Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexia & bulémia

Torolt_felhasznalo_416782
Torolt_felhasznalo_416782
Létrehozva: 2006. augusztus 19. 08:11
Most ugyan 16 vagyok, 173 cm és 70 kg, de anyukám nagyon fél, hogy ugyanúgy anorexiás leszek mint Ő volt, mert hajlamom van rá és családi gondjaim is voltak, emellett a lekem is nagyon érzékeny...
Kicsit már most úgy érzem, hogy néha túlpörgök a diétámmal, például: Eszek egy almát és attól félek, hogy visszahízom, tehát gyorsan tornázok utána, stb... Így hetente jóformán 2-3 kg-tól szabadulok meg... Megpróbálok ellene tenni, de csak ritkán sikerül!
Segítsetek!!!!
  1. Torolt_felhasznalo_915370
    Torolt_felhasznalo_915370
    2008. május 29. 16:014051.
    Hello!
    Hát igen. Megértelek. Kb egy éve megjött az eszem (majd később elment újra) és elhatároztam, hogy élni akarok és minden jobban fog menni, ha elkezdek enni. Egy darabig így is volt, aztán átcsapott a dolog abba, hogy nem tudtam kontrollálni az étkezéseimet... Ma már tudom, hogy sajnos könnyen váltok egyik végletből a másikba..(Ha csak magam vagyok). Majdnem kigyógyultam belőle (agyilag), hisz az ember életének nem ez a célja, ez külsőség lenne ügye, aminek nem szabadna számítania (csak a legtöbb ember olyan goromba tud lenni, s bánt&oacute de mit számít ez majd 10-20 év múlva... Nagyon nehéz elviselni minden pillanatot már kövérebben. Megértem azokat a lányokat, akik félnek a hízástól. Én is félek és nem alaptalanul. Az arany közép utat keresem, de mikor körülöttem egyre több kahexiás és ultra vékony és topp nőket, lányokat látok, újra beindul az agyamban a versenyszellem (ahogy te is írtad)..tiszta dili és értelmetlen.
    Sokszor lennék inkább férfi, s nyugodtan sörözhetnék és kajálhatnék jókat a barátaimmal...
    Sajnos a barátságok megtartásához normális életvitel kellene...enélkül magányos marad az ember, ami már 25 évesen elég rosszul érint...
    Na, ezután a negatív hangvételű pár sor után azért csak kitartás, s próbáljatok a jövőtökre koncentrálni, ha nekem már olyan nehezen megy. Az tuti, hogy normális étkezésekkel az idegrendszer megnyugodna és boldog, kreatív tevékenységet végezhetne, s a fontosabb dolgokra koncentrálhatna....ez duma és duma, tudom, csak próbálom magamat is győzködni, és küzdeni ellene....
    Legyetek jók, vigyázzatok magatokra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_4713 (4049)
    2008-05-27  13:19
  2. Torolt_felhasznalo_4713
    Torolt_felhasznalo_4713
    2008. május 27. 13:254050.

    ja és ne is beszéljünk arról , hogy csak aakkor érzem jól magam, akkor gördülékeny minden ha nagyon keveset eszem, lapos és kopog a hasam....

    valamiért ettől mindig úgy érzemmennek a dolgok...(igen tudom valószinűleg úgy érezhetem hoyg ez az egyetlen dolog amit kontrollálni tudok az életemben , de ez nem igaz. azthiszem tudom irányitani az életemet )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_4713 (4049)
    2008-05-27  13:19
  3. Torolt_felhasznalo_4713
    Torolt_felhasznalo_4713
    2008. május 27. 13:194049.

    sziasztok

    már egyszer nagyon rég írtam ide fórumra, és még igazából azóta sem változott a helyzet körülöttem. Néha úgy érzem picit elveszem ebben az egész harmóniára való törekvésben, hogy tudatosan kel lúgy alakítani az életemet hoyg harmónikus" legyen, hogy rendben legyek, hogy jókat egyek, hogy olvassak okos emberektől, hogy mikor este lefekszem egy kiphient és kiegyensúlyozott valaki feküdjön le de nekem ez mindig nehéznek tűnt.

    Egyszerűen nem tudom megmondani mikor ettem volna egyjót utolára hiyg ne az járjin a fejemben hogy holnaptól igenis keveset eszem, hogy lefogyok még, hogy nem nézegetem az mebereket. Nekem soha nem volt ez megszállotság , egyrészt a sztress miatt nem tudok enni sokszor (nagyon maximalista vagyok magammal szemben ) másrészt minidis is nagyon vékonyan éreztem jól magam. Valhogy hozzánőtt az életemhez, hoyg mindign csak csipegetek, hogy mikor festek és közben szól a zene néha azon kapom magam , hogy azon jár az agyam hoyg én sosem leszek aza fajta nő aki belevaló, aki éjjel kimegy a konyháb a és süt egy palacsintát, és utána hatalmasat aszik, mosollyal kel....Mégsem érzetem soha magam depresssziósnak, nem érzetem hoyg beteg lennék mert taszitott az anorexiás lányok látványa ( én 163 cm 47 kg vagyok) , és nem is volt célom soha , hoyg negyven legyek vagy stb.Ha rendesen ennék azthiszem olyan 56, 55 lennék , mikor párszor nem figyeltem oda mit eszem sokszir híztam és borzalmasan érzetem magam a bőrömben. Tetszenek a formás nők ha az nem én vagyok...

