Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Epeműtét és következményei

be.bea
Létrehozva: 2006. július 9. 17:44

Sziasztok!

Július 18.-án fekszem be a kórházba, ugyanis van epekövem szép számmal. Gondot abszolút nem okoz, csak szeretnénk kisbabát, és jobb ha eltávolítják az epeköveket és a hólyagot.

Olvastam hogy egy évig is lehet hasmenés...nekem eddig nem volt semmi problémám a köveimmel, várható, hogy ezután lesz?

Van valaki aki hasonló helyzet miatt műtette meg magát?

 

  1. 2017. november 3. 23:5030.

    Kedves Hozzászóló!


    Bár igen régi a bejegyzés, kérlek oszd meg velem, hogy mi történt azóta. Sikerült meggyógyulnod? Sajnos szomorú apropóból írok. Párom több mint 1éve kínlódik mindenféle gyomor- és bél- fájdalmakkal, voltunk vagy 5féle orvosnál, sokféle vizsgálat és terápia sem gyógyította meg :( Hol alig, hol rengeteget böfög és a beírásban szereplő kellemetlen tünetek. Hol hasmenés hol szorulás (elnézést). Várom válaszod, amit előre is köszönök.

    előzmény:
    hékás (26)
    2006-08-11  10:33
  2. Torolt_felhasznalo_703112
    Torolt_felhasznalo_703112
    2006. szeptember 4. 11:0029.

    Sziasztok

    11-én fekszem be a kórházba az epeműtétre.   

    Nagyon félek      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_313085
    Torolt_felhasznalo_313085
    2006. augusztus 13. 21:3228.
    17éves vagyok,és nekem múlt nyáron jöttek elő a tünetek...elősször hasmenés kb. 3hétig...aztán bedurvult a dolog....a szegycsontom úgy fájt mintha késsel döfködtek volna,a hasam felpuffadt,és a hátam is sajgott...ezután tudtam mindig,hát szépen fogalmazva kijött a kaja......anyum 1ideig birta aztán elvitt dokihoz(nem is mert arra gondolni,h nekem is epekövem van,mivel neki előttem 1évvel vették ki,örököltem.Az orvos azal viccelődött h kocsit nem e kapok-e.Hát az ultrahangon derült ki minden 1,5cm epekő+4,5cm es petefészek cysta.Eléggé érzékeny tipus vagyok,szal végig bőgtem a hazafelé vezető utat.Anyum tájékozódott...mivel 16voltam..túl fiatal epe nélkül,hát próbáljuk meg robbantani.Kár volt.....ugyanis begyulladt tőle az epém.....2szer robbantottak,az elsőtől nem volt semmi bajom,a másik csúnyán szólva rohadtul fájt...sirtam ott is,aztán vissz ,menntünk 1hónapra rá,h meginnt zúzzanak...na az út közben mivel Pest eléggé macskaköves útjára tévedtünk,úgy összerázkódtam,h lázam lett mivel begyulladt az epém.Többet nem próbálkoztunk mivel 4napig akkor pesten maradtam kórházban.....a műtétes orvosom jól lecseszett minket,mivel elvékonyodott az epém fala,és akár ki is pukkanhatott volna amibe belehalhattam volna.Megműtöttek,az ébresztés rossz volt mivel fájt a helye+a cystám is fájt...de vége volt.A diétát birtam igaz leadtam úgy 8kilót.Most is tartom a szintet,tehát 47-48vagyok,mivel most sem eszem túl zsirosat,hagymásat mivel azt megérzem.Fáj v hasmenés.A cystámmal is megműtöttek.....az 1hosszú menstruációtól volt,de az már 1másik történet,ott 1ütt voltam kismamákkal.1 1napos kisbabát a kezemben tarthattam..az maga volt a csoda!Olyan pici volt és selymes!Imádom a babákat!!!))remélem tudtam segiteni,jó éjszakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_210575
    Torolt_felhasznalo_210575
    2006. augusztus 11. 11:0027.

    Sziasztok!

    Nálam két éve találtak epekövet, mert begörcsöltem és a hasi uh-n megállapították, nem is próbálkoztam semmilyen módszerrel, mivel még nem szültem, és ez problémát okozhat a terhességnél, rögtön meg is műtöttek. Laparoszkópiás műtét volt, 4 napig voltam kórházban, majd két hétig otthon. 8 nap múlva vették ki a varratokat. A műtéttel semmi gond nem volt, hamar felépül az ember, engem inkább az altatás viselt meg. Soha nem diétáztam az epekő miatt, sem előtte ,sem utána. Azóta is normálisan táplálkozom. Minden mehet, nincs semmi gondom, semmilyen étellel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top