Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Majdnem ÖKO élet

pissz
Létrehozva: 2006. augusztus 13. 10:07

Sziasztok!

Keresem azon "sorstársaim" társaságát,akik előnyben részesítik a kemikáliákkal szemben a régi,hagyományos,bevált természeti szereket a konyhájukban,fürdőszobájukban,a tisztálkodás és kozmetika terén,azaz a környezetükben.

Tanácsok,tapasztalatcsere reményében nyitottam a topicot.

Nagyon megelégeltem,hogy a mérgező kemikáliák ennyire hatalmukba kerítettek.Kerestem ilyen irányú topicot,de nem találtam.

Költözés előtt állok.Szeretném kérni a véleményeteket,hogy mi az a "szer",amit feltétlenül magammal vigyek?A többit szeretném itt hagyni az új lakó boldogítására.......

Érdekelnének praktikák,- hogyan boldogultok vegyszerek nélkül?

Segítetek?

P.

  1. 2008. szeptember 7. 23:084201.
    Hát igen. Mostanában sajnos elég stresszes világban élünk. És ehhez még hozzájönnek azok a káros anyagok is, amit meg akarnak velünk etetni ízfokozó és társaival. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (4199)
    2008-09-07  22:59
  2. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2008. szeptember 7. 23:014200.

    Találtam egy cikket, nemrég került fel a netre mindjárt belinkelem.

    Egy kis reménysugár!

    előzmény:
    kissniki (4198)
    2008-09-07  22:48
  3. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2008. szeptember 7. 22:594199.

    Szia!

    Én is leírom, nálunk mi a helyzet.

    Normál szülés, nem császáros, alig volt beteg, nem is emlékszem, mikor utoljára. 1 éves koráig szopizott, lehet, hogy a tehéntejet ételbe keverve már kapta fél év után.

    Az édességet, nasit nagyon szerette, de mivel ez 1-es típusú, ehhez valószínűleg nincs köze.

    Szokták még arra is ráfogni, hogy valamilyen stresszhatás váltja ki, hát itt már lenne mire (- kire) ráfogni.

    De ha azt veszed, hogy minden betegséget valamilyen stressz vált ki, ez már egy eléggé elfogadott nézet, akkor ezzel nem mondtam sok újat.

     

    Szerintem ne aggódj előre a kisfiad miatt, de a tünetekkel nem árt tisztában lenni, és gyanú esetén egy vércukorvizsgálat szinte semmibe sem kerül.

    előzmény:
    Editke73 (4193)
    2008-09-06  23:33
  4. 2008. szeptember 7. 22:484198.

    az iszonyú drága elég relatív dolog. 2700 ft-ért vettem a kivonatot, amit több hónapja használok és még félig van! csak azonos termékeket érdemes összehasonlítani, itt is van pl. 1000 ft-tal olcsóbb kivonat de jóval kevésbé édesít, a por megint más, a levél megint. a többi édesítőhöz képest én egyáltalán nem találom drágának. lehet, h naív vagyok de elhiszem, h nincs mellékhatása, amit az aszpartamról  nem!!

    sajnos ezekben a reggeli műsorokban iszonyú felületesen kezelnek egy-egy témát, nyilván nem is dolguk az elmélyülés. talán a györgy teáról beszélsz, 2. típusúakon segíthet, az 1-es GYÓGYÍTHATATLAN

    de kérem szóljon, ha valaki tud gyógyult 1-esről, én lennék a legboldogabb (meg most már zöldike. is )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145978 (4197)
    2008-09-07  22:31
  5. Torolt_felhasznalo_145978
    Torolt_felhasznalo_145978
    2008. szeptember 7. 22:314197.

    Sziasztok!

     

    Éppen a napokban néztem én is, hogy kellene ilyet venni. Csak egy kicsit fenntartásaim vannak vele kapcsolatban. Nem tudnám megmondani miért. Találtam egy honlapot, iszonyú drágán adják.

    http://stevia.uw.hu/termekismerteto.html

    Viszo nt most nem találom hirtelen azt az oldalt, ahol ennél olcsóbb volt.

     

    Ezt viszont érdemes elolvasni:

    http://www.geocities.com/all_are_one.geo/hun/ stevia.html (Van egy zöldhátteres rész a végefelé, de érdemes az egészet elolvasni...bár kicsit hosszú.)

