Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

PCOS

Jussy
Létrehozva: 2003. Április 28. 09:15
Sziasztok! Szeretném tudni, hogy hallott-e valaki a PCOS-ről (policisztás óvárium szindróma)? Tudja valaki, hogy milyen kezelési lehetőségek vannak ? Kérem aki tud ezzel kapcsolatban valamit az írjon. Sajnos hazai internetes oldalakon nem találtam semmilyen infót a PCOS-ről.
  1. 2003. május 30. 13:4151.
    Szia Jussy!

    Hát én is így jártam, hogy már egy éve sejtettem, csak most tudtam meg biztosan. Nehéz szembesülni vele még így is.
    De azért a rosszban van jó is, pl. hogy van néha mensid, ill. pé-d. Ez tök jó!!! Gondolom nálad nem olyan vészes, - állítólag különböző szintek vannak.
    Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy és hogy milyen más tüneteid vannak???

    Csimpimami! Köszi a bíztatást, már jobban vagyok! Nagyon helyes vagy, hogy így lelkesítesz minket és nem hagytad itt a fórumot!
    előzmény:
    Jussy (50)
     
  2. 2003. május 30. 11:2950.
    Azért akar várni, mert júniusban telik le az egy év. Én sem igazán értettem miért pont akkor.
    előzmény:
    paracsimpo (49)
     
  3. 2003. május 30. 10:4649.
    És miért kel várni augusztusig? Van még valami? Vagy esetleg szabira megy?
    előzmény:
    Jussy (48)
     
  4. 2003. május 30. 08:2248.
    Sziasztok lányok!Tegnap voltam dokinál és most először mondta, hogy PCO-m van. Bár biztos voltam benne, hogy ez a bajom, mégis mellbevágott a dolog. Hazafelé sírni lett volna kedvem, de visszafogtam magam. A férjem elutazott, ezért nem is tudtam a dolgot normálisan megbeszélni senkivel. Azt mondta a dokim, hogy nincs olyan nagy baj, mert van mensim (már amikor) és van pé-m, úgyhogy petevezeték átfújást akar csinálni augusztusban. Tegnap elég szigorú volt a doki, leszídott amiért nem vittem magammal az előző uh felvételemet és ez egy kicsit rosszul esett, de majd megbocsátok neki. . . Jó lenne, ha augusztusig összejönne a baba és nem kellene mennem a pv átfújásra. A vizsgálat után megjött a mensim ezer év késés után. . .
    előzmény:
    paracsimpo (47)
     
  5. 2003. május 28. 17:2047.
    Jussy, poczok, tapsine:

    Nem szabd feladni!!!!!! Ez legyen a szemetek előtt:)

    Tapsine: nekem a closti még egy fél petét sem érlelt meg:((((
    Azt nem írtad, hogy hova jársz?
    Én ajánlanám a szurikat ill. a domiat is. Nagyon rendes, kedves és segítőkész. Innen a nőklapjáról és máshonnan már sok netes barátnőm jár hozzá. Bár még egyiknek sem sikerült, de csak 1-2 hónapja vannak ott:)
    előzmény:
    Jussy (46)
     
  6. 2003. május 28. 16:2846.
    Csimpi!Majdnem sírtam a hozzászólásodon, olyan boldog lehetsz és az, hogy babás vagy másokat is felvillanyoz (pl engem). Holnap megyek dokihoz, hogy csináljunk már végre valamit, mert eddig csak vártunk a csodára, de sajna nem történt meg!

    Tapsine!Sok sikert a babaprojecthez és nagy eredményeket kívánok a fogyókúrában is!

    előzmény:
    paracsimpo (43)
     
  7. 2003. május 28. 16:1845.
    hello,

    csak nem bírok dolgozni. . . pedig kellene.
    Szóval nekem még nem kezdődött el a kezelésem, mert még az átjárhatósági hátra van. Sajnos nekem a Closty nem vált be, nem ért tőle egy petém se :O(
    Most 30-30 ciszta van a petefészkeimben, az most nem tudom, hogy jó -e vagy rossz.
    Szerintem nem az összes ciszta/tüsző érik meg, csak a dominánsak. Hát egyre jobban nem értek ehhez. . .

    Egyébként, most egy kicsit alább hagyott az optimizmusom, főleg, hogy 2 órája közölte a velem szemben ülő kolleganőm, hogy babája lesz. . . most egy kicsi rossz. Az előző kolleganőm, meg most ő is a próbálkozás 2. hónapjában terhes lett. Persze tök örülök neki, de nagyon irigylem, hogy ilyen mázlista. Most ráadásul majd dolgozhatok helyette is, mert nincs szívem leterheli őt.
    Lassan körülöttem mindenki elmegy szülni, persze ez jó, - csak nekem szar érzés, hogy maradok és csak várakozok, hogy hátha.

