Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vito P.M.D.

vitopmd
Létrehozva: 2006. augusztus 3. 15:22
"Jelenleg, az ismert ezoterikusokhoz tartozom, és itt vagyok hogy beszélhessünk azokról a dolgokról, melyek izgatnak s nem tudod rá a választ vagy csak szeretnél beszélni róla! Ha van kedved írj róla és dumáljunk...."
  1. 2020. június 10. 09:40152801.

    Hai!


    Új nap új kezdet, új hét új remények.
    A tegnapi, már már trópusi vihar legyen jelképes, vagy szimbolikus ha úgy tetszik. Elmosta, kisöpörte az elmúlt időszak rossz szagú s áporodott levegőjét.
    Nem kell hogy süssön a nap, hogy fény legyen a szívünkben.
    Mindenkinek kívánok jó hetet....
  2. 2020. június 8. 07:09152800.

    Hai!


     


    Mindenkinek jó hét kezdetet, én húzok a balcsira....

  3. 2020. június 4. 11:57152798.

    Hai!


    Ha már veszed a bátorságot, és megpróbálsz belebüfögni a magánszférámba, legalább hitelesen tedd. Fogalmad nincs miről írtam.


    Az ex feleségemről szó sem volt és nem is lesz.


    Nyomozz tovább vadbarom.

    előzmény:
    Mozdonj (152796)
    2020-06-04  10:43
  4. 2020. június 4. 10:49152797.

    vollt=volt

    előzmény:
    Mozdonj (152796)
    2020-06-04  10:43
  5. 2020. június 4. 10:43152796.

    A harmadikat ismerjuk , annyi kozos boldogsagot mutato kepet pakoltal fel rola evekig..... : szep is vollt , fiatal is volt , tehetseges is volt , isteni sutiket keszitett es az unokaid imadtak... harcolni kellett volna azert , hogy maradjon

    előzmény:
    vitopmd (152794)
    2020-06-03  16:50
  6. 2020. június 4. 10:39152795.

    halohoooo


    Elnezest : nem ertem a cimet : baratsag extrakkal ?


    Extra.... ennek mi a magyar jelentese ?

  7. 2020. június 3. 16:50152794.

    Hai!


    Barátság extrákkal, vagy nem?!
    Előre szólok, jelzem, lesznek olyan kijelentéseim, amelyek nem mindenkinek fognak tetszeni, vagy nem feltétlenül fogadják el. Nem is kell, hiszen ezek az én gondolataim, az én véleményem vagy elveim.
    A munkámból, hivatásomból fakadóan, rengeteg kapcsolati problémával találkozom, a hozzám fordulók által, melyben egy sarkalatos kérdés mindig, na jó szinte mindig felbukkan.
    Lehet e barátság nő és férfi között, miután szakítottak?
    Ízlés és személyiség kérdése, ezt tudom, de nálam ez tutira nem játszik. Ha szerelmi kapcsolatban voltam egy nővel, a szakítás után soha nem tápláltam „barátságot” vele. Igaz ellenségeskedni és bunkóskodni sem szokásom. Három feleségem volt. Igazából egyikkel sem tartom a kapcsolatot. Az első kettővel hébe hóba a közös gyermekeink kapcsán, de semmi több.
    Azzal a nővel, kivel együtt voltam, érzelmileg és szexuálisan, nem tudnám kezelni, hogy ő most épp kivel van. De egy barátnak valahol, ez evidens nem? Megdumálják.
    Nálam ez kizárt.
    Lehet rám nyomni, hogy maradi vagy egoista vagyok. Igen. Ebben nagyon. Barátság extrákkal? Ilyet sem tettem soha. Semmilyen formában. Mert ha egy nővel lefekszem, az már nem barátság nálam, hanem legkisebb módon is, de viszony. Utólag meg főleg nem. Röviden ennyit akartam ma kiadni egy gondolatom kapcsán.
  8. 2020. május 31. 20:31152793.

    Hai!



    Csak egy rövid gondolat kísérletet teszek.
    Úgy látom s tapasztalom, sokan azt gondolják, csak az a hazugság, ami nem passzol az igazsággal?!
    Nem.
    A ki nem mondott igazság, az elhallgatott való is hazugság, csak más fajtája.
    Van egy principális alapom, csak őszintén, akkor is ha fáj. Kiemelten párkapcsolatban. Nos, minden emlékfeltúrás nélkül állíthatom, ezt kevesen tartják be. Hazudni, tagadni, mismásolni, elkendőzni az igazságot vagy decensen hallgatni róla, ugyan abba a tartományba tartozik.
    Mielőtt valaki azt hiszi, Assissi Szent Ferenc vagyok téved. Én is tagadtam s hazudtam már és sajnos azt kell mondjam, hosszú távon nem kifizetődő. Szignifikánsan le is szoktam róla s azóta vallom az inkább őszintén még ha fáj is alapot. Igaz, erre is ráfázhat az emberfia.
    De van ennél szomorúbb s elgondolkoztatóbb is. Az amikor valaki hülyén, rosszul és buta módon hazudik. Amikor már a kimondásnál érzi az ember, ez kamu. Ja, a lényeg, ha netán szólsz vagy jelzed hogy ez nem stimmel, akkor a hazug fél van megsértődve, kikéri magának s még hatványozottabb helyzetben ő kezd vádaskodni hogy te hazudsz. Klasszikus sakk mondás szerint, a legjobb védekezés a támadás. Csak halkan mondom, kétszeres országos amatőr sakk csapatbajnokként , ez sem teljes igazság. Idézném Pataki Attilát, még ha kicsit alpári is (mea culpa) "én sosem támadok, csak kib@szott agresszíven védekezem"!
    A hazugságnak van anatómiája és originális alapja is, hiszen sok hazugságnak vagy torzításnak az alapjában van igazság is. Vannak bizony krónikus vagy ha tetszik betegesen hazudozók is, akinek már rég nem része az igazság és szlengesen mondva már séróból is kamuzik. Miért? Hm....csak. Azt hiszi a legtöbbje hogy így védekezik valami ellen, amit nem mer felvállalni. Mondjuk önmagát, a valós énjét, a hibáit vagy bűneit.
    Ez igen komoly mentális és lelki csapda ám. Aki belekerül ebbe az örvénybe, azt le is húzza magával a mélybe, és a "védekezése" olyan jól sikerül a valóság ellen, hogy szépen magára is marad. S aki mellette marad vagy tapad rá, az pontosan olyan hazug mint ő. Zsák a foltját.


    Persze sokan vannak, akik azért hazudnak vagy tagadnak, mert úgymond nem akarja a másikat megbántani. Érdekes érv. Ugyanis, valójában a hazugságaival sokkal jobban megbántja, hiszen hülyének nézi a másikat. Főleg ha kiderül s bizony igen sokszor kiderül, mint jeleztem. Az igazság kimondása, lehet hogy megbántja a másikat, elsőre, de az később megbocsájtható, megbeszélhető. A kiderült hazugságot nem, sőt, mint írtam, mélyebb válságot okoz a megbántott félnél. Párkapcsolatban ez egyet jelent a bizalom brutális kivégzésével.
    Szóval igyekezzetek többször vagy majdnem mindig őszintének lenni. Kifizetődőbb.
  9. 2020. május 27. 10:14152792.

    Hai!


    Semmi sem történik, amíg nem mozdul valami....by A. Einstein

  10. 2020. május 25. 21:00152791.

    Podmaniczky utca


    Történt egyszer, réges régen, hogy munkaügyből kifolyólag (nyílászáró szerelés) kiszálltam egy címre a férjemmel, akit műszaki felméréssel bíztak meg ablakcsere céljából. Ott voltam, hát felmentem vele én is a klasszikus, körfolyosós Pesti bérház 2.emeleti lakásába.
    Belépve az ingatlanba, azon nyomban borsózott a hátam. Egy darab bútor nem volt benne, szinte csak a falak maradtak. Nem volt lelakott, se koszos, abszolút semmire nem lehetett következtetni az adott állapotából néhai frizimiskájára. Egy felújítás alatt álló, csont üres nagypolgári lakás volt, több mint 4méteres belmagassággal, 3 külön nyíló szobával, hatalmas beltéri ajtókkal(eredeti), klasszikus parkettával, régi fa ablakokkal. (amik cseréje végett voltunk ott).
    Amíg a férjem a jelenlévő kivitelezővel méregettek, tárgyaltak, tanácskoztak, addig én lassú léptekkel körbejártam a lakást, szinte diafilmként peregtek előttem életképek..
    Láttam fekete ruhában, gondos, ám annál egyszerűbb kontyba fűzött hajú asszonyt, pipázó úriembert egy karosszékben, két fiatal felnőtt ifjút és kisgyermeket egyaránt.
    Egy átlagos nagypolgári család. Minden porcikámban éreztem a szomorúságot és félelmet ami szinte párolgott a falakból.
    Egészen az egyik hatalmas szoba boltíves ablaka előtt állva, kezemet megpihentetve a belső párkányon kimeredtem az elém táruló képre.. Sínek.. Tehervonatok...és akkor, mint derült égből a villámcsapás, hasított belém a keserű felismerés. Zsidók.. Egy nagypolgári zsidó család. Azonnal felpörgött az agyam, oda mentem a férjemhez és megkértem kérdezze meg legyen szíves a kivitelezőt, mit tud a lakásról.
    Nem értette a kérdésemet de nem is firtatta, megkérdezte.
    Az Úr érdemben nem tudott válaszolni de közölte, hogy hamarosan várható az érkezése az új tulajnak, ő bizonyosan többet tud a lakás múltjáról.
    Izgatottan vártam az úriember érkezését, közben egyre jobban értettem meg a megérthetetlent. Teljes meggyőződésem volt, hogy azokat a szerencsétlen, ártatlan embereket közvetlen az otthonukból hurcolták el..
    Sokat nem kellett kétségek közt tipródnom, alig 15 perc elteltével nyitódott az ajtó és beviharzott egy középkorú férfi.
    Alig hagytam pár szót váltani őt a kivitelezővel, már oda is léptem hozzá, és gyors bemutatkozást követően már bombáztam a kérdésemmel.
    Meglepettséget egyáltalán nem mutatva, szinte közönnyel böfögte ki:
    "Hosszú krónika, de egy deportált zsidó családé volt anno, sokáig lakatlan maradt, aztán az aktuális jogos örökös túl akart adni rajta és jöttem én. Bőven piaci ár alatt vettem, kell rá költeni de még így is jó vétel volt."
    Zárta rövidre, és mire felocsúdtam, már a konyha gázcsöveiről értekezett a kivitelezővel.
    Én meg úgy álltam ott, mint akire egy dézsa jeges vizet öntöttek, sokkolt a megérzésem beigazolódása.
    Alig vártam, hogy a férjem végezzen és menjünk onnan mihamarabb.
    Örök emlék maradt.


