Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

50-60-asok itt vagyunk!!!

esbeta
Létrehozva: 2003. június 28. 05:20
Szép jó napot kívánok!
Most ritkábban fordulok elõ én is itt a topicon, hiszen annyi sok rendezvény zajlik itt körülöttünk és mivel nem akarok semmirõl lemaradni, így ezt hanyagolom most kissé!
Mint azt már írtam korábban, Tatán zajlik a "Víz, Zene, Virág" fesztivál, igen tartalmas programokat állítottak össze a szervezõk, mindegyiken nem is lehet ott az ember, azt nem lehet idõvel és energiával gyõzni!
A virágkötõ-mesterek csodálatosabbnál-csodálatosabb alkotásaikat mutatják be, zenekarok koncerteznek különbözõ helyszineken, s közben az Öreg-tavon, csónakosok vonulnak fel!
Ma este lesz a leglátványosabb esemény, Vizi-karnevál a tavon, utánna tüzijáték a várudvarról a tó mellett, hát az valami csodálatos szokott lenni! Több tízezer ember van ilyenkor Tatán, az ország minden részébõl jönnek látogatók ide!
  1. 2007. Április 3. 17:02130926.
    Szia  ! Az előbb irtam egy hosszut  és elszállt......Nem tudom  mire vélni ezt a csendet  !!  Vártam a beszámolókat a tegnapi taliról  és a képeket, és semmi mozgás  !!!Viccesre fogva a dolgot,  "mindenki telezabbantotta magát a finomkolbásszal" és  most  nyögi a következményeket??????   
    Katám ! Pihengess csak nyugiban, olvassál, Tv-t is nézhetsz ,ne izgasd magad semmin, mosolyogj.A gyógyulás  érdekében ezt kell tenned! Ne legyen lekiismeretfurdalásod,semmiről nem maradsz le! Minden bajban van jó is,annak is örülhetsz,hogy a szépen kitakaritott "átmeneti " lakásban vagytok  márés nem most kell hurcolkodni  !!!Nálunk is szerényen fog eltellni a husvét, mert G. csak ápr.23-án jön haza  9 napra, majd akkor lesz a pótünneplés név és szülinapja !Ha  az idő engedi,kimegyünk Kőszegre, akkora a fű-a szomszéd már lenyirta az övét-,a fiuk /z.fiam és apja/ nyirnak én meg "megejtem"  a tavaszi nagytakaritást.Ha marad energiánk a szomszédokkal sétálunk egyet a hegyen,ilyenkor csodálatos, minden fa virágzik  !!!Délelőtt csináltampár képet az előkertből, a tulipánok most kezdenek virágozni  !
    előzmény:
    katakata6 (130923)
    2007-04-03  10:51
  2. 2007. Április 3. 16:47130925.
    Kányádi, csak az eleje lemaradt... bocs.
    előzmény:
    ny62 (130924)
    2007-04-03  16:46
  3. 2007. Április 3. 16:46130924.
    Sziasztok! Ittvagyok, és viszionylag gyorsan be is jutottam, csak eddig mással voltam elfoglalva...
    Katakata, javul egy kicsit a lábad? Nem kell valami? Tudod, én most jobban ráérek...
    Küldök nektek egy verset:

    ányádi Sándor: Április hónapja

    Bolondos egy hónap
    április hónapja,
    hol kalap a fején,
    hol báránybőr sapka.

    Köpenyegbe burkol,
    ingujjra vetkőztet;
    mutatja a tavaszt
    hol nyárnak, hol ősznek.

    Hiába próbálnád
    kilesni a kedvét,
    túljár az eszeden,
    mire észrevennéd.

    Búsnak teszi magát,
    szeme könnyben ázik,
    mindegyre lehunyja
    sűrű szempilláit.

