Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyuszi, mint házi kedvenc

Torolt_felhasznalo_173562
Torolt_felhasznalo_173562
Létrehozva: 2003. Április 18. 18:50
Sziasztok! Minden hozzászólást szívesen veszek, hogy tanuljak egy kicsit a tapsifülesekről, mielőtt esetleg veszek egyet. Ellentmondásos dolgokat olvastam a témáról. Leginkább az érdekelne, hogy mekkora ketrec kell neki? Mennyire kezes? Etetési szokások? Jellemző betegségek? stb. . . , mindenki véleménye, tapasztalata érdekel.
  1. 2003. május 16. 12:23151.
    Jujj, nem tudom. . . A dokid ért a nyunyikhoz??? Hívd fel szerintem, és kérdezd meg, mit javasol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268432 (150)
     
  2. 2003. május 16. 10:38150.
    Sziasztok!
    Nyuszo ma NAGYON rossz volt es bezabalt egy befotesgumit (raadasul nem azt a vekony fajtat, hanem ami szeles es nagy). Hiaba probaltam kikotorni a szajabol, nem sikerult es lenyelte! Szerintetek beteg lesz tole? Ha elviszem dokihoz, akkor tudnak csinalni valamit (kimutik a hasabol??)? Hallottam egy nyuszirol, aki szinten valami gumit evett meg, es attol elzarodott a gyomra es belehalt, ugyhogy most nagyon feltem szegeny Nyuszot!
    Mit tanacsoltok????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_910263
    Torolt_felhasznalo_910263
    2003. május 16. 10:03149.
    Édes manóóók!!!
    :o)))))))))
    előzmény:
    Szilvi47 (148)
     
  4. Torolt_felhasznalo_647637
    Torolt_felhasznalo_647637
    2003. május 16. 09:55148.
    Sziasztok! Ki lehet tapintani a kisnyuszkókat! Ráadásul mindkét oldalon, tehát nem 1 van!
    előzmény:
    carmen333 (144)
     
  5. 2003. május 15. 12:07147.
    Prüntyikém ugyanezt csinálja. S mindig folyik az orrra. A doki fog neki allergiatesztet csinálni. Szerintem vidd el a dokihoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268432 (146)
     
  6. 2003. május 15. 12:02146.
    Sziasztok!
    Nyuszo kb egy hete folyamatosan tusszog. Szerintetek elvigyem dokihoz? Szegenyke 6-8-at is hapcizik egyszerre, es eleg gyakran (kb orankent). Lehetseges, hogy osszefugg azzal, hogy mult penteken kapta meg az oltasat (ez volt neki az elso alkalom)?
    Vagy lehet esetleg, hogy a macskaalomtol van, ami a forgacs alatt van a ketreceben? (Ennek ellentmond, hogy akkor is tusszog, amikor ki van engedve. )
    Szerintetek mit csinaljak szegenykevel? Vagy csak varjak, mert nathas?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_647637
    Torolt_felhasznalo_647637
    2003. május 15. 11:52145.
    Ő is elég jó húsban van. Azt nem tudom megmondani, ők milyen fajtához tartoznak. Egyikük sem törpe, de kisebbek, mint egy rendes házinyúl. A lány fehér alapon szürkés-barnás foltos, a fiú zsömleszínű, hatalmas fülekkel. Kíváncsi vagyok, milyenek lesznek a kicsik. . .
    előzmény:
    carmen333 (144)
     
  8. 2003. május 15. 11:25144.
    Jópofák! :-)
    A vége felé már lehet látni, h. nőtt a hasa, de kitapintani én nem nagyon tudtam. Mert Jolikám elég duci volt, és hatalmas volt a bundija.
    Remélem, tényleg lesznek kicsik!
    Én is össze akarom majd hozni Muskotályt egy holland törpével, kíváncsi vagyok mi lesz abből a speciális keverékből.
    előzmény:
    Szilvi47 (143)
     
  9. Torolt_felhasznalo_647637
    Torolt_felhasznalo_647637
    2003. május 14. 16:14143.
    Mikortól lehet őket kitapintani, 2 hét után? Most még nem érezni semmit. Aztán lehet, hogy mégsem sikerült. Azt mondja a lányom, akkor megismétlik, de akkor a fiú jön hozzájuk, hátha akkor a hölgyemény nem sértődik úgy meg.
    előzmény:
    carmen333 (141)
     
  10. Torolt_felhasznalo_647637
    Torolt_felhasznalo_647637
    2003. május 14. 16:12142.
    Azt írtam, hogy náluk volt esemény többször is, a fiúnyuszi gazdija látta. Azt mondta, úgy eldobták magukat utána, már csak a cigi hiányzott a szájukból:-)))
    előzmény:
    carmen333 (141)
     
