Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyuszi, mint házi kedvenc

Torolt_felhasznalo_173562
Torolt_felhasznalo_173562
Létrehozva: 2003. Április 18. 18:50
Sziasztok! Minden hozzászólást szívesen veszek, hogy tanuljak egy kicsit a tapsifülesekről, mielőtt esetleg veszek egyet. Ellentmondásos dolgokat olvastam a témáról. Leginkább az érdekelne, hogy mekkora ketrec kell neki? Mennyire kezes? Etetési szokások? Jellemző betegségek? stb. . . , mindenki véleménye, tapasztalata érdekel.
  1. 2003. Április 25. 14:0376.
    Köszönöm, megnéztem őket. Állati aranyosak. Kölykök még a gazdira várók?
    előzmény:
    carmen333 (75)
     
  2. 2003. Április 25. 13:5175.
    Meg Manócska, szintén ott, az Albumban.
    előzmény:
    Mézing (73)
     
  3. 2003. Április 25. 13:4974.
    Köszi! :-)
    Nem, olyan, mint Prüntyike, aki hanyatt fekszik. (Nem sok látszik belőle, olyan fekete).
    A www. torpenyul. hu oldalon Vamzer olyan pont.
    előzmény:
    Mézing (73)
     
  4. 2003. Április 25. 13:3073.
    Szia, eljöttem ide, közétek. A gazdit kereső nyuszi olyan, mint Tündér a bem. oldaladon?
    Nagyon helyesek a nyuszik!
    előzmény:
    carmen333 (72)
     
  5. 2003. Április 25. 12:0372.
    Gyerekek, 3 különböző helyről 3 egyforma kis fekete, lógófülű, kosorrú töpenyuszi
    GAZDIT KERES!!!
    Aki szeretné v. melyiket, szóljon!!!! (Priviben).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. Április 24. 22:2271.
    Na akkor jó! :-)
    Ribizliinek megírtam a jelszavam priviben, úgyhogy már ő is látta a nyufkákat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910263 (70)
     
  7. Torolt_felhasznalo_910263
    Torolt_felhasznalo_910263
    2003. Április 24. 21:3270.
    Nem = nekem

    csak az érthetőség kedvéért. :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910263 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_910263
    Torolt_felhasznalo_910263
    2003. Április 24. 21:3169.
    Egyébként be szoktam hozzátok nézni minden alkalommal, mert nagyon szeretem a nyuszmókat is, és tök jó olvasni a sztorikat róluk, meg nézegetem a képeket is.
    :DD
    Nem ciccem van, imádom, és nagyon sokban hasonlít a nyuszmókhoz a viselkedésük.
    :D
    Főleg ami a tapétát illeti. . . .
    :DD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_910263
    Torolt_felhasznalo_910263
    2003. Április 24. 21:2968.
    Várni Carmen válaszát.
    :DDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268432 (67)
     
  10. 2003. Április 24. 15:1467.
    Carmen, uuuugy szeretnem megnezni a nyuszicsaladod fenykepeit, de jelszot ker a bemutatkozo oldalad! Mi a teendo?
    előzmény:
    carmen333 (66)
     
  11. 2003. Április 24. 12:2666.
    :-DDDDDDDDDD
    Jó a tapétás sztori!
    Nálunk is volt ilyen, nagyon ment a tapéta-nasi, de vettem nekik egy tekercs festetlen fűrészporos tapétát, abból kapnak néha egy darabot, azóta ezzel nincs gond.
    Jolikám is kijött minden ketrecből. . . Sőt, még a rácsot is elhajlította 2 helyen, addig rángatta (erős volt nagyon a drága), amíg a forrasztás 2 helyen elengedte magát. Utána karabinert raktunk az ajtóra, s mi is a falnak toltuk. :-)
    Nálunk is a hálószoba a legáhítottabb hely! :-) Mert az tilos. Ugyanúgy ácsingóznak rá mint a tiéd. Az ajtót is kaparják, hogy bemehessenek. (Aztán elbújjanak az ág alá, ahonnan aztán ki nem szedjük őket, legfeljebb csali kajával. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268432 (65)
     
  12. 2003. Április 24. 12:1265.
    A talcas ketrec-megoldashoz: azt ajanlom probald meg rogziteni valahogy a ketrecet majd a talcahoz, kulonben a nyuszid nehany nap alatt megtalalja a modjat, hogy kinyissa/elmozditsa/felretolja es kijojjon. Az en Nyuszom meg a bolti ketrecek ajtajat is megtanulta kinyitni, ugyhogy ha bezarjuk akkor mindig oda kell drotozni az ajtot, plusz a ketrecet az ajtos felevel nekitolni a falnak.

