Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kényszeres nyomkodás

Torolt_felhasznalo_819486
Torolt_felhasznalo_819486
Létrehozva: 2006. augusztus 10. 19:54

Külföldi akne-honlapok böngészése közben bukkantam rá a következőkre: kényszert érzel hogy bőröd folyamatosan piszkáld, fogdosd, kapard? Órákig állsz a tükör előtt a bőröd tanulmányozva? Bár nem akarod, egyfolytában nyomkodod a (néha nem lévő) pattanásaid és mitesszereid? Mivel a válaszom mindenre igen volt, továbbmentem, és ledöbbentem. Az állandó nyomkodás nem egy rossz szokás, hanem egy kényszeres betegség, amivel az enyhe aknéból is szörnyű bőrt csinál magának az ember! Topikok százait végigolvastam már itthon az aknéról, de egy sem írta le még, hogy a baj alapvetően nem a bőr állapota, hanem kényszeres, önagresszív tevékenység (németül akne excoriee-nek hívják, magyarul még nevet sem találtam erre a betegségre). Hányszor határoztam el hogy hozzá sem nyúlok a bőrömhöz, a vége meg az lett hogy az utcára nem mertem kimenni úgy elintéztem magam. Ellenben forint tízezreket költöttem évente a legkülönbözőbb pattanás elleni szerekre, kozmetikusra, bőrgyógyászra. Külföldön egyenesen önsegélyező csoportokat hoznak létre a kényszeres nyomkodástól szenvedők, rengeteg fórum foglalkozik a dologgal, nálunk meg nem is hallottam ilyesmiről (leírni is elég fura..). Persze senkiben nem akarok betegségtudatot elültetni, de én néha tényleg a határán voltam, hogy orvoshoz megyek, miután akaratom ellenére véres sebeket ejtettem magamon.

Ismerős valakinek amit írtam? Mit tudtok erről? Ismertek olyan dokit Mo-n aki ezzel a betegséggel foglalkozik?

  1. 2015. február 15. 17:33726.

    Valamiért nem rakta ki a hosszú linket, de ezen túl egy rahedli tippgyűjtést kidobott.


    egy másik példa



    Végül nem mentem el az obiig, de találtam itthon egy kesztyűt, viszont zavart a laptopon, telefonon tapipadozásban, kézmosásban, főzésben stb, ezért mindig levettem. Vagy megszokom vagy mégis a sebtapasz lesz az én módszerem. Rendben, legyen 3. nekifutás 


    Ma elmentem vásárolni és kiderült, hogy egy heti betegeskedős, folyamatos vakarás után képtelenség normálisan lekenni a pofámat. Elég kínos volt, mint egy levakolt rothadó hulla. De a boltos fiúk töretetlenül vigyorognak, szerintem tréningen tanítják nekik. 


    Még az is eszembe jutott, hogy kiválasztok magamon, egy kisebb felületet, ahol szabad a vakarás, pl bal váll, és ahogy ingerem támad, figyelmeztetem magam, hogy vagy ott vagy sehol. Egy idő után ráunnék, vagy eltűnne ott a bőr. Inkább kesztyű 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (724)
    2015-02-14  12:55
  2. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 14. 12:56725.

    hmmm az aspirint nem is hallottam, de logikus, nagyobb ragyákra biztos ki fogom próbálni.

    előzmény:
    kisbizsu (723)
    2015-02-14  12:38
  3. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 14. 12:55724.

    http://www.wikihow.com/Keep-Your-Hands-Away-from-Your-Face


     


    A kesztyűt nincs mese be kell szerezni. Azzal a fejbőrömet sem tudom kapirgálni.

    előzmény:
    kisbizsu (723)
    2015-02-14  12:38
  4. 2015. február 14. 12:38723.

    Szeretem a házi praktikákat, csak mindig elfelejtem kipróbálni őket. Pl szemcseppet szoktak ajánlani a vörös foltokra (összehúzza az ereket), ill. szétmorzsolt aspirint (szalicilsav) közvetlenül a ragyákra vagy pakolásként.


    De nézzétek a wikihow-t, beírtam, hogy nyomkodást megállni:


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (719)
    2015-02-14  09:29
  5. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 14. 12:09722.

