Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyereket vállalni egyedül

Cicavirág
Létrehozva: 2006. július 26. 17:27
Sok ember elítéli azokat a szingli nőket, aki egyedül vállalnak gyereket. Vajon miért is? Rengeteg nő marad egyedül a gyerekeivel válás után. Sok nőnek az exférje még a gyerektartás fizetése alól is sikeresen kibújik, vagy minimálbérre jelenteti be magát a cégnél ahol dolgozik, és így csak azután vonják a gyerektartást, egy nevetséges összeget, amiből mindenki tudja,hogy nem lehet belőle gyereket tisztességesen nevelni. Tehát, a nő egyfizetésből neveli a gyerkőcöt. Sok férfi meg egyáltalán nem látogatja válás után a gyerekét. Vagy ha meglátogatja, abban nincs köszönet.

Ezeket a tényeket mindenki tudja szerintem. Kérdésem az, hogy sok ember mégis miért tekint elítélően azokra a nőkre, akik úgy döntenek, inkább egyedül vállalnak gyereket?

Megjegyzem, jómagam még egyáltalán nem tartok itt. Csupán 25 éves vagyok, tehát még nem vagyok érintett a témában. Mégis érdekelne a véleményetek erről.
  1. Torolt_felhasznalo_582508
    Torolt_felhasznalo_582508
    2006. szeptember 27. 13:4051.

    Nagyon szép volt a történeted, a hozzászólásod. Csak azt tudom mondani, hogy vigyázzatok egymásra és élvezzétek az életet!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408163 (46)
    2006-09-26  07:59
  2. 2006. szeptember 26. 14:4850.
    Sziasztok!

    Én csak annyit fűznék hozzá a témához, hogy az én családomban mindeni elvált, ergo én már úgy indultam neki a dolognak, hogy ha szülök is, azt egyedül teszem, ha férjhez is megyek, előbb-utóbb elválok.
    Egyszerűen nem láttam reális esélyt arra, hogy ma egy nő képes találni egy igazi, jó apukának, férjnek, férfinak való pasast. A szkepticizmusom nem ismert határokat a szüleim, nagyszüleim, rokonok családi életét látva.
    Így éltem pár hosszú kapcsolatban, és hál!istennek, hogy nem szentesítettük, mert pár hete találkoztam a leendő gyerekeim papájával, azzal az emberrel, akiről nem hittem, hogy létezik, és akivel teljes az életem. Az első perctől együtt élünk, és nem én, hanem ő tervezi a jövőnket gyerekestől, anyukástól, apukástól...
    Szal létezik a megvalósult álom, nem mondom, hogy mindenkinek, de legalább azt az esélyt adjátok meg magatoknak, hogy ne érjétek be rosszabbal, hogy legyen tere a LEGJOBBNAK!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_813998
    Torolt_felhasznalo_813998
    2006. szeptember 26. 13:0349.

    Szia!

    Azért nem kell mindent megenni, amit a férfiak a volt párjukról mondanak!

    Speciel ez az én történetem is lehetne, akár az én volt férjem is mondahatná, leszámítva, hogy a gyereket terveztük, de amikor terhes lettem, én vágtam ki a közös életünkből, méghozzá igen nyomós okkal.

    De tökre el tudom képzelni, hogy állítólag most van csaja, és ezzel a mesével eteti.Főleg, hogy az én gyerekem is lassan 5 éves.

    Úgyhogy azért nem árt ám odafigyelni és meghallgatni a másik felet is, ha van rá módod, mielőtt egy ilyen sztoris pasinak gyereket vállalsz.

    Nem mindig az a fekete, amit feketének mondanak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406862 (47)
    2006-09-26  08:47
  4. 2006. szeptember 26. 10:0848.

