Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kényszeres nyomkodás

Torolt_felhasznalo_819486
Torolt_felhasznalo_819486
Létrehozva: 2006. augusztus 10. 19:54

Külföldi akne-honlapok böngészése közben bukkantam rá a következőkre: kényszert érzel hogy bőröd folyamatosan piszkáld, fogdosd, kapard? Órákig állsz a tükör előtt a bőröd tanulmányozva? Bár nem akarod, egyfolytában nyomkodod a (néha nem lévő) pattanásaid és mitesszereid? Mivel a válaszom mindenre igen volt, továbbmentem, és ledöbbentem. Az állandó nyomkodás nem egy rossz szokás, hanem egy kényszeres betegség, amivel az enyhe aknéból is szörnyű bőrt csinál magának az ember! Topikok százait végigolvastam már itthon az aknéról, de egy sem írta le még, hogy a baj alapvetően nem a bőr állapota, hanem kényszeres, önagresszív tevékenység (németül akne excoriee-nek hívják, magyarul még nevet sem találtam erre a betegségre). Hányszor határoztam el hogy hozzá sem nyúlok a bőrömhöz, a vége meg az lett hogy az utcára nem mertem kimenni úgy elintéztem magam. Ellenben forint tízezreket költöttem évente a legkülönbözőbb pattanás elleni szerekre, kozmetikusra, bőrgyógyászra. Külföldön egyenesen önsegélyező csoportokat hoznak létre a kényszeres nyomkodástól szenvedők, rengeteg fórum foglalkozik a dologgal, nálunk meg nem is hallottam ilyesmiről (leírni is elég fura..). Persze senkiben nem akarok betegségtudatot elültetni, de én néha tényleg a határán voltam, hogy orvoshoz megyek, miután akaratom ellenére véres sebeket ejtettem magamon.

Ismerős valakinek amit írtam? Mit tudtok erről? Ismertek olyan dokit Mo-n aki ezzel a betegséggel foglalkozik?

  1. 2015. augusztus 6. 11:13951.

    Mi történt? Mindjárt mentek nyaralni. Nem baj, még van egy kis időd, ha most nem nyújsz hozzá még rendbe jön hamar. Kozmetikushoz szoktál járni? 

    előzmény:
    norikaaa (950)
    2015-08-05  22:20
  2. 2015. augusztus 5. 22:20950.

    ajjjj. Sajnos ma én is szétbarmoltam a pofim 😢 pedig már olyan szép volt 😩 most nagyon elkenődtem 😢😢

    előzmény:
    lenua (949)
    2015-08-03  22:14
  3. 2015. augusztus 3. 22:14949.

    Szia! Ugyanígy vagyok én is! Nem megy a leszokás, és nekem most a legdurvább, korábban mindig hullámvölgyeim voltak, de most sajnos már nincs olyan nap, hogy ne nyomkodjak és most már nem tudok smink nélkül se kimenni az utcára. Tavaly nyáron még úgy nyaraltam, hogy nem kellett smink, de most először a 40 fokba is fel kell kennem, mert tiszta seb a fejem :( szörnyű, és én sem tudok parancsolni magamnak, egész nap azon agyalok, hogy ma este nem nyúlok hozzá, aztán hazajövök és ha elém kerül egy tükör akkor annyi, pedig van, hogy csak egyet-kettőt akarok, csak ami nagyon gáz, de ha már egyszer elkezdem nincs megállás. Mindenképp szeretnék erre valami gyógyírt találni, olyan jó lenne, ha sikerülne meggyógyulni és ha a többieknek is tudnék segíteni. A Timcsinek sikerült, a bha-val, ő a sikertörténet, én is kenem, és segít, de ha nyomkodom, sose jön rendbe...biztos vagyok abban, hogy az életemen is változtatnom kellene, életmódot kell váltani, vagy munkahelyet vagy pasit, vagy elkezdeni sportolni rendszeresen, és a lelki hátterével is foglalkozni. Ezért gondolkodtam sokat az önsegítő csoporton, ha összejárnánk, megosztanánk a tapasztalatainkat, lenne valami koncepció, mint az anonim alkoholistáknál, lehet, hogy tudnánk segíteni egymásnak. Nekem tök megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül ezzel... Lehet beleásom majd magam ebbe a témába mélyebben, külföldről kellene infókat szerezni, hiszen ott komolyabban foglalkoznak ezzel a témával, lehet közelebb vannak már a megoldáshoz. Amúgy a bőrt szerintem helyre lehet rakni, ha fiatal vagy tuti helyrejön magától, mert gyorsan gyógyul a bőr, 30 felett már nehezebb a helyzet, de sok megoldás van rá, ha leszoksz a nyomkodásról biztos találsz valamit, ami segít. Na ma megint megfogadom, hogy holnaptól nem nyomkodok, mint már milliószor sikertelenül...:( új ötlet: költözzünk össze egy hónapra és ne engedjük egymásnak a nyomkodást, lehet le tudnánk szokni és utána már menne egymás nélkül is...vagy a drasztikusabb módszer: le kell kötni a kezünket...na jó ez baromság...kitartást nektek! 

