tanulást, akkor mindenképpen javaslom azért a tanfolyamot.  A Varrógépcentrumban, és a Meseboltban próbálkoztál már?  Mindkettőben vannak tanfolyamok úgy tudom, érdemes lenne utána érdeklődni.  


    Szép hétvégét Mindannyiótoknak!

    előzmény:
    tneandrea (17121)
    2014-09-23  20:38
  3. 2014. szeptember 27. 20:1117124.

    Szia :-) A neten lelkesen böngészem én is, de eddig bíztam benne, hogy csak találok tanfolyamot rá, amire el is tudok menni.:-) Az alapok elsajátításához neked melyik könyv/netes oldal vált be? Ha privát üzenetben elküldöd nagyon megköszönöm a segítségedet.:-)

    előzmény:
    tneandrea (17123)
    2014-09-26  08:33
  4. 2014. szeptember 26. 08:3317123.

    Szia!


    Én is magamtól tanultam, vannak hasznos könyvek (könyvtár) és a neten is találsz kezdőknek szóló írásokat, ha nem boldogulsz szívesen összegyújtok néhányat, ami nekem segített. Nem régen kezdtem, de nagyon szeretek varrogatni. 


     

    előzmény:
    Tulipán1 (17122)
    2014-09-25  19:36
  5. 2014. szeptember 25. 19:3617122.

    Sziasztok! Én nagyon szeretném megtanulni a foltvarrást, de sajnos tanfolyam terén nem nagyon találok olyat amire a munkából menet odaérnék vagy hétvégén lenne. Tudtok esetleg olyan lehetőséget ahol ennek alapjait meg lehet tanulni? 

  6. 2014. szeptember 23. 20:3817121.

    Szia!


    Jó volna, ha jönne Borcsamama, neki van egy Veritas gépe, hátha tudna segíteni. Próbáltad újra fűzni? Van, hogy akkor is megoldódnak a problémák. Sajnos nem tudom, hogy lehet állítani, nekem Singereim vannak, a régit nem nagyon lehetett, az újat pedig még csak tanulom én is. 


    Kérlek hozzál képeket is, annyira csendes ez a fórum 

    előzmény:
    mmmmm87 (17120)
    2014-09-22  20:06
  7. 2014. szeptember 22. 20:0617120.

    Sziasztok,


    Nemrég találtam erre a fórumra,úgy érzem jó helyen járok.


    Szeretek nagyon varrogatni,eddig csak kézzel tettem,de régi vágyam volt egy varrógép,pár napja kaptam is egy Veritas 8014/43-ast. Elég régi,de elvileg jól működő darab.Szerelő átnézte,beállítgatta,varrt is vele.


    Én szépen nekiláttam tanulni rajta,elsőre szépen is ment,felvette az alsó szálat,erre elkezdtem kapcsolgatni,azóta maximum háromszor megy fel-le a tű,és az anyag allján a felső szál behurkolódik .  Segítenétek,hogy vajon mit nem állítok jól?  A fonalfesetítőt bárhová állítom,nehezen továbbítja a cérnát (eleinte ezzel nem volt gond).


     


    Egyébként gyönyörű dolgokat készítetek,csodálom egy ideje,főként Borcsamama dolgait,azokat a karácsonyos topikban régóta nézegetem.

  8. 2014. szeptember 16. 21:1417119.

    Köszönöm  Borcsamama!


    Már ismerkedünk egymással, remélem jól fog működni. Gyönyörű dolgokat tud az biztos.

    előzmény:
    borcsamama (17118)
    2014-09-11  23:12
  9. 2014. szeptember 11. 23:1217118.
    Andrea!  Örülök hogy sikerült döntésre jutnod, kívánom hogy varrjál vele szépeket, és okozzon neked sok örömet. 

    Katus, Nagyon örülök hogy itt látlak!
    előzmény:
    tneandrea (17115)
    2014-09-07  19:42
  10. 2014. szeptember 9. 20:1017117.
    Szia Katus!
    Remélem csak jó dolgok történtek!
    Még egy hétig türelemmel kell lennem, akkorra van időpont a klinikára, nem lehet 2X menni olyan messzire. Baráth Úrnál veszem Szegeden,ott látható a WEB áruházában is, de én csak személyesen szeretném elhozni. 
    előzmény:
    katusom (17116)
    2014-09-08  19:37
  11. 2014. szeptember 8. 19:3717116.
    Szia Andi!

