Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Halak pasit hódítani

Torolt_felhasznalo_557716
Torolt_felhasznalo_557716
Létrehozva: 2006. szeptember 2. 22:47
Sziasztok!
Kinek milyen tapasztalata van a Halak jegyű pasikkal?
Hogyan kell őt becserkészni ujra majd megtartani?Mivel lehet őket elriasztani?
Ugyanis kb.fél éve laza kapcsolatom volt egy ilyen fiúkával, csak sajna szakítottunk amibe majdnem belepusztultam. (Én is Halak vagyok.) Aztán összejött vkivel,akivel még együtt van.
Viszont mostanában ujra elkezdődött vmi közöttünk. Nagyon izgulok,hogy mi lesz,ugyanis szeretem őt és régóta vártam erre a történésre.Tudtam előre,és éreztem hogy egyszer visszajön!
Csak félek,hogy elszúrom a dolgokat.Szeretném őt nagyon visszahódítani,tudom hogy én sem vagyok közömbös neki.


  1. Torolt_felhasznalo_557716
    Torolt_felhasznalo_557716
    2006. október 7. 00:2176.
    Szép történeted van!
    Jó hallani ilyeneket!

    előzmény:
    kanga27 (62)
    2006-10-03  12:56
  2. Torolt_felhasznalo_498054
    Torolt_felhasznalo_498054
    2006. október 6. 19:5975.

    jujj milyen igaz dolgokat beszéltek,ritkán vagyok netközelben most olvastam vissza.Hát döbbenett!!!bár a halak pasikról van szó,de nagyjából a nőkre is igaz amit írtok.(én is az vagyok)

    Egyszerűen görcsösen keressük a tökéletest az élet minden területén,és nem nyugszunk amíg meg nem találjuk.Kibírhatatlanok vagyunk sokszor,bár én már elég jól tudom magam kontrolálni,de látom a közvetlen környezetemben élő halak lányon,hogy neki nem megy.Ha vmi apróságon fennakad,akkor minden és mindenki sz.r.És sajnos tényleg csalfák is vagyunk,amíg nem találunk vkit akiről úgy gondoljuk érdemes ránk,és aztán nagyon tudunk szenvedni ha kiderül az ellenkezője 

    Halak fiúkra meg minden igaz amit leírtatok.1sztori:pár randi halak fiúkkal,jól éreztük magunkat tényleg,szépen alakultak a dolgok,egyszercsak jön 1sms,hogy neki összejöttek a dolgai,nem jól érzi magát,szünetet kér.Én meg nem értettem,de ő sem magát...egy ideig depressziós volt,kitudja mért.

    Egyébként most is egy halak fiú a kiszemeltem,csak nem tudom hogy közeledjek felé.Szerintetek érdemes egyáltalán egy lánynak kezdeményezni egy halak pasinál? Egyébként az életvonalamban is halak társ van,szóval szép jövő vár rám 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_831623
    Torolt_felhasznalo_831623
    2006. október 6. 18:2174.

    Ezt nem lehet bírni cérnával!Feladom! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. október 6. 14:4473.

    Sziasztok! Mindenkinek nagyon szép péntek délutánt. 

    szia Zimóne!

    Olvastam amit írtál, azt hiszem sikerült mindent úgy értelmeznem ahogy te szeretted volna, hogy megértsem, és megértelek. Talán azért ismerem jól a halakat mert azért 7 év nem kevés idő amit volt szerencsém leélni egy halakkal. És mivel imádtam sőt én azt hittem ő lesz nekem az igazi és gyermekeim apja így sok mindent tudok róla, rólatok érzésekről gondokról stb.

    Talán sikerül leküzdened ezeket a problémákat, ha egy számodra minden szempontból tökéletes társ áll melletted akkor talán az ő segítségével és a te akaratoddal menni fog.

