Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kényszeres nyomkodás

Torolt_felhasznalo_819486
Torolt_felhasznalo_819486
Létrehozva: 2006. augusztus 10. 19:54

Külföldi akne-honlapok böngészése közben bukkantam rá a következőkre: kényszert érzel hogy bőröd folyamatosan piszkáld, fogdosd, kapard? Órákig állsz a tükör előtt a bőröd tanulmányozva? Bár nem akarod, egyfolytában nyomkodod a (néha nem lévő) pattanásaid és mitesszereid? Mivel a válaszom mindenre igen volt, továbbmentem, és ledöbbentem. Az állandó nyomkodás nem egy rossz szokás, hanem egy kényszeres betegség, amivel az enyhe aknéból is szörnyű bőrt csinál magának az ember! Topikok százait végigolvastam már itthon az aknéról, de egy sem írta le még, hogy a baj alapvetően nem a bőr állapota, hanem kényszeres, önagresszív tevékenység (németül akne excoriee-nek hívják, magyarul még nevet sem találtam erre a betegségre). Hányszor határoztam el hogy hozzá sem nyúlok a bőrömhöz, a vége meg az lett hogy az utcára nem mertem kimenni úgy elintéztem magam. Ellenben forint tízezreket költöttem évente a legkülönbözőbb pattanás elleni szerekre, kozmetikusra, bőrgyógyászra. Külföldön egyenesen önsegélyező csoportokat hoznak létre a kényszeres nyomkodástól szenvedők, rengeteg fórum foglalkozik a dologgal, nálunk meg nem is hallottam ilyesmiről (leírni is elég fura..). Persze senkiben nem akarok betegségtudatot elültetni, de én néha tényleg a határán voltam, hogy orvoshoz megyek, miután akaratom ellenére véres sebeket ejtettem magamon.

Ismerős valakinek amit írtam? Mit tudtok erről? Ismertek olyan dokit Mo-n aki ezzel a betegséggel foglalkozik?

  1. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 28. 18:24826.

    hahó,


     


    még élek én is :) volt egy vizsgám, így kicsit kikerültem a vérkeringésből.


    Alapozóban a clinique even better a legjobb sebekre, hegekre, erősen fed mégse maszk hatású, de tényleg drága.


    Gyors helyzet jelentés: a héten kicsit nyomkodtam, ezért még van seb az arcomon, de ismét kezdenek begyógyulni. Nekem a neogranormon bevált rájuk és nem is nyúlok ugye oda, mert sűrű és nem akarom hogy olyan legyek mindenhol.


    First-öm nálam is van, van itt is minden... Bár nagyon erős hatásúnak írják, az rajtam sem segít..csak placebo

    előzmény:
    andalúzia (821)
    2015-02-28  10:33
  2. 2015. február 28. 16:28825.

    természetes segítség a sebgyógyulásban


    http://tgy-magazin.hu/index.php?page=3&action=SHOW&id=3202

  3. 2015. február 28. 14:50824.

    Az a baj, hogy engem ezek a felkent masszák sem tántorítanak el a vakarástól, sőt... és felpuhítva még sérülékenyebb a bőr, a zsíros közegben meg továbbkenem a baktériumokat. A karomon is ez volt, hogy az ureás krémekkel mindig rontottam a helyzeten. Úgy rémlik, a miss sporty-t is próbáltam korábban, de nem emlékszem már, tetszett vagy nem. A mattító alapozók még jobban megülnek a pórusokban, ráncokban, sebek szélén, mint a púder, azért felejtősek, de télen eleve vízhiányos a bőröm, csak nyáron zsírosodik. Ahogy elhagytam a kókuszzsírt, mintha ráncosabb lettem volna, mint előtte :( nekem semmi sem használ

    előzmény:
    andalúzia (823)
    2015-02-28  14:35
  4. 2015. február 28. 14:35823.