    Aztán gondol egyet,
    fülig fut a szája,
    s ránevet a fényben
    hunyorgó világra
    előzmény:
    katakata6 (130923)
    2007-04-03  10:51
  4. 2007. Április 3. 10:51130923.
    Jo reggelt, nem értem, hol vannak a korán kelők, a kávék . Csak néhányan a kitartobbak, vagy én akinek egyetlen esélye most a külvilággal ez a topic, szóval mi vagyunk itt. Pedig mindenekelőtt Turbónagyinak a meglepetését amit csak este tudtam meg, nagyon köszönöm. Hogy birta ki mindenki a családomban , hogy nem szólt róla, de mondhatom 5 perc alatt elfogyott. A kolbász már a helyén van, egy adag a pocakunkban, nagyon nagyon finom, Blanca is ezt üzeni este megkostolta ö is. Ilyenkor már rég olvassuk a találkozóról a beszámolókat is . Várom ám nagyon . Én ma simán bejutottam, lehet, hogy másoknak nem sikerült ?.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. Április 3. 06:19130922.
    Jó reggelt kivánok!!!!!Nagyon szomoru,hogy ezt csinálta a "szakember" a topikkal((((((((((((((((((((((((((((Szégyellheti Magát! Mindenkinek kellemes ünnepeket kivánok
    előzmény:
    festiró (130914)
    2007-04-02  13:37
  6. Torolt_felhasznalo_357202
    Torolt_felhasznalo_357202
    2007. Április 2. 22:41130921.
    Sziasztok!

    Látom Mindenki a kolbász kóstolgatással van elfoglalva!

    Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, a kolbász naggggyon finom.
    Felakasztottam a spejzba és időnként megtekintem. Sajnos azt már nem éri meg, amikor száraz kolbász lenne belőle. Addigra bizony elfogy!

    Jó éjszakát, szép álmokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. Április 2. 21:38130920.
    Sziasztok, a kolbász isteni finom, Katinak mégegyszer ezer köszönet érte. sajnálom a talit , majd a következőre remélem sikerül már mennem . Várom a fotókat és a beszámolókat ,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 2. 20:08130919.

    NAGYON FINOM !
    ! !
    !

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_793355
    Torolt_felhasznalo_793355
    2007. Április 2. 19:17130918.
    Venca, gyönyörű az aranyesőtök! Nekünk van két bokrunk - bár bokornak nevezni elég mókás: az egyik bokáig ér, a másik talán térdig - kb. négy éve ültettem őket, és miután két éve le lettek fűnyírózva véletlenül (akkor se igen látszottak ki a földből...), még mindig igen parányiak. Most vettünk melléjük egy majd' egymétereset, hadd lássák, hogyan kell nőni! A Tőled kapott jácint hagyma csodás virágot hozott, a szára vastagabb a hüvelykujjamnál, a virágfej meg tömött és óriási és gyönyörű! A fekete tulipánok is biztatóan nőnek.
    Az új kis magnóliabokrunk lehet, hogy épp most virágzik, és mi nem is láttuk!!! Tegnap vacilláltam, hogy menjünk-e ki kertezni, de fáradt is voltam, meg végül is holnapig betegállományban vagyok, és ilyenkor nem illik a kertben dolgozni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_793355
    Torolt_felhasznalo_793355
    2007. Április 2. 19:10130917.
    Javaslatom az elszálló hozzászólások ellen: Mikor megírom a hozzászólást, az egészet kijelölöm, a jobb egérgombbal rákattintok, kiválasztom a másolást, aztán nyitok egy Word ablakot, odakattintok a jobb gombbal, és kiválasztom a beillesztést. Ott szépen megmarad mindaz, amit írtam. Akkor visszamegyek a hozzászóláshoz, és rákattintok az "Elküldöm" gombra. Ha elmegy, jó. Ha nem, akkor csak visszafelé kijelölöm-kattintok-másolás-beillesztés az új hozzászólás ablakba, és nem vész el a szép hosszú levél!
    Csak az a baj, hogy néha azért elfelejtem én is.. De most, hogy ilyen nehézkes az nlc, most ez nagyon hasznos!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_793355
    Torolt_felhasznalo_793355
    2007. Április 2. 19:06130916.
    Sziasztok! Hát én jól lemaradtam a mai találkozóról. Még jó, hogy S. "helyettesített"!!! Én helyette az egészségügy örömeiből vettem ki a részem. Fél 2-kor már ott voltam a tüdőgyógyászaton, de negyed 5 volt, mire sorra kerültem! Fél 5-re viszont a Péterfy utcai kórházban volt időpontom. Csoda volt, de alig késtem egy kicsit, és várni se kellett sokáig. De mivel nem ugyanabban az intézményben voltam azonos napon, mindkét helyen kellett fizetnem vizitdíjat (mintha én tehetnék róla, hogy ez a két rendelés nem egy épületben van!)
    A jó hír, hogy szépen visszavonult az asztmám (csütörtök óta itthon voltam miatta, és "kiraboltam" a gyógyszertárat... vagy ők engem??!!). A rossz hír, hogy nagyon rossz a csontritkulás eredményem. Ez nagyon váratlan volt, mert az előző (igaz, az csak alkaros) szerint minden tökéletes volt. Most a teljes testi azt mutatta ki, hogy combnyak-tájékon kritikus a helyzet... Írtak fel mindenféle gyógyszert (gyógyszertár-rablás, ld. fent), és a doki azt javasolta, hogy zabáljak rengeteg tejterméket és mindenféle kalciumféleséget, pezsgőt, port, tablettát, ami szembejön... Nem hangzik jól, én azért nem zabálnék ilyesmit marokszámra.
    Nagyon sajnáltam, hogy nem jutottam el a találkozóra, de nem akartam megint az utolsó 5 percre beesni...
    Katikám, köszönjük a kolbászt! Már nagyon fentük rá a fogunkat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. Április 2. 14:02130915.