    Jövő hét új esély?


    Próbáljuk meg, csajok először csak 2 napban gondolkozzatok, annyit ki kell bírni.


    Tudom, hogy nálam egy seb nem tűnik soknak, de nagyon csúnyán gyógyulnak a hegeim, érzékeny a bőröm, ami másnak másnapra begyógyulna az nekem hetekbe telik, így összhatásban a foltok meg a seb, nem nyújtanak valami szép látványt


    És kiderült megint h a skinorennél nem lehet nyomkodni, a bőröm nagyon érzékeny. Úgyhogy én a jövő hetet ismét megpróbálom.


     


     

    előzmény:
    kisbizsu (721)
    2015-02-14  12:02
  6. 2015. február 14. 12:02721.

    Azóta én is ügyködtem, azt hiszem, 1-2 hétig aludnom kéne, hogy helyrejöjjek. Mindig azt mondogatom, hogy csak 28 nap, amíg lecserélődik a bőrfelület, annyi választ el a normális bőrtől és kb ennyi idő kell egy szokás elhagyásáig is, miből állna azt kivárni...


    amíg géppel szőrtelenítettem és jobban vadultam, gyakran tényleg húsba martam, hónapokon át gyógyuló hegeim voltak, de most már alig vannak mélyebbek, csak sokszor lekapottak, többségük simán elmúlna. Felejtsük el őket, ez a legjobb módszer. A nyakadat pedig tényleg hagyd, mert nehéz sminkelni. Talán a gyakoribb hajmosás segítene a fejbőrödön, nekem olyankor nincs kedvem összetapizni.

    előzmény:
    andalúzia (717)
    2015-02-13  19:35
  7. 2015. február 14. 11:48720.

    Ha leírom, még valósággá válik, inkább sportolok és szarok a ráncokra. De a kompressziós harisnya és sportmelltartó a barátom lesz 


    Ott kezdődik a baj, hogy még nem sikerült 2 napig sem eljutnom. Mindjárt családi ebéd, gondolkoztam, hogy az esztétikai élmény kedvéért sminkeljek-e, de inkább maradt az aloés trutyitól fényes fej rajta elütő korrektorpöttyökkel. A csinosságig is vár még rám néhány edzés.


    1 ragya miatt kár elkeseredned, az gyorsan elmúlik és hol van a 10-20-30-hoz képest. Átvehetnéd a barátnőd hozzáállását, ha megsértenek, visszavágásképpen másnap legyél még csinosabb (persze ne látszódjon az erőlködés).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (716)
    2015-02-13  19:32
  8. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 14. 09:29719.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (718)
    2015-02-13  19:46
  9. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 13. 19:46718.

    Nem tudom mikor jövünk teljesen helyre :(


    És itt nem a kaparászás a lényeg, hanem a kiváltó oka. megfigyeltem én is, hogy mikor gyengültem el, úgy éreztem összeesküdtek ellenem, magányosnak éreztem magam..


    Veled is biztos hasonló történt és ezzel nyugtattad le magad.


    Amúgy az emberek olyan bunkók tudnak lenni, nem hinném hogy rosszul nézel ki, az is lehet, h szimplán eltelt egy kis idő és megváltoztál.


    De mi a sebeink miatt mindig kevesebbnek, csúnyábbnak érezzük magunkat.

    előzmény:
    andalúzia (717)
    2015-02-13  19:35
  10. 2015. február 13. 19:35717.

    Jó neked, én ma megint alkottam. Délután 3-kor már nagyon zavart, hogy nem látok sehol egyetlenegy piros pöttyöt sem. Így hát gyártottam néhányat.  És utána valahogy jobban is éreztem magam, nyugodtabb lettem. Persze azóta már megbántam, folyamatosan idegesít a dolog,cseszteti az agyamat, hogy miért kellett ezt most megint. Így jobb most? Nem tudom hány piros puklival meg dudorral a nyakamon? Amik közül néhány lehet h begyullad holnapra? Az arcom,homlokom dettó. Fejbőröm,tarkóm tragédia. Na és mivel ennél a pontnál még nem éreztem a megnyugvást, ezért rátértem a vállaimra,karjaimra, hátamra, és még a combomat se hagytam ki a szórásból. Akkor megnyugodtam, de most full ideg vagyok a hülyeségem miatt. 

    előzmény:
    kisbizsu (715)
    2015-02-13  17:45
  11. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 13. 19:32716.