     

    Az RTL klub reggeli műsorában tavaly kétszer is volt egy egyesület (vagy ilyesmi) egyik tagja, akik azzal (is) foglalkoznak, hogy van valami gyógynövényteájuk többféle növényből kikeverve, ami nagyon jól beszabályozza a cukorszintet és a példaként a műsorban szereplő páciensek azt nyilatkozták, hogy elég rövid idő alatt el is hagyhatták az inzulint. Én tuti felhívnám őket, hogy elkérjem az elérhetőségüket. Egy próbát megér. Azt hiszem nem mondták, hogy hányas cukorbetegségre jó, mert talán nem is ezt veszik alapul. Hátha tudnának segíteni. Persze az orvos tanácsát ki kell kérni, mert ha mondjuk a teának köszönhetően kevesebb inzulinra lenne szükség, azt az orvosnak tudnia kell, azért ez nem játék.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (4189)
    2008-09-06  16:35
  6. 2008. szeptember 7. 10:464196.
    nem lehet, hanem kötelező naponta többször, ez határozza meg, h mennyi inzulint és mennyi szh-ot kapjon.
    előzmény:
    Editke73 (4194)
    2008-09-06  23:55
  7. 2008. szeptember 7. 10:454195.

    jó kérdéseid vannak, nem tudják a pontos választ az orvosok sem. találgatnak. mint ahogy a kezelés közben is nagyon gyakran. (magas volt a cukor? hááát vagy túl sok inzulint kapott a gyerek vagy túl keveset- na legyél okos ilyen választól!)

    a császárra divat ráhúzni mindent, van császáros és nem császáros cukros gyerek ismerős is. mondanak örökletes tényezőt de van olyan ismerős, ahol nem volt a családban előzmény. mondanak vírusfertőzést is, na bizonyítsd be egy kisgyereknél, akinek az a "dolga" kicsiként, h a vírusokkal ismerkedjen az immunrendszere. a táplálkozás inkább a 2. típusú diabétesznél érdekes, ahol kimerülnek a bétasejtjeid a rengeteg igénybevételtől, az 1. típusúnál ezeket a sejteket megtámadja és elpusztítja a saját immunrendszer. mondják a túl hamar találkozást a tehéntejjel na az én kisfiam 2 éves koráig nem is látott tehéntejet pl., leginkább biokaját evett, csokit, édességet semmit. az unkoatesók két pofára eszik a műkajákat, édességeket, aztán semmi bajuk.

    állítólag az északi népeknél sokkal gyakoribb az 1. diab, a déli népek tán nem is ismerik vagy fordítva, nem emlékszem pontosan.

    nem is fejtegetem tovább, mert annyi a homály ezzel a betegséggel kapcsolatban, senki nem tudja hogy alakul ki, senki nem tudja gyógyítani.

    és akkor még nem is beszéltünk a nem hagyományos megközelítéséről a betegségeknek de erről tán bereske tudna többet mondani.

    előzmény:
    Editke73 (4193)
    2008-09-06  23:33
  8. 2008. szeptember 6. 23:554194.
    Ja és még egy kérdés. Nekik is ugyanúgy meg lehet nézni, otthoni vércukormérővel?
    előzmény:
    Editke73 (4193)
    2008-09-06  23:33
  9. 2008. szeptember 6. 23:334193.

    Sziasztok!

     

    Szerintetek hogy alakul ki egy kisgyereknél a cukorbetegség?

    Függ attól, hogy születésétől fogva hogyan táplálkozik, vagy ez már benne van a génekben? Most olvastam a neten valahol, hogy azok között, akik császárral születtek, azoknál nagyobb számban fordul elő a diabétesz. Nálatok mi a helyzet ezzel? Az én fiam még csak 20 hónapos, nálunk nics ilyen probléma, de a mai világban az ember sose lehet nyugodt.

    előzmény:
    kissniki (4192)
    2008-09-06  23:14
  10. 2008. szeptember 6. 23:144192.