    Jó, hogy vagytok, mert néha tök nehéz. . . és másoknak hiába mondom, nem értik meg, mert fogalmuk sincs róla milyen ez.

    na már megint sokat írtam. . . de még mindig jobb, mintha sírnék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_571720 (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_571720
    Torolt_felhasznalo_571720
    2003. május 28. 15:2744.
    Szia Poczok és Paracsimpó! Köszi a gyors válaszotokat, jó, hogy ven egy kis csapat, mert én tegnap úgy éreztem, hogy teljesen magamra maradok ezzel a rejtélyes betegséggel. Elolvastam a neten, amit írtál Poczok, hihetetlen, hogy ez a PCO milyen undorító, nagyon haragszom rá. Soha nem gondoltam erre, azt hittem, hogy a rendszertelen ciklus születési adottság és a gombóc-artúr forma pedig a nagy falánkságomnak köszönhető. Éppen drasztikus fogyikúra közepén vagyok, remélem ez valamennyire segítet a babához.
    Kérdeztétek, miért lesz inszemináció: a férjem kiskatonái nincsenek olyan nagyon sokan (bár a doki szerint elegen vannak a természetes teherbeeséshez), de átlagon felüli a mozgékonyságuk. A doki szerint ha a PCO miatt úgyis be kell avatkozni, az inszemmel az ideális feltételeket lehet biztosítnai! Attól félek, hogy nem lehet-e olyan gond, hogy a 10 db. ciszta, amit tegnap öszeszámoltunk az ultrahangon egyszerre érik meg? Mert a doki azért csinál inszemet, mert aza cél, hogy csak egy egészséges petesejt legyen, mert szerinte gyógyszeres kezelés ahhoz vezethet, hogy egyszerre érik meg a 10 tüsző és az 5-ös ikerterhességhez vezetne!
    Poczok, Nálad hogyan kezelik a PCO-t? Én korábban kaptam már Clostilbegytet, ami beállította ugyan a ciklust, de baba nem sikerült. Az első inszemhez is Clostit akar a doki!
    Bocs, hogy ilyen nagyon sokat írtam. . . Puszi: mindkettőtöknek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. május 28. 15:0943.
    Tapsine üdv a klubban:))))))
    Köszi a növesztgetős drukkokat:))))

    Nekem már sikerült 2 inszemem. Sajnos 1 sem maradt meg, de nem az inszem miatt. Az 1. nem jó helyen tapadtak meg, 2. nál 17. hetesen elfolyt a magzatvízem.
    Én szurikat szoktam kapni, hogy nőljenek meg a lányok/fiúk odabenn:))))) Az elsőnél 3, a 2. -nál 2, most a harmadiknál 1 petesejt lett, de van eredménye is:)))))Ja és most nem inszem volt hanem apavál volt nagy hancúr és sikerült.

    Tanács: kérj a dokidtól PCT tesztet. Ez olyan, hogy este együtt vagy a pároddal és másnap reggel ill. az együttlét után 6-10 órával mész a vizsgálatra. A méhszájról vesznek le kenetet és megnézik, hogy van e benne mozgó és elegendő spermucika. No meg ami nagyon fontos, hogy apának alpból mennyi spermája van, mennyi mozog rendesen. Ettől sok minden függhet.
    Hova jársz?
    Puszi csimpimami, aki mindjárt 18. hetes:))))))Jaj lányok én annyira örülök:))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_571720 (40)
     
  10. 2003. május 28. 11:5342.
    Drága Tapsine!Üdvözöllek a csapatban!

    Van egy nagyon jó és átfogó cikk a Babapont oldalán(www. babapont. hu/babavar/fert/pco. html, itt nagyjából választ kapsz mindenre.

    Az inszeminációt mivel indokolta az orvosod? Szerintem ha tudnak nálad peteérést és tüszőrepedést produkálni, akkor már csak össze kell bújni a pároddal és ugyanúgy, mint a többieknél, megy a dolog magától. Az inszemet akkor alkalmazzák, ha a párodnak kevés a kiskatonája vagy nem tud feljutni, stb. . . persze nem vagyok elég tájékozott ez ügyben. . .