    talán sokszir úgy érzem a személyiségemből fakadóan. azthiszem sokan nem tudjákm ilyen igy élni néha, félni vendégségbemenni, az otthoni ebédektől rettegni, állandóan azon gondolkozni mikor ehetek már végre, mikor lesz már végre reggel...Mintha ennek sosem lenne vége, egyúttal nem szeretnék meghizni ...még az sem hat meg ha  a barátom azt mondja hizhatnék egy kicsit,mert úgyérzem az nem én lennék. Mindemellett szeret, soha nem erölteti hogy egyek , tud a betegségről vagy hogy hogyan eszem, hiszen látja hoyg keveset, és sokat panaszkodok is neki , hogy megint mennyit ettem. Néha még viccelődünk is tudom mennyire mellettem akar lenni....azthiszem most hogy vége a sulinak,már az az állandó stressz sem olyan rossz, de bármerre nézek vékony nőket , lányokat látni, mintha állandó lenne a verseny , és még kkor is érint ha tudod  , hogy ez butaság, hogy ha jólérzenéd magad úgy megérni fleszedni egy kicsit...

    legyetek jól,

    puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416782 (1)
    2006-08-19  08:11
  4. Torolt_felhasznalo_636203
    Torolt_felhasznalo_636203
    2008. május 25. 21:034048.
    hát, szokott az 200 is lenni... most egy picit jobban vagyok, viszont nem érzem igaznak ezt az egészet. mindegy, kihasználom addig, amíg lehet... csak addig kell kitartanom, amíg vége nem lesz a sulinak, utána már úgysincs semmilyen stressz.
    most engem a legtöbbször a kocsiban kapott el a hányinger. meg akkor, amikor már - gondolom - olyan éhes voltam, hogy rosszul lettem.
    és nem baj Eszti, meg többiek, ha regényt írtok, én szeretek olvasni!
    Macseklacsek, te is írj bátran, Ancsi, te is öntsd csak ki a szívedet. Iza, veled meg mizu?
    pussz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_630257 (4046)
    2008-05-23  21:03
  5. Torolt_felhasznalo_493547
    Torolt_felhasznalo_493547
    2008. május 23. 23:004047.
    Szijjasztok:-)
    az állapotom nem ilyen jó, de azért megvagyogatok ááám:-)
    Timi ne tedd ezt magaddal, bár én is tönkreteszem magam, csak máshogy.
    Kócoskölyök, kajaügyileg nekem is minden sz.r, egyre több dologtól félek, pl az imádott rántot gombámbtól is, meg mindentől:-(neeeeeeeeee
    de nem baj...jól leszek:-)
    a szülőket és olyan módon tudtam le, hogy nem megyek haza még ehy hétig, csak így meg a mazsorett hiányzik:-(
    olvasgattam ma egy kicsit ezekről az antidepikről is...állítólag hatásosoka voltak a B.N. kezelésében, háth reméljk így lesz:-)
    rosszul vagytőle?miylen kaja volt az?nem lehet hogy esetleg allergiás vagy rá?
    vagy még egy tipp---
    amikor én kegyetlen éhes vagyok akkor érzek hányingert...és akkor vagy minden be, és ki, vagy minden csak ki, szval blee, megértelek:S
    Azért jobbulást, és kedves új tag bártran írj!én ugyan mia vagyok, de láttam Te is voltál az, nem tudom, hogy állsz vele, de nyugodtan írj!
    Niki,, Te élsz még?írtam Neked mailt:-) bocsi, hogy csak bunkó mód most:-)
    puszi Néktek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_630257 (4046)
    2008-05-23  21:03
  6. Torolt_felhasznalo_630257
    Torolt_felhasznalo_630257
    2008. május 23. 21:034046.