  11. 2003. május 14. 16:07141.
    :-( Hú, akkor lehet, h. nem is sikerült a dolog. . . Nálunk is volt ilyen próbálkozás, Prüntyikém nem és nem akar fiúval. . . Teljesen leszbi. :-) A srác ugrált rá rengeteget, de semmi. Mert ahhoz a lánynak is akarnia kell. Fel kell emelnie a fenekét, különben semmi. Na, úgyis kiderül pár hét múlva.
    előzmény:
    Szilvi47 (140)
     
  12. Torolt_felhasznalo_647637
    Torolt_felhasznalo_647637
    2003. május 14. 15:46140.
    Most hívott a lányom. Azt mondja, hogy a nyuszija zokon vette a múltkori pároztatást. Egy hétig nem állt a gazdival szóba. Neki nem tetszett annyira a fiú, mint annak ő, ez látszott rajta akkor is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. május 14. 13:53139.
    Aranyosak vagytok, köszi.
    Tályog nőtt az állkapcsából, félig befelé. Azt mondta a doki, szét volt rohadva az egész foga, állcsontja, nem ébredt fel az altatásból, de mondta a doki, ha felébredt volna is, javasolta volna, h. altassuk el, mert már nem lehetett tenni érte semmit.
    Hát igen, komolyan azt gondolom, h. a bánatba betegedett bele, h. nincs már a kis felesége. Annyira szerették egymást. Azóta volt ilyen búskomor, s a tályog is azóta fejlődött ki rajta, h. Jolika meghalt. Talán jobb is így neki. Nem szenved, s odaát biztosan találkoznak.
    Mellétemetjük. Jolika is annyira hiányzik. . . 3 éves volt mindkettő. :-(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Wya
    Wya
    2003. május 14. 12:17138.
    Őszinte részvétem! Remélem, az örök nyuszimezőkön most nagyokat bújnak Jolikával!
    előzmény:
    carmen333 (134)
     
  15. 2003. május 14. 10:11137.
    Szegeny draga Manocska!
    Milyen mutetje volt? Es milyen komplikacio lepett fel? Nem ebredt fel az altatasbol?
    Igazan sajnalom szegenyket, temessetek szep helyre, a felesegehez!
    előzmény:
    carmen333 (134)
     
  16. Torolt_felhasznalo_647637
    Torolt_felhasznalo_647637
    2003. május 14. 09:31136.
    De szomorú:-(((((((((
    előzmény:
    carmen333 (134)
     
  17. Torolt_felhasznalo_910263
    Torolt_felhasznalo_910263
    2003. május 14. 08:26135.
    Édes szívem!!! :o(((
    Annyira sajnálom!!! :o((((
    előzmény:
    carmen333 (134)
     
  18. 2003. május 13. 22:30134.
    Jaj, gyerekek, meghalt a Manócskám. . . . . . . . . . . . . .
    :-(((((((((((((((((((((((
    Ma délután, a dokinál, műtét közben. Holnap temetjük a drágát. Elment a felesége után. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Wya
    Wya
    2003. május 12. 23:04133.
    Böbém mostanában minden nőneműt meg akar kettyinteni. Úgy látszik, most, hogy helyre van téve a nemisége, bizonyítani akar. :) Szerencsére kosorrú törpe kislányokat ismerünk dögivel, úgyhogy abban nem lesz hiány. Ráadásul a "neje" is fekete lesz, ha minden igaz.

    Azt hiszem, mixomatózis a betegség neve, és Böbém Myxovac nevű szurit kapott. Van ám oltási könyve is! :) A szuri hamar megvolt, popsiba kapta, és nem nyafizott, bár itthon elugrott, ha véletlenül ott simiztem meg. De másnapra semmi baja nem volt. Ennyit megér. . .
    előzmény:
    carmen333 (131)
     
  20. 2003. május 12. 10:47132.
    Szia Riki! :-)
    Nem vagyok benne biztos, h. lesz a dokinál ilyen szer, kérdezd meg telefonon előre, lehet h. neked kell megvenned állatpatikában v. valahol. V. jó ötlet az egyetemre vinni is, bár ott rengeteget vártam a múltkor. . . másfél órát.
    Az én Prüntyikém sajna pl. allergiás, mindenféle porra. :-( Úgyhogy ismerem a jelenséget, csak ő rengeteget tüsszög és nehezen is lélegzik szegénykém. :-( Most kipróbáltuk az őrölt kukoricacsutka-almot, ez nem poros, jónak tűnik.
    Szerintem bolhára nincs sok esély, ha meg mégis, dokitól kell tanácsot kérni, tudod, múltkor vki beírta, milyen veszélyesek lehetnek a nyuszira egyes bolhairtók.
    Tündéri a kis Kamilla! :-))
    előzmény:
    riki86 (124)
     
  21. 2003. május 12. 10:32131.
    Hidd csak el, hogy törpe! Törpe kosorrú. A doki úgy látszik, csak a holland törpét ismeri. A kosorrú lógófülű is törpe. Egy nem törpe nyúl jóval nagyobb, de hisz tudod, 6 kilós is lehet.