    ide írok, hátha mást is érdekel. először is, ha a gyerek elkezd rengeteget inni, pisilni, és/vagy állandóan éhes mégsem hízik, súlyosabb esetben legyengül, akár el is ájul, akkor vércukrot nézetni egyből! hiába viszitek korán (mi nagyon korán léptünk) attól még inzulinozni kell egy életen át de nem mindegy, milyen állapotban kerül a kórházba!

    zöldike., a dietetikust ne bánd, a mienk ott volt de nem sokat ért! nem kell kétfélét főzni, csak kihagyni a finomított dolgokat, amik amúgy sem egészségesek. és számolni vadul minden szénhidrátot, ahhoz meg rengeteg helyen találsz táblázatot. egy megbízható konyhai mérleget sürgősen be kell szerezned, ami g-ra pontosan mér!

    annak idején azt mondta pár anyuka, h hamar belejövök, ők egy idő után már szemre tálaltak, nem is mértek. hát ez nálam még nem jött el, mindent mérek de persze kisgyereknél nyilván az adagok is kisebbek, itt 1-2 g is számít.

    semmi "jóból" kaja terén nem fog kimaradni a fiad, csak éppen mélyebben kell a pénztárcába nyúlni. papírokat ugye elkezdtétek intézni? melyik kórházban vagytok? 

    kérdezz bátran, bármi érdekel! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (4191)
    2008-09-06  22:18
  11. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2008. szeptember 6. 22:184191.

    Szia Kissniki!

    Köszi szépen a linkeket, egyelőre csak tanulmányozom, kicsit bonyolult. Majd lehet, hogy részletekről priviben kérdezek.

    Sajna a dietetikus épp táppénzen van, a héten nem sokmindenről kaptunk felvilágosítást a kórházban.

     

    Most kedden derült ki, hétfőn kezdte a gimit, kedden jött a "jó" hír.

    De nagyon jól viseli és nagyon ügyes, az első nap nehéz volt ugyan, de másnap már magának adta az inzulint!

     

    Nem lehet egyszerű Neked, egy ilyen kis gyerkőccel megértetni ezt a sok szabályt. Azt hiszem nálunk is az egész családnak változtatnia kell, mert nagyon rossz lenne a fiamnak, ha csak neki kellene kimaradnia minden jóból.

    Ti hogy oldottátok meg? Én valószínű, hogy nem fogok kétfélét főzni.

    Előre is köszi a segítséget!

    előzmény:
    kissniki (4190)
    2008-09-06  17:34
  12. 2008. szeptember 6. 17:344190.

    http://stevia.uw.hu/bolt/index.php?p=productsMore&iProduct=4&sName=Stevioside-foly%E9kony,-stevia-szirup-(m%E9zsz%EDn%FB)-125g

     én ezt használom, nagyon gazdaságos, zuglóban személyesen átvehető. 

    a fruktózra mondanak jót-rosszat is, az biztos, h a glikémiás indexe elég jó, szénhidrátértéke kb. a cukoréval megegyező. szorbitot lehet patikában is venni állítólag, cukorbetegnek fel is írja az orvos, így olcsóbb. most fogom kipróbálni, ha elfogy a glukonon végre, amit ajándékba kaptunk.  az ötletet innen vettem:

    http://cukroskata.blogspot.com/

    lisztből a finomat felejtsétek el, teljes kiőrlésű vagy a szegedi gabonakutató csökkentett szh-jú lisztjei a jók. 

    cukor helyett még esetleg xilit de semmit nem tudok róla csak azt , h nagyon drága, és a GI-je nagyon jó. senkit nem találtam idáig, aki ki is próbálta volna. itt nézhetsz utána : 

    http://www.neera.hu/xilitxylitol.php

    de vigyázz, a szh.tartalomról ellentétesek az infók, egy külföldi oldalon kb. a cukoréval azonosnak láttam, mint ahogy a többi term. cukorpótló is. (ha nem világos valami, jelezz, priviben leírom részletesebben, a többieket biztos nem érdekli annyira!)

    mikor derült ki a betegség? az én kisfiam 1 éve, 4,5 évesen lett cukorbeteg

    sok erőt és kitartást kívánok nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (4189)
    2008-09-06  16:35
  13. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2008. szeptember 6. 16:354189.

    Sziasztok!

     

    Cukorbeteg lett a 14 éves nagyfiam, inzulinos, most próbálok utánanézni az egészséges alternatíváknak.