    előzmény:
    Nickykee (947)
    2015-08-01  15:07
  4. 2015. augusztus 2. 21:53948.

    szia!


    háát mi itt lévők is csak próbálkozunk a leszokassal, de ez biztosan sok tényezőből tevődik össze mire valaki teljes "gyógyultnak" mondhatja magát. Próbálj kitűzni 1hetes célt addig barmi is van nem bántod magad inkább sminkkel tüntesd el a csúnyaságokat. Ha tudod kerüld a tükröt is, vagy rakj Kevésbé erős égőt a fürdőszobába 😊 hátha nem látnád olyan jol a kis miteszereket. Ha az 1hetet túlélted, akkor már hatha a változás erőt adna hogy ne szadizd magad! Illetve a Bha hámlasztók tenyleg jó dolgok. Én 2 hónapja sokat javultam....van hogy elkap a hév...de eszembe jut nem lesz jobb....sőt...es gyorsan rahagyom

    előzmény:
    Nickykee (947)
    2015-08-01  15:07
  5. 2015. augusztus 1. 15:07947.

    Sziasztok! Új vagyok itt. Teljesen el vagyok keseredve, egyszerűen nem tudok mit kezdeni ezzel a nyomkodási, kapargatási, piszkálási kényszerrel. Tényleg nem kell hozzá tükör, és az sem, hogy legyen pattanás, a sima bőrt is kikezdem. Egyszerűen észre sem veszem, csak miután már fáj, lüktet, és vérzik.  Nem tudom, hogy lehetne leszokni róla, már én is évek óta ezt csinálok. Tisztában vagyok vele, hogy a stressz miatt van, ha ideges vagyok, illetve nagyon gondolkodok valamin. Vagy egyszerűen csak ha megyek a fürdőbe kezet mosni, és ott van a tükör közel, persze rögtön meglátok valamit, amit nyomkodni lehet. Régen szép volt az arcom, volt rajta pár mitesszer, de nem kellett smink. Most már vastag smink nélkül ki se megyek az utcára (még strandra sem), persze tudom, hogy az is nagyon undorító, és csak még rosszabb lesz, mert eltömíti a pórusokat. Tőlem is meg szokták csinálni, hogy mi van az arcommal. Tudom, hogy ez olyan, mint a cigizés vagy az ivás, ugyanolyan kényszerbetegség, és tudom, hogy csak árt, nem használ, de mégsem bírom abbahagyni. Undorítóan csúnya leszek utána, de akkor is csinálom. Persze aztán szégyellek kilépni még az utcára is. Alapvetően azt mondják, hogy nem vagyok egy ronda lány, de ez az arctéma nagyon csúffá tesz. Önbizalmam persze a nulla alatt van. Mivel rendkívül stresszes vagyok, ami mindenre kihat, próbáltam már a pszichológust, a természetgyógyászt és a kineziológust, de feladtam páralkalom után, mert azonnali javulást vártam. Megvan a színezőkönyv is, tényleg nagyon szuper,de én attól még nyomkodom. És nyomkodtam a nyaralás alatt is, a munkahelyi mosdóban, bárhol. Hogyan lehet erről leszokni? Le lehet egyáltalán? És helyrejöhet még valaha a szétszadizott bőr? Szükségem lenne valami pozitív megerősítésre, bátorításra, sikertörténetekre. Egyelőre úgy érzem, hogy lehetetlen.     

  6. 2015. július 29. 08:14946.

    Köszi. Aranyos vagy :)

    előzmény:
    norikaaa (945)
    2015-07-27  17:56
  7. 2015. július 27. 17:56945.

    szurkolok Neked 😊

    előzmény:
    lenua (944)
    2015-07-27  16:15
  8. 2015. július 27. 16:15944.

    Köszi. Teafa olajat próbáltam, hátha

    előzmény:
    norikaaa (943)
    2015-07-27  14:02
  9. 2015. július 27. 14:02943.

    Valami hamisítót próbálj éjszakára hátha használna a sebek gyógyulásában.


     


     

    előzmény:
    lenua (942)
    2015-07-27  13:44
  10. 2015. július 27. 13:44942.

