Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Majdnem ÖKO élet

pissz
Létrehozva: 2006. augusztus 13. 10:07

Sziasztok!

Keresem azon "sorstársaim" társaságát,akik előnyben részesítik a kemikáliákkal szemben a régi,hagyományos,bevált természeti szereket a konyhájukban,fürdőszobájukban,a tisztálkodás és kozmetika terén,azaz a környezetükben.

Tanácsok,tapasztalatcsere reményében nyitottam a topicot.

Nagyon megelégeltem,hogy a mérgező kemikáliák ennyire hatalmukba kerítettek.Kerestem ilyen irányú topicot,de nem találtam.

Költözés előtt állok.Szeretném kérni a véleményeteket,hogy mi az a "szer",amit feltétlenül magammal vigyek?A többit szeretném itt hagyni az új lakó boldogítására.......

Érdekelnének praktikák,- hogyan boldogultok vegyszerek nélkül?

Segítetek?

P.

  1. 2009. február 3. 14:114376.

    Neked is köszönöm, akkor én is kipróbálom. Kézzel szinte soha nem mosogatok, így ha nekem sem válik be, akkor az almawin lesz a következő.  

     

    Olvasgattam a topik elejét, valaki írta, hogy a mosódió csodát tesz a hajával. Ez az enyémre is ráférne, úgyhogy most nagy várakozással tekintek a dolog elébe. Még egy kicsit nézelődöm, aztán valahonnan megrendelem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929474 (4374)
    2009-02-03  12:56
  2. 2009. február 3. 14:004375.

    Köszönöm a gyors válaszokat! Igazából egy nlc-s cikk miatt szántam rá magam a dologra. Megpróbálom idevarázsolni a linket, itt vannak címek is, mit hol lehet beszerezni. Remélem, ezért nem koppintanak az orromra, hiszen saját oldaluk....

    http://www.nlcafe.hu/otthon/20090130/minden_a mit_a_bio-tisztitoszerekrol_tudni_kell/

     

    Nekem kényelmesebb a rendelés, bár közel lakom Budapesthez, nehéz időt szakítanom az utazásra.

    előzmény:
    nikkelke (4373)
    2009-02-03  10:55
  3. Torolt_felhasznalo_929474
    Torolt_felhasznalo_929474
    2009. február 3. 12:564374.

    én próbáltam a mosószódát gépben, de fehérek lettek a poharak. elsőre még nem, csak páradik alkalommal, pedig az öblítős rekeszbe mindig ecetet öntök. végül most az almawin por alakú mosogatószerét használom.

    a szóda nem rontotta el a gépet, tehát talán érdemes kipróbálni, hátha törvényszerű a fehéredés.

     

    kézi mosogatáshoz viszont szerintem tökéletes, ha utána ecetes vízzel is leöblítem és az öblítővizes szivaccsal is kicsit áttörlöm... még nincsen gyerekem, van időm ilyenekre... ha lesz, nem biztos, hogy ilyesmikkel fogok szöszölni...

    előzmény:
    nikkelke (4373)
    2009-02-03  10:55
  4. 2009. február 3. 10:554373.

    szia Eper!

     

    én még nem jutottam el a mosódió megvásárlásáig, hol veszed?

    a mosdószoódát használom, de mosószerhez adagolva, nagyon kevés mosószert használok és igy is bevált. de hosszútávon tervezem a mosódió beszerzését is.

     

    ecet+illóolaj nekem már régóta megy. igazából én az illóolaj illatát csak akkor érzem, ha még vizes a ruha, utána már nem, de nem is baj.

     

    mosószóda mosogatáskor nagyon szárítja a kezet, vegyél kesztyűt!

    mosogatógépbe még nem mertem beletenni, de ha valaki próbálta, én is kiváncsi lennék.

     

    előzmény:
    *eper2* (4372)
    2009-02-03  09:01
  5. 2009. február 3. 09:014372.

    Sziasztok!