    Szegesdi Klaudia
    előzmény:
    vitopmd (152790)
    2020-05-25  20:59
  11. 2020. május 25. 20:59152790.

    Hai!


    A lányom írása....


     



    Épület lélektan
    1.rész.


    Lélek. Olyan misztikus, olyan megfoghatatlan de mégis mindennapi fogalom.
    Leginkább emberekre, állatokra, vagy növényekre vonatkozóan használjuk a kifejezést, de gondolkodtál e már azon, hogy a házaknak/épületeknek is lehet úgymond lelkük?
    Szerény meggyőződésem szerint nagyon is.
    Annak idején, ifjú csikó koromban hódoltam egyfajta, nem mindennapi hobbinak, miszerint elhagyatott házakat, ipari épületeket jártam be. Önhasznú kutatásaim során több tucat épülettel, vagy annak maradványaival volt szerencsém találkozni, amiből bőven volt lehetőségem konzekvenciát leszűrni.
    Érdekes volt minden szempontból, hisz nem volt két egyforma tapasztalásom.
    Alapvetően három nagy csoportba tudtam kategorizálni az alapot.


    1, mondhatni semleges(nem teljesen maradéktalanul értetendő, inkább túlnyomórészt.)


    2, kellemes érzetű, határozottan pozitív töltetű


    3, kellemetlen érzetű, határozottan negatív töltetű


    Nyílván többetekkel megesett már, hogy belépvén egy házba, azonnal a hatalmába kerített titeket egy érzés... No ebből az érzésből indul minden. Aki érzékenyebb szenzorokkal van felvértezve, az ennél mélyebb érzéseket is kiszűr, olykor kínos pontossággal akár.
  12. 2020. május 23. 08:54152789.

    Hai!


    Kellemes hétvégét....

  13. 2020. május 18. 19:24152788.

    Hai!


    " Hajtsd a fejed a bal vállamra, hogy a jobb kezemmel simogathassalak.." szaracén mondás... 

  14. 2020. május 16. 22:17152786.

    Hai!


     


    Tudom, nem kell bemutatni, ezt csinálja hosszú évek óta. Egy névtelen gonosz nímand, aki itt éli ki a beteg hajlamait. Át kell lépni rajta.

    előzmény:
    Nikita 666 (152779)
    2020-05-15  21:37
  15. 2020. május 16. 12:53152785.

    Elhagynád legalább ezt a topicot végre? 

    előzmény:
    Mozdonj (152784)
    2020-05-16  09:42
  16. 2020. május 16. 09:42152784.

    En olyan ironiat nem tudok megfejteni , hogy angyaltoll van az anuszomban...
    Olyan almafarol estem le , ahol ironiaban anusz nem szerepel s angyalt/Istent/vallast nem emlegettek/mostak egybe   testiseggel , nemiszervvel .
    ELnezest a teged serto tevedesert .

    előzmény:
    Nikita 666 (152782)
    2020-05-16  08:52
  17. 2020. május 16. 09:35152783.

    Huha .
    Kihoztam beloled az allatot..
    Itt mutatod az igazi "enedet"


    Magyarorszagon hazasodtam , nem szoktem sehonnet.
    4 evig tarto  francia nyelvu levelezes es tobb talalkozas utan szantam ra magamat hazassagra .
    3 ev kulonbseg van koztem es hazastarsam kozott .
    Fiatal volt , szep volt es en is .
    A magyar allampolgarsagomat nem tagadtam meg : kettos allampolgar vagyok .
    Sokaig diplomata utlevellel mentem haza , rendszeresen .
    Nyugdijas szuleimet eletuk vegeig tamogattam anyagilag...
    Sosem ultem be luxuskocsiba ajandekert s nyujtogattam a nyelvemet a "rosszuldugott savanyodott hulyekre" akik iskolapadot koptattak a helyett , hogy szettartak volna erzelem nelkul a comjukat.. OK ?
    Mindenem amim van , es van , a ket kezemmel es az eszemmel szereztem.
    Az , amiket itt osszegordasz duhodben , az sokat mond rolad .

    előzmény:
    Nikita 666 (152782)
    2020-05-16  08:52
  18. 2020. május 16. 08:52152782.

    NA MOST FEJEZD BE. 


    ÉN ILYESMIT SOHA NEM HOGY NEM IRTAM, DE MÉG CSAK GONDOLATI SZINTEN SEM JELENT MEG, HISZEN HOGYAN KERÜLNE ODA EGY TOLLPIHE?


    AZT IRTAM HOGY FOLYAMATOSAN AZT A TESTRÉSZEMET KOSLATOD AHOVÁ SOHA NEM SÜT A NAP, VAGYIS AZ ÁNUSZOMBAN JÁRSZ. 


    HA KÉPTELEN VAGY EGY ANYANYELVED SZINTŰ IRÓNIÁT MEGFEJTENI, AKKOR NE NÉZEGESS MAGYAR FÓRUMOKAT.


    NEM ÉN VAGYOK AZ EGYETLEN AKIT DIREKT ÉS ROSSZINDULATÚAN FÉLREMAGYARÁZOL, FOLYAMATOSAN EZT TESZED, ÉS AZ ÖRDÖGI EMOJIT UTÁNA NYOMOD. 


    SOK EMBER TOPICJÁBA BESETTENKEDSZ, ÉS OTT ELLEHETETLENITED A BESZÉLGETÉSEKET.


    PRÓBÁLD MEG A GYÉR ÉRTELMEDDEL FELFOGNI HOGY NEM KÉRÜNK BELŐLED. ELHAGYTAD A HAZÁNKAT, ÜLJ MEG NYUGODTAN OTT AHOVÁ SZÖKTÉL, VELÜK FÓRUMOZZ. EGY CSEPPET SEM ZAVAR, HOGY PÁR EMBER KIVÉTELÉVEL ITT TÉGED MINDENKI UTÁL, LENÉZ, BUTÁNAK TART? MIÉRT KELL SOK TOPICBA BELERONDITANOD, HA ÉRDEMBEN NEM TUDSZ HOZZÁSZÓLNI SEMMIHEZ? 


    SOKAN KÉRDEZZÜK:  MIÉRT? 

    előzmény:
    Mozdonj (152780)
    2020-05-15  21:45
  19. 2020. május 15. 22:06152781.

    Magas IQ-seknek, ha kepet sem tudnak megnyitni ,  plan B : belinkelve a  hazugsag

    előzmény:
    Mozdonj (152780)
    2020-05-15  21:45
  20. 2020. május 15. 21:45152780.

    Javitok : Te irtad kinodban , hogy a nemiszervedben volt a toll...


    Hazug is vagy

    előzmény:
    Nikita 666 (152779)
    2020-05-15  21:37
  21. 2020. május 15. 21:37152779.

    Ha van időd nézz körül a fórumon, ámokot fut. 


    Megpróbál kigúnyolni, többek között azt irta már kinjában hogy a nemi szervemben találtam tollat. 


    De most mellé lőtt, pontosan tudtam hogy a hozzászólásomat elolvassa, majd kigúnyolja. Csak annyit irtam amennyit vállalok. Totális öngólt lő sorozatosan. 


     


    Amikor kész a felvétel, leadás előtt megmutatják neked? Ha itt tudod jelezni hogy hol tudjuk majd megnézni, szerintem többeket érdekelne. 

    előzmény:
    vitopmd (152778)
    2020-05-15  09:11
  22. 2020. május 15. 09:11152778.

    Hai!


    Saját gondolata nem sok van. Ő igazi gugli huszár. De...a guglin sem minden szentírás. 

    előzmény:
    Nikita 666 (152777)
    2020-05-14  10:23
  23. 2020. május 14. 10:23152777.

    Hát nem megjelent Mozdonyka? Nem baj, Ő a fórum "védjegye". Ha nem jelenne meg napi szinten még az is lehet hogy aggódnék miatta. 


    Sejtettem hogy tudnál beszélni a témáról, ilyenkor sajnálom hogy nincs itt privát lehetőség. Na mindegy. További szép hetet neked, és a többieknek is. 


    Annyit még megjegyeznék az okoskodás szóra, hogy én már a múltkor elgondolkodtam valamin. Ha nem lenne NET, Mozdonyka vajon mennyire lenne "okos"? Az tény hogy mindennek alaposan utána tud nézni, de mintha saját véleménye vitaszinten nem lenne. Hasonlattal élve, egy lyukas lavórt próbál teletölteni, és abból itatni embereket. Márpedig egy használhatatlan lavór csak arra jó hogy kerülgessük, akadálynak. 

    előzmény:
    vitopmd (152775)
    2020-05-14  09:14
  24. 2020. május 14. 10:08152776.

    eeeen ?


    Csak azt mondtam volna , hogy kilukadt a dunyha...


    Emlekszem a topikomra , amikor azt allitottam , hogy egy fantom megdugott ejjel... rogton megjelentel es tudomanyosan kikerdeztel

    előzmény:
    vitopmd (152775)
    2020-05-14  09:14
  25. 2020. május 14. 09:14152775.

    Hai!


