Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kényszeres nyomkodás

Torolt_felhasznalo_819486
Torolt_felhasznalo_819486
Létrehozva: 2006. augusztus 10. 19:54

Külföldi akne-honlapok böngészése közben bukkantam rá a következőkre: kényszert érzel hogy bőröd folyamatosan piszkáld, fogdosd, kapard? Órákig állsz a tükör előtt a bőröd tanulmányozva? Bár nem akarod, egyfolytában nyomkodod a (néha nem lévő) pattanásaid és mitesszereid? Mivel a válaszom mindenre igen volt, továbbmentem, és ledöbbentem. Az állandó nyomkodás nem egy rossz szokás, hanem egy kényszeres betegség, amivel az enyhe aknéból is szörnyű bőrt csinál magának az ember! Topikok százait végigolvastam már itthon az aknéról, de egy sem írta le még, hogy a baj alapvetően nem a bőr állapota, hanem kényszeres, önagresszív tevékenység (németül akne excoriee-nek hívják, magyarul még nevet sem találtam erre a betegségre). Hányszor határoztam el hogy hozzá sem nyúlok a bőrömhöz, a vége meg az lett hogy az utcára nem mertem kimenni úgy elintéztem magam. Ellenben forint tízezreket költöttem évente a legkülönbözőbb pattanás elleni szerekre, kozmetikusra, bőrgyógyászra. Külföldön egyenesen önsegélyező csoportokat hoznak létre a kényszeres nyomkodástól szenvedők, rengeteg fórum foglalkozik a dologgal, nálunk meg nem is hallottam ilyesmiről (leírni is elég fura..). Persze senkiben nem akarok betegségtudatot elültetni, de én néha tényleg a határán voltam, hogy orvoshoz megyek, miután akaratom ellenére véres sebeket ejtettem magamon.

Ismerős valakinek amit írtam? Mit tudtok erről? Ismertek olyan dokit Mo-n aki ezzel a betegséggel foglalkozik?

  1. 2015. június 25. 21:34926.

    sajnos még mindig foltos fejem,sebhelyes, és mindig nyomok ki újat, úgyhogy új sebek is vannak még :( de talán tényleg kevesebb...és a gyulladást mindenképp hamar leviszi, ami miatt nagyon jó!


    mielőtt felkenem a bha-t jéggel átmosom az arcom, ezért amit előtte használtam arclemosót, azt gondolom lemosom a jéggel, talán ez nem befolyásolja a bha hatását, nem tudom


    de nekem nagyon durván szárít, nagyon száraz a bőröm :(


    és neked most tényleg semmi nincs az arcodon? teljesen rendbejött? nyilván ehhez az is kellett, hogy ne nyomkodd, amit én nem bírok megállni :( 


    valami biztos változott nálad, hogy kibírod nyomkodás nélkül, mármint belül, lelkileg, nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (925)
    2015-06-25  19:49
  2. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. június 25. 19:49925.

    Szia!


     


    Olvastam,hogy nem szabad ütni semmivel a bha-t. De fölé hidratáló mehet, a zsíros krémek viszont hatástalanítják. Én amúgy szappannal mosom le a sminket, van a mannának a dolce vitája, nekem az nem szárítja, viszont a többi manna szappanról nem tudok jót állítani. Illetve kanabisz  olajos szappanom is van.


    Reggel meg csak hideg vízzel mosom, aztán jéggel átmasszírozom.


    A krémet a kozmetikusomnál veszem, esetleg keress rá a neten, hátha lehet rendelni. Amúgy többnyire elég a bha hidratáló, most nem száraz a bőröm.