    Egyébként más csillagjegyeknek is vannak hülye dolgaik, sokszor nem kevésbé rosszak. Régebben pl én nem igazán hittem abban, hogy a csillagjegy alapján az embereken megfigyelhetők hasonló tulajdonságok, de aztán olvastam könyveket ilyen témákban meg tapasztaltam egy két dolgot ismerősökön barátokon. Egyébként általában az sem jó ha egy kapcsolatban egyforma jegyűek a partnerek, ennek ellenére most pl. az én férjem csillagjegye egyezik az enyémmel teljesen egyformák vagyunk és ez sem a legideálisabb hosszútávon. Viszont, hogy ő milyen csillagjegyű engem  cseppet sem befolyásolt abban, hogy hozzámegyek e vagy sem, mert úgy gondolom, hogy annyi más probléma is tönkretehet egy házasságot, miért pont ez lenne a baj, hogy ki milyen jegyű. Én alapvetően nem szeretem vizsgálni a problémákat, meg elemezgetni rágódni dolgokon, viszont egy dolgot szeretek segíteni másokon másoknak bármilyen problémát megoldani, és érdekelnek az emberek és megszállottan vágyom arra, hogy a környezetemet boldognak lássam (már már beteges szerintem) Alapelméletem az az, hogy (ahogy te is írtad egyszer élünk) felesleges agyalnunk előre terveznünk okoskodnunk és elterelni figyelmünket a meglévő jóról és boldogságról. Élvezni kell a jót, az életet (hisz egyszer adatott meg) és ha nem tetszik és nem jó valami akkor egy határozott döntést meghozni, vagy megakarom oldani vagy nem és ennek megfelelően lépni. Nincs idő rágódni tépelődni szerintem.

    Szerintem lehet neked is az lenne a legjobb, ha nem foglalkoznál ennyit a hibáiddal (főleg, hogy már tisztában vagy vele) élvezd az életedet próbálj boldog lenni, és ha esetleg megakadnál valahol útközben vagy jönne egy probléma akkor jusson eszedbe, hogy igazándiból te milyen is vagy és hajalamos vagy apróságból nagy ügyet csinálni és azt mondan, hogy akkor most szembeszállok magammal és a hibáimmal és nem engedem meg magamnak hogy elszúrjam és helyesen fogok cselekedni.

    Félre ne érts nem akarlak kioktatni hisz én sem vagyok tökéletes és követek el hibákat, hülyeségeket, csak ha szimpi az ötlet akkor lehet hasznosítani tudod.   Mindenkinek nagyon szép napot kívánok! nekem ma nagyon jókedvem van és fülig ér a szám annak ellenére, hogy valami vírus próbál leteperni a lábamról -de próbálok ellenállni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. október 6. 11:1472.

    Én meg, mint egy igazi halak nő... olvasva benneteket, végig magamat látom.

    Szerencsére, így 30 fölött, már nagyjából kiismertem a Halak-magamat. Szerintem sem a Halak pasival, sem a halak nővel nem könnyű, sőt! Bár nekem még sosem volt Halak pasim (már nem is lesz, mert van egy Rák férjem - ajjaj!), szerintem egy Halak-Halak kapcsolatban mindenki elpusztulna. Ehhez túl érzelmesek, ugyanakkor túlságosan magunkba zártak vagyunk. Az igazi énünk? A fene tudja, hol van...

     

    Keressük tovább!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_831623
    Torolt_felhasznalo_831623
    2006. október 6. 09:4671.

    Miért ilyen kicsapongó a halak pasi?Még akkor is ha szerelmes!Miért?

    Lenyugszanak egy idő után,vagy az hiú ábránd?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_798215
    Torolt_felhasznalo_798215
    2006. október 5. 06:0770.

    Kedves Zimóne,

    nagyon ott van amiket leírsz, de Te egy vagy a sok közül aki belátja a hibáit és próbálsz "normális"-an élni..

    Sajnos a páromnak az őszinteséghez nincs meg a bátorsága, saját maga elől menekül, meg a megoldatlan problémák elől, és mindenre ráfogja, hogy én vagyok a hibás.

    Én meg itt állok megint és tényleg csak nézek, hogy megint elment. Haldoklom kifelé és befelé egyaránt, mert nem értem. Legalább Te megvilágítottad kissé amit mindig is sejtettem . Ettől mondjuk nem jobb a lelkemnek, de legalább beigazolódnak dolgok.

    vívódom magamban, és magam érzem hibásnak, hogy eddgi fajultak a dolgok, pedig nem teljesen kellene, én is mindig azt mondtam, hogy az őszinteség az kell, mert a hazugság és a nem beszéljük meg, csak sértett kisfiút vált ki belőle, akinek még az is baj ha sűt a nap. Nekem most nem tudom milyen taktikát kellene választanom a túlélésre, mert pont amiatt amiket Kanga írt a szerethetőségéről ezért nehéz. De be kell látnom most van az a  pont, hogy a Hal az elúszott, és nem feltétlen én vagyok a hibás érte !

    előzmény:
    Zimóne (69)
    2006-10-05  00:14
  8. 2006. október 5. 00:1469.

    SZia Kanga!

    Hogy mit gondolok? Azt hogy mássz ki a fejemből! 

    Az nem lehet hogy ennyire el tudja valaki mondani, hogy mit érzek, és hogy mik a hibáim. Ilyen komolyan nincsen.