    Őszintén mondom, egy ilyen mélységű dolgot nem is lehet, kitárgyalni írásban. Főleg úgy hogy nyilvános, és bárki olvashatja és kedvére még szemétkedhet is. Ezt igen gyorsan megtanultam a közösségi oldalakon, semmit nem adunk ki ami intim vagy fontos. 


    Egy példa....ha...mondom ha belevágnék hosszú és kiterjedt okfejtésbe, "szakmázva" azonnal itt lenne mozdonyka, és elkezdene szemétkedni, beszólni, vitatni, okoskodni bla bla bla. Nincs rá szükségünk hidd el. 

    előzmény:
    Nikita 666 (152774)
    2020-05-14  09:08
  26. 2020. május 14. 09:08152774.

    Nem álomfejtésre gondolzam. Ez teljesen más.


    Az elméletre kiváncsi lennék, de kész, itt a fórumon semmilyen beszélgetést nem lehet folytatni. Már nyitottak egy topicot pihe cimmel a kérdésemről. Engem nem igazán érdekel, bohóckodjanak kedvükre. 

    előzmény:
    vitopmd (152773)
    2020-05-13  09:23
  27. 2020. május 13. 09:23152773.

    Hai!


     


    Szia, az álomfejtés nagyon összetett dolog s általában az a bevett szokás, ha ezzel jön valaki, hogy megkérem, vezessen egyfajta naplót. Bármikor ébred, azonnal írja le amire emlékszik. Dátummal. Egy tucat jegyzetet már lehet elemezni, összefüggéseket keresni s találni. 


    Arról nem beszélve, az álomban történő dolgok a legtöbbször csak szimbolikus értelműek, nem egy az egyben arról szólnak amiről álmodsz. Lásd C.G.Jung álom szimbolizálását. 


    A fehér pihe toll mint angyali üzenet, szerintem sztereotípia, és erőltetett párhuzam. Volna elméletem erre a toll dologra de nem populáris.

    előzmény:
    Nikita 666 (152772)
    2020-05-09  20:09
  28. 2020. május 9. 20:09152772.

    Na most már megkérdezem mert valahogy soha nem úgy jött össze a beszélgetésünk hogy legyen rá alkalmam, erről mit mondasz, mit tudsz? :


    Visszatérő álom, elalvás után ágyban ébredek, mindig máshol de a helyszinek hasonlitanak, hatalmas kastélyszerű ház, félhomály, és érzem az energiákat. találkoztam már ott olyan nővel is, akitől kérdeztem hogyan került oda, és ő csodálkozott, mondta hogy ő meghalt, de én mit keresek ott? A szüleim egyik szomszédasszonya volt, később rákérdeztem, valóban elhunyt. Láttam már amikor külföldön éltem, a rég nem látott legjobb barátnőmet. Szólt hogy valami fontosat akat mondani, de közben távolodott, gyengült a hangja. Felhivtam őt pát nap múlva, de a testvére vette fel, mondta hogy meghalt. Megámodok előre dolgokat. Nem épp úgy történnek persze, de a lényeg ugyanaz. Még az életem részei, de én már tudom hogy valamilyen módon el fogom őket vesziteni. Többször volt álmomban hogy a kastélyszerűségből rohantak kifelé az emberek (?), én viszont mentem befelé. Ott mindig volt valamilyen nem is tudom micsoda, embernek nem mondanám, de volt alakja. A szine meghatározhatatlan, de sötét az biztos. Mintha tömör energia lenne. Mindig megküzdök vele, az elején féltem, most már nem. Nem elég erős, furcsa. Hogyan kerülök álmomban ilyen helyzetbe, halottak közé? Miért hadakozom azzal az ... izével, és főleg, ki ő? Hogyan tudnám erősiteni a jósló álmokat? 


    Ha nem tudsz ezekre választ adni az sem baj, én már megtanultam együtt élni ezekkel a furcsaságokkal. Csak mégis, érdekelne. Arra már rájöttem hogy másoknak ne kivánjak rosszat. Te is mondtad, ha nem tudom irányitani, az rosszul sülhet el. 


    Még valami. Hófehér picike madártoll, inkább pihe, lehetetlen helyeken, az angyal üzenete, ahogyan olvastam? A lehetetlen hely szó szerint lehetetlen hely. Tudod, ahol a madár sem jár. Csak a pihéje. ? 

    előzmény:
    vitopmd (152767)
    2020-05-06  21:01
  29. 2020. május 9. 19:44152771.

    Ha van bennük hajlam az ezotériára, ha elég érzékenyek rá, akkor megcsinálják, és úgy ahogyan te szeretnéd hogy legyen. Szerintem ennyi idő után már ki tudod szűrni azokat, akik csak a szenzációt hajszolják. 


    Sok sikert! 

    előzmény:
    vitopmd (152765)
    2020-05-06  10:07
  30. 2020. május 9. 19:42152770.

    Ha van bennük hajlam az ezotériára, ha elég érzékenyek rá, akkor megcsinálják, és úgy ahogyan te szeretnéd hogy legyen. Szerintem ennyi idő után már ki tudod szűrni azokat, akik csak a szenzációt hajszolják. 


    Sok sikert! 

    előzmény:
    vitopmd (152765)
    2020-05-06  10:07
  31. 2020. május 9. 09:08152769.

    Hai!


     


    Mindenkinek kellemes hétvégét....

  32. 2020. május 6. 22:32152768.

    Be kell irni a forrast , amikor koppintasz.
    Ezek az ollozott dolgok valakinek a szellemi munkaja/tulajdona... es ki tudja ? ... lehet , hogy tobbet vagy mast olvasna az oldalrol  a veletlenul idetevedo , mint azt, amit Te adagolsz

    előzmény:
    vitopmd (152766)
    2020-05-06  21:00
  33. 2020. május 6. 21:01152767.
    Hogyan lépj kapcsolatba Cassiellel?
    Cassiel kedvenc kommunikációs módszere az álmokon keresztül való üzenetküldés, amikor felfedi magát, kétségkívül felismered. Azok, akik kapcsolatba lépnek ezzel a misztikusan szép angyallal, sűrűn fognak vele álmaikban találkozni. Álmodban megjelenhet egy forgalmas utcán tömegben, vagy megjelenhet tükörképedként a tükörben. Függetlenül attól, hogy milyen helyszínen látod őt álmaidban, általában az este közeledtével jelenik meg, amikor a legsebezhetőbbek vagyunk.
    Cassiel szeret feltűnést kelteni megjelenésével. Klienseim úgy számolták be első találkozásukról vele, mintha csak szellemet vagy vámpírt láttak volna, vérfarkast, igaz, egyikőjük sem érezte magát fenyegetve általa. Cassiel ezzel a viselkedéssel arra akarja felhívni a figyelmünket, hogy a külső egyáltalán nem számít, ha nagyobb rálátásunk van a dolgokra. Az számít, ami bennünk lakozik.
    A furcsa külső mögött Cassiel Isten szépséges és felvillanyozó angyala, aki segít hordozni minden szomorúság terhét. Tisztán hallóknak nem sok mondanivalója van, míg álmaikon keresztül kapcsolatba nem lépnek vele. Nagyon lágy hangja van, sokszor használ szleng kifejezéseket, közvetlen nyelvezetet.
    Tisztán érzők egy hús októberi éjszaka tábortűznél eltöltött érzéseként azonosíthatják. Jelenléte nyugalmas, de néha hús fuvallat keveredik közé, ami inkább felfrissítő, mintsem reszkető.
    Felhívom a tisztán látók figyelmét, hogy Cassiel egyáltalán nem felel meg az általunk könyvekből ismert angyalábrázolásoknak. Tudom, folyamatosan azt hangoztatom, hogy az angyalok olyan formában jelennek meg előttünk, ami nekünk elfogadható, de Cassiel egy kivétel. Nehéz időkben támasz a jelenléte, azonban az elfogadás és a tolerancia nagy tanítója is.
    Lázadó természete miatt senki kedvéért nem fogja leváltani a fekete ruháit, de lázadása mellett a legnagyobb segítség a lélek igazi dolgainak meglátásában.
    előzmény:
    vitopmd (152766)
    2020-05-06  21:00
  34. 2020. május 6. 21:00152766.

    Hai!


     


    Cassiel...


     




    NEVE JELENTÉSE: Isten sebessége.


    ÁLTALÁNOS MEGJELENÉSI KINÉZETE: Vállig érő barna hosszú haj, karakteres arcforma, nyugodtságot sugárzó tekintet és energia


    VÉDNÖKSÉGÉBEN LÉVŐ ÜGYEK: letaposottak, megalázottak elszegényedettek, elnyomottak, igazságtalanul üldözöttek, elárvult gyermekek.


    MENNYEI FELADATKÖREI: A könnyek angyala, Cassiel jelenlétével nyújt vigaszt azoknak, akik a legszomorúbb pillanataikat élik át. Cassiel elkíséri az összes mennyei teremtményt, hogy segédkezet nyújthasson.


    MIKOR ÉRKEZIK ÉLETEDBE: Mikor legsötétebb óráidat éled, elhagyatottnak érzed magad. Mikor szíved elnehezült, könnyekkel telik meg, odatartja vállát keserű bánataid kisírásához.


    ELŐRELENDÍTI/ELŐIDÉZI: aktivitás, türelem, bátorság, hit, erő, csendesség, egyediség.


    LEBONTJA: türelmetlenség, szorongás, vereségérzet, elanyátlanodottság, undor, elszigeteltség, bűntudat, utálat, düh, megbánás, magányosság, csapás.


    JELLEMZŐ ENERGIÁJA (HŐMÉRSÉKLET/SEBESSÉG/TERMÉSZETI ERŐ): hideg/gyors/víz.


    SZÁRNYAI: sötétszürkétől a kékes feketéig.


    ÁLTALÁNOS ÖLTÖZETE: jobban szereti az utcai öltözetet.


    IKONOK: sárkány, telehold, kard.


    ÁLLATOK: sárkány, hópárduc, hóbagoly, veréb, sas.


    NÖVÉNYEK: répa, kerti amarillisz (mérgező), fokhagyma, magyal, nadragulya (mérgező), pacsuli, tök, tátika, szalmaszál.


