Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Olcsó, gyors ételek

opplá
Létrehozva: 2003. május 2. 13:18
Tudnátok segíteni? Hétköznap elég későn érek haza és hétvégén is kevés időm van sütni-főzni. Olyan egyszerű, gyors ételek (tapasztalatban kipróbált)receptjeit keresem, aminek hozzávalóit egy kisebb közértben is megkapom.
  1. 2010. szeptember 12. 11:13751.
    Milánói makaróni.
    előzmény:
    opplá (1)
    2003-05-02  13:18
  2. 2010. szeptember 11. 17:07750.

    Fincsi zöldborsóleves - édeskésen, galuskával

     

    recept itt

     

    Ebben a szomorkás esős időben mosolygós hétvégét kívánok :-), én épp narancsos teát kortyolgatok , csak ez a fránya allergiám múlna már el

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. 2010. szeptember 9. 23:20749.

    Krumplis tarhonya - ez egy egyszerű finom étel.

     

    recept itt

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. szeptember 4. 23:22748.

    Rizseshusi - gyors, egyszerű és finom.

     

    recept itt

     

    Szép hétvégét Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2010. augusztus 26. 22:19747.

    Engem a tökfőzelékkel ki lehet kergetni a világból...  de vajon a

    cukkinivel is?

     

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. augusztus 21. 21:41746.

    Grízes tészta - a mumus....de egyszerúgyismegtanulom

     

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. 2010. augusztus 11. 20:10745.

    Inkább csak ötletként, mert ezek teljesen egyszerű ételek. Persze nem árt hozzá egy kis meggy a mélyhűtőben :-)

    Közben volt egy kis rántott cukkini is, jaj de imádom :-)

     

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. augusztus 8. 19:52744.

    Túrós barackos - Viki receptje

     

    Én annyiban tértem el, hogy nem lekvárt hanem barackot tettem a szélére mivel most szezonja van és a tetejére tojásos tejfölt kentem, úgy sütöttem meg

     

    recept itt

     

    Juhé, jön a jó idő, lehet nyaralni :-)! Akiknek munka jut, mint nekem is, szorgos napokat kívánok ;-)

     

    Kedves Látogatóim, nem minden receptet fogok ide feltenni, mert kezd zavaró lenni, hogy csak én bitorlom ezt a topikot. De a blogon folyamatosan bővülő választék lesz, várlak Benneteket szeretettel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. augusztus 7. 16:30743.

    Akinek még nincs ötlete, hogy mit főzzön hétvégén, íme...

     

    recept itt

     

    Szép hétvégét kívánok és élvezzétek a nyarat! Ez a meleg még kérem ingyen van, 2,5 hónap múlva már fizetni kell érte :-)))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. augusztus 2. 22:15742.

    Nem éppen brassói, de hasonlóan készül és csirkéből sütöm, mivel én csak szárnyasokat eszem. 

     

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  11. 2010. július 23. 10:50741.

    Sziasztok!

     

    Remélem nem veszitek tolakodásnak, ha egy ide illő weblapot ajánlok nektek. A weblap olcsó és egyszerűen elkészíthető ételekkel foglalkozik. Ha van valami jó receptetek a témában, akkor be is tudjátok küldeni.

     

    http://olcso-receptek.hu/

     

    Sok sikert hozzá :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. július 22. 21:53740.

    Most hogy megláttam az albert kekszet a boltban, rögtön beugrott ez az édesség, amilyen egyszerű olyan finom.

     

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. július 21. 21:30739.

    Ez egy könnyű vega étel, nyári hőségben épp megfelelő. Húsimádóknak kevés lesz, éhesek lesznek :-)

     

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. július 18. 21:47738.

    Saját találmány ez a rakottas és egész finom lett :-)

     

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. július 17. 18:25737.
    Csintalan palacsinta, amikor vmi finomat ennél, amikor örömet okoznál másoknak, akkor jön az ötlet, hogy - palacsinta - felnőtt, gyerek mindenki szereti :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. 2010. július 13. 22:56736.

    Filét vettem ki a fagyóból, mert rántott húsnak készült, közben változott a terv és így lett a szaftos husi. Többnyire jénaiban sütőben készítem és a csirke más részeiből, de ebben a melegben valahogy nem kívántam a sütő melegét. Míg megfő a krumpli, elkészül a hús, szóval gyorsan kész.