    Jaj de ügyes vagy, gratulálok! Csak így tovább! Én hétvégén totál tönkre tettem az arcom :( szörnyen nézek ki, hatalmas gyulladt sebek vannak,  a smink se segít, folyik belőle a genny, na el tudod képzelni...ma az egyik kollégám megkérdezte mi történt az arcommal, allergia? nem tudom mit csináljak, hogy gyógyuljon gyorsan, rendeltem ma bha-t, remélem szerdán megjön, szombaton kerti parti lesz, legalább a sebek meg a gyulladás menjen le addig. Ja és ma megyek egy új fodrászhoz, hát nem tudom mit fog gondolni, hogy így nézek ki

    előzmény:
    norikaaa (941)
    2015-07-27  08:14
  11. 2015. július 27. 08:14941.

    szia! Képzeld engem annyira leköt a színező hogy alig szadizok 2hetente 1-2-t amit muszáj...de Tegyük hozzá így nem is gyulladnak be a miteszereim a fölösleges szaditól 😃 foltjaim vannak de most úgy Örülök hogy viszonylag jobb passzban vagyok 😊 várom a nyaralást...aug. 14....az most mindenképpen további cél hogy ne tudjam le a bőröm addig.... 😊 jaaa meg a baratcserje kapszulát elkezdtem....sokaknál az is javít a helyzeten, nem tudom nálam van e köze hozzá. 1 hónapja szedek 2*1-et.... Más Okból (baba), de lehet ez is számít 😊

    előzmény:
    lenua (940)
    2015-07-25  21:51
  12. 2015. július 25. 21:51940.

    Sziasztok csajok!


    Mizu nálatok? Elfogyott a bha-m, és mivel nem lett sajna bababőröm elkezdtem mást, vettem halit sót és annak az oldatával kenem, de szerintem rosszabb lett, pedig most szerintem kevesebbet nyomkodom, de mégis egy csomó gyulladt pattim lesz...úgyhogy gondolkodom, hogy rendelek még bha-t. És akkor viszont nagyobb kiszerelést...


    ja és néztem a színezőt könyves boltba, de nem volt, állítólag annyira felkapott, hogy elfogyott...


     
    előzmény:
    norikaaa (939)
    2015-07-13  22:36
  13. 2015. július 13. 22:36939.

    Én új elfoglaltságot találtam 😃 színezés 😃 nézzétek utána: Titkos kert című könyv engem szuperül leköt és eltereli a gondolataim a saját magam nyomkodasarol 👆😊

  14. 2015. július 9. 16:03938.

    Sziaa


    hasonló helyzetben vagyok...lefoglalt voltam hétvégén...de azért tegnap 1-2-t megszadiztam, pedig jobb lett volna nem bántani....plusszba meg is pirult az arcom és mára húzódik is nagyon...meg olyan furi fényes apró ráncos lett a pofim...tuti le fog vedleni 😓😥😓😠😒


     

    előzmény:
    lenua (937)
    2015-07-07  18:10
  15. 2015. július 7. 18:10937.

    Sziasztok lányok! Mi újság nálatok? Nálam a hétvége jól telt, mert balatonon voltunk társasággal, így 3 napig nem nyomkodtam a fejem :) de tegnap este itthon megint nem tudtam ellenállni :( el kéne mennünk nyaralni, legalább egy hétre, hátha azalatt rendbe jönnék...csak félek, aztán úgyis visszaesek...

    előzmény:
    norikaaa (936)
    2015-06-30  21:02
  16. 2015. június 30. 21:02936.

    Ugyanígy vagyok...telefoncsekkolás...nagyon nehezen viselem a külön programokat...akár edzés akármi...kattog az agyam vajon "melyik jó csajjal"elegyedhet szóba vagy találkozhat arrafelé véletlenül.... És némelyik mai kiscsaj szinte kínálja is magát....ahogy én elnezem őket. Szerintem ez is a bennünk kialakult kisebbség érzet...valamiért a nem vagyunk elég jók, van nálunk jobb nő...érzés következménye hogy ilyenekhez folyamodunk. Nálunk mindig óriási balhé van egy egy külön töltött esti program után 😢...és ez már beteges én is felismerem.

    előzmény:
    lenua (934)
    2015-06-30  18:02
  17. 2015. június 30. 18:05935.
    előzmény:
    lenua (934)
    2015-06-30  18:02
  18. 2015. június 30. 18:02934.