    TÁRGYAK: városkép, álomkép, hold és holdfény, éjszaka, régi templomépületek, eső, kardok.


    BOLYGÓ: Szaturnusz.


    NAP: szombat.


    ÉVSZAK: ősz, tél.


    TERMÉSZETI ERŐ: víz.


    FÉMEK: ólom (mérgező).


    KRISTÁLYOK ÉS DRÁGAKÖVEK: achát, hegyikristály, hematit, jás- pis, pirit.


    FORMÁK: éles hegyes formák, yin-yang.


    CSAKRÁK: gyökér, torok.


    ZENEI HANG: A.


    HANGSZEREK: basszusgitár, szintetizátor (digitális vagy számítógép vezérelte stb.)


    SZÍNEK: fekete.


    SZÁM: 0.


    ILLAT: fekete tea, levendula, (esetleg pacsuli).

     




     
  35. 2020. május 6. 10:07152765.

    Hai!


    Én úgy vélem belevágnak abba, amit én ajánlottam, mert tetszett nekik, csak nem erre készültek....

    előzmény:
    Nikita 666 (152764)
    2020-05-05  10:55
  36. 2020. május 5. 10:55152764.

    Talán szintet lépnek, de sokakkal nem érdemes még szóba állni sem. 


    Ismered a mondást ... vért és tépett beleket. Csak a látvány és az illúzió érdekes. 


    Akit komolyan érdekel a téma, az rád talál úgyis. 


    Az emberek többségének az értelme megmaradt azon a gyermeki szinten, hogy a boszorkányság / varázslat valami mese. 

    előzmény:
    vitopmd (152762)
    2020-05-04  11:53
  37. 2020. május 4. 16:17152763.

     


    Na .
    Szegeny boszorkanynagyherceg .
    Azt hittem , csak en macerallak !
    Tudod , miert jarsz mindig "igy" ?
    // "igy"=kigunyolnak/megvetnek , vasari mutatvanyt latnak benned az ujsagirok //


    Mert a boszorkanyok nem leteznek .
    Csak nagy gyerekek vannak , vagy penzlenyulo kartyavetok...


    Anushavan is meg mindig varazsol : az oldala a Neten  intelligens , ertelmes , pontos... csak sajnos O is jovendomondo penzlenyulo ... egy idoben penisznovelo es allando felallast igero tablettak eladasaval probalkozott...


    A masik mestersegbeli kollegad , akit ismerhettel , mivel a Boszorkanyszovetseg föpapja volt : a dr Szikra Tamas , igazi diplomas , tanult ember ,orvosdoktor! Lenkeivel szedelgett aids-ugyben...
    .... otthagyta a sokfele gyogyvizet , magneses szart , es feltalalta az orok elet titkat , tabletta alakjaban lehet venni ... Na ebben hiszel-e ?


     

  38. 2020. május 4. 11:53152762.

    Hai!


    …és még mindig…


     


    Újabb könyvet írhatnék a témáról, de sajna a kereteim eme oldalon szűkösek, így lényegre törően igyekszem fogalmazni.


    Okkultizmus és a média.


    Húsz évvel ezelőtt, nem kis hezitálással, de ráadtam a fejemet arra, hogy elvállaljak egy tévés megjelenést, az azóta hála az égnek elhunyt Mónika show-ban. Miért tettem? Nem csekély önbizalommal, azon hitemben, hogy lehet erről a témáról a médiában megjelenni, beszélni, megmutatkozni úgy, hogy ne öncélú legyen, hanem ismeretterjesztést adva azoknak, akik járatlanok e témában. Tévedtem. Esélytelen volt.


    Igaz, ez már az én hibám volt, még évekig ebben a reményemben vállaltam el sorban tévés szerepléseket, egyiket a másik után, hadd ne soroljam őket, hozzátéve, nem kevés vitát és harcot végigjátszva, mert a média és én nem egyeztünk. Ők bohóckodást, maga mutogatást és látvány show-t akartak, én meg ismeretterjesztést. A kettő nem ugyan az. Aztán feladtam. Kiálltam a sorból.


    Még évekig jött, ugyan egyre szórványosabban, ilyen olyan felkérés, de elzárkóztam. Persze hiányt nem szenvedett a média, mert bőven találtak olyanokat, akik rommá gagyizták magukat a szereplésért, és sikerült is még jobban lejáratni ezt a területet s azok képviselőiket. Tavaly kissé megtört a jég, mert egy ismerősöm felkért, legyek egy boszorkány szépségverseny zsűritagja. Hosszas viták és egyeztetések után elvállaltam. Rövid leszek. A rendezvényen megjelenő média képviselők, újságírók később olyan cikkeket (index) komponáltak, amely azon túl, hogy lejárató jelleget öltött, köszönő viszonyban nem volt, az ott elhangzottakkal. Volt egy órás előadásom a boszorkányságról például, melyből a lényeget elhallgatták, amit meg megírtak vagy nem hangzott el, vagy más értelmezésben hangzott el, de ami olvasható volt az bicska nyitogató lett.


    Puff.


    Igaz, egyetlen egy újságíró, nevezett Tölgyesi Tibor volt az egyetlen, aki valóban kíváncsi volt lényegi dolgokra, tényekre, s amit elmondtam neki a később történő beszélgetésünkben, nevezzük interjúnak, hajszál pontosan azt adta vissza, amiről beszéltünk. Rendkívül korrekt eljárás volt, ami már már szokatlan volt számomra az elébb elmondottakhoz képest. Ezt a cikket, meg is osztottam itt nektek.


    Két hete kaptam egy telefonhívást, egy ismert dokumentumfilmes stáb vezetőjétől, hogy készítenének a témáról, mágia, boszorkányság kapcsán egy dokumentum filmet. Részben velem.


    Az előzetes megbeszélésre meg is érkeztek ketten, a hölgy és a lánya. Három órás beszélgetés keveredett ki, de….


    Miután rögtön az elején értésükre adtam, nem kívánok sem bohóckodni, sem technikákat, titkokat kiadni alaposan lohadni látszott a lelkesedésük. Legyen javukra mondva, elfogadták az indokaimat. Persze jeleztem számukra, tudok nekik olyanokat ajánlani, akik szívesen adják magukat egy kis szereplésért a színjátékhoz, jelmezes álarcos bálhoz, meg egyéb hókusz pókuszhoz, de tetszett amikor azt mondta a vezető hölgy, nekik az nem kell. Itt állt be egy holtpont.


    De nagyon szimpatikusan viselkedtek s álltak hozzám, így adtam nekik téma ajánlatot, amiben viszont szívesen veszek részt.


    Abban maradtunk, átgondolják és jelzik ha mehet.


    Javíthatatlanul hiszek abban, lehet az okkult témakörben úgy is műsort vagy ismeretterjesztést alkotni, hogy nem a hülye frázisok és bohóckodások teszik ki, a megmutatni valót.


    Kíváncsi vagyok szintet lépnek e?????

  39. 2020. május 1. 09:33152761.

    Boldog Beltane ünnepet...

  40. 2020. Április 30. 08:38152760.

    Hai!


    -Légió a nevem, mert sokan vagyunk....mondta a démon.

  41. 2020. Április 28. 21:39152759.

    mozdonyKa   ?????

    előzmény:
    vitopmd (152758)
    2020-04-19  22:26
  42. 2020. Április 19. 22:26152758.

    Hai!


     


    Niki..az olyanokat mint te, aki még ha vitázik is, nem offol és nem gyalázkodik vagy fikáz másokat, mindig szívesen látom itt.


    Nem megyek a modikhoz két okból...


    1 -Szarnak mindenre.


    2- mozdonyka is modi...mert más közösségi oldalon, ennyi szemétség tizedéért már kivágták volna mint ciccet kakizni. Ő az, aki "álruhában" azzal próbál topiconként felhajtást gyakorolni, hogy rommá szemétkedi magát s kötekedésben nincsenek gátlásai. 


    Én már régóta csak nevetek rajta, mert egy szánalmas kis lúzer. Az itteni erőlködése bocsi de egy kalap szart nem ér. Nem árt. Max az NLC már amúgy sem jó hírének. 

    előzmény:
    Nikita 666 (152757)
    2020-04-19  20:17
  43. 2020. Április 19. 20:17152757.

    Ha belenézel az "IQ-s"topicba, kissé visszaolvasol, akkor te is megtudod az okát. Holnapra lehet kimoderálják, mindegy. 


    Van ott egy régi kedves ismerősöm akivel beszélgettem, és persze hogy van egy édes fórumozónk, aki szeret jelentgetni. 


    Vito nem az aki rohan a moderátorokhoz mindenért. Ettől függetlenül ide most nem fogok irni, tiszteletben tartom a topicját. Olvasgatni szoktam mert olyasmikről ir ami engem érdekel. 


     


    ... pucsitok ... háááát ... Hogy honnan vesz ilyen szavakat? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (152756)
    2020-04-19  19:26
  44. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. Április 19. 19:26152756.

    Csakhogy én ezt az okot nem ismerem, és még mindig bizonytalan vagyok az elmarasztaló szavak címzettjét illetően.  Biztos ami biztos, az általam indított topikban válaszoltam. (Politika, vallás, tudomány)

    előzmény:
    Nikita 666 (152755)
    2020-04-19  18:52
  45. 2020. Április 19. 18:52152755.

    Az elnézést kérésemnek megvolt az oka. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (152751)
    2020-04-19  17:57
  46. 2020. Április 19. 18:47152754.

    Mozdony? Ugyan. 


    Bárki más irta volna, ugyanigy teszek. Nézd, itt nagyjából mindenki tisztában van azzal, hogy miféle. Ha bármit is számitana a véleménye akkor igen, foglalkoznék vele. De igy hidd el, lényegtelen. Nem számit. 

    előzmény:
    vitopmd (152750)
    2020-04-19  17:09
  47. 2020. Április 19. 18:41152753.

    Az egyik embert lógó tökűnek nevezed, a másikat pucsitónak, a harmadikat hazugnak. 