    Sajnos nem tudtam jönni, mert sok minden történt nálunk.
    Kíváncsi vagyok ,meg van e a kiválasztottad.
    előzmény:
    tneandrea (17115)
    2014-09-07  19:42
  12. 2014. szeptember 7. 19:4217115.
    Kedves Borcsa Mama a döntés megvan, de ez a fórum nem nagyon mozdul :(.
    16-án megyek Szegedre és hozom el a választott gépet - Singer 9960-as. Remélem meg leszek vele elégedve, a tudása nagyon nagy, az árához képest. Már nagyon várom a személyes találkozást.
    előzmény:
    borcsamama (17113)
    2014-08-19  16:41
  13. 2014. augusztus 19. 19:3517114.
    Köszönöm Borcsamama! 
    Lehet, hogy el fogok menni, még úgysem jártam "foltos" kiállításon. Az itteni csoportnak még csak egy részét ismerem, ők voltak májusban Kecskeméten, de hogy Bp-re mennek-e azt nem tudom. Azért én egyedül is elindulok. 


    Ma felavattam a vasárnap készült szatyromat, a lányok egy kinőtt nadrágjából nem sok maradt, de ezt a bújtatós technikát még gyakorolnom kell. 


    A varrógépről természetesen beszámolok, de éppen ma momdta a férjem, hogy legyek türelemmel, hátha karácsonykor lesz valami jó akció és akkor esetleg kaphatok olyant is, amiről álmodni se mertem 


    Addig meg szorgalmasan alkotok, lassan úgyis kiürül a ház és a kert is. 



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (17113)
    2014-08-19  16:41
  14. 2014. augusztus 19. 16:4117113.
    Szia Andrea!


    A Határtalanul kiállítás november 8-9-én lesz, egybekötve a 25 éves jubileumi ünnepséggel, a hely pedig a József  Attila Műv. Központ,
    1131 Bp. József A. tér 4.   Mióta a várban már nem lehet tartani, azóta mindig itt van. 


    Bárki jöhet, azt viszont nem tudom hogy lesz-e belépő, mintha az utóbbi időben lett volna, de ez nem biztos.
    Nem tudom hogy a céh honlapjára miért nincs rendesen feltéve, tegnap is mondta valaki hogy kereste mikor lesz, és nincs fent sehol.
    Megnéztük az újságot, és ott találtuk meg az időpontot. 


    Mi is készülünk a csoporttal, általában minden évben megyünk amikor van.  Kétévente van a Határtalanul, a köztes években pedig az országos kiállítás. Jövőre nekünk jó lesz, mert itt lesz a szomszédban.  Tavaly nem tudtunk elmenni, nekünk Tiszaújváros borzasztó messze lett volna. 


    Sok sikert a gépvásárláshoz, aztán majd számolj be, hogy melyik mellett döntöttél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (17112)
    2014-08-19  15:28
  15. 2014. augusztus 19. 15:2817112.
    Kedves Borcsamama, nincsen semmi baj, majd azért befejezem azt a táskát. Igaz most 2 fárasztó nap utánnem biztos, hogy leülök varrni. 


    Én se mondtam le a felső anyagtovábbítóról, csak most már megvárom a szeptembert, akkor már Bp-en lesznek a lányok és hozatok a varróvilágtól.


    A pfaff gépről nem tud az ismerősöm, akkor valószínű nem foltvarróé volt, maradok az újnál...


    A határtalanul kiállításról megkérdezhetem, hogy hol lesz, és lehet-e menni nem csak céh tagoknak? Csak a pályázati kiírást találtam meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (17111)
    2014-08-18  10:22
  16. 2014. augusztus 18. 10:2217111.
    Szia Andrea!


    Ne haragudj hogy összekevertelek valakivel, de amikor  válaszomat írtam, nem volt időm visszanézni a privát üzenetet, amiből rögtön kiderült volna, hogy nem te írtad.  Na mindegy, bocsi!  Örülök viszont, hogy tudod használni a mintámat.  Van ott másik táska is lépésről-lépésre, az egy egyszerűbb szatyor forma, de én nagyon szeretem. 