    A vetélés dologra ne gondolj, bár az orvosom nem nyilatkozott egyértelműen ebben a kérdésben, az esetek többségében minden más oka is lehet, nem bizonyított. Mindenesetre oda kell figyelni a hormonszintre akkor is, amikor már a baba a pociban van. Ez nekem is talány, de reméljük a legjobbakat!

    Fel a fejjel mindenkinek, hiszen nagyon jó példák vannak előttünk, én minden nap gondolok Paracsimpire és Epidre és nagyon szorítok nekik. . . és BLPR is itt van, akinek már van egy édes kisfia!
    Szóval legyünk nagyon bizakodóak!!!!!

    puszi neketek, már dolgoznom is kellene végre!



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_571720 (40)
     
  11. 2003. május 28. 11:5341.
    Drága Tapsine!Üdvözöllek a csapatban!

    Van egy nagyon jó és átfogó cikk a Babapont oldalán(www. babapont. hu/babavar/fert/pco. html, itt nagyjából választ kapsz mindenre.

    Az inszeminációt mivel indokolta az orvosod? Szerintem ha tudnak nálad peteérést és tüszőrepedést produkálni, akkor már csak össze kell bújni a pároddal és ugyanúgy, mint a többieknél, megy a dolog magától. Az inszemet akkor alkalmazzák, ha a párodnak kevés a kiskatonája vagy nem tud feljutni, stb. . . persze nem vagyok elég tájékozott ez ügyben. . .

    A vetélés dologra ne gondolj, bár az orvosom nem nyilatkozott egyértelműen ebben a kérdésben, az esetek többségében minden más oka is lehet, nem bizonyított. Mindenesetre oda kell figyelni a hormonszintre akkor is, amikor már a baba a pociban van. Ez nekem is talány, de reméljük a legjobbakat!

    Fel a fejjel mindenkinek, hiszen nagyon jó példák vannak előttünk, én minden nap gondolok Paracsimpire és Epidre és nagyon szorítok nekik. . . és BLPR is itt van, akinek már van egy édes kisfia!
    Szóval legyünk nagyon bizakodóak!!!!!

    puszi neketek, már dolgoznom is kellene végre!



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_571720 (40)
     
  12. Torolt_felhasznalo_571720
    Torolt_felhasznalo_571720
    2003. május 28. 10:3440.
    Lányok! A dokim tegnap hírdette ki az ítéletet: PCO-m van! Buta kérdést fogok feltenni: nekem azt mondta a doki, hogy a petefészkemben nem ciszták vannak, hanem apró kis tüszők, amik nem tudnak elég napra nőni, ezért nem lökődik ki pete, nem reped meg a tüsző! Ezek szerint rossz az elnevezés, nem policisztás, hanem pulitüszős elnevezés lenne helyes? Vagy a kis tüszőket hívják cisztáknak?
    A doki inszeminációt javasolt, van vali köztetek, akinek sikerült inszemmel, sok kicsi tüsző ellenére a babóca? Hol találok erről a korról infókat a neten, ahol leírják részletesen a betegséget? Tényleg nagyobb a vetélési arány nálunk?(nekem a doki ezt nem emlíette!!!)
    Paracsimpó hajra-hajrá!!! Pocaklakódat növeszd nagyra!!!
    Várom segítő válaszotokat, és én is mostantól gyakran fogok itt megfordulni köztetek tapasztalatot cserélni és szurkolni ezerrel mindenkinek, ha nem bánjátok!!!
    Mindenkit üdvözöl az új PCO-s: Tapsine
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. május 27. 17:3139.
    Blpr: hát mi már jóval nagyobbak vagyunk:))))))))
    Kb. 20-22 cm lábakkal együtt:))))))
    Már a 18. héten járunk:)))))))))
    előzmény:
    blpr (37)
     
  14. 2003. május 27. 16:1938.
    de én nem is ettem annyi hús, ha igen, azt is inkább "tanyasit" ill. vidékit.
    A PCO genetikai és szervi betegség, nem hiszem, hogy a hormonkezelt hús okozza, bár az elképzelhető, hogy az súlyosbítja.

    Én csak az Aviva gyakorlatokat ismerem, amelyek beszabályozzák a ciklust, a táplákozás tudományi részét nem.

    Szerintem egyébként nem gond, ha szoptatsz, csomó kismami van, akik szoptatás közben szülnek 2-3 babát, azaz évekig szoptatnak. Nem tudom, - ebben (is) még buta vagyok.
    A kismamik biztosan jobban tudják!
    előzmény:
    blpr (37)
     
  15. 2003. május 27. 14:5537.
    Nagyon köszönöm, Poczok!

    Aviva szerint a hormonkezelt hús az, ami a betegséget okozza.