    Pár kérdésem lenne mosás-mosogatás témakörben. Elhatároztam, hogy kipróbálom a mosódiót, innen eljutottam a mosószódához és a szódabikarbónához is. Az alábbi következtetésre jutottam az infok alapján:

    A kevésbbé szennyezett színes ruhákhoz (pl. fenőtt, munkába járós) elég a mosódió.

    A közepesen szennyezett színesekhez (gyerek, játszós) mosódió+mosószóda.

    Fehérekhez a fenti kombináció+szódabikarbóna, makacs foltokhoz pedig epeszappan.

    Öblítéshez ecet+pár csepp illóolaj.

    Szerintetek így működni fog a dolog?

     

    A mosószódát mosogatáshoz is ajánlják, kérdésem, hogy mosogatógépbe használja-e valaki? Szívesen kipróbálnám a tabletták helyett, ha nem vágja tönkre a gépem.

     

    Előre is köszönöm a segítséget!

    eper

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_929474
    Torolt_felhasznalo_929474
    2009. február 2. 15:194371.
    köszi, mi Tündérvizet iszunk, ugyanezt tudja, csak hazai...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321604 (4394)
    2009-02-02  13:46
  7. 2009. február 2. 13:344370.

    köszi az infót.

    A Sodium L S-ot en is próbálom kerülni, már lecseréltem itthon csomó kozmetikumot: főleg a  gyerekekét, de a samponomat, tusfürdőmet, fogkrémemet, sőt a férjem borotvaszereit is.

    Akkor ezt a szappant ki fogom próbálni, csak sajnos annyira kényelmes a folyékony, főleg ha sokat kell kezet mosni.

    Amúgy a Bio Bio Baby-t ismeritek? főként gyerekeknek való, de szerintem tök jó. bár jellemző módon Magyarországon (pl. Brendon, internetes áruházak) ez is drágább, mint külföldön....

     

    Kinga! köszi a tanácsot, Logonát már használunk....eddig bevált.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929474 (4368)
    2009-02-02  12:32
  8. Torolt_felhasznalo_999460
    Torolt_felhasznalo_999460
    2009. február 2. 13:164369.

    Kedves Pissz!

     

    Én már régóta csak Öko termékeket használok, így bátran merem neked ajánlani a Logona és a Börlind termékeket, melyek  nem tartalmaznak mesterséges szín-, illat- és tartósítószereket, szilikonokat vagy parafinokat és elpusztult állatokból származó nyersanyagokat.

     

    Találtam egy jó kis helyet, ahonnan be is tudom szerezni ezeket. Vitaminsziget.com egy webáruház, mely csak bio, öko termékeket árusít.  Bátran ajánlom mindenkinek, aki szeretne természetes kozmetikumokhoz, tisztítószerekhez hozzájutni. 

     

    http://www.vitaminsziget.com/termekeink.p hp?id=48

     

    Üdv: Kinga 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_929474
    Torolt_felhasznalo_929474
    2009. február 2. 12:324368.

    Elvileg nem szárít, de többnyire Sodium Laureth Sulfate-ból készül, és ezt az összetevőt próbálom kerülni, mert nem valami jókat olvastam róla.

    http://www.healthy-communications.com/slsmostdangerousir ritant.html


    http://www.vitaminsziget.com/ecikk.php?id=33 2

     

    Egy normális drogéria polcain csak elvétve akad olyan, amiben ez nincs. Samponnak meg néha tusfürdőnek a DM-es Babylove termékeket használom. 

    Lehet, hogy ez ilyen biobaromság, nem tudom, de inkább kerülöm, biztos, ami biztos. 

     

    A DM-ben találsz egy szagtalan  DALLI márkájú celofános szappant, korábban azt hiszem, leírtam itt, hogy mik vannak benne. Az teljesen ártalmatlan, bátran lehet használni. Nekem ezen kívül még egy fair trade szappankám van itthon, amit innen rendeltem: http://bolthely.hu/fairtradecenter/id/00133_Savon_d__8217_ Alep_75__tiszta_olivaolaj_es_20__baberolaj_tombszappan_200g

     

    Szerintem érdemes inkább ezek közül használni valamelyiket, meg az olajat, ha valamitől nagyon kiszárad a kezed... nekem csak akkor szokott, ha nem iszom eleget vagy ha sokat nyúlkálok vízbe.

    előzmény:
    nikkelke (4367)
    2009-02-02  11:53
  10. 2009. február 2. 11:534367.