    Amit a varrógépről írsz jó ötlet, ha van valaki aki esetleg tudja hogy mennyire lestrapált az a Pfaff.  
    Igazad van, ennyiért ne vegyél felső anyagtovábbítót.  A veritashoz nekem sincs, de gondolkodom rajta hogy kellene.  Nemrég voltam táborban, ott rápróbáltuk valakiét és nagyon jól működött. 


    Ha előbb nem, ősszel  a Határtalanul kiállításon lesznek árusok, ott majd biztos tudok venni. 


    Na, megyek varrok egy kicsit, ma nem kezdek másba, majd holnap megint paradicsomozás lesz.  Ha előbb nem, délután megint jönnek az unokák is, akkor meg aztán nem lehet varrni. 


    Szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (17110)
    2014-08-18  07:47
  17. 2014. augusztus 18. 07:4717110.
    Kedves Borcsamama! 
    Nem én voltam a kérő, csak találtam az albumodban 
    Táskákat kerestem és annyira megtetszett a Tiéd, és nagyon örültem, amikor ráakadtam még a mintára is. Nagyon köszönöm, így utólag is, hogy feltetted. 
    Eddig csak egyszerű "szatyrok" készültek, az első kicsi lett, a tegnapi majdnem kész meg nagy, de majd csaj rájövök ennek is az ízére. 
    Köszönöm a dícséretedet, de én azért kritikus vagyok, mert ha vaksi is vagyok már, látom hogy a sarkokat nem mindig tudom pontosan a helyére rakni, de nagyon igyekszem.


    A Singernek sajnos nem leengedhető az ayagtovábbítója, csak egy kis plexi van rá, ami tart amíg tart, mert már nem lehet kapni hozzá. Még az alsó szálat se lehet állítani, mert fekvő fix bobinja van, csak az alsóhoz tudok hozzáférni. Stoppoló talpat az beszereztem, mert már elmentem egy tanfolyamra. (lehet, hogy nagy bátorság volt tőlem ilyen kezdőként, szegény öreg (mázsás) géppel beülni, de nem bántam meg)


    Katusom, közben megnéztem mégegyszer az Elnát, annak még szebbek a hímző mintái, csak az a fránya síma pelenka hiányzik. 
    Nekem is csak azóta fontos a díszítő ötés, mióta láttam, hogy milyen szép dolgokat lehet készíteni a virágvarró talpakkal, az elnánál talán körvarrónak nevezik, de nagyon más a kinézete. Ezekhez külön kell venni felső anyagtovábbítót, akartam is venni, de ami a legközelebbi varrógépesnél volt 12.500-ért nem kellett. Ahhoz már elég jól ismerem az árakat, hogy nem hagyom magam átverni.

    Új gép nem nagyon volt, de egy Pfaff használtan 50.000-ért, nagyon sokat tud, de nem merek megbízni a használt gépekben. Azért holnap rákérdezek a környék fő foltvarrójától, mert ő biztosan ismeri az eredetét, gazdáját.
    Szép napot mindenkinek! Ma nálam is befőzés lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (17109)
    2014-08-17  21:08
  18. 2014. augusztus 17. 21:0817109.
    Sziasztok Lányok!


    Katus, nagyon szép lett a dobozod, gondolom örült a megajándékozott.  A terítőd pedig meseszép, nagyon belemélyedtél és profi szinten csinálod már ezt a technikát. 


    Hozzál még képeket az új munkáidról.  Olyan régen nem mutogattunk egymásnak semmit. Mostanában még a képtáramba se tettem fel azt a keveset sem, amit varrtam. 
    Alig van időm, hiába vagyok itthon egész nap.  Ilyenkor ezerrel befőzés, savanyítás, rengeteg minden kikerül a kertből, azokkal muszály valamit csinálni.  
    Két hónapja áll az ovoda, egy hónapja a bölcsi, így a két kis lurkó egész nyárom itt van, hát nem egyszerű velük.  Egész napos elfoglaltságot jelentenek, és hét végére bizony rendesen lefárasztanak. 


