Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Waldorf-iskola

Torolt_felhasznalo_342040
Torolt_felhasznalo_342040
Létrehozva: 2003. Április 28. 22:00
Szeptemberben Waldorf-iskola indul Pilisszentlászlón, Szentendrétől 4 km-re. Várunk mindenkit, aki gyerekének jó (hangulatú) iskolát, egyéni bánásmódot, rátermett tanárokat szeretne. 1-2-3-4. osztályba lehet jelentkezni. Ezúttal várom a hozzászólásokat olyanoktól is, akiknek van már tapasztalata a Waldorf-iskolákkal kapcsolatban, jó-rossz egyaránt. Minden segítséget köszönettel fogadunk!
  1. 2003. október 6. 11:36376.
    Én csak egy mezei szülő vagyok, ezekre a részletkérdésekre nem tudok válaszolni. :-((
    Itt próbálj érdeklődni:
    LEVELEZŐ POSZTGRADUÁLIS TANÁRKÉPZÉS
    ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolai Kar
    Waldorf-pedagógiai Továbbképző Tanfolyama
    1097 Budapest, Ecseri út 3. Telefon: 348-1300, 348-1318
    Fax: 357-3698
    Drótposta: mesterzs@matavnet. hu
    NAPPALI ÉS POSZTGRADUÁLIS TANÁRKÉPZÉS
    Waldorf-pedagógiai Intézet
    2083 Solymár, József Attila u. 41. Telefon: 26/360-145
    Drótposta: waldorf-kepzes@matavnet. hu
    előzmény:
    Kata11 (375)
     
  2. 2003. október 6. 11:28375.
    nagyon szívesen, hol és mikor indítanak ilyen képzést? Van keresztféléves is?
    előzmény:
    Whippy (374)
     
  3. 2003. október 6. 11:23374.
    Ha komolyan érdekel a dolog, szerintem először el kellene végezned a Waldorf Posztgraduális Tanárképzést. Van Nappali és Levelező is.
    előzmény:
    Kata11 (373)
     
  4. 2003. október 6. 10:35373.
    én szívesen benne lennék, úgyis itthon vagyok friss magyar-francia szakos diplomával, és mindig is érdekeltek a reformped. -i irányzatok . . . :-))))))))
    előzmény:
    Whippy (371)
     
  5. 2003. október 6. 10:33372.
    És most egy kicsit off. leszek: Tegnap jártam Pécsett, a 25 éves érettségi találkozónk volt. :-))
    Imádom Pécset, de most sajnos szinte semmit sem láttam belőle, mert nagyon szűk volt az idő. :-((

    előzmény:
    Kata11 (370)
     
  6. 2003. október 6. 10:29371.
    Szia! Most néztem meg: A Váci Waldorf Iskola lapján szerepel az összes Waldorf Intézmény, de Pécsit nem találtam rajta. :-(( Pedig pl. Szolnokon is van :-))
    Éppen itt az ideje, hogy Pécsen is legyen, meg kell szervezni :-))
    előzmény:
    Kata11 (370)
     
  7. 2003. október 6. 09:27370.
    Pécsen műkösik Waldorf-iskola?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342040 (1)
     
  8. 2003. október 6. 09:18369.
    Hát, most már egy hónap múlva nehéz újra felvennem a fonalat, de azért megpróbálom. :-))
    Nem tudom megmagyarázni a különbséget, de én továbbra is úgy érzem, hogy a 6+1 az nem egy név, viszont az eredménye tagadhatatlanul 7.
    Hogy miért kötöm össze a két képet? Nos azért, mert a lényegét tekintve ugyanazt ábrázolja. Két egyforma kép, és egy másik, ami valami részletében különbözik a másik kettőtől. No tehát a gyerek azt tanulja meg, hogyha éppen az összeadást tanuljuk, akkor a megoldás, 2+1= 3, ha a kivonást akkor pedig 3-2=1 Ha pedig éppen egyik sem aktuális mint pl. a két ház esetében, akkor tulajdonképpen bármit írhatok, és ezt már én teszem hozzá, hogy márcsak azért is, mert az egyiknek éppúgy nincs semmi értelme, mint a másiknak.
    Én azt hiszem, hogy a matekórákon pont azt kellene megértenie a gyerekeknek, hogy a világon mindenben martematikai törvényszerűségek nyilvánulnak meg, és, hogy ez milyen csodálatos, és nem azt, hogy adva van a valóság, és ha ahhoz van kedvem akkor összeadom, ha ahhoz akkor kivonom.
    előzmény:
    kysslina (368)
     
  9. 2003. október 1. 20:18368.
    Lekoteleznel, ha elmagyaraznad a kulonbseget!