    Írd ki magadból, jót fog tenni. Lehet mi is hasonló problémával küzdünk.


    Na az erek, az nekem is van, visszér, a doki megnyugtatott h még több is lesz :D de ez valahogy sose érdekelt, én attól még húzok szoknyát, pedig fehér a bőrőm, jól átvilágít rajta :))) 


    Később ha súlyos lesz szóba jöhet a műtét, illetve vannak erre csodakrémek is, lehet érdemes időben elkezdeni.


    Szerintem kisbizsu az önértékelésednek jót tenne, amit én kipróbáltam. Több mint egy hétig nem bántottam magam, szép volt a bőrőm, és csinosan mentem dolgozni, fordítottam időt a hajamra, körmömre stb..


    Aztán tegnap előtt elég rosszul esett valami a munkahelyemen és ezután kinyomtam a homlokomat, tegnap nem, de ma jött ki belőle cucc. Ma már alig néztem tükörbe, kerültem az embereket..nem volt jó érzés...


    Erre nagyon kell figyelnem h rossz passzban se nyúljak magamhoz. Múlt hét olyan jó volt.


    Hát fiatalaság nehéz kérdés. Azt figyeltem meg ha boldog és kiegyensúlyozott vagyok a bőröm színe is más. De a 30 év tényleg forduló pont, nekem is most lett egy csomó ráncom. Próbáljátok ki a szőlőmag olajat.


     

    előzmény:
    kisbizsu (715)
    2015-02-13  17:45
  12. 2015. február 13. 17:45715.

    Ki akartam még írni magamból néhány elkeserítő dolgot, de azt hiszem, ezeket se nőknek, se férfiaknak nem szabad olvasniuk.


    Hogy jót is mondjak, ma nem zúztam az arcomat és mást se nagyon.

    előzmény:
    kisbizsu (714)
    2015-02-13  17:31
  13. 2015. február 13. 17:31714.

    De ez valami szörnyű, csak fodrászokon meg egyéb állómunkát végzőkön látok ilyet. Felpróbáltam egy bőrszoknyámat a kíváncsiság kedvéért és elhűltem, többet azt sem hordhatok vastag harisnya nélkül, hiába múlnak el a sebeim. Ennyit a motivációról. A kézfejem is tiszta ránc, pedig büszke voltam a formájára. És fogyni készülök, mi lesz azután? Elhiszem, hogy sok stressz ért mostanában és az is öregíti az embert, de szerintem a 30-as szám a fő ludas. Vészesen visszaesik a kollagéntermelésünk és a csontjaink sem épülnek már, ezért kell előtte elkezdeni sportolni. Tavaly még tőlem is többször elkérték a személyit, sokszor meg is sértődtem, amikor vacillálás nélkül kiszolgáltak a dohányboltban, de az sem nyugtatott meg, mert talán vaksik voltak vagy a lezser ruhám miatt néztek koraöreg gyereknek. Ráadásul manapság mindenki fiatalabbnak tűnik, a fiúmról is nyugodtan el lehetne hitetni, hogy most érettségizik. De ha jobban megnéz valaki, esetleg a bőrömet is megfogja... 


    Azért ne vedd annyira magadra, amit mondott az ismerős, lehet, hogy kezdődő alzheimeres. Nagyanyám egyik barátnője órákig udvarolt nekem, amikor gyerekkorom óta először találkoztunk, "pont ilyen szép lányt képzelt a fiúunokájának", aztán 2-3 hónapra rá újra találkoztunk, más volt a hajszínem, és fanyalogni kezdett, hogy annyira más vagyok, mondtam, hogy feljött 1-2 kiló, mire rögtön helyeselt, hogy igen, mennyire sokat számít. 

    előzmény:
    andalúzia (713)
    2015-02-13  13:16
  14. 2015. február 13. 13:16713.