    Szerintetek probléma, hogy még szoptatok?

    Nagyon várom a jó híreiteket egy-, illetve kétcentis apróságokról (lehet nagyobb is, Paracsimpo!).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188058 (34)
     
  16. Torolt_felhasznalo_123930
    Torolt_felhasznalo_123930
    2003. május 27. 14:5036.
    Sziasztok!

    Poczok: Köszönöm a gratulációt! Nekem csak az a fontos, hogy egészséges legyen! Ha mégsem lány, nem fontos!

    Minden jót kívánok nektek! Hamarosan ti is egy ÚJ fórumon beszélgethettek a babavárás örömeiről!

    Kitartást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188058 (34)
     
  17. 2003. május 27. 14:4435.
    Poczok: köszi kérdésed:)
    Még sajnos nem, de szombaton megyünk 4D Uh-ra és remélem kiderül, hogy mi lapul a lába között:))))))))))
    És még jól is vagyunk:)))))))))

    Örülök, hogy elindultál a babához vezető úton:))))))))) Hidd el minden OK lesz és jön az a kis kölök majd meglátod:)))))))))))))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188058 (34)
     
  18. 2003. május 27. 14:2334.
    Sziasztok!

    Bocs lányok, - egy hét szabit kellett kivennem, mert annyi vizsgálatot írt ki a Dévai, hogy nem bírtam volna mind elvégeztetni munkaidőben.
    Hál'Istennek nincs semmi nagy bajom, a PCO-t kivéve, igaz van valami szívritmus-zavar ill. inkább zörej, de nem vészes.
    "Apa" is volt kiskatona-vizsgálaton, aminek nem lett nagyon féynes eredménye, a számokkal ugyan nincs baj, (40 millió), csak a 40%-a használhatatlan, valami olyasmit mondott, hogy deformáltak. . . De végülis azt mondta, hogy nem gáz.

    Nekem már csak a petevezeték-átjárhatóságit kell megcsináltatnom és a mensis hormoneredményeimre várnom. Aztán megmondja, hogy milyen kezelésem lesz. Gondolom hormonkezelés + tüszőrepesztés, és aztán hajrá!!!
    Június 10-én megyek újra.

    Kedves blpr!
    A klinika telefonszáma: 309-7755, itt tudsz bejelentkezni. (www. devai-klinika. hu). Gondolom Téged is majd elküld mindeféle vizsgálatokra először, mert ezt nagyon komolyan veszik.
    Az ékrezekcióról, mint már korábban írtam én is sokat hallottam, én úgy tudom, hogy csak 1-1, 5 évre állítja be a ciklusodat, aztán újra kell csináltatni. (Laparoszkópiás volt neked?. Szerintem érdeklődj a Dévainál, mert ha hormonokkal megoldható, akkor lehet, hogy inkább azt kellene, nehogy valami bajod legyen. . .

    Egyébként én sem nézek ki PCOsnak, ezzel talán a legtöbbünk így van. Ez elég érdekes, mert annyi férfi hormonom van, hogy az csak na, mégis tök nőiesen nézek ki és nem is vagyok túlzottan szőrös. . . mégis ez van!!!
    Viszont a súlyommal küzdök, 55-57 kiló között vagyok, 162 centi körül, - nem mondanak kövérnek, csak van rajtam felesleg itt-ott. Az viszont sehogy se megy le, pedig mozgok és nem eszem sokat.

    A Dévai mondta, hogy a hormonkezelés alatt sok húst kell ennem (napi 3 szelet), mert a fehérjék szállítják azokat a hormonokat, amikre szükségem lesz. Többet nem mondott, mert hogy majd ha sor kerül rá, akkor kapok valami diéta tervet.
    Én nem is szeretem annyira a húst, inkább minden mást

    Jussy, hol olvastál arról, hogy mit nem szabad enni és miért? Valamit olvastam az inzulintermeléssel kapcsolatban, meg a cukorbetegség veszélyéről, de nem tudom pontosan. Annyira nem tudok ezekről semmit. . .
    Nekem nagyon rossz az emésztésem, gyakran székrekedésem van, pedig odafigyelek, - na ez is a PCO miatt van (legalábbis a doki szerint).

    Mit mondotok? Mit kell akkor enni?
    Sok húst és kevés szénhidtátot??? és ha igen, ez használ?

    Paracsimpo hogy vagy??? Nem tudod még a babód nemét?

    Epid, gratulálok a kiscsajszihoz!!! Biztos, hogy az? Nem csak dugdossa a fütykösét???
    Végülis mindegy nem, csak egészséges legyen!!!