    Elszórva megtalálni azokat a jelzőket, amelyekkel te itt embereket illetsz. 

    előzmény:
    Mozdonj (152752)
    2020-04-19  18:29
  48. 2020. Április 19. 18:29152752.

    Vitonak semmi problemaja Veled .
    Hozzam szol .
    A kis pucsito magas IQ-s beleoffolt a hozzaszolasomba , mert meg kellett vedenie a joistenét ..
    Ennyi . Folytassad nyugodtan : olvaslak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (152751)
    2020-04-19  17:57
  49. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. Április 19. 17:57152751.

    A beszélgetésünkért kérsz elnézést? Ha igen, akkor az minden bizonnyal nem illik bele a téma profiljába, illetve kapok egy meglehetősen negatív kritikát. Az első miatt én kérek elnézést, nem akartalak "bűnbe" vinni, a másodikkal nem tudok mit kezdeni. Meglepő vélemény, de az illető biztosan tudja, mire alapozza. Ezt nevezzük szubjektív igazságnak vagy valóságnak, amivel nem lehet (nem érdemes) vitatkozni.


    Már be is fejeztem!

    előzmény:
    Nikita 666 (152749)
    2020-04-19  17:07
  50. 2020. Április 19. 17:09152750.

    Hai!


     


    Semmi gond csak nyugodtan....neked még van kedved és időd , az nlc hivatásos kötekedőjével vitázni. Én már leszarom. Egy senkiházi aki ebben éli ki magát....sikertelen lúzer.

    előzmény:
    Nikita 666 (152749)
    2020-04-19  17:07
  51. 2020. Április 19. 17:07152749.

    Vito, elnézést a kis kitérőért. 

  52. 2020. Április 19. 16:53152748.

    Ugye nem gondoltad komolyan hogy szabadkozol?  A veled való beszélgetés számomra mindig élmény, sok mindent másképp látsz mint én, és egyáltalán nem mondhatom és nem is mondom azt hogy nincs igazad. 


    A vidóval talán az volt a gond, hogy habár kellemes laza beszélgetésnek akarták beállitani, ahelyett egy görcsös bizonyitás lett a belőle. Nem is mérlegelték a másik nézőpontját. Én elfogadom a nemleges állitást is, de csakis akkor ha valaki a saját nevében beszél. nem lehet azt mondani hogy Isten nincs, mert ez az állitás magában foglalja az én véleményemet is. Minden ember csak és kizárólag a saját szemszögéből szólhat ebben a témában. Meg fogsz lepődni, de engem nagyon irritál amikor egy gyereknek már a születésekor eldől hogy milyen vallású. Engedni kellene hogy a gyerekek maguk jöjjenek rá. Érdekes folyamat, izgalmas megfigyelni azt, amikor egy ateista családban az egyik gyerek elméje annyira megnyilik, hogy saját magától jelzi, valaki van aki mindent megteremtett. 


    Amiket leirtál, azokat én is szinte mind úgy gondolom, csak másképp fogalmaztam meg. Például az, hogy az általunk észlelt és megismert világon kivül más is létezik. A tudományt és a gépeket az emberek hozták létre, egyetlen tudomány és egyetlen gép sem olyan tökéletes, mint egy élő lény. Van egy plusz adottsága minden élőlénynek, a megérzés. Ezt egyetlen gép sem képes produkálni. Valószinűség számitással dolgoznak egy előre "jósolt" dolognál, de az élőlények kiszámithatatlanok. 


    A világ kezdete ... nos, ez igen érdekes téma. Az ősrobbanástól számoljuk. De ez csak a mi ismert világunk kezdete. Az ősrobbanás előtt is létezett már idő. Vajon mennyi ideig érlelődött az a kis "magocska", amig szétrobbant és egy gyönyörű világ keletkezett? Na ez az, amit valószinűleg soha nem fogunk megtudni. És most merészet mondok, azt a kis "magocskát" hasonlithatnánk egy megtermékenyitett petesejthez. Minden stimmelne. A jó és rossz, Isten és Sátán, női petesejt és férfisperma. elképesztő a hasonlóság ha igy nézzük. Érlelődött ,majd szétrobbant. A magzat 9 hónapig érik, majd megszületik. És igy már értelmet nyert az, hogy mi Isten gyermekei vagyunk, minden élőlény, Földön és Földön kivül létező organizmus. Ezt a megközelitést még sehol nem olvastam/hallottam, túl merész. 


    Nekünk Földi embereknek és lényeknek igen, számunkra létezik idő. De engedjük szabadjára az elmét, és súroljuk az őrület és zsenialitás határvonalát. Képzeljük el hogy valójában ... nincs idő. Képzeljük el a végtelen létet, amelyben körkörös vándorlásban vagyunk. Adott a lélek, és az "időnként" új testet kap a körforgásban. Oké, ez mondjuk reinkarnáció lehetne, de számoljunk azzal is hogy valamilyen űrlényként éltünk már, vagy esetleg a jövőben öltünk olyan formát. Ez idáig rendben is lenne, ha nem lenne ott az az apró probléma, hogy a bolygók pusztulnak. Még merészebb lenne azt gondolni, hogy a Teremtő egyszer valamikor újrateremti az egész világot. Ha Ő létezik akkor megteheti? Igen. Tudnánk róla? Nem. 


    Én szubjektiv élménynek nevezném a halálközeli élményt. Akik átélték, azok többségének az élete megváltozott, ők maguk változtak. Kevés kivételtől eltekintve. A tudomány megpróbál magyarázatot találni az alagútra, a fényre. Nem fog menni. Az alagút láthatatlan hiszen ott már nincs szem, csak lélek. Egy energia. Ahogyan a lélek megpróbál szabadulni abból az ismeretlen helyzetből, érzi hogy valamibe beleütközik, ami hengerszerű. Bármi lehet. Visszatérve az őrült gondolataimra, az az alagút is hasonlit. Hasonlit a szülésre, amikor a hüvelyen keresztül átmegy a baba. Majd jön a fény. Ha a halált és a születést összehasonlitjuk, elképesztő eredményre jutunk. És miért hazudna rengeteg ember ugyanarról, kicsi gyerekek is? Semmi hasznuk nincs belőle, csak kárukra van mert nem hisz nekik a többség. Mégis makacsul kitartanak amellett, hogy van valami a halál után. 


    A lélek nagyon is létező valami. Jól mondod, csakis szubjektiven lehet róla nyilatkozni. Ha nem lenne lelkem , érzem hogy csak egy beszélő, fizikailag funkciunáló, gondolkodó "gép lennék". És biztos vagyok benne hogy nem törném az agyam azon, hogy létezik-e Isten vagy sem. 


    Ma olvastam egy olyan cikket, hogy az élet önmagát hozta létre. Nem tudják hogyan, de szerintük ez történt. Aha. Az a nem tudják hogyan, ott lehet benne Isten keze. Az hogy a Földön minden adott volt az élet keletkezéséhez, az még nem magyarázza meg a lélek létezését. Tulajdonképpen a lélek lenne az egyetlen valós bizonyitékunk Isten létére. De mivel nem kézzelfogható, a tudomány nem tud vele mit kezdeni. Ergo ... nincs lélek, és nincs Isten. --- Ja de, van, szerintem. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (152746)
    2020-04-18  22:01
  53. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. Április 18. 22:25152747.

    Azt hiszem Isten nem lett kiszorítva a buliból és úgy gondolom, hogy soha nem is lesz. Annyi történt, hogy több lett az ateista, és még többen váltak hasonlóvá József Attilához vagy azokhoz, akik elvesztették a kapcsolatot a tágabb világgal. Ez egy természetes folyamat, de érzésem szerint az emberiség soha nem engedheti meg magának azt a "luxust", hogy egy Isten nélküli világban éljen.

    előzmény:
    Mozdonj (152741)
    2020-04-18  09:30
  54. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. Április 18. 22:01152746.

    Bocsánat, előre szóltam! 


    Én nagyon szeretem az ilyen vitákat. Ezt már legalább háromszor végignéztem, de igaz ez a folytatásra is, aminek hasonló a hosszúsága. Érdekel az emberek véleménye, szerintem sokat lehet tanulni másoktól. Minél több nézőpontot ismerünk meg, annál reálisabb képet alkothatunk a világról. Mondhatjuk persze, hogy világnézetünk (Isten, lélek, öntudat, erkölcs, halál és ami utána van, stb.) személyes élményeken nyugszik és arra mások nincsenek hatással, de ezen kérdésekre én még nem zártam rá az ajtót. Válaszaim nagy része: "nem tudom", noha vannak dolgok, melyekkel érzésem szerint révbe értem.


    A vita Isten létéről, illetve nemlétéről szólt. Egy tudós ateista, és egy teológus lelkész igyekezett meggyőző lenni, de szerintem ez egyiknek sem sikerült. Nagy Gergely a bizonyításban csak a "valószínűbb" elfogadásával próbálkozott (ami természetes, hiszen Isten létezését bizonyítani nem lehet), míg Dr. Orosz László kategorikusan tagadott. Nem létezik, mivel létezése tudományosan nem igazolható. Ő tovább lépett és kijelentette, hogy "csak az létezik, amit megismertünk". Tőle azt kérdeztem volna: Ez azt jelenti, hogy a megismerés teremti meg a dolgokat? Amíg nem ismertük a röntgensugárzást, vagy az elektronokat, addig azok nem léteztek? Erre csak egy elfogadható válasz van: Számunkra nem. A következő kérdésem az lett volna, hogy: Ha valamikor a jövőben a tudomány bizonyítani tudja Isten létezését, akkor létezővé válik? Nincs, aztán lesz! Érdekes megközelítés. Tagadja a létezés objektivitását. A tudomány felfedez, vagy teremt? Ha felfedez, akkor - ahogy te is mondtad - minden létezhet, ha viszont teremt, akkor paradox kapcsolatba kerül önmagával. Szerintem nem jelenthetjük ki tényként, hogy Isten nem létezik. Az ateizmus éppen olyan személyes ügy, mint a teizmus. Amikor egy tudós tagadja valaminek a létezését akkor legfeljebb arra gondolhat, hogy az adott dolog létezésére az adott pillanatban nincs tudományos bizonyíték. A kategorikus tagadás helyett bölcsebb lenne ezt mondani!