    A kedvesemnek megmutattam ma ezt a fórumot, mondván, hogy ha van kedve akkor olvasson bele, sok minden van itt amiről azt hittem egyedüli gondom, és kiderül mégsem.

    Erre a te hozzászólásod van legfelül, végigolvastuk, és kész. Le is tettem az egeret.
    Mondom ilyen nincsen.
    Jelenleg pont egy ilyen gond miatt van az, hogy kissé zavarosak a napjaink.
    Minden szó amit leírtál igaz rám, és minden szó amit tanácsoltál szintén igaz rám.

    Tudom ezt, és nagyon azon vagyok, hogy megtaláljam a gondot, hogy tegyek majd ellene. Sok esélyem most nincsen. elindulok egy úton, és meglátom sikerül e. Nem titok hogy nagyon szeretném. De félek, hogy ha rossz úton indulok el akkor nem lesz most még egy esélyem újra próbálkozni.

    A helyzet kezelésére a legjobb módszer azt hiszem egyedül az őszinteség. De ugyebár az őszinteséghez bátorság is kell. Tehát nagyon fontos a bátorság is.
    Emelett kell egy pár, aki elfogadja, hogy olykor kap hülye kérdéseket is. És ezek olykor számára tényleg hülye kérdések lehetnek.
    Tényleg szerintem az egyetlen használható dolog, amikor még a probléma kezdetén beszélek a párommal, és elmondom mit gondolok.
    Sokszor ugyanis ezek a problémák apró félreértésekből adódnak, és ha nem beszélünk róla, akkor lesznek csak igazán nagyok.

    Tudom ez a fórum arról szól, hogy Halak pasit hódítani, és megtartani, és így kicsit kevés az, hogy elmondom, mit lenne jó csinálni, hiszen ezt legelsőnek a pasinak kell kezdeni.
    Ha ő nem beszél róla magától, akkor te már csak akkor szeded ki belőle amikor tényleg baj van, mert belülről emészti őt, és akkor is lehet ugyan orvosolni, de sokkal nehezebb.

    Amúgy ahogy elnézem sok pasi hozzászólás nincsen. Pedig kiváncsi lennék más véleményére is., de ahogy egy jó barátom most tanácsolta éppen:

    egy életed van és ez az élet rövid ahhoz, hogy te félj mindentől, és mindenkitől

    És egy szösszenet a hozzászólásodból:

    "csak a tökéletesség utánni vágy és a bizonytalankodás teszi tönkre a dolgokat."

    - Ez stimmel, és ha belegondolsz, akkor ez egy nagy ellentét, és ez okozhatja a bajt. Ha minden tökéletes, akkor nem lehet  baj a bizonytalanság. Ugyanakkor ha bizonytalan vagy, akkor nem lehet úgy sem tökéletes.
    Ha a tökéletes helyett sikerülne beérnem az igazán jóval, valamint a bizonytalansági érzetet sikerülne elnyomni egy nagyon apró biztos ponttal, akkor megtaláltam amit kerestem.

    És ezért mondom hogy kell hozzá egy megértő társ, akiről nem hiszed, hanem tudod hogy szeret és nem használ ki, mert akkor a tökéletesség utáni vágy megszűnik hiszen úgy érzed benne élsz, holott ez messze van attól, csak egyszerűen nagyon jó, valamit a bizonytalanság is nagyon lecsökken ilyenkor, mert biztos vagy benne hogy ez jó.

    De igazi ötletem hogy magamtól kevés segítséggel hogyan tudnám kicsit megemberelni magam az nincsen.

    Tüneti kezelésre jó a beszélgetés barátokkal, a séta, a kaja, de a cél, hogy ezekre minél kevesebbszer forduljon elő az igazán nem létező vagy nagyon pici problémák keresése és felnagyítása.

    Vagy valami ilyesmi. remélem érthető voltam.(ismét hulla fáradt, és kómás vagyok)

     

    előzmény:
    kanga27 (68)
    2006-10-04  10:41
  9. 2006. október 4. 10:4168.

    Sziasztok!

    Dorka neked kitartás, nehéz de menni fog.