    Javul az arcod? 2 hét elteltével hatnia kell, remélem begyógyul majd gyorsan.

    előzmény:
    lenua (924)
    2015-06-24  21:15
  3. 2015. június 24. 21:15924.

    szia, ez az absolute care sebum control ez mennyibe kerül és hol vetted meg? én sajnos még mindig találok magamon valamit, szóval lehet mégse csinálom jól, lehet el kéne hagynom az arclemosót is, csak akkor nem tudom mivel szedem le az alapozót...:( ja és tényleg alapozónak mit használtál?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (908)
    2015-06-14  11:44
  4. 2015. június 24. 21:07923.

    szia! na hogy alakul az arcod? akkor szoktál napozni? olyankor mit kensz az arcodra? nem maradnak meg a sebhelyek, foltok?

    előzmény:
    norikaaa (922)
    2015-06-20  23:58
  5. 2015. június 20. 23:58922.

    véletlenül privát üzenetet küldtem, ne haragudj. Szóval én a PC Skin Balancing ultra sheer Daily Defense spf 30 hidratálót használom mert nagyon jókat olvastam róla a kremmanián.... Eddig én is szeretem. De egyébként az akneroxid is egy jó kis krém....de annak is bha a hatóanyaga. Nem tudom próbáltad e már. Mondjuk szárít...Úgyhogy én ha néha alkalmazom is csak helyenként inkább. Augusztusban megyünk nyaralni...addig gyűjtöm a színt ezért nem BHA-zok most...az arcom amúgy is nagyon nehezen barnul sajnos.


    Ugyanígy vagyok ezzel ahogy leírtad...néha fontos találkozó vagy esemény előtti este képes vagyok szétszadizni a fejem....aztán meg húzom a szám meg durci vagyok...hogy minek elmenni....de sok mégis elkerülhetetlen....így mehetek vakolattal. De annyiszor tanulhattam volna már a hibámból de nem.... Újra és újra szétszadizom a fejem, majd egy hétig durcásan kedvetlenül depressziósan várom hogy gyógyuljon az arcom....meg a környezetem is várja szerintem....mert elviselhetetlen vagyok olyankor. A kutya se fekszik jó helyen effektus. Jó éjt 😊 megyek és feltapicskolom a sudocream-emet 😊 és várom a reggelt hátha jobb lesz a helyzet👆 😊

    előzmény:
    lenua (921)
    2015-06-20  20:05
  6. 2015. június 20. 20:05921.

    Amúgy ez jó ötlet, hogy az embernek mindig legyen mit csinálnia, legyen program, és akkor nem lesz idő a nyomkodásra, vagy nincs az hogy az ember unalmába csinálja...


    én is sokat foglalkozom a lelki hátterével...


    szerintem fontos, hogy elfogadd és szeresd önmagad, na meg az önmegvalósítás, szerintem ha olyan dolgot csinálsz, amit szeretsz és amiben ki tudsz teljesedni vagy sikerélményed van, az nagyon sokat számít, de ha pl. utálod a munkád és sok a stressz, akkor ez megnehezíti...és kell valami más feszültséglevezetés, pl. box :)


    a lényeg, ha jól érzed magad a bőrödbe és az életedbe akkor szerintem nem lesz nyomkodási kényszer, de hát ide nyilván el kell jutni, ami nem könnyű és idő, de én is dolgozom ezen


    meg azt is megfigyeltem, hogy sok mindentől félek, élethelyzetektől, és ezeket is sokszor el tudom kerülni, ha gáz a fejem pl. akkor nem kell megyek el olyan helyekre, programokra, amiktől kicsit tartok...na ezekkel a félelmekkel is szembe kell nézni


    és hányszor megtapasztaltam már, hogy mikor kicsit szebb volt a bőröm, akkor tök jó kedvem volt, aztán mindig elrontottam ezt egy kis nyomkodással, de ez meg olyan mintha büntetném magam, hogy nem érdemlem meg, pedig hát kellene az embernek lennie ennyi önértékelésnek, önbecsülésnek...


    szóval szerintem ezek lehetnek a háttérbe


    próbálok ezeken is változtatni, mert arra hiába várok, hogy semmi se legyen az arcomon, úgyis találok valamit mindig, ha elég jól megvizsgálom! nekem speciel ilyenkor az a kihívás, hogy feladva a maximalizmusomat azt mondjam, nem baj, ha ott van, had legyen, szép vagyok így is...de nagyon nehéz kibírni, hogy ne nyomjam ki, abból a célból, hogy eltűnjön, pedig aztán tudhatnám, mert már ezerszer megtapasztaltam, hogy a legtöbb esetben csak ezerszer rosszabb és csúnyább lesz :(


    ja viszont az, hogy ezt undorítónak tartsam és ez visszatartson az annyira nálam nem jön be :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (920)
    2015-06-20  12:27
  7. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. június 20. 12:27920.