    Andrea, üdv.  neked is, és mint kezdőnek mindjárt  egy dicséret.  A párnád szép, pontos munka, a négyzetek pontosan illeszkednek. 
    Ezek szerint Te kérted a táska mintáját, mert én válaszoltam a kérő levélre, de aztán semmi reakció nem érkezett. 


    A varrógéppel kapcsolatban én se tudok konkrét adatokkal segíteni, nekem sem ilyen gépem van. Az enyém is Pfaff, ill. egy Lidl-ben vásárolt Veritas gépem van, ami nagyon bevált, nagyon jó kis gép.  


    Van még egy kb. 35 éves Neumannom, és sokáig azzal varrtam, amikor elkezdtem foltozni.  
    Ha le lehet engedni az alsó anyagtovábbítóját, és van hozzá stoppoló talpad, akkor bármilyen régi géppel lehet tűzni, csak ki kell kísérletezni hogy jól legyen beállítva az alsó és a felső szálfeszesség.  Amire még figyelj, hogy lehetőleg alul-felül egyforma cérnát használj, sok gép nagyon nem szereti ha különbözőek. 


    NNálam is van fent elég sok minta a képtáramban, bár már biztosan láttad, ha a táska szabásmintáját és leírását megkerested. 
    A díszítő öltésekkel én is valahogy úgy vagyok mint Katus, szinte soha nem használom, esetleg applikáláshoz a pelenka öltést, de  inkább sűrű apró cikk-cakkal szoktam applikálni. 


    Mindkettőtöknek jó munkát, sikeres próbálkozást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  19. 2014. augusztus 17. 19:1717108.
    És amiért kellene nekem a komolyabb gép, a szabad gépi tűzés, azt nem szereti, csak hurkol, és nem tudom gyakorolni, ezt a szépséget.
    Próbáltam gyárilag orsózott alsóval és nagymamámról rámmaradt hímzőcérnával, úgy talán menni fog, de mégsem az igazi. 
    Bevallom nézegettem már az albumodat, a papírravarrást is szeretném kipróbálni, de még nem fogtam bele. A kisvakond az elején, az ugye egy nagyon régi fürgéből van? Úgy emlékszem ilyent varrtam gimis koromban az egyik osztálytársamnak 


    A mintákból minden érdekel, igazi "gombócartúr" vagyok. Túl sok időt töltök a net előtt vadászattal és tanulással, mert szerintem nagyon sok mindent meg lehet tanulni. A könyvtár készletét is már végig böngésztem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (17106)
    2014-08-17  14:16
  20. 2014. augusztus 17. 19:0617107.
    Hát a Te géped tényleg szuper! Nekem még 2 egyetemistám van, nem merek ilyenbe belevágni, és még tényleg kezdő vagyok, még csak néhány "művem van. 
    Először egy rendezvényre készültek "tollas barátaink" kiállításra a madarak (a pingvin a büszkeségem)


    Utána készült egy farmer szatyor, síma négyzetekből, bélelve, követte a cirmos tűpárna, ja egy neszi ki is maradt, de nagyon egyszerű. A labda és a mintája alapján készült virág tűpárna. 


    Eszter mintája alapján az őszi párnák első darabja, de szeretnék neki társakat is. 
    Ma ügyködöm ezzel a szatyorral, nem tudom kitől lestem el, ezt a mintát, de ebbe a bujtatós technikába első látásra beleszerttem. Itt is rájöttem, hogy ezt se kezdőknek találták ki, de nagyon tetszik. 
    Szóval eddig ennyi a patchwork alkotásom, de július elején készült az első darab. - A madarak korábban, ők júniusban.
    Már belefogtam Borcsamama újságos táskájába is, de még nincs teljesen kész, elakadtam, aztán még nem szedtem össze magam hozzá, (szűk lett a bélésem)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (17106)
    2014-08-17  14:16
  21. 2014. augusztus 17. 14:1617106.
    Szia Andrea!


    Jó kis gép a Te régi géped is.
    Lényegében a patchwork varráshoz ,még egy lábpedálos is jó.
    Amit én megfizethetetlennek tartok az a felső anyagtovábbító ami az én gépemen van.   http://www.varrogepek.hu/pfaff/
    Az igaz, hogy nekem sem volt olcsó .