    Nagy Gergely a "racionálisabb", "ésszerűbb", "valószínűbb" elfogadásával igyekezett Isten létét igazolni. Érvrendszerének mind a négy eleme erre irányult. Minden létezőnek (létezésnek) oka van, semmi sincs ok nélkül. Az oksági elméletet csak a végtelen, az öröktől létező tudná cáfolni, de logikai okfejtése szerint az időnek van kezdete, vagyis az létrejött. Valami létrejöttének nem lehet önmaga az oka, tehát a tér, az idő és az anyag nem függhet e három dologtól. Az ok tehát tér nélküli, időtlen és anyagtalan. Tehát adja magát, hogy az Univerzum nem öröktől való, az okkal jött létre, és az ok egy Univerzumon kívül álló, annak jellemzőitől független létező. A finomhangoltság magyarázata és Jézus feltámadása - mint Isten létezésének valószínűségét alátámasztó érv - számomra kevésbé meggyőző, de ez lényegtelen. Nagy Gergely odáig jut el, hogy Isten létezését ésszerűbb elfogadni, mint tagadni. Ezt elfogadva sem jelenthetjük ki, hogy Isten létezik. Számtalan esemény bizonyítja a valószínűtlenebb bekövetkezését. A hozzá intézett kérdésem nagyjából erről szólt volna.


    Az alapkérdést illetően egy lépéssel sem jutottunk közelebb az egyik, vagy a másik állásponthoz, persze ez már az elején megjósolható volt. Orosz László nagyon jól rámutatott arra, hogy Isten egy személyes élmény. Isten léte vagy nemléte azon múlik, hogy ezen élmény ajándékában részesül, avagy nem részesül valaki. A hibát szerintem ott követi el, hogy kiemeli magát ebből a viszonyrendszerből, és a szubjektív élmény hiányát objektív valóságként kezeli. Ismét a tudomány teremtő, vagy felfedező kérdése jut eszembe, de e vitának nem a kérdés megválaszolása volt az igazi értelme. Bennem (és talán másokban is) egy érzést hívott életre: A világ olyan hatalmas és olyan bonyolult, hogy az ember közvetlenül annak felszíne alá sem tud lejutni. Meg kell elégednünk a magunk szubjektív világával és mint olyan, abban minden létező és valóságos.


    A lélek, az öntudat, az egyetemes erkölcs, vagy a halál utáni élet kérdéseinek csak szubjektív relációban van értelmük. Objektív valóságként nem vitázhatunk róluk.


    Még egyszer bocsánat, nem akartam rád erőltetni semmit! 

    előzmény:
    Nikita 666 (152745)
    2020-04-18  16:57
  55. 2020. Április 18. 16:57152745.

    Úgy tűnik, te nagyon haragszol rám! 


    Egy és negyed órát végigszenvedtem. Azért szendvedtem, mert nem tudtam velük kommunikálni. Az egyik túlspirázza, a másik korlátok közé szorult. Az hogy az elmét szabadjára engedjék és saját kútfőből ondjanak valamit, nem sikerült. Egy és negyed óra után döntöttem úgy, hogy véget vetek az önkinzásak. Akkor telt be a pohár, amikor Orosz úr a lélek létét vitatva "saját" tapasztalatként előadta hogy egy férfinek a fejét átfúrta egy bot, és attól megváltozott, agresszivvá vált. A kikapcsolásnál akkor döntöttem amikor a nőrokonát érte valamilyen betegség ami az érzelemközponttal függött össze, és az odáig kedves mamikából torz személyiséget hozott elő. Nos. ha már valaki arra adja a fejét hogy példákkal dobálódzon, akkor érdemes egy kis minimumot értenie sok mindenhez. Az agy elülső részében található az érzelem központ, ha azt valami trauma vagy kémiai hatás éri, akkor a viselkedés megváltozhat, meg is változik. Az illető az agresszivtől a közömbösig bármilyen viselkedést mutathat. De! A viselkedés megváltozása nem utal arra, hogy nincs lélek. Ergo, nem tudta bizonyitani. Ha az adott illetőnek nem lenne lelke, nem élne. géppel tartanák fent az életfunkcióit, ami nem azonos a mi felfogásunk szerinti élettel. 


    Ha már a viselkedésről beszélt ami az agyhoz köthető, akkor azt az apróságot valahogy (szándékosan vagy tudatlanságból) kihagyta, hogy a növényeknek is vannak alap érzelmeik, öröm, félelem, bánat, együttérzés, harag, amit hála a modern tudománynak, gépekkel lehet mérni. De lehet gép nélkül is, ha egy növényt szeretettel gondoznak, egészségesebb, ha ugyanazt a növényt zord körülmények közé helyezik ám érzi hogy szeretik, akkor megpróbál "jelezni". Amit az idegrendszerünkkel fogunk fel, az nem ugyanaz mint amit a lelkünkkel. 


    A lélek súlyra mérhető. De ezt is biztosan mindenki tudja. Amikor meghal egy ember, és a súlya hirtelen csökken, akkor mi más távozna belőle? A lélek nem egy helyen állomásozik a tetben. Képes szűkülni és tágulni. Ezt el lehet olvasni bárhol ha valakit érdekel, de azok akik fogékonyak arra is amit sokan nem hisznek, ők meg is tapasztalják. 


    Isten létéről vitázni csak úgy lehet, ha materializmust NEM viszünk bele. Az emberek java képtelen az anyagi, világi dolgoktól elvonatkoztatni. Akiknek megadatott hogy az elméjüket megnyissák az Univerzum felé, ők érzik hogy bizony valami/valaki van. Ne felejtsük el, sok-sok ember állandó gondokkal küszködik, emberi viszonyok, megélhetés, harácsolás. Ilyen tudattal egyszerűen nem lehet Isten létéről vagy nem létéről beszélgetni. a világ keletkezése történhetett másként is mint ahogyan jelenleg képzeljük, a számok, adatok nem jelentenek semmit. Azok a számok és adatok emberi léptékűek, mást mi még nem ismerünk. Majd amikor tudjuk mérni az üreset, semmit, végtelent, fekete lyukat, akkor talán közelebb jutunk a felismeréshez. De attól tartok, amikor az ember majd megismeri a jelenleg megismerhetetlent, akkor emberi gyarlóságában megpróbálja elpusztitani azt. A videóban szó volt a végtelenről. Az ősrobbanáskor keletkezett világtágulásról aminek valahol vége van. Igen, emberi ésszel mérve. És mi van ha nem? Mi van ha Isten úgy gondolja, kicsit változtat a számunkra megismert világon? 


    Isten létét nem bizonyitani kell, hanem érezni hogy van, vagy nincs. Mindenki másképp gondolja, és ezt tiszteletben kell tartani. Ám nem lehet figyelmen kivül hagyni azt sem, hogy az összes jelenlegi és régmúlt kultúrákban valamilyen módon megjelent az Istenben való hit. Egymástól távol élő földrészeken. Tehát a hit nem az agyban dől el, hanem ösztönös érzelem. Talán belénk van kódolva. 


    Nézd, nekem mindegy ki hogyan gondolja, ezt nem másoknak kell bizonygatni, hanem egyénenként kell feldolgozni hogy amit érzünk azt vajon miért érezzük. Amin én kiakadtam az az, hogy nem lehet kategorikusan kijelenteni hogy Isten létezik vagy nem létezik. Nekem létezik, másoknak nem. Mondhatnám hogy ettől senki nem lesz több vagy kevesebb, de ez em igy van. A több az a lelki megnyugvás. 


    Pár napja kérdezte tőlem valaki, hogy mi a véleményem a lélekvándorlásról. Nos, elképzelhető. Mivel nem tudom az ellenkezőjét bebizonyitani, igy ez a dolog nálam függően marad. 


    Azt irtad kiváncsi vagy, mit kérdeznék tőlük. Tőlük? Semmit. Értelmetlen vita. Egyetlen embernek sem szükséges meggyőznie másokat arról, hogy ő miért hisz vagy nem hisz, és a másik is tegye ugyanazt. Akadnak akik a hitet az egyházzal azonositják. Ha nekik igy könnyebb, tegyék. Egy mélyen vallásos embernek nincs szüksége semmiféle világi hókuszpókuszra, hogy "közel kerüljön" Istenhez. Megjegyzem, a mélyen vallásos nem jelenti azt hogy valaki állandóan imádkozik, keresztet vet esetleg, nem jelenti azt hogy soha semmiféle bűnt nem követ el, nem vétkezik. Ó dehogynem. 


    Pár éve azt irtad nekem, érdekesen állok hozzá a valláshoz, az én nézetembe mindenből bele van gyúrva egy kevés, egy teljesen új vallást hoztam létre. Azóta csak annyi változott hogy átestem egy nagyobb műtéten. Féltem, piszkosul féltem az altatástól. A műtét előtt kábé egy hónappal veszettül imádkoztam magamban, hogy Istenem segits, ébredjek fel, sikerüljön a műtét. A műtét előtt pár nappal ez lett belőle: legyen meg a te akaratod. Akkor lettem csak nyugodt, amikor magamat és az orvosok kezeit az Ő hatalmára biztam. A műtét szuperül sikerült, noha nagyobb volt a baj mint azt gondolták. 


    Végezetül: a "fészen" olvastam egy kérdést, hogy ha egyetlen egy dolgot kérdezhetnénk Istentől, mi lenne az? A válaszok meglepően különbözőek voltak. Akadt aki a jövőjére volt kiváncsi, akadt aki csak annyit kérdezne hogy miért? Én csak annyit kérdeznék (nem irtam oda), hogy méltó gyereke vagyok-e a szeretetének. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (152740)
    2020-04-17  22:03
  56. 2020. Április 18. 14:49152744.