    A Neogranormont nem lehet smink alá használni meg utcára menni vele,annyira zsíros hogy borzalom. Azt én csak otthon szoktam rákenni a bőrömre,ahol csak a családom lát. És čn sem egész arcra kenem,hanem csak pöttyözni szoktam a sebeimre egyesével, ujjbeggyel,úgy mint a fogkrémet. Így volt hogy 100 fehér pötty is volt az arcomon, elég nyomin néztem ki :)


    Az Alverde ásványi alapozót azért írtam,mert az nekem bevált,én nem találom túl hígnak és nekem jól fed. Az igaz,h hamar átzsírosodik,pedig az van ráírva h mattító; mondjuk az én  bőröm amúgy is önmagában is rettentően zsíros;tegnap este megmostam szappannal az arcom,kb.15 perc múlva már csöpögött a zsírtól. De ugyanez van akkor is,ha áttörlöm tonikkal. Ezért kéne szerintem az alapozó helyett vagy fölé porpúdert használni, ami mattítaná. De én nem akarok annyi réteget a bőrömre. A ráncokba beleül, öregít,szárítja is a bőrt, nekem erre nincs szükségem. Nem tudom igazából,mi lenne jó a bőrömnek,vagy hogy hogyan kéne sminkelnem. A Miss Sporty korrektort nem próbálod ki?az elég jó.

    előzmény:
    kisbizsu (822)
    2015-02-28  13:52
  5. 2015. február 28. 13:52822.

    Amit írtam: normaderm, az Neogranormon akart lenni :) vannak ilyen zavarok a fejemben, amikor keverek szavakat, neveket (bár inkább csak stresszes szitukban), és néznek rám, mint a hülyére, én meg akkor kapcsolok, hogy valamit megkutyulhattam. Ismerős? Szóval azt csak 1-2 sebre lehet kenni, nem egész arcra, ráadásul felpuhítja, és lehet, hogy szebben, de lassabban gyógyul. Írták még az Aloe First sprét, véletlenül az is van itthon (kész patika), de nem érzem, hogy hatna, talán kicsit ki is pattogok az aloétól. Alapozót nem tudok ajánlani, mert mindig mással próbálkozom, nem jönnek be és keverem is őket. Talán még az avonos calming effect tetszett a legjobban, mert kicsit fiatalított (elég zsíros) vagy egy clinique-es, de az meg túl drága újra venni. Pont most vettem alverdéset, de sajnos nem az ásványit, mert próba alapján túl hígnak tűnt, aztán meguntam a válogatást és bedobtam egy color&care-t, amit kapásból le is kellett mosnom, mert kicsapódott, amikor keverni próbáltam. Majd kipróbálom magában is. Korrektorból a létező legolcsóbb jött be a leginkább (kalos) és nem csak azért, mert ipari mennyiséget kell használnom (pláne ha még vetkőzni is kell), végül pedig kryolannal "tökéletesítek" Biztos, hogy vannak sokkal jobb eszközök is, tegnap láttam az utcán egy olyan szépre sminkelt bőrű lányt (az alap is jó lehetett), hogy majdnem megkönnyeztem, és kontrasztként egy sorstársunkat natúran. Kínossá is vált, hogy nézegetem a nagy sebeit, de nem értettem, miért nem fedi el, amennyire tudja.

    előzmény:
    andalúzia (821)
    2015-02-28  10:33
  6. 2015. február 28. 10:33821.

    Én is leginkább a varakat szeretem lekapargatni. A sebgyógyító cuccokról nekem egyből a Neogranormon kenőcs jutott eszembe,azt ezzel a szlogennel is reklámozzák: Neogranormon a sebgyógyító. Én ezt használtam az arcomon lévő sebekre régebben(már nem). Amíg rá volt kenve jó vastagon a sebre,addig sem piszkáltam.Ennyiből jó volt. Azt   nem jelenteném ki egyértelműen hogy tényleg be is gyógyította a sebet,másnapra vmiféle bevonatot képezett a tetején, úgy mondtam mindig hogy "behegesztette", és ha jó sokáig volt rajta hagyva,pl 2 napig folyamatosan felkentem rá, akkor elég jól beforrasztotta. Úgyhogy nem rossz, de én már nem használom,merr nem szoktak már olyan nagy és mély sebeim lenni mint anno,és már csak antibakteriális Miss Sporty korrektort kenek rájuk,az is meggátolja a piszkálást,és ugyanolyan jól behegeszti a sebeket!!! Tényleg te milyen korrektort és alapozót használsz? Én a Dm Alverde márkájú ásványi alapozóját használom. Egy rétegben is szépen fed, és ha mégsem(merr mondjuk túlságosan szétbarmoltam magam), akkor még alá vagy fölé teszek korrektort is.

    előzmény:
    kisbizsu (820)
    2015-02-28  00:32
  7. 2015. február 28. 00:32820.

