Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kényszeres nyomkodás

Torolt_felhasznalo_819486
Torolt_felhasznalo_819486
Létrehozva: 2006. augusztus 10. 19:54

Külföldi akne-honlapok böngészése közben bukkantam rá a következőkre: kényszert érzel hogy bőröd folyamatosan piszkáld, fogdosd, kapard? Órákig állsz a tükör előtt a bőröd tanulmányozva? Bár nem akarod, egyfolytában nyomkodod a (néha nem lévő) pattanásaid és mitesszereid? Mivel a válaszom mindenre igen volt, továbbmentem, és ledöbbentem. Az állandó nyomkodás nem egy rossz szokás, hanem egy kényszeres betegség, amivel az enyhe aknéból is szörnyű bőrt csinál magának az ember! Topikok százait végigolvastam már itthon az aknéról, de egy sem írta le még, hogy a baj alapvetően nem a bőr állapota, hanem kényszeres, önagresszív tevékenység (németül akne excoriee-nek hívják, magyarul még nevet sem találtam erre a betegségre). Hányszor határoztam el hogy hozzá sem nyúlok a bőrömhöz, a vége meg az lett hogy az utcára nem mertem kimenni úgy elintéztem magam. Ellenben forint tízezreket költöttem évente a legkülönbözőbb pattanás elleni szerekre, kozmetikusra, bőrgyógyászra. Külföldön egyenesen önsegélyező csoportokat hoznak létre a kényszeres nyomkodástól szenvedők, rengeteg fórum foglalkozik a dologgal, nálunk meg nem is hallottam ilyesmiről (leírni is elég fura..). Persze senkiben nem akarok betegségtudatot elültetni, de én néha tényleg a határán voltam, hogy orvoshoz megyek, miután akaratom ellenére véres sebeket ejtettem magamon.

Ismerős valakinek amit írtam? Mit tudtok erről? Ismertek olyan dokit Mo-n aki ezzel a betegséggel foglalkozik?

  1. 2015. február 18. 22:32751.

    Ne aggódj,én is alkottam ma megint. Ott kezdődött,h éjjel 2-kor feküdtem le,de hajnal 5-kor már kelnem kellett. Szóval aludtam kb 3 órŕt. Emiatt nyűgös voltam és fáradt egész nap. Reggel 7-től kaparásztam-nyomkorásztam kb. 8-ig. Nem sok az 1óra,de mégis. Aztán elfoglaltam magam majdnem egész nap, úgyhogy nem volt gond. Este szépen lealapozóztam magam,  mert le kellett még mennem a boltba, és ez így jó is,azóta nem nyúltam a bőrömhöz(utálom amikor az ujjaim meg a körmeim vastagon púderesek lesznek,meg azt a tudatot,hogy  a szépen lekent bőrömet leamortizáljam.) Ja ma mindkét vŕllamat,karomat nyomkodtam, ezt úgy délután; a hajamat ismét bezsírosítottam fejbőrkaparással(én ezt órákig szoktam csinálni,nem pár percig!). Úgyhogy ne búsulj,nem vagy egyedül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (750)
    2015-02-18  19:47
  2. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 18. 19:47750.

    amúgy az jó, hogy megbeszéljük mik a tippek ellene, de valószínűleg ez úgy működik, hogy minél többet beszélünk róla, annál jobban szem előtt van a problémánk és emlékeztetjük is rá magunkat. Csak magunkon tudunk segíteni, bármennyire is szeretnék nektek, azt hiszem nem fog menni. De visszafelé se működik, magunkban kell egy rohadt nagy elhatározás. Olyan lehet ez mint a cigi leszokás (sose dohányoztam), h na még ez az utolsó, na még egy. Egyszer kell nemet parancsolni, de nagyon!


    Teljesen kezelhetetlen megint az állapotom és ez attól az egy nyomástól van, azóta piros foltok vannak a fejemen és szeretném őket kitisztítani. Remélem most rendbe jön majd hétvégén, addig marad a lesütött fej 

    előzmény:
    andalúzia (746)
    2015-02-18  00:09
  3. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 18. 19:19749.

    A mosódió egész jó, bár az illata lehetne jobb is. Egy ideig öblítőt sem használtam, nem voltak a ruhák kevésbé frissek, szóval nyugodtan próbáld ki, pénzkímélő is.


    Az ecseteket mivel mossátok? szimplán vízzel?


     

    előzmény:
    kisbizsu (740)
    2015-02-17  23:03
  4. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 18. 19:16748.