    Zimó nem tudom mint halak pasi mit tehetnél. Mert szerintem tényleg könnyű megszeretni egy halak pasit és nagyon jól indul vele minden és alkalmasnak működőképesnek tűnik a hosszú távú dolog is, csak a tökéletesség utánni vágy és a bizonytalankodás teszi tönkre a dolgokat. Ahogy én tapasztaltam akkor amikor már nem a rózsaszín felhő lebeg a szeme előtt és már nem a legnagyobb a szerelem. Talán ha ezzel tudnál valamit kezdeni akkor nyert ügyed lenne egy jó kapcsolatra.  Nem tudom mi okozza nálatok ezt az apró hibából is óriásit csinálni és továbbálni dolgot, aztán meg rájöttök, hogy mekkora hülyeséget csináltatok és csak őrlődtök. Nem lehetne valahogy ezt a szemléletet egy kicsit megváltoztatni kiküszöbölni. Mert szerintem pont a lényeget nem veszitek észre a probléma keresések elterelik a figyelmet a valóságról akár arról hogy pont egy jó kapcsolatban vagytok (amilyenre lehet mindig is vágytatok) és ahelyett hogy élveznétek minden percét gyártjátok a problémát. Szerintem valahol itt kéne keresni kutakodni és talán lehetne valamit tenni. Mit gondolsz?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_798215
    Torolt_felhasznalo_798215
    2006. október 4. 05:3767.

    Szia Zimó !

    Nem úszik tova, oly könnyen. Szenved de befelé, és nem a legjobb megoldás a tovaúszás, csak Ő gondolja úgy akkor.

     

    Nekem ami a legnehezebb, nem lehet vele megbeszélni a dolgokat, mintha más bolygón élne, nem itt, csak hajtja a magáét.  Az én drágám most kapálózik mindenféle nők után, hogy én ne legyek a lelkében, hogy elfelejtsen engem.

    Tudom, és nagyon fáj maga a tény, de igyekszem túlélni.

    előzmény:
    Zimó (66)
    2006-10-03  21:52
  11. 2006. október 3. 21:5266.

    Dorka!

    Azért sok sok minden van egy halak pasiban, de hogy könnyen el tudjon szakadni valakitől...

     

    Most nézem csak igazán, hogy leírom mindazt amit érzek, amit tudok az én belsőmről, ami ugyebár halak, és akkor van egy pont, ami most esett le hogy furcsa.

    Itt szinte mindenki szenvedett attól amikor egy halak pasi volt a partnere, ha máskor nem is, de a végén biztosan.

    És kicsit most van a kutya elásva. Hiszen akkor úgy tűnik minden halak pasi meghódít egy lányt, és játszi könnyedséggel továbbúszik mintha sokszor mi sem történt volna.

    Na nálam itt a bökkenő.

    Én vagyok a halak pasi, és mégis nekem fáj egy szakítás. Méghozzá pont úgy, mint ahogy leírtad te is.

    Na most akkor mi a baj velem? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_798215 (64)
    2006-10-03  20:35
  12. 2006. október 3. 21:4765.

    Azta nagyon mindenit!

    Éz tényleg jó hogy ilyen lett a vége. De komolyan.

    Sok sok hozzászólásból úgy érzem levontam a következtetlseket:

    1, aki halak pasival kezd, az nagyon rövid idő alatt úgy érzi hogy ő az igazi.

    2, halak pasival hosszú kapcsolatot kibírni egyenlő a nullával

    3, aki tud az meneküljön messzire tőle úgy látszik

     

    A tanulság: Én mint halak pasi eléggé rossz helyzetben vagyok. .

     

     

    előzmény:
    kanga27 (62)
    2006-10-03  12:56
  13. Torolt_felhasznalo_798215
    Torolt_felhasznalo_798215
    2006. október 3. 20:3564.

    Köszi, köszi Kanga sokat segítettél..

    Én egyenlőre még padlón vagyok, de majd lesz valahogy.

     

    előzmény:
    kanga27 (62)
    2006-10-03  12:56
  14. Torolt_felhasznalo_831623
    Torolt_felhasznalo_831623
    2006. október 3. 17:5863.
    Örülök,hogy szépen végződőtt!
    előzmény:
    kanga27 (62)
    2006-10-03  12:56
  15. 2006. október 3. 12:5662.

    folyt.