    foly. Jutka!!! Köszi, hogy mindent átgázolva!  is Ránk gondolsz!!! Már készülünk a talira!!!

    Tegnap mi is voltunk a tanyán!!! Sajnos a tető építés elmaradt, mert a drágalátos agregátor az 5 hónapos pihenést keveselte és nem volt hajlandó beindulni!!   A fiúk nagyon pipák voltak!!!

    Én viszont sok mindent ültettem. Borsót, kelbimbót, spenotot, salátákat - több félét - babokat, zöldséget, cukinit, fűszernövényket, póréhagymát stb. 3 hatalmas tő Yukka pálmát, liliomot.

    A nagy ásában, víz húzásban jó kis izomlázam van. Al ig bírok mozogni!     Na de eb csont beforr!

    Majd teszünk fel képeket, csak későn értünk haza és elmaradt.

    Na most megyek dolgozni, du. találkozunk!

    előzmény:
    festiró (130914)
    2007-04-02  13:37
  13. 2007. Április 2. 13:37130914.

    Sziasztok!! Ns végre van időm kukucskálni. Most valóban egy kicsit gyorsabb a nett. S,Kata pirongatása használt????  

    Katikám! A rémálmokat tedd félre, mert még jobban ki fogsz purcani!!! Nem csak fizikailag!!! Az álmod is már ezt jelzi!!!!!!   

    Drága Vencám!!! Csodásak a képeid!!!! Camill mint egy sztár mereng a távolba!! Átszelleműlten élvezi a tavaszi napsütést, és a tavasz illatát kedven helyén!!!  

    Gyönyörű az aranyesőd!!!! Látod nekem azt még nem sikerűlt ültetnem!!!  Ez is hiányzik még a Babarózsábal együtt. (na meg többi   ,))

    Drága Kati mama!!! Nem adnád kölcsön a hétre az unokáidat???? Én csütörtökön kezdem a nagytakarítást!!!  El kellne pár szorgalmas kezecske!   

    Üdv. köztünk Rainbow!! Nagy szépen fogalmaztad meg!! Igen bennünket nem lehet TÖRÖLNI!!!!!   Ez a fórum már sok mindent átélt, túlélt!!! Ezt túl fogjuk! Csak miért pont bennünket találnak meg, hogy töröljenek!!   