    Szia Timi! Örülök, hogy írtál.
    50 vágás??   Az sztem nagyon sok...   Bár nem tudom az "átlagodat". Nem örülök, hogy nem vagy jól, bár ezt gondolom, tudod.
    A szülők nálam is ilyenek, nem vesznek észre... Most is átmentem szólnim anyumnak, hogy a szelet szilvás sütit neki olvasztottam ki, alszik a fotelben. Csak fölpillantott, és aludt tovább... Tuom, hogy fáradt, meg minden, de én alig vaok itthon, és telefonon is mindíg én hívom... 1X-1X, mikor mondom ezt neki, hív egy darabig, aztán megint semmi... Apám meg mindenen felidegeli magát, a leges-legapróbb dolgokon is, nem lehet őt kibírni!!! Csupa harapás és lila folt a kezem. Nagyon szép, mondhatom. Na, én is megérem a pénzem, látod, Timi?   Most rájöttem, hogy nemigen maradok el mögötted... legalábbis ebben, sajnos.
    De hogy pozitívumot is írjak: NEM vagyok terhes   , emiatt most szép az élet-apró dolgok öröme  -, és holnap megyek le Győrbe.
    Viszont megint szarul vagyok-és itt visszakanyarodtam a negatívumokhoz   -. Reggel simán jó az étvágyam, de estére mindíg rámjön a hányinger, a "nem kívánok semmit, de éhes vaok, üres a gyomrom", és ez baromi rossz. Most is nekiálltam enni, de pár falat után majdnem elhánytam magam, ittam egy csomó vizet, mély levegőket vettem, és egy csomó ideig küszködtem. Persze értelmeset így nem sikerült ennem (darab kenyér lett a vége). De akkor így hogy a fenébe hízzak????!!!!
    Meg úgy, hogy egy hét zabálás kb. 3 deka, ami rögtön le is megy, ha egy-két napig idegeskedem, és csak egy icipicivel is kevesebbet eszem.   baromi jó, mondhatom! És régen mindent meg bírtam enni, most már csomó mindentől rosszul leszek. És soha nem tudtam elképzelni, hogy lehet, hogy valaki nem bír enni, ha ideges-most velem is ez volt. Nem volt étvágyam-régen ez is elképzelhetetlen volt számomra, hogy valakinek ne legyen étvágya az ideg miatt-, meg összeszűkült a gyomrom...

    De ha túlleszek ezen, megint hízókúra! Kiba... 47 kiló! Milyen messze van! MIlyen keserves az út! El sem hiszem! Soha nem gondoltam volna, hogy egyszer így megküzdök majd néhány kiló plusszért...

    Ismét regényt kerekítettem, bocsássatok meg. Sok puszi, és vigyázzatok magatokra!! Timi, Macseklacsek: kitartás!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636203 (4043)
    2008-05-23  15:20
  7. Torolt_felhasznalo_630257
    Torolt_felhasznalo_630257
    2008. május 23. 20:504045.
    Háát, szociológiából azt tanultuk, hogy a pályakezdők ált. munkanélküliek, de ez ált. nem tart tovább 1,5 évnél. Szóval rajtad a sor.   Én drukkolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915370 (4044)
    2008-05-23  18:36
  8. Torolt_felhasznalo_915370
    Torolt_felhasznalo_915370
    2008. május 23. 18:364044.
    25 vagyok...de mondjuk nem éppen ilyen éretten viselkedem... ELTE TTK-n végeztem. Vannak terveim, csak megzavarják a gondolataimat a súlyommal kapcsolatos dolgok. Olykor nagyon jó kedvem van, van amikor meg olyan rossz, hogy meg akarok halni. ... Pedig általában melankólikus, de életképes emberke voltam. Talán lesz munkám, de lekopogom, nehogy előre igyak a medve bőrére...talán az segít. De ez az étkezés....ki kéne alakítani egy diétás étrendet, csak türelmem és kedvem nincs hozzá...gyűjtöm az erőt...
    Jobbulást mindenkinek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_630257 (4042)
    2008-05-23  14:30
  9. Torolt_felhasznalo_636203
    Torolt_felhasznalo_636203
    2008. május 23. 15:204043.
    sziasztok!
    én hol jól, hol kevésbé jól vagyok. szerdán falcoltam utoljára, nem sokat, csak kb. 50 vágás. anyuék mellettem veszekedtek a másik szobában, én közben pánikrohamoltam 1 órán keresztül, össze is estem, azt sem vették észre... kicsit kiakadtam mindenen, az akkori mondatok még mindig visszhangoznak a fejemben, feszült vagyok, ideges... és utálom ezt az egész év végi hajrát. minden egyes nap írok egy tz-t, ennyire egyszerűen nekem most nincs erőm. nem tudom, hogy fogom bírni meg hogy fogom megcsinálni. végül is az lehet a legrosszabb, hogy összeesek a suliban, nem? attól meg annyira nem félek, rendes osztálytársaim vannak, az ofőmet is imádom, vigyáznak ők rám.
    kajával hol így, hol úgy állok. azt hiszem, elvesztettem a realitásérzékemet, mert szerintem sokat eszem, tényleg, ezt érzem, látom... és ebből is tök elegem van, hogy dagadtak érzem magam, közben meg néha megijedek saját magamtól, vagyis attól a valakitől, akit a tükörben látok. legutóbb kedden néztem farkasszemet magammal, és nem akartam elhinni, hogy az én vagyok. ennek ellenére szerintem akkor is kövér vagyok, le vagy el akarok fogyni, kicsit olyan, mintha láthatatlan akarnék lenni. nem akarok lenni. meghalni nem akarok, mert szeretek itt lenni, a barátaimmal, viszont ez nehéz. nehéz létezni, élni, élni akarni. igyekszem kitartani, és nagyon remélem, hogy ezek az érzések csak a stressz miatt vannak, és el fognak múlni.
    pusza mindenkinek,
    timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_630257
    Torolt_felhasznalo_630257
    2008. május 23. 14:304042.