    sziasztok, Én is ilyen szituban voltam, de az én sztorim mutatja, h jól is ki lehet jönni belőle. 30 évesen megismerkedtem egy nálam majdnem 6 évvel fiatabb sráccal, mindent elsöprő szerelem lett belőle. És 1(!) hónap múlva teherbe estem. Akaratomon kívül, de ha már így alakult, hát megtartottam. Gyerekem apja először büszke volt magára, aztán bepánikolt és helló-szia-szevasz. Hónapokig nem jelenetkezett, a szülei leku*váztak, stb.  Anyukám az idegösszeomlás szélén, a szomszédok csak bámulták szépen gömbölyödő pocakom. A barátnőm állt egyedül mellettem. Aztán egyszer csak a gyerekem apja felhívott (7.hónapban jártam), h mégiscsak kellene rendezni a dolgainkat, mert Velem nem akar ugyan élni, de a gyereket vállalja.  Így lett a kislányom apjaneve Adél. Ezután a gyerekemapja egyre többet jött, jártam a szüleihez, aztán amikor megindult a szülés, gyerekemapja bejött a kórházba. Nagyon büszke apuka volt, mert gyönyörű a pici lányom. A sztori lényege, h 2 hónapja házasodtunk össze, megvettük az első közös lakásunkat és tervezzük a köv.babát.

    De azt, amikor egyedül kellett várnom a kislányomat, azt soha nem tudom megbocsátani Neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. szeptember 26. 08:4747.

    Sziasztok gyorsan leírom a párom sztoriját

     

    Nem, akart gyereket az akkori párjától, már nagyon rosszul ment a közös életük bejelentette, hogy elköltözik, erre a csajszi terhes lett, megszülte a babát .Apárom elköltözött még a terhesség elején,nem akarta persze gyerektartást azzért fizetnie kell

    Ennek már 5 éve, én már nagyon szeretnék babát tőle, de nem akarom átverni, úgyhogy várok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_408163
    Torolt_felhasznalo_408163
    2006. szeptember 26. 07:5946.

    Ebben a témában én is szakértőnek számítok. Az a kategória vagyok aki "önhibáján" kívül került ebbe a helyzetbe. Papírom volt róla, hogy meddő vagyok aztán egyszer csak teherbe estem, tipikusan a nem megfelelő férfitől. Szörnyű volt, mert egyrészt 10 centivel a föld fölött lebegtem a boldogságtól, majdnem 30 évesen, több éves sikertelen próbálkozás, kezelés után, a férjem elhagyott, aztán megtörtént a csoda. A gyermekem apja hallani sem akart rólunk, úgy érezte becsaptam és véget vetett a kapcsolatunknak. Nem vagyok büszke rá de felmerült bennem a kérdés: jogom van-e eldönteni a gyermekem sorsát ? Megtehetem-e, hogy megszülöm amikor tudom, hogy az apját valószínüleg sohasem fogja látni ? Kétségek között vergődtem egészen addig amíg az első alkalommal meg nem hallottam a szivét dobogni. Abban a pillanatban döntöttem és nem bántam meg. Mégis azt mondom nem könnyű ! Ez csak végső megoldás lehet, mert lehet az embernek szerető családja, csodálatos barátai, akkor is nagyon nehéz. Amikor az ember minden vizsgálaton egyedül jelenik meg, vagy a szülőszobán éppen egy "apás" szülés zajlik melletted, hát nem könnyű ! És a gyereknek mindkét szülőre szüksége van ! Aztán jönnek a kényes kérdések ahogy nyílik a gyermek értelme ! Hazudni sohasem szabad, a maga szintjén mindíg tudnia kell az igazat. Na és persze a piszkos anyagiak ! Nem szabad elitélni senkit aki ezt a megoldást válassza, de ne pillanatnyi szeszély legyen ! És végig kell gondolni azt is lelkileg, érzelmileg és anyagilag végig tudja e csinálni az egészet !

    Persze amikor hazamegyek és ránézek a lányomra, akkor tudom, hogy helyesen döntöttem !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. július 27. 10:1345.

    En ugy emlekszem par 10 eve Magyarorszagon meg siman megszoltak egy elvalt not, aki egyedul neveli a gyereket. Kissebb, zartabb kozossegekben, falvakban talan meg mindig. Egyatalan az 'elvalt asszony' negativ jelentesu volt. Szerencsere a mentalitas valtozik.

    Selloke,

    "Ne orokbe fogadjon, a sajatjat nevelje fel. En tapasztalatbol tudom, milyen a mas gyermeket nevelni. Inkabb ne, kerem."

