Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 kg-on felülieknek

Torolt_felhasznalo_631842
Torolt_felhasznalo_631842
Létrehozva: 2006. július 15. 22:52
sziasztok!    Várom ide háromszámjegyű sorstársaimat. A mi esetünk sajnos súlyosabb már. Ezért speciális dolgokat kíván a megoldása is. Itt nagyon kitartó életmódváltás lehet csak a megoldás. Gondolom, aki idáig jutott, az sok fogyókúrán van túl, s a végére egyre kövérebb lett. Ebből a jójó-szidrómából kéne valahogyan kilépni.    Természetesen a dolgokat először lélekben kell rendezni, vagyis az agyunkban kell rendet tenni. Esetünk folyamatos kontrollt igényel, talán itt tudunk egymásnak segíteni ennek megvalósításában. Egyedül ilyen nagy súlyok leadása majdnem lehetetlen. Vagy a megtartása nem fog menni.    Én is érintett vagyok, azért is indítom a topic-ot el. Voltam már a mostani súlyomnál 42 kg-mal több, nem is olyan régen. Vagyis az egyéni rekordomból ennyit sikerült leadnom 2 év alatt, kisebb megszakításokkal. További 50 kg-tól szeretnék még megszabadulni kb. olyan egy év alatt. Ha a két számot összeadom, valami elrettentő adat jön ki !!!! Félelmetes ugye?  Idejuttatott a folyamatos fogyózás.   Mindig többet híztam a végén vissza, mint, amit sikerült leadni. Minden módszer csődöt mondott nálam már. Most egy utolsó nagy rohamra indulok. Az életmódváltást további egész életemre tervezem, mivel hiszem azt, hogy másképp nem lehetésges megtartani az elért eredményeket.   Ehhez a hatalmas feladathoz várom csatlakozásotokat. Segítsünk egymásnak.    szeretettel: holdfogyatkozas
  1. Torolt_felhasznalo_756796
    Torolt_felhasznalo_756796
    2010. július 1. 05:2245051.
    Szia Marcsim!
    Igen, Szemesen leszünk minden évben odamegyünk a kempingbe faházba, imádunk ott lenni és árban is elfogadható. Egyszer ugyis nyerek a lottón és a Balatonon fogok lakni eldöntöttem!!! Imádom a Balatont, apu Keszthely mellöl származik, Vindornyaszőlős a kis bakonyi falu neve, csodaszép, nem is értem, hogy a fenébe kevertünk ide. De ez van, így alakult.
    Én is mindig el szoktam felejteni, kinek hány éves a gyermeke, unokája, látod én sem tudom, Neked kettő van? Hány évesek?
    Nekem kettő van. Petra nevü 26 éves lányzó, Ő most végzett a Pécsi Tud.Egyetem andragógia szakán, művelődésszervező, készül Olaszba dolgozni, ha összejön. A kisebbik /de csak korban, mert már akkora mint Petra és lassan súlyban is lehagyja/ 13 éves Patrik örökmozgó, akivel mindig történik valami, továbbá 4 kutya, 7 macska /azt hiszem, mert azokat anyu pátyolgatja/! Párom 53 éves nyugd. tűzoltó, korkezdvezménnyel ment nyugdijba, mert így több nyugdijat kap, mint fizit! Anyuékkal együtt lakunk, ők már elég idősek, apu 82, anyu 75 éves, de hála Istennek elég jól bírják a strapát, a bajokat leszámítva. Én meg jojozok itthon a nagy fenekemmel, manapság hobbim lett a fogyizás, de 140 kg-ról indultam anno, amikor rátaláltam a lányokra és azóta boldogítom őket itt a fórumon

    Szép napot kívánok, szombat reggel is jövök még, mielőtt megyünk, csodaszép időnk lesz úgy néz ki!!! Habtestemet megmutogatom fürdőnaciba!!!Ja, tennék majd fel képeket is, de nem tom hova
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752339 (45043)
     
  2. Torolt_felhasznalo_756796
    Torolt_felhasznalo_756796
    2010. július 1. 05:1345050.
    Lányok, ami a feledékenységet illeti, na arról sokat tudnék mesélni, nem vagytok egyedül, nálunk ez már tetőzik, nem csak én vagyok feledékeny, az egész család!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110402 (45046)
     