    Kicsit bedepiztem, mert a 4. hetem is sikertelen volt, híztam is, a fiúval sem találkoztam lassan egy hónapja, vagyis lejtmenet volt. közben elővettem egy régi krémemet és vakarás ide vagy oda, jobban festenek a sebeim. Ez egy vitaminos, aminosavas trutyi (culevit), azt hiszem, eredetileg bőrrákosoknak kifejlesztve. Elég büdi, de remélem, hogy használ és ezért 2 napja kevésbé is kapargatok. Folyamatosan keresek sebgyógyító cuccokat, mert nálam ez lehet a kulcs, ugyanis a varvakarásra vagyok leginkább rákattanva. A normaderm túl nehéz krém, a körömvirágos kencém túl zsíros, a teafaolajnak nem bírom a szagát... A fejbőröm már nekem is viszket :)

    előzmény:
    andalúzia (819)
    2015-02-27  23:11
  8. 2015. február 27. 23:11819.

    Lányok úgy eltűntetek mint szürke szamár a ködben 


    Mizu? Sehol senki.... Kihalt minden, zene se szól, nincs Beethoven, nincs rock'n'roll. Viccet félretéve:remélem jól vagytok,nem történt semmi bajotok.  

  9. 2015. február 24. 23:48818.

    Sajnos engem ma elkapott a gépszíj rendesen....a tegnapi tényleg szót sem érdemel,de a mai....az arcom még hagyján....a nyakam!a mellkasom(dekoltázs)! Meg az alkarjaim! Na aaaz igen. Plusz kis fejbőrkaparás szokás szerint. A jobb halántékomnál megint kikezdtem. De mondom:legjobban a nyak+deko idegesít,azt talán nem kellett volna,csupa piros pukli lett,és némelyik fáj is,sztem begyulladtak :(( . A legrosszabb az,hogy azért kezdtem el a nyomkodást,mert az említett területen volt jópár piros de nem érett patti,meg mitesszerek,és ezeket akartam eltűntetni.De semmi nem jött ki egyikből sem,valahogy nem jól nyomtam vagy a bőröm másabb,de csak azt értem el vele, h tele lettem nagy piros puklikkal,gugákkal,amik fájnak.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (817)
    2015-02-24  21:02
  10. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 24. 21:02817.

    kezdésnek az sem rossz


    Nekem tudjátok hogy nehezen múlnak a sebek, ugyhogy egy kis"nyomi-nyomi"is hazavágja..bár bevallom ma egy fehér mitesszert megnyomtam, kijött belőle a cucc és kapcsoltam, h hoppáááá, na most megállunk. Felkentem gyors a skinorent és mint aki semmit sem tett úgy csináltam végülis nyomát nem látom, de azért jobb lett volna a kozmetikusnak meghagyni, jövő héten akarok menni

    előzmény:
    andalúzia (815)
    2015-02-24  00:12
  11. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 24. 20:58816.

    Tudom a feketeszappan..., bevallom nekem az sem volt wow hatás...évekig használtam, de nekem ezek semmit sem érnek, nem lett kevesebb pattanásom, csak magam megnyugtatása végett kentem fel, h mégis megtettem amit meg lehet..


    Ezt a fekete mannát (ében) használom néha sminklemosásra, de nagyon szárítja bőröm. Ezért egy másik típusú mannát is használok lemosásra, mert a zsíros sminklemosó kendőktől rosszul vagyok.

    előzmény:
    kisbizsu (813)
    2015-02-23  21:26
  12. 2015. február 24. 00:12815.