    Én megijedtem és úgy éreztem nem lenne tisztességes ha vele maradok mert nem vagyok biztos magamban, jó vele de még ott lebeg a múlt fölöttem ezért szakítottam. Baráti síelésre mentem el, azt gondoltam jót tesz és segít dönteni, (de utólag jól is tettem). Ahol ott volt az én halak exem is aki eredetileg nem jött volna, de mikor megtudta én megyek akkor leszervezte hogy ott legyen. Ott újból megpróbált becserkészni, ígért fűt fát, és azt mondta hogy szeret. És ott amikor egyszer olyan helyzetbe kerültünk hogy meg akart csókolni jöttem rá hogy nem szeretem, és akiről azt hittem ő az életem értelme és a nagy ő, már nem kívántam a a közeledését sőt kirázott a hideg a gondolatától is hogy hozzám érjen. És én boldog voltam, mert ettől a perctől fogva már tudtam mit akarok és merre induljak el és hogy végre lezártam a múltat. Neki nem mondtam semmit sem. Viszont mikor hazajöttünk akkor ő már azt mondta, hogy újból bizonytalan és valószínű hogy nem menne neki a békülés mert biztos csak ott a helyszín hatására támadtak benne nosztalgikus érzések, és egyébként sem voltam vele túl pozítív és nem kerültünk igazán közel egymáshoz. Gondolom zokon vette hogy nem tudott megdönteni. Én ránéztem és mosolyogtam, és életemben először nem fájt hogy ezt mondta és csak ennyit mondtam hál istennek hogy te is így gondolod, mert eszem ágában sincs veled kibékülni soha de soha többé.

    Aztán teltek múltak a hetek szerveztem az új életem amikor felhívott az a srác aki választásra kényszerített (és milyen jól tette) hogy mi van velem, hogy vagyok és hogy hiányzom. Nekem is hiányzott nagyon csak nem mertem hívni, mert ugye én szakítottam vele. Találkoztunk és happy end azóta ő a férjem és nagyon nagyon boldogok vagyunk.

    jó hosszúra sikeredet , de jól esett leírni

    előzmény:
    kanga27 (61)
    2006-10-03  12:54
  16. 2006. október 3. 12:5461.

    Szia Dorka25!

    Nagyon sok tanulságos dolgot írtál te is.

    Mintha csak az én exemről írtad volna. Egy az egyben ugyan az.

    Szerintem próbálj meg kitartani, és kezdj új életet. Én ugyan ezen mentem át anno.már nagyjából majdnem mindent leírtam pár hozzászólással ezelőtt, remélem most nem ismétlem magamat, szóval 7 év után csak úgy hip hop minden ok nélkül kidobott mert nem volt úgymond tökéletes minden, pedig szinte problémánk nem is volt, de ez mindegy is. Ezután jött a visszajövök nem jövök szeretlek, most meg nem szeretlek része hónapokon át. És mindig én törtem össze, és mindig én szívtam meg hogy hittem neki és megbocsátottam, mert mindig talált valamit ami nem volt tökéletes és újból elment. Én is abba a hibába estem hogy többször megbocsátottam. És sajnos bele akart szólni az életembe még akkor is amikor már nem volt köze hozzá, sajnos én is szerettem végig és mindig ezért bocsátottam meg. Ha új kapcsolatom kezdett alakulni biztos megjelent, hogy szeret és béküljünk ki, én meg persze mivel szerettem szakítottam  a pasival és kibékültem vele. Aztán azt vettem észre hogy egy évvel a konkrét szakítás óta nem tudok felmutatni semmit, hol vele békülök ki, hol kidob. Láttam magam körül a boldog párokat, a nyaraláson (ami persze jó volt) én a szingli barátaimmal, mellettem meg ölelkező vidám párok. Én meg kész érzelmi és magánéleti csődben egyedül. És egyszer csak azt mondtam hogy itt van vége én ezt nem akarom, hiába szeretem őt nekem nem kell már többé mert én is boldog akarok lenni, és valószínű már vele nem lehetek. Miután ezt eldöntöttem sokkal jobban éreztem magamat, és könnyebben ismerkedtem és éltem az életemet nem eröltettem semmit vártam a szerelmet. Mígnem megismerkedtem valakivel akivel első perctől kezdve vonzódtunk egymáshoz érezhető volt mindkettőnk részéről a szexuális vonzalom. Egyéjszakás kalandnak indult de több lett belőle, mindenben egyeztünk hasonlítottun, azonos gondolkodás jó szexuális élet. De mégsem mertem elkötelezni magamat mert még úgy éreztem nem vagyok kész egy kapcsolatra és még őt szeretem, és nem tudtam teljesen magamat adni ebben az új kapcsolatban, és mivel a srác tudta, hogy én még érzelmileg talán nem vagyok kész egy kapcsolatra ő meg mást is akar tőlem mint szexet választás elé állított vagy vele maradok vagy hagyjuk abba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_798215 (60)
    2006-10-03  04:40
  17. Torolt_felhasznalo_798215
    Torolt_felhasznalo_798215
    2006. október 3. 04:4060.

    Szia, szívemből beszéltél. Az én párom is halak, ill. a volt párom, aki most ment el harmadszor, és úgy néz ki végleg. Amiket írtál teljesen stimmel. Én meg itt állok és nézek mint a gyerek a karácsonyfát, hogy mi van ? mi is van most ?