    Ma egész nap lehajtott fejjel mászkáltam, ez még jobban megerősített, hogy le kell szokni. 


    Andalúzia egyet kell hogy értsek, azt hittem kigyógyultam, majd annyit beszéltetek róla, h nem bírjátok ki, h én is elintéztem magam. Ne érts félre nem bűnbakot keresek :D és ez végképp nem a ti hibátok, csak lehet tényleg ha beszélünk róla még nagyobb az inger, mivel úgy érezzük létezik a probléma.


    Én elakarom felejteni ezt a rossz szokást, ezért kérlek titeket is, hogy bírjunk ki egy hetet, semmi nyomkorászás, okszi?

    előzmény:
    andalúzia (743)
    2015-02-17  23:24
  5. 2015. február 18. 00:20747.

    "Ne hagyjuk,hogy a kezünk kifogjon velünk!"


    Ez nagyon tetszik,ez a mondat!!! Megfogott engem. Milyen jó gondolat! Asszem mostantól ez lesz a mottóm!!! 

    előzmény:
    kisbizsu (741)
    2015-02-17  23:16
  6. 2015. február 18. 00:09746.

    Sajnos nekem nem jött be a kesztyű;volt már de nem segített. Mindig levettem vmilyen ürüggyel,aztán kezdtem a nyomkodást.


    Nálam se volt téma ennyire ez a dolog,szinte amióta ennyit foglalkozok vele,(írok ide a fórumra,"beszélek" róla,gondolkozok rajta),azóta mintha előtérbe került volna. A párom már megjegyezte,hogy nem tesz jót nekem ez a fórum. Ezt azért mondta,mert akkor éppen eléggé agresszívan(idegbetegen) reagáltam vmire,és ő ezt következtette ki. Én meg azt vettem észre,hogy a múltkor is pont amikor jópár napja nem nyúltam a bőrömhöz,és ezzel itt is "eldicsekedtem", akkor jött egy hirtelen fordulat,és visszaestem. Ez vajon miért van?

    előzmény:
    kisbizsu (741)
    2015-02-17  23:16
  7. 2015. február 17. 23:46745.

    Nem,nem végeztem semmilyen fizikai terhelést, viszont a fogaimat éjjel-nappal csikorgatom,akkor ezek szerint attól lehet? Most hogy így mondod,rémlik valami, hogy a fogorvosom is már mondta nekem ezt régebben, de akkor még nem gyakran fájt a fejem, és csak lestem a dokira,hogy miről beszél ez??! Milyen fogcsikorgatásról meg rossz harapásról...? De mostmár értem. Ezzel kihez kéne fordulnom:fogorvoshoz vagy pszichiáterhez? Neked hogyan pattog a nyakad? Recseg vagy nyikorog vagy így mint nekem(mintha homokszemek súrlódnának a csigolyák közt)?

    előzmény:
    kisbizsu (744)
    2015-02-17  23:27
  8. 2015. február 17. 23:27744.

    Van elhúzódó migrén, de állítólag a fogcsikorgatás is okozhatja. Próbáld masszírozni a tarkódat, nyakadat és menj dokihoz, ha nem múlik. Sosem tűnt volna fel ez a recsegés, ha nem mondod  ezek szerint az én felső csigolyáim is pattognak. Fizikai terhelést nem végeztél mostanában, akár súlyzózást?

    előzmény:
    andalúzia (739)
    2015-02-17  22:55
  9. 2015. február 17. 23:24743.

    Jaj istenem nem hiszem el! Ennyire kicsináltad magad, hogy még a randit is le kellett mondanod? Lehet hogy nem is annyira rossz a helyzet,csak te látod úgy,nem?


    Čn ma végre ügyi voltam,nem nyomtam egyet se,nem is nagyon kaparásztam;bár délelőtt járt a kezem az arcomon,de nem vészes;épp csak megérintettem pár varamat,nehogy magányosnak érezzék magukat,hogy nem törődöm velük. Aztán már menni kellett a dolgomra, nem értem rá a bőrömmel foglalkozni,úgyhogy csak gyorsan lekorrektoroztam a láthatóbb sebeimet és ennyi. Délután otthon elfoglaltam magam,alapos rendrakás és könyv-szortírozás volt estig a programom,így a kezeim le voltak kötve,tehát nem nyúltam a bőrömhöz. Remélem holnap is sikerül ugyanígy!!! ( Hasonló teendőket írtam össze mint mára.)


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (738)
    2015-02-17  21:35
  10. 2015. február 17. 23:21742.