    Helyzetjelentés: én ma délután nyomkodtam egy keveset(nem órákon át!)az arcomat nyakamat(nekem vannak rajta mitesszerek), és párszor elkezdtem kaparni itt-ott a fejbőrömet is,de mivel egyiket sem kényszeresen,és nem vészes mértékben csináltam, ezért nem is lettem ideges és bűntudatom sincs, és nem is bántam meg,mert holnapra nyomuk sem lesz. Amikor nagy kárt nem okozok a bőrömben, illetve nem sok időt töltök el ezzel a tevékenységgel,és nem vmi más fontosabb dolog helyett csinálom,akkor nem érzem úgy,hogy vmi rosszat tettem. Ez nekem még belefér a normális viselkedésbe 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (809)
    2015-02-23  19:44
  13. 2015. február 23. 23:43814.

    Igen,nálam is úgy történt, h vmi eret találtam el,mert a seb nem is volt seb,csak egy pont látszott(kisebb mint egy mitesszer vagy egy pórus),és abból bugyogott a vér. 

    előzmény:
    kisbizsu (811)
    2015-02-23  20:54
  14. 2015. február 23. 21:26813.

    Gondolkoztam rajta, hogy veszek, mert sokan dicsérik, bár az ilcsi féle fekete szappan még népszerűbb, de annyi vackom van a sószappantól kezdve a gyógyszertárban kevertetett szaliciles kencén át a drágább márkákig, és mindegyik mellett ugyanúgy találtam nyomkodnivalót. Pl az aloe verára, ami mindenkinek bejön, kifejezetten allergiás vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (808)
    2015-02-23  19:39
  15. 2015. február 23. 21:09812.

    Üdv a klubban!


    Ahogy látom a neten keringő személyes történetekből, kisfilmekből, a legtöbben gimi, főiskola alatt marhulnak ezzel, aztán elfelejtődik. Sajna én túlságosan rákaptam. Vagy tényleg a szülőktől való elszakadással van a gond. Vannak még "tini" problémáim.

    előzmény:
    vadmacs (804)
    2015-02-23  10:03
  16. 2015. február 23. 20:54811.

    Persze, van olyan, hogy a varr mélyre nyúlik és amikor letéped, beindul a vérzés, de ő utána tovább vakargatja a húst. Nem megnyomja, csak a vérben kaparászik. A szemöldök vonala is vérzékeny, sokszor veszélyesebbnek tűnik a fejsérülés, mint amilyen. Van is egy ilyen fotóm, amikor eltaláltam ott egy eret és folyik le az orromon, pedig nem volt nagy seb :) A videón a lánynak százas zsepire lett volna szüksége, ha tényleg az ő vére lett volna.

    előzmény:
    andalúzia (801)
    2015-02-23  00:17
  17. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 23. 19:48810.

    Szia!


    Ennek a szalicilsavas dolognak utána nézek, bár most mással kenem, úgyhogy majd csak a későbbiekben jöhet szóba.

    előzmény:
    vadmacs (804)
    2015-02-23  10:03
  18. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 23. 19:44809.

    A hajtól én is irtózok, utálom ha a szám közelébe ér. Bár ezeknek a betegségeknek más is a pszichológiai háttere. Az egyik barátnőm pödörgette egy ideig és le is tépte az elcsúnyult hajszálakat..Mi hipoként tuti nem fogunk hajat enni


    A mellkasom teljesen kipattogott, ilyen utoljára napallergia esetén történt velem, gondolom a betegség meg az izzadás miatt, úgyhogy próbálom ezt egy próbatételnek felfogni és nem piszkálni. Az arcomat egyelőre nem bántom.


    Nálatok helyzetjelentés?

    előzmény:
    kisbizsu (799)
    2015-02-22  22:16
  19. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 23. 19:39808.

    Mindig azon gondolkoztam, hogy mennyire babaarcúnak kell ahhoz lenni, hogy valakinek egy szimpla manna szappan segítsen...


    nekem is van, de nem hat, ez azoknak lehet jó, akiknek amúgy szép a bőrük. 


     


     

    előzmény:
    kezo (806)
    2015-02-23  14:52
  20. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 23. 19:30807.

    Üdv az új tagoknak!


    Ti mennyire voltatok súlyos esetek?


     


    Andalúzia a véres lányt én is túlzásnak éreztem, de csak amiatt mert a sebek szinte nyitottak voltak és abba kapirgált, a "vér" meg inkább pinkszínű volt. Nyilvánvaló hogy ez figyelemfelkeltő videó volt és vannak hasonló esetek, de gondolom te is inkább a vart kapargattad..