    "A Törpe kosorrú:

    Ennél a nyúl fajtánál - mivel sokkal fiatalabb fajta, mint a holland törpe- még több standardbeli eltérés van az országok között. Leginkább a súly az, ami jelentősen eltér, de például a kiállításon preferált póz is más pl. Amerikában, mint Angliában. Először tehát leírnám, ami minden standardban közös, végül pedig a súlyhatárokat.

    Típus: Tömör, erős testfelépítés. Rövid, széles, jól izmolt test, csak kissé látható nyakkal. A jól izmolt far rövid és jól lekerekített. A mellkas széles és mély, ahol a vállakkal találkozik, széles és erős. A mellső lábak rövidek, egyenesek. A hátulsó lábak nagyon erőteljesek, rövidek és párhuzamosak a testtel. A farok egyenes és jól szőrözött.
    Szőrzet: sűrű, jó hosszúságú, un. "roll back", bőséges fedőszőrzettel. A lábak és a fülek jól szőrözöttek.
    Fej, korona, és szemek: A fej kerek, széles, erős. A profil erősen kerek (kosorr), jó szélességgel a két szem között. A szemek nagyok, fényesek, kerekek. A korona kifejezett. (korona: a fejtetőn keresztül húzódó, kiemelkedő rész. Formája határozza meg a fülek tűzését, a fül alapi része. )
    Fülek: széles, lekerekített végű, jól szőrözött, nem hosszú lógó fülek. A pofák mellett lógnak, kagylójuk befelé néz ( nem látható a fül belseje, semmilyen szögből). a fülek a szemek vonalában erednek a korona folytatásaként, patkó formában fogják körül a fejet.
    Szín és jegyek: minden elismert nyúlszín, egyszínűek és fehér jegyesek is. (a fehér jegyek kiterjedése, nagysága pontosan meghatározott).
    Kondíció:jó általános állapot, mentes inden külső-belső fertőzéstől, érdeklődő, élénk.
    Hibák: minden eltérés a standardtól. Túl hosszú test, jellegtelen fej, álló, vagy időnként álló fül(ek)nem kifejezett korona, túl puha (un. "flyback coat")szőr.
    Kizárást maguk után vonó hibák: foghibák, a felső határnál nehezebb súly, ill. általános felépítési hibák. (lásd nyúltenyésztéssel foglalkozó szakkönyvek)

    A súly: angol standard: miniatür kosorrú: ideális: 1. 45kg, max: 1. 6 kg
    TÖRPE KOSORRÚ: ideális: 2, 037kg, max: 2, 487 kg (a magyar kosorrúak ehhez a típushoz állnak közelebb)
    amerikai standard: törpe kosorrú: max: 1, 8144 kg (minimumot nem ad meg)
    magyar standard: törpe kosorrú: minimum 1 kg, maximum 2 kg (tehát, mint látható, a mi súlyhatárunk a három hibridje. )
    Az egyéb szőrváltozatokkal külön nem foglalkozom, csak az általam is tenyésztett oroszlánfejű változattal, mert itthon még nem nagyon vannak, de küllemben megegyeznek a simaszőrű változattal. ( american fuzzy lop, cashmere lop). Akit részletesebben érdekel, sok honlapot találhat velük kapcsolatban. "

    De jófej, h. hagyja hogy a talpát puszilgasd! Az enyémek ettől nagyon pipák lesznek. :-(
    Egyébként Prüntyikém is vadul udvarol, pedig ő tényleg lány! Csak leszbikus. . . komolyan! :-)

    előzmény:
    Wya (123)
     
  22. Torolt_felhasznalo_647637
    Torolt_felhasznalo_647637
    2003. május 12. 08:58130.
    Szia Riki! Ugyan mint írtam, csak a lányom nyuszigazdi, de mi is használunk macskaalmot az állataink alá.
    A fiam a múltkor vett egy jó nagy zsák külföldi almot. A csincsilla szeme teljesen begyulladt tőle, én pedig olyan allergiás voltam rá, hogy ketrectakarítás után órákig tüsszögtem. A végén egy macskatulajdonosnak adtuk.
    előzmény:
    riki86 (124)
     
  23. 2003. május 11. 19:56129.
    De az oltásokról és a bolhairtókról még mindig szívesen hallanék. . . . ! :o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. május 11. 19:55128.
    A szeme már teljesen rendben van. Olyan, mint új korában. :-DDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. május 11. 19:54127.
    Nem fél tőle, de még mindig csak úgy lehet kint a Kamilla, ha tudok rájuk figyelni. De már kezdenek barátkozni. Tegnap csináltam róluk egy pár képet, már azok is fent vannak a képtáron. Ott már közelebb vannak egymáshoz. Nemsokára biztosan nagy haverok lesznek! :o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_792455 (126)
     

Címlap

top