Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexia & bulémia

Torolt_felhasznalo_416782
Torolt_felhasznalo_416782
Létrehozva: 2006. augusztus 19. 08:11
Most ugyan 16 vagyok, 173 cm és 70 kg, de anyukám nagyon fél, hogy ugyanúgy anorexiás leszek mint Ő volt, mert hajlamom van rá és családi gondjaim is voltak, emellett a lekem is nagyon érzékeny...
Kicsit már most úgy érzem, hogy néha túlpörgök a diétámmal, például: Eszek egy almát és attól félek, hogy visszahízom, tehát gyorsan tornázok utána, stb... Így hetente jóformán 2-3 kg-tól szabadulok meg... Megpróbálok ellene tenni, de csak ritkán sikerül!
Segítsetek!!!!
  1. Torolt_felhasznalo_157950
    Torolt_felhasznalo_157950
    2006. augusztus 24. 20:4126.

    Szia Aranybarack! én egy másik topicban kaptam most tanácsot, én meg gondoltam itt adok neked, hátha! Bár amit már leírtam abban benne van a lényeg,ha visszaolvasol meglátod.

    És az előttem szólóhoz is csak annyit, hogy természetesen mindenkinek hinnie kell valamiben, de elsősorban azok mi saját magunk vagyunk. Ha nincs célod, nem látod értelmét az életednek, nem tudsz meggyógyulni. Keress valami célt, és törekedj rá hogy megvalósítsd! Irod, hogy mennél tovább tanulni, ez szinte tökéletes! Tessék tenni érte, hogy egyetemre, főiskolára mehess.
    Bizz magadban, keress barátokat (kezdetbek például itt vagyunk mi &nbsp, nyugodtan írd le amit meg szeretnél osztani velünk, már attól is jobban leszel.

    És igenis hidd el, hogy van értelme annak hogy élsz, hogy feladatod, küldetésed van ezen a világon. Hiszen ezért születünk, mert mindenki hozzátesz valamit, puszta létezésével is mindenhez, alkot valamit, ha nem is lesz se híres, és talán észre sem veszi, kapcsolatot alakít ki másokkal, akiktől tanul, illetve mások is tanulnak tőle! Gondolj bele, neked mennyi tanulnivalód van még, elsősorban magadról, próbáld meg kívülről nézni magad, és találd meg azt ami átsegít a nehéz helyzeteken.
    és újra a lényeg: BIZZ MAGADBAN! (no ez egy kicsit én magamnak is írtam)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_553836 (23)
    2006-08-24  19:09
  2. Torolt_felhasznalo_978320
    Torolt_felhasznalo_978320
    2006. augusztus 24. 20:4025.

    Szia aranybarack! Persze, hogy érdekel a történeted. Elmeséled, hogy hogyan jutottál el a 22kg-os állapotig? Hány éves vagy? Van olyan ember körülötted, aki támogat, segít bármikor, amikor szükséged van rá?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_553836 (23)
    2006-08-24  19:09
  3. Torolt_felhasznalo_585059
    Torolt_felhasznalo_585059
    2006. augusztus 24. 19:2924.
    Szia arenybarack! Persze hogy érdekel minket( engem) a történeted.. bár nem tudom mennyit tudnék én segíteni neked. Én személy szerint az egyetlen megoldást ami kivezet mindnyájunkat ezekből abban látom hogy Istenben tudunk e bízni...aki feltétlen szeret minket akármilyenek vagyunk. Ő segít magunkat is elfogadni és ki tud vezetni még a 22 kilós állapotból is. Ezek tudom ma nem divatosak..de nekem ez az ami erőt ad és reményt hogy sikerülni fog rendeződni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_553836 (23)
    2006-08-24  19:09
  4. Torolt_felhasznalo_553836
    Torolt_felhasznalo_553836
    2006. augusztus 24. 19:0923.

    Sziasztok!10 éve küzdök anorexiával,sajnos rettentő súlyos állapotban vagyok,160cm és 22 kg.Nemrég jöttem ki a kórházból,csak 3hetet bírtam ki,a súlyom nem változott.Már 2 éve nem tudok enni,gyümölcsleven,cukros italokon tengődök.Fizikailag viszonylag elég jól bírom magam,legalábbis ahhoz képest,hogy ilyen súllyal elvileg már fel sem bírnék kelni az orvosok szerint.Sajnos még nem tudtam elmenni továbbtanulni az állapotom miatt.Tesóm nincs,apámmal a leheő legpocsékabb a viszonyunk,anyámmal tűrhető.Nálunk kezdettől fogva állandó volt itthon a cirkusz,+suliban is sok volt a stressz,egyetlen barátnőmtől meg kellett válnom-nagyon valszínű,hogy ezek miatt alakult ki a betegségem.8 évig felváltva jártam az orvosokat,kórházakat,eredménytelenül,bár erről én is tehetek.Fura de egyszerűen nincs életcélom a haláltól viszont rettegek.Annyi mindent szertnék de egyedül nem tudom megvalósítani, kalitkában élek,ki sem mozdulok itthonról csak max hetente 2x.Annyi mindent szeretnék írni,de nem tudom érdekel-e v.kit a történetem,helyzetem.Ha igen szívesen mesélek bármiről.Szép estét!      