    Szia Mavseklacsek. Azért tuti nem fog senki haragudni, hogy ide írtál.   Hány éves vagy, ha szabad kérdeznem?
    Mióta vagy munkanélküli? Mi a szakmád?
    Az élet néha kegyetlen és nehéz tud lenni, ez sokaknál az étkezésen csapódik le. Sajnos.   Remélem, most jobban vagy, legalábbis testileg. Tényleg nagyon nem jó, mikor nincs erőd semmihez, még gondolkozni is fárasztó... Ezt én soha többé nem akarom érezni!

    Többiek?? Mi van mindenkivel? Jó lenne, ha azért nem írna senki, mert mindenkivel minden rendben lenne...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915370 (4041)
    2008-05-22  20:47
  11. Torolt_felhasznalo_915370
    Torolt_felhasznalo_915370
    2008. május 22. 20:474041.
    Sziasztok! Most járok és írok itt először.
    5 éve, a rendszertelen táplálkozásommal kezdőtött minden. Közben 18-19 kg ingadozás volt. 6 éve 55-56 kg voltam (170 cm). Megmérettetések és traumák értek akkoriban (akkor voltam 46 kg). Sokáig maradtam vékony a stressz miatt is, de nem is szerettem volna visszahízni. Amikor kezdtem 48-49 kg lenni, akkor kezdődött a bulimiás időszakom, de akkor még nem tudtam, hogy ebből betegség lehet. Ráadásul még a családban is volt ilyen, így volt kitől "tanulnom"...
    Aztán erőt vettem magamon és tartottam sokáig a 40-43 kg-t, nem mertem enni, nehogy kiújuljon a dolog. A minimumot tavaly tavasz elején értem el 36-37 kg-mal. El kezdtem hízni, szándékosan, mert kezdtek rosszul léteim lenni, meg szívemmel voltak gondok.
    A lényeg, hogy a dilemmám a súlyommal (vékonyan: vidámság, de alig élsz, aggodalmak a környezet részéről...és megfulladok attól, hogy tömni akarnak;
    "kövéren" depresszió, négy fal, borzasztó, de az a jó érzés hízás közben, hogy az agyam kap táplálékot és nagyobb az erőm (de közben észreveszem, hogy gömbölyödöm, feszül minden...). Ekkor jön a düh...ráadásul, ha munkanélküli az ember....nehéz, nagyon nehéz.
    Ti valószínűleg szakértőbbek vagyok és megértőek is lehettek. Most írtam erről először. Ne haragudjatok azért, hogy ilyen részletesen leírtam kórtörténetemet.

    Már nagyon szeretném egész mással tölteni a szabadidőmet, minthogy ezen rágódjak, s végre szeretnék élni, gondolom, ahogy ti is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_493547
    Torolt_felhasznalo_493547
    2008. május 21. 20:414040.
    Cija, háth nem annyira nem vagyok jól, emgint visszaestem, de járok pszichiáterhez, meg pszicológushoz is...és kaptam antidepressznsokat is, stb, pedig nem kértem, de majd jobb lesz, csak egyenlőre sz.r...
    De azért örülök, hogy legalább, ilyen pozitív tudzs maradni, csak így tovább, majdírok többet, és puusza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_630257 (4039)
    2008-05-21  08:18
  13. Torolt_felhasznalo_630257
    Torolt_felhasznalo_630257
    2008. május 21. 08:184039.

    Sziaaaa!!!!  De örülök, hogy írt valaki! Már akartam kérdezni a többieket, hogy hogy állnak az érettségivel! Timiiii??? Remélem, te még felnézel.

    Ancsi, nekem is v.időszak van, bár vizsgám csak 4 lesz, és csak jövő héten kezdődnek, de beadandók,... Az egyik hülye tanárom csomó ember beadandóját visszadobta (az enyémről tudtam, h vissza fogja, mert már órán nyilvánvalóvá vált, de csomó mindenkinek "meglepetés"volt), és most szerdára-mára kellett leadni, de én ugye nem vagyok lent...  postáztam egy barátnőmnek, remélem, megérkezett... ha nem, akkor is le van**arva, mert 1.:úgy volt, hogy zh-zunk, 2.:úgy volt, h akinek nem sikerült, az majd szóban megy, 3.:most adta meg a pontos témacímeket!!! Menjen a ...
    Offfffffoltam rendesen, bocsesz.

    Remélem, azért kajailag megvagy... Gondolom, most az idegeskedés rátesz erre is egy lapáttal... De kitartás!! Már nincs sok hátra, és itt a nyár!