  3. Torolt_felhasznalo_756796
    Torolt_felhasznalo_756796
    2010. július 1. 05:1245049.
    Szia Peppykém!
    Szeretettel gondolok Rátok, és együtt érzek veletek. Nem tudom mi történt a táborba, mióta Patrikot haza hoztuk, de már sok gyerek itthon van. Nem igazán jött össze, szerintem egyik sem érezte jól magát, a hely sem volt valami jó, és főleg a lopás miatt sem. Szegény tanárok, jót akartak, de ekkora kölyköknek szerintem még hosszú az egy hét.
    Nagyon meleg lesz hétvégét, próbáljatok meg hűvös helyen állni a temetésen, persze ha lehet, nehogy elájuljatok.
    Jó, hogy megtartják az esküvőt, szegényeket nagyon sajnálom, de az ember olyan sebezhető, néha ilyen kegyetlen az élet.
    Hercegnőnek puszi, vigyázz nagyon magatokra, és majd jelentkezz, én még jövök szombat reggel hajnalban ugyis, kb. 8 óra felé fogunk indulni.
    Puszóka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110402 (45044)
     
  4. Torolt_felhasznalo_752339
    Torolt_felhasznalo_752339
    2010. június 30. 22:1545048.

    Szia Peppy! Egy jó ideig ez így is marad...a temetés után egy pillanatra fellélegzik az ember, de aztán a második pillanatban már újra belezuhan a teljes kétségbeesésbe és aztán jó sokáig ott is marad...minden nappal rosszabb...előszőr azt gondoljuk elutazott...aztán később, jó jó de mért nem jön már haza...a nap minden percében várjuk...és csak várunk és várunk! Hogy talán egyszer csak felébredünk és vége a rémálomnak...az eszünk mindent tud, de szívünk mást mond! Sajnálom az egész családot, minden együttérzésem az övék! Kitartást kívánok mindenkinek! (Ma a fiam elment motorozni, egyszer csak haza jön és azt mondja, kimentem apuhoz! Csak így! Én meg: tényleg? De jó! És....és kérdeztem volna hogy van? És akkor...... akkor mondom, hiszen meghalt  azt hittem megbomlik az agyam a hirtelen ráeszméléstől! )


    Gondolok rátok pénteken! Az én emberemet is akkor temettük....8 hete lesz pénteken...alig 8 hete és mintha egy örökkévalóság telt volna el.... Vigyázz magadra! Puszillak: Marcsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110402 (45044)
     
  5. Torolt_felhasznalo_110402
    Torolt_felhasznalo_110402
    2010. június 30. 15:5145047.

    Szia Kevinkém!
    Sajnálom, hogy Patriknak  ennyire nagyon nem tetszett a tábor.
    A  mi sulink is most  van oda Tokajban táborozni, rendszeresen tesznek  fel a net-re többszáz  képet naponta a szülőknek.


    Olvastam a teás-receptet. majd visszatérek rá, ha jobb passzban leszek.
    A mályvateát, illeve a(z állítólag belőle készült)  kapszulát ismerem. No, egyik se fogyaszt.  Még azt se mondhatnám, hogy hasmenést csinál, inkább csak rendszeressé teszi, akinek rendszertelen.


    Remélem, szombati még hallunk Rólad; úgy néz ki,hogy jó idő lesz akkorra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756796 (45041)
     
  6. Torolt_felhasznalo_110402
    Torolt_felhasznalo_110402
    2010. június 30. 15:4445046.
    Témari,
    Habár tudom nem vigasztal, de elmondom:  nem vagy egyedül a feledékenységet illetően;  sajnos magam is ebben a cipőben járok.
    Azért bánt olyan nagyon, mert nem is olyan rég kifejezetten jó memóriám volt, valahol hallotam valamit, egyből bevésődött az agyamba.
    Most meg?! Jobb nem is részletezni, szinte szégyellem  amilyen mértékben feledékeny tudok lenni. Úgy néz ki, mintha nem is figyelnék másokra.
    Nagyjából a változókorral  és az anyám elvesztése utáni nehéz időkkel tudom egybekötni ezt a változást. Lehet a sok éjszakai ébrenlét ill. az altatók idézték elő   -  legaábbis az én esetemben erre tippelek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752339 (45043)
     