    Gondolom nem az arva gyerekek neveben kered...  Nem bantani akarlak, ne erts felre. Elhiszem, hogy van akinek ez nem menne, nem is kell eroltetni, de a lehetoseget hagyjuk meg masnak is, hogy eldontse..

    előzmény:
    szjklari (39)
    2006-07-26  21:11
  8. 2006. július 26. 22:4644.
    Értelek. Ez tényleg egy másik történet. De vegyük az alapesetet, az ideálisat, amikor van egy normális anya, szerető apa és van a gyerek. És úgy a jó, ha két szülő van. Na, szóval én erre gondoltam. 
    előzmény:
    piper72 (40)
    2006-07-26  21:13
  9. 2006. július 26. 21:3043.
    Ha szabad hozzászólnom a témához,valahol én is érintett vagyok,mert a lányom került ebbe a helyzetbe amiről dörmi.. is írt.Apuka 8 évi ismerettség után,úgyhogy -Ő tervezte be a babát-lelépett,meggondolta magát.Rájött,hogy ez kötöttség és odébb állt,mindenféle hülye mondvacsinált ürüggyel.Úgy gondolom ezt nem a nők dönti el,hogy direkt egyedül vállalja a babát,hanem a sok gyáva férfi,aki a szabadságát félti és nem vállalja a felelősséget,ők hozzák ilyen helyzetbe az anyukákat és a gyerekeket,hogy csonka családba kell felnőniük.Ugye egy nő nem tud ennyire felelőtlen lenni,nem teheti meg,mert Ő hordja a szíve alatt azt a gyermeket,és nem olyan egyszerü ez neki,hogy most kell gyermek vagy hogy mégsem kell.A nőnek vállalni kell mindent,míg a férfi csak megfutamodhat és leép a gondok elől.Az én kisunokám is most lesz 1 éves.És mondhatom,a lányom legnagyobb boldogsága lett ez a kisgyermek.Aki soha nem fogja elhagyni Őt és segítí túltenni magát azon,hogy így becsapták.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323748 (1)
    2006-07-26  17:27
  10. 2006. július 26. 21:1442.
    Ellenzem, tiltom, elitelem ... Most jott valahonnan hozzam egy statisztika, hogy Magyarorszagon ma minden harmadik gyerek hazassagon kivul szuletik. Tehat ha valakit a statisztika zavar vagy akadalyozna meg, csak vagjon bele batran. Ki mit gondol, mit mondanak az emberek? Amint latszik, itt a forumon is sokfelet. De senki nem fog odameni hozzad majd oreg napjaidban, hanem lesz egy draga jo gyermeked, akit ha jol nevelsz, soha sem hagy magadra. Egyebkent meg csak lengedezel a vilagban egyedul, mint osszel az egy megmaradt level az agon, es csak a szel csapkodja majd az ablakodat. Ha mered vallalni, orok boldogsag, ha nem, orok banat marad. Szerintem, ha egy no mar elerkezett abba a korba, amikor zarul a kapu, es meg nincs stabil kapcsolata, sot kilatasban sem, csak nyugodtan vallaljon gyermeket. Ne orokbe fogadjon, a sajatjat nevelje fel. En tapasztalatbol tudom, milyen a mas gyermeket nevelni. Inkabb ne, kerem. De ez is kinek hogy. Elcsepelt mondas, ha egy gyerek apa nelkul no fel, az serult. Ugyan mar, a veszekedos, cirkuszolos hazassagokban felnott gyermek nem jobban serult, mint az, akit szeretettel vesz korul anya, nagyi, nagyapa es rokonok? Keves ember tervezi direkt, hogy egyedul vallal gyermeket, de szerintem, ha valaki meri vallalni az eletet, csak batran. Hogy valaki az indulaskor egyedul vallalta a gyermeket vagy nem, az alapallas kulonbozo, de a szituacio ugyanaz. Ja, es fontos, hogy az anyagi helyzet legalabb megfelelo legyen es legyen neha kire hagyni a gyermeket. Szerintem ebbe a dolgoba sincs beleszolasa egy kivulallonak, mert ez is mindenkinek a legbensobb maganugye. Hogy valaki arra legyen buszke, vagy nyugtatgassa magat azzal, hogy valaha volt atmeneti ferje vagy partnere, akitol a gyereke van? Ugyan mar. Magyarorszagon ugyis a nok neveklik a gyermekeket. Ha van apa, ha nincs. Iskolakban tanito, tanarnok, szuloi ertekezlet csufneve szuloi, inkabb anyak ertekezlete kellene, hogy legyen. Tisztelet a kivetelnek, mint mindig. Szoval lanyok, en szoritok nektek. Nehez lesz, de az orom, a boldogsag feledtetni fog minden nehezseget. S Egy volt egyedul allo anya, aki elvalt. Es csodalatos gyermeket nevelt fel egyedul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323748 (1)
    2006-07-26  17:27
  11. 2006. július 26. 21:1441.
    nem ide
    előzmény:
    piper72 (40)
    2006-07-26  21:13
  12. 2006. július 26. 21:1340.
    "Na most az a helyzet, hogy sok ilyen bevállalós nő arra nem gondol, hogy a gyereknek apa is kell. Mindent megadhat egy nő a gyerekének, anyagilag, szellemileg, bármilyen gazdag is, de ha egy gyerek apa nélkül nő fel, hát az egy lelki sérülés lesz neki."