    Aki úgy kezdi a mondandóját hogy:  ... először is bemutatkoznám ... az az ember onnantól mondhat nekem bármit. De ettől függetlenül végignézem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (152740)
    2020-04-17  22:03
  57. 2020. Április 18. 14:44152743.

    Köszönöm!


    Ajajj, ez 2 órás! Na sebaj, elkezdem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (152740)
    2020-04-17  22:03
  58. 2020. Április 18. 14:38152742.

    Veled akarnék veszekedni? Miért? Nem vagyok én bolond hogy "veszekedni akarjak"! 


    Az már nem is opció, hogy link nélkül fogalmam sem volt mire gondol, és nincs időm arra hogy kutakodjak? 

    előzmény:
    Mozdonj (152741)
    2020-04-18  09:30
  59. 2020. Április 18. 09:30152741.

    "Savanyu a szolo" szindroma... 
    Velem akar veszekedni nem Oroszt hallgatni.


    Orosz a Szkeptikus tarsasag szeretett es megbecsult  tagja... Egyetemi tanar...diakjai imadtak .
    Egy idoben forgott vele egy kis video , Angyalka rogeszmesen betette mindenhova , offtopikkent , s csepelte vele a magyar oktatast... Odavagott egy kretat az amfiteatrumban eloadasa alatt  nyugodtan rohogcselo/dumalo ket egyetemista koze...


    Jo a szovege itt is , en azt komalom , amikor arrol beszel , hogy Isten akkor lett kiszoritva a bulibol , amikor Newton kinyitotta a szajat....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (152740)
    2020-04-17  22:03
  60. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. Április 17. 22:03152740.

    Akkor még egyszer: Link


    A betegséggel kapcsolatban erőt és kitartást kívánok!

    előzmény:
    Nikita 666 (152737)
    2020-04-16  16:40
  61. 2020. Április 17. 09:15152739.

    Köszönjük szépen. 


    De ő már soha nem fog meggyógyulni. 

    előzmény:
    vitopmd (152738)
    2020-04-17  06:14
  62. 2020. Április 17. 06:14152738.

    Hai!


    Gyógyulást...

    előzmény:
    Nikita 666 (152736)
    2020-04-16  16:38
  63. 2020. Április 16. 16:40152737.

    Hogy mikor nézem meg az bizonytalan, de nagyon megkönnyitenéd a dolgot ha belinkelnéd. 


    Nagybeteg van a családban, telefonügyeletet tartok már hetek óta. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (152732)
    2020-04-15  22:32
  64. 2020. Április 16. 16:38152736.

    Hogy mikor nézem meg az bizonytalan, de nagyon megkönnyitenéd a dolgot ha belinkelnéd. 


    Nagybeteg van a családban, telefonügyeletet tartok már hetek óta. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (152732)
    2020-04-15  22:32
  65. 2020. Április 16. 08:06152734.

    Bael , a pokol elso kiralyanak nevezik : lathatatlanna tudja tenni azt , aki megidezi ....


    Asztaroth , a pokol kincstarnoka , mindent tud a Teremtesrol , az angyalok bukasarol...

    Agaresz , a 23. oldalon , tancoltatja a szellemeket , megfutamitja az ellenseget , a megfutamitott gyavakat visszaforditja...

  66. 2020. Április 16. 07:47152733.

    Hai!


    Néhány izgis "névjegykártya"....

    idézet:
    vitopmd (152728)
    2020-04-14 18:14:38

    Halihooooo Tenyleg "izgis"


    Tudod vagy sem eredetuket , mindegy . 
    Megosztast erdemel a hozza fuzodo , ujjbol nem kiszophato "tudomany"
    Hires a grafikus , keznyoma azonnal felismerheto : Le Breton , az altalam nem kedvelt "Charles Perrault" - mesek illusztratora
    Hires az iro is , az okkult tudomanyokrol irt rengeteget  s erdekes a konyv , aminek illusztracioi kozott szerepelnek kiszinezett "kartyaid" ...
    Hatalmas szerencsem volt ratalalni lapozhato peldanyra canadai egyetemi oldalon .
    Tobb valtozat letezik : az elso kiadas 1818-ban jelent meg.
    Amit itt belinkelek , az az  illusztralt szotar , a mar "atirt" valtozat , 1863-as. 1841-ben ugyanis Collin  beket kotott az egyhazzal es bocsanatot kert/es kapott  minden hit es egyhazellenes irasaert .
    Pokoli? szotarnak hivjak a konyvet , ez egy enciklopedia.
    Van benne ordog , demon , saman , babonak , ezos cuccok , boszorka , atkok , varazslatok , stb ... minden , ami occulte tudomany
    Lenne mit meselni az irorol : keressed meg , ha erdekel....

    előzmény:
    vitopmd (152726)
    2020-04-14  18:14
  67. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. Április 15. 22:32152732.

    Egy kicsit hosszú (2 óra) de nagyon érdekes beszélgetés. :-)


    Ha mégis szánsz rá időt, egy játékra szeretnélek kérni: Miután megnézed a 20 perces bevezető előadásokat, mindegyik végén tegyél fel egy-egy kérdést, amit az előadótól megkérdeznél! Valamit, ami a gondolatmenet igazolását vagy cáfolását szolgálná! Közvetlenül az előadások után!


    Nagyon kíváncsi lennék a kérdéseidre és arra, hogy mennyiben azonos az érvrendszered, a nézeted Nagy Gergőével. (Feltételezem, hogy Orosz Lászlóétól messze áll.) 


     

    előzmény:
    Nikita 666 (152731)
    2020-04-15  21:55
  68. 2020. Április 15. 21:55152731.

    Amig valamiről nem tudjuk bebizonyitani hogy nem létezik, addig létezőnek kell tekinteni. Az elménk csak a végest ismeri, a végtelen felfoghatatlan számunkra. Bármi létezhet ami az elménkben megjelenik. A Mindenséget Teremtőre nem gondolhatunk úgy mint Schrödinger macskájára. 


    Ja, a linket nem tudtam megnézni, a párom itt alszik mellettem. Hangos volt ahogy megnyitottam, most nem kisérletezem vele. De köszi, holnap megnézem mindenképpen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (152730)
    2020-04-15  21:22
  69. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. Április 15. 21:22152730.
  70. 2020. Április 15. 18:11152729.

    Az IQ-m arra épp megfelelő, hogy ne vegyem fel az általad dobott kesztyűt. 


    Köszönöm szépen az ajándékodat de nem kérem, tartsd meg magadnak. 


    Nem, nem isten ha létezne. Isten létezik valamilyen formában. 

    előzmény:
    Mozdonj (152728)
    2020-04-15  17:31
  71. 2020. Április 15. 17:31152728.

    ????????????
    A Hawkins tablazatrol volt szo. Tudod mi az ?


    A hozzaszolasod tipikus peldaja a szalmabab ervelesnek....Fogsz valamit, ami nem a tema es csepeled.


    Huzol egy hisztis strofat arrol , hogy en nem hiszek a Joistenben , mert nem latom/nem hallom... hozzacsapod a koronavirust , ami -szerinted- nem lathato/hallhato/tapinthato , pedig , pedig... s : "... Érdemes megfigyelni, akinek nincs Isten, annak nincs virus sem. Nem fél tőle, nem érdekli az sem ha általa rosszat tesz másnak...."
    Ilyen marhasagokat hol figyelsz meg ?
    Milyen kornyezetben elsz Te ?

    Csak azt teszem hozza , ehhez a BUTA es ingyenes tamadashoz , hogy a virusokat nagyon regota "latjuk" mikroszkoppal , sot , ma mar a virusnal vegtelenul kisebb atomot es molekulakat is lehet fenykepezni......Ez az uj virus nagyon csinos, szinre is es formara is ...
    S azt is elarulom , mert latom , hogy nem olvastad a belinkelt "bizonyitekot/tudomanyt" , hogy Hawkins az egy szelhamos . Ha Isten letezne , seggberugna ezt a szektavezert .
    Lattam , hogy buszkelkedsz az IQ-ddel : probald meg hasznalni is , Kedves .
    Az IQ elsosorban MUVELTSEGED FELHASZNALASA .

    előzmény:
    Nikita 666 (152727)
    2020-04-14  20:27
  72. 2020. Április 14. 20:27152727.

    Nincs Isten?


    Mert nem látod és nem hallod? 


    Majd amikor kitárod az elmédet és a szivedet, akkor fogsz rájönni az igazságra. Talán. 


    Isten - nem látható, nem hallható, nem tapintható, mégis van valami ami visszatartja az emberek többségét a bűntől. És nem azért mert kötelező.


    Koronavirus - nem látható, nem hallható, nem tapintható, és mégis ha bejut az emberi szervezetbe, rombol. 


    Érdemes megfigyelni, akinek nincs Isten, annak nincs virus sem. Nem fél tőle, nem érdekli az sem ha általa rosszat tesz másnak. 


    Milyen furcsa. Két egymástól merőben eltérő "dolog", mégis van közös pont. 


    Nem mindig az a buta, akit lebutáznak. 


    Sokistenhit ... egyetlen Isten létezik, akit több formában, alakkal vagy alak nélkül lehet "imádni", ha valakinek úgy könnyebb elfogadni akkor apró részekre "bonthatja" és úgy hisz benne. De Isten csak egy van. Mindenütt ott van. 


     

    előzmény:
    Mozdonj (152716)
    2020-04-05  20:02
  73. 2020. Április 14. 18:14152726.

    Hai!


    Néhány izgis "névjegykártya"....

  74. 2020. Április 14. 18:13152725.

    Hai!


    Néhány izgis "névjegykártya"....

  75. 2020. Április 11. 09:09152724.

    Kellemes Húsvéti ünnepeket....

  76. 2020. Április 9. 13:18152723.

    Csak Neked! A dokumentumodbol


    Erőtelenítő varázsige:


            Fes Matos Tribum !
                     
     Exum Sue !
     Redem Supas Quo !