    Nekem annak ellenére, hogy 1-2 hete még hízókúráztam, megint sikerült fogynom-nagyon keveset, de fogytam. Persze, mert az idegeskedés felülírja a zabálást, úgy látszik... Este 46,1 (46,4-8 helyett), reggel 45,5...   De majd túl leszek rajta...

    Puszi neked, és ha valaki felnéz, annak is!

    És kitartás!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493547 (4038)
    2008-05-19  00:12
  14. Torolt_felhasznalo_493547
    Torolt_felhasznalo_493547
    2008. május 19. 00:124038.
    Sziasztok!
    Remélem jól vagytok, mert ha Iza és Aura ugyen "kilépett" szerintem azrt még tarhatjuk velük valahogy a kapcsolatot, és reméljük visszanéznek..
    de veletek mi a helyzet?
    képzeld Eszti ma én is jótékonykodtam egy kis pogival..:-)és nagyon jó volt:-)
    áh tök szívesene írnék de ez a vizsgaidőszak nem tesz túl jót:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647961 (4036)
    2008-05-13  08:10
  15. Torolt_felhasznalo_152908
    Torolt_felhasznalo_152908
    2008. május 13. 20:514037.
    Kedves IZA18!

    A te döntésed írsz-e vagy sem. Én úgy látom folyamatosan érzelmi oldalról közelítesz egy szakmai kérdést. Számomra nem az a fő kérdés hogy érzed magad, persze örülök ha jól érzed magad. A jól érzem magam mint érv elég ahhoz hogy te így élj, tedd ezt boldogan, de ez nem elég ahhoz hogy másokat is erre buzdíts, hiszen nem tudod módszered 2 vagy 3 év múlva milyen közérzethez és fizikai állapothoz vezet. Mások, szakemberek viszont a tanácsokat tudják értékelni. Az sem érv, hogy valamit hallottál szakembertől, de nem akarod bántani, ezért nem nevesíted. Egy szakember le mer velem állni vitázni, nem kell megvédeni, pláne nem egy kollégától.

    Az érzelmi alapon, érvek nélkül csapkodás ha valaki egy állításod kétségbevonja szerintem nem felnőtt viselkedés, hozhattál volna például ezt alátámasztó cikkeket.

    Egyébiránt igazad van, hogy sok az ellentmondásos írás, a juharszirup-kúra is egy hülyeség, de nem én szerkesztem a lapot, így én ezeket csak jelezni tudom a szerkesztőknek, meg is szoktam tenni. Látod van amiben egyetértünk, mindenben pedig sohasem fogunk, de ez nem feltétlenül baj. Az azért különbség, hogy a lap maga nem eanorexia-bulémia tárgyú, a böjtök egészséges embereknek pedig nem ártanak általában, ez a topic viszont ilyen témájú, így itt ugyanennek javaslása például pár napos kitiltást vonna maga után.

    Nem mondanék semmit, ha önmagában az agykontrollt, reikit, jógát javasolnád bárkinek, mivel ezek nem ártanak általában (néha igen). Valószínűleg mindegyik terén sokkal több éves tapasztalatom van, mint neked (az agykontrollt nem szeretem, de ennek gyakorlati okai vanak), de ez nem szakmai kérdés, az étkezés, BMI pedig az. Táplálkozási tanácsadó egyébként a dietetikuson kívül nincs, maximum valamilyen orvos, ritkán. Mindenki más jó vagy rosszhiszemű kókler, senki más nem használhatja ezt a megnevezést, csak ez nincs megfelelően szabályozva. Én szalonnát is eszem néha, talán nem annyira egészséges, de az egészséges emberek is meghalnak, nem kell ezt túlzásba vinni, szerintem.

    Nem érdemes szerintem ezt a személyed elleni támadásként értékelned, te nem vagy azonos egy-egy véleményeddel amit kritika ér.

    Üdvözlettel
    Tihanyi András
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647961 (4036)
    2008-05-13  08:10
  16. Torolt_felhasznalo_647961
    Torolt_felhasznalo_647961
    2008. május 13. 08:104036.

    akkor együnk zsírt!!szalonnát, kolbászt, chips és igyunk colát!!!akkor már tuti lehet gyerekem!jajj de jó.

    nagymamamán szinte szivacsból van, tudom mi az a csontritkulás. fogalmad sincs róla , hogy élek, hogy él a családom, osztod állandóan az agyam és olyan dolgokban oktatsz ki , amiket dietetikustól és táplálkozás tanácsadótól tanultam, amiket jóga táborban sajátítottam el és lexikonokban olvastam és más ismerettterjesztő könyvekből.

    elutasítotd az agykontrollt, mert nem hiszel benne. De attól még létezik, mert nicsak én használom, és hihetetlen de úgy érzem néha én vagyok sokszor itt a legjobban pedig én is sokat küszködtem ezzel amikor még nem tudtam mi van, de augusztusban rájöttem a helyzet súlyára, olvastam róla, elmentem szeptemberben pszichológushoz a vadaskerti alapítványban és február elején ott hagytam , és engedték mert megbíztak bennem és látták, hogy hatalmas lépéseket tettem meg és meg fogok tenni még 100másikat, hogy jól legyek minél hamarabb.