    Most úgy sejtem nem fog visszajönni, én bele fogok puszulni, de ez van. Talán van élet utána is, majd kiderül. Ugyanez folyt nálunk is értsd meg, hallgass meg, de másnak nem lehetett baja rajta kívül, neki kellett a központnak lennie. Én voltam az irányító, ezt néha elfogadta, néha lázadt ellene. Az igazi énjét rettentően titkolta, mert a hőbörgések igazi okát sosem tudtad meg, és pl. most sem tudom, hogy miért ment el. Szerintem a problémák lerendezésének nem az a módja, hogy felállunk vesz szatyor és elmék, hanem lehiggad, és megbeszél. Na ez nem jött be. Rendszeresen volt a höbörgés, akármiért, és mindig a vége az volt, hogy én vok. a hibás mindenért, ő ott sem volt, és mindig az volt a végső mondat ennek a kapcsolatnak baja van..

    Tőlem nem mindig fogadta el a vélemény, ha mondtam mert kérdezte később az volt a baj, (kb. két hét múlva) ha nem mondtam az volt a baj. De azt, hogy ő mit szeretne igazából sosem derült ki, mármint a belseje a dolgoknak. Ismerem belülről valamennyire, de az igazit az még mindig nem., a zárkózottsága, a döntésképtelensége, néha a sírba tett. Most is padlót fogtam, és küzdök magam ellen, és ismételgetem, hogy igy jobb, de nem bízom benne, hogy az lesz. Sajnálom, de szeretem, és meg kell győznöm magam, hogy mégsem.

    Köszi, hogy leírhattam.

    előzmény:
    Zimóne (58)
    2006-10-02  15:39
  18. Torolt_felhasznalo_557716
    Torolt_felhasznalo_557716
    2006. október 3. 03:0459.
    Szia!
    Igen,válni fogok.De nem csak a szerelmem miatt.Nem vagyok a
    alapvetően boldog a házastársammal.
    Tudod,már kezdek beletörődni abba,hogy a titkos szerelmem már soha többé nem akar semmit tőlem.Az utolsó reményt is feladtam.
    Maradok csendesen szerelmes és sokat gondolok rá.Nagyon hiányzik.
    A nője lehet hogy megvan,lehet hogy nincs.Túl sokat nincsenek együtt, mert a szerelmem eléggé elfoglalt.Tudom,hogy alig van ideje.
    Nem tudom,a nőnek mennyire kielégítő ez a kapcsolat.
    Amugy 30 éves mult.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189678 (57)
    2006-10-02  11:23
  19. 2006. október 2. 15:3958.

    Szia Enigma!

     

    Igen sajnos tényleg ennyire a saját csapdánkban vagyunk, és ne tudd meg mennyire.

    Az a legnagyobb baj ezzel, hogy hírtelen felindulásból bármit tönkre tudunk tenni amit rögtön azután már megbántunk, de ugyebár ezt egy olyan ember aki nem ismeri a halakat, az nem tudhatja.

    Az pedig hogy tudni akarja hol vannak a határok...Hát ezt én nem tudtam volna így leírni. de ráéreztél a dolgokra.

    Tegyük fel hogy az életben minden rendben van, és ekkor mondjuk a munkában, a szerelemben vagy bármiben keresi azt a pontot ahonnan már baj van, ahová ő ugyan nem akar eljutni, de mivel feszegeti a határt ezért mindig eljut.
    Ha elért a határra és rájön akkor esze ágában sincs ott maradni megy vissza a való normális életbe, de ugyebár a társa, a főnöke, a munkatárdai, a barátai ezt eléggé nehezen tolerálják.

    A halak pasi sokszor szenved, még akkor is ha tudja hogy egyáltalán nem kéne.

    Ezek azok a tulajdonságok, amiket el kéne nyomnom.

    Kb. 6 éve úgy vagyok vele, hogy ismerem a saját hibáimat ami már jó ljel, de tudom egyedül változtatni rajta nagyon nehéz.

    Hát ennyi.

    Türelem, józanság, és nagy megértőképesség a gyors hangulatváltozások lekezelésére. Ez mind kell ha valaki meg akar tartani bennünket.

    Így végigolvava tényleg utálok halak pasi lenni, hiszen ki az a lány aki elfogadja azt, hogy olykor neki kell megadni a kezdő lökést, és ez sokszor a legnehezebb helyzetben van.

    A lámyok azt várják el, hogy őket irányítsák, őket értse meg valaki, ős velük legyenek a pasik megértőek.