    A másik nőnél is inkább ez egyfajta vagdosás volt, ahogy kivájta a sebet. Mi találunk rajta valamit és azt vakeráljuk, ki is vérezhet, de nem gondolom hogy ti vérző mély nyílt sebbe még belenyúltok. Egyszer történt velem ilyesmi, de akkor nagyon mélyen volt a mitesszer és nem tudtam kinyomni, akkor csináltam egy iszonyatos nyílt sebet, amit ott piszkálgattam. (persze a trutyi nem jött ki)


    Az a baj nálunk az "egy darab pattanás kinyomása" sem jó ötlet :D lsd. mellékelt ábra

    előzmény:
    andalúzia (803)
    2015-02-23  00:48
  21. 2015. február 23. 14:52806.

    Nekem is évekig voltak ilyen problémáim, de én szerintem a "csúnyaságomat" próbáltam ezzel támadni. Ugyanis egy ideje szépül a bőr, azóta sokkal kevesebbet is piszkálom. Nekem a Manna Szappantól az a fekete, széntartalmú segített. Még most sem tökéletes a bőröm (ott vannak a régi sebek halványan), de szépen letisztult magához képest.:) És azóta nem is piszkálom!

  22. 2015. február 23. 10:57805.

    Szia, üdv a klubban! 

    előzmény:
    vadmacs (804)
    2015-02-23  10:03
  23. 2015. február 23. 10:03804.

    Lányok, én is nyomkodós, kaparászós voltam/ vagyok. Az egyetem alatt olyan hegeket kapartam, hogy örökre nyoma maradt. Most is vannak rosszabb időszakaim, de sokat segít ha egyenletesebb a bőröm és nincs mit piszkálni. Próbáljátok ki a mikrodermabráziót és a rendszeres szalicilsavas arcápolás. Letörlés eset-reggel szalicilsavas alkohollal, illetve a Paula'choice termékek kémiai hámlasztót tartalmaznak, reggel este azzal kenem és nagyon jó. Segít halványítani a maradványokat és jót tesz a pórusoknak.

  24. 2015. február 23. 00:48803.

    Nálunk sem normális ez,hidd el. És én azt sem mondanám,hogy nem voltam ennyire súlyos eset,mint a csaj. Rosszabb voltam. De már sokkal jobb a helyzet,kérdés h meddig. Remélem sosem leszek többé olyan mint akkor. S bár már ezerszer lightosabban űzöm ezt a dolgot, még ez a szint is idegesít. Ez a maximalizmusom: egyetlenegy mitesszert se kaparjak le. Pedig ez hülyeség. Még a legnormálisabbak is kinyomnak néha 1-1 pattanást; ebbe nincs semmi rossz,szerintem még megengedett. Csak ezt soxor elfelejtem és ideges leszek ha kicsit elcsábulok,pedig nem kéne. Az csak újabb bűntudatot okoz,ami meg még több kaparászást. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (796)
    2015-02-22  21:12
  25. 2015. február 23. 00:30802.

    Az nem tudom melyik,nem láttam. De a gipszkartonevő nő  megevett már egy egész falat, kis darabokban tördeli le,és úgy rágcsálja el. Mutatták. Egy néger csaj volt. Meg volt egy mosóporevő meg egy festékivó  nő is. Én elhiszem ezeket, régen a suliban is volt 1-2 gyerek aki a krétát ette!!!!!! A tanárnő morgott is rájuk h ne egyék a krétát mert be fognak lázasodni tőle. Olyan hülye emberek vannak a Földön, simán elhiszem h léteznek ilyen beteg elmék. A hajevők se  normálisabbak ezeknél! Szerencsére nem szenvedek ebben a betegségben; undorodom ha csak meglátok egy hajszálat a tányéromon. Hogy lehet azt megenni?! Bár arra emléxem,h gyerekkoromban szerettem a hajtincsem végét a számba venni és összenyamnyogni,utána meg a nyálat szívogatni ki a hajból és olyan érdekes íze volt. De ez már rég volt.

    előzmény:
    kisbizsu (800)
    2015-02-22  22:44

Címlap

top