    én nem vagyok egy lúzer, periféria ember és az anorexiával sem voltam az, de sokszor elnehezítette az életem a közösségekbe, nem hagytam magam elnyomni és sajnálom, hogy nem tetszik neked az ha valaki alapjáraton boldog mert magára talált, mert szeretik mert van más is az életébenmint hogy sírjon azon, hogy miért miért ó miért???

    most sütöttem egészséges muffint. biztos belehalok, túl egészséges így biztos történni fog vmi, esetleg csontritkulásom lesz esetleg megáll a szívem vagy tönkremegy a hasnyálmirigyem mert nem cukrozom agyon répacukorral.

    de akkor szidd már le az össze egészségesen élő embert mert duzzadnak az erőtől és jól vannak, hogy ez csak placebo és majd egy kis gumicukor jót tesz nekik vagy vmi jó kis műanyagból készült csokolédé. akkor tuti nem lesz vitaminhiányuk.

    megyek eszem egy kis diákcsemegét almával , hogy beteg legyek és ne lehessen gyerekem.

    (előbb a cikkeket kéne leszedni a wellnesscaféról :a tejet ne együnk reggelire és más barom cikkével együtt-mert én itt leírom mi van, de nyílván vki szintén velem vélekiedik vagy iszonyat nem, és ellenzi amit leírok de hát ki vagyok én--de az hogy cikkek egymásra pakolva napról napra állandóan egymásnak ellentmondóan buzdítanak az egészségre, soványabbnál soványabb modellekkel a képeken-igen erre van szükség igazán, és ugye mivel azok már cikkek talán még el is hiszik és nem esznek pl többet reggelire kefrt, mert az egészséges honalpon azt írták, hogy ne. és egésznap mentát isznak majd emésztésfelpörgetés céljából és állandóan a testüket nézegetik, mert ugye mindennap van vmi fantasztikus cikk , hogy jön a nyár, gyerünk legyünk VÉKONYAK-comb, has, hát, fenék, gyerünk mozogj, ja igen és a kihagyhatatlan sovány csajszi a képen édes és bájos mosollyal az arcán.)

    köszönöm András, hogy elüldöztél...

    Sajnálom lányok...de ez már több , mint vicces, nekem nincs erre szükségem , hogy vki mindig leoltson mert írok esetleg vmit, ami neki nem tetszik és esetleg néha nem pontos, néha meg nagyon is az.

    Remélem jobban lesztek , sajnos én túl jól vagyok hozzá, hogy megkeserítsem magam, azzal hogy András piszkál.-jogom lenne bárhova írni,de ugye itt nem lehet, hisz BigBrother mindent lát. néha olyan ez mint az 1984. filmen ,könyvben jó, de életben kösz nem kell....

    gyógyuljatok és éljetek vidáman, mosolyjatok!

    már nem merem mondani hogy egészségesen, úgy látszik ez relatív fogalom.

    iwiwen úgy is megvagytok , szóval, ha van vmi úgyis elérhető vagyok meg vagytok ti is.

    Puszi Nektek!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_152908 (4035)
    2008-05-13  01:22
  17. Torolt_felhasznalo_152908
    Torolt_felhasznalo_152908
    2008. május 13. 01:224035.
    Kedves IZA18!

    Aura leírta, hogy tudja problémája van. A saját érzéseiről beszélt, de ezzel minden sorstársa így van, mindenki így érzi rossz napjain, tehát nem buzdított. E között, és a között hogy tévhiteket írunk le nagy a különbség.

    Megértem, hogy ideáisnak látod a saját irányodat, a saját mondataidat igaznak érzed, de ettől nem lesznek azok. Ezen bosszankodhatsz, de nem lesz feltétlenül igaz. A sovány és okos pedig nem egészséges, akár ha a csontritkulás rizikóját nézzük, akkor sem.

    Nemrég volt egy olvasó, aki kérdést tett fel. Ő egészségesebbé alakította étrendjét (így az eleve sovány hölgy kórosan sovány lett), mit tegyen még. Nem gondolt arra, hogy azt a választ kapja, ha babát akar a közeljövőben, akkor gyermeke maradandóan károsodhat az "egészséges" élet következtében, ezért híznia KELL.

    Sajnos a jó közérzet normálnál alacsonyabb súly és elemeiben (de mennyiségében nem) egészséges étrend mellett is kockázatos lehet.

    Üdvözlettel
    Tihanyi András

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647961 (4034)
    2008-05-12  14:58
  18. Torolt_felhasznalo_647961
    Torolt_felhasznalo_647961
    2008. május 12. 14:584034.

    Andás Aura arra buzdítja a fórumot, hogy soványak legyünk, mert leírta "imádja", ha őt lesoványozzák és ha vki nem figyel fel iylenkre, az már gyógyul , vagy esetleg nem soványozzák le, akkor már egyensen tuti.