    Halihó Csajok!


     


    Én napoztam BHA-val, csak lekentem előtte magam, nem történt semmi baj.


    Vissza gondolva a kaparászásra, nyomkodásra, nekem egy dolog jött be: ha nincs semmi az arcomon. Mert amint megjelenik valami kinyomom. Persze elgondolkodtam én ennek a lelki hátterén is, volt mivel szembenéznem. Most úgy érzem nem akarok magamon sebeket ejteni és kezdem elfogadni magam. 


    A másik ami a fülemben zeng, egy korábbi forumozó, aki azt írta, hogy milyen egy undorító szokás ez. És valóban, hányinger,ekkor kezdtem egy kicsit magamat kívülről szemlélni. Hogy mennyire is szánalmas ez a viselkedésmód. Nem mondom hogy 100%-ig rendben vagyok, de sok rossz szokásomat elhagytam. Nem ellenőrizgetem órákig lefekvés előtt a lakást és az arcom nyomkodása iránt sem érzek semmi késztetést.


    Egyszerűen szeretnék normális lenni és normális életet élni. A nyomkodós időt pedig értelmes dolgokra fordítani.

    előzmény:
    lenua (919)
    2015-06-20  09:55
  8. 2015. június 20. 09:55919.

    ez a sudocream ez tényleg jó? mármint gyorsabban gyógyítja a sebeket? neked mennyi idő alatt gyógyul meg? nekem a sebek egy-két nap alatt leszáradnak, de a helyük utána még sokáig ott van :(


    a bha-val nem lehet barnulni? mondjuk én nem is merem napoztatni az arcom, mert félek, hogy a foltok megmaradnak. UV szűrős krémet szoktam kenni az arcomra, ha napra megyek, de akkor nem fog meg a nap.


    Te mit kensz az arcodra ha napra mész? mikor mentek nyaralni?

    előzmény:
    norikaaa (918)
    2015-06-20  07:13
  9. 2015. június 20. 07:13918.

    ugyanígy vagyok én is. Nyomkodás után depis, semmi sem jó, nem akarok menni sehova olyankor, csak bezarkózni amíg meg nem gyógyul az arcom 😡 ilyenkor sokszor össze is veszünk....mert tuti elviselhetetlen vagyok. El menni meg hát kénytelen vagyok.Úgyhogy vakolattal megyek dolgozni is. Én most a bha-t szüneteltetem mert szeretnék egy kis színt nyaralás előtt. Én rendeltem még pár tasakos szerumot a Paula's choicetól...nagyon jók meg egy tonikot....azt a kezembe locsolva az arcomra paskolom, mert minden cseppjét sajnálom amit a vatta felszivna. 😃 meg egy hidratalot is rendeltem. Az spf 30as. De nagyi jó kis krém...nem zsíros. De most csak a tonikot meg éjszakára a sudocream sebgyógyítót használom.


    hát néha ha rámjön a dekoltazsom leginkább...van hogy a nyakamon is keresgélem....de már néha fáj a szemem 😃 szemtengely ferdülésem lesz attól tartok. Lábam nagyon ritkán vizslatom 😊

    előzmény:
    lenua (917)
    2015-06-19  23:09
  10. 2015. június 19. 23:09917.