    A steviát tervezem beszerezni.

    Aki próbálta, melyiket a legérdemesebb (gazdaságosabb) megvenni?

    Ha valakinek van hasonló tapasztalata, szívesen venném, ha írna.

    Köszi előre is!

    Zöldike

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_145978
    Torolt_felhasznalo_145978
    2008. szeptember 6. 14:314188.
    Hú, ez dejó. Míg még jóidő van, mindenképpen betervezzük. Köszi. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165995 (4187)
    2008-09-06  13:04
  15. Torolt_felhasznalo_165995
    Torolt_felhasznalo_165995
    2008. szeptember 6. 13:044187.

    Miért nem lett aktív?

     

    http://mezitlabaspark.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165995 (4186)
    2008-09-06  13:03
  16. Torolt_felhasznalo_165995
    Torolt_felhasznalo_165995
    2008. szeptember 6. 13:034186.

    Köszi a szakembertől származó infót!

     

    Ezt nézzétek, sztem mi el fogunk látogatni, amíg jó idő van

     

    http://mezitlabaspark.hu/ 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145978 (4185)
    2008-09-03  08:27
  17. Torolt_felhasznalo_145978
    Torolt_felhasznalo_145978
    2008. szeptember 3. 08:274185.
    Visszatérve egy kicsit a Liliputi cipőkhöz. Lánykámmal tegnap voltunk ortopédián, mert kiskorában (még nincs másfél éves :) ), befelé fordultak a lábai (nem a bokája) és most már tud járni és megnézték neki. Szerencsére rendben van teljesen. Pont előttünk volt egy háromgyerekes család és ők rákérdeztek erre. Mondta a doki, hogy a benti változatát nem javasolja, mert úgy aztán méginkább  tompítva vannak a lábat érő ingerek, amikből a padlószőnyegen, parkettán amúgyse nagyon vannak. A tapadós zokni a legjobb bentre (bajos lábúnak a bokát jól tartó, kemény kérgű cipő/szandál). Az utcai változata (valami Pedi..nem jut eszembe) csak annak javasolt, akinek teljesen rendben van a lába, de akkor meg inkább már a cipőt javasolja utcára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_145978
    Torolt_felhasznalo_145978
    2008. szeptember 2. 15:204184.

    Köszi, most már okosabb lettem.  De a mosószóda zsíroldó is, tehát tisztítania is kell.

    Kaptam amúgy egy ilyen készüléket:

    http://www.zoldtech.hu/cikkek/20070823-aramfo gyasztas-mero

     

    Nem teljesen ilyen és nem is a Plus-ból való, de a lényeg, hogy működik. A Möbelixben láttam a napokban 2590Ft-ért. Nagyon hasznos kis szerkezet. Azt lehet vele megmérni, hogy adott készülék mennyit fogyasztott, amíg éppen használtad. Tehát meg lehet vele mérni, hogy mennyibe került egy hajszárításod, egy süti megsütése (már ha elektromos a sütés), egy mosás (különböző hőfokon kipróbálva). Na, ennek eredményeképpen abszolút látszik a különbség.

    A kis csatlakozóval meg lehet nézni az éppen aktuális áramfelvételt (tehát mosás közben a váltakozó áramerősséget meg lehet figyelni- melegítésnél közel maximum, vízbeszíváskor röhejesen kevés,  centrifugázásnál sem extra), a mosás alatti teljes fogyasztást, előzetesen beleírva az egységárat pedig kiírja, hogy mennyibe is került az adott mosás. Van egy olyan funkciója is, hogy ha adott fogyasztásod egész napos, hónapos vagy éves lenne, akkor mennyibe kerülne. Ennek mondjuk mosásnál nem sok értelme van, de mondjuk a tévénél, számítógépnél (egyéb készenléti állapotos készülékeknél) egy pár perces csatlakozás után kiszámolja, hogy egy éves készenlétben tartás mennyi költséget jelent.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929474 (4183)
    2008-09-02  11:29
  19. Torolt_felhasznalo_929474
    Torolt_felhasznalo_929474
    2008. szeptember 2. 11:294183.