    Ezzel szemben sok olyan tulajdonság van bennünk, amit azt hiszem érdemes felfedezni.

    Ha máshol nem is ennyire, itt nagyon igaz, hogy ehhez legalább 2 ember kell:D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_831623 (54)
    2006-10-02  10:18
  20. Torolt_felhasznalo_189678
    Torolt_felhasznalo_189678
    2006. október 2. 11:2357.

    Szia Mitcsi

    Akkor eldöntötted, hogy elválsz az uradtól? Mert ha nem lehet hogy ha meg is hódítod, újra elmegy független nőt akarva.

    EGyébként a pasi még foglalt vagy már független újra? Mennyi idős? Mert ha fiatal, flörtölni akár újra hajlandó, de ha már családra vágyik....

    A halak egyébként elég csalfa, amíg meg nem találja az igazit, akkor mindene a család. Ímádja ha felnéznek rá s istenítik. Tapasztalat , viszont nagyon sok türelem is kell hozzájuk, öntörvényűek és érzékenyek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557716 (1)
    2006-09-02  22:47
  21. 2006. október 2. 10:3256.
    hú ez is tetszett, ebben is sok igazság van 
    előzmény:
    Zimó (42)
    2006-09-27  23:47
  22. 2006. október 2. 10:2955.
    álmékodva olvastam ezt a hozzászólást.. ismerős.. pedig én nem pasi vagyok, de hal  
    előzmény:
    Gervay (34)
    2006-09-05  08:56
  23. Torolt_felhasznalo_831623
    Torolt_felhasznalo_831623
    2006. október 2. 10:1854.

    Ennyire a saját csapdátokban vagytok?Tényleg ennyire kilennétek szolgáltatva a határozatlanságotoknak és labilitásotoknak!Küzdesz ellene,hogy megváltozz?

    Rettentő toleráns embernek tartom magam,de ami a halak férfihoz kell türelem,az még az én képességeimet is próbára teszi.Olyan mintha kiszeretné puhatolózni a határvonalakat,hogy mennyit bír a másik.

    Tényleg ennyire változó az érzelmeitek a másik fele?Ha már egyszer megszerettetek valakit,könnyen elfelejtitek a másikat?

    Probáltam azt a látásmódot követni veletek szemben,hogy nem az számit mit cselekedtek,hanem ,hogy belűl hogyan is élitek meg a történéseket és milyen érzelmek vannak bennetek,mert ha a belső világotokra hangolódok rá,ellenbe azzal amit tesztek,akkor még valamilyen szinten a tűréshatárom és a tolerancia képességem kiljebb tolható. 

    előzmény:
    Zimó (52)
    2006-09-29  12:17
  24. 2006. október 2. 09:4053.

    Szia Zimó!

    Azt hiszem egy két dologban egyetértek veled.

    Elsősorban azzal, hogy a halak pasinak egy olyan nő kell aki tudja jól irányítani (és nem kihasználni) . De ugyanúgy nem jó egy nála szerényebb emberke sem. A helyzet az, hogy én nem használtam ki a páromat soha, és eszembe sem jutna soha senkit és ezt az a halak expárom is tudja akiről írtam. Sajnos én inkább a nyuszi kategóriába tartoztam és nem irányítgattam őt semerre sem, mert tudtam hogy nagy a szabadságvágya és azt gondoltam azzal teszek neki jót ha ezt megadom neki. Nem akartam őt soha elirányítani sehova, ő próbált engem irányítgatni befolyásolni hol jó hol rossz irányba én meg vagy hagytam magam vagy nem, a helyzet az hogy túl fiatal is voltam.

    Utólag, tudom hogy én pl. pont ebben a kérdésben hibáztam igen is belekellett volna folynom jobban az ő életének irányításába mert igényelte volna. Valahol az utódom ezért lehetett az utódom mert ő az az igazi őrmester csaj aki egy perc alatt kioszt mindenkit és az én exemet ez fogta meg, csak sajnos katasztrófa és gyötrelem azóta is az életük sok szakítással és megcsalással mert ő meg az a kihasználós fajta akiről te is írtál.