    előzmény:
    *rainbow* (130910)
    2007-04-02  09:22
  14. 2007. Április 2. 13:16130913.
    Mire ideküzdöttem magam, már nem maradt időm, csak arra, hogy gyorsan beírjam:
    MA DÉLUTÁN NÉGY ÓRÁTÓL TALÁLKOZUNK AZ EURÓPA KÁVÉHÁZBAN!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. Április 2. 10:58130912.
    Vencám, nem is tudtam volna ennyi pénzt magamra költeni, , pláne most az épitkezés közepén, akkor kellett volna keresni valami számomra elérhető megoldást. Most nem mondom, hogy teljesen nyugodt vagyok a lábam miatt , mert szerintem olyan mint egy időzitett bomba bárhol bármikor otthagyhat ugyanigy , de legyünk optimisták. Összenől, visszanől, vagy nem tudom de betartom a 2 hetet .bekapkodom a kapszulákat.
    Érdekes volt a mai álmom, azt álmodtam, hogy a lakás kész volt, de amikor átadták mindennek csak a felét csinálták meg . Huuuuu, vacak álom volt . Még a bőrgarnitura nak is csak az ülése lett kész a támlákja nem . És magyarázták, hogy igy rendeltem . Jo fáradtan ébredtem.
    Félek ujra örvendezni, de most működünk az nlc , remélem igy is marad már.
    Irtam a moderátoroknak tegnap egy nem gorombát, amiben megirtam milyen fontos nekünk a forum, és hogy minél előbb állitsák ujra talpra.
    előzmény:
    venca (130911)
    2007-04-02  10:36
  16. 2007. Április 2. 10:36130911.
    Sziasztok. Szombaton kint voltunk a telken, semmit nem csináltunk, csak ezt a néhány fotót. Ma könnyebb napom van, mert ebéd van, csak nincs, aki megegye, mert C. a kocsit viszi szervízbe, mert vmi lejár, és igy muszáj. igyekszem időben ottlenni a cukiban, bár úgy intézem, hogy előtte megyek még valahova.
    Katakata, még jó, hogy nem invesztáltál 250000 forintot egy fölös műtétre. Gratulálok. Remélem, az építkezés is gyorsan lezajlik majd.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. Április 2. 09:22130910.
    Kedves Topiklakók!
    Szivből kívánom, hogy nagyon gyorsan teljen meg ujra a topik, pótoljátok a fontos képeket, hozzászólásokat. A törléssel a barátságokat nem tudták törölni...)
    Legyen mindenkinek nagyon szép hete.
    előzmény:
    otven6 (130909)
    2007-04-02  07:00
  18. 2007. Április 2. 07:00130909.
    Most pedig rohanok, délelőtt lerendezem halaszthatatlan(!) dolgaimat,  délután pedig megyek  a találkozóra!  Addig is teljen kellemesen, csendesen,  szépen a napotok!   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. Április 2. 06:57130908.
    Tehát akkor mégegyszer nekirugaszkodom ; szombaton vejem Krisztián unokám segédletével befejezte a "gyökértelenítést" kisKata addig az ablakokat pucolta a kisházban, Dalma Zolikával néhány maszek fuvart lebonyolított a kocsimmal, Norbikámmal ketten füvet nyírtünk,  gereblyéztünk, rendet csináltunk a "zöld" részen! Este aztán fiamékkal és szomszédbarátaimmal bálba mentünk, egy   jótékonysági  rendezvényen vettünk részt -  azt  mondanom sem kell -  nagyon jól szórakoztunk  hajnali 4-kor jöttünk haza! Sokáig aztán nem pihentem, fél 9-kor Dalma hozta a kis Norbit, délutánig együtt múlattuk az időt, aztán  átjöttek a többiek, lányom, vejem,  Petra a kis Gergővel, Vanda, Rékával, később fiamék is átjöttek a gyerekekkel,  szóval olyan igazi, családi hétvége volt nálam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. Április 2. 06:44130907.
    Jó reggelt, hát bizony sok minden SIRALMAS nálunk, az előbb pl. megírtam egy hosszú beszámolót a hétvégémről, aztán  nem tudom, hova repült az egész, mert hogy itt nem jelent meg, az biztos!  (pedig már reménykedtem, a hétvégén   sikeresen(!) befejeződött az nlc karbatartása)
    előzmény:
    alpok (130906)
    2007-04-02  05:31
  21. 2007. Április 2. 05:31130906.
    Szép jó reggelt minden ébredőnek! Ismét hétfő, indulok munkába. Kivételesen jön velem Felicia is erre a hétre, mert nekik csütörtöktől szünet lenne, de 3 napot igazlhat a szülő is. Kinnt meg ma kezdődik a szünet, igy tud a gyerekekkel játszani. Apukám már egész jól van, beszélget, hála istennek sok folyadékot iszik,együtt sétálgatunk. Nem sokat voltam itthon, mert hétvégére én vállaltam át a kórházi ügyeletet hugom helyett, és a délelöttöt és a délutánt is ott töltöttem. Most néztem igazából szembe a kórházi állapotokkal, a nővérek hozzáállásával. Röviden, tömören, SIRALMAS. Legyen szép hetetek, és érezzétek jól magatokat a talin. Gondolok rátok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. Április 1. 18:56130905.