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_157950
    Torolt_felhasznalo_157950
    2006. augusztus 24. 12:4022.

    Látjátok, így kell ezt csinálni  

    Amugy tetszik ez az oldal, nem szólnak le ha panaszkodom, én sem ha mások teszik ezt, viszont megoszthatom a tapasztalataimat olyanokkal akiknek talán segít... és az sem utolsó, hogy tudom, nemcsak nekem vannak gondjaim...

    Együtt könnyebb (és nem az ilyen című topicra célzok) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_758661 (21)
    2006-08-24  12:10
  6. Torolt_felhasznalo_758661
    Torolt_felhasznalo_758661
    2006. augusztus 24. 12:1021.
    Szia Effy!   Ugyanaz a mottonk!   Latod, tudsz optimista hozzaszolasokat is irni! Nincs is olyan nagy baj. Csak igy tovabb, ez a kivezeto ut!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157950 (19)
    2006-08-24  11:40
  7. Torolt_felhasznalo_758661
    Torolt_felhasznalo_758661
    2006. augusztus 24. 12:0520.
    Szia Tileo! Remélem, hallgatnak rad!!! Sok sikert a terapiadhoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886569 (16)
    2006-08-21  07:13
  8. Torolt_felhasznalo_157950
    Torolt_felhasznalo_157950
    2006. augusztus 24. 11:4019.

    Sziasztok!
    Csak csatlakozni tudok Hunormesihez, aki nem tudja a problémáját megoldani ne szégyelljen orvoshoz fordulni! Én is megtettem, bár nekem más kényszerem volt nem az evéssel kapcsolatos.

    De ugyan az orvos segíteni tud, tanácsokat adni, az elhatározás hogy meg akarsz gyógyulni, az akaraterő amivel ezt véghez viszed, azt saját magadból kell kisajtolni... és amíg csak siránkozol, hogy nem megy nem megy, addig nem is fog, terápia ide vagy oda. Az igazi nagy lépés hogy saját magaddal szemben légy következetes!
    Higgyétek el, saját tapasztalatból írom!!!

    Más téma ugyan, de szomorú, hogy ennyien ilyen fiatalon(bár csak sejtem ki mennyi idős) küzdötök ilyesmivel... mi lesz később ha az élet nehéz helyzetek elé állít titeket... meg kell tanulni feldolgozni a gondokat a nehézségeket áthidalni és mindig tanulni belőle!

    Nekem már mottómmá vált, és vallom, nagyon igaz: ' ami nem öl meg az erősít', ez talán nektek is segíthet.
    Ja és még valami, ha az embernek sikerült kilábalnia büszke lehet magára, és így minden sokkal könnyebb!

    Én szurkolok mindenkinek, szívből tényleg!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_758661 (15)
    2006-08-20  21:49
  9. Torolt_felhasznalo_62343
    Torolt_felhasznalo_62343
    2006. augusztus 23. 22:3318.

    Szia

    Tudom, h hülyén hangzik, de tökre meg tudom érteni, mit érzel...annyira rossz ez az egész, h egy ilyen terület vette át a vezetést az életünkben...

    Szurkolok neked

    Estefani

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542183 (7)
    2006-08-19  19:24
  10. Torolt_felhasznalo_62343
    Torolt_felhasznalo_62343
    2006. augusztus 23. 22:2917.

    Hello

    Nekem az a bajom, h ugye anorexiás lettem és utána elkezdtem enni...és most meg ezzel estem túlzásba...elegem van, szinte az egész életem az evés körül forog, mindig bűntudatom van, ha eszem, ha meg nem, akkor meg hülye vagyok és fáradt....most kezdek bulémia felé elmenni..néha rámjön a zabálhatnék, utána meg hashajtót veszek be, h ne hízzak...jártam pszichológushoz, de nem igazán segített...ja és egy kérdés: tényleg lehet, h nem lehet majd gyerekem???Mert abba belepusztulok...tudom, én cináltam magamnak a bajt, de akkor is...most 1ébként 165 cm és 49 kg vagyok (hnapra 48, mert megint hashajtóztam...).