    Én pont azért szenvedtem lelki sérüléseket, mert van apám. Akkor lett volna jó, ha nem lett volna....
    De ez nemide tartozik már.
    előzmény:
    lufi (31)
    2006-07-26  20:13
  13. 2006. július 26. 21:1139.
    Nem volt energiám, hogy végigolvassam a hozzászólásokat, de én , annak ellenére , hogy 3 gyereket nevelünk a férjemmel, vagyis teljes családban nőnek, és szerintem ez az ideális, igenis meg tudom érteni azokat, akik egyedülállló nő létükre mernek vállalni gyereket. Egyrészt senki felett nem törhetünk pálcát, nem tudhatjuk, miért gondolják ezt így. Másrészt úgy van, ahogy írtad a topicindítódban: azokat senki nem szólja meg, h. egydül nevelnek gyereket, akik elváltak, leányanyák, vagy ne add Isten özvegyek? De ha jól tudom, éppen most hoztak egy törvényt, hogy lehet egyedülálló nőknek is vállalni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323748 (1)
    2006-07-26  17:27
  14. 2006. július 26. 20:5838.
    Ezt nem ide akartam, de így sikerült.

    Ha már ide került: engem is elhagyott az illető úr, amint kiderült, hogy babát várok. Most egy másik nőnél keresi a boldogságot. A fiát nem látogatja, nem fizet utána. Számomra nem volt kérdés, hogy a baba ebben a szituációban megszülessen-e. Én úgy gondolom, hogy nem rosszabb egyedül felnevelni sem, mint ha egy rossz házasságba születik. Az élet pedig még sok mindent hozhat. Elítélni persze el lehet, de ha dönthettem egy életről, akkor én arra szavazok. Örökbefogadásra soha nem gondoltam, amíg volt rá esély, hogy legyen saját gyermekem, azért mégis csak ő az én vérem...
    előzmény:
    dörmi... (36)
    2006-07-26  20:47
  15. 2006. július 26. 20:5637.

    ebben a hónapban jelent meg állítólag az új törvény, hogy egyedülálló is mehet mesterséges megtermékenyítésre.

     

    előzmény:
    piper72 (5)
    2006-07-26  18:01
  16. 2006. július 26. 20:4736.
    Szia!

    Ne haragudj, hgoy megszólítalak, így ismeretlenül, de megkérdezhetem, hogy mennyi idős a kislányod? Amít írtál magatokról, olyan, mintha magamat oolvastam volna. A különbség csak annyi, hogy nekem kisfiam van, a jövő héten lesz 1 éves. A lányod apja egyáltalán nem érdeklődött a kicsi utána, amikor megszületett?

    No, nem akarok tolakodó lenni, csak próbálom kezelni én is a helyzetemet és ha hasonló sorsról olvasok, a tapasztalatokat szívesen meghallgatom.

    Még egyszer, ne haragudj a zavarásért. Minden jót kívánok neked és a kislányodnak!

    Szeretettel: dörmi...
    előzmény:
    Nameret (14)
    2006-07-26  18:56
  17. 2006. július 26. 20:3635.
    bár minden nő igy gondolkodna.
    előzmény:
    Nameret (15)
    2006-07-26  19:04
  18. 2006. július 26. 20:3334.
    le a kalappal elötted,adjon az Isten neked erőt egészséget és mindent ahhoz, hogy ezt a pici lányt fel tudd nevelni.
    Csudahelyesek vagytok.