    Ok. köszi, ki fogom próbálni, van is itthon. csak eddig ritkán használtam klzre, mert elég lassan szívódik be...

    Lehet hogy a folyékony szappan is szárít? csak mert írod, hogy rendes szappannal mosod a kezed...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929474 (4366)
    2009-02-02  08:46
  11. Torolt_felhasznalo_929474
    Torolt_felhasznalo_929474
    2009. február 2. 08:464366.

    Szerintem a legjobb krém a mandulaolaj. Sima étekezési olaj, bioboltban tudsz hozzájutni. Korábban próbáltam az olivaolajat is, az is szuper szerintem, de nekem túl olaj illatú volt (ez az egyetlen háthánya SZÁMOMRA, de érdemes kipróbálni, az illatán kívül teljesen tökéletes volt.)

    Úgy szoktam csinálni, hogy  megmosom a kezem (nem folyékony) szappannal és a leöblített, még vizes kezemre cseppentek egy pici olajat, szétkenem, és a felesleget finoman, nem dörzsölve leitatom a törölközővel. 

    Próbáltam biokézkrémet is, de amikor kiszárad, és bereped, akkor nekem azok soha nem segítettek.

    előzmény:
    nikkelke (4365)
    2009-02-01  14:33
  12. 2009. február 1. 14:334365.

    sziasztok!

     

    két kérdésem lenne hozzátok:

    az egyik, hogy már többször olvastam olyasmit, hogy egyesek lereszelnek valamilyen szappant és azzal mosnak. De melyik szappan alkalmas erre? mármint hogy ne legyen túl káros anyagokkal teli..

     

    másik kérdésem: tudtok-e (használtok-e) olyan bio kézkrémet, amit tudnátok ajánlani érzékeny, gyakran kiszáradó, repedező kézre? valami zsírosra gondoltam...

    előre is köszönöm ha valaki válaszol.

     

    előzmény:
    pissz (1)
    2006-08-13  10:07
  13. 2009. január 31. 01:054364.

    Jaaaj, bocsi, nem jelent meg, hogy válaszoltál... :o(

     

    A tükör azért jó, mert az agy könyebben elhiszi, ha látod, hallod is egyszerre. 

    Az első gyereknél még mindenki bizonytalan szerintem, én is az voltam. Tudod, van az a vicc is, amiben a harmadik gyereknél a lenyelt pénzt levonják a zsebpénzéből... :o)

    Érdemes lenne a homeopátiát kipróbálnia, magánál az izgulás ellen, a kicsinél meg a bőrőre. (én marha, a nagylánynál még a Gyarmati Andrea dokinőhöz is elmentem, akkor gyerekeorvosként ő folyt a TV-ből, gondoltam, milyen szupi lehet.... Ja! A jó kis szteroidos krémet ajánlotta, és mivel nem körzeti betegek voltunk, jópárezer pénzet is legombolt. Én meg nem mertem mondani neki (jó 10 éve), hogy ezt a saját gyerekorvos Kersztanyám is felírta már nekünk ingyéééé... Azt tudtam viszont, hogy nem fogom használni, mert nem és kész!

    Szóval, a homeopátia biztos jó, ha mást nem fogad el (kinez, agykontroll ) érdemes kipróbálni. Van nagyon jól használható könyv is, kimondottan Homeopátia és a gyerek a címe, ha nem is pont így, mert épp kölcsönadtam (SpringMed Kiadó), abban benne van egyszer a tünetek-és hozzá a szerek, majd a szerek, és mire jók. És nagyon részletes tünetleírások vannak benne, meg többféleegy esetre. (mondjuk a nátha, hogy milyen típusú a váladék, de az ekcémánál is ottvan a többféle bőrtünet lehetősége.)