  7. Torolt_felhasznalo_110402
    Torolt_felhasznalo_110402
    2010. június 30. 15:3945045.
    Husikám,
    Veled örülök, hogy a dolgaid  ilyen pozitív fordulatot vettek!     
    Magam is tapasztaltam, hogy menyire le lehet foglalni   - olykor kezelhetetlennek minősített gyerekeket is  -   munkáltatással, kézműves alkotással.
    Erre mit tesznek a  "hozzáértők"? Az ált. iskolában kéthetenként van 1 technika/háztartástan óra,meg talán  hetente 1 rajz .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275381 (45028)
     
  8. Torolt_felhasznalo_110402
    Torolt_felhasznalo_110402
    2010. június 30. 15:3645044.
    Sziasztok Lányok!
    Köszönöm a kedves, együttérző soraitokat. Igazán jól esik. Remélem, nem veszitek rossz néven ha nem válaszolok egyenként minden   hsz-ra. (ez nem azért van, mert valakit mellőzni szándékozok,csak nem akarok túl sokat írni.)
    Pénteken lesz a temetés, gyakorlatilag magunkhoz sem tudunk térni a sokkból.
    Nagynehezen arra döntött a család  (érdekes módon pont a kat.pap  illetve az igen vallásos  új lengyel rokonok hatása, hogy legyen meg az esküvő, persze lakodalom nélkül.) Nem tudom, hogy lesz szegény unokaöcsénknek lelkiereje az egészhez, de az is igaz, hogy egyszer már elhalasztották az esküvőt    -  rajtuk kívülálló okok miatt -    ráadásul igen nehéz volt a hivatalos okmányok intézése is.
    Egyelőre mindenki teljesen maga alatt van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_180001 (45018)
     
  9. Torolt_felhasznalo_752339
    Torolt_felhasznalo_752339
    2010. június 30. 13:0045043.

    Szia Kevinke! Ma megint ügyeztem, a bankban már elsírtam magam, ahol a férjem életbíztosítása is van...első nekifutásra úgy volt, hogy új hagyatéki tárgyalást kell kérni, de aztán hamar kiderült csak az ügyintéző nem  volt biztos a dolgában...egyébként nagyon korrekt, halk szavú, de egy cseppet sem kedves...na nem is az a dolga!


    Bocs, de gyermek hány éves is? Még nem igazán vagyok képben, neharagudj, keverek mindenkit mindenkivel....Azért kár, hogy nem jött össze neki a táborozás, általában az nagy élmény szokott lenni a gyerekeknek!....Uhu talán a lábacskáit karcsusíttatja? Tényleg rémlik valami...félelmetes a memóriám, vagy inkább a nem memóriám...hogy ennek a nagy sokknak tudható-e be, vagy ez már az öregkori elhülyülés első jele, vagy egyszerűen csak nagyon szétszórt vagyok az események miatt (remélem erről van szó és ahogy telik az idő jobb lesz) szóval az utóbbi időben kiesik az agyamból szinte minden.... 


    Szóval Szemesen lesztek? Hiszen az itt van egy kőhajításnyira! Na addig még beszélgetünk!


    Szép napot mindenkinek és puszi lányok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756796 (45041)
     
  10. Torolt_felhasznalo_756796
    Torolt_felhasznalo_756796
    2010. június 30. 04:5945042.
    Szia Kislányok, JÓ REGGELT!!!!

    Hol vagytok??????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_756796
    Torolt_felhasznalo_756796
    2010. június 30. 04:5845041.
    Szióka Marcsim!
    Nem Uhum kórházban van sajnos !!! Remélem nem haragszik, hogy elárultam! Remélem jövő héten jelentkezni fog! Addig gondoljunk rá szeretettel!
    Képzeld el, hogy tegnap el kellett menni Patrikért, annyira bőgött a telefonba, hogy haza kellett hozni. Hazajött vele az oszt.fönőkének a fia is, ma is jönnek haza páran. Azt mondja olyan mint a börtön és soha többet nem megy. Az apja elment érte este 6-kor, de várni kellett nekik, mert pont loptak, egy kislánynak ellopták a pénzét és a táskáját. Kihivták a rendőrséget. Átkutatták a szatyrokat, mindent. Hogy mi lett nem tudom, mert közben ők eljöttek. Szóval, szerintem a tanároknak sem egy leányálom ez a hét gondolom.
    Majd szombaton megyünk Balatonszemesre, azt nagyon várja.