    Kepzelhetitek, mekkora volt a csodalkozasunk, amikor eloszor kinyitotta maganak! Ejszaka arra ebredtunk, hogy az altalunk este bezart, akkor meg csoppnyi megszeppent kis joszag ott ugrabugral az agyunkban. A haloszoba azota is tabu hely a szamara (ez meg abbol az idobol maradt, amikor meg nem volt szobatiszta, es ahanyszor sikerult beszokni a haloba odapisilt orvul a parnak ala, ami persze mindig csak lefekveskor derult ki. . . ), persze o oda vagyik bejutni a leginkabb. Amikor reggel kiengedjuk, nyilegyenesen rohan az ajtajahoz, hogy hatha nyitvatalalja. Ha meg miutan korbenezett a lakasban, es azt tapasztalja, hogy egyikunk meg bennt alszik (olyan raffinalt, hogy ha nem teljes a letszam, akkor tudja hogy csakis ott lehet a hianyolt szemely), akkor eszeveszetten kaparja a csukott ajtot.
    Imadnivalo!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173562 (62)
     
  13. 2003. Április 24. 12:0164.
    Sziasztok Nyuszibaratok!

    majdnem kimaradtam ebbol a remek topicbol, csak mert nehany napig nem ertem ra a munka miatt felcsatlakozni!
    De most vegigolvastam az egeszet, es nehol alig birtam visszafogni a kacagasomat (munkahelyen vagyok. . . ) az aranyos nyuszidolgok olvasasa kozben! Minthacsak az en Nyuszomrol irtatok volna jellemzest! Carmen333 mar "ismeri" ot: 1 eves hatalmas cirmosszurke kislany, a vilag legedesebb nyulpofaja! Engem mindig hangos makogassal udvozol, es tudja hogy en semmiert nem tudok ra haragudni, amit ki is hasznal! Tegnap tortent: hatalmas recseges jelezte az eloszobabol, hogy ismet sikerult letepnie egy tapetadarabot (errol keptelen leszokni, pedig tudja, hogy nem szabad. . . ), majd diadalmasan megjelent szajaban egy oriasi foszlannyal. A parom persze forgatokonyvszeruen rohant, hogy elegtetelt vegyen, merges kiabalassal a nyomaba eredt. Nyuszo rohan elol, szajaban lobog a tapeta, az emberem pedig a nyomaban. Majd Nyuszo valaszut ele kerult: egyik iranyba futva el tudna rejtozni a kisszobai dobozok kozott, a masik iranyban viszont en ultem a fotelban. Rovid habozas, majd diadalmasan felpattant az olembe, es pimaszul vigyorgott a paromra, tudvan, hogy en ugyis megvedem, es ismet oriasi simogatas lesz a jutalma!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. Április 24. 10:2863.
    A mi nyusszaink nem lettek még betegek semmitől, de azért jobb ezeket az extrákat csak nagyon módjával adni nekik. Alap a széna, a zöldek, és a préselt lucerna-extrudátum. Meg a magok, de azokból kevesebb. S kevés szárazkenyér. És víz.
    A műanyagtálcás ötlet jó! :-)
    Mikor szerzed be az aprót?
    Törpét szeretnél?
    Az állatkertbe most viszik vissza szegény sokat szenvedett állatkákat, az egyik csaj az Indexről onnan hozott el egyet tegnap. Hősi cselekedet volt, megmentett egy szegény párát. :-( És :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173562 (62)
     