    Babóka hol vagy, hogy vagy?
    Most akkor lesz laparos műtéted?

    előzmény:
    blpr (33)
     
  19. 2003. május 24. 21:4233.
    Nem, a SOTE I. Klinikán szültem, ahol műtöttek, a Nyírőbe a Kismama PCOS-ról szóló cikke miatt mentem át, hátha ott tudnak valami okosságot. Idős, kedves dokim azt nem mondta a klinikán, hogy ki fog újulni, és ez a műtét nemigen ismételhető. Meg hogy petefészkem egyharmada odalett.

    Poczok, légyszi, írd meg Dévai dr. elérhetőségét?
    Hogy vagytok?
    előzmény:
    Jussy (32)
     
  20. 2003. május 21. 08:3232.
    Ezeket egy külföldi oldalon olvastam. Nem értesz vele egyet?

    Akkor a Nyírőben született a kisfiad is, ugye? A barátnőm is ott szült a közös dokinknál és nagyon meg volt elégedve.
    előzmény:
    blpr (31)
     
  21. 2003. május 20. 19:3931.
    Ki mondta ezeket az ételekkel kapcsolatban?

    A Nyírő szerintem profi hely, recepció, kedvesek stb. , de épp Vereczkey dr. egy kicsit lekezelő és pénzorientált. Mintha mosolyogna az emberen. Persze az ember érzékeny, ha meddőségi bajjal áll egy férfi orvos előtt!
    előzmény:
    Jussy (29)
     
  22. 2003. május 20. 11:3730.
    Sziasztok! Olvastam, hogy mit nem szabad PCO-soknak enni, csupa olyan kaja ami a kedvencem (csoki, krumpli, rizs, péksütemények). Erről mind le tudok mondani valahogy, de hogy élhetnék kávé nélkül??? Mert persze az is szigorúan tilos!Szerintetek tényleg radikális változást hozna, ha ezt mind betartanánk?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. május 19. 14:0329.
    Hello blpr. Az én orvosom is a Nyírőben dolgozik, de nagyon rendes, ott nem fogad el pénzt, csak a magánrendelőjében. Milyen volt a tapasztalatod a Nyírővel kapcsolatban?
    előzmény:
    blpr (28)
     
  24. 2003. május 19. 13:0528.
    Nekem fél évig nem volt menstruációm, meg közben pajzsmirigytúlműködésem is lett. Szerettünk volna babát, de a doki látta a kartonomon, hogy hajadon, és azt mondta, nincs ezzel mit csinálni. Fél évig nyúztam, mire rájött, mit szeretnénk.
    Nekem is nagy petefészkek, zsúfolva mindkét oldalon borsó- illetve borsszemnyi cisztákkal. Meg gyakran szúró fájdalom is volt.

    Az I. Női Klinikán műtött meg ez az idősebb adjunktus, hagyományos ékresectióval 2000. december 18-án. Hat hét akciószünet, két menstruáció és március 14-én megfogantam, tök problémátlan terhesség után nagy-nagy, csodaszép fiam született, mindjárt másfél éves.
    Az ékresectio hentesmunka, közepes műtét, de nagyon hatásos. Pici, hétcentis hegem van a szőrben, kisebb, mint egy császáré.
    Csak visszajött megint a PCOS, és 2-3-nál többször nem lehet felnyitni meg lekaparni az ovárium egyharmadát!

    A Nyírőbe mentem, ahol a laparoszkópiában hisznek, meg a félprivát ellátásban, ami 50-70E.
    Az ottani Vereczkey doki nem hitte volna, hogy PCOS vagyok, mert azok szőrösebbek, férfiasabbak (hormonok).

    Még azt olvastam, hogy a meddő nők egynegyedének ez a baja. Betétre legalább nem költünk!!!

    Egyébként - ezt egy nőgyógyász sem fogja bevallani - meg vagyok győződve róla, hogy nekem a másfél év fogamzásgátló (Mercilon) borított fel mindent.

    Avivát felhívtam, rögtön leszidtak, miért eszem húst, meg be akartak szervezni ebbe az indiai vallásba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. május 16. 11:2527.
    Hát azt nem mondom, hogy olcsó, de az eredményért megéri:)))))
    Akit én ajánlottam az is rendi, de ők is futószalagszerűen működnek.
    Na de most, hogy a magánrendibe járok terhesgondozásra sokkal nyugisabb a helyzett, igaz, hogy mindez 7000 Ft.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188058 (26)
     

Címlap

top