    Szerintem visszered lehet. Abban sajnos nem tudok segíteni,h hogyan fogadd el, ezt, vagy az öregedést. Én is már 34 vagyok, és észreveszem a változásokat magamon. Képzeljétek el, néhány éve még ráncaim se voltak,27 évesen két boltban is elkérték a személyimet cigi vásárlásnál!!!!!! Szóval nem néztem ki még 18-nak se!!! Nem hittem el. De munkahelyeken is mindig mindenkitől megkaptam, hogy 16-20 évesnek nézek ki, pedig már 25 is elmúltam akkor. Ennek nem örültem,h mindenki ennyire fiatalnak néz, mert így nem vettek komolyan és taknyosként kezeltek. Azonban most az utóbbi 5 évben a rengeteg stressztől annyira megöregedtem hogy az vmi borzalmas. Múltkor találkoztam egy rég nem lŕtott ismerőssel,aki régen mindig dicsérgetett h milyen szép lány vagyok, most pedig először nem ismert meg,rákérdezett h "te ki vagy?" Megmondtam neki a nevem,így már kapcsolt, és komolyan mondom,szabályosan megijedt,hátrahőkölt,és szörnyülködve mondta,h "úristen, jézusom"....láttam rajta h el van hűlve a látványomtól basszus. :((((  Szégyenembe majd elsüllyedtem és próbáltam oldani a helyzetet,s kérdeztem:"le vagyok fogyva ugye azért nem tetszett megismerni?"erre ő:"miért?fogytál?" Ez nagyon megalázó volt. Nekem a szemem körül,meg a homlokomon vannak ráncok,de azoknál jobban zavarnak a szám körüli ráncok, azok öregítenek igazán;tudjátok,mint az öreg mamikáknak,olyan lassan a szám fölötti rész. :(

    előzmény:
    kisbizsu (710)
    2015-02-13  12:00
  15. 2015. február 13. 12:16712.

    Az tényleg finom, tiszta illatú, de nekem sajnos fémallergiám van és szinte minden boltiban van alumínium. Amiben nincs (pl. yves rocher, vichy), azt pedig egy hét alatt megszokja a bőröm és mintha semmit sem kentem volna magamra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (707)
    2015-02-12  22:41
  16. 2015. február 13. 12:12711.

    Na nekem meg az a bajom, hogy a betegségem miatt nem merek hajat mosni, mert olyankor vissza szoktam esni, és lassan egy hete hennás a fejbőröm, mivel előtte színeztem és elsőre nem igazán jön le. Szerintem már ettől is kiütéses vagyok. Már csak ezért is csúsztatni kell a találkozót :)


    Citromleves vagy ecetes öblítést próbáltál? Nekem most nagyon bejött az otthon talált midollo di bamboo sampon. Talán már nem gyártják és sajnos nem is olcsó.


    Arra jutottam, hogy sosem fogom teljesen megállni a nyomkodást, mert ha valami nagyon nem oda való (A,B), akkor lépni kell, de mindegyikhez csak egyszer szabad nyúlni, a másodiknak már nyoma marad. Jó, ezt mindig is tudtam, csak alkalmazni nehéz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (706)
    2015-02-12  21:25
  17. 2015. február 13. 12:00710.

    El kellett halasztani, és így lesz időm regenerálódni, vagy még jobban szétbarmolni magam 


    Amikor nekifutottunk az első hétnek, első este sima sebtapaszt nyomtam a 4 kritikus ujjamra és akkor bevált, de azóta nincs kedvem hozzá, mert nehéz gépelni és tényleg ragacsot hagy, bár lemosható. Egy idő után valószínűleg kisujjal is ráéreznék a vakarásra. Semmi speciális, csak levegőzzön a kesztyű és vékony legyen. Van lukacsos bőr kesztyűm, de az kicsit bő, inkább veszek az obiban pamutot.


    Meséltem a másik mániámról... segítsetek! hogy fogadjam el a térdhajlatomban gyűlő látványos lila ereket, talán visszér??

    előzmény:
    andalúzia (705)
    2015-02-12  16:39
  18. 2015. február 12. 23:53709.

    Ja nem bocs,most néztem, ez "original". 

    előzmény:
    andalúzia (708)
    2015-02-12  23:49
  19. 2015. február 12. 23:49708.