    és ő is szép okos és vékony akar lenni= ergo egészséges..óóó jajjj talán csak engem lehet emiatt csesztetni?

    bocsánat, de én jól vagyok, azt eszem ami jól esik, és nem aggódom az elhízástól és jajj ne mégis vékony vagyok, akkor tuti nem vagyok egészséges és buzdítom az embereket, hogy ezt a rossz állapotot próbálják elérni, hogy boldogok legyenek a testükben.

    na mind1, csak felháborító, hogy ha vki esetleg már nem betegen látja a világot, annak be kell szólni, aki meg szórja a depressziót másokra és még tanácsot sem fogad meg és besértődik, annak nem szólsz semmit.

     

    puszi lányok!!!ez kijött belőlem...

    nem ti vagytok a "bögyömben"

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701838 (4032)
    2008-05-12  14:30
  19. Torolt_felhasznalo_636203
    Torolt_felhasznalo_636203
    2008. május 12. 14:384033.
    nézd, Aura, ha azt hiszed, hogy itt rajtad kívül mindenki jól van, hát akkor tévedsz. én is eléggé kivagyok, csak nem jövök siránkozni naponta. de ha már itt tartunk, akkor elmondom, hogy tegnap majdnem leugrottam az erkélyemről, a barátnőm úgy imádkozott vissza, hogy ne tegyem meg, legalább érte, a többi barátnőmért, maradjak életben.
    és én nem baszogatlak, te vagy az, aki támad.
    az jó, ha jársz már kezelésre, ennek nagyon örülök, gratulálok hozzá, ügyi vagy! és maradjon is így, járj is el minden egyes alkalomra!
    és én értem, hogy elszállt az önbizalmad és negatív önértékelésed van; csak ,ha nem vetted volna észre, itt mindenkinek az van.
    és mégis hogy láttunk volna, ha abszolút nem nyitsz felénk? ami mondjuk nem baj, engem nem zavar, csak ezt ne hozd fel érvként, mert erről aztán abszolút nem mi tehetünk.
    ha meg nem akarsz azzal fogalalkozni, hogy mennyit eszel, hány kiló vagy, ki soványabb nálad, annak is nagyon örülök, hajrá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701838 (4032)
    2008-05-12  14:30
  20. Torolt_felhasznalo_701838
    Torolt_felhasznalo_701838
    2008. május 12. 14:304032.

    Senkit se akartam +bántani, egyszerűen Qrva szarul vagyok!

    Én tudom h testképzavarom van de akkor is az van! Igen én tehénnek látom magam, csak azért gondolom h nem vagyok az mert a paramétereim nem felelnek + 1 tehénnek, és a környezetemben mindenki szörnyülködik, h túl sovány vagyok. De a max 51 kilómmal is sovány voltam, amirőr indultam, csak hirtelen elkezdtem magam tehénnek látni.

    Azért se engem baszogass h nem kértem segítséget. Már 2 embertől kaptam szakszerű segítséget, csak 1 alkalom még kevés. Ezen a héten nem érek rá mer iszonyú sokat kell tanulnom, a jövő7en minden nap fogok menni kezelésre. + van még egy pszichológus akit kértem, csak most nem tud fogadni, ha mjd tud akkor elm1ek hozzá, ha nem és még szükséges lesz akkor szólok a sulipszichológusnak h segítsen.

    Hátha egyszer olyannak fogom látni magam amilynnek mások mondanak: szépnek, vékonynak, tehetségesnek, okosnak, stb. Soha nem én provokálom ki h bárki ezeket mondja! Mit nem lehet azon érteni, h elszállt az önbizalmam és negatív önértékelésem van?!

    Te talán örülsz, ha azt mondják, nem vagy sovány? Ha igen, akkor örülhetsz, mert az a javulás jele. Én nem tudok magamtól javulni, már kértem segítséget, előbb utóbb el is jutok odáig h komolybban segítsenek, ez már nem az én hibám!

    Amikor ennyire szarul vagyok akkor nem kell h basztassanak! Most mindenen kiakadok...

    Nem kell mondanotok nekem semmi pozitívat, mert mond az énektanárom pl. És már azt is tudom, h azért születtem le hogy énekeljek. Sőt azt is tudom, h lesz majd egy gyerekem.

    Szal nem akarok senkit +bántani, úgy érzem nem tartozom ide, senki se látott, senkit se érdekelek... engem most hátráltat ez az egész, nem akarok vele foglalkozni, h hány kiló vagyok, és mit eszem, és ki vékonyabb nálam és ki nem...

    További minden jót nektek!