     

    Pusssssssz

    előzmény:
    pissz (4356)
    2009-01-25  18:10
  14. 2009. január 28. 13:444363.

    Bocsi, tudom az alábbi téma nemtartozik szűken az ÖKO-élet topicba:)

     

    Na de hogy tegyek jót is, lehívtam a test.de-ről egy biokozmetikumok tesztjét (nedvességpótló biokrémek) ha írtok emailcímet priviben szívesen továbbítom. németül van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. január 28. 09:284362.

    Még egy dolog - biztos tudtok segíteni - az utóbbi időben elég sok csicseriborsót meg hummus-t ettem, gabonakávét és szójatejet és picit elkezdtem hízni. aztán tegnap jógán felviágosítottak hogy a csicseri az egyik legtáplálóbb hüvelyes (a jógatanár szerint lovaknak adják hogy jó erőben legyenek meg húsban).....rájöttem hogy inkább jobb lenne több zöldség - kevesebb hüvelyes/mag arányban étkezni - nem vagyok kövér, de egy másfél - két kiló most feljött.

     

    Van esetleg tapasztalatotok hogy mi az ami inkább fogyást segítő (legalábbis nem kifejezetten hízlaló:D) vega kaja?A Gabonakávé mennyire "gyilkos" dolog ebből a szempontból?

     

    köszi ha van tipp

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. január 28. 09:234361.

    utána hogy lehet prezerválni a jövő számára? - bár olvastam hogy sokan azonnal megszik mert annyira fincsi hogy nem is lehet belőle nagyon betárolni:D

     

    átlag hány óra alatt aszalódik mondjuk a szilva, és milyen géped van?

     

    köszi

    előzmény:
    pissz (4360)
    2009-01-28  08:21
  17. 2009. január 28. 08:214360.

    hát,ez nézőpont kérdése.....

    gyömölcstől függ az aszalási idő.nekem 5 "emeletem" van,bőven fér bele gyümölcs.Addig van vele munkád,míg előkészíted.Ez sem csok,mert mindent héjastól aszalok.Bepakolom,aztán már megy magától.

    Ez tudom,hogy tartósítószer mentes!

    És olcsóbb mint a bolti!

     

    Nem fogyaszt sokat.

     

    Amit már azsaltam: alma,banán (nekem személy szerint ez nem nagyon ízlett),s.barack,szilva (ez naaaaaaagyon finom),narancskarika karácsonyra,sárgarépa,fehérrépa......

    előzmény:
    Forby (4359)
    2009-01-27  09:53
  18. 2009. január 27. 09:534359.
    énis szemezgettem már elméletben az aszalással - de úgy hallottam, hogy nagyon sokáig tart és egyszerre kis mennyiséget lehet vele "gyártani"...ez így igaz? ha a masina sokáig be van dugva nem fogyaszt millió áramot?
    előzmény:
    pissz (4358)
    2009-01-27  09:51
  19. 2009. január 27. 09:514358.
    Én sajna nem tudom,magam szoktam aszalni.
    előzmény:
    Forby (4357)
    2009-01-26  10:59
  20. 2009. január 26. 10:594357.

    Sziasztok, nemtudjátok véletlenül hogy pesten hol lehet magyar vegyszermentes aszalt szilvát kapni normál áron? 

     

     

    (sok a külföldi vegyszeres, E-s import - baromi drágán, vagy van a 700ft/100gr-os német bio...) valami magyar középutat keresek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. január 25. 18:104356.

    Igen,én is ue. mondtam neki,de tükör nélkül :-)

     

    A ygerek majd lehiggad..........és Ő meg tényleg NE akarjon bizonyítani senkinek és amit csinál,azt jól csinálja.

     

    De sokat kérdez (mármint engem),hogy tényleg jól csinálja-e,tehát biztos,hogy bizonytalan.

     

    Pedig az Ő gyerekének Ő a legjobb anyukája-szerintem is.

     

    "Take it easy"-szerint élnek,itt mégse megy.....