    A mosószóda csak lágyítja a vizet, de ő maga nem tenzid, vagyis nem tisztít. A kemény vízben lévő akármik, amik miatt azt mondjuk, hogy "kemény a víz", nehezítik a tisztítást, illetve beletelepednek a ruha szálai közé, és szürkévé teszik azt. A kemény vízben nem tud olyan hatékony lenni a mosópor sem... ez nagyjából olyan, mintha olaj nélkül járatnád a motort, vagy úgy futnál, hogy nem ittál előtte...

    A szódával meglágyítod a vizet, így elég kevesebb mosópor is, valamennyi viszont mindenképpen kell, mert az veszi ki a piszkot.

    Arról mindenképpen érdemes érdeklődni a vízszolgáltatódnál, hogy a lakóhelyeden mennyire kemény a víz, és ennek függvényében kell adagolnod a mosószert, illetve hígítanod a mosószeradagot szódával.

    (Én Budapest pesti részén lakom, a belvárosban lakom, és a szokásos mosószeradag felét használom, és hozzázuttyintok egy nagyobb evőkanálnyi szódát, valamint csak 40 fokon mosok, mert a legtöbb áramot az fogyasztja, ha a mosógépnek fel kell melegítenie a vizet.)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145978 (4182)
    2008-09-02  11:00
  20. Torolt_felhasznalo_145978
    Torolt_felhasznalo_145978
    2008. szeptember 2. 11:004182.

    Sziasztok!

     

    Nagy kérdést dobnék fel. A mosószódát milyen arányban kell használni a mosóporral? Több variációt olvastam már. A mosópor felét-harmadát helyettesíteni vele, ökoszolgálat honlapján az van írva, hogy 50ml mosópor mellé 50-100ml mosószódát, de akár a 8-adára is lehet csökkenteni a mosóport. De akkor most hogy is van ez? És a legnagyobb kérdés az lenne, hogy miért is nem lehet csak mosószódával mosni? Mégiscsak van valami a mosóporban, ami jobba mosószódánál és nem környezetbarát és fontos szerepe van a mosásban? De ha igen, akkor meg a mosószóda miatt a mosóporunk hatékonysága csökken, mivel a mosóporban lévő -ezek szerint fontos- összetevőből kevesebb lesz. Szerintetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_145978
    Torolt_felhasznalo_145978
    2008. augusztus 31. 15:334181.
    Köszi. Bár azt néztem közben, hogy nem egy városban lakunk. Így gondolom csak postai úton jutna el hozzám. Bár ha postaköltséggel együtt is még olcsóbb, akkor jó. :)
    előzmény:
    bereske (4180)
    2008-08-28  16:25
  22. 2008. augusztus 28. 16:254180.
    Hát, remélem, hogy jót :) Bár láttam már olyat, hogy valami a nahykerben drágább, mint pl a mintaboltban... Megkérdezem, amikor aktuális!! Illetve lekérek agy aktuális árlistát, és meglessük :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145978 (4179)
    2008-08-28  14:51
  23. Torolt_felhasznalo_145978
    Torolt_felhasznalo_145978
    2008. augusztus 28. 14:514179.
    Nahát, micsoda jó hír! :) Nálunk is a Salus-ok fogynak. Csak pehemre hétfőn vettem nekik cipőt. De októberben jönnek a béleltek, akkor örülnék nagyon, ha össze tudnánk hozni valamit. :) A nagykerár az mit jelent? Mennyivel olcsóbb úgy?
    előzmény:
    bereske (4177)
    2008-08-27  23:21
  24. 2008. augusztus 27. 23:244178.

    Gyönyörűek a dolgaid!!!

    Hol van ez a Dunától 200 méterre? A végén kiderül, hogy a "normális emberek kb. egy helyen laknak... :)  Csak mert "kissniki" pl. a lányom sulijában tanít :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165995 (4165)
    2008-08-26  09:29
  25. 2008. augusztus 27. 23:214177.

    Nálunk a nagyok Salus cipőkben nőttek fel :) Nincs is bajuk, egyiküknek sem! Anyukám gyógyszerész, és néha mi járunk neki a Salus nagykerébe cuccokért. Ha valakit érdekel ilyen cipő, szóljon!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145978 (4176)
    2008-08-27  13:00

Címlap

top