    Aranyos vagy köszi és Igen, tényleg jó, hogy van más is aki ugyanígy érez és nem vagyunk egyedül :) nem használok semmi más hámosítót, most csak ezt a bha-t, szerintem ez is elég, nekem a gyulladást is elég jól leviszi...igen, sajnos az nem érti meg, aki nem érzi ezt át, az én párom se, mondjuk ő tudja, mert ha nagyon szétnyomkodom magam, akkor utána tiszta depi leszek és akkor mindig megkérdezi mi bajom és mondom, hogy az arcom, erre ő is mindig azt mondja, hogy hát akkor nem érti miért csinálon, na mindegy, ez van, egyszer csak túl leszünk rajta, ma jó volt, de holnap megyünk a fürdőbe, nem tudom hogy merjek e smink nélkül menni, lehet megpróbálom, hogy csak korrektort kenek, azokra amik nagyon gázosak, de ha szaunázunk úgyis lefolyik, kicsit félek a holnapi naptól, ma este azért mikor leszedtem a sminket megnézegettem a fejem és hát konkrétan hármat nyomtam ki, örülök, ha egy kezemen meg tudom számolni mennyit és akkor már jó vagyok, ha tényleg képes vagyok megállni egy-kettőnél...remélem holnapra nem lesznek nagyon csúnyák...neked meg további kitartást! és te próbáltál mást is a bha-n kívül? azt hazsnálod még? amúgy AHA savas krémet próbáltam, az se rossz, de attól nagyon elvékonyodott a bőröm és mivel akkor is nyomkodtam, ezért csak rosszabb lett, mert nem tudtak meggyógyulni a sebek...te máshol nem nyomkodsz? régen a combom nyomkodtam szét még tinédzser koromban, most még néha a karomat, főleg ha szem előtt van ...:((

    előzmény:
    norikaaa (916)
    2015-06-19  18:34
  11. 2015. június 19. 18:34916.

    ó. 1000szer megbántam azóta...mert elkezdtek be - begyulladni... 😩 most újra kezdem...éjjel sudocreammel vékonyan bekenem. És kerülöm a tükröt közelről 😃


    Neked jó,mert ha most eslutaztok kicsit eltereli a gondolataid talán nem lesz így ihleted szadizno 😉 Te használsz valami hámosítót a gyorsabb gyógyulásra? Nekem szadi után még az a legnagyobb bajom hogy olyan csúnya fényes...száraz hámlós lesz a bőröm...mintha nem lenne elég a pirosság... 😩 Nekem olyan jó érzés egyébként hogy van kivel megosztani ezt a problémát aki megérti....mert a páromnak sem merem bevallani. Számomra is félelmetes ez a dolog 😩 Pláne hogy tudom hogy rossz és csúnya leszek....már hallom is a szájából a kérdést:" De akkor miért csinálod?????" Na ez az 😃 ezt én is szeretném tudni. Szóval jó érzés hogy veled meg tudom osztani 😊 ....de azért mielőbbi gyógyulást kívánok magunknak.


    Te rendeltél még mást is a Paula's choice-tól? jaaa és jó utat nektek! Ne törődj a bőröddel, csak érezzétek jól magatokat!😊


     


     


     


     


     


     


     


     


     

  12. 2015. június 19. 15:30915.

    jaj, teljesen ilyen helyzetben vagyok most...alapozó nélkül vállalhatatlan a fejem! nem tudok kimenni az utcára smink nélkül és most, hogy itt a nyár, ez nagyon kényelmetlen...este mosom le én is csak a sminket és utána villany leo, csak úgy megyek be a szobába a páromhoz, hogy ne lássa hogy nézek ki, és a reggel is gáz, ha együtt kelünk, mindig elfordulok, szörnyű...:((( most másfél hete használom a bha-t, de nagyon ki van száradva a bőröm, viszont így jól leszárítja a sebeket, de így is tiszta piros/barna folt, meg pötty a fejem, még vannak sebek is, de kevesebb, mert most kevesebbet nyomkodok, mindig van egy-kettő, de nem esek úgy neki, mint korábban...ma meg utazunk, hát asszem a strandra is sminkbe kell mennem...:( de azt is utálom, hogy nem tudok hozzábújni a páromhoz, mert összekenem a polóját alapozóval, nagyon gáz...remélem lassan meggyógyul az arcom, legalább annyira, hogy ne kelljen alapozó, olyan jó lenne már, ha smink nélkül is kimehetnék az utcára!


    Épp megakartalak dícsérni, hogy 2 hét nagyon sok és nagyon ügyes vagy, de ne feledd még nincs veszve semmi, oké, most elcsábultál, nem baj, ez van, de ha megint kibírod, hogy ne nyomkodd, akkor hamar meggyógyul amit most csináltál! Kitartás! Én is igyekszem!

    előzmény:
    norikaaa (912)
    2015-06-17  09:25
  13. 2015. június 17. 21:42914.

    hát ma már nem voltam kitartó pedig semmi okom nem volt...csupán az unalom nem durván...de azért szadiztam magam...de olyan kár volt

  14. 2015. június 17. 09:29913.

    elírtam: Púder magának = púder macának


     


     

  15. 2015. június 17. 09:25912.