    Sziasztok:

    Estefani

    u.i.: mindenkinek kívánom, h inkább maradjon kövér és élvezze az evést...ne vigye bele magárt egy ilyen ördögi körbe...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_886569
    Torolt_felhasznalo_886569
    2006. augusztus 21. 07:1316.
    Sziasztok! Én 6 éve küzdök ezzel a borzalommal, és mondhatom életem legszörnyűbb választása volt ez az út.Ördögi kör.Borzalmas.Mindennapi harc önmagaddal. Fájdalmas pillantások minden falat süti, vagy kaja után. Kegyetlen. Szegény család is nyögi. Elegem van minden hülye kalóriából és diétából. Már annyiszor megfogadtam hogy majd holnap reggeltől más lesz minden, aztán ment az élet tovább ugy mint addig. Most 184cm és 44 kg vagyok. Tudom hogy nagyon kevés, de ez van. Járok pszichológushoz....sremélem segít. Mindenkit lebeszélek a fogyikúráról akit csak lehet....bocsi a kifakadásért, de ez is kell néha. Ja és ebbe bizony bele lehet halni!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_758661
    Torolt_felhasznalo_758661
    2006. augusztus 20. 21:4915.
    Nem vagyok szakember, de amit eddig lattam, tapasztaltam (médiaban, ismerettségi korben) az sajnos az, hogy szakember (orvos, prszichologus, pszichiater) segitsége nélkul nehéz kilabalni ezekbol az evészavarokbol. Szerintem ne varjatok meg, hogy a baj komolyabba valjon, forduljatok orvoshoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_231150 (13)
    2006-08-20  20:40
  13. Torolt_felhasznalo_951276
    Torolt_felhasznalo_951276
    2006. augusztus 20. 21:0614.

    Komolyan meg vagyok döbbenve,ehhez képest az én súlyfeleslegem piti ügy. Van néhány kiló amit jó lenne leadni, de az életem nem a diétáról szól.

    Próbáljatok élni!!!! Nagyon nagyon szeretnék segíteni, de ez a legjobb tanács ami eszembe jutott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_231150
    Torolt_felhasznalo_231150
    2006. augusztus 20. 20:4013.
    Én több mint 1 éve küzdök bulimiával. Nem szoktam hányni,de minden nap sírok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_542183
    Torolt_felhasznalo_542183
    2006. augusztus 20. 19:4012.
    Szia grancsi!

    Tudom milyen szar ez az egész evéskényszer, egyszerűen nem lehet leállni... Viszont (amire én magam is erőszakolom magam) az a rengeteg program, hobby!!!! Minden, amivel el tudod terelni a gondolataidat az evésről, meg persze állíts össze egy étrendet mondjuk minden héten és ahhoz szigorúan tartsd magad!!!

    Bár szerintem itt már mindannyian dietetikusnak is elmehetnénk akár, hiszen mind tudjuk mi jó és mi nem, de ezt agyilag betartani, szabályozni magad... Az a harc!!!!! Én már harcban állok jó ideje saját magammal, de piszkosul leküzdeni ezt az egészet, mert hát, aki a kis kudarcot is nagynak éli át, akkor már is a hűtőhöz nyúl, és aztán lőttek az étrendnek.

    Ami nekem be szokott jönni: beállítom az órámat korábbra (semmi henyélés, mert akkor már ott a baj), aztán mielőtt bármit is ettem volna 1,5 óra sport (elsősorban bicó, vagy séta, vagy súlyzózás, tánc király zenékre) máris megjött a kedvem az élethez, szinte már éhes sem voltam, nem kívántam semmilyen szénhidrátbombát, csak valami pár falat egészséget.

    Tudom, hogy ezt egyedül kell leküzdeni, de én sajnos sokszor feladom az életem átváltoztatását (mindenki hülyének tart, amikor normális vagyok és nem "piálok", amikor bulizni megyünk és hirtelen nem eszem kenyeret, megint dilisnek hisznek és azt hiszik már megint koplalni akarok..., így már rettegek mások előtt enni--&rt; zugevőőőőő). Ezért is gondoltam, hogy megosztom itt a problémáimat, de annak méginkább örülnék, ha valakivel közös erővel összeállítanánk egy heti menüt és totál őszintén (semmi kamu ) leírnánk minden nap pár sorban, hogy kinek hogyan sikerült betartania. Kell egy kis ösztönzés nem igaz? És ha netán nem jött valami össze és a csoki lett a vigaASZ, AKKOR TARTHATNÁNK EGYMÁSBAN A LELKET... íRJÁTOK MEG, HA EZ TELJESEN ELMEBETEG ÖTLET...
    nA SZÉP ESTÉT NEKTEK!!