    Mint ahogy írtam a patc-hoz a síma egyenes öltés kell,meg jó ha vissza felé is tud ölteni a masina.
    Ha csak ezért akarsz venni újat és a gépeken lévő himzések miatt akkor várj még.
    Én például a gépemnek a himzős programját kimondottan a ptch.miatt nem is használtam.
    Előbb amondó vagyok csinálj egy két kis varrást a gépeden.
    Na persze ha nem jó állapotban van a masinád akkor igen meg értem , hogy másikat szeretnél venni.


    Nem tudom milyen mintákra gondoltál, és milyen nehézségűre.


    Ha tudok segítek szívessen.
    Sok mintát találsz a       http://katusom.xfree.hu        képtáramban is.







    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (17105)
    2014-08-17  08:01
  22. 2014. augusztus 17. 08:0117105.
    Kedves Katusom, nagyon köszönöm a válaszodat!
    Nekem még nem volt dolgom félfordulatos géppem, mert a régi Singer 968 is fekvő bobinos, elég pakolni olyan nehéz. Ő még a kezdeti Brazil szerkezet, de a leg alapabb gép. 
    A Bernettének az a nagy előnye, hogy, van rajta pelenka öltés, és az a díszítő öltéseit is használhatóbbnak tarom, de tudom, hogy az Elna jobb gép.


    Tudom, hogy Ti már komoly gépekkel dolgoztok, de még nem merek belevágni egy nagy befektetésbe (ez is elég nagy :(), bár úgy érzem, hogy menni fog ez nekem, mert benne van a génjeimben, a nagyszüleim, nagyon ügyesen varrtak, mivel Kalocsa nem messze van tőlünk a nagymamám rengeteg riseliős terítőt készített.
    Azért már alkottam ezt-azt, majd megpróbálom megmutatni, őket. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (17104)
    2014-08-16  21:08
  23. 2014. augusztus 16. 21:0817104.
    Szia Andrea!


    Nekem egyik géppel sem volt még dolgom. de ha tudsz olyat választani ami ipari körforgós ,
    akkor olyanba invesztálj be.
    Tudom, hogy az anyagi oldala sokszor nehéz.
    Ha mégis a véleményemre vagy kiváncsi akkor a három közül  az 
    Elna 240 lenne nálam a nyerő.,mivel fém alkatrészei vannak a leírás szerint. Bár ez félfordulatos hurokfogós, de az én első gépem is az volt félfordulatos és sokáig bírta.
    Szóval hajrá, kezd el és meglátod minden percedet a varrással fogod tölteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (17102)
    2014-08-13  13:33
  24. 2014. augusztus 16. 20:5617103.
    Szia Borcsi!
    Kissebb nagyobb akadályokkal de ide kerülök.


    Nagyon klassz a neszesszer,valami ilyesmin töröm az agyam.


    Én is alkottam sürgőssen egy dobozkát. Ajándék lett.
    Na meg menetközben elkészült egy hardengeres terítőm is.


    Nagyon sűrű volt a nyarunk, nem szerencsés értelemben ,és ezáltal nem sokat tudtam alkotni sem.
    Igaz még csináltam egy kis táskát,vagyis átalakítottam egyet. Majd le fotózom.
    Örülök, hogy jöttél, már én is azt hittem egyedül maradok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (17101)
    2014-08-09  15:19
  25. 2014. augusztus 13. 13:3317102.
    Kedves foltvarrók! Nagyon kezdő vagyok, még csak most ismerkedem a technikákkal, de szeretnék segítséget kérni. Egy alap patchworkos varróglépet szeretnék venni, kezdőként meg kell elégednem ennyivel. Amit kinéztem eddig a Bernina E66 (Milán 5) Elna 240 és a Janome 423 S. Ha valakinek van tapasztalata valamelyikkel kapcsolatban, kérem ossza meg velem.


    Már tanultam szabad gépi tűzést, de a régi Singer 968-as gépem nem szereti.



    Kedves Szakácsné én nagyon szívesen fogadok mintákat, és ha tudok küldök is, de még nagyon kezdő vagyok. Az igazi szerelem ott kezdődött, amikor kezembe fogtam a Háromdimenziós virágoskert című könyvet.

Címlap

top