    én úgy kezdtem az utolsó trancsirozás után, hogy belekezdtem én is a bha használatába, mert utána jártam és azt mondta a Paula's choice csapata hogy nyogodtan lehet nyomkodás után mert nem bántja a sebeket sőt hamarab begyógyul...meg gátolja a gyulladást. Nálam az is óriási gond hogy amikor szadizom a kis miteszert...abból másnapra óriás bőr alattit gyulladt pukli lesz a seb mellé társulva... Elvetemült vagyok ilyen téren ha körömmel nem tudtam kinyomni akkor csipesz hegyével rásegítettem....el tudod képzelni a fejem egy ilyen akció után? Szerintem az első 2-3 nap nehéz nagyon de aztán ahogy elkezd gyógyulni a bőröd az erőt ad. Tűzz ki magadnak egy dátumot addig barmit is látsz nem szadizod magad. Én így próbálok úrrá lenni magamon. De nem akarok észt osztani. Hiszen 2 hét nem nagy idő...nem tartom magam "gyogyultnak" mert évek óta mindig vissza esek.... 😩 most jobb passzban vagyok biztos. De jo érzés hogy nem csak sötétben merem letisztitani az alapozót az arcomról a párom előtt....mert sajnos ez igy volt. Nem is alapozót...vakolat volt az már. Úgy éreztem inkább vastagon levakol magam és nézzenek púder magának....minthogy sajnálkozva mondják szegénynek tiszta seb az arca...

  16. 2015. június 16. 22:35911.

    szia, remélem sikerül kibírnod, nekem már hónapok óta nem volt olyan nap, hogy ne nyomkodtam volna :( ha te meg bírod állni, akkor nagyon ügyes vagy, és nehogy ezt elrontsd, ha én egyszer megint eljutok oda, hogy kibírom pár napig, remélem nem fogok visszaesni! Holnap kezdem, húúúúúúúúú, én is hányszor mondtam már ezt :) talán majd most...(a remény hal meg utoljára)

    előzmény:
    norikaaa (910)
    2015-06-16  21:57
  17. 2015. június 16. 21:57910.

    sziasztok csajok! Holnap visszaolvasom a bejegyzéseket, mert én is elvesztem kicsit! De azóta nem nyomkodtam....sőt sudocream-mel gyógyítottam a sebeim. Félek hogy egy unalmas óra vagy egy kis stressz....és újra neki esek az arcomnak....érdekes dolog ez, hogy tudjuk hogy rossz dolog...csak rontunk a helyzeten és mégis csináljuk. Nekem pszichológust ajánlottak...hogy keressek fel, mert ez lelki eredetű lehet....de nem megy...olyan számlámasnak érezném magam szerintem...nem tudom megértene-e. Mi akik benne vagyunk azérezzük a súlyát de nem mindenki érti meg, hogy miért nem lehet ezt csak úgy abbahagyni....pedig tudnák Hányszor fogadtam meg hogy "ez volt az utolsó alkalom" ☹ ....

  18. 2015. június 14. 20:56909.

    rendben, köszi :) az a baj, hogy én most nagyon stresszes vagyok, mert kedden lesz záróvizsgám, és a tanulás kikészít, közbe folyton lekaparom a sebeim :( de ha ezen túl leszek remélem nyugodtabb leszek és ki fogom bírni, hogy ne nyomkodjak, mert anélkül nem fog használni semmilyen kence...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (908)
    2015-06-14  11:44
  19. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. június 14. 11:44908.

    Szia!


     


    igen reggel is kentem az elején, reggel-este. Azt írják, hogy akinek csúnya a bőre az nyugodtan kenje. Most hogy jobb lett, én már csak este használom, reggelre az absolute care sebum controlját kenem. Ez egy mattosító hidratáló, ami szabályozza a faggyútermelést. Szóval ezt a kettőt használom és nem nyúlok a bőrömhöz.