    Az én halak pasim amikor szeretett az tuti, hogy szeretett hisz nem sok olyan kapcsolat van ahol még 5-6 év után is lángol a szerelem, és érzed hogy oda vissza vannak érted, csak  sajnos a szerelmet is el lehet rontani mi is elrontottuk hisz több mint hét év után ezért szakítottunk. Én nem csak őt okolom mert én is hibáztam biztos sokat, bár az ő elmondása alapján semmit csak egyszerűen nem voltam ilyen meg olyan - amilyet épp akkor szeretett volna. Egyébként a mai napig szeret engem, és bánja az egészet de tudja, hogy már nem lehet visszacsinálni mert túl sok szemétséget követett el az összevissza úszkálásával, a hol szeretlek hol nem dumával, a megbántásokkal az átgázolásokkal.Szerintem sok mindent még magának sem bocsátott meg, és menekül dolgok elől és nem találja helyét a világban. A barátnője pont ezért utál engem nagyon mert fáj neki, hogy nem éreznek úgy iránta mint irányomba, és irigy rám amiért én sokat jelentek az ő pasijának.  És könyörgöm én erre mit mondjak,  ő akarta tőlem elvenni és eltudta mert belőlem hiányzott az a határozottság és irányítási képesség ami benne megvolt, én utálhatnám amiért belegázolt egy ilyen régi kapcsolatba, de nem teszem. Azt gondolom viselje a következményeket kapott lehetőséget elszúrta,most hova lett a határozottsága az irányítás, mert most őt irányítják, inkább tovább kéne lépni egy ilyen nem működő kapcsolatból, mint engem okolni a problémákért.

    És az is igaz, hogy minden addig jó amíg tökéletes, ha már nem az akkor az nagyon nagy probléma és kb. felér egy világvégével.

    És azt is elhiszem, hogy küzdesz ellene, mert ezt én is tapasztaltam hogy ezek ellen a tulajdonságok ellen próbált küzdeni és változtatni, de sajnos soha nem sikerült. De lehet hogy ezen sajnos nem is lehet változtatni, ami nagyon szomorú lenne, mert ez eléggé lecsökkenti a hosszú kapcsolat, vagy egy boldog család kialakulásának lehetőségét, mert problémák azok mindig vannak.

    Kedves Zimó kívánom találj egy rendes de határozott nőt magadnak, és a már általad felfedezett rossz tulajdonságaidat próbáld meg legyőzni, mert akkor szerintem egy tökéletes társ lehetsz.

       

    előzmény:
    Zimó (52)
    2006-09-29  12:17
  25. 2006. szeptember 29. 12:1752.

    hello!

     

    Így végigolvasva szeretném azt mondani, hogy én ennel legalább ez ellenkezője vagyok, de nem.

    Sajnos nem.

    Tudom milyen az, amit leírtál, csak én egy olyan szemszögből, amit nem ismersz, mégpedig a pasi szemszögéből. Tudod az a legrosszabb, hogy küzdök ellene, hogy ne így legyen, és egyszerűen nem megy.

    Minden csak addig jó, amig tényleg jó, mert utána ha egy kis gond akad, abból olyan nagyot lehet csinálni, hogy az már fáj.

    És hogy minden pasi ilyen lenne? Azt kétlem. Ha minden pasi elkényeztetné a nőket, figyelne rájuk, tisztelné őket, kedves lenne velük, próbálja megoldani azt, hogy a párjának mindig jó, legyen, akkor elhinném hogy minden pasi ilyen. De úgy tudom hogy nem.

    Van egy örök nagy igazság:

    A nők mindig arra várnak, hogy tiszteljék őket, hogy felnézzenek valakire, hogy ne használják ki őket, de abban a pillanatban, amikor látják, hogy nekik van esélyük minderre, akkor pontosan ilyenek.

    A halak pasik lehet hogy kedvesek, de nagyon ki lehet őket sajnos használni, és bocs de ezt a nők többsége élvezi. ( ha másért nem is akkor azért, mert éljen most visszaadhatja a többi pasi nevében).

    Egy halak pasinak olyan nőre van szüksége aki tudja hogy lehet irámnyítani őket, de ezt arra használja hogy jobb legyen mindkettőjüknek, hogy rávezesse az amúgy is labilis halakat a helyes útra, nem pedig olyan nőre, aki kihasználja a saját boldogsága érdekében.

    Én még a mai napig bízok abban, hogy végre megtaláltam azt aki inkább segíteni akarja a dolgokat, mintsem kihasználni a dolgok adottságait.

    És hidd el. Ha egy halak pasi azt mondja neked, hogy Szeret, akkor azt nem csak azért mondja hogy ne izgulj. Az úgy is van. Viszont tény hogy ez a szerelem nagyon labilis. Ha ismersz olyan embert aki úgy vezet, hogy csak gáz, és csak fék, akkor elképzelheted milyen egy halak pasi a szerelemben.

    Jó lenne megtalálni benne a középutat, én ezen vagyok, ha van valakinek rá igazán jó ötlete, akkor várom:D

    előzmény:
    kanga27 (50)
    2006-09-29  10:56

Címlap

top