    Szép napot, jó időt, jó fogyit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752339 (45036)
     
  12. Torolt_felhasznalo_756796
    Torolt_felhasznalo_756796
    2010. június 30. 04:5245040.
    Szia Husikám!
    Majd megindulsz megint lefelé, kell a szervezetednek egy kis pihi! Tutira fogyni fogsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275381 (45038)
     
  13. Torolt_felhasznalo_275381
    Torolt_felhasznalo_275381
    2010. június 29. 23:2045039.
    Ja a kiállítáa Július 26.-ától augusztus 27-ig lesz a Vajdahunyadvárában,a Mezőgazdasági múzeumban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752339 (45035)
     
  14. Torolt_felhasznalo_275381
    Torolt_felhasznalo_275381
    2010. június 29. 23:1445038.
    Kevinem! Köszi a receptet,majd kipróbálom.Hátha jobban megy tőle a fogyi.Most megint állok egy helyben,bár nehéz napjaim vannak Nem bírok 105 kiló alá menni.Ugyanúgy állok itt mint a múltkor a 109-en.Bár pár napja nem is mértem magam.Hátha most a több munka kicsit lendít rajtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756796 (45029)
     
  15. Torolt_felhasznalo_275381
    Torolt_felhasznalo_275381
    2010. június 29. 23:1045037.
    Köszi Témari! Várjál már ,én nagyon smucik vagyok ám Egyenlőre tobzódom a saját pozitív energiámban és amiket bevonz.tegnap még rendeltek tőlem egy 12 személyes étkészletet is.Úgyhogy szuper,meg elkelt a webáruházból is egy edény.Meg akik jöttek vásárolni többet vettek mint amit akartak,ami ugye nekem jó ,meg még jönnek mert nem volt náluk elég pénz.Egyszerűen ilyen nap csak a mesében van.
    Ma meg felkértek jövőhét végére mesterségbemutatóra,Újkígyóson lesz valami liba nap vagy mi a csuda és ott fogok nyílvánosan korongozni .Egész nap 11-től du.5-ig.Ha meleg lesz jól megfogok szenvedni. De nem baj imádom az ilyeneket.Ez kell nekem a pörgés,mert ha ez nincs akkor megőrülök Kár,hogy nem laktok közelebb mert akkor kiinvitálnálak benneteket egy kis libatöpörtyűt enni.Persze mindenki csak egy darabot kapna elvégre fogyis csapat vagyunk vagy mi a szösz
    A honlapom: http://www.bartakeramia.eoldal.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752339 (45035)
     
  16. Torolt_felhasznalo_752339
    Torolt_felhasznalo_752339
    2010. június 29. 16:4245036.

    Szia Kevinke!   Nekem is mindig nagyon hiányoztak a gyerekek ha távol voltak...ez így van! Mindenki ezt érzi azt hiszem! Meglátod tényleg nagyon hamar elrepül a hét!


    Bocs de lemaradtam ...Uhu igazolása: nyaralás?


    Puszi: Marcsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756796 (45034)
     
  17. Torolt_felhasznalo_752339
    Torolt_felhasznalo_752339
    2010. június 29. 16:3945035.

    Gratulaaaaa Husika!  És képzeld és is szokok  alkoholt inni...a sört imááádooooom! És hát egyebeket is szeretek, szóval nem vagyok anti!  Ha majd nem bírsz már a sok pozitív energiával küldjél nekem légyszi! És hol található az a weváruház? Ja és mikor lesz az a kiállítás? Lehet majd látni róla valamit?


    Puszi: Marcsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275381 (45025)
     
  18. Torolt_felhasznalo_756796
    Torolt_felhasznalo_756796
    2010. június 29. 05:2745034.
    Szia Lányok!

    A szokásos reggeli kakasszó mellett észrevettem, hogy sokan közülünk régen jelentkeztek. Peppy szokott névsort olvasni, de most nincs, ezért nem tudjátok, hol lehet Juló, Opti, Dovi, Pepitapam /hu, de régen volt már/, Sanelle, hirtelen nem is jut eszembe mindenki bocsi érte!!! Ja, Mazsi, Stadlerke, mind-mind eltüntek Uhum igazoltan van távol!

    Legyen szép napotok, Patrik tegnap telefonált, hogy unalmas a tábor, remélem kibirja hét végéig, nagyon hiányzik! Hallom a hangján, hogy tartja magát, de a legszivesebben haza jönne, gondoltam, hogy hosszú lesz neki az egy hét, nem igazán szoktunk ilyen sokáig távol lenni egymástól. Na, de elmegy ez a hét is, mi lesz velem akkor, ha Petra Olaszba megy? Nem is gondolok bele, mert elkeseredek kicsit, de ilyen az élet, majd megoldódok minden.