    Ránéztem adry acne orgjára is. És ha megnézitek a videót látjátok, hogy szinte tiltatanak mindenféle kontaktust az arccal, még a bőrradír sem ajánlott, csak az óvatos arcmosás, a készítmény és a nem nyúkálás az arcbőrhöz.


    Próbáld ki pár napig. Nekem a stressz hatásra jön elő kényszerem, most próbálok nyugiban lenni. de sokat segítenek ezek a szerek, így nem látok magamon semmit, nincs akkora inger sem.


    A foltokra is jó persze, hámlaszt, szépen halványulni fognak, megújítja a bőrt és még kollagént is termel :)

    előzmény:
    lenua (907)
    2015-06-14  10:07
  20. 2015. június 14. 10:07907.

    hát igen, az a legnehezebb, hogy ne nyúljak hozzá, meg a türelem sem az erényem...de igyekszem, nagyon bízom benne, hogy lesz eredménye...


    azt szeretném még kérdezni, hogy te reggel is bekened vele az arcod? mert én csak este, de lehet gyorsabb és hatásosabb lenne ha reggel is bekenném.


    És a foltokat is eltünteti? Mert most az is nagyon sok van a fejemen és ami most seb, annak is ott lesz utána a helye :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (906)
    2015-06-13  11:52
  21. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. június 13. 11:52906.

    hello,


     


    szerintem hagyj időt. Nekem 1 hét alatt nem volt sok változás, utána indult be rohamosan. Én már mást nem kennék rá, a bha a csúnya sebeket is nyugtatja, lehúzza a gyulladást, de légy türelmes még.


    Engem nem zavart h csípte, mert jól összerántja a csúnya sebeket, aztán leszáradnak.


    A legfontosabb h ne piszkáld őket tovább.


     


     


     

    előzmény:
    lenua (905)
    2015-06-12  07:05
  22. 2015. június 12. 07:05905.

    szóval két napja használom a BHA-t és úgy tűnik,hogy tényleg kevesebb nyomkodni való van a fejemen :) viszont amiket korábban szétnyomkodtam sebek, azok még nagyon frissek, és csúnyák, azokra viszont úgy látom nem nagyon hat, sőt azokat csípi.... kellene valami ami gyorsan begyógyítja a sebeket! Tudtok javasolni valamit? Esetleg amit a BHA mellett, után lehetne a sebekre tenni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (904)
    2015-06-10  21:30
  23. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. június 10. 21:30904.

    6-8 hétig szerintem elég, én nem szoktam sajnálni.


    Szerintem simán megmaradhatnak a régi szokások, csak arra ügyelj h ne tonikra kend fel, teljesen tiszta lemosott arcbőrön hat csak. Sminkkel, krémmel várni kell fél órát szintén.


    remélem jó lesz, nekem a mellkasomat is "leradírozta" teljesen.


    Amúgy sokan a bha-t és az aha-t együtt használják. Bár nekem az aha nem volt ennyire látványos, de azért segített.


    Adry majd rákeresek erre az acne orgra is, bár most a bha nagy barátom lett :)

    előzmény:
    lenua (902)
    2015-06-10  17:26
  24. 2015. június 10. 18:10903.

    Sziasztok.


    Én az acne-org termékeit használom lassan 1 éve és beváltak. Nem egy olcsó mulatság, de végre leszoktam a folyamatos nyomkodásról (na jó, még most is kinyomom néha azt a pár mitesszert, ami előjön, de már ki merek menni smink nélkül az utcára). A bőröm vére vállalható lett, közben pedig Ilcsi Aha savas hámlasztást végzek, attól a barnás hegek is elmúltak. :)

  25. 2015. június 10. 17:26902.

    Szia Timcsi!


    Na megjött végre a cucc :) este ki is próbálom, szerintem mindent csinálok ugyanúgy ahogy eddig, arclemosó hab, lemosóvíz, jég, aztán rá a BHA. A héten megjött, úgyhogy most a szokásosnál is gázosabb a fejem :( remélem segít....


    neked bevált a mellkasodra is?


    amúgy ez a kicsi 30 milis meddig tart?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (901)
    2015-06-08  07:38

Címlap

top