    Én is dove classic dezodort használok(sprayt) és tényleg jó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (707)
    2015-02-12  22:41
  20. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 12. 22:41707.

    A dezodor kimaradt, én dove-ot (classic) használok abból is, nem szárít, fini az illata és nem leszek büdi se. 


     


    Szóval ezekből nem tudok teljesen natúr kozmetikumot használni, de a dove eddig bevált.


    A samponom loreál volt, de szerintem amellett hogy száraz a fejbőröm, ahogy mondtad van egyfajta idegbetegségem is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (706)
    2015-02-12  21:25
  21. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 12. 21:25706.

    Az biztos, én is  stresszesebb időszakon vagyok túl..és meg is lett az eredménye, tegnap volt egy mitesszer a homlokomon. Hát megnyomtam, semmi nem jött belőle, bezzeg ma jól bepirosodott, most este megint megnyomtam, semmi nem jön belőle csak víz!!!Nagyon bánom, de ez megint merősített, h nincs értelme, magamnak csinálom oda a dolgokat :(


     


    Tényleg így mi lesz a randival? nem rég váltottam sampont, kimondottan érzékeny fejbőrre adták, de a hajam kócos tőle, ezért vettem dove-ot, azt szeretem mert puha a hajam tőle..igazából a fejviszketésre nem jó, tegnap bekentem az egész fejbőrömet olíva olajjal, abban aludtam, reggel mostam hajat, pedig az táplálja, de így is viszket


     

    előzmény:
    kisbizsu (703)
    2015-02-12  16:07
  22. 2015. február 12. 16:39705.

    Hogy fogsz így randizni betegen?  Addigra csak meggyógyulsz.... Milyen tapaszokat raksz fel és hova,az  ujjaidra? Utána nem rossz,hogy ragasztós lesz tőle a körmöd? Elképzeltem, engem nagyon zavarna,aztán amiatt ragyáznám szét magam. Meg a tapaszok feláztatják és kiszívják a bőrt is. Tudom, mert amikor vmi miatt le kellett ragasztanom az ujjamat,akkor ezeket tapasztaltam és nagyon idegesített. A körmöm meg olyan lett,mintha rágóba nyúltam volna. Amúgy milyen kesztyűd lesz,valami spéci darab? Vagy miért kellett rá várnod mostanáig hogy meglegyen?  Bocsi a sok kérdésért! 

    előzmény:
    kisbizsu (703)
    2015-02-12  16:07
  23. 2015. február 12. 16:19704.

    Nagyon valószínű, hogy pszichés, írtam, hogy múltkor ahogy felraktam a tapaszokat az ujjamra, hirtelen viszketni kezdett a karom, hátam. Van ilyen kényszerbetegég is. Talán sampont kéne cserélned. Tényleg, mivel tudom, hogy körültekintően válogatsz illatszereket, érdekelne, hogy mivel mosol hajat és mivel dezodorálsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (698)
    2015-02-11  19:38
  24. 2015. február 12. 16:07703.

    Látod, hiába jársz jó példával elöl, hiányzik a lelki nyugalom a javuláshoz. Nem kedvez a betegség sem, meg a pms miatt szar bőr... de ha minden igaz, szombaton lesz kesztyűm, addig is felrakom a tapaszokat, mert mostanában még bűntudatom sincs, ha macerálom magam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (699)
    2015-02-11  19:45
  25. 2015. február 12. 16:02702.

    Vagyok, csak le volt kötve a kezem 


    2 napja ágyban fekszem az influenza miatt és olvasok-vakarok. Közben még el is hitetem magammal, hogy óvatosabb vagyok, ezért javul a kinézetem, de feltehetően nem tudom reálisan megítélni. Megmutattam anyámnak a cikkben közölt képeket és azt mondja, most rosszabbul nézek ki a lánynál. Szerintem ő is elfogult, tartósnak ígérkező sebeim nincsenek, csak felületiek. 


    Tényleg mint egy alkesz, mindig van valami kifogásom, mint Charlie-nak a dupla vhisky-re. 

    előzmény:
    andalúzia (700)
    2015-02-11  21:09

Címlap

top