    Jaj, én is egy hete tologatom és közben egyre szarabbul nézek ki még egy hét kelleni fog, hogy mutatkozni merjek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (738)
    2015-02-17  21:35
  11. 2015. február 17. 23:16741.

    Mind szerezzünk már be egy nyomorult kesztyűt. Tegnap elkeseredtem és tökmindegy alapon végignyomkodtam a karomat, aztán a fejemet is. Decemberben valahogy nem is volt téma ez, olyan szépen javult az egész, karácsonykor kaptam is néhány dicséretet. Aztán jött egy pofon szilveszter körül és azóta nincs megállás. Ez kb. egybeesett a cigi és a körömrágás abbahagyásával is.


    Ne hagyjuk, hogy a kezünk kifogjon velünk! 

    előzmény:
    andalúzia (736)
    2015-02-17  00:41
  12. 2015. február 17. 23:03740.

    Nem szabadna körömmel nyomkodnod, ha érzékeny a bőröd, próbáld valamilyen anyaggal vagy ujjcsonttal, ha nagyon szükséges és persze csak naponta egyszer. Azért nem akarok drasztikusabb szereket használni, mert nem igazán vannak pattanásaim, csak pms-kor vagy ha nagyon sok magot eszek. Most viszont rám jött néhány vizes vacak, amiből jó nagy sebeket tudok csinálni. Elegem van!!


    Elméletileg jó az ágyneműcsere, feltéve, hogy nem irritál a mosópor. Ezt még nem próbáltam kiiktatni, úgyhogy most mosódión gondolkozom.


    Volt fixáló púderem is, de szükségem van a dupla fedésre. Alapozóból nem szoktam nehezet választani, hogy ne legyen annyira maszkszerű, de a korrektoros foltok miatt valahogy egységesíteni kell a felszínt. Az ecseteket sem árt gyakran mosni.


    Pihend ki a vírust és vigyázz, mert könnyű visszaesni. Velem 2x hitette el, hogy kigyógyultam, aztán mégsem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (734)
    2015-02-16  22:46
  13. 2015. február 17. 22:55739.

    De szedek a fejfájásra gyógyszert, mindig beveszek egy Algopirynt és az jó rá,általában elmulasztja. De van olyan hogy mikor elmúlik a gyógyszer hatása,újra érzem a fájdalmat. Szerintem valami nagy baj lehet,ez nem normális dolog,h majd' mindennap fáj a fejem. Egyébként a tarkóm minden egyes kis mozdulatnál recseg,olyan,mintha homokszemek lennének a tarkómban és azok ropognának benne. Ez mi lehet? Ilyen korban meszesedés? Ezenkívül jó hipochonderhez méltóan, aneurizmára és daganatra gyanakszom.

    előzmény:
    kisbizsu (732)
    2015-02-16  21:03
  14. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 17. 21:35738.

    ja és emiatt a holnapi randimat le kellett mondani..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (737)
    2015-02-17  21:25
  15. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 17. 21:25737.

    Ez sajnos így van, egyet megnyomsz és nincs megállás. Elég nyomorultul érzem magam :(


    Amiket megbizgattam, abból ma lett egy jó nagy fehér trutyi, ezért ki kellett nyomnom. ÁÁ holnaptól nem piszkálhatom, mert ez egy ördögi kör.


    És zabálni is elkezdtem idegességemben. Lepra vagyok ma én is.

    előzmény:
    andalúzia (736)
    2015-02-17  00:41
  16. 2015. február 17. 00:41736.

    Timcsi nem hiszek a szememnek! Hát most egy kicsit csalódtam benned  De amúgy én is így voltam múlt héten; előtte tök sokáig nem nyúltam a bőrömhöz,aztán egy óvatlan pillanatban megint elkezdtem....és sajnos én vissza is estem, s mostanra az eredmény: úgy nézek ki mint egy leprás de tényleg. Mostanában nagyon túlzásba viszem a kaparászást-nyomkodást  Ráadásul a mai napot is elszúrtam;ugyanúgy kapartam mindenemet,sőt a nyakamat, vállaimat,stb is megint kikezdtem,nyomkodtam. Csupa piros pukli lettem.  Este megfürödtem, megmostam a hajam,s most patyolattisztán(igaz sebekkel) próbálok tiszta lappal belevágni a holnapi napba,s végre megfelelni a kihívásnak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (731)
    2015-02-16  19:11
  17. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 16. 22:48735.

    A baktériumok miatt cseréled le? ezt én is olvastam valahol, hogy


    hetente át kell húzni a ragyásoknak :)


     


    A betegség engem is elért, megyek is pihenni.