    én mostanában sokat foglalkozom a féltékenységemmel is, mert így nem lehet élni...folyamatosan ellenőrzési kényszerem van, mármint, hogy csekkoljam a párom telefonját, stb...ha külön programja van, folyton az jár a fejemben, hogy csajozik...és attól parázok a legjobban, hogy átvernek, és sajnos már volt is rá példa....szóval klinikai eset vagyok :) nyomkodok, féltékenykedek, stb...persze én is totál türelmetlen vagyok, mindent azonnal akarok és ha nem úgy van ahogy én elképzelem, na az kész tragédia...szóval muszáj változnom, mert már én magamat se bírom elviselni, nem hogy bárki más...gyereket én is szeretnék, de még nem kezdtünk el próbálkozni, viszont jövőre tervbe van, szóval addig helyre kell jönnöm minden téren


    amúgy olvastam a féltékenységről egy jó kis anyagot, az alábbi linken találod, nagyon igaz rám minden, ami le van írva benne...sajnos....


    előzmény:
    norikaaa (933)
    2015-06-30  13:32
  19. 2015. június 30. 13:32933.

    Te ismersz engem??? 😃😲 mintha rólam írtál volna...ugyanez vagyok...és nagyon féltékeny típus. Illetve mivel babát szeretnénk, igaz még csak 3-4 hónapja próbálkozunk....de nem jártunk még sikerrel ez is néha befeszkeli magat az agyamba. Hogy mi lehet a gond... Mert sajnos az a tipus vagyok, aki kitalál valamit és azonnal szeretné.... Nem túl türelmes. És a legfőbb gond, amire ratapintottal a féltékenység. Rosszul vagyok annak a lehetőségétől hogy engem esetleg átráznak...a hátam mögött...pedig komolyabban belegondolva talán nincs os okom erre....de nem lehet az agynak parancsolni.

    előzmény:
    lenua (931)
    2015-06-28  20:46
  20. 2015. június 28. 20:47932.

    ja és szerintem kellene valami sportot űzni, ami levezeti a feszkót! Timcsi is írta, hogy sportol.

    előzmény:
    norikaaa (930)
    2015-06-28  16:58
  21. 2015. június 28. 20:46931.

    és a féltékenységgel hogy álltok? nem tudom van e összefüggés a két dolog között, de én elég féltékeny vagyok és nagyon hajlamos arra, hogy kontroll alatt tartsak mindent...:(

    előzmény:
    norikaaa (930)
    2015-06-28  16:58
  22. 2015. június 28. 16:58930.

    sajnos Nekem ezzel van a lefnagyobb problémám...valahogy másképpen kellene levezetnem a stresszt...nem magamat büntetni 😩


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (929)
    2015-06-27  15:14
  23. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. június 27. 15:14929.

    igen, azt elfelejtettem, hogy a 3. ok a stresszlevezetés, ha valami rossz történt ezzel büntettem magam. jól szétbarmoltam a fejem, most vhogy kívülről nézem magam, és arra gondolok semmi értelme, nem lesz jobb a helyzet tőle.


    De tudom ezek üres szavak, addig amíg nem találtok ti is módot arra, h ne piszkáljátok. Több mint 10 évig csináltam én is :/ mondhatott aztán bárki bármit..

    előzmény:
    norikaaa (927)
    2015-06-27  15:03
  24. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. június 27. 15:11928.

    Szia!


     


     


    Igen, jobb a lelki állapotom, hónapokat töprengtem miért művelem ezt magammal. Persze nem mondom h 100%-ra gyógyult vagyok, de sokat fejlődtem az önelfogadás terén. Nem akarom magam bántani és nyitottabb is vagyok. Ugye sebekkel könnyebb megmagyarázni miért nem tudunk emberek közé menni vagy miért nem alakítunk ki normális kapcsolatokat. Ez egy védelmi álarc. Másrészt önbüntetés is. Pedig semmi okunk rá, még a biblia is azt mondja hogy szeretnünk kell magunkat. Mindenki követ el hibákat és senki sem tökéletes. Hát gyakorlatban persze baromi nehéz alkalmazni ezeket. Én most teljesen életmódot váltottam: sport, egészséges ételek, nem nyomkodás és persze szarok mindenki fejére csak próbálom jól érezni magam :) eddig jó, és mióta ezt csinálom észrevettem,hogy egyre több jó dolgot kínál fel az élet..


    Legyél picit türelmes még, nekem az is segített h nem gyulladt az arcom, a pirosság mindig jobban zavart, meg a csúnya gennyes pattanások. Elvileg a mitesszereket belülről hámlasztja, idővel azok is kipucolódnak. Amúgy ha meg van a mensim, akkor nekem is kijött a mellkasomon 2 pati, de bekentem vele és elég gyorsan leszáradt. Ar arcom már baba, de kellett neki idő. 

    előzmény:
    lenua (926)
    2015-06-25  21:34
  25. 2015. június 27. 15:03927.

    sajnos azóta én sem büszkélkedhetem. Összevesztünk a párommal....ez máris egy nyomós indok volt Számomra ☹

Címlap

top