    A varázsige, mely képes megfosztani egy boszorkányt erejétől.
    Csak az a boszorkány tudja visszaadni az erőt, amely elvette.
    Hivjal, ha problema van

    előzmény:
    Mozdonj (152722)
    2020-04-09  13:13
  77. 2020. Április 9. 13:13152722.

    Ez igy igaz...The Originals , Magyarorszag , gportal...


    Vegig elolvastam.
    Vigyazat , boszik : a boszi , aki "magaracsinall"= megijed , fél , elveszti ideiglenesen a hatalmat..


    es masodik "vigyazz boszi" : a boszi , aki tul sokat "varazsol" , a tulterheltseg miatt otthagyhatja a fogat..

    Idezet a forrasbol ahonnet merit kedvenc boszorkanynagymesterunk:


    "....Gyengepontok


    Félelem: A nyomasztó érzések, amelyeket a fenyegető veszély, gonosz, fájdalom stb idéz elő, a fenyegetés valós vagy elképzelt, az állapot vagy a félelem érzése miatt egy boszorkány elveszítheti ideiglenesen az erejét.

     


    Túlzott varázslat:

     


    A varázslatok túlzott használata halálhoz vezethet a túlterheltség miatt...."
    Szoval : vigyazz magadra !
    Az alkendos kepen mit latunk ? Csak nem " Fel a kezekkel"-et jatszol mar a legkisebbel ?
    előzmény:
    vitopmd (152721)
    2020-04-09  09:46
  78. 2020. Április 9. 09:46152721.

    Hai!


    A boszorkány egy olyan személy, aki erejével változásokat tud előidézni mágikus módon (boszorkányság). A boszorkány lehet férfi is és nő is, összekapcsolódnak elemekkel és természetfeletti erőkkel a mágia gyakorlatának érdekében.



    A természetes születésű boszorkányok paranormális képességekkel rendelkeznek, amelyek már tinédzser korban fejlődni kezdenek. A boszorkányok már sok évszázada élnek, tovább adva tudásukat és készségeiket generációkon át a családi vonalakban.


     


  79. 2020. Április 6. 09:05152720.

    Hai!


    Mindenkinek vírus mentes hét kezdetet....

  80. 2020. Április 5. 20:49152719.

    Vitokam!


    Van facebook oldala is , de....
    Allati nagy marhasaqokat ir ez az ember a koronavirussal kapcsolatban... ne kovessed a marhasagait , mert otthagyod a borodet

    előzmény:
    vitopmd (152714)
    2020-04-05  19:31
  81. 2020. Április 5. 20:10152718.

    Rossz hirem is van  : a Hawkins tablazat masolasa es felremagyarazasa TILOS. Olvassad az utolso bekezdest a : kopiraaajt van rajta


    Remelem nem vagy beteg es jol van a csalad is....

    előzmény:
    vitopmd (152714)
    2020-04-05  19:31
  82. 2020. Április 5. 20:04152717.

    A Hawkins bacsi imaja , csak Neked:


    A Hawkins Csoport Imája

    „Mindenható Isten, add, hogy szolgálóid, szereteted eszközei és akaratod közvetítői lehessünk.
    Útmutatásodért és segítségedért könyörgünk, hogy személyes akaratunkat átadva, életünket kizárólag az Igazságnak szentelhessük. Segíts, hogy az ítélkezést elengedve, mindig a végtelen Szeretetet és Békét válasszuk minden más lehetőség közül. Gloria in Excelsis Deo! Ámen.” (Kal.:825 – saját mérés)

  83. 2020. Április 5. 20:02152716.

    Kis buta boszika : en itt magamnak eleve 0-t adok , mert nincs Isten
    Azt tudtad , hogy "önkenyes" skalarol van szo , igy hivja a Hawkins bacsi... onkenyes=a szemely megitelesen alapul ,  "sajat belatas" szerinti a skala  stb


    Es azt hittem Te POGANY vagy es sokistenhitu Miert jaratod le magadat ?


     Hawkins bacsi tancsoportja Isten szolgalataban all , abban  hisz :


    A Hawkins Csoport Szellemisége

     


    A Tanulócsoport célja az Igazság. A Hawkins Tanulócsoport az Önvaló Tanításában való elmélyülés céljából gyűlt össze. 


    A Tanulócsoport szándéka egy olyan Feltétel nélküli Szereteten alapuló közösség körülményeinek megteremtése, amely segíti a Szeretet útjában álló akadályok lebontását, erősíti a Szeretet, Öröm és Béke melletti elköteleződést, ezzel támogatva a jelenlévőket az Önvalóra való ébredés folyamatában, önmaguk, az emberiség és Isten szolgálatában. Gloria in excelsis Deo!

    előzmény:
    vitopmd (152714)
    2020-04-05  19:31
  84. 2020. Április 5. 19:43152715.

    Wuaaaahhh


    A Hawkins tanitasok.... akarsz rola beszelni ?

  85. 2020. Április 5. 19:31152714.

    Hai!


    A táblázat szerint az állandóan másokat fikázó, genyázó ,mint pöfögi a 200-as alatt van bőven....

  86. 2020. Április 5. 10:03152713.

    Hai!


    " A szerelem egy olyan mély verem, melybe ha beleesel, a legritkább esetben van létra támasztva az oldalához...." by Vito P.M.D.

    idézet:
    vitopmd (152606)
    2019-09-27 12:02:09

    Nem erteeem!


    Szerelmesnek lenni jo.
    Kellemes.
    Izgalmas.
    TERMESZETES .
    Szerelmesnek lenni Tény !
    Söt : meg venember is lehet szerelmes , csak a teste nem koveti.... es ezt angyalkam mondta , hajdanaban , amikor meg oreg uriember volt



    Ki es miert akarna "kiszerelmesedni" ?
    Ha pisilned kell , akkor mondhatod-e , hogy jusztse ?
    Ha ehes vagy , akkor mondhatod-e , hogy jusztse vagyok ehes ?
    Ehes vagy , szerelmes vagy , kakilnod kell : nincs letra ....

    idézet:
    Mozdonj (152609)
    2019-10-05 11:58:31

    .


    .


    Nosztalgiazzunk...
    Tudtad ?  Ismetles a TUDAS anyja

    előzmény:
    Mozdonj (152607)
    2019-10-05  11:58
  87. 2020. Április 5. 09:29152712.

    Hai!


    "A szerelem egy olyan mély verem, melybe ha bele esel, a legritkább esetben van létra támasztva az oldalához" by Vito P.M.D.

  88. 2020. Április 3. 09:20152711.

    halihoooooooo


    Nemde Te vagy az a boszi , aki megjosolta a vilagveget 2025-re ????


    Erre figyelmeztetni kellene azt a szar ujsagot : Toled lopjak el a dicsoseget...TE ELOREJELEZTED

    előzmény:
    vitopmd (152710)
    2020-04-03  08:35
  89. 2020. Április 2. 20:52152709.

    Hai!


    Annyira érdekes, amikor az élet visszaköszön.


    Nem tudom megmondani, mióta beszélek tartok előadásokat az Armageddon (világvége) történéseiről, lefolyásáról s hatásairól. Húsz éve biztosan.


    Az Apokalipszis egyik lovasa a betegség - járvány.



    Erről is hosszasan szokásom értekezni a kurzusokon, de persze nem "csak" okkult vagy teozófiai alapon közelítve meg magát a témát, hanem csekélyke tudásom alapján valamiféle tudományosnak is mondható tézisekkel. Rövidebben, racionális és már ismert tudás alapján. Hiszen az epidemiológia is tudomány.


    Persze Európai emberként, amikor az előadásaimon, a hatásokról s azok utóhatásairól beszéltem, nem hiszem hogy bárki is beleélte volna magát, annyira, hogy értse is ez mivel jár. Hogyan is értené, amikor napi szinten kapta az impulzust a világ bajairól, de a kényelmes és komfortos életében nem tapasztalta s már már érzéketlen lett.


    Sajnos, most nálunk is bekopogott a valóság.


    Persze ez még mindig nem a világvége csúcspontja, mondhatni fináléja, de mindenképp az előszobája.


    Készüljünk rá hogy ez csak a kezdet.....


  90. 2020. március 26. 22:41152708.

    Hai!


    Na ez csodálatos....

  91. 2020. március 26. 07:44152707.

    Hai!


    "Vigyen bárhová is utad, ha nem tudod az igazságot, az mindig kísérteni fog..." by Vito

  92. 2020. március 21. 09:20152706.

    Boldog Ostara-t kívánok mindenkinek...

  93. 2020. március 20. 09:37152705.

    Hai!


    Ha mindenki otthon marad, érdemes jó filmeket, filmsorozatokat nézni, jó könyveket olvasni, és sokat beszélgetni....


    Rajta...

  94. 2020. március 19. 18:59152704.

    Kulonben nem Veled van problemam : Te az irtad , hogy "tobb mint erdekes" a dolog. Ennyi.


    Ez a csaj viszont , ///mellekesen magnetizalo cuccot hirdet a Neten es vagy 3 josnos hirdetest is lattam tole ///, ezt a szerintedi egyszeru "erdekesseget" HASZNOSNAK talalja es megkoszoni...
    Na ne mar.
    Ez nem tetszik.
    Ez ellen fel kell szolalni .
    Olyan bepalizast latni/hirdetni es lajkolni  , ami mar ölt , lelkiismeretes ember nem hagyhat megjegyzes nelkul.
    A naciktol jovo tiltott SATANISTA oldalaid meg mindig nem lettek torolve ? ????  Hogyhogy ?????????????

    előzmény:
    vitopmd (152700)
    2020-03-19  17:57
  95. 2020. március 19. 18:39152703.

    Köszi hogy feltetted, hasznos.

    idézet:
    kovacsrenata69 (152700)
    2020-03-19 01:08:24

    Magyarazzad el , miert es kinek hasznos az ilyen cucc ?

    előzmény:
    kovacsrenata69 (152698)
    2020-03-19  01:08
  96. 2020. március 19. 18:37152702.
3 4 5 6 7

Címlap

top