    Többet nem írok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636203 (4030)
    2008-05-12  14:00
  21. Torolt_felhasznalo_493547
    Torolt_felhasznalo_493547
    2008. május 12. 14:244031.
    csak segíteni próbáltam, és tényleg halvány lila gőzöm sincs, hogy hány kiló vagy, csak féltelek, és szimplán jót szeretnék Neked, és viszonozni azt, amikor Teis megértttél, amikor a szüleim leoltottak és lelkileg mégjobban padlóra kerültem.
    Nem akartam felba..ni az agyad, ezt elhiheted. Ha nem akarsz változni nem kell, rohadtul megértem, hogy nehéz, nekem is az, ezt meg Te hidd el, tudom, hogy nem csettintésre mennek a dolgok, elhiszem, hogy vékony vagy, vékony voltál valószínűlg az is maradsz, és ez nem is baj, a abaj az, ha lelkiekben nem gyógyulsz meg. Nem papolni akarok, hanem segíteni. Nekem is nehéz, mindenkinek az...ha meg viccből szólt be, azt meg nem tudhattam, nem tduom hány kiló vagy, voltál. csak azért mertem feltételezni, mert az én tánctanárom még egy anának is beszólt, mert véletlenül lett popsija, és most kórosan sovány.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701838 (4028)
    2008-05-12  11:24
  22. Torolt_felhasznalo_636203
    Torolt_felhasznalo_636203
    2008. május 12. 14:004030.
    akkor te meg ne baszogass másokat, és ne sajnáltasd magad, hogy te milyen kövér vagy, ha még te is tudod, hogy nem vagy az. na ez az, amin most joggal megsértődhetsz, nem Annán. de nekem aztán édesmindegy, rám haragudhatsz, nem érdekel igazán; csak jó lenne végre, ha nem támadásként élnél meg mindent, és ha tennél is valamit azért, hogy jobban legyél. ha végre vennéd a fáradtságot, szakszerű segítséget keresnél. meg ha akarnál meggyógyulni. és nem árt az sem, ha elfogadod azokat az embereket, akik melletted vannak.
    és igen, senki sem látott még téged, mert saját bevallásod szerint akkora vagy, mint egy tehén, viszont ha meg már valaki azt meri neked mondani, hogy nem vagy csont és bőr, már rögtön felkapod a vizet. most akkor hogy is van ez? tudunk mi itt egyáltalán valami pozitívat is mondani? ne haragudj, de nem fogom azt mondani, hogy persze, tőlem halj meg nyugodtan, amúgy is kilátástalan az életed, nincs értelme semminek, nincs tehetséged sem: mert ez nem így van! csak ne próbáld már ezt mutatni kifelé, csak azért, mert az ellenkezőjét akarod hallani!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701838 (4028)
    2008-05-12  11:24
  23. Torolt_felhasznalo_701838
    Torolt_felhasznalo_701838
    2008. május 12. 11:354029.
    Félreérthetően írtam, nem a tánctanáron bögtem szanaszét magam, hanem egész máson...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701838 (4028)
    2008-05-12  11:24
  24. Torolt_felhasznalo_701838
    Torolt_felhasznalo_701838
    2008. május 12. 11:244028.

    Fogalmamnincs hogy értette... de valszeg idézőjelesen, mert mindenki azt mondja h sovány vagyok. Kivételesen ezt anyámnak is elpanaszoltam, ő azt mondta rá, h azért mondta, mer még mindig sovány vagyok, és a férfiak nem bírják a sovány nőket. Ugyanez a tánctanár mondta régebben h híznom kéne, szal biztos viccelni akart, gondolom azt hiszi h hízni akarok és nem tudok...

    Bocs, nekem nem volt ilyen, akkor is soványnak tartottak, amikor nem fogytam még!

    Én egyáltalán nem azért kezdtem anno fogyózni, mert vki beszólt, ugyanis nekem, nem volt miért beszólni. Max a nagybátyám felesége mindta h biztos +nő a seggem mikor látta mennyit ettem régen, de az utóbbi időben ő is 2ségbe volt esve mennyire vékony vagyok...

    Szal kórosan sovány BMI-vel csak viccből mondhatta a tánctanár, mer nem tudja mi van a hátterében...

    Fúú, nem bazd fel az agyam, nem is láttál, lilád sincs hány kiló vagyok!  kösz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493547 (4027)
    2008-05-12  11:01
  25. Torolt_felhasznalo_493547
    Torolt_felhasznalo_493547
    2008. május 12. 11:014027.
    Aura, nekem is beszólt a tánctanárom még anno, és amitt kezdtem el fogyózni, beteg lenni stb, meg amúgy is állandóan tcseszeget, nem lehet állandóan fogyókúrán élni, és egy farmer sokkal jobban áll rajtad, ha nme lóg rajtad
    ez most biztos nem esett jól(átérzem, nagyon is), de emiatt nem szabad, hogy minden javulási folyamattól elmenjen a kedved...nem láttalak még, de szerény sejtéseim szerint nem igen lóghatnak rólad kilók, meg zsír, háj sem, ez butaság, az kb a 100 killós emberekről"lóg", max van rajtad husi, és nem vagy csont és bőr...
    ha rám hallgatsz, próbáld meg elfelejteni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701838 (4026)
    2008-05-11  19:31

Címlap

top