    Némely nőnek volna mit tanulni tőled.
    előzmény:
    Nameret (12)
    2006-07-26  18:30
  19. 2006. július 26. 20:2033.
    Nagyon is túlzás. Személyesen is ismerek olyan embereket akik elmúltak harminc évesek de nem találják azt a bizonyos nagy őt, pedig szerintem nincs velük semmi baj. Hogy mi az oka? A franc se tudja. Talán nem alkusznak meg a csak kicsit jóval. Szerintem nagyon kevés embernek adatik meg az IGAZI.
    előzmény:
    108.Henrik (23)
    2006-07-26  19:18
  20. 2006. július 26. 20:1532.

    Szia!

    Igaz, még csak 21 vagyok, de néha én is elgondolkodom rajta, hogy ha egy bizonyos korig, nem lesznek meg a "elfogadott" (családba születik, van apuci), állapot akkor én is bevállalok egy babát. Na jó, inkább úgy fogalmazok hogy szeretnék, mert annyira azért nem vagyok tisztába a lehetőségekkel! 

    Tudom, sokan önzőnek tartják azt a nőt aki a "maga feje után" menve akar gyereket. Én elhiszem hogy a legideálisabb ha családban nő fel a gyerek, de könyörgöm, amíg egy pasi 50 éves korban is alapíthat családot, addig a nőnél azért igencsak telik az az idő, ami alatt még biztonságos a terhesség.

    Szerintem van annál rosszabb is, mint hogy a gyereknek "csak" anyja van!

    Önző lennék? Lehet!

    De szerintem egy gyerek attól még nem lesz debil, mert nem családban nő fel.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323748 (1)
    2006-07-26  17:27
  21. 2006. július 26. 20:1331.

    Én biztosan nem vállaltam volna annakidején egyedül gyereket. Az ilyen dologban - mitagadás - van némi önzés, hogy egy nő bármi áron megtapasztalhassa az anyaságot is. Na most az a helyzet, hogy sok ilyen bevállalós nő arra nem gondol, hogy a gyereknek apa is kell. Mindent megadhat egy nő a gyerekének, anyagilag, szellemileg, bármilyen gazdag is, de ha egy gyerek apa nélkül nő fel, hát az egy lelki sérülés lesz neki.

    Van, aki szerencsés, gyerekkel is talál férjet, aki jó apja lesz a nevelt gyermekének, nevére veszi, szereti, de ez nem mindig jön be.

    Szóval, én ellene voksolok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323748 (1)
    2006-07-26  17:27
  22. Torolt_felhasznalo_645970
    Torolt_felhasznalo_645970
    2006. július 26. 19:4730.
    Tény, és való hogy Nektek Férfiaknak kevesebb a lehetőség...  De ezért ki a felelős? Nem hinném hogy a Nők. 
    előzmény:
    108.Henrik (20)
    2006-07-26  19:14
  23. 2006. július 26. 19:3529.
    Megnéztem a bemoldaladat. Nagyon szép a kislányod. Gratula!
    előzmény:
    Nameret (12)
    2006-07-26  18:30
  24. 2006. július 26. 19:3228.

    Egyetertek veled az ossze nem illo emberekkel kapcsolatban 

    Ez a ki a normalis meg valoban irto relativ. Hany eves korig talaljak meg 'normailsek' a tarsukat? Van aki sosem talal egy jot, megis csaladot alapit. Van, aki tovabb keresi. Nyilvan aki soha semmilyen kapcsolatot nem tudott kialakitani annak valami problemaja van, de igazsag szerint az tok normalis, hogy vannak az embernek problemai..  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323748 (27)
    2006-07-26  19:27
  25. 2006. július 26. 19:2727.
    Szerintem nincs rossz házasság, vagy kapcsolat, csak össze nem illő partnerek vannak. Az, hogy ki nem normális az egy másik téma. Mindenkinek a másik, a máshogy gondolkodó nem az.
    előzmény:
    108.Henrik (23)
    2006-07-26  19:18

Címlap

top