    jA ÉS SZORÍTSATOK, MERT HOLNAP MEGYEK MÁSODSZORRA VEZETNI
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_585059
    Torolt_felhasznalo_585059
    2006. augusztus 20. 17:3211.
    Sziasztok! Hát gondok nekem is vannak a kajával.. Legelőször a nővérem lett anorexiás 38 kilóval...hát nagyon félő volt hogy tudjátok.Aztán nekem is elkezdődött. Én 165 cm vagyok. Kissé megundorodtam magamtól mikor 61 kilós lettem aztán lement rólam néhány kiló végül 47 lettem. Nagyon féltem hogy én is majd anorexiás leszek...lehet hogy az is voltam egész nap semmit szinte nem ettem...de aztán nem akartam én is olyan mélyre süllyedni még mondjuk mindig kövérnek láttam magam...de elkezdtem enni vagyis zabálni pontosabban. Ez már tart másfél éve hogy nem birok leállni...néha megint koplaltam egy-egy hetet aztán megint muszáj votlt zabni és olyan rossz . Már nem tudok leállni és nincs koplalós idő sem ...és már megint újra 60 kiló vagyok de még mindig nem tudok leállni..és úgy utálom az egészet. Nem tudom mit csináljak már ...segítsetek légyszi.Reggel úgy kelek hogy utálom már az egész napot mert tudom ez is olyan lesz mint a többi és este utálom magam hogy megin olyan volt és rosszul is vagyok fizikailag annyit ettem...Mit csináljak? Nem tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_262355
    Torolt_felhasznalo_262355
    2006. augusztus 20. 15:0510.
    Szia Enne! Szerintem kérd ki orvos véleményét arrol, hogy hogyan fogyókúrázz! Szeretnék segíteni, de sajnos nem tudok! Ez a legjobb ami az eszembe jutott, de szerintem más se tudna jobbat! Vigyázz magadra!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416782 (1)
    2006-08-19  08:11
  18. Torolt_felhasznalo_951276
    Torolt_felhasznalo_951276
    2006. augusztus 20. 11:039.
    agykontrollal próbálkoztál már?Minket (kamasz fiamat) komoly nehézségen segítette át. Magad gyógyíthatod a lelkedet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542183 (8)
    2006-08-19  19:27
  19. Torolt_felhasznalo_542183
    Torolt_felhasznalo_542183
    2006. augusztus 19. 19:278.
    leküzdhetjük ezt a betegséget. Nekem elég, ha megosztjátok velem a gondjaitokat, amolyan lelkiismeretként figyelnénk egymás dolgait és megkeresnénk azokat a gondokat, ami kiváltotta mondjuk a túlevést, hogy legközelebb vészjelzés legyen, hogy ebben a szituban ne veszítsük el az erőnket.

    Előre is köszi a segítőtársaknak és várom leveleiteket

    oilocska@freemail.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_542183
    Torolt_felhasznalo_542183
    2006. augusztus 19. 19:247.
    Sziasztok!!

    Én már évek óta küzdök evészavaros betegségekkel. 3 éve kezdődött az anorexiával (lelkileg az volt már vagy hat éve is), aztán dokik látogatása, semmi siker, bár elkezdzem enni, de annyira féltem, hogy hízni kezdek, hogy átmentem bulímiába. Hánytatni ritkám szoktam magam, bár az is előfordul néha, hanem hashajtó teákat iszom. Amikor tele tömöm magam olyan jó minden, elillan minden gondolatom, de aztán,amikor felállok/álnék, és szétfeszül a hasam, teljesen lelkibeteg leszek. Aztán jön a rengeteg tea, legalább 1 liter (gyógynövényboltokban beszerezhető, 200 ft-os dolgok ezek, így nem tűnik fel annyira senkinek). Aztán nem alvás egész éjjel, wc-re rohangálás. Persze, akkorra már a kaja fele lebontódik, így másnap koplalás 3-4 napig, rengeteg torna, és aztán minden előröl.

    Annyira igyekszem egészségesen táplálkozni, rengetegszer vezettem étkezési naplót is, de nem ment. És ez annyira feszélyez, hogy elmenekülök az emberek elől, eltűnök a barátaim számára, nehogy meglássanak, hogy milyen kövér vagyok. Az anorexiásos időszakomban 49-re fogytam le (165cm), annál tovább nem ment, hiába szenvedtem is. Most meg 54-55 vagyok, ami még úgy egészséges lenne, ha nem így tartanám meg, ahogy most. Sajnos izmom sem fejlődik, ettől van mindenki kiakadva, hogy annyit mozgok, erősítek és semmi izmom sincs, totál gyenge vagyok... A bőröm sem olyan feszes, pedig még csak 23 éves vagyok, de sokkal öregebb már a bőröm. Azért ez a folyamatos koplalás, hirtelen sok evés nagyon is beleszól a dolgokba.