    Sziasztok, delelött még nem ment az nlc, , most nagy örömömre itt vagyunk. Alakul lassan minden , a lakást eladták remélem elindul a tetőcsere , van persze gond vele, de már nem untatlak ezzel benneteket. Ma reggel kaptam kávét az ágyba aztán mindenki ment a dolgára és fél 5 kor Flora küldött a Gyurkával ebédet, hát ember még nem örült ennek ennyire mint én . Finom volt . Az az igazság, hogy mankoval már jöl járok, de a doki szerint annál biztosabb a gyogyulás minél kevesebbet terhelem. Ezért a jövö érdekében ugy döntöttem nem terhelem . ezért nem támadtam meg a hütőt elóbb. Megtehettem volna de gondoltam kivárom az időmet valakinek majd csak eszebe jut. Flora főzőtt, de mire kész lett elaludt Blanca es kellett keresnie valakit
    ( Gyurkát robbantotta ki a barátnőjétől ) aki elhozza. Ugyhogy a történet igy nézve végül is jo. Egyébként is minden ok nélkül de ma elég jo kedvem van az idő nekem dolgozik, a lábam egyre jobb lesz. Most már van könyvem is , mert a leköltözésnél elmaradt , és ugy gondoltam , nem bántom vele a dolgozókat Azt be kell látni, hogy rengeteget dolgoztak a családom tagjai, amig én az ágyamban hevertem. A park lesz az első utam , de csak a betartott 2 hét mulva. Gondoltam megleplek benneteket a talin elegansan mankokkal de nem kocáztatom meg még.
    Venca nem tud visszaolvasni ezért neki irom, a második orvos, a sebész nem javasolta a mütétet a röntgen képek ismeretében, sőt károsnak itélte, szerinte az első az ultrahangos doki tévedett. Most az Ő általa adott tablettákat szedem, és 2 hét ig nem terhelem a lábam , és két hét mulva ( már csak másfél) kontroll. Itt tartok most . Ja és tornáztatom hanyattfekve biciklizve , irto aranyos lehetek, de csak ha egyedül vagyok itthon. Lassan nincs morgás egyik oldalon sem,. beáll valamiféle rend itthon. Mocika gratula a nagy ebédhez, és isten éltesse a szülinapost.
    előzmény:
    venca (130904)
    2007-04-01  18:03
  23. 2007. Április 1. 18:03130904.
    Sziasztok, megpróbálom... Imádom ezt a felfordulást. Jó, hogy holnap találkozunk, legalább szóban minden fontosat el lehet mondani. Moci, te fantasztikus vagy az ilyen nagylétszámú, családi bulikkal. Nálunk sose lehetett körülülni az asztalt, egyszerűen, mert asztal sincs. Az érkezőben kényelmesen 4 személy tud leülni, esetleg szűkösen 5-6. A nappaliban párnákon és a földön néha 10-en is összejövünk.
    Katakata, én kimaradtam vmiből, miért nem kell operálni? Kiderült, hogy rosszul értelmezték a rtg-t, meg az ultrahangot? A lakást mégis sikerült eladni? Látod, még sose volt, hogy sehogyan se lett volna. Ne morogj a fiúkra, látod, jó a hallgatás politika, ők is túl fogják élni. ha tudsz, mankóval is menj ki abból az odúból, és napozz a Parkban. Most elküldöm, hátha elmegy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. Április 1. 17:21130903.
    Milyen véletlenek vannak, én is akartam írni: a napokban, hogy itt volt az unokahugom, dvd-n megnéztük a Szent Lajos király hídja filmváltozatát. Persze - mint majdnem minden megfilmesített irodalmi alkotás - ez sem érte el szerintünk a regény színvonalát, Kiváncsi leszek a színdarabra?
    Azért a film sem rossz, de nem ugyanaz. A regény nekem a nagyon nagy kedvencek közé tartozik, a "mit vinnék magammal a szigetre"...
    előzmény:
    bonzó (130899)
    2007-03-31  22:50
  25. 2007. Április 1. 12:58130902.
    Sziasztok! No, azért egyre több a "hős" közöttünk, aki megküzd az nlc-vel...
    Sokkata, ezek a picik már nem picik, 9 és 12 évesek, de nagyon kicsik amúgy... szóval alig önállóak, semmi felelősségtudat... 12 évesre már jó esetben rá lehetne bízni a kisebbet, de ezek nagyon kajlák...
    További sok sikert kívánok neked a "fiúk" nevelésében, a szsükség nagy úr, ha nem esel le a lábadról, lehet hogy soha nem tanulják meg hogy hol van a közért?
    én is csodálkozom, hogy miért ez a diszkrimináció? Na de mit van mit tenni? Ők az erősebbek... vagy megrudjuk, vagy nem.
    Mocika, én is sok szeretettel kivánok S-nak mindenféle jót, jó egészséget elsősorban, a szülinapjára!
    No, akkor már csak egyet alszunk, és találkozunk. remélem minél többen el tudtok jönni...
    Ki tudja, ha az nlc ilyen döcögős, mikor tudok isszajönni? További szép vasárnapot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_793355 (130901)
    2007-04-01  12:34
3 4 5 6 7

Címlap

top