    Az a lényeg süssön a napocska és fogyjunk jó sokat a héten is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_756796
    Torolt_felhasznalo_756796
    2010. június 29. 05:2145033.
    Szia Peppykém!

    Azért ebben a nagy bánatban, ha tudsz, gyere és írd ki magadból a bajokat, sokat segít, látod nekem is segítenek mindig a lányok, olyan jó megbeszélni a dolgokat és tanácsokat kapni.

    Hogy vagytok, mi lesz az esküvővel? Ugye nem baj, ha megkérdezem, csak aggódunk érted. Ha van kis időd, és lelkierőd, jelentkezz.

    Küldök angyalkákat.

    Puszillak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_756796
    Torolt_felhasznalo_756796
    2010. június 29. 05:1845032.
    Szia Cicókám!
    Köszi, és kezdek helyre jönni, valahogy jobb a közérzetem is, talán a napsütés is közre játszik és nem ugrálok naponta a mérlegre, hanem szépen diétázok, odafigyelek mit eszek, mozgok, stb. Nem fogok pár dekától a Dunának menni, hanem inkább harcolni fogok mint Xéna!!!!!!!!! Pusza, szép derűs napot kívánok. Mindig meg akartam kérdezni, hogy vannak a kis unokák, az ikrek, a külföldön élő gyermekeid?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_180001 (45019)
     
  21. Torolt_felhasznalo_756796
    Torolt_felhasznalo_756796
    2010. június 29. 05:1645031.
    Szia Sziném!
    Igazad is van, mint mindig! A kefir bejött!!!!!!!!!! Pusza!!!!!!!!!!

    A zsiráfos vicc naon jó!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738684 (45021)
     
  22. Torolt_felhasznalo_756796
    Torolt_felhasznalo_756796
    2010. június 29. 05:1445030.
    Szia Sziném!
    Naná, majd Uhuval Somlói, Husival meg sör??????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738684 (45024)
     
  23. Torolt_felhasznalo_756796
    Torolt_felhasznalo_756796
    2010. június 29. 05:1245029.
    Szia Husikám!
    Ez igen, de jó olvasni, ennyi pozitív energia, szinte belém is árad! Csak így tovább, látod, mondtam én mindig, pozitív pozitívot szül, ennyi, ez így műkszik! Egyébként megint gratula és nagyon boldog vagyok, hogy boldog vagy! Nagy ölelés!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275381 (45025)
     
  24. Torolt_felhasznalo_275381
    Torolt_felhasznalo_275381
    2010. június 29. 00:2545028.
    Tartottam már szakkört és játszóházaztam már,nagyon élveztem,így tudom mire vállalkozok.Olyan gyerekeket kötöttem le,hogy a tanárok csodálkozva jöttek be a terembe mi a csuda ez a nagy csend.El sem tudták képzelni mit csináltam a gyerekekkel,hogy mindegyik elfelejtett rosszalkodni és buzgón dolgozott.Fél évet jártam így szakkörözni,nagyon szerettem és soha nem idegesítettek a gyerekek.Pedig volt,hogy 15 gyerek is ült ott velem.Nem akartak menni vacsorázni annyira élvezték azokat a kedd estéket...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_180001 (45020)
     
  25. Torolt_felhasznalo_275381
    Torolt_felhasznalo_275381
    2010. június 28. 23:5845027.
    Bocsánat ,én szokok szeszesitalt inni Jó mézes pályinkát.Imádom!
    Szoktunk venni eleve mézes barackot és még teszünk bele akácmézet egy csomót.Amikor beleszagolsz az üvegbe szinte csak a mézet lehet érezni.Na ezt nagyon szeretem,csak úgy csusszan le a kis kupica.Kb egy hónapig elég egy fél literes üveg.Tehát akkora alkoholbogarak nem vagyunk,de néha nagyon jól esik.Na és azt mondják jó a magas vérnyomásra Lehet többet is innék,de rohadt drága ,valami 1700 ft egy üveg.Vagy 7 decis??? Nem is tudom hírtelen Naaaa és jobban megy a korongozás is tőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738684 (45026)
     

Címlap

top