    Szeretnék meggyógyulni, félek az orvosoktól. Legutóbb egy pszichiáter nő bentlakásos kórházi kezelésre utalt és a szüleim nem engedték, hogy elmenjek, nehogy ott még be is dilizzek (kicsit hajlamos vagyok a depresszióra).

    Tudom rettentően szar ilyen pesszimista hozzászólást olvasni, csak gondoltam megpróbálok itt segítséget keresni, hátha találok hasonló gonddal külködő személyeket, akikkel közös erővel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_151389
    Torolt_felhasznalo_151389
    2006. augusztus 19. 18:146.
    Szia!
    Szerintem rendszeresen egyél, de könnyű ételeket.
    Pl: reggelizz műzlit, ebédelj csirkét halat, vacsorázz salátát.Tízóraira és uzsonnára meg gyümölcsöt, aztán meg majd kezdesz vissza szokni a normál étkezésre! És mivel az alakod miatt agódsz ezért mozogj! És mivel a mozgás endorfint (boldogság hormon) termel a kedveddel sem lesz gond!
    ÉS HOGY ÖSSZHANGBA LEGYEN A LELKED MEDITÁLJ!
    Sok sikert!!!!!!!!!!!!!!444444
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883384 (5)
    2006-08-19  15:26
  22. Torolt_felhasznalo_883384
    Torolt_felhasznalo_883384
    2006. augusztus 19. 15:265.
    Sziasztok!Én szerintem nem vagyok anorexiás,hiszen nem olyan komoly a helyzet,mint mondjuk Ennénél.
    Én tanácsot szeretnék kérni tőletek,hogy hogyan szokjak vissza a normális evésre.
    Olyan április óta nem eszek rendesen.Április-májusban azért nem ettem,mert enyhe depresszióm volt.Aztán szerencsére ebből kikecmeregtem,de még mindíg nem tudok normálisan enni.Ez szerintem amiatt van,mert a sok nem evéstől összeszűkülhetett a gyomrom.
    Így mostanra már csak 1 vagy 2 szelet kenyeret eszek meg naponta.Emellett még le is akarok fogyni.Mármint az a baj,hogy ha most pikk-pakk elkezdenék normálissan enni(bár úgyse tudnék),akkor a szervezetem elraktározná az ételek minden egyes grammját.Így egy idő múlva 2xakkora lennék mint most.
    Most 160cm vagyok és 52-55kg.
    Nemtudom,hogy hogy szokhatnék vissza a normális evésre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_951276
    Torolt_felhasznalo_951276
    2006. augusztus 19. 13:584.

    Szia!

    Szerintem keress kérj orvosi segítséget, ha egyszer elindultál ezen az úton,nehéz egyedül megállni!

    Egyébként az agykontroll tényleg hasznos lehet, az orvosi pszichológusi terápia mellett!

    Ne maradj egyedül vele.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416782 (1)
    2006-08-19  08:11
  24. Torolt_felhasznalo_151389
    Torolt_felhasznalo_151389
    2006. augusztus 19. 11:003.
    Szerintem meditáljál!
    Ne gondolj semmir, hejezkedj el kényelmesen és figyelj a légzésedre! Ne gondolj semmire főleg ne a fogyásra és "magadra".
    ÉLj harmóniában És hozd egyensújba magad!
    Nekem sikerült! Tudom milyen érzés amikor ott görcsöl az ember és minden falat fáj!
    Szerintem próbáld ki! HA sikerült írj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416782 (1)
    2006-08-19  08:11
  25. Torolt_felhasznalo_219166
    Torolt_felhasznalo_219166
    2006. augusztus 19. 08:292.

    Innen még szerintem könnyű a visszaút. Akkor van gáz, ha már kövérnek látod magad és csak a fogyásra koncentrálsz. Ha már nem érdekel más. Meg persze, ha élvezed a lement kilókat és hogy egyre vékonyabb és vékonyabb vagy.

    Ne érd el ezt az állapotot...Még most tudatosítsd magadba. Tudod, gondolom, hogy az anorexia mivel jár, akár halállal is, mert zsírszövet nem csak az úszóguminál van, pl. a szíved is rendelkezik vele és ha onnan ,,eltűnik", akkor nagyon meggyengül, majd lassan, de elfárad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top