     

    Nem baj,majd a másodiknál jobb/könnyebb lesz

    előzmény:
    bereske (4355)
    2009-01-24  22:40
  22. 2009. január 24. 22:404355.

    Én álláspontom :o)

     

    Annyira nem ismerem, hogy túl okosat mondjak! :o)  De az anyuka szorongása biztosan nem jó a kicsinek. Tudom, mert szerintem én is ezt csináltam anno a legnagyobbnál. Mármint annyi orvos van a családban, és annyira nem értettek egyet az apásszülés, meg hosszú szoptatás dolgaimmal, hogy tök hülyének néztek. Annyira akartam ügyes lenni, és jól csinálni, és akartam, hogy lássák, hogy mégiscsak jól gondoltam... Szóval tuti nem volt "véletlen" az ő ekcémája... 

    Akkor más eszközöm nem volt, mert még nem ismertem a kinezt, vagy a homeopátiát. Arra jöttünk rá, hogy a tengerparton rendbejött, és elkezdtük itthon is tengeri sós vízben fürdetni. 

    Szerintem próbálja meg végiggondolni, hogy egy gyereknek mindig az anyukája a legjobb!!! Bármit is csinál, az úgy jó! Mondjuk a tükör előtt, mert ott hatásosabb, mint egy mantrát, mondogassa magának, hogy: Ő a legjobb anyukája a kicsinek, és nagyon jól csinál mindent.  Nagyon szereti őt, és viszont.

    Egyidősek a gyerkőceink, nem? Az enyém is elég mozgékony, egész nap rohanunk utána, de azért leül, eljátszik. Duplóval, autókkal, de ha olyanja van, megy, mint a gőzös :o)

    Nyugodjon meg a menyed, ez a legfontosabb, ne foglalkozzon a külső kritikákkal. Csak lazán!!!

     

    előzmény:
    pissz (4354)
    2009-01-23  11:00
  23. 2009. január 23. 11:004354.

    perszehogy érdekel!

    Bár,a Te álláspontod erről sokkal jobban.......

    Nekem is van halom "szakirodalmam",anno erősen megfertőztetek

    Mit jelent,hogy hiperaktív?Egy pillanatra sem tud/képes nyugton maradni.Neki folyton jönni-mennie kell,vagy csinálnia valamit.

    Néha van nyugton pld. rajzolással,de ez ritka.

    Neki nem tudsz mesét mondani,vagy csip-csip-csókát játszani vele.

    Mit eszik?Mindent.ha a menyemet veszem alapul,-rengeteg zöldséget,minimális édességet.Ő tudatosan/egészségesen táplálkozik,nyilván ezt eszi a jánya is.

    Ami rossz,hogy szegény tele van szorongással,hogy jól csinálja-e?

    előzmény:
    bereske (4353)
    2009-01-23  00:31
  24. 2009. január 23. 00:314353.

    A bőr a külvilággal való kapcsolat. Persze anyukánál :o) Van egy nagyon jó könyvem, a Homeopátia és a gyerek a címe. Ha érdekel beírom, mit mond a csecsemőkori ekcémára.

    Hogyhogy hiperaktív? Ő a Menyed kicsije? Ebben a korban még szerintem nemlehet komolyan az. Miket eszik? Mert a túl sok mű, és édes kaja sajnos kiválthat viselkedészavart, főleg a kicsiknél. És az az ekcémára sincs jó hatással...

     

    pussz :o)

     

     

    előzmény:
    pissz (4352)
    2009-01-22  08:07
  25. 2009. január 22. 08:074352.

    ééééééédes kis gazemberek.épp ezért kérdeztem,mit Nem csinál

    A helyzet nálunk is hasonló,a lány hiperaktív..........van fogalmad?

    De csibészek nagyon.Mikor jönnek,előtte szétszedem a lakást,mert egy laza karmozdulattal azonnal pusztítanak

     

    Mindkét csemeténél jelentkeztek már ekcéma szerű tünetek

    előzmény:
    bereske (4351)
    2009-01-21  18:20

Címlap

top