    Jó nem kaparászást!!!

    előzmény:
    kisbizsu (733)
    2015-02-16  21:07
  18. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 16. 22:46734.

    Nincsenek a skinorentől gyulladt pattanásaim, elég jó rá, tényleg ajánlom.


    A baj ott kezdődött, h megnyomtam egy fekete mitesszert, ami túl mélyen volt, mire kijött felsérült a homlokom a bőr. És minden mindegy alapon neki álltam több mitesszernek is, most úgy nézek ki mint egy dalmata kutya


    Igazából ha nem nyomkodom, akkor nincs piros pattanásom, csak kis mitesszerek. Mattító krém helyett ajánlom alapozó fölé a fixáló púdert, ez ilyen fehér por, lehet a rossmannban is  kapni. Ettől nem fénylik a bőr, de nem is maszk hatású, mint az alapozó-púder kombó.


     


     

    előzmény:
    kisbizsu (732)
    2015-02-16  21:03
  19. 2015. február 16. 21:07733.

    Most én is kaptam a homlokomra 2 visszanövőt. Cserélem is le az ágyneműt. Egyébként a skinoren érzékelhetően csökkentette a gyulladásosakat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (731)
    2015-02-16  19:11
  20. 2015. február 16. 21:03732.

    Próbáltam érzékeltetni, hogy foszlik a fejem  ettől az elhúzódó náthától vagy influenzától színem is alig van, de az alapozó sem volt jó választás... talán nem kell mondanom, hogy a mattító krémeket nem nekünk találták ki.


    Ma az utóbbi 30 percig jó voltam, de lekerült a kesztyű és ahogy mondod Lúzia, sok sebbel mindig csábítanak a varrdarabkák, hogy leszedd őket. Ezt a kis intermezzot leszámítva tartom magam. Számolni nem merek, mert durva eredmény jönne ki.


    Nem szedsz fájdalomcsillapítót, ha elnyúlik a fejfájás? Én is rosszul viselem, főleg ha hosszadalmas. Állítólag a kv is jó rá.

    előzmény:
    andalúzia (729)
    2015-02-16  01:01
  21. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 16. 19:11731.

    A levakolt rothadó hullán én is jót röhögtem


    Sajnos a hétvége nekem se alakult jól, mintha attól az egy patitól a homlokomon vérszemet kaptam volna, azóta kinyomtam szépen több mitesszert is. Úgyhogy most az én bőröm is rothad.


    Mától próbálom újra betartani, h nincs nyomkodás, mert ha egyszer elkezdem utána egyre több lesz. :(


     

    előzmény:
    andalúzia (730)
    2015-02-16  01:23
  22. 2015. február 16. 01:23730.

    Rendben, én is benne vagyok, próbáljuk meg!! Nem lesz könnyű megállnom,mert elég sok seb van most rajtam, és ilyenkor sokkal nehezebb kibírnom,hogy ne piszkáljam őket,mint amikor csak 1-2 van vagy egy sincs;

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (722)
    2015-02-14  12:09
  23. 2015. február 16. 01:01729.

         Kisbizsu te nagyon vicces vagy!!! Olyan hasonlataid vannak "mint egy levakolt rothadó hulla" wááááá 


    Már megérte feljönnöm ide!!  Tegnap nem volt kedvem írkálni; mostanában nem vagyok jó hangulatban: mindennap fáj a fejem. :( Alig alszom,sokszor csak éberen forgolódok egész éjjel, nem csoda,h fejfájásom van a kialvatlanságtól.  A rossz hangulatom másik oka: természetesen a bőröm állapota, a kényszerem. Múltkor ugye már milyen jól elvoltam? Most meg kb egy hete mint aki megbolondult.... megint össze-vissza cseszem magam. Főleg a hajas fejbőröm a bal halántékomnál, elég "romos", meg a tarkóm, hátul a nyakam,és még az arcom,főleg a homlokom. Megszámoltam,kb 35 odanemillő cucc van csak az arcomon. Jó,nem nagy sebek,de akkor is...A nyakamon elől 7. A többit most nem számoltam, mert már erre sincs energiám. Pedig tudjátok ugye,hogy imádok számolni 

    előzmény:
    kisbizsu (726)
    2015-02-15  17:33
  24. 2015. február 15. 17:40728.

    na most?


    előzmény:
    kisbizsu (727)
    2015-02-15  17:38
  25. 2015. február 15. 17:38727.


     

    előzmény:
    kisbizsu (726)
    2015-02-15  17:33

Címlap

top