     

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. 2010. július 11. 22:36735.

    Ez egy nagyon finom meggyes süti, a tésztája puha ízletes.

     

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  18. 2010. július 8. 23:46734.

    Lecsó simán, lecsó cukkinisen, lecsó tarhonyásan...

     

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. 2010. július 8. 23:21733.

    Szia Pihe! :-)

     

    Kedvenc jegesmacim neve a nicked :-), aki immár Rasputinnal éldegél nagy boldogságban. Ismered?

     

    Dehogy bánom, hogy írtál, sőt örülök neki :-). Azért 6 fős családot ellátni naponta nem kis dolog, még hogy nem vagy jó szakácsnő?! Ezt nehezen hiszem el :-). Viszont ügyeskedned kell, hogy mindenki ízlését eltaláld.

    Bátran írd meg tapasztalataidat és hogy mit sikerül kreálnod nap mint nap a konyhában. Biztosan örömet okoznál vele másoknak. Én a blog óta pozitívan tapasztalom, hogy mennyien olvassák és látogatják. Jó dolog hogy segíthetek ötletet adni a rohanó hétköznapokban, mert nap mint nap feltesszük a kérdést - hogy mit főzzek ma? :-)

    előzmény:
    Ha-hópihe (731)
    2010-07-08  10:27
  20. 2010. július 8. 11:14732.
    Ha tejfölös tészta akkor javaslom a következőt: hagymát pirítasz olajban, utána kis fokhagyma, bele a csíkokra vágott sonka és ha szeretitek egy kis chili. Ehhez főzöl penne tésztát, összekevered vele, a tetejére reszelt sajt és temérdek tejföl! Nagyon egyszerű, és nagyon finom, a család imádja!
    előzmény:
    Ha-hópihe (731)
    2010-07-08  10:27
  21. 2010. július 8. 10:27731.

    Szia! Látom kicsit magadra hagytak a többiek. Mivel tudom, hogy ez nem mindig jó, ezért kicsit bepofátlankodok hozzád :o)) Remélem nem bánod.

     

    Én nem vagyok valami nagy szakácsnő, de 6 fős család kajáltatása a feladatom, így muszáj vagyok mindig új és újabb ötletekkel gazdagítani a repertoárom. Kitétel, hogy gyors legyen, egyszerűen elkészíthető és az sem utolsó, ha felhasználhatom a hűtőben épp' indulásra kész alapanyagaim egy részét :o) Viszont általában 2-3 receptet összedolgozok a saját szám íze szerint változtatgatva, így szinte nem is tudok kétszer ugyanolyan ételt készíteni.

     

    Most két nagy doboz tejfölöm van otthon, ami vasárnap lejár, így a szombati ebédünk esetében azt hiszem valami olyan jellegű tejfölös tésztát készítek, amit Te tettél fel. Persze muszáj leszek valami húsos ezt-azt beletenni (még nem tudom mit találok, talán angol szalonna csíkokat, vagy füstölt husit, esetleg darált húst?? Meglátjuk.) és kell mellé valami zöldség is. Gomba, cukkini? De van mexikói keverékem a fagyasztóban, lehet, hogy azt is szórok a tetejére. Rá a tejfölös lé meg sajtocska.... ez jó lesz! :o)

     

    Bekukkantok a blogodba. További jó sütést-főzést és köszi a jó ötleteket! Pihe

    előzmény:
    csip-csip (730)
    2010-07-07  22:04
  22. 2010. július 7. 22:04730.

    Mióta megismertem ezt a somogyias változatot, azóta néha így készítem a főzeléket, nekem nagyon ízlik.

     

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  23. 2010. július 2. 18:50729.

    Mi is az a cibere?

     

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. július 2. 17:56728.

    Fasírtot most sütőben sütöttem, kicsit így száraz lett, aki szaftosan szereti annak a hagyományos sütést ajánlom.

     

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. június 24. 10:45727.

    Kaptam az én drága kolléganőmtől cseresznyét, igazi hazai termés. Linzer torta lett belőle. Érdekes módon cseresznyéből alig készítek vmit, nyersen vagy befőttnek eszem.

     

    recept itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top