Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Olcsó, gyors ételek

opplá
Létrehozva: 2003. május 2. 13:18
Tudnátok segíteni? Hétköznap elég későn érek haza és hétvégén is kevés időm van sütni-főzni. Olyan egyszerű, gyors ételek (tapasztalatban kipróbált)receptjeit keresem, aminek hozzávalóit egy kisebb közértben is megkapom.
  1. 2011. november 20. 12:36851.

    Jó pihenést!

     

    Vasárnapra egy kis tejespite (picit másképp)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. november 18. 20:50850.

    Kellemes hétvégét!

     

    Egy gyors nasi hétvégére: törökmogyorós és diós-narancsos vaníliás kifli

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. október 9. 17:40849.

    Kellemes hétvégét! ;-)

     

    Ezt a sütit még az is megtudja sütni, aki egyébként nem tud sütni ;-) és nagyon finom, olyan mint a hókifli csak a tésztája túrós alapú. Biztos siker garantálom! ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. október 4. 23:28848.

    Most nézem milyen régen voltam itt. Látom volt egy kis röpke csevegés.

    Hoztam egy krumplisfasírtot ami lehet önálló vega étel, de lehet köretként is tálalni.

     

    További szép hetet kívánok, élvezzétek ki ezt a pár nap nyárias őszt, mert jön a zima. Ez most pont megfelelő hőmérséklet és nagy nagy előnye, hogy nincs se klíma miatti áram számla, se gázszámla...igazán pénztárcakímélő időjárás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. augusztus 31. 17:42847.

    Köszcsiiiii 

     

     

    Amúgy mirelit kaják is tök jók. Csak bedobod a sütőbe és 15p alatt kész :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-08-31  17:38
  6. 2011. augusztus 31. 17:29846.
    Én is gyorsétterem párti vagyok.
    előzmény:
    Lilla27 (845)
    2011-08-26  15:58
  7. 2011. augusztus 26. 15:58845.
    A pizzával az a gond, hogyha frisset szeretnél akkor legalább 40percig sütik, és este már senkinek sincs kedve kivárni...én a gyorséttermekre szavazok, bemegyek, megrendelem, 2-3 perc alatt kiadják és már ott sem vagyok :) Pik-pak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-08-01  10:42
  8. 2011. július 29. 22:03844.

    Egy nagyon jó kis könnyű desszertet hoztam hétvégére, a gyerekek kedvére való csemege. Nem kell hozzá más mint dara, tej, tojás, őszibarack. Érdemes kipróbálni ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. július 27. 23:57843.

    Végre nincs kánikula :-)

    Hoztam finom sajtosat ami elképesztően gyorsan elkészül a friss leveles tésztából, amit most próbáltam ki először, de nem utoljára ;-)

    A másik pedig csirkés finomság,  vajas pirítóssal.

     

    További szép hetet kívánok és pihenést a nyaralóknak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. július 13. 22:54842.

    Hoztam levest én szeretem, simán és aprólékkal is.

    A másik pedig palacsinta új ízekben. Sosem tudom úgy megsütni, hogy cikkekre vagy reszelve keverem bele  az almát, mert általában elszakad, szétesik szóval kudarc.

     

    Jó pihenést, nyaralást kívánok! A dolgozóknak pedig klímás munkahelyet ebben a kánikulában ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. június 20. 23:58841.

    Cukkini cukkinivel... ki kell használni mikor olcsó és napérlelte ez a finom zöldség.

    Készítettem husival sajtosan megsütve recept itt kicsit milánoisan spagettivel.

    A másik pedig serpenyős amelynek végtelen sok változata van, leginkább sok zöldséggel szeretem, de aki inkább kolbász és egyéb szalonna híve, hát bátran tegyen bele azt is ;-)

     

    Mosolygós hetet kívánok! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. június 13. 18:22840.

    Epres álmot elfeledtem feltenni, feltétlen próbáljátok ki, nagyon finom ebben a melegben ez a hűs édesség ;-)

     

    A grissini számomra ismeretlen volt, jó kis sós nasinak való. Valami kis kencével feldobható, gondolok itt körözöttre, vagy egyéb ilyen tunkolós krémre, abba belemártva lehet enni.

     

    Teljesen Robinsonnak érzem magam ezen az elhagyott topik szigeten... :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. május 29. 17:46839.

    Sziasztok ezen a szép vasárnap délután :-)

    Hoztam egyszerű és nagyszerű fokhagymás husit , mint ismertek, nem szoktam túlságosan bonyolult ételeket készíteni, hát ez sem az :-), viszont rájöttem hogy s mint nem lesz száraz a mellfilé ;-)

     

    Palacsinta új rakott formában, hú de fiiiinom, degeszre ettem magam...feltétlen próbáljátok ki ;-)

     

    Combocskák zöldségesen én az otthon található zöldfélékből készítettem, könnyű, zamatos íz.

     

    2 hete tömöm magamba az epret, én még ennyire finom epret mint az idei, régen ettem...most azon gondolkodom, hogy lehetne az erkélyemre varázsolni egy epres kertet. Egyáltalán hol árulnak ilyen növényt? Kertészetekben? Most is lehet kapni, vagy csak szezon elején palántákat? Nekem eper kell és kell... :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. május 22. 00:21838.

    Könnyű menü, receptet nem is hozok, mert ehhez nem kell. Apró újkrumplit sütöttem, az elmaradhatatlan kapormártással. Nem volt itthon olcsóbb só, azzal szoktam ledörzsölni, így meghámoztam, de sütve olyan héjastól az igazi ;-)

    Tejbepapi pohárba került, ez egy hirtelen ötlet volt, nem rossz, lehet máskor is bevetem. Felét kikevertem kakaósan és úgy rétegeztem, mivel volt itthon eper, tettem bele, nem rontott rajta.

     

    Szép hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. május 14. 23:47837.

    Szegény karalábéval nem vagyunk nagy barátságban, azért 1-2 alkalommal elveszítem a fejem és levesz a lábamról :-), mondjuk levesen kívül más formában...nem sikerül meghódítania.

    recept itt

     

     

    Aki erre jár, írja be, milyen finomságot főzött hétvégén ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. május 7. 00:13836.

    Nagyon egyszerű és gyors ételeket hoztam, a zsákomban meg meleget ;-)...mert befagy a .... :-)

    A sajtos krumpli ritka gyorsan elkészült, mert az éhség nagy úr kérem :-) köretnek is jó, vagy csak úgy magában, esetleg felturbózva egy kis maradék sült hússal stb.

    recept itt

     

    A kekszet is érdemes megsütni, finom egyszerű nasi,  teához, tejhez kísérőnek. Fahéjas kristálycukorba kell forgatni sütés előtt, amitől kívül jó kis fahéjas ízű lesz.

    recept itt

     

    Napsugaras szép hétvégét kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. Április 29. 23:39835.

    No remélhetőleg Mindenki felfrissült a húsvéti locsolástól...vagy a mai záportól :-O ...majdnem elúsztak a mai ballagók.

    Két napja zajos a város a bolondos ballagóktól :-) aranyosak, jókat vigyorogtunk rajtuk.

     

    A mai kínálatom sós rétes, én most ettem először sósan, meglepően finomra sikerült. A mártás kell hozzá, jobban csúszik ;-)

    recept itt

     

    A sütit Nassolónál láttam még régebben. Finom kókuszos krémmel töltött és nem bonyolult elkészíteni. Nem tudok szép mázat készíteni a tetejére mint a gyakorlott asszonyok, no de ettől olyan házias :-)

    recept itt

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. Április 21. 22:07834.

    Sziasztok! Éljen a tavaszi szünet! Kaptam én is másfél nap szabit ennek örömére :-)

     

    Hoztam tojás helyett zöldborsót főzelék formájában, nagyon jól esett. Nagyon várom már az igazi napérlelte zöldségeket ;-)

    recept itt

     

    A másik... a mumus gríz, most morzsa formájában. Mostanában nem kaptam mirelit változatban, így megembereltem magam és elkészítettem, mert nagyon megkívántam

    recept itt

     

    Jó húsvéti készülődést kívánok, azért nem holtfáradtan kell a locsolókat várni... ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. Április 15. 00:10833.

    Hétvégére hoztam fincsi rakott krumplit, jó kis szaftosra süssétek meg, nem szabad kiszárítani recept itt

    A másik pedig zsemle, kicsit édeskésebb olyan hot dogos jellegű, több sót tegyetek bele ha sósabban szeretitek recept itt

     

    Szép hétvégét kívánok! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. Április 8. 22:39832.
    A kép már megint lemaradt :-)....ennek oka, hogy épp nézem a duettet és jókat mosolygok rajtuk, na nem azért mert én szebben énekelnék, csak jók a beszólások :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. Április 8. 22:32831.

    Két könnyű finomságot hoztam, utóbbi a gyerekek kedvence és nagyon finom ízű ;-).

    Elsőként cukkinis spagetti recept itt és a desszert, túró nutella páros remekül szerepelt benne recept itt

     

    Jó pihenést, sütést főzést kívánok hétvégére! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. március 27. 18:12830.

    Sziasztok! Befutott a hétvégi járat :-) és hozott a csomagjában finom finomfőzeléket :-) recept itt

     

    és pudingot, hátha vki még megkívánja ezen a borongós szürke vasárnapon recept itt 

     

    Memi, jártam Nálad még mikor beírtad, elolvastam, tetszett a lelkes szurkolós csapat :-). Sikeres üzletet és azt kívánom, hogy mihamarabb lássam a bio boltban a terméket!

     

    Az óraállítás miatt későn keltem, későn fogok feküdni és nem tudok majd reggel korán felkelni mert álmos leszek :-O megzavarják a bioritmusomat :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. március 20. 00:33829.
    A fotók lemaradtak ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. március 20. 00:30828.

    Tél végén, tavaszi fáradtság ellen főzelék és főzelék... ;-) , íme a brokkolifőzelék  recept itt

    Ha esetleg belefér a vasárnapba egy kis sütés, finom sós szezámos recept itt

     

    További jó pihenést, sütést, főzést kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. március 6. 20:58827.

    Sziasztok ebben a visszatérő télben :-)

    Hoztam egy kis csokis kiflit, finom túrós tészta az alapja, gyorsan kész van, összegyúrni és már lehet sütni recept itt

     

    Legyen fejfájás mentes szép hetetek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top