  15. Torolt_felhasznalo_173562
    Torolt_felhasznalo_173562
    2003. Április 23. 20:4462.
    Úgy gondoltam olyan ketrec lesz, aminek nincs alja. Egy műanyag tálcában lesz az alj nélküli ketrec. A teteje nyitható lesz, hogy a kaját könnyen be tudjam tenni, és egyik oldalán ajtó a nyunyinak. Így a tálcás megoldással könnyen tisztítható is. Egyszerűen kiöntöm belőle. Az eddig olvasottak alapján azt látom, hogy a nyunyi nem túl válogatós, értem ez alatt, hogy elég sok mindent megkóstál. Nem lesz ettől beteg? Én is sok mindent megeszek ami akkor jólesik, utána meg rosszul vagyok tőle. . .
    előzmény:
    carmen333 (58)
     
  16. Wya
    Wya
    2003. Április 22. 19:3861.
    Most meg erdei gyümis joghurtot nyalogatott, és kucogott hozzá, amikor nyelt! Annnnnnnnnnnnnyira imádom. :) Ma egész nap oda jött, ahol voltam. Hívott a párom telefonon, és bezárkóztam abba a szobába, ahol a telefon volt. Böbém két szobával arrébb tépte a tapétát. Erre egyszer csak hallom, hogy kaparja az ajtót. Beengedem, leheveredik a lábam mellé. Amikor pedig letettem a kagylót, és mentem vissza, jött utánam. Jobb, mint egy kutya, és nem is kell sétáltatni!
    előzmény:
    carmen333 (60)
     
  17. 2003. Április 22. 18:1460.
    Igen!!! :-))))) Recsegteti a kis fogait. :-))))) Akkor csinálja, amikor nagggyyyon de naggggyyyyon élvezi a simit. . .
    Képzeld, a picikénk meg felugrott mögém a kanapéra, és hozzábújt a nyakamhoz, úgy feküdt le szundizni. . . :-) Majd elolvadtam gyönyörűségemben. Pedig még csak most volt kint harmadjára! :-)))
    előzmény:
    Wya (59)
     
  18. Wya
    Wya
    2003. Április 22. 17:2859.
    Carmen, amikor "dorombol" a nyuszi, akkor olyan, mintha rágna valamit? Mert akkor dorombolt ma nekem ez az édes! :D
    előzmény:
    carmen333 (58)
     
  19. 2003. Április 22. 14:0558.
    Na az is jó ötlet! Csak figyelj, h. ne fából legyen az alja, vagy borítsd be valami vízhatlannal, amit nem tud felszedni a nyussz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173562 (57)
     
  20. Torolt_felhasznalo_173562
    Torolt_felhasznalo_173562
    2003. Április 22. 13:4657.
    Köszi, megtaláltam. Drága nyunyik nagyon aranyosak. Ketrecet házilag is összehozhozhatnám, és még egyedi is lenne. Legszimpibb a lógófülű nekem.
    előzmény:
    carmen333 (56)
     
  21. 2003. Április 22. 10:2856.
    Ha sokat futizhat kint, elég.
    Van 2 tenyésztő is a www. torpenyul. hu oldalon az ad-vesz menüpontban. (Szóközök nélkül).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173562 (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_173562
    Torolt_felhasznalo_173562
    2003. Április 21. 21:3655.
    Mit gondoltok? Egy törpenyunyinak elég egy 80*85-ös ketrec? A 100*50-es még kisebb alapterületű. Lógófülűnek. Az indexen nézegettem a hozzászólásokat, de tenyésztőt nem találtam. Biztos van, csak még keresgélnem kell. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. Április 20. 20:5254.
    Ja, ha megvan a nyúlfi száma, küldöm priviben!
    előzmény:
    carmen333 (52)
     
  24. Wya
    Wya
    2003. Április 20. 20:5253.
    Szia! Sok locsolót! :)
    előzmény:
    carmen333 (52)
     
  25. 2003. Április 20. 20:5052.
    :-((((
    és
    :-))))
    Na én lépek, csók Böbének! Szia!
    előzmény:
    Wya (51)
     

Címlap

top