    A problema pedig az altalad leirt feladatoknal az, hogy te mint felnott bonyolitod tul a kerdest! Nem tudom, hogy miert kotod ossze az elozo oldalon leirt feladat rajzat a masik oldalon leirt feladat rajzaval?? Bogrenek hol a fule, meg cseszealj van hozza. . .
    egy gyerek nem ugy nez egy problemara mint egy felnott. Neki homlokegyenest mas problema megoldasa van, es egy gyerek az adott feladatot nezi, nem az elozo oldalrol kombinal.
    előzmény:
    Whippy (363)
     
  10. 2003. október 1. 15:26367.
    Örülök, hogy minden rendben megy nálatok (is):-))
    Egyelőre 1 évre kötöttük meg a bérleti szerződést, és a továbbiakban eldöntendő, hogy tovább béreljük, megvesszük, vagy másik ingatlant keresünk.
    Előbb utóbb ez utóbbi fog bekövetkezni, mert lassan kinőjük ezt az épületet.
    Nálatok nincs ilyen gond?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342040 (366)
     
  11. Torolt_felhasznalo_342040
    Torolt_felhasznalo_342040
    2003. szeptember 30. 21:17366.
    Miért csak egy év?
    Nálunk minden OK, hála istennek a gyerekek remekül érzik magukat, a tanárok tanítanak, nekünk pedig nincs más dolgunk, mint biztosítani a feltételeket. Csattanások persze itt is vannak, de rugalmasan és főleg, türelmesen közelítünk egymáshoz.
    előzmény:
    Whippy (365)
     
  12. 2003. szeptember 30. 15:43365.
    Megtudtam, és képeket is láttam róla, hogy a Rákosmenti Waldorf iskola megkezdte a 2003/2004-es tanévet. :-))
    A Mi Iskolánk sorsa is legalább egy évre elrendeződött. Pilisszentlászlón is minden rendben van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342040 (359)
     
  13. 2003. szeptember 1. 12:44364.
    Tud Valaki, Valamit, a Rákosmenti Waldorf iskoláról?
    Sikerült megkezdeniük a tanévet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. szeptember 1. 08:50363.
    "Melyik a legszebb 16?" nem egyenlő azzal, hogy mi a legszebb neve a 16-nak, szerintem.
    Megnéztem az otthoni elsős matekkönyvet, nekem az 1997-es 8. javított kiadás van meg.
    előzmény:
    kysslina (362)
     
  15. 2003. augusztus 25. 21:41362.
    Te is felreertettel-))
    En azt kerdezem, hogy mi a kulonbseg a normal matek oktatas: a 7-nek hany neve van,

    es a Waldorfos matek oktatas kozott: a 16-nak melyik a legszebb neve??

    Semmi a vilagon.
    előzmény:
    Whippy (360)
     
  16. 2003. augusztus 25. 20:57361.
    Nem, az én gyerekem csak egy év múlva fog iskolába menni, és erősen gondolkodtam azon hogy oda vigyem. Egy közeli rokonom, aki minden gyerekét oda járatja sokat beszélt róla és amit elmesélt pozitívumként az számomra, az alább leírtak miatt, negatívban jött le.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342040 (359)
     
  17. 2003. augusztus 25. 12:56360.
    Szia! Félreértesz, nekem nem az a gondom, hogy a hetet fel kell bontani, hanem a következők.
    Ha fel kell bontani, akkor miért nem azt írják?
    A 6+1, 4+3 stb. az nem Név szerintem, tehát ne írjanak ilyent a gyerekemnek, hogy a számoknak sok neve van.
    Nagyon idétlenül hangzik így a mese, ami amúgy sem egy műélvezet, de így meg végképp borzasztó. :-((
    Nem tudom, mi lehet az oka, hogy nem stimmelnek az oldalszámok. Talán van egy könyv, és egy munkafüzet is? Otthon majd megnézem, és azt is, hogy az enyém mikori kiadás, de most szabira megyek, és csak szeptember 1-én leszek legközelebb.
    előzmény:
    kysslina (358)
     
  18. Torolt_felhasznalo_342040
    Torolt_felhasznalo_342040
    2003. augusztus 24. 22:10359.
    Amit írtál, és amit én írtam, a kettő nem zárja ki egymást. Csúnya dolog a tanár részéről, ha beleszól a mások életébe. Netán személyesen is érintve vagy az ügyben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262542 (357)
     
  19. 2003. augusztus 24. 21:59358.
    jo. Akkor ezt most szepen leirtad, es gondolkodj el melyen rajta, es tudatositsd magadban is. Ne csak beszelj valamirol, mert ha elvarod ezt masoktol, akkor elobb talan alkalmazd te is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_580217 (356)
     
  20. 2003. augusztus 24. 20:54357.
    Hnoja biztos kicsit másképp látjuk a dolgokat. Én azt szeretem, ha nem folynak össze a szerepek: a tanár legyen tanár aki a gyerekkel egy intézményi struktúrán belül foglalkozik, természetesen kirívó esetben, ha nem kap enni a gyerek vagy ha bántják otthon, akkor átlépheti ezt a határt. A szülő hasonlóképpen, ha az iskolában éri sérelem, igazságtalanság a gyereket, vagy esetleg ő okoz kárt, akkor közbe lép. Egyébként jobb ha mindenki békén hagyja a másikat. Mert nincs olyan szülő, a ki a reál tárgyakból pont olyan kiváló mint a humán tárgyakból és a tanár sem mindenható, hogy pl. morálisan itéljen egy család felett, és hátrányba kerüljön egy gyerek azért, mert a szülei nem akarnak folyton az iskolában vagy -ért nyüzsögni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342040 (355)
     
  21. Torolt_felhasznalo_580217
    Torolt_felhasznalo_580217
    2003. augusztus 24. 20:31356.
    Jó volna, ha az emberek nem tennének mással olyat, amit önmagukkal sem tennének. De még az is milyen jó volna, ha legalább törekednének erre.
    :) :. . . . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_342040
    Torolt_felhasznalo_342040
    2003. augusztus 24. 19:14355.
    Azt hiszem, valamit félreértettél. Nem az a jó waldorfos szülő, aki éjjel-nappal csak az iskolában/-ért liheg. Amúgy pedig valóban létezik egyfajta közösségformáló erő a Waldorfban, és aki ezt nem akarja vállalni (és miért ne tehetné?), attól még ugyanolyan jó szülő, mint a többi. Legfeljebb nem hozza W. -iskolába a gyerekét.
    És még valami: nagyon sokan vannak, akik minél kevesebb időt akarnak a kölkükkel tölteni. Legyen el a suliban, utána napközi, szakkörök, edzések. Ne fárassza a szülőket (n)agyon. Persze, nem rólad van szó, és nem is a látástól mikulásig dolgozó szülőkről. De az egyik mama felvállalja azt a néhány év nélkülözést, amíg tart a GYES, és délben hazahozza a gyerekét az oviból, mert ez fontos neki, a másik pedig szellemi szabadfoglakozásúként otthon tölti a napot, de a gyereket csak 5-kor hozza haza a napköziből. Kinek mi a fontos. És ismétlem, nem akarok ítélkezni senki lánya felett. De akkor ne mondjuk azt, hogy csak az hordja a gyereét Waldorfba, aki megteheti, mert rengeteg ideje és pénze van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262542 (352)
     
  23. 2003. augusztus 24. 19:00354.
    altalanos iskola 4. osztalyaban volt egy osztalyfonoknom. A ferjenek az apja a rendorsegen nagy kutya volt(tan fokapitany??)nem emlekszem, devalami nagyon kommunista nagyon-nagy ember. A no minden evben kivalasztott 1-2 gyereket, mert tul sokan voltunk, akiket a gyengebb iskolaba rakatott. Abban az evben varosi szvaloversenyeket nyertem, a hazi dolgozataimra rendszeresen rairta:koszonom a szulok segitseget(mindig egyedul csinaltam), de mivel ket kezes vagyok, maskeppen gondolkodom , en lettem kipecezve. Azt mondta a matek szintem nem eri el a kettest. Kozben egy felsos matek-fizika tanar helyettesitet egy nap, es kivalasztotta a matek megoldasomat, es futva mutogatta mindenkinek. Nagy cirkuszok a novel, anyamek be a suliba, ki sulibol nap, mint nap. Vegul igazgatoi engedellyel szunidore mentem aprilisban. A kovetkezo evben a diri volt a matektanarom, matekversenyeket nyertem garmadaval
    előzmény:
    veravera (353)
     
  24. 2003. augusztus 24. 13:33353.
    Én imádtam iskolába (gimiről beszélek) járni, mert jó tanuló voltam és szuper volt a közösség. Utólag (3 éve) tudtam meg, hogy két tanárom behívatta a szüleim és közölték, hogy alkalmatlan vagyok a gyér képességeim miatt egyetemi továbbtanulásra. Elsőre felvettek a jogi egyetemre, elvégeztem, majd kitűnőre szakvizsgáztam és elég jól megállom a helyem a szakmában. Soha nem fogom megbocsátani annak a két embernek, hogy becsaptak engem! A kettő közül az egyik most a közoktatási jogszabályok (ne bukhassanak a gyerekek, stb. ) egyik fő alkotója. Belőle aztán nagy ember lett! Az élet ilyen is :-(((
    előzmény:
    kysslina (351)
     
  25. 2003. augusztus 24. 10:54352.
    Sziasztok!
    Szerintem a Waldorfba járatni a gyerekeket túl nagy programot ad a szülőknek. Mindig kell valamit csinálni, folyton "kapcsolatot akarnak veled tartani", túlságosan belefolynak a család életébe. Cserébe klassz kis kölykeid lesznek, de csak akkor ha van energiád rengeteg és nem akarsz magánéletet és főleg nem akarsz komoly munkahelyen dolgozni. Akkor működik jól a dolog, ha anya otthon ül. Kicsit olyan mintha neked is állandóan meg kellene felelned és pitizned kellene